32
  • willcox
    #32
    Biztos van olyan is. De vannak jó torrent oldalak is.
  • csiber
    #31
    Erre jó példa a sok torrent oldal is szerintem.
  • Justil
    #30
    ebben akkor azt hiszem, egyetértünk!
  • Justil
    #29
    én soha nem mondtam senkinek 1 szóval sem, hogy használjon twittert (ajánlottam volna esetleg, de még azt sem). ellenben fikázni sem kell vmit, csak azért, mert neked nem jó semmire.

    tudod, ami az egyik embernek hasztalan kacat, az a másiknak kincs lehet...
  • Justil
    #28
    próbáltam viccelődni, de látom nem vetted az adást.

    statisztikákat én konkrétan nem tudok, de a facebook/myspace/twitter és társai felhasználói bázisainak mérete nekem épp elég impozáns. nem beszélve a blogokról, amik tulajdonképpen ugye szintúgy webkettes jelleggel bírnak. lehet, hogy ez így még mindig nem többség, mondom, nem ismerem a számokat, de azért jó pár millió emberről beszélünk :)
  • willcox
    #27
    Tényleg vannak hülye felhasználók. És sok a szemét is.
  • willcox
    #26
    Még jó, hogy nem te mondod meg, hogy ki mit használjon. LOL!
  • willcox
    #25
    Előbb tanulj meg magyarul.
    Ha megnézed, hogy mennyi ember használ internetet, és ebből mennyi a "web2"-t, akkor bizony az jön ki, hogy a "web2"-t még a fele sem, vagyis nem az a többség.
  • Justil
    #24
    és még ezer más szituációban hasznos.

    ennyi erővel (ha azt vesszük, hogy vannak hülye felhasználók) az egész internet szar, mert tele van szeméttel... pff
  • Justil
    #23
    még jó, hogy nem a te véleményed alapján döntik el, hogy mi maradjon meg, és mi nem...
  • Justil
    #22
    szerinted a többséget nem érdekli a web2? hülyeséget -e beszélsz?
  • Kerub
    #21
    Az a vicc hogy nem vagyok egy nagy twitter fan, épphogy kipróbáltam pár hete és nem maradtam meg mellette, de ettől függetlenül látom, hogy nagyon hasznos kis kegyere csak épp nem nekem lett kitalálva.

    De azért mindenképp tetszik ahogy az érveimet egyszerűen egy fanboy felkiáltással félre akarod söpörni
  • willcox
    #20
    A példád sajnos erősen billeg. A több milliárd légy nem tévedhet mondást ismered, ugye? Meg a fehér hollósat is, ugye? Példát valamire és ugyanannak az ellenkezőjére mindig lehet találni. De ez még semmire sem bizonyíték.
  • willcox
    #19
    Használd csak. Ahogy írtam is, mindig van pár ember, aki gyöngytyúk szindrómában szenved :)
  • Kerub
    #18
    A lenti példák egyértelműen bizonyítják, hogy nem felesleges max neked nem jön be.

    Az hogy van alternatíva az nem azt jelenti, hogy nincsen létjogosultsága. Az hogy nem az alternatívát használják az meg pláne nem azt jelenti, hogy nincsen létjogosultsága.
  • willcox
    #17
    Viszont ugyanez számos egyéb szolgáltatással is megoldható, ami nincs karakterszámhoz kötve, és bővebb funkcionalitással bír. Szerintem is teljesen felesleges a twitter.
  • Kerub
    #16
    Akkor mondok pár példát. Az iráni forradalom alatt twitterrel kommunikáltak így mindenki percre pontosan tudta hogy hova menjen, hol mi történik. Ugyan ez volt a bécsi egyetemista lázadásnál. Twitternek köszönhetően hihetetlen dinamikusan tudtak szerveződni. Nem szájról szájra terjednek az infók hanem mindenki másodpercek alatt up to date.

    Nekem van kb 10 ismerősöm akiknek rendszeresen emailen érdekességeket küldök ha rálelek valami jóra a neten és ők is ugyan így tesznek ellenkező esetben. Na ha ők pl használnának Twittert akkor csak belinkelnék oda és mind a 8an látnák rögtön, nem kéne baszkodnom emaillel. Az sem fárasztó, de ez lényegesen kényelmesebb volna.

    Nem a technológiával van a baj, hanem az emberekkel akik bután használják. Van aki arról ír hogy most épp szar a kedve vagy palacsintát fog enni 5 perc múlva. Az ilyen embereket nem veszed fel az olvasó listádra és kész.

    Egyébként az a személyes tapasztalatom, hogy twitteren keresztül valami hihetetlen gyorsan lehet infóhoz jutni. Pl mikor Steve Jobs előjött az iPaddel a twitteren keresztül már mindenféle véleménnyel, kritikával és érdekességgel találkoztam az előtt hogy az első cikk megjelent volna.

    Ne a technikát hibáztassátok hanem az embereket akik nem megfelelően használják
  • willcox
    #15
    Az emberek sokfélék, sokféle igénnyel. Nem tudnak kitalálni olyan idióta alkalmazást, hogy pár hangos rajongója ne lenne. Ez az egész webkettő egy nagy baromság. Az természetes, hogy az újdonságokra sokan kíváncsiak, az is természetes, hogy páran megmaradnak aktív felhasználónak. De a többség nem. És talán azok vannak az aktívan internetezők közül, akiket ezek a webkettes szolgáltatások egyáltalán nem érdekelnek.
  • WoodrowWilson
    #14
    Eddig még nem láttam olyat, hogy vmi értelmesre használnák (na jó, az a vodafone-os üzenet a T-Mobile-nak tetszett:) ), meg olyan szűk a fantáziám, hogy el sem tudom képzelni, hogy lehet egyáltalán. De aztán majd egyszer megvilágosulok. Így megy ez:)
  • Justil
    #13
    Amiért te nem tudod mire (értelmes célra) használni, már az egésznek nincs is értelme, mi? Na ez aztán a mentalitás :)
  • willcox
    #12
    Nem rémlik, hogy egy szónak több jelentése is lehet? Ráadásul egy fordított szövegről van szó, amit szarul fordítottak.
  • WoodrowWilson
    #11
    A Twitteren én is vakargatom a fejen, nem sok értelmetlenebb dologgal találkoztam eddig.
  • Kerub
    #10
    Jah, egyébként a cikk címe egy vicc...
    Könyörgöm, legalább egy kicsit legyen köze a tartalomhoz!
  • Kerub
    #9
    Ez egy nagyon nagyon jó ötlet! Olyan helyekről szerezhetsz tapasztalatot ahol még nem jártál és csak akkor ha éppen érdekel és csak attól akiben megbízol. Pl, én a belvárosban élek Pesten. Felveszem a rendszeren keresztól 8-10 haveromat akik szeretnek kávézókban ücsörögni, dumálni netezni. Mindenki megosztja h melyik helyen mik a tapasztalatai, ár/érték, mire számíthatsz...
    Máris 8 hellyel több amit magamtól ismerek.

    Ezt bármire behelyettesíted Pl egy trafiknál megjelölöm h itt ne vásároljatok, mert átbaszott az eladó, vagy ennél a metró kijáratnál ne bliccelj mert gyakran vannak ellenőrök, ellenben ennél nincsenek, itt láttam egy érdekes boltot ha erre jársz nézd meg, itt lehet kapni a legjobb hodogot...

    Szerintem ez óriási!

    Csak hát M.országon ahola Facebook és a Twitter még mindig káromkodásnak számít és az ember vakargatják a fejüket h mi a f@szra jó, mit várjon az ember...
  • Lazarus
    #8
    szabadalmaztasd
  • Csirke4
    #7
    Mikor lesz már egy "Mikor maszturbálsz?" oldal ahol zöld és piros lámpák jeleznék, hogy éppen a tag csinálja-e vagy sem. :C
    Asszem ez a jövő nagy találmánya...
  • pogiman
    #6
    te aztán tudsz élni :D
  • pogiman
    #5
    hogy ennek már megint mi a fészkes fene értelme van.....
  • Szefmester
    #4
    és majd jönnek a betegebb emberek (igazi napisz@rra való dolgokkal), pl bemegy egy játszótérre és fellövi egy kamuregről hogy tegnap itt megcumiztatott egy félrészeg csajt és elrejtett a homokozóban egy megtöltött óvszert, a kedves anyukák meg majd sikítozva menekítik ki poronytaikat..
  • Polemius
    #3
    "Ebben mi a szociális? Talán közösségi, nem?"

    Vegyél egy értelmező szótárt.
  • willcox
    #2
    Ismét egy semmire sem jó alkalmazás.
    Egyébként meg: miért kéne nekem tudatnom bárkivel is, hogy éppen hol vagyok? 1984 önként és dalolva?
  • willcox
    #1
    "Ez a funkció hamarosan része lesz minden szociális szolgáltatásnak" - MEGALOL! Ebben mi a szociális? Talán közösségi, nem?