2126
Új licitálós oldal
  • 10S
    #566
    Én a magam részéről örülök, hogy egy belső ember is olvassa a topikot (és most már ír is rá). Hiszen valamiért mindannyian itt vagyunk, vagyis az alapötlet tetszik, de sajnos, vannak dolgok, amik belerondítanak a rendszerbe.
    Többen említettük már a célon túllövő liciteket. Csatlakozom hatosfogat-hoz, ez a fajta agresszív stílus sok potenciális "játékost" elriaszt. Tiszta sok lenne és senkit nem károsítana meg, hogy ha az árat elérve az ember nem tudna tovább licitálni. Végülis ez csak egy ötlet, de engem személy szerint - egyelőre - ez az, ami elriaszt, amiért nem teszek bele nagyobb összeget, és nem "játszom" napi szinten, csak figyelek. Nincs ugyanis értelme olyanokkal "versenybe" szállni, akik akár az ár fölé is mennek azért, hogy ne másé legyen a termék.
    Persze, benne van a pszichikai dolog is, de azzal is a cég jár rosszul, mert tényleg szarért-húgyért visznek majd el dolgokat ezek a nickek.
  • jolmegmondom
    #565
    Szia! Ne kételkedj, ez biztos, hogy a jódli embere volt! suk-sükölő, nákoló hozzászóló eddig nem nagyon volt... ez meg úgy kezdi, hogy "tudnák" segíteni... én is tudnák (sic!) javasolni nekik valamit...
  • 10S
    #564
    bexa-ról beszélünk? :) Az még durvább, mint a yoodli, mert itt a vesztesnek mindenképpen ugranak a kreditek, nem lehet megvenni a terméket, csak a nyertesnek.
  • hatosfogat
    #563
    Yoodli: Értékesebb alatt természetesen nem a 300 ezres kategóriát értettem, hanem egyszerűen arra gondoltam, hogy a napokban jellemzően 20-40 ezres termékek voltak licit alatt, egy-egy kivétellel, miközben korábban arányosabban több volt az értékesebb termék (TV, drágább mobiltelefon, playstation, stb.). Persze lehet, hogy egyszerűen csak ez a pár nap így jött össze. Én észre se vettem, de másnak feltűnt, és utána már nekem is. ;)

    A limitet érdemes lenne betenni a rendszerbe, mert látod, hogy nem lehet bízni az emberek józanságában. Szerintem ez mindkét fél érdeke lenne. Jó a licitálónak, mert tudja, hogy más is max. a teljes árig mehet. És szerintem jó a yoodlinak is, mert az ilyen "bevadult" embereket előbb utóbb elkerülik a vetélytársak, és a vége az lehet, hogy bagóért fognak elvinni liciteket.

    A beépített emberrel kapcsolatban: Én nem beépített emberről írtam. Sőt. Elhiszem, hogy a cég nem simlizik, sőt azt is, hogy még próbál is esetleg ellene tenni. De valaki (tippem szerint alkalmazott vagy közeli ember) ezt teszi, mégpedig úgy, hogy súg. Külsősnek, barátnak, vagy simán "pénzügyi partnernek" ezt nem tudom, de igazán nincs is jelentősége. A lényeg, hogy egy licitáló olyan adatot tudott rólam, amit csak a yoodli tudhatna. Bizonyítani nem tudom, és nem is akarok már vele foglalkozni, de megtörtént.
  • atonika
    #562
    Én pontosan olyan megfontolásból gondolkodtam már el azon, hogy be kellene szállni egy utalvány licitbe, mert hogy azon maximum a postaköltséget veszíthetem, ha buktam a licitet és megveszem bolti áron. De ezek szerint arra sem érvényes? Mert annál sincsen megveszem gomb.
  • rolcsibaba
    #561
    Na tessék a yoodli embere nyilatkozott. Igaz név nélkül amit bárki megtehet és mondhatja hogy én is a yoodli embere vagyok.
  • YoodliHu
    #560
    Sziasztok!
    Én a Yoodli Kft-nél dolgozom, és úgy láttam van pár kérdés, észrevétel amiben esetleg tudnák segíteni. Írhattok a supportra is, ott is megválaszolják a kérdéseiteket (általában... :-)), de írhattok ide is.

    atonika #553: nagyon ritka az ilyen user, általában elkapja a gépszíj, és mindenáron nyerni akar, és nem számít a már beleölt kredit.
    10S #556: mi is gondolkodtunk, hogy korlátozzuk a megtehető licitek számát, de elvetettük, abban bízva, hogy felnőtt, értelmes emberek játszanak az oldalon akik tudják mit csinálnak (vagy majd megtanulják).
    hatosfogat #555: nem tudom pontosan mit értesz értékesebb termékeken, de 300 000Ft fölötti terméket nem rakunk ki (nem is nagyon raktunk ki), mivel nincs rá akkora érdeklődés, hogy nem hogy nyereségesen, de nullszaldósan vagy minimális veszteséggel el lehetne adni. Napi 4 aukció indul most (korábban 2-3 ment), ezt folyamatosan növelni fogjuk, ahogy nő a látogatói szám (terveink szerint).
    hatosfogat #557: a Megvásárlom gomb az aukció lezárta után 72 óráig van kint. Egyedi termékeknél nem is rakjuk ki a gombot, de ez csak pár darab terméket jelent (pl. jegyek).

    Volt korábban szó, hogy beépített embereink vannak, meg hasonló, sajnos nem telik beépített emberekre, annyira jól azért nem megy a bolt. Nincs se beépített emberük, se olyan külső ember aki(k)nek ingyen adjuk a krediteket (ezt könyvelés technikai okok miatt nem is lehet megtenni), szóval minden felhasználó, tőlünk független, saját pénzével játszó játékos. Van aki több százezer forintért vásárolt már kreditet (és nyert vagy egy tucat terméket), van aki csak 1200Ft-ért (és nyert). Minden felhasználónk magánemberként regisztrált, de ez nem zárja ki, hogy esetleg Vaterán értékesíti a nyereményét, szóval legjobb tudomásunk szerint nincsenek boltok se akik nálunk szerzik be a készletüket.
  • Rena9
    #559
    Nem nagyon licitálok, mert szinte csak autoznak és sajnálom azt a 25 kreditemet, spórolok... De már ideje lesz beletenni, mert egyre többért mennek el a termékek. Viszont sógornőm 3x nyert kredit csomagot, meg egy másik ismerősöm is 1x.
  • agnica
    #558
    Rena9-nek! Nyertél már valamit az új helyen amit figyelsz?
  • hatosfogat
    #557
    Úgy néz ki megoldották a kérdést. Levették a "megveszem" gombot teljesen. :) :)
  • 10S
    #556
    Ezért lenne tisztességesebb egy olyan szkriptet beletenni, ami abban a pillanatban, amikor a beletolt licit és az aktuális ár összege eléri az áru értékét, letiltja a usert a további licitálásról. Erősítené a bizalmat, esélyt adna a normális licitálóknak is. Mert így fennáll a gyanú, hogy a user talán az oldal érdekében nyomja tovább a licitet értelmetlenül.
  • hatosfogat
    #555
    Nekem is úgy tűnik. Ha nem is ritkult, de olcsóbbodott. Eltűntek az értékesebb termékek.
  • hatosfogat
    #554
    Ha megnyerte akkor elvileg ki kell fizetnie. Már persze, ha elviszi a megnyert terméket. Úgy értem, hogy emlékeim szerint megnyert licitnél is kint marad a "megveszem" gomb, és a licitált összeget ilyenkor is levonja. Azt nem tudom, hogy ez rendszer hiba-e, vagy tényleg meg lehet csinálni, hogy nem a licitált terméket viszi el győztesként, hanem megvásárolja. Ez utóbbi esetben olcsóbban jönne ki.

    Persze ha én lennék a site gazdája, akkor ezt nem engedném. Jó 25 ezerrel többet licitált, mint amibe kerül a termék (licit+győztes ár), ezzel nem csak a saját, de a rivális licitálók kreditjeit is költötte. Ha normálisan játszik, akkor rég kiszállt volna, és valaki más nyerte volna a licitet. Persze joga van hülyén játszani, de akkor viselje is a játéka következményeit, vegye meg annyiért amennyiért megnyerte...
  • atonika
    #553
    Egyébként ki tudja!
    Lehet hogy ez az általunk őrültségnek tartott "Megyek a végtelenségig" licitálási módszer csak egy jövőbe mutató, elrettentési befektetés. Magyarul: Ha meglátjátok a nevem, meneküljön ki merre lát. Még akár meg is térülhet. Vagy nincs tisztában azzal, hogy bolti áron megveheti? (Persze nem amikor már többet belepumpált)
  • 10S
    #552
    Viszont én úgy érzem, hogy ritkultak az aukciók. Márpedig, ha valós emberkék nyomkodnák a "licitálok" gombot, akkor erősen nyereségesnek kéne lennie az oldalnak, ami józan gondolkodással a minél több licit indítását jelentené. Hmmm...
    Más: A mai napig sehogyan nem érkezett bizonylat a befizetett pénzről, se spam-mappába, se sehová.
  • 10S
    #551
    Jaja. Meg a házhozszállítás díját is. :) A hülyéje. Már bocsánat.
  • atonika
    #550
    Hát igen. Weben 56565Ft-ért megvehető kameráért 71700Ft licitet rányomni elég őrültség. És talán még a 21104Ft licitárat is kifizeti?
  • hatosfogat
    #549
    Ezt az aukciót ajánlom mindenkinek a figyelmébe: http://www.yoodli.hu/auctions/view/505

    Namost rá lehetne vágni, hogy nyilván egy "megkergült bot", de nem az. Biztos vagyok benne, hogy ez egy valódi licitáló. Korábban már licitált 1-2 termékre, ugyanezzel a stratégiával, azaz megjelent, rárakott egy v*lag pénzt autoban és addig licitált amíg végül meg nem nyerte. Az esetből számomra az a tanulság, hogy még ilyen "játéknál" sem szabad kiindulni az embernek a saját józan, logikus számításából, mert vannak "őrültek", akik vagy emberkedésből, vagy butaságból vagy csak egyszerű nemtörődömségből teljesen irraconális dolgokat is megcsinálnak.
  • brucelee2
    #548
    10S-re: Paypalról én elektronikus számlát (mármint emailen) kaptam a cégtől a fizetés után kb. 1 héttel. Nézd meg nem-e került a levelük a JUNK-Mailbe
  • 10S
    #547
    Én sokat használom a PayPal-t, lényegében azon fizetőszolgáltatások egyike, amelyikben teljes mértékben megbízok. Minden PayPal-os befizetésről kap az ember egy igazolást, ami nem számla, de még nem is pénzügyi bizonylat, csupán egy igazolás, hogy egy bizonyos email-címre elküldték az általam befizetett összeget.
    Minden bizonylaton szükséges feltüntetni az adóalany nevét, címét és adószámát, és a termék adótartalmát. Ezek közül csupán a Yoodli Kft, telefonszáma és emailcíme van rajta.
  • kalap008
    #546
    10s: pay palon keresztül évente 1x szoktam fizetni egy francia cégnek egy gazd elemző tanulmányt, arra a pay pal maga küld számlát, ez esetben nem tudom hogy van,
    hatosfogat: vegyesen 1x automata vitte végig
  • 10S
    #545
    PayPal-on keresztül fizettem.
  • hatosfogat
    #544
    Kalap, te manuálisan játszottál, vagy auto-t használtál?
  • hatosfogat
    #543
    Bankkártyával úgy van ahogy kalap írja, de gondolom te átutalással vásároltál, különben kizárt, hogy ne vetted volna észre a "nyomtat" gombot. :) Banki átutalásnál nem tudom, még nem fizettem így, de gondolom ilyenkor később elentronikusan kapod meg. Kérdezz rá esetleg.
  • kalap008
    #542
    számlát a voxinfo csinál elektronikusan , amit le lehet tölteni
  • 10S
    #541
    Na, vettem egy nagyon kicsi kreditcsomagot, csak hogy élesben is jobban megfigyelhessem a dolgokat. Nem kaptam semmilyen pénzügyi bizonylatot (számla, nyugta) róla. Ha nyerek valamit, akkor fogják küldeni, vagy majd később postán megkapom? Ti hogy kaptátok meg?
  • kalap008
    #540
    nekem sosem akadt el, vegyél jó internetet newhope és kezd with new hope:)...bár én a két nyert licitnél nem arra mentem hogy megvárjam az utolsó pillanatot, inkább kalkuláltam egy kreditet, hogy meddig megyek el. egyébként azt hogy hányan vannak az oldalon nem hit kérdése, de nem tudhatod, max akkor ha y yoddlisok megmondják, a legmenőbb német oldalat elnézve már annyan vannak, hogy ott csak a játékmotor üzemeltetője jár jól, a userek bizti nem, egyébként ott láthatsz TÜV logot - kár hogy MO-on nincs ilyen független minőségbiztósitó rendszer
    hatosfogat magyarázata teljesen elfogadható ami a technikai dolgokat illeti, én ehhez nem értek, bár amit ő ir logikusnak tünik
  • Suffering
    #539
    hali én mág uj vok, csak ma fedeztem fel azt a yoodli-t. hogy lehet h vki 136 ft-t nyert full-hd tv-t? :O

    Samsung 82 cm-es FULL HD LCD TV (LE32B530) A készülék alkalmas a magyarországi...
    szitizsu, gratulálunk!
    136 Ft
    Megtakarítás : 124 654 Ft
    Véget ér: 2010. március 16. 21:14
    Lezárt
  • hatosfogat
    #538
    Nem OK, ezt bizony pech. Ez a manuális licit kockázata. Az automata licit biztosabb, de költségesebb, a manuális kockázatosabb, de spórolósabb. Ki-ki választhat.
  • Newhope
    #537
    Hatosfogat: A nick változtatással kapcsolatosan. Én próbáltam változtani rajta. Nem megy. Nem tudom ezen mikor változtattak de ez van most. Azt sem tudom, hogy akkor mi volt az aktuális helyzet. Csak furcsálltam.
    A 7mp-es késésre azt mondod azért van, mert több százan néztékm azt a Yoodlin, hogy az a 8-10 user hogyan küzd Puntogo automatája ellen? Ráadásul, akkor ez volt az egyetlen olyan tétel, amire folyt a licitálás, mert ez előző napról jött át, a többi tételnek meg még nem volt lejáróban az ideje. Szóval nem lehetett ténylegesen sok licitáló. És el tudom képzelni, ahogy több százan/ezren ott izgultak a monitorok előtt körmüket rágva, hogy Puntogo megnyeri-e x-ik monitorát vagy nem, és én emiatt elestem a licitálás lehetőségétől. Azt természetesen el tudom képzelni, hogy a töbiek arra vártak, hogy majd valaki nyom egyet a vége előtt, de azt is, hogy ők is ugyanúgy jártak mint én. De mivel ők nem írták ezt meg ezen a fórumon, így ezt nem tudhatjuk. Az is érdekes hogy előtte ment a klikkelés, de egész véletlenül pont a lezárás előtt akadt ki 7mp-nél a számlálóm. Még egy dolog. Ha technikalilag nem garantálható hogy egy manuális licitáló ugyanolyan esélyekkel induljon mint az automata, akkor ezt divatos szóval diszkriminációnak mondanák. Tudom az internet hátrányai az időelcsúszással. Értem is és olvastam is a Yoodli oldalán is hogy ne az utolsó pillanatban klikkeljek. Tehát ne az utolsó 1-2 mp-ben, mert akkor esetleg nem érhet be a licitálásom időben. Nem is akkor akartam. 7mp-nél már ott volt az egerem a liciten, mikor kimeredt az egész és lezáródott az aukció. Szóval ha ezt csak mp-ekben nézem, az 1mp-hez képest ez 700%-os időcsúszás, de ha még a 2mp-hez képest is nézem, akkor is 350%-os időcsúszás az internet kapcsolatban. Erre is azt mondod, hogy OK?
  • hatosfogat
    #536
    jolmegmondom: Nem tudom, hogy a játékmotor a yoodli esetében konkrétan hogyan dolgozik, de ez elméletileg nem probléma. Addig amíg két automatának van kreditje, nem állhat le a licit. Attól automata, hogy automatikusan licitáljon amíg kredit van, és van másik licitáló is (akár auto akár klikkes). A rendszer nyilván megnézi, hogy hány autolicites van, ha több, akkor a vége előtt valamennyivel (ahogy észrevettem, jellemzően 6-10mp-el) mindegyiket "licitáltatja" egyszer. Az a "furcsaság", hogy két autolicites esetén a rendszer egyszer csak az egyiket licitáltatja, szerintem azért van, hogy ne mindig ugyanaz a licitáló legyen "legfelül". Ha ez nem lenne, akkor ha én is és te is elindítunk egy autolicitet, és te indulsz felül, akkor végig felül maradnál, ami pszichésen nem jó. ;) Szóval ezt üzemeltetői szempontból én jó ötletnek tartom, csak arra kell vigyázni, hogy ha egyszer csak az egyiket licitáltatja a rendszer a csere miatt, akkor a következő licitkörben az előzőleg egyedül licitáltatottat licitáltassa másodjára. (Ez könnyen teljesíthető, és teljesül is ahogy észrevettem.)

    Vannak időnként olyan furcsaságok, hogy két autolicites is licitál, de csak 15mp-et ugrik az idő, de ez önmagában nem befolyásolja a licitet, hisz tök mindegy, hogy a következő kör 15, vagy 30 másodperccel később történik.

    Még valami, ha már szóba jött: A rendszer párhuzamos és csomagkapcsolt működéséből eredően (ilyen az internet) "furcsa" dolgokat lehet időnként tapasztalni, amik azonban a rendszer működéséből adódnak. Egy példa:

    Tegyük fel, hogy van egy autolicites és több klikklicites. Amikor az autolicites áll a lista elején, akkor a lejárat előtt egy vagy több klikklicites is szokott majdnem egyszerre licitálni. Tegyük fel az első klikkelő pl. 2mp-nél klikkel, és van egy másik, aki meg 0mp-nél. Mivel tizedmásodperces pontosság ilyen rendszereknél nem létezik, előfordulhat, hogya második már le is késik a licitről. Ilyenkor két dolog történhet:

    1. Ahogy a rendszer feldolgozta az első klikkelő licitjét, azonnal jóváír 15mp-et a lejáratra is. Ezáltal hiába is késett le a következő klikkes, nem fog lekésni, mert a lejárat kitolódott 15mp-el. A listában viszont csak annyi jelenik meg, hogy az előző lejáratnál későbbi klikkjét "vette be a rendszer", ami furcsán néz ki.

    2. A második esetben a rendszer nem tudja feldolgozni az első klikkes (aki 2mp-nél klikkel) licitjét addigra, mire "beesik" a második klikkelő licitje. Mivel az elsőé még nincs feldolgozva, ezért a lejárati idő sem tolódott még ki, ezért a rendszer elutasíthatja a második licitet.

    Mindkét esetben ugyanazt csinálták a licitálók, de a rendszer máshogy reagált, egyszerűen azért, mert az internet párhuzamos feldolgozási technológiája, és az időnként óhatatlan kisebb lagok miatt a kérések máshogy "esnek be" a yoodli szerverére.

    Bocs a hosszú magyarázatért. Mentségemre szóljon, hogy informatika a szakmám. :) Rengeteg hasonló rendszert fejlesztettünk már, ahol hasonló helyzetek merültek fel. (Párhuzamos tranzakciók, stb, nem untatok vele senkit.)
  • hatosfogat
    #535
    Newhope: Abban amit leírtál önmagában nincs furcsaság. Az történt, hogy a CinkaPanna nevű user átírta a saját nevét Andromeda-ra. Ezért láttad utána a nyeréseit és a licitjeit is más néven. Ha visszaolvasol láthatod, hogy ez az egyik amit kifogásoltam, és éppen te vagy rá a bizonyíték, hogy joggal. Aki nem jön rá erre a "kiskapura", azt becsaphatja. Például úgy, hogy egy licit erejéig átírom a saját nickemet "nekem8"-ra. Mivel nekem8 rendszeresen nagy auto tétekkel licitál, más licitálók akik tapasztalták már ezt, leállhatnak a licittel. (Nem is kell pontosan ugyanarra a névre átírni, elég pl. a "nekem 8" is, a többségnek fel se tűnne.)

    A másik dolog pedig sajnos a rendszer része. A manuális klikkelésnek mindig megvan az a veszélye, hogy valamiért nem jön össze. Nem csak azon múlik, hogy neked milyen a neted, hanem azon is, hogy éppen hogy futnak be a kérések a yoodli szerverére. Ha több licit több licitálója egyszerre klikkel, és közben több száz user böngészője egyszerre frissül, abból lehetnek lag-ok sajnos.
  • hatosfogat
    #534
    Kalap008: Tényleg nem olvastad a topicot. :) Olvass vissza picit, megéri. Én egy hete kb ugyanezeket fogalmaztam meg, mint most te. Én is nyertem már többször. Aztán úgy hozta a helyzet, hogy személyesen tapasztaltam meg, hogy egy licitáló olyan információkat tud, amit csak a yoodli tudhatna. Azt is írtam, hogy ennél jobban nem részletezem, mert személyes. Bizonyítani amúgy sem tudnám. Én megtapasztaltam, és ez nekem elég volt. Ide is azért írtam be, hogy másoknak szóljak. Akit érdekel azt érdekli, akit nem azt nem. Én nem akarok senkit meggyőzni.
  • Rena9
    #533
    Jolmegmondom: ha ennyire nem tudod megemészteni ezt a dolgot, akkor elmondom, hogy hogy lehet: joatomi nyilván tudta, hogy mennyi kreditje van és hogy mikor fogy el. Valószínű, hogy elfogyott neki 20:07:41-kor, és mivel felkészült rá, már be is tette a következő adag kreditet. Így folytatódott tovább minden a következő autónál... Így lehetett!
  • atonika
    #532
    Nekem azok tünnek a licit életben tartóinak, akik mindig még alacsony ár mellett órákig licitálnak, de még soha nem nyertek semmit.Pl most chrismaci a TV-re is, meg a kamerára is egyidejüleg. Mindenki tudja hogy alacsony ár mellett klikkelni kidobott pénz, a notórius nyerők mindig magas árnál szállnak be automatával, és viszik.
  • jolmegmondom
    #531
    "Ha 20:07:11-kor még eccerre licitáltak az automaták, akkor hogy lehet, hogy 20:07:41-kor csak nekem8 automata licitál, aztán 20:07:56-kor megint együtt, s innen végig együtt a végéig, amikor..."


    Az logikus, hogy két licit 30 mp-vel növeli az időt, de ha egységesen 15 mp-ként jön automata licit, akkor az eleinte egyszerre történő licit hogy lesz hirtelen eltérő, majd hogy kerül újra szinkronba?
  • kalap008
    #530
    hogy melyik automata nyer az azt dönti el hogy melyik usernek mikor fogy el a pénze, én pl szeretem az automatát mert nem kell ott ülnöm a gépnél és ha elhatározom hogy az adott termék kell hiába vitte el más még 72 óráig élhetek az ÁSZF szerint azzala jogommal, hogy megveszem és jóváirják a creditjeimet, szerintem ez korrekt, kedves newhope a credit valóban virtuális pénznek tekintehető és mikor megveszem kiszámlázzák, gondolom befizetik utána az áfát, viszont szintén az ÁSZF szerint levásárolható nem ragad bent a cégnél ajánlom olvasd el a többször hivatkozott dokumentumot nem hosszú és megéri,
    én a frulin is voltam, próbáld meg ott beszálsz hirtelen lesz 10 user , kiszállsz eltünnek, visszaszállsz visszajönnek...:) és ott nincs megveszem gomb az aukció alatt sem, sem pedig utána 72 óráig, szerintem korrekt csapat, de nyilván mindenki mást tapasztal
    lehet hogy a kirivó szkeptikusok itt a fruli vagy más oldal emberei erre még nem gondolt közületek senki?
    szép estét
  • atonika
    #529
    Azt nem tudom mitől függ hogy néha egyenként adja be az automatákat, néha meg egyszerre, de a lényegen nem változtat. Ha egyenként, akkor 15mp-el hosszabbodik a lejáreti idő, ha egyszerre, akkor 30-al. tehát mindenképpen fél percenként kap le mindkettőtől 100Ft-ot. És temészetesen az bukja, akinek hamarabb elfogy. Egyébbként az egyszerre beadott 2 automata licit a lesbenálló klikkelőknek kedvez, mert így 30 másodpercük van lazítani, a szemüket pihentetni.
  • jolmegmondom
    #528
    Illetve fokozom a kérdezősködést:

    Tegnap, 20:09:11 nekem8 auto
    Tegnap, 20:08:56 joatomi auto
    Tegnap, 20:08:26 nekem8 auto
    Tegnap, 20:08:26 joatomi auto
    Tegnap, 20:07:56 nekem8 auto
    Tegnap, 20:07:56 joatomi auto
    Tegnap, 20:07:41 nekem8 auto
    Tegnap, 20:07:11 joatomi auto
    Tegnap, 20:07:11 nekem8 auto
    Tegnap, 20:06:41 joatomi auto

    Ha 20:07:11-kor még eccerre licitáltak az automaták, akkor hogy lehet, hogy 20:07:41-kor csak nekem8 automata licitál, aztán 20:07:56-kor megint együtt, s innen végig együtt a végéig, amikor...

    Én egyre kevésbé értem... Úgy tűnik ez nem az olcsó játék hülye gyerekeknek kategória... :-)))
  • jolmegmondom
    #527
    Már cska egy kérdés a hívőkhöz és a szkeptikusokhoz: amikor automaták csatáznak a végjátékban s 2-3 automata is mp-re azonosan licitál, hogyan döntik el, hogy ki a győztes? Vagy mindig addig megy vmelyik automata (pl. egy robot), amíg mindenki más, minden krdeitjét el nem jáccotta? És ha klikkelés egyszerre van? És minden klikkelő egyszerre szándékszik kiszállni?!

    Aki akarja, érti a kérdésem, még ha nem is túl érthetően tudtam emgfogalmazni.