2126
Új licitálós oldal
  • Rena9
    #446
    a 2 auto-ra gondolsz egymás után? nyilván rendszerhiba, visszakapja a fölös kreditet... Jó lenne már, ha vége lenne az ilyen hibáknak...!
  • jeromos12
    #445
    Ma, 09:32:48 BudaiG klikk
    Ma, 09:32:14 jano68 auto
    Ma, 09:32:14 jano68 auto
    Ma, 09:32:05 chrismaci klikk
    Ma, 09:31:44 jano68 auto
    Ma, 09:31:35 chrismaci klikk
    Ma, 09:31:14 jano68 auto
    Ma, 09:31:03 BudaiG klikk

    és még1x :))
  • jeromos12
    #444
    És ehhez mit szóltok?? :)

    Ma, 09:30:14 jano68 auto
    Ma, 09:30:04 Janos&Tia klikk
    Ma, 09:29:44 jano68 auto
    Ma, 09:29:34 Janos&Tia klikk
    Ma, 09:28:59 jano68 auto
    Ma, 09:28:59 jano68 auto
    Ma, 09:28:50 Janos&Tia klikk
    Ma, 09:28:29 jano68 auto
    Ma, 09:28:20 BudaiG klikk
  • Rena9
    #443
    Antiyoodli: szerintem az átlag embereknek csak így érdemes csinálni. Akiknek nincsenek fölös százezrei, azoknak 2 lábbal a földön kell maradni, és nem szabad a kenyérre való pénzüket feltenni, mert hát lássuk be, sok pénzt lehet veszíteni, ha valakit magával ragad a nyerési vágy... Én megbecsülöm azt, amim van, örülök, hogy bejött és ettől még nem szállok el, nem játszom el azt, amit profitáltam az egészből. Szerintem ha valaki ennél a stratégiánál marad, akkor nem érheti nagy veszteség.
  • ANTIyoodli
    #442
    nikelike: itt megszólaló emberek közül Rena9 az aki valóban nyert (még képet is készített mindenről, termék számla stb). Szóval ő valóban nem bot (igaz nem is licitál több 100e minden termékre).

    Rena9: azt kell mondjam jól csinálod. Kis cuccokra játékból licit kis értékkel, nagyobb cucc meg csak ha kell és felkészülni hogy akár teljes áron kell megvenni.
    Ezt tudom javasolni mindenkinek!
  • Rena9
    #441
    Szerintem egy 65 ezer Ft-os TV nem olyan kis apróság, márpedig én megnyertem, képet is raktam fel. Azóta 2500 Ft-ot töltöttem fel és még van 2 db kreditem. Mint mondtam, én egy két gyermekes anyuka vagyok és nincs annyi pénzünk, hogy százezreket játszunk el. Nagy ritkán töltünk fel 2500-at, és ha bejön, bejön, ha nem meg nem. De ha lenne valami nagyobb dologra szükségünk (hála Istennek nincs), akkor biztos, hogy annak az árát kreditbe feltenném és ha nem jönne be megvenném teljes áron... Hát ilyen kis összegű feltöltéssel, nem mondom nagy szerencse kell, hogy nyerjen valaki, mondjuk mostanában volt egy pár ilyen (hűtő, gőzállomás...)
    Abban meg mi a furcsa Jeromos, hogy beregisztráltam ide és megosztom a tapasztalataimat mindenkivel. Vannak itt mások is, akik nagyon szkeptikusok voltak és utólag beírták, hogy bocsi, nyertem én is...(pl.: vica)
  • 10S
    #440
    http://www.yoodli.hu/auctions/view/599 ő is elkölti futárra, amit spórolt. Már ha nem bot. :)
  • 10S
    #439
    Persze, hogy indult, nem rossz üzlet ez. Kis dolgokat szerintem odaadnak, csalinak, nagy dolgokat pedig megvesznek a botok, vagy feltolnak olyan magas árra, hogy akár már oda is adhatják.
    Egyébként az ember ha nagyobb dolgot vásárol, kicsi az esély, hogy pont azt a terméket kínálják, amit az ember egyébként megvenne.
    Na mindegy, én bedőltem a reklámnak, annak idején feltoltam rá 2500 Ft-ot, örüljenek neki, szerintem az ilyan kisebb befizetésekből élnek. Ha pedig valaki hisz is benne, esetleg egyszer engedik is nyerni valamit, akkor még jobban fog hinni, és szép lassan a gatyáját is befizeti licitre. :(
  • nikelike
    #438
    Név nélküli klikk? Ez tényleg elég vicces....
    Rena9, engem is érdekelne, hogy nyertél -e azóta valamit?
    Én még mindig nem szálltam be. Nézegetem közben a többi hasonló oldalt is.
    Indult néhány.
  • jeromos12
    #437
    ez is érdekes, hogí engedhati meg a rendszer név nélkül

    Ma, 15:27:55 ballagok klikk
    Ma, 15:16:44 klikk
    Ma, 15:16:38 ballagok klikk
    Ma, 15:15:52 klikk
    Ma, 15:15:48 ballagok klikk
    Ma, 15:14:33 klikk
    Ma, 14:57:06 ballagok klikk
    Ma, 14:43:41 urchin klikk
    Ma, 12:51:42 ballagok klikk
    Ma, 12:44:04 kiscsillagneve klikk
  • jeromos12
    #436
    az is furcsa, hogy egyes emberek mennyit nyernek - meg mennyi pénzük van, legalább a bot-ok nevét változtatnák meg. Ha annyi pénzem lenne nem holmi yoodli oldalon próbálnák meg vásárolni.
  • jeromos12
    #435
    egyetértek ANTIyoodlival. Rema9 ha megérezted a nyerés ízét, hogyhogy más termékre nem licitáltál??? szóval én már 40e ft-ot buktam el de nem sikerült nyerenem, hát igen bot-ok ellen nehéz is lenne. lehet, hogy nyer valaki - vagy csak írják.... de az is lehet, hogy tényleg nyert, viszont furcsa, rena9 is csak azért regisztrált hogy megossza nyereményét velünk.
  • ANTIyoodli
    #434
    de a bizakodók akkor ezt is magyarázzák meg, mert eléggé érdekes:
    http://www.yoodli.hu/auctions/view/575

    a licit most megy. ami érdekes hogy 2 automata licit megy. ez rendben is van. mindkettő automata. ez is rendben.
    de az automata licit így működne, hogy abban a mp-ben amikor nyerésre áll és érkezik egy licit akkor egyből betolja? régebben mintha úgy lett volna hogy 7 mp-nél licitál az automata.... hipohonder már régebbről ismerjük több bot gyanús tevékenységgel bizonyítja rátermettségét...

    mi a magyarázat?

    Időpont Licitáló Típus
    Ma, 10:58:37 hipohonder auto
    Ma, 10:58:08 odin auto
    Ma, 10:58:08 hipohonder auto
    Ma, 10:57:53 odin auto
    Ma, 10:57:38 hipohonder auto
    Ma, 10:57:07 odin auto
    Ma, 10:57:07 hipohonder auto
    Ma, 10:56:37 odin auto
    Ma, 10:56:37 hipohonder auto
    Ma, 10:56:07 odin auto
  • ANTIyoodli
    #433
    egy ideig nem voltam, látom született pár hozzászólás némelyik igen nagy butaság!

    először is, ha valakinek annyi pénze van, hogy egy tv megvétele játék (természetesen vannak ilyenek) azok egyrészt vagy soha nem találják meg az oldalt (hiszen pl a yoodli úgy hirdeti magát, hogy vásárolj okosan) vagy ha meg is találják nem fognak ezzel szarakodni.
    Ha játszani támad kedvük inkább bemennek egy kaszinóba, mert ott kinyalják a seggüket, és nagymellű cicababák lesik minden kívánságukat.

    valóban elég sok olyan honfitársunk van, aki a játékgépekbe dobálnak be százezreket, nah ők akinek a 95% azt sem tudja mi az hogy internet, és a segélyt is a kocsma címére kérik, hogy eljátsszák. Nem tehetősek, sőt nagy részük mély szegénységben él, csak szimplán idióták és tudják hogy a jóléti állam (vagyis az adófizető DOLGOZÓ magyarok) majd eltartják.

    Az is hülyeség, hogy valaki a licit áránál többet licitál. miért tenne ilyet? az nem játék hogy beállítja az autó licitet végtelenre... inkább csak egy licitáló robot kis programhibával (vagy a robotnál nincs leprogramozva a megvesz funkció csak a licitáló)

    gondolkodjatok reálisan és tisztulni fog a kép...

    Rena9: én nem fizettem be, szóval nem is nyertem semmit. Ha mégis rászánom magam (bár elég szkeptikus vagyok), akkor biztosan egy nagyon olcsó termékkel kezdeném, amire mondjuk szükségem is van. És te azóta mit nyertél? és mennyit licitáltál el?
  • Rena9
    #432
    hol vannak a yoodli kritikusok? csak nem nyertek valamit...? :)
  • hatosfogat
    #431
    Az kimaradt az előző postomból, hogy persze Németországban is van ilyen réteg, de azok nem jódliznak. ;) Nálunk a pénz mellé még gyakran nem társul a stílus. Itt az is "nyerészkedni" akar, aki amúgy reggeli mellé megvehetné a milliós plazmatévét.
  • hatosfogat
    #430
    Rengeteg az olyan ember, akik egy félkarú rablóba is simán beleszórnak egy ülésre ötven-százezreket. Pedig még csak nem is jómódúak. Emellett már nálunk is van egy réteg, akiknek egy pár százezres tévére licitálni játék. Ha nem jön be, nem gond, játszottak egyet. Ez onnan nézve, ahonnan egy TV vétele tervezést igényel, őrültségnek tűnik.
  • hatosfogat
    #429
    Nos, nem is kellett, egyszerűen kiszorozva az órákat - történetesen ott ültem a gép előtt amikor elkezdte és amikor befejezte - a termék teljes ára jött ki körülbelül, azaz nagy valószínűséggel ellicitált a teljes árig. Pénz van doszt, ész már kevesebb. :)
  • 10S
    #428
    Igazad lehet, én nem is annyira botokra gyanakszom, hanem belső licitálókra, vagy olyanokra, akiknek ingyen / olcsóbban van a zseton. 100 Ft-os zsetonnal számolva ugyanis irreális dolgokat művelnek egyesek, még akkor is licitálnak, amikor már beletették a termék teljes árát. A led tv-ben már majdnem egy milla benne van...
    A 424-esben idézett cikket érdemes elolvasni szerintem.
  • hatosfogat
    #427
    A kgazdag nem bot, legalábbis teljesen értelmetlen lenne. Nagy licites botot nincs értelme csinálni, mert az csak azt a játékos "húzza" el magával, aki amúgy is megveszi, de közben elriasztja a többit. A botnak két esetben van értelme: alacsony árnál életben tartja a licitet, ha netán nullára futna (ez nagy ritkán előfordulhat, amikor többen egymásra várnak, vagy éppen sz*r a net), és magasabb árnál egy-egy hosszabb páros auto-s futam után klikkel párat, hogy ne járjon le a licit amíg a bamburászó emberek is észreveszik, hogy megint lehet licitálni. Mivel elég gyakran végetér a nagyobb "auto" csaták után a licit, illetve nagy ritkán van baromi olcsón leütött cucc is, én arra tippelek, hogy nincs bot. Persze ettől még lehet...

    ari1: Ha ennyi a hiba nálad, akkor nem jó a neted, inkább ne licitálj ilyen nettel. Nálam amióta követem, semmi hiba nincs, nincs fagyás, nincs el nem ment licit, stb. Cserélj/upgrade-elj netet, mielőtt komolyabb pént buknál miatta. Ja, és a másik, hogy úgy vettem észre, hogy a licit eléggé leterheli nem csak a szerverüket, de a böngészőt is. Gondolom az utolsó másodpercekben rengetegszer frissít, ezért. Szóval telóról, gyengusz nettopról sem érdemes csinálni, mert akkor is problémák lehetne.
  • Diaby
    #426
    Én már azon gondolkodom, hogy ilyen neveket csak poénból adnak az üzemeltetők a botoknak, k*rvagazdag (kgazdag)...
  • ari1
    #425
    Kedves Diaby eljutottam a 82-es Led stori-ig. Én nem vagyok az a feltételezett és beépített játékos, és az sem akivel nem lehet egy svédasztalhoz leülni mert gátlástalanul felzabál mindent máselől. Az első licitálásom 02.28.-án a házimozira volt amit nagy örömömre megnyertem de most már tudom, hogy rendszerhibával, amit korektül megkaptam. A házimozi maradék kreditjét rátettem az Lg 94-es tv-re ahol olyan kevésnek bizonyultam mint bolha fenekén a pattanás. (Elkelt 58168-ért.) Így sikerült a házimozit 0-ra kihozni. Mindenképp szerettem volna a 25 éves Sony-t lecserélni már, ekkor döntöttem, hogy az új tv árát kreditbe fektetem és ha szerencsém lessz megnyerem a tv-t és a maradék kredittel játszhatok, és akár még nyerhetek is valamit. A 82-es Led mellett az döntött, hogy az elötte lévő led + 30000-rel több volt, egy közelgő 106-os Panasonik kiszállítva 230000 Ft ami az Árgép.hu-n kiszállítva 160000. Ez a Led volt licitvesztés estén megvásárolható. A licitálást 8000-nél kezdtem 14400-ig ami alatt többször nyerni kellett volna 3x állt 1s-en 1x 13 1x 14 1x 28 mp-cel jött vissza, szerintem időn túli volt.14400 után kiszálltam a folytatásban 3x fagyott le a rendszer. Probáltam ezután többször klikkelni nem ment át csak forgott és ezalatt nem fogadta el az automatát sem. 21000-nél már 400 kreditem bent volt ezt már nem lehet veszni hagyni. 30000 elött leállt a btsauto és minden klikk átjött amíg ujra indította az automatáját. És most jön a lényeg 38000-nél nekem is ujra kellett volna az automatát indítani de mivel tudtam, hogy leállt, azonnal klikkeltem ettöl kezdve az egéren többször eljátszottam a boci boci tarkát de nem ment át , az automatát nem volt idöm indítani így végig néztem, hogy zárul le 2 napi licitálásom. Az is furcsa, hogy 1000 liciten keresztül minden klikk hozzám átjött, és az utolsó 2 alatt a btsauto-nál lefagyott, vesztettem.A licitek legnagyobb része szerverhiba miatt ál le. Most várom a jól megérdemelt, de mégis MEGVETT TÉVÉ-met.
  • 10S
    #424
    http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1996/9637/02.html

    Érdemes elolvasni. Közben kiderült, hogy kgazdag user nevéhez méltóan biztosan "k" gazdag, a tv árát már szerintem Bonifác-cal egyetemben beletették a licitbe. :)
  • 10S
    #423
    Nem fogod látni. Említett user másra is ment auto-val közben.
  • hatosfogat
    #422
    Ez természetes. Az már annál kevésbé, hogy vannak userek, akik betolnak százezres pénzeket, de annyira nem gondolkodnak, hogy kiszálljanak, ha már túllőttek a licitáron. Korábban is belinkelt valaki ilyen esetet, és meg mernék esküdni, hogy a most a laptopra licitáló "nekem8" nick már fölötte van a nullás egyenlegnek. Éppen figyeltem tegnap amikor beszállt, és ha kiszorzom az eltelt órákat a percenkénti két licittel (autoval 1 percben 4 licit van, ebből kettő lehet az övé), akkor már felette jár... Megnyerhetné, mert kíváncsi vagyok, igazam van-e :)
  • hatosfogat
    #421
    Hát az a "jóval magasabb" szerintem inkább úgy igaz, hogy a legolcsóbb netes áraknál magasabb. Az offline áraknál már egyáltalán nem. Mindenesetre az biztos, hogy az ott kirakott áraknál olcsóbban is hozzá lehet jutni a termékekhez. (És tényleg vannak aránytalanul drágán kirakott cuccok is.)

    Azt hiszem, hogy ha beindul és sokan fognak licitálni, akkor végeredményben és elsősorban azzal fog a site nyerni, hogy nagyon jó áron el fog tudni adni minden termékből néhányat, olyanoknak is, akik esetleg nem is vennének, de az alacsony ár lehetősége becsábítja őket, aztán pedig már nincs mit tenni, meg kell venni.
  • 10S
    #420
    Ami még elgondolkoztató: Most párhuzamosan megy 3, viszonylag nagy értékű tárgy (100e Ft felett) licitje. Vannak "userek", akik mind3-on párhuzamosan mennek már jó ideje autolicittel, de gyanítom, nem ők fogják vinni a cuccokat.
  • 10S
    #419
    Érdekes fórum, most találtam rá:
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9192836
  • Diaby
    #418
    De akkor már azt is tegyük hozzá, hogy az itteni "bolti ár" jóval magasabb mint ha máshol megveszed...
  • hatosfogat
    #417
    A nyereségességet nem lehet a licitált összegből egyszerűen kiszámítani. Aki sokat licitál egy termékre, az valószínűleg akkor is elviszi, ha nem nyer. Akkor pedig az ő licitjei nem a licitáltba fognak beszámítani, hanem abba amit elvisz. Simán lehet, hogy akár egy olyan termék licitjén is veszít a cég, amelyiken ránézésre több százezer a haszna. Ha mindenki, aki sokat licitált de vesztett megvásárolja a cuccot, akkor a licitált termékre csak a győztes és a "resztli", a keveset licitálók licitjei jutnak. Persze nem ez az általános, de a lényeg, hogy nincs egyenlőségjel az összes licit bevétel és a haszon között.
  • hatosfogat
    #416
    Az az auto szerintem nem olyan auto mint a többi. Szerintem azt csinálja a srác - és ahogy észrevettem még néhányan -, hogy ahelyett, hogy klikkelne, folyamatosan egy kredites auto-t nyom. Ne kérdezd az értelmét, mert nincs. Szerintem akik csinálják azok nem teljesen értik, hogy mi az auto és mi a klikk. Vagy pedig értik, de azt hiszik, hogy így "biztosabb" a licitjük...
  • 10S
    #415
    Amit nyertem, azt nem "úgy" nyertem. Mint írtam is, erkölcsi aggályaim voltak, vannak. És nem olyan dolog, ami bármikor működik, érzésem szerint kell hozzá a megfelelő pillanat.
    Amit a másodikban írtál, abban teljesen igazad van. Illetve kiegészíteném azzal, hogy annyival kell beszállni, aminek az elvesztése "nem fáj".
  • vica1975
    #414
    olyanra kell licitálni amit úgyis megvennél, és ha bukta lenne hát mégsem az - a pénzt pénzből mondatomra még
  • vica1975
    #413
    hmmm hát kíváncsian várom mi az a nagy felfedezés.... vagy csak szerencséd volt... ha tényleg úgy van amire rájöttél - miért nem gyakorlod?? olcsón megszerezhetnéd amire szükséged van.
  • 10S
    #412
    Még nem fogom elmondani. :) Előbb kipróbálom szerintem. A pénzt pénzből itt nem minden esetben működik, ugyanis minden terméket csak 1 valaki vihet el. Innentől kezdve ez pszichológia. Kicsit olyan, mint a póker, nagyon kell figyelni, és meg kell ismerni azokat, akik licitálnak. Számolgatni, figyelni, és legjobb időben lecsapni. Eddig én csak néztem, figyeltem, több hétig, majd valamit baromi olcsón elvittem.
    Amit találtam, az ebbe nyúl bele, kevésbé tisztességes módon. Olyannyira, hogy az oldal hasznára válna, ha nem lenne ez a lehetőség. Ha viszont sokan használnák, akkor az igencsak elrettentő lenne. Előbb-utóbb el fogom mondani.
  • vica1975
    #411
    ahogy számolgatom igencsak nyereséges az oldal.
  • vica1975
    #410
    hát nem tudom mire gondolhatsz... viszont az igaz, hogy pénzt pénzből... ha az auto klikk-re gondolsz, szerintem jó opció
  • 10S
    #409
    Lehet nyerni, ezt én is tudom. Nagyobb nyereményre kevés embernek van esélye. Azoknak is annyi kreditből, hogy úgy már nem is biztos, hogy megéri. Főleg, HA ők is 100Ft-ért veszik.
    Amit én észrevettem, az egy - nem túl etikus - lehetőség, ami - szerintem - növeli a nyerési esélyt, és amit egy ilyen oldalon alapból ki kéne zárni. Számomra ez nem tűnik szándékosnak, főleg, mivel az oldal nemhogy nem profitál belőle, hanem erősen kontraproduktív lehet.
  • vica1975
    #408
    és nem kételkedem, hogy nem fog megjönni, ezt még hozzá fűzöm
  • vica1975
    #407
    a tiszteség kedvéért ezt le kellett írnom