2126
Új licitálós oldal
  • Newhope
    #526
    Üdv mindenkinek
    Én is csak most kapcsolódom a fórumhoz új emberként, és elég sokáig tartott végig olvasnom ezt a pár oldalt. Én nem túl régen "akadtam" a Yoodlira. És azóta én is tettem bele nem kevés pénzt, amit el is buktam de szerintem rajtam "kívül álló" okok miatt. Én csak a tényeket szeretném leírni, és nem akarok semmilyen elméletet gyártani, mivel nincs olyan bizonyítékom, amire alapozhatnám.
    Az első dolog, amire szeretném a figyelmet felhívni, hogy eddig mindenki arról ír, hogy mennyi pénzt keres a cég a klikkelésekkel, illetve az automata licitálókkal. Ez nagy tévedés. A cég már akkor bevételhez jutott, amikor megvettük tőlük a krediteket. Tehát elvileg az, hogy visszaállít egy aukciót, az nem feltétlen jelenti azt, hogy elbukta azt a pénzt, mivel az a pénz akkor már régen a számlájukon van. A kredit csak egy virtuális dolog, tényleges pénzforgalom nélkül, tehát akkor állítja vissza amikor akarja a cég. Bár nyilván az az ő érdeke, hogy fogyjon a kredit, mivel mi ezért fizetünk. Licitáláskor már csak a virtuális pénztárcánk ürül le. Viszont ha jól emlékszem az van a honlapon, hogy kredit árát vissza nem térítenek. Tehát ha időközben meggondoltad magad, mert nem látod sportszerűnek az aukciót, a pénzed ugrott.
    Az első eset amit tapasztaltam: én is licitáltam egy Sony kamerára. S mivel nem akaratam elszórni a kreditjeimet automatával, ezért ott ültem végig a számítógép előtt és láttam mi történik. Ez lett a vége:
    Időpont Licitáló Típus
    2010-04-16 08:01:22 Andromeda auto
    2010-04-16 08:00:55 zfarkas klikk
    2010-04-16 08:00:52 Andromeda auto
    2010-04-16 08:00:32 Let's go klikk
    2010-04-16 08:00:31 Neopali klikk
    2010-04-16 08:00:07 Andromeda auto
    2010-04-15 23:29:37 Kántor auto
    2010-04-15 23:29:37 Andromeda auto
    2010-04-15 23:29:23 Kántor auto
    2010-04-15 23:28:53 Andromeda auto
    Amint látjátok Andromeda nyert. Csakhogy a tisztelt Andromeda nem is szerepelt a licitáláson. Tudom, mert ott ültem folyamatosan. Egy Cinkapanna nevű felhasználó licitált szinte folyamatosan automatán, és a végén őt is hozta ki a rendszer nyertesként. Másnapra a dolog megváltozott Andromedara. Ez már akkor érdekes volt nekem, de mivel akkor még zöldfülű voltam, ezért nem is csináltam róla screenshot-ot. Tehát itt csak az én szavamat tudom feltenni bizonyítékként.
    Lehet hogy azt mondjátok hogy mazochista vagyok hogy több órán keresztül ott ülök a gépnél, de erről jutott eszembe egy jó ötlet. Többen is említik a fórum folyamán, hogy egy-két user (vagy bot), automatára állítva nyer. És teszi ezt olyan is, aki azt írta, hogy ugyanúgy izgalmasnak tartja a licitálást, mint egy póker partyt. Kérdem én, mi abban az izgalom, ha ráteszel el halom kreditet, és az automata folyamatosan licitál, te pedig majd valamikor megnézed, hogy nyertél, vagy nem. Rohadt izgalmas lehet. Az ötletem az lenne, hogy eltörölném az automata licitet. Miért? Azt mondják, hogy így úgy is tudsz licitálni, ha nem tudsz a gép mellett lenni. Való igaz. A cégnek így is folyik be a virtuális kredit, vagyis előbb utóbb újra kreditet kell venned. De én azt mondom, hogy egy valós aukción is ott kell lennie az embernek, és magának kell licitálnia. Ha itt is ez történne, az ilyen emberkék, akik másokat elütnek a nyerés lehetőségétől folyamatosan automatára állítva, bizony kénytelenek lennének ők is ott ülni, és licitálni minden egyes termékre személyesen. Szerintem egyrészt nem licitálna minden egyes termékre, mert egy idő után összefolyna a szeme előtt minden, másrészt pedig, ha ő is rendesen végig ülne órákhosszakat a gép előtt nap mint nap,és a végén nyerne, akkor azt mondom hogy megérdemelte. Szerintem nem sokáig csinálnák így. Szóval ha a Yoodlí igazán fair akarna lenni mindenkivel, akkor ez így sokkal járhatóbb és korrektebb út lenne. És mindenkinek izgalmas.
    Második történetem, és ígérem ezzel befejezem mert már túl hosszú vagyok.Kedden délután (04.20)indult, és új létemre elítélhető módon egyszerre két termékre is licitáltam. Az egyik egy 32"-os Sony TV volt, a másik pedig egy 24"-os Samsung monitor TV tunerrel. A Sony TV-t Odin vitte el. Valahol olvastam is róla már itt a fórumon. Ő volt egyedül automatán, rajta kívül még 8-10 on-line klikkelő volt, többek között én is. És ezek közül senki nem "akart" klikkelni és nyerni. Én pl. azért nem, mert 2 másodperccel a vége előtt megállt minden, lehetőséget sem adva a licitálásra, majd közölte a tényt, hogy lezárult a licit. Elég dühös voltam, mert tettem bele nem kevés pénzt a dologba. 100 krediten felül voltam, és gondolom más is. És valószínű mindenki el akarta bukni a pénzét. Na jó, megnyugtattam magam, hogy biztos a többiek arra vártak, hogy valaki beklikkel, én meg nem tudtam licitálni. A dolog így elszállt. Viszont másnap délelőtt folytatódótt, mivel a Samsung monitorral még versenyben voltam, amire egyébként már előző este óta Puntogo természetesen automatán folyamatosan licitált. Én próbáltam is kiszámolni, hogy ez mennyi lehet, mert nekem is úgy tűnt, hogy ez így normális embernek nem éri meg. Egyszer elindítottam én is automatán, mikor nem tudtam a gépnél lenni, és nem akartam elbukni a már betett nem kevés pénzt. Nem volt egy fél óra sem, és közel 4000Ft kreditet gombolt le rólam az automata. Elég durva volt. Lényeg a lényeg, hogy a cégünknél elég sok dolog fut a neten, vagyis nem egy gagyi kapcsolatunk van. Mégis, mikor délután 14:53-kor végetért a licit, 7 másodperccel előtte kifagyott (nem 1-el vagy 2-vel, 7 másodperccel), utána már csak azt láttam, hogy érdekes módon Puntogo most is nyert. Tőlem meg lenyúltak 176 kreditet.
    Ezt a dolgot szóvá is tettem a Yoodli felé, hogy az nem zavar annyira, ha a saját hülyeségem miatt bukom el valamit, akkor csak magamat okolhatom. De ebben az esetben nem ez történt. Itt nyilván nem én bambultam el, és nem is az a további 8 vagy 10 klikkelős ügyfél. A keddi 2mp-es bukás után elhatároztam, hogy nem várok annyit az időben hanem előbb licitálok. Na de most 7mp-ről van szó. Ennyi erővel ki garantálja, hogy legközelebb nem zár le 18 mp-el a vége előtt. Programhiba? Szerver túlterheltség? Már februári hozzászólásokban is olvastam erről. Azóta több mint két hónap telt el, és vajon hányan estek ki program, vagy szerver hiba miatt, akik nem fordultak semmilyen fórumhoz, hanem csak belesz.tak nagyívben? És még van benn nem kevés pénzem, amivel nem tudom, hogy most mit kezdjek. Ilyen bizonytalanságok (vagy csalások?) révén, még tegyem fel a pénzem biztos bukásra? Mivel vissza nyilvánvalóan nem kapom.
    Elnézést mindenkitől aki ezt végig tudja olvasni, de a saját tapasztalatom eme rövid idő alatt és az itt elolvasott hosszú oldalak ezt hozták ki belőlem. Ja igen, még nem reagáltak a reklamációmra a 7mp miatt.
    További jó szurkolást mindenkinek a mérközéshez.
  • kalap008
    #525
    lehet, hogy nem olvastam kellö mélységben bele a fórumba, de mit értesz azon hogy feketén fehéren kiderül?
    íén nyertem, vásároltam, egyszer sem volt olyan érzésem, hogy azok között a keretek között, ami ez a tipusú aukció ad át lennék verve!
    szerintem nem kell másokról naivitást feltételezni és eljátzsani itt a guru szerepét...
    a mindennapokban is figyelnem kell mert mindenhol megpróbálnak átverni; a közös képviselö lehúz hogy elintézzen vmit, az ügyvédem elmondja hogy ilyenolyanhivatalban ki milyen ügyben mennyibe kerül, itt meg csak licitálok aztán ha van elég lóvém nyerek, ha meg beszálltam és nem akarok bukni akkor veszek...
    azt hiszem hatosfogat te irtad hogy diszkrét önkormis ember voltál, akkor tudod hogy amiről papir van azzal nem lehet játszani, mert később is lehet probléma, itt pedig minden papiron van és ha nekik kellő számú uerük van akkor jó a modell magátol is nem kell virmanolni
  • jeromos12
    #524
    találtam én is egy pár oldalt csak nem tudom mennyire biztonságosak, pl. a klikklicitről van negatív vélamény
  • hatosfogat
    #523
    Ezzel én is így voltam, azaz ha akarsz játszol ha nem akkor nem, választásod van. Nyertem is néhányszor. De aztán egyszer csak feketén-fehéren kiderül, hogy aki ellen licitálsz, az belelát a lapjaidba. Elintéznéd annyival, hogy játszottam, így jártam, vagy azért mérges lennél? Még akkor is ha nem állampolgári kötelességed volt játszani? ;)
  • kalap008
    #522
    sziasztok, látom jól elvagytok. Én már két aukciót is megnyertem (40 és 120 E ft értékben - kerekitettem) az egyiket kedden a másikat hétfőn, mindkét cucc ott volt ugyanazon hét szombatján, számlával, garival stb. a kreditevásárlásra ia kapsz számlát, nem értem azokat a hozzászólásokat, ahol feltételezik, hogy a cég nem ad számlát... a cég nem fogad el kp-t és ahol nincs cash, ott minden nyomon követhető (gyurcsány feri bácsi is gyorsan viszavonta 2008 elején a kp használat korlátozásáról szóló rendeletet). van egy szlovákiából koordinált oldal is ott 30-40 nap a szállitási határidő, és tele van az oldal azoknak a cuccoknak a fényképeivel, amit állitólag megnyertek... kifizettek és röpke 1,5 hónap alatt már meg is kapták...na ja
    egyébként pár hete indultam egy komolyabb cuccért és sajnos a licit kezdett drágulni, akrediteket meg nem akartam otthagyni úgyhogy rányomtam a megveszemre, vissza is jeleztek, meg hogy a nagykerbe nincs a termék - kell e ilyenmegilyen, vagy várok, vártam ... vártam... vártam 8 nap múlva irták hogy meglett - hozta is a futár... igaz ez nem internetes ár, hanem annyi, mint az euronicsba, bár egy vidéki saturnnál még mindig olcsóbb... mindegy úgyis kellett, szóval nem értem ezt a fikázást, ha akarsz játszol, ha nem akarsz nem játszol... ez nem olyan mint az állampolgári kötelességek, itt választhatsz, a rendszer meg szar azt kapod mégsem akarsz jobbat, szóval lehet választani, kőnemkő - I-N jó éjt
  • Rena9
    #521
    Nem hirdetem a Yoodlit, mert nem én indítottam el ezt a fórumot. Ha a másiknak is lenne, biztos hozzászólnék ahhoz is. Egyenlőre azon az oldalon sokkal kevesebben vannak, és jó lenne, ha minél tovább így maradna, ezért nem fogom reklámozni....
  • jeromos12
    #520
    puntogo már megint nyomul a kávéfőzőért.. és érdekes régebben ide is írkált, most nem érdeke neki, úgy látszik megy a szekér.
  • jeromos12
    #519
    én nem árulod el nekünk?? :) de a yoodli-t azt hirdeted? :)
  • Rena9
    #518
    Nem ezen a néven vagyok. Töltöttünk fel 2500-at, azért ennyivel itt is kell nagy szerencse. Még nem nyomkodtuk el a krediteket, egyenlőre figyelem...
  • agnica
    #517
    Rena9: Én is tudok több ilyen oldalt ahol elvileg nagyon olcsón mennek el dolgok, legalább is a látszat szerint. Ott is ezen a néven szerepelsz? Vagy még nem szálltál be sehova csak figyeled?
  • Rena9
    #516
    nem tűntem el, csak a gyerkőcök lekötnek. Ha nyerünk valamit a másikon, azt is feltöltöm!
  • dinamikus
    #515
    nekem van egy ismerősöm aki már nyert pár dolgot. de csak mindg valami max 10ezer forintba kerülő vackokat. komolyabb pl. egy TV-t még neki sem sikerült. ezek a beetetések, hogy minél több pénzt hagyj itt.
  • jeromos12
    #514
    pl. másik furcsaság Mamy, Ipi és sorolhatnám még rendszeresen feltünnek a licitálók között, de még nem nyertek semmit, szerintem mint én is és sokan mások negatív tapasztalatra nem költenék a pénzüket.
    Rena9 úgylátszik eltünt , játszik a másik oldalon, persze nekünk nem árulja el :)
  • 10S
    #513
    Lehet igazságod. Én is dolgoztam informatikában, bár egyszemélyes vállalkozásként. Én is beleláttam sokmindenbe (önkormányzati szektor), de alapvető kötelességemnek éreztem a diszkréciót (talán ennek is köszönhetem, hogy mindig ragaszkodtak hozzám).
    Amúgy nem hinném, hogy túl nagy létszámmal működne ez a vállalkozás, néhány emberrel ezt simán meg lehet oldani. A másik: Ha a tulajdonosnak fontos a tisztesség, hitelesség, akkor olyan garanciákat épít be, ami lehetetlenné teszi a visszaélést.
    Azt gondolom, egy ilyen oldal potenciális célközönségét elriasztja az a viselkedésforma, amit néhányan képviselnek, egy tisztességesen működő licitáló oldalnak ez ellen védekeznie kéne. (A hogyan-ra megvannak az eszközök, ha akarat van, meg lehet oldani.)
    Amit írtál, az is valós veszély, azonban azt is valószínűsítem, hogy maga a cég is biztosra megy; nem engedi túl nagy veszteséget termelni az oldalt (ami egy ilyen cég első szakaszában normális esetben elkerülhetetlen).
  • hatosfogat
    #512
    Gondolod? Én máshogy érzem. Vállalkozóként sok partner cégnek belelátok a belső működésébe. (A cégek számára az informatikus olyan, mint az ember számára az orvos. Mindent lát. ;))

    Szóval előfordul ugyan, hogy maga a befektető/vállalkozó él vissza, de sajnos sokkal gyakoribb, hogy a vállalkozást tisztességes szándékkal hozzák létre, és az ott dolgozók csencselése rontja le. Szerintem ebben az esetben sem a tulajdonosok kevernek, hanem néhány "belső" ember. Programozó, ügyintéző, stb., olyanok, akik hozzáférnek az adatokhoz, és akár maguk, akár a haveri körön keresztül saját "bizniszt" indítottak. "Üzlet az üzletben". Lehet, hogy csak 1-2 ilyen van, ez is bőven elég ahhoz, hogy az esetleg sok ott dolgozó tisztességes emberre is gyanú vetüljön.
  • 10S
    #511
    Az a baj, hogy maga a rendszer nem lesz veszteséges. Mindig lesz jónéhány balek, aki befizet kisebb összeget, még talán el is visz 1-2 kisebb dolgot. Ami meg nem hoz pénzt, azt "elviszik" a beépített emberek. A szomorú az egészben az, hogy működne a modell tisztességesen is, de itt valószínűleg nem ez a lényeg.
  • hatosfogat
    #510
    Igazad van, tényleg nem ér annyit. "Ellövöm" még a maradék kreditemet, aztán elbúcsúzom az oldaltól. Bízom benne, hogy nem "akadunk össze" most már. Csináljon amit akar.
  • 10S
    #509
    Ahogy én észrevettem, azt is "látja", hogy kinek mennyire van állítva az autolicit. Úgy működik, mint a kezdetleges poker-oldalak, ahol beszáll az asztalhoz néhány belső ember, akik előtt az egyszerű user nyitott kártyákkal játszik. :(
  • 10S
    #508
    Nagyon régóta használok külföldi oldalakat, ahol nagyon fontos a bizalom. Nem véletlenül a legtöbb oldalán kint van valami jónevű cég, mint hitelesítő logója és neve. Ez megteremti a bizalmat.
    Én is pontosan ezt írom már régóta, hogy az ilyen dolgokkal, mint amik az utóbbi hozzászólásban szerepelnek egy cég a Magyarországon amúgy is nehezen megszerezhető hitelét kockáztatja. Nálam ezt elvesztették, legfőképp a Puntogo-jelenséggel. Nem éri meg belehajszolni semmibe, mert röhög a markába, meg a cég is, mert minden egyes kattintás őket gazdagítja. AMit a fene "irigyelne" tőlük, ha tiszta lenne a rendszer.
  • ANTIyoodli
    #507
    hatosfogat: az hogy ki a a belső ember és ki nem gyakorlatilag nem tudod bizonyítani, és én sem. Amit én ténynek mondtam az azok a furcsaságok amiket többen felhoztak. Olyan információk amiket csak belsős ember tudhat.

    Rena9: azon a "másik" oldalon nyert cuccokról is készítesz képet számunkra? :)



  • hatosfogat
    #506
    Nem csak azt, annál többet is. De mint mondtam, ez már a személyes ügyem, nem részletezem.

    Mindenesetre számomra az a legérthetetlenebb, hogy egy ennyi pénzből megreklámozott és ilyen jó pénzt hozó üzlet renoméját miért éri meg ilyen pitiánerséggel tönkretenni. Mert ennek az lesz a vége. Ha elterjed, hogy egy lenyúlós site, akkor visszamehet botvége mini üzletnek, párezreket lenyúlogatni, vatera méretű "big-biznisz" helyett.
  • hatosfogat
    #505
    Ja, a dologhoz még annyit, hogy mivel nem bizonyítható, ezért hagyom a fenébe. Pontosabban, mérgemben megfordult a fejemben, hogy "rászállok", és ahol licitál ott mindenütt beszállok mellé. Azért vacillálok, mert nem tudom, hogy egy saját zsebére játszó bennfentes, vagy egészen egyszerűen direktben a cég embere. Ha saját zsebre játszana, akkor megvetetnék vele pár 300 ezres cuccot, vagy eldobatnék vele pár százezret, azon az áron is, hogy nálam is TV raktár lesz. (Legfeljebb a cégemben az irodában mindenki 40-es LCD-n fejleszt szoftvert majd. ;)) De azt se akarom, hogy azt a céget amelyik ezt lehetővé teszi, gazdagítsam.

    Szóval egyelőre csak bosszús vagyok, a többit meg majd meglátom.
  • jeromos12
    #504
    szóval én is tudom mit lát.... kinek mennyi a licitre rendelkezésre álló összeg,hát ennyit erről........
  • hatosfogat
    #503
    Nos, az a helyzet, hogy a szkeptikusoknak volt igazuk. Ez a puntogo (és akkor jogos a feltételezés, hogy mások is) úgy licitál, hogy belelát a rendszerbe. Olyant tud, amit csak a Yoodli-sok tudhatnának. Nem részletezem, hogy mit, mert az személyes, de a lényeg, hogy sajnos ez van. Magyar valóság.
  • jeromos12
    #502
    priviben is elküldheted :) hisz nektek most úgysem kell semmi, mi pedig most alakítanánk ki a háztartást.
  • jolmegmondom
    #501
    Eszem ágában nincs a másoktól kapott pénzt szélhámosoknak adni! Ígérem, hogy minden nekem küldött pénzt a legjobb célra, azaz magam és szeretteim boldogulására fordítok! Elballagok a legközelebbi üzletbe, s megveszem, amire szükségem van...

    Szerintem most már bizonyítottam, hogy a jódlisok közt a helyem!
  • hatosfogat
    #500
    Igen, ez szerintem is nagyon furcsa.
  • Rena9
    #499
    ha átutalja a pénzt és nyersz vele valamit a terméket elküldenéd neki?
    Jeromos: bocsi, de nem akarom népszerűsíteni az oldalt, mert még csak pár száz forintért megy el MINDEN!!! kihasználom, utána elmondom...
  • atonika
    #498
    Rena9!
    Szerintem annak az esélye hogy valaki hármszor nyer, és mindháromszor egyetlen klikkel, vetekszik a lotto 5-ösével. Annak pedig valahol egy a negyvenhárom millióhoz az esélye.
  • jolmegmondom
    #497
    Ugyan jeromos! Ne fáradj a licitálással, inkább utald át a pénzt nekem! Majd én elverem!
  • jeromos12
    #496
    viszont az, hogy 3 emberkének 2x is bejön a 100ft-os icit , nagyon-nagyon furcsa
  • jeromos12
    #495
    milyen új licitálós oldalt találtál?? van még 20ezrem az ott eljátszom :)
  • Rena9
    #494
    Antiyoodli: akik sok pénzt nyomnak ilyen licitálós dolgokba, azok nem csak a yoodlin játszanak. Találtam egy új licites oldalt és már most látok nagyon sok Yoodlis emberkét. Puntogónak meg simán szólhattak, hogy használják a nevét, mivel szerződésben állnak vele, biztos ismerik egymást. Ez még nem jelenti azt, hogy belső ember vagy hogy ingyen kapja a kreditet. Tudod, üzletben nincs haver!
    Hatosfogat: ha beteszik a szabályzatba, akkor mivel lesz jobb? Akkor nem lesz hatással az emberekre a névváltoztatás? (egyébként én sem tartom jó dolognak, de azt írták, hogy tesznek ez ügyben vmit)
    Jolmegmondom: ajánlatot ne nekem tegyél, hanem a Yoodlinak, és szólj ha fizetnek a pozitív megítélésért, mert már elég régen dicsérem őket, mondjuk én nem azért, hogy pénzt kapjak (és sztem kizárt, hogy adjanak bárkinek bármit, egyszerűen nincs rá szükségük), hanem mert nekem bejött.
  • hatosfogat
    #493
    Rena: A tőzsdén is azért van a kereskedés olyan szigorúan szabályozva, mert nincs olyan, hogy "nem kellene hatnia". Minden hatással van az emberre, a nick átírósdi is. Ha ez része a játéknak, akkor tegyék be a szabályozók közé. Ha nem része, akkor ne tegyék lehetővé. Egyszerű.
  • hatosfogat
    #492
    ANTIyoodli: Értem én, hogy külföldön nem verik át a látogatókat, itt meg átverik, de ezt te miből látod azon kívül, hogy kijelented? Mert amit itt felsoroltok - "botok", százforintos győztesek, stb. - az mind előfordul a külföldi, tisztességesnek titulált oldalakon is. Még egyszer: én szeretném tudni, ha átverés zajlik, de valami kézzelfogható ténnyel. Például az is érdekelne, hogy honnan tudod, hogy a Puntogo belső ember? Ha azt mondod tény, akkor nyilván van valami alapja, nem?

    A számlával kapcsolatos mondandódat pedig egyszerűen nem értem. Hol van abban a fiktív számla, ha te fizetsz húszezret kétszáz kreditért, és kapsz húszezerről számlát?
  • ANTIyoodli
    #491
    sok új nevet látok itt, akik vagy támadják vagy védik a yoodlit. a nevemből mindenki el tudja dönteni én melyik táborhoz tartozom.

    PUNTOGO-nak nem sok pénze van, hanem belső ember. Ez nem tipp vagy megérzés hanem tény. Lehet vele vitatkozni, csak nem érdemes. És ami a legszebb benne, hogy saját magát buktatta le, amikor azt írta ide a fóruma hogy ő látja azoknak az IP címét aki az ő nevével akarnak licitálni. ehhe

    10.000 ügyfél egy ilyen oldalnak kb álom szintjén van. ilyen licitálós oldalból jelenleg is elérhető 15-20db (párat az elmúlt időszakban zártak be, nem is tudom miért...). vegyük azt hogy mindegyiknek van 5000 ügyfele (nem aktívakat, meg azokat akik több helyre is licitálnak levettük), akkor 15 oldallal számolva ez 75.000 rendszeres licitáló. ne röhögtessetek már, egy vatera.hu vagy ingatlan.com oldalnak van 100 -150.000 egyedi látogatója naponta.

    persze ettől még a futárnak lehet ez az infója, hiszen a cég mondja neki.

    hatosfogat: igen külföldön is van ilyen üzleti modellre érülő oldalak, csak ott nem verik át a látogatókat, mert nem fél év alatt akarnak meggazdagodni (az is igaz hogy nem 50%-os az elvonás a bevétel után)

    számla kérdés: bárki alapíthat bt/kft mondjuk egy hajléktalan nevére, ami kifosik magából pár milliárd értékben fiktív számlát, majd csőd és eltűnés. sem kontroll, sem felelősségre vonás nincs ebben az országban. A büntetések nevetségesek, és gyakorlatilag mindenki megvehető...
  • jeromos12
    #490
    gratulálok!! jól megmondtad!! nekem tetszik és nem mondtál hülyeségeket!! Ez a színtiszta tény és valóság!!
  • jolmegmondom
    #489
    Ugyan rena! Nem tudsz megsérteni. Ahogy az állatkerti viziló sem sért meg :-)

    A 10 ezer ügyfeletek dícséretes! Autót hányan is matricáztak?

    Ne fáraszd magad a válasszal, a jó hangulatot nem szeretném elrontani! Ezt a jó hangulat dumát is a meetingen mondták? Amolyan amwayes feeling? Vagy inkább, mint az Őrtorony címlapján?!

    Viszont az ajánlatom komoly: jó pénzért tudom dícsérni is a jódlit! Létezik az összeg, amiért korpásodik a hajam :-)
  • Rena9
    #488
    Ja és Atonika: amikor nekem hozta ki a futár a tv-t akkor mondta, hogy kb. 7-8 ezer ügyfelük van, tehát mára már bőven meghaladja a 10 ezret. Ennyi emberkéből sztem nem olyan kicsi a valószínűsége a kétséges dolognak, amit írtál.
  • Rena9
    #487
    Jolmegmondom: nem sértésnek kell venni azt, amit írtam, de olyan agresszíven jöttél egy egyébként teljesen jó hangulatú fórumra -ráadásul iszonyatosan rossz példákkal-, hogy máshogy nem lehetett reagálni rá.
    Hatosfogat: sztem nem kellene, hogy bárkinek a felhasználó neve hatással legyen a másik lelki állapotára. Ha úgy lépne be, hogy "tenyeredmeg", és órákon át licitálna, akkor is elvehetné a kedvet a licitálástól. Szerintem ezt fölösleges figyelembe venni.