2126
Új licitálós oldal
  • 10S
    #486
    Pont ezt kérdeztem, hogy kapott-e valaki a licitre befizetett pénzről bármiféle bizonylatot. Eddig egy nemleges, és egy pozitív válasz érkezett. :)
  • jolmegmondom
    #485
    hmmm... én nem vagyok olyan okos mint Rena9, de nem is vezérigazgatónak jelentkeztem, hanem csak kisinasnak :-)

    Nem lesz nagy elégtétel, ha néhány hónap múlva beigazolódnak az általam leírak. Mert az még az én Rena9 szerint visszamaradt agyammal" is látható, hogy napról napra nő a bevétel, s napról napra több az átvert madár. Az általam leírt korábbi szélhámosságokat is nyelte a nép rendesen...



  • hatosfogat
    #484
    A licitált pénzről is kapsz számlát, akkor, amikor befizetsz. A kredit ugyanolyan termék, a róla szóló számla ugyanolyan számla, mint a terméké. El is számolható, ha olyan termékre költötted, amit elszámolhatsz. Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor a licitért és a termékért kapott számla mellé odateszed/kinyomtatod a licitjeidet (erre van lehetőséged), és biztos, hogy nem köthet bele az apeh.
  • hatosfogat
    #483
    Jolmegmondom: Mielőtt ilyen agresszívan nyomod a véleményedet, érdemes lenne végig is gondolni azt amit állítasz. Arra a GPS-re ellicitált 137 ezer mögött nem tudhatod, hogy hányan kattintottak a licit után a "megveszem"-re. Szvsz, aki 15-20 ezret ellicitált, az egy 40 ezres kütyüt hülye, ha otthagy. Még akkor is, ha nem kell neki, jobban jön ki, ha elviszi és eladja. Azaz, lehet, hogy az ellicitált 137 ezer mögött 4-5 GPS ára is ott van.

    Nem akarom a többi állításodat is idecitálni, egységesen igaz rá, hogy az "átverés sejtésed" gyenge lábakon áll. Ez a licitfajta nem csak nálunk van, másutt is működik, azaz létezik normális üzleti változata. Azt kellene megmutatnod, hogy a yoodli miben más, illetve mi az ami átveréssé teszi, és mi lenne amitől nem lenne az.

    Persze nem állítom, hogy nincs átverés, csak annyit, hogy abból amit eddig láttam, számomra ez nem következik. Abból amit leírtál, meg főleg nem.
  • hatosfogat
    #482
    Rena9: Nem azzal van a baj, ha a Puntogonak sok a pénze, és sokat licitál. Ez a "játék" része. Azzal van a baj, ha ezen felül olyan eszközöket is igénybevesz, amivel másokat lélektanilag befolyásol. Egy fair licitben meg vannak határozva a szabályok, és én nem látom, hogy ezek között hol lenne az, hogy a nicknevet átírva lehet a másikra nyomást helyezni. A licitálók zömének "nem esik le" ez a lehetőség, emiatt teljesen úgy tűnhet, mintha egy "bennfentes" licitálna, ezzel elbátortalanítva másokat. Ha ez is része a játéknak, az is rendben van, csak akkor írják bele a súgóba, faq-ba. Hívják rá fel a felhasználók figyelmét, hogy mindenki tisztában legyen vele, mire számíthat.

    (Korábban már írtam, hogy én már 3x nyertem. De ezt akkor is fair-nek tartom leírni.)
  • 10S
    #481
    Vajon mit tennének, ha az APEH az egyes termékekre érkezett licitek számából kikalkulált bevétel alapján próbálná meg beszedni a nyereség utáni közterheket?
  • 10S
    #480
    Hmmm.
  • atonika
    #479
    Arról nem.
  • 10S
    #478
    A termékről ezek szerint kaptatok számlát. És a licitre feltett összegről? Mert sokszor ez a nagyobb, sok usertől viszont egyedüliként beszedett összeg.
  • atonika
    #477
    Rena9
    Tudom te is 200Ft-al nyerted az elvileg 64999Ft-os TV-t (Web áruházban 52ezerért megvehető), de esetedben 67824Ft volt a bevétel, tehát már rentábilisen megnyerhető valós személy által is.
  • atonika
    #476
    Még az előzőhöz, persze ezek mind "veszteséggel" zárt licitek, és a nyerő 1 klikkel vitte.
  • atonika
    #475
    Bár én már nyertem egy terméket, de azért gyanús dolog számomra is van.
    Mennyi valószínűsége lehet annak gyakorlatban, hogy
    Mamme44 felhasználónak összesen 3 nyereménye van, mindhárom kerek 100ft licittel.
    mikecsakesz 2db nyeremény,nyertes licitje szintén 100Ft mindkettőnél.
    MysterZolee 2db nyeremény,nyertes licitje 100-100Ft
    Elképzelhető ekkora véletlen?
  • Rena9
    #474
    Igen, kaptam számlát és képet is raktam fel róla...
    Na hát jólmegmondtad a baromságaidat! Miért állítasz olyan dolgokat, amiben nem vagy biztos??? Ezek csak feltételezések, amik a te kis visszamaradott agyadban születtek meg!! És jó lenne, ha nem úgy beszélnél, mint ha én lennék az üzemeltető!
  • atonika
    #473
    A termékről igen, azt a futár hozta.
    Értékként és fizetendőként a licitár szerepel rajta.
  • 10S
    #472
    Többen írtátok, hogy nyertetek már valamit. Egy kérdésem lenne: Kaptatok-e számlát a vásárolt termékről és / vagy a befizetett kreditekről? Köszi a választ előre is.
  • jolmegmondom
    #471
    Rena9! Tisztességesebb volt, amig yoodli néven írtatok be a fórumba...

    A magyarázkodásotok egyre szánalmasabb. Ugyanakkor tudom, hogy hatalmas pénzeket fogtok még kaszálni, mielőtt jön a bukás. Autómatricázástól piramisjátékig, Tribuszernétól Baumagig hagyománya van hazánkban az össznépi átveréseknek. Aztán majd jön a RTL meg a TV2 a maga leleplező riportjaival, ők is lehúznak még egy bőrt erről az egészről, Ti meg szép csöndben elhúztok a balfenéken, s megszámoljátok a zsét, s kitaláljátok az újabb zseniális balek kopasztást. Mert hogy zseniálisak vagytok az tény! A magyar jogszolgáltatás (ez mint tudjuk, köszönő viszonyban sincs az igazságszolgáltatással)meg gyenge és elnéző. Így aztán semmit sem kockáztattok...

    S hogy mi ebben az üzlet? Ezt Te kérdezed?! Most provokálsz? Írjam le újra?!A reggel 11 ezerért "eladott" gpsre 137500 Ft-t licitáltak el. Ha ennek a felét csak az üzemeltető robotjai generálták a másik felét akkor is befizetik a balekok... az a kb. 70 ezer azért szép lóvé egy nem rég indult szélhámosság esetében... és nézzük tovább: ha egy belső robot "nyeri" a terméket, akkor semmi további kiadás nincs,csak egy képet kell a honlapra feltölteni. Ha esetleg beetetésként vki elviheti, akkor az még becsenget további 11 ezret vételárként s utána még mindig nem ment csődbe a buli...

    És ez még csak a kezdet. Felső határ a csillagos ég! Szépen fejlődik az üzlet, szaporodik a balekok száma, jön a pénz rendesen! Aranytojást tojó tyúk ez! Gratulálok!

    A Rena9 marketing szöveg ("ha lenne annyi pénzetek, hogy annyit licitáljatok, mint ő, akkor nem tennétek meg pusztán azért, hogy más vadidegen is nyerhessen valamit????") kicsit ódivatú, de úgy tűnik hatásos! Arra az érzésre apellál, hogy én sem vagyok kevesebb, mint puntogo, nekem is van ám mit elszórni, nehogy már elengedjem a szerencsémet... sajnos (illetve nektek szerencsétekre) ez még mindig működik...

    Mint mikor a szülői értekezleten a legcsóróbb szülő is beszáll az egymást túllicitáló anyukák szalagavatói ruha választásába: nehogy már az én kislányom hitványabb legyen a többinél, ha egész évben zsíros kenyeret eszünk, akkor is habosbabos ruhácskában fog csárdásozni...

    Csak itt nem újgazdag anyukákkal kell konkurálni a licitben, hanem jól kiszámíthatóan működő s legyőzhetetlen robotokkal, üzleti koncepcióval. Itt sosme győzhetsz. S az eseti -beetető, licitfokozó - "nyerteseket" nem szabad komolyan venni. A rendszer a lényeges, ami úgy van kitalálva, hogy csak veszíthet a lúzer... Csak emlékeztetnék, hogy a félkarú rablóból is csillingelve hullik néha a pénz. De az érmék szirénhangja csak újabb esztelenségre csábítja az erre fogékony szenvedélybetegeket.

    Persze lehet mondani, hogy puntogo egyszerűen egy szerencsés fickó. Azt is állíthatjuk, hogy egy dúsgazdag krőzus, akinek a yoodli a hobbija, s itt kívánja milliárdjait megtöbbszörözni. Lehet, hogy eddig csak gyarapította vagyonát s most dőzsölni szeretne, s palotája minden termébe szeretne egy tv-t, s valamennyi szobalánya porszívóval a kézben jár a kastély kerengőjében. Mert az internetes hirdetésekben nem tüntek fel ezek a termékek... márpedig az ilyen napi 20 órát a net előtt ülő internetguruk nyilván nem az ecserin akarnák elpasszolni a felesleges szajrét.

    Hosszú voltam, s beszéltem tücsökről bogárról, de minden egy irányba mutat: büdös ez az egész!

    Az üzemeltetőknek még egyszer gratulálok, profi átverés, s minden kockázat és mellékhatás nélküli tuti gazdagodás! Ha közreműködőre van szükség jelezzétek, s jövök! De szívesen beszállok a következő buli előkészítésébe is! Lennék nálatok zongoracipelő is!
  • Rena9
    #470
    Jeromos és a többiek: hihetetlenek vagytok, ha valaki beírja, hogy nyert, az máris beépített embernek minősül!?!? Könyörgöm mondjátok már meg, hogy mi haszna lenne a Yoodlinak abból, ha a legtöbbet licitálók csak yoodlisok?? Ha csak az a pár ember "igazi", aki keveset nyom bele, akkor már réges régen csődbe mentek volna. Az meg, hogy Puntogo mennyit nyom bele az az ő dolga, nem tehet senki szemrehányást neki, mert a lehetőség mindenkinek adott!!! Nem védeni akarom, de gondolkodjatok el azon, hogy ha lenne annyi pénzetek, hogy annyit licitáljatok, mint ő, akkor nem tennétek meg pusztán azért, hogy más vadidegen is nyerhessen valamit???? Hagyjuk már....
  • jolmegmondom
    #469
    Remélem nem tekintitek offnak, de bemásolok ide egy cikket az emlegetett "itt a piros hol a pirosról". (Az én időmben még gyufásdobozokkal "játszották").
    De vajon miért ez a csalás jut eszembe a yoodliról?!

    Bizonyára mindenki ismeri azt a játékot amikor a kártyaosztó maga elé rak három lapot, két feketét szélülre és egy pirosat középre. Majd az arra járókat ráveszi (sokszor beépített emberek játszanak vele, nyerést szimulálva, hogy népszerűsítse a játékot), hogy találja ki hol van a piros. Általában a játék magától értetődő hiszen a "kártyatulajdonos" megfogja a bal kezével a bal oldali feketét, és ugyanígy a jobb oldali feketét a jobb kezével. Majd a középső pirosat is jobb kézzel megfogja a fekete alatt. Ezután elkezdi ledobálni az asztalra a lapokat. Először a pirosat dobja középre, (ezt úgy teszi, hogy nagyon könnyű meglátni, hogy a piros van középen), majd a bal kezéből jobb oldalra, jobb kezéből bal oldalra ledobja a fekete kártyalapokat. Ezt többször megismétli. Természetesen a "bátor" játékos egyből megtalálja a pirosat, ezzel kisebb összeget szerezve. Azonban a következő játéknál ugyanez a leosztás és emberünk csodálkozva nézi, hogy nem középen van a piros. Vajon miért?
    A válasz erre, hogy ha már nagyobb a tét, akkor természetesen az osztó szeretne nyerni. Ennek trükkje, hogy amikor már jó ideje dobálgatja ugyanúgy a lapokat, a legutolsó leosztásnál amelyik kezében van a piros alul, abból a kezéből először felülről a feketét dobja le középre, majd másik kezéből a feketét az ellenkező oldalra majd végül a piros. Mindezt úgy hogy a játékos nem veszi észre a "csalást".

  • jolmegmondom
    #468
    Jaaaa,még annyit a matematikához: ha vki fél percenként licitál (mert ugye 15 mp a normaidő), akkor óránként kb. 12 ezret licitál el... eközben a termék ára 1920 ft-t nő... azaz óránkánt 14 ezer a ráfordítás... Klikkeléssel persze nehéz megvalósítani, hogy pontosan nyomjál, ezért a kidobott pénz több is lehet. Ekkor gondol a lúzer az automata beállításra, s itt jön a csoda: míg a balekoknak max. 30 mp-ként ugrik az automatája + 100 forintja, addig puntogo féléknek akár "csak" másfél percenként, illetve "rugalmasan" igazodva a többi licitálóhoz...

    Nem értem én ezt... azt viszont igen, hogy óránként 14 ezer mindenképp elmenne "tisztességes" automata licit mellett. Ezek után lehet vki annyira sügér, hogy 6-8 órát automatán licitáljon egy 50 ezres termékre?! A fenét!!!!

    Magyarul csak arról van szó, hogy újabb és újabb balekok jönnek és az állandó beugrató emberek/automaták segítségével mindig van új pénzforrás...

    Az idősebbek emlékezhetnek, az itt a piros, hol a pirosozóknak is volt csali embere, aki látványosan nyerte a nagy lóvékat (mindig a csaló társai voltak) s ezzel csináltak kedvet az áldozatoknak.
  • jolmegmondom
    #467
    A ma reggel is érdekesen alakul...Navon N470 IGO8 FEU -ra licitálnak. yoodli ára 44 ezer ft. Másutt 40 ezer... A licit 10 ezren áll, azaz már 125 ezer bevételük van yoodliéknak ezen az egy kütyün... és kántor meg puntogo nyomja fel tovább...ha itt most hirtelen megállna, akkor is 135 ezer (125 licit + 10 "ár") a bevétel, 40 a kiadás... ha egyáltalán oda kell vkinek adni a "megnyert" terméket, s nem csak fantomokkal küzdenek a kilikkelők, de akár automata licitelők...
  • jeromos12
    #466
    hát szerintem meg igenis nem fér bele, 4 tv, 4 porszívó...... kabzsi, önző.... PUNTOGO nem fair!!! és igenis lekellne korlátozni, egy hónapban hány azonos termék!! atonika is tán beépített ember???!
  • atonika
    #465
    Bocs!PUNTOGO
  • atonika
    #464
    Igaza van annak aki azt írja, hogy a PUTOGO név feltűnése a licitben sokakat elriaszt a folytatástól, mert úgy ismerik hogy mindenáron győzni akar, még ha már túl is lépte a bolti árat. De ezért én nem ítélném el. Nekem úgy tűnik számára részben játék, már kicsit szenvedély is ez a licitálás, némi humort is belecsempészve. Azt pedig nem tudhatjátok, mennyit veszített a meg nem nyert liciteken, mert az is része a játéknak. Én is szeretnék még legalább egy TV-t összehozni a Turbo Oven sütő mellé, amit már megkaptam,és ki is próbáltam sült krumplival. Mondjuk nem vagyok elragadtatva. Igazat mondanak a reklámban hogy az étel megőrzi az eredeti ízét, no de jó az ha a sültkrumpli megőrizte a nyerskrumpli ízét?
  • 10S
    #463
    Öröm nézni a botokat, ahogy óramű pontossággal, egymást váltogatva húzzák azokat az aukciókat, ahol éppen kevés valódi licitáló néha-néha betesz 1-1 licitet. :)
  • hatosfogat
    #462
    Persze hogy ő nyerte.
  • dinamikus
    #461
    kedves Retep!

    sztem te is egy belső ember vagy, a szóhasználatodat, és az ajnározásaidat figyelve.
    csak legközelebb ne ilyen mélyre ha lehet.
  • jeromos12
    #460
    most puntogo nyerte vagy nem??? nem értem.
  • hatosfogat
    #459
    Igen:

    "Köszönjük az észrevételét. Nem a Puntogo felhasználó nyerte a licitet, de szerintünk ennyi játékosság még belefér a játékba. A jövőben kikapcsoljuk a névmódosítás lehetőségét, így megszűnik majd ez a probléma."

    A Puntogo nyerte, és szerintük ez belefér... No comment...
  • jeromos12
    #458
    válaszoltak már a leveledre??
  • 10S
    #457
    Hogy milyen szabályokra gondolok?
    - Usernevet egyszer lehet választani.
    - Ha a licitjeid elérik a termék árát, ne licitálhass tovább, automatikusan kapd meg a terméket. Ugyanígy, ha a licitjeid + akt. ár összege eléri, akkor opcionálisan vehesd meg a pillanatnyi árért (gyakorlatilag nincs értelme tovább licitálnod, HA nem a cég érdekeit képviseled).
    Ezek a változtatások elengedhetetlenek, hogy a bizalom egy ilyen oldallal szemben meglegyen.
  • 10S
    #456
    Na, azt hiszem, itt az ideje, hogy beírjam, hogy mi volt az a "kiskapu", amit szerintem be kell zárnia a Yoodlinak, ha tisztességesnek AKAR LÁTSZANI. A nevet bármikor át lehet írni bármire, ami minden, csak nem fair. Ezt - úgy látszik - PUNTOGO user ki is használja rendesen.
    Nekem az a véleményem, hogy ha a Yoodli tisztességes akar LENNI, akkor valamennyire megváltoztatja a licitálás szabályait, mert az ilyen alakok ha nem beépített emberek - aminek ellenkezőjéről nem vagyok meggyőződve - tönkreteszik mások licitálását, hosszú távon ártanak az oldal üzemeltetőjének.
  • hatosfogat
    #455
    Ha a kisebbségen a jómódúakat érted (remélem igen, és nem mást), akkor szerintem ez a Puntogo éppenséggel nem az. Én inkább egy kis takonyra tippelek, aki ilyen kisstílű módon próbál nyerészkedni. Előfordul az ilyen, méghozzá mindegyik embercsoportban. A fontosabb kérdés a Yoodli reakciója. Remélem fontos nekik a saját befektetésük jó híre, és lépni fognak.
  • rolcsibaba
    #454
    Én veled vagyok hatosfogat a médiabotrány rájuk férne, mert már régebben én is irtam milyen undorító amit művelnek az ilyen felhasználók mint pl PUNTOGO is.
    De miért is lenne bármi féle lelkiismeret furdalása hiszen ő megírta korábban hogy a kisebbséghez tartozik, és mint köztudott a magyarországi kisebbségnek dögivel van pénze mindenféle törvényes és törvénytelen úton, mégis sajnálni kell őket, neki nem számít a pénz és gátlástalanul rátesz több száz ezer forintot bármire csak azért hogy megmutassa ő a kisebbség, ő ural mindenhol mindent.
  • hatosfogat
    #453
    Amit csinál az már nem jó érzék és pénz kérdése, hanem tahóság. Nyilvánvaló, hogy minden liciten csak 1-2 van, aki tényleg végig akarna licitálni, ami ki is derül elég hamar. Ha azokba a licitekbe száll be amikor ilyen már nincs (vagy 99.9%-ban nincs), akkor a többit ezzel a magatartással simán eltántoríthatja a licittől. Ez nem része a játéknak. Ha el akar másokat tántorítani, arra megvan a szabályszerű módszer: egyszerűen licitálja túl őket, "fenyegetés" nélkül.

    Mivel az ilyen patkány magatartás rettenetesen felháborít, ezért írtam a reklamáló levelet. Ha nem történik semmi - nem veszik vissza a megnyert cuccát és nem tiltják ki -, akkor média balhét fogok belőle csinálni. Remélem a Yoodlisok ezt nem akarják.
  • atonika
    #452
    PUNTOGO jó érzékkel száll be a licitekbe az alábbi nyereményeit tekintve:
    Panasonic Full HD LCD TV (TX-L37U10E)
    HP Probook laptop
    Apple Ipod Nano 16GB - fehér (MB189ZD)
    Panasonic blue-ray lejátszó (DMP-BD80)
    Miele 2000w-os porszívó (S4562)
    ACER Aspire One 11,6"-os netbook
    LG állóhangfalas házimozi (HT904TA)
    Babyliss hajformázó 2735E
    Philips 82cm-es LCD TV (32PFL3404/12)
    Miele 2000w-os porszívó (S4222)
    XBOX 360 gép (Elite)
    Electrolux 2200w-os porszívó (ZE 355)
    Sony-Ericsson C905 fekete mobiltelefon
    Electrolux 2000w-os porszívó (ZAM 6250)
    Nokia vezeték nélküli billentyűzet (SU-8W)
    Sony LCD TV 102cm
    Whirlpool ADG 789 beépíthető mosogatógép
    Samssung LE32B450 LCD TV
    PS3 UNCHARTED 2 AMONG THIEVES szorftver
    LG állóhangfalas házimozi (HT904TA)
    Persze azért elég sok pénz is kell hozzá
  • hatosfogat
    #451
    Na, ma megtörtént olyan, amin én is kiakadtam. A PUNTOGO nevű egyén licit közben elkezdte fenyegetni, cukkolni a többi licitálót, úgy, hogy közben átírta a nickjét olyasmire, hogy "úgyisvégigviszem", megy "gyerünk", stb. A licitet meg is nyerte ez a tahó. Remélem a vége azért nem ez lesz, írtam egy reklamáló levelet a Yoodli.hu-nak, kérve, hogy semmisítsék meg a licitet, és indítsák újra. Ha tisztességesek akarnak lenni, akkor ezt is teszik.
  • hatosfogat
    #450
    Ja, és azt én sokkal valószínűbbnek tartom, hogy nem a yoodlisok, hanem a felhasználók fognak össze. Ma például az Apple Ipod-ért ment egymás ellen a Puntogo és a Hibecsuf nevű egyén, és közben nagyon érdekes nevű "kattints a megvételre", majd "le kell írjam?" és végül "mohó vagy" nevű nicken klikkelt a valamijó nevű nick közbe. Nyilván van valami köztük...
  • hatosfogat
    #449
    Az embereket nem lehet beskatulyázni, ha van olyan aki - iskolázott vagy nem, lopja a pénzt vagy megdolgozik érte - be tudja szórni félkarú rablóba, akkor miért is ne tudná elkölteni Yoodlira? Az az ember aki esténként netezik, nem a kaszinóba járós fajta, viszont a Yoodli-ra rákaphat.

    Az pedig nem hülyeség, hogy valaki többet licitál mint a licit plusz licit ár, mert ott van rá az a néhány példa. Ha már hülyeség, akkor az sokkal inkább az, hogy ez bot miatt van. Autolicitnél berakod, hogy licitáljon el 200 kreditet, és elmehetsz aludni. Minek ide bot? A bot (ha van) a klikkeléshez kell, de az említettek mind autolicittel lépték túl a keretet. Sokkal valószínűbb, hogy amikor a delikvens berakta az autolicitet, akkor kiszámolta, hogy mennyi kell a teljes árig, és rárakott annyit, nem véve figyelembe, hogy a licitálással a licitár emelkedik. Azaz, ha pl. 50 ezer van még vissza a teljes összegig, akkor 40 ezer licit elég ahhoz, hogy "kifuss", hiszen közben a termék licit ára emelkedik körülbelül 10 ezret. Erre mondtam, hogy valószínűleg pénze van, de számolni nem szokott. ;)

    Egyébként nem csak Rena nyert már. Én is nyertem - bár a nyerés tulajdonképpen nem jó szó, inkább jobb az, hogy olcsóbban vásároltam. Három terméket vittem el eddig "jó áron", és egy esetben pedig ellicitáltam a teljes árig. Ez utóbbin buktam körülbelül 15 ezret, mert kb. ennyivel tudtam volna megvenni a legolcsóbb helyen a neten. A másik hármon spóroltam, hol 20-25 ezret, hol 50-et. A dologban az a pikáns csak, hogy pont azt a terméket tartottam meg amit nem tudtam olcsón elvinni, és éppen azt a hármat adtam tovább, amit viszont igen. ;)
  • retep98
    #448
    Heló mindenkinek!
    Én még új vagyok itt, nem is nagyon szoktam hozzászólni fórumokon, de most úgy döntöttem, hogy megteszem.
    Az egész úgy kezdődött, hogy KTM kerékpárt kerestem az interneten és a yoodli oldalára tévedtem, gondoltam, mielőtt belevágnék utána olvasok egy kicsit, miként működik ez az egész. Szóval így találtam rá erre a fórumra is. A hozzászólásokat olvasva volt itt minden, pro és kontra egyaránt, de egy-két dolgot azért sikerült leszűrnöm.
    Először is induljunk ki abból, hogy minden vállalkozás profitorientált, a licitek értékéből, pedig könnyen ki lehet számolni, hogy az mekkora bevételt hoz az oldal üzemeltetőjének úgy látom ettől sokan vérszemet kaptak, pedig, ha tudnák, hogy például egy sima kiskereskedelmi üzlet, milyen haszonkulccsal dolgozik néhány terméknél, sokkal nagyobb értékesítési volumen mellett, lehet hogy rosszul is lennének, csak ott nem látják a profit mértékét, ezért az nem fáj annyira.
    A másik dolog pedig, hogy teljesen egyetértek azokkal akik azt írták, hogy 2000 Ft ráfordítással igen kevés esély van egy 200000 Ft értékű termék megszerzésére, viszont mégis lehetséges. Biztosan vannak olyanok is akik üzletszerűen licitálnak, vagy csak tényleg szükségük van a termékre és feltesznek mondjuk 150000 Ft-ot egy 200000Ft értékű tv-re és végig is viszik a licitet. Szerintem ilyenkor előfordulhat az is, hogy a licit értéke több lesz mint a terméké, de a licitálónak mégiscsak 150000 Ft-jában van. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha valaki bukik pár tízezer forintot, vagy csak szkepticizmusból a "szomszéd lova is dögöljön meg" -elvet követve egyből elkezdi keresni a hibákat a rendszerben, minden apró vagy nagyobb, vélt vagy valós problémánál lengeti a véres kardot és az esetlegesen pozitívan reagálókat azonnal elkönyveli belső emberként. Na az ilyen embereket soha nem becsültem sokra, sajnos vannak a környezetemben is egy páran (nem személyeskedni akarok).
    Önmagában a licitálás rizikós, mert senki nem lehet benne biztos, hogy ő fogja elvinni a terméket, tehát szerintem csak az kezdje el, aki ezt a kockázatot vállalja. Nagyon tetszett a tombolás hasonlat, csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem a legtöbb tombola, hanem a legutolsó tombola a nyerő. Valamint tényleg nincs ingyen ebéd.
    Én csak úgy fogok belevágni a licitálásba, hogy megfelelő mennyiségű kreditem álljon rendelkezésre, hozzáteszem, nem vagyok dúsgazdag ember, bérből, fizetésből élek és kétszer is meggondolom, hogy mire adok ki pénzt. Nekem is az a célom, hogy a kiválasztott terméket a lehető legolcsóbban megvásároljam és jelenleg úgy gondolom, hogy most a rizikót vállalni fogom, persze egyszerűbb lenne elmenni a boltba és megvenni, de ha már egyszer a lehetőség megvan....
    A rizikóról pedig, ahogy olvastam a hozzászólásokban, szerverhiba esetén a krediteket visszaadják, szóval én azt hiszem megpróbálom.
    Csak ennyit akartam leírni, lehet, hogy egy kicsit hosszúra sikerült.
    Üdv
  • atonika
    #447
    Vasárnap licitáltam a Flavorwave Turbo Oven-re (és nyertem), tegnap este hívott a futár, hogy ma dél körül érkezik. Viszont a fruli.hu-n nagyon megszívtam. Sajnos csak a fruli vásárlás után kezdtem el tájékozódni fórumokon hogy mi is a vélemény az oldalról. Az ott leírtak szerint zajlott minden, mikor beszálltam egy varrógép licitbe automatával (frulimata), olyan magasról indítva amit egyébként soha nem szokott elérni. Mikor elfogyott az 500. licitem, még egy klikk rámjött, és bár addig hemzsegtek a külonböző változattos felhasználók (néha olyan karakterrel a nicknévben, ami nincs is a billentyűzeten), mintha összebeszéltek volna, egyszerre gondolta meg mind, hogy akkor most abbahagyom. Persze már tudtam előre hogy ez lesz a végkifejlet. Mikor beindítottam az automatát, már egyidejüleg elküldtem jókívánságaimat Falus Tamásnak. Mondanom sem kell, nem válaszolt. Ezt csak okulásként szúrtam be, hogy ha esetleg valaki gondolkodott volna azon hogy kipróbálja a frulit, esély sincs a nyerésre, mert automaták ellen folyik a küzdelem