2126
Új licitálós oldal
  • hatosfogat
    #606
    "nekem nem azzal volt bajom, hogy a név mögé plusz karaktereket be lehet(ett) írni, hanem azzal, hogy teljesen meg tudtad változtatni a nevet, akár már, regisztrált felhasználóéra is"

    Nekem önmagában azzal, hogy így kommunikálni lehet a másik felé. Először is, az ember egy licitnél nem a Terézanyát látja a másikban, hanem egy riválist, aki nyerni akar. Azaz, amikor azt olvasod, hogy "végigviszem", akkor nyilván nem azt feltételezed, hogy segíteni akar rajtad hogy ne bukd el a pénzedet, hanem azt, hogy nyomást helyez rád. És ezt nem tudod hova tenni, mert ugyanúgy komolyan is gondolhatja, mint ahogy nem. Azaz, ugyanott vagy, mintha nem írt volna semmit. Nem tudsz többet, viszont kaptál egy nyomást. Ami működött is, mert Puntogo is hamar megnyerte az említett licitet. És mások is. Puntogo pl. kifogásolta, hogy a saját nickjét használták. Nyilván ugyanilyen okból, azért, hogy másra nyomást tegyenek azzal, hogy ez a játékos ismerten ügyes. Szerintem ez a két eset ugyanarról szólt, ezért nem tetszett egyik jelenség sem.

    Ahogy írtam, ez akkor lenne fair része a játéknak, ha benne lenne a szabályzatban, és mindenki tudna róla, használhatná. Az, hogy "elvileg" mindenki megtehette az nem szabály, hanem azt hívják kiskapunak. Az ilyen kiskapuk létezése tesz rosszá például egy törvényt is.

    u.i.:
    Az unokaöcsém már nem olyan kicsi (lassan 18). Ha ész nélkül játszik, kevesebb lesz a nyári szünete. :)
  • hatosfogat
    #605
    Ja, és Puntogo, amit elfelejtettem, de a mondandómból azért egyértelmű lehet: ahogy észrevetted, direkt nem is licitáltam olyankor amikor te is, azért, nehogy úgy nézzen ki, hogy azt váltom be amit idegességemben hirtelen mondtam. Azt hiszem ez alátámasztja, hogy miután lehiggadtam, nem gondoltam a dolgot komolyan. De ettől függetlenül is (vagy akár ezzel összefüggésben), kár lenne némasági fogadalmat tenned. Ez a fórum azért van, hogy elmondjuk a véleményünket. Én is azért írok ide és gondolom te is. Ha valaki nem ír, az csak megkönnyít olyan rossz feltételezéseket, amik esetleg nem is valósak. Ha akkor amikor írtam a problémámat válaszoltál volna (kértem volna, ha tudom, hogy olvasod a topicot), akkor lehet, hogy már hetekkel ezelőtt tisztáztuk volna a dolgot. Azzal, hogy írtál, mindjárt szimpatikusabb a helyzet, mert a nick mögött megjelent az ember is, a maga véleményével, igazságával. Még az is lehet, hogy meggyőzöl, hogy tényleg nem volt belső információd. ;)

    Bocs mindenkitől, hogy csapongok össze-vissza, de éppen van időm és itt ülök a gép előtt. ;)
  • 10S
    #604
    "Én azért kerültem képbe, mert tőlem kért rá pénzt, az anyjától nem mert. :) Én adtam neki, azzal a feltétellel, hogy ha veszít, akkor nálam ledolgozza a nyári szünetben, úgyis ráfér némi számítástechnikai ismeret. :)"
    Ez nagyon aranyos. :)
    Nézz rá néha az unokaöcsire, mert néha elég ész nélkül tolja. :P
    Egyébként ezen hozzászólásod alapján elég hasonlóan gondolkodhatunk, mellesleg én is a harmincas éveim vége felé járok.

    Puntogo: még annyi, hogy nekem nem azzal volt bajom, hogy a név mögé plusz karaktereket be lehet(ett) írni, hanem azzal, hogy teljesen meg tudtad változtatni a nevet, akár már, regisztrált felhasználóéra is.
  • hatosfogat
    #603
    Visszatérve a korábbi témára, az még mindig érdekel, hogy mi lehet az oka annak, hogy szinte minden liciten van 4-5 ilyen "klikkes" ember, akik sosem nyernek, kb. ugyanannyit licitálnak.

    A kis rosszindulattal logikusnak tűnő választ már leírtuk, de kíváncsi lennék, hogy mit gondol erről a yoodli. Végeredményben statisztikai okokat is el tudok képzelni, de azért akárhogy is, elég furcsa.
  • hatosfogat
    #602
    Puntogo: Jó hosszan írtál, nem is tudom hol kezdjem a választ. Először is, természetesen jól tippeltél a nickre. De hát ez volt az egyik problémám, úgy gondolom, hogy van (vagy volt) honnan ezt megtudnod, így nem lep meg. ;) De akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba: A nick nem konkrétan az enyém, hanem a kamasz unokaöcsémé. Ő akadt rá a site-ra, és ő az aki elkezdett licitálgatni erre-arra. Én azért kerültem képbe, mert tőlem kért rá pénzt, az anyjától nem mert. :) Én adtam neki, azzal a feltétellel, hogy ha veszít, akkor nálam ledolgozza a nyári szünetben, úgyis ráfér némi számítástechnikai ismeret. :)

    Lényeg a lényeg, hogy mivel fél napokat a gép előtt ülök, persze érdekelt, hogy mit csinál a gyerek, így én is beregisztráltam magam saját néven. Licitálni nem licitáltam, inkább a srácra voltam kíváncsi. Aztán jött a nettop. (Ezt egyébként honnan szedted? Én sosem említettem...) Ha már szóba hoztad: a kedvesemnek szántam, gondoltam megpróbálom én is a licitet. Mivel a srácnak már vetten egy köteg kreditet, úgy voltam vele, hogy minek utaljak a magaméra is, játsszunk az övével. Pechünkre összeakadtunk, és megvettük mindketten. Van ez így, nincs ezzel semmi gond. A másik dologra (monitor?) nem emlékszem. Zömében nem én licitálok, lehet, hogy az unokaöcsémmel licitáltál együtt valamire...

    Nekem összességében két problémám volt. Az első, aminek itt is, feléd is és a yoodli felé is nyíltan hangot adtam, az a nick átírásos fenyegetőzés. Mondhatod, hogy jó szándékkal csináltad, de a valóságban ez nem az volt, hanem a többi licitáló elriasztása. Szerintem ezt te is pontosan tudod. Én eléggé ki tudok akadni, ha valami számomra nem fair dologba botlom. Kiakaszt, ha böszme terepjáróval beparkolnak a rokkantak helyére, és kiakaszt, ha valahol simlizést tapasztalok. Ennél a konkrét esetnél igazán a yoodli nemtörődöm válasza bosszantott fel, akik tisztára úgy reagálták le a dolgot, mint ha mi sem történt volna. Pedig de, mert az a licitálás nem volt fair. És te is tudhatod, hogy ezt nem azért mondom, mert vesztettem volna rajta, hiszen nem vettem benne részt. Csak arra jártam, észrevettem, és nagyon nem tetszett.

    A másik dolog, hogy meggyőződésem, hogy olyan dolgot tudsz (tudtál) rólam, amit nem tudhatnál. (Az eset a saját nickemmel kapcsolatban történt, nem az unokaöcsémével, de már abban sem vagyok biztos, hogy tényleg csak azzal kapcsolatban...) Bizonyítani persze nem tudom, nem is akarom. De bevallom, első pillanatban ezen nagyon kiakadtam, és megfordult a fejemben, hogy "pumpálok" párat rajtad. De hamar lehiggadtam, egyrészt az ilyen válasz nem is az én stílusom, másrészt ez ugyanolyan magatartás lenne, amit a nick átírással kapcsolatban nálad (de nem csak nálad egyébként) kifogásoltam. Ha számít, akkor ezért utólag elnézést. (Szerencsére semmi nem történt.)

    Mint olvashattad is pár napja, én a magam részéről lezártnak tekintem az ügyet. A yoodli megoldotta végre a nickátírás problémáját. Kettőnk között pedig a fent említetten kívül (amit mint mondtam bizonyítani úgysem tudnék) nem is volt. Az unokaöcsém nem is tud a dologról, én meg csak egy óráig voltam ideges miatta, utána lezártam. Azon még gondolkozom, hogy a jövőben én a saját nickemen licitáljak. De egyelőre ezzel is úgy vagyok, hogy minek szívjak kétfelé utalgatással olyasmi miatt amiben úgy érzem igazam volt...
  • leves82
    #601
    Sziasztok én is használom a yoodlit és nyertem is már vele szóval szerintem jó az oldal. Van hasonló oldal a neten de szerintem az eggyik legjobb mind kinézetre mind a termékekre nézve a yoodli a licitász sem rossz de szerintem a yoodli az veri. Ismertek még más hasonló oldalakat amiket érdemes megnézni és használni ahol magyar garis termékeket lehet nyerni nem valahonnan a világ másik végéről származó termékeket küldenek ki?
  • 10S
    #600
    Puntogo: Én a részemről köszönöm a hozzászólást, és kérném, hogy továbbra se maradj read-only módban. Jobb, ha a dolgokat több oldalról látjuk.
    Ami engem illet: a Yoodli-s nevem nem talált, de nem is hiszem, hogy ismerhetsz onnan, tekintve, hogy egyelőre tényleg csak figyelek, alig lőttem el egy-két licitet. Sajnos, jelenleg tényleg meg kell gondolnom, mire szórom a kreditet, bérből élő közalkalmazott vagyok én is és párom is, bár ez egyéni szoc. probléma. :) Ez magyarázza azt is, hogy mikor írok a fórumba, ugyanis én munka közben ezt nem tehetem (most éppen igen).
    Mivel délutánonként interneten dolgozom, ezért a Yoodli egy ablakban szinte mindig fut, így tudom figyelemmel kisérni a történéseket. Lehet, hogy hibás a stratégiám, de én figyelek, elemzek, és ha úgy érzem, van esélyem, akkor szeretnék beszállni.

    Mindenesetre írtál nagyon szimpatikus dolgokat is, és még az is lehet, hogy a magam részéről félreismertelek. :)
    További jó licitálást, és ha valamikor fejedbe vennéd, hogy javítanál a helyesírásodon, jó pénzért szívesen megtanítalak az írott magyar nyelvre. :P (remélem, nem sértődsz meg, ez félig-meddig humor lett volna)
  • ANTIyoodli
    #599
    puntogó: "Csak azt nézzétek meg hogy a ( jolmegmondo, ANTIyoodli meg még talán ketten is 17- 18-órától-22-23-óra között nem írnak soha mert a konkurens oldal üzemeltetik"

    remélem ezt te sem gondolod komolyan. szerinted egy oldal üzemeltetése 17-23 óráig tart?

    amúgy köszi a hozzászólást (tényleg kicsit hosszúra sikeredett, és a részedről is vannak benne butaságok, de hát senki nem tökéletes). majd igyekszem 17-23 óra között írni, biztos vagyok benne, hogy figyelni fogod a hozzászólásokat :)



  • puntogo
    #598
    Kedves fórumozok!! Először is javaslom mindenkinek, aki nem olvasta, olvassa el az előző hozzászólásaimat, fehéren feketén, le írtam, amit akartam. Bár ott azt írtam nem szolok hozzá többet, de most megszegem, mert látom, hogy nagy itt a káosz, bizonyos emberek fejébe, és sok a rémtörténet összeesküvés elmélet. Nem utolsó sorban egy darabig lesz témátok. Nem azért szolok hozzá hogy bárkit is meggyőzzek, bármiről is. Közlöm, hogy ezen hozzászólás után nem vagyok vevő a provokációra, és ismét nem szolok hozzá, mert nem süllyedek olyan mélyre, mint itt egyesek TISZTELET a KIVÉTELEKNEK. Kedves mindenki! ( Atonika! Gratulálok a nyereményeidhez. Nincs miért bocsánatot kérni. Értékelem a humort és a kritikát is, mert mindkettő építő hatású lehet, felfogás kérdése. Ezt a vásárlási lehetőséget én játékosan fogom fel. Nekem ez nem szenvedély, ez egy lehetőség,és játék. Mint látjátok én nem minden termékre megyek rá, mint több játékos is teszi. Annak rossz érzés, aki licitált egy hetven ezres termékre, és már 50000ft-ja benne van, és mindenki ráugrik, és nem engeditek hogy megnyerje. Jelszó, majd leüti, megveszi teli árba. De szerintem mindenki azért licitál, mert reménykedik hogy a bolti ár alatt megnyerheti. Én úgy gondolom lehetne több játékosságot is belevinni a licitálásba, és talán nem lenne annyi anyázás. Nem kaszinózok, nem kocsmázok és nincsenek kur…im. Amit az egyik helyen megspórolom, azt a másik helyen elköltöm. Ahogy elnézem én nem elriasztom a licitálókat, mert ha én belépek, ugranak rám mint gyöngytyúkok a takonyra, ami a yoodlinak jó. Mert hát lássuk be, egyesek vádolnak engem mindennel. Én már sok licitet elengedtem, mert, hogy ne legyek mohó. De kár volt, mert így is annak tartanak, sőt, tahónak, ahogy írtad, kedve, hatosfogat. Én is szeretem az embereket, de az ilyen trágár szavak miatt a négylábú állatokat jóban. Most jön, amit nem hisz el senki, és úgy is belekötnek,(pedig tényleg nagy a családom, sok a barátom, és van egy jó pár beosztottam is), és én nekik is szívesen megnyerek bármit, ha sikerül, és ha időm van rá, ami azért akad néha. Ezáltal nem 4-5-6 néven licitálok, mint itt sokan mások, és nem szervezkedve többed magammal trükkösödve próbálók nyerészkedni és helyzeti előnyre szert tenni, más neve használatával, ( mint ahogy többször is észrevettem, hogy más használta a nevem.) Ez is ki lett javítva a yoodli által, mint a többi probléma. Az ip címet egy kis kapcsolaton keresztül is meglehet tudni. És ha ír az ember a yoodlinak a problémáról, ők is odafigyelnek rá. 1)Kezdem a laptoppal, számolni tudok és nem matekommal volt baj,hisz egész nap, osztok, szorzok, kivonok, automatát állítottam be, vagy háromszor is, utolsó beállítás után mire visszaértem ez lett, kész ennyi. Nem kell farkast kiabálni ahol még nyúl sincs. Igazsághoz hozzátartozik, hogy így is, úgy is elvittem volna teli árba, mert az unokahúgom, ballagására ezt kapta tőlem. 2)Én csak annyit írtam, a kisebbséghez tartozom,de azt nem hogy melyikhez. Nem hiszem, hogy a licitáláshoz tartozik a származásom. Gondoljátok csak azt hogy egy buta roma gyerek vagyok,takony akinek se pénze, se esze.( azért a rasszizmussal csak óvatosan ). De még ez sem baj, mindenki tartozik valahova, aki nem annak ajánlom, hogy keresse meg a lelki békéjét, hogy meg tudjon békülni önmagával. Talán nem pocskondiáznak annyit itt egyesek, és talán nem fenyegetőznek a MÉDIÁVAL, ( főleg az ne aki már vagy 5 terméket megnyert igen jó áron, kivéve egyet ). Hanem igyekszik kihasználni a vásárlás( yoodli ) adta lehetőséget. Ha joodli megszülne, kinek a bevételét számolgatnátok? Még sokszor a könyvelőtök sem tudja pontosan kiszámolni a bevételt, mert mindig van nem várt kiadás. Min vitáznátok, kit szidnátok tovább? Ki is járna jól? Azok, akik már nyertek és még szeretnének nyerni, vagy akik még nem nyertek, de szeretnének? Vagy azok, akik itt fikáznak, és mindenbe bele kötnek, és mindenkit le AKARNAK BESZÉLNI a JÁTÉKRÓL hogy NEKIK SZABAD LEGYEN a PÁLYA? Meg a konkurencia embereiről, nem beszélve, akik ide is több néven szolnak hozzá csak a hibákat keresve. Könnyű tudni ki azok. Csak azt nézzétek meg hogy a ( jolmegmondo, ANTIyoodli meg még talán ketten is 17- 18-órától-22-23-óra között nem írnak soha mert a konkurens oldal üzemeltetik, mennek a licitálások, Rena9 tudja biztos az időpontokat mert ismeri az oldalt, de majd most írnak ne hogy úgy tűnjön hogy igazam van ) Ez sem véletlen. Ja és mi lesz a megélhetési játékosokkal, akik mindenre rámennek? Ezt mindenki döntse el maga. Mert ugye az egy érdekes dolognak tartom, hogy itt sokan állítják, hogy nem is licitálnak, de mégis heteken keresztül figyelik a yoodlin történteket, és nem tesznek bele csak kicsi kreditet, mert nem éri meg, meg mások elrontják az egészet. Akik ezt mondják, mégis ott vannak minden licitnél, ugyan lehet hogy a végénél, de ott vannak. Kérdem én, ha nem játszom, minek pazarlom az időmet ilyen holmi yoodlira? Akkor játszik itt mindenki? Így van? de akkor sok az álszent. Tisztelet annak a pár kivételnek. 3) Én soha nem írtam át a nevem és nem fenyegettem senki. ( MOONWHITE talán = Hatosfogat? ):: nevezetű játékosnak írnám, aki ide is hozzászól:: Előzőkben említett netbooknál, 3 órája mentem automatán, amikor szintén beszálltál automatán, pedig én már írtam csak arra szállok be, ami tényleg kell és akár teli árban is. Mint már itt valaki írta, igen nyertem is, és nem kell elhinni, de buktam is, és mégsem szálltam rá senkire, mert elvit előlem bármit is, majd jön másik. Én úgy gondolom, az tud nyerni, aki tud veszteni is, ha muszáj. Lehet (kakaskodni), de minek? Kinek vastagabb a pénztálcája? Kinek lesz jó? Hülyeség, és nem azért mert a konyha pénzből licitálok. Én is vehetnék személyesnek, egy két dolgot, de nem teszem, mert minek, ha akartam volna az utolsó Samsung porszívót megvetetem veled teli árba mert láttam ( végig követtem a licitet) hogy már 8-9-ezer benne van. Vagy a Samsung dvd amit elvittél 2000ft-ért,dogoznom kellet a neten , mert az fontosabb nekem, hagytam ha-már egyedül vagy automatán,nem ugrottam rád, pedig felverhettük volna az árát, és lehet hogy a végén mindketten megvesszük telibe mint a netbookot. De ettől még nem éreztem volna magam jobban, mert ez valahol játék is, szerintem. Gondolom a Monitor miatt van benned a tüske. Ha nem itt a nyilvánosság előtt kéne, elmondanám, ezt az egészet, és hogy miért érted félre. De ha adsz egy elérhetőséget oda nagyon szívesen megadom a telefonszámom és elmondom. Nem kell nekem, és nincs is, belső segítségem, és ezt nem kell elhinned. Ezt tudnod kell, mert a nyilatkozataiból ez jött le nekem, hamar kibukna ezt te is tudod. Volt hogy licit közben is ki kell szállnom,fontosabb dolgok miatt, és inkább elbuktam 5-10 ezret is, lehet hogy pont nálad is. Nem azért szoktam abba hagyni a licitálást mert elfogyót a kreditem. Én már akkor itt játszottam, amikor még nem is tudtatok az oldalról. Yoodli és én, tudom hogy nem kevés pénzt, és időt öltem a nyereményeimbe. Bocsánat a tegezésért. ( 10S-nek lehet hogy= Androméda? ) -- Szerintem sokan tudják régóta, hogy a név után egy pár karaktert be lehet írni, én a speciel a kezdetek óta. Az utolsó tv licitemnél felvállalva a nevem beírta, hogy végig, tisztánlátás miatt. Mi ebben a bűn? ( tessék örülni, bizonyos okok miatt elvették ) most én is szidjak itt ezért egy két embert vagy szálljak rá? Minek? Talán lesz jobb tv. Mikor Androméda játékos rám ereszkedett automatával beírtam a PUNTOGO név mögé, hogy go pinkepanna, mert ugye ez volta játékos előző neve, ezzel is mi a gond? hogy figyelek? Most jön a yoodli embere minden tud, főleg ha tulajdonos vagyok, még jobb, hogy robot is vagyok csak életre keltet a skynet. ( terminátor) Vagy ingyen kapom a kreditet. Ez mind butaság. Ugyan úgy, és ugyan annyiért veszem, mint bárki más. Az sem titok hogy ennyi nyereményhez be kellet fektetni. 4) Ez mind nem baj, amiket itt leírtok, engem nem zavar, mert ez is egy megélhetési forma, 3-5-7-ezer Ft megtett, és megnyert liciteket árulják a (Vaterán—különböző Forumokon és Express) és még más helyeken busás haszonnal. Ez sem gond, ez sem zavar. Mindenki úgy keresi a kenyerét, ahogy tudja, és mint látjátok, én nem itt keresem, de költök ide is valamennyit, mert máshol is játszom hogy ne legyek túl mohó. Az hogy kigyűjtik a nyereményeimet, ez se zavar. De akkor talán másét is ki kéne, mert vannak, még akik 5-10-15 tételt is nyertek. Megint csak tisztelet a kivételeknek. Van itt pár hozzá szóló, akiknek mondataiból ki lehet venni, igen is a földön járnak. Na ezek az emberek miatt írtam most. Pl: Reni9, (Hatosfogat) , atonika, kalap008, Newhope, és most valaki azt fogja írni:: ezek mind a barátaim és nekik is meg yoodlinak is így nyalok be. Kb ezt is várom itt egy két embertől. Elnézést, ha nagyképűnek tűnnék, akik ismernek, tudják hogy nem vagyok az. És most jöhet a fikázás. Na, még egy kis humort beleviszek. Köszönöm a kérdést,::porszívó parkot sikeresen lecseréltük, bár még egy kell majd, most lehetett volna de moonwhite játékos megérdemelte, Androméda meg még nem nyert, őket ésszel játszó játékosoknak tartom, bár sunnyognak, ezért kihagytam. Tv park és a monitor park is alakul, de úgy nézem, őszre marad, mert itt a jó idő, és sokak örömére, más irányú elfoglaltságom lesz, de azért igyekszem ide is időt szakítani. Bocsi ha valakit megsértettem,nem szándékosan tettem, és a hosszúra nyúlt írásért. Ja és ez még fontos, név változásnak más oka van, nem az amiket itt írtak, magán jellegű. Két nappal ezelőtt yoddli elküldte első negyed évben nyert termékek számláit, amik még kimaradtak és hiányoztak, pedig nem is reklamáltam. Csak egy kérdés még? Hova lett Orka, Ikrisz32, SándorKS? Lehet hogy most majd látjuk őket, hogy szóvá tettem. Mert az én nevem változott, de ez nem volt titok és továbbra is lehet majd látni. További jó yoodlizást és sok nyereményt mindenkinek . Üdv:Puntogo = ramszesz
  • hatosfogat
    #597
    Ki licitálna bármelyikre is az első néhány órában? :)

    Természetesen azok, akik "esélylesők". Van egy kicsi esély rá, hogy korábban leesik, és akkor esetleg elvihetik kevés pénzzel. Azt gondolom senki nem hiszi komolyan, hogy néhány ezer forintnyi licittel komoly esélye lehet egy ilyent elvinni. A kis esélyt pedig ugyanúgy meg lehet játszani az elején, mint a végén. Kb. ugyanannyi az esély.

    Persze ez az egész nem kis részben pszichológia is. Dönthet úgy egy komoly licitáló is, hogy korán beszáll, hátha éppen azzal nyer, hogy mások még kivárnak, és a kispénzűek ellen elviheti. Szóval egy ilyen értékű cuccnál szvsz nincs tuti stratégia. Mindig utólag derül ki, hogy ki választott jól. :)
  • 10S
    #596
    Amúgy meg egy ilyenre ki licitálna az első néhány órában?
  • 10S
    #595
    Valaki már korábban említette, hogy - nem bízva a véletlenre a dolgokat - ha nincs licitáló, akkor célszerű mesterségesen pörgetni a piacot. Ez lehet a ráció. Az pedig hülyén nézne ki, ha olyan licitek után is megfizetnék az adót, amelyek nem képeztek bevételt. Én erre tippelek, hogy ezért csökken le mindig ilyenkor 1-re a nyertes licitjeinek száma.
    Ha pedig ilyen szintű rendszerhiba van, az egy okkal több, hogy ne vásároljak több kreditet. :)
    Nem ártana az oldalnak egy auditálás, nagyobb lenne a bizalom benne.
  • hatosfogat
    #594
    Annyit azért hozzá kell tenni mindehhez, hogy a nyertes nicket eddig nem az említett kategóriába soroltam. Olyan megáltalkodott memóriám van, hogy emlékszem arra is, hogy ez a nick korábban másik termékre vegyesen licitált, nem is keveset. Azaz nem zárom ki, hogy ezúttal tényleg egy véletlen rendszerhiba az ok.
  • hatosfogat
    #593
    Éppen ezt akartam én is kérdezni. :) Ismét volt fél órám, így én is követtem a licitet (hogy miért nincs jobb időtöltésem? :)).

    A nyertes legalább 3-4 ezer forintott ellicitált, ez biztos. Tényleg furcsa, hogy azoknál a liciteknél, ahol olyan klikkelő nyer akit már említettünk (kezdetektől egy szintig licitál), ott ilyen "rendszerhiba" lép fel. Összerakva azzal, hogy mindig 4-6 ilyen van, mindig majdnem ugyanannyit licitálnak, sose nyernek, illetve ha egyszercsak igen, akkor ilyen "rendszerhiba" következik be, tényleg az a logikus következtetés, hogy ezek gépi licitek, akiknek licit után "elvesznek a licitjei a könyvelhetőség érdekében"...

    A dologban ettől még nem értem a rációt, de tényleg nagyon így néz ki...
  • 10S
    #592
    Kedves Yoodli!

    Örülök, hogy visszatértél. Ezt a licitet mivel magyarázod? (Gondolom, rendszerhibával.)
    Bolti ár: 39 990 Ft
    Aukciós ár: 2 216 Ft
    Megtett licitek *: 100 Ft

    A nyertes illető CSAK az utolsó 10 licit közül kettőt magáénak tudhat... Ez viszont - látszat szerint - az 578-as hozzászólás tartalmát erősíti. Esetleg némi könyvelési kozmetikával (merthogy nem lenne kellemes saját licitek után adózni)?
  • hatosfogat
    #591
    Ebbe szerintem ne menjünk jobban bele. :) A jognak ez olyan területe, ahol a bírói mérlegelésnek nagy a szerepe. Én a magam részéről biztos vagyok benne, hogy egy - akármennyire is nyilvános - fórumon elhangzott vélemény a személyes vélemény kategóriájába esik, és mint ilyen szabad. (Egy újság vagy egy rádió például más tészta.)

    A kérdésedre válaszolva: Elmúltam harminc, már majdnem negyven. Semmi különösebb "érettséget, tapasztalatot" nem szereztem azon kívül, hogy normális iskolát kaptam, és értelmes emberek között dolgozom. :) (És ennek ellenére yoodlizom.... illetve yoodliztam. :))
  • kalap008
    #590
    hatosfogat, csak érdeklődnék ha nem vagyok indiszkrét, hányadik évedet taposod, mert érett, sokat tapasztalt emberre vallanak a hozzászólásaid?
  • kalap008
    #589
    hatosfogatnak igaza van a yoodli valóban drágább, de ez van, ez az ún. vállalkozói ár
    a fórum névtelen, de a "szerintem" szócska önmagában nem mentesítene a felelősség alól, mint ahogy egy törv. nemtudása sem teszi azt, de ez csak elvi lehetőség,
    minden esetre ha vki állít vmit bizonyítsa is, ez már egy szimpla egyetemi vizsgán is így megy; húúú remélem a röv miatt a helyesírásprof nem fog lebszni:)
  • hatosfogat
    #588
    yoodli: Kösz a hozzászólást. A jogi lépéseket a jövőben sem tanácsolnám. A véleménnyilvánítás trükkös egy dolog, ha azt mondom, hogy a yoodli csal akkor hitelt ronthatok, de ha azt, hogy szerintem a yoodli csal, akkor egyszerűen leírtam a véleményemet. ;) Kár ebbe belemenni, hacsak nem bizonyíthatóan konkurrens van a háttérben.

    Az árak magyarázatával nem értek egyet. A vevő nyilván minden kereskedő minden árát kommentálja, ettől vevő. De eladói oldalról csak akkor érdemes rá válaszolni, ha az okok nagyon alátámasztottak. Namost, bármelyik licitált terméknél öt-tíz linket mutatok azonnal, ahol ugyanolyan garanciális feltételekkel, raktárról meg lehet venni a terméket ált. 10%-al olcsóbban, mint a yoodli-s bolti ár. Ha pedig így van, akkor jobb abban maradni, hogy ennyi az ár és kész. :)
  • hatosfogat
    #587
    Ez meg egy elég kisstílű hozzászólásra sikeredett, akármennyire is jól megmondtad. :)
  • jolmegmondom
    #586
    "helységet bérelni" - ez már megint nem elütés. Suksükölő nákoló jódli-kolléga még nem hallott a helység-helyiség különbségéről. (Jaaaaaaa, a különbséget sem m-mel írják ám, ha ezt a szót is leírná egyszer...)

    "ezért nem kívánunk (egyenlőre) jogi lépéseket tenni"
    Jaaaaaajjj, már megint ez a fránya magyar nyelv: egyelőre nem egyenlő az egyenlőrével... Szóval egyelőre valóban ne jogi lépéseket tegyen a jódli, hanem irassák be szóvivőjüket a dolgozók általános iskolájába! Gondolom a szóvivő a legműveltebb a cégnél, ezért ő írogat ide néha...

    "remélem még sok minőségi hozászolásotok lesz" - aki a jódlit dícséri az minőségi hozzászóló... a többiek meg...


    jódli, jódli, szaladhattok a bíróságra, ez akkor is bűzlik...
  • YoodliHu
    #585
    #561: Igazodom a fórumra író többi userhez, akik szintén nem írják alá a nevüket... :-)
    #569: mint korábban írtam nincs se belső se külső emberünk sem, nem "súgunk" senkinek sem (nincs is mit, a működésből adódóan), de úgy látom ez visszatérő mondatom lesz jó darabig... Vannak olyan felhasználók akik csak egy bizonyos összegig hajlandóak megvásárolni a terméket, és ha azt meghaladja az aukciós ár, akkor nem licitálnak tovább (ezt nem tudom pontosan, csak az automatáikból és licitjeikből következtettem), szóval nem mindenkinek éri meg 30%-on megvenni a terméket, valaki csak 10%-ot hajlandó érte adni. Van ilyen.
    #582, #583: Az oldalt valóban üzleti okokból hoztuk létre, a célja az, hogy több pénzt keressünk mintha bankba tennénk a pénzünket (azt hiszem nem tévedek ha minden üzleti vállalkozásnak ez lenne az alapja).
    A kiadási oldal kicsit nagyobb ahogy itt páran írták, adót is kell fizetni, alkalmazottakat, helységet bérelni, szerverszobát, sávszélességet, stb. És jóval kisebb a haszon egy terméken, mint itt írják, olyan 5-14% között mozog általában a kereskedelmi boltokban (nálunk is, de pontos számot nem mondhatok).
    #584: Mivel ez egy nyilvános fórum, és az ide írt dolgok legtöbbje annyira vehető komolyan mint az a személy aki írja, ezért nem kívánunk (egyenlőre) jogi lépéseket tenni ha valaki szándékosan rosszindulatú dolgokat ír rólunk. A legtöbb rosszindulatú megjegyzésnek egyébként az ismeretek hiánya az alapja, ha az illető megszerzi a kívánt tudást, akkor rájön, hogy tévedett (erre már volt példa a supporton). Egyébként tetszik a hozzáállásod a dolgokhoz (és a hatosfogaté is), remélem még sok minőségi hozászolásotok lesz.
    #582: a termékek beszerzési forrása a kulcsa a dolognak. A nagy gyártók (Samsung, Sony, LG, stb.) adott összegért adják a terméket garancia nélkül, és az adott ország képviselete veszi meg plusz pénzért a garanciát a termékhez a gyártótól. Ez országonként eltérő összeg is lehet, mivel befolyásolja, hogy hány évre veszi a garanciát (meg gondolom a darabszám és a terület is számít). Szóval azért olcsóbb néhány netes boltban ua. termék, mert azt lehet, hogy Ausztriában vagy Franciaországban hozták forgalomba, és odavalósi garancia vonatkozik rá. Magyarországon nem foglalkoznak az ilyenek javításával, ha szervizelni kell, akkor az adott ország szervizébe kell a készüléket elküldeni. Ami idő és/vagy pénz. Mi minden terméket magyarországi képviselettől szerzünk be, így a gyártó bármelyik magyar szervizében lehet javíttatni a mi cuccainkat, nem kell nekünk visszaküldeni a gépet, hogy továbbküldjük valahová.
  • kalap008
    #584
    rendben hatosfogat, az emberi természet ilyen...
    de ez nem egy kocsmai beszélgetés kettőnk között arról mennyi a liszt és a fürészpor aránya a pék lisztjében ez annál nyilvánosabb, kevesebbért is kértek már jogi elégtételt egyes közszereplők a sajtóban elhangzottakért én erre gondoltam
    olvasva a topicot Te mindenképp az objektiv csoporthoz tartozol, próbálok visszatérni ehhez én is, de nem szereretem ha bárki hülyének próbál nézni, mint ahogy látod én is megpróbálom összerakni a saját sztorim, hogy kerek legyen ...legalább nekem
  • hatosfogat
    #583
    Sok mindenben egyetértek, de van amiben nem. Ha valaki üzletet nyit, akkor azzal vállalja annak az ódiumát, hogy vélemények, pletykák is szárnyra kapnak vele kapcsolatban. A licitportál is egy fajta üzlet. Ahogy a pék se megy bíróságra, ha a szomszéd fodrásznál arról pletykálnak, hogy csal a liszt mennyiségével, úgy elég furcsa lenne bármilyen jogi lépés egy online üzlettől egy fórumon elhangottakkal szemben. :)

    A nyereség kalkulálgatása is teljesen természetes, ha valami nem szokványossal találkozik az ember. Ne mondd, hogy nem fordul meg a fejedben hasonló gondolat mondjuk egy forma1-es futamon, ha a büfésorra és az aranyáron mért húgymeleg sörre gondolsz. Ilyenkor az emberben önkéntelenül előjön, hogy "mekkorát akaszthatnak ezek ezzel". Még akkor is, ha utánaszámolva kiderülne, hogy tulajdonképpen nem is.
  • kalap008
    #582
    hatosfogatnak igaza van, robotlicitekkel a cég nem nagyon nyerne és mi a francnak erőlködnének ilyen hosszú ideig, ha egyszer bukó az egész történet...
    szerintem a megveszem opcióval sokan élnek igy nehéz nyereséget kalkulálni, bár ez egy cég belső ügye... én is vállalkozó vagyok, nem szivesen venném ha idegenek a nyereségemet számolgatnánk, szerintem ez egy profitsystem amiben élünk, tehát nem éppen tisztességtelen üzleti magatartás profitot szerezni...vagy hivjam fel Csányi urat hogy a PICK szalámin sok a profit, sok benne szerintem a lejárt kinai disznóhus ócsóbban kéne adni...
    de a yoodlira visszatérve annyival mindenképp tisztességesebb , mint egyéb hasonló oldalak, hogy 72 óráig még át tudod gondolni, hogy megveszed e vagy sem - olyan minta swoopo.de, amit én vettem az pl. euronics áron volt, tény hogy a netes ár olcsóbb, de a feltünően olcsó netes árak általában áfatrükközésből jönnek ki, s ha ne adj isten egy ilyen termék javitásra szorul ha lesz aki elküldi gari javtekre, könnyen meglehet, hogy pl Lettországban köt ki ahonnan kb 2-3 hónap múlva kapod vissza...
    próbáltam keresni ilyen fórumot a másik hazai aukciós portálról a fruliról és képzeljétel el ....NINCS, miért nincs?
    én ott is játszottam, véleményemet egy korábbi hozzászólásban már megirtam,
    jó ez a topic, érdekesek változatosak a hozzászólások, csakúgy mint egy-egy jó cikk után valamely neves oldalon, de szerintem az nem fér bele, hogy véleményt formáljunk, inkább csak az hogy mondjunk... én nem vagyok itt a kezdetektől, de pl ez az antiyoodli jelenség érdekes, vagy nagyon ráér, vagy fizetést kap azért, hogy basztassa ezt a céget, ha már irt vki a yoodlitól ahogy láttam ( persze antiyoddli szerint én is az leszek:)akkor azért én fontolgatnék némi jogi választ erre, legelábbis ha vki az én vállalkozásom cseszegetné ilyen szinten, nem hagynám, irom ezt azért, mert elképzelhetőnek tartok sokmindent ami itt elhangzik, és jó spekulálgatni, persze lehet hogy csak összeesküvéselméleteket gyártunk jót vagy rosszat, de mondjuk annyi pénzt nem hoz szerintem akárhogy számolunk napi 3-4 aukció, hogy nemzetgazdasági szinten fel kellene erre figyelni, pl . a providentet (280-400% THM- pedig az uzsorakamat tilos, a törv.bünteti), vagy a csak a mezei bankokat vesszük akik 30%-os THM-re kölcsönöznek fogyasztási hiteleket, € alappal, miközben az ECB € alapkamat 1 %...
    szerintem az ember érdekből cselekszik és ha antiyoodli érdeke a társadalom jobbitása, akkor egyrészt nem itt kellene kezdeni másrészt, ezzel az erővel inkább lehetne antiFRULI, vagy antiSWOOPO, vagy eccerüen ANTILICITPORTÁL:)
    a többi hozzászólásnál ott van a HA és AMENNYIBEN legalább...
    fogorvos barátomhoz érkezett egy svájci kuncsaft és megkérdezte miért ilyen drága az inplantálás, mikor az inplantátum csak ennyi €, a segédanyag meg csak ennyi... erre ő annyit mondott, hogy ennyiért akkor tessék beépiteni
    mint ahogy a kuncsaft nem tudott implantálni, én sem tudok ilyen internetes bizniszt csinálni, de tudnék inkább csinálnék mint itt járatnám a csukalesőmet
  • hatosfogat
    #581
    Ebben a logikában belső ellentmondás van. Robotlicitekkel nem lehet megtérülővé tenni egy licitet, hiszen az belső pénz. Kellene az is, hogy melléjük jöjjön pár külső licitáló is, amit nem nagyon látok. Illetve ha igen, akkor pontosan úgy kattintgatnak, mint a "belsők". :)

    Mindenesetre ha ez igaz, akkor az üzlet egyelőre nagyon veszteséges, ugyanis a licitek jelentős része az 5-15%-os ár környékén megy el. Ebben az ártartományban még a licitek zömét ezek a "robotlicitek" teszik, ha feltesszük, hogy robotlicitek.
  • azlk
    #580
    Nekem úgy tűnik, hogy a 40.000-es végső ár az licitben több mint 510.000-be került, az együtt 550.000 bevétel,
    a tv nagykerára kb.110.0000 lehet, árrés 30.000 ÁFA 35.000,

    1. ha senki nem vette meg, akkor a nyertes elvitte 49.000-ért, a többiek betettek 500.000-et, a cégnek marad kb. 400.000,-

    2. ha a többi mondjuk 5 licitáló megvenné, akkor a nyertes viszi 49.000-ért, plusz 5*175.000 ezen a haszon 150.000, mínusz a beszerzés költségei, szóval valami marad rajta 50-100.000.

    3. az igazi buli, ha még több licitáló veszi meg, 20 esetén a haszon 600.000 + a 49.000 -es nyertes, mínusz nagykerár, szóval 540.000 marad.

    Szóval ha a licitár elég magas, akkor már nem nagyon lehet mínuszba menni a bolttal.
  • 10S
    #579
    Csak kiegészítésképpen: Ilyenkor is csak úgy van esély a győzelemre, ha valami tűzközeli ("csókos") licitáló nincs a "közelben".
  • atonika
    #578
    hatosfogat!
    Ezek az aukciót életben tartó robotlicitek (pl. Adrikiraly,TomajTomi, Gotarapi, celebRitus), amikre azért van szükség mert alcsony árnál még senki nem akar licitálni, mert az kidobott pénz. Aztán ha végképp kifújt az érdeklődés még veszteséges szinten, akkor vannak -szerintem- az egy klikk nyerővel záródó licitek, mint Mamme44 3db nyeremény, mindhárom 100Ft-al. Ebből az is következik taktikai szempontból,hogy a valós user általi nyerésnek akkor van már igazán esélye, mikor ezek a kezdeti, -ahogy Te is írtad-, még soha nem nyert, de mindig klikkelő "felhasználók már kikoptak, azaz már megtérülési szinten jár a licitár.
  • hatosfogat
    #577
    ANTIyoodli, ezt nézd meg: http://www.yoodli.hu/auctions/view/727

    Na ez, egy olyasmi licit lesz, amire valószínűleg igaz lesz amit írtál. Nem követem igazán, de időnként odakukkantva is úgy néz ki, hogy itt sokan licitálnak, eddig nem túl nagy - 1-2 órás, azaz 10-20 ezres - összegeket. 8Akárhányszor odanéztem mindig mások "auto"-znak éppen.) Szvsz ezek zöme nem akarja majd megvenni, így itt körülbelül jó lesz a számításod.
  • hatosfogat
    #576
    Az utolsó mondatos logikád nem stimmel. Egy 40 ezerért elnyert termékre 480 ezer körüli licitet nyomnak el. Hacsak nem az történik, hogy száz különböző ember licitál kis összeget, akkor függetlenül a nyertes által ellicitált összegtől, valakinek vagy valakiknek nagyobb összegeket is el kellett licitálnia, különben nem jön ki a 480 ezer...

    Egyébként ezt a licitet éppenséggel követtem is, mert licitálni akartam. Pár kredit elklikkelésén kívül végül nem licitáltam, mert túl nagy volt a "harc", és végül beleuntam a várakozásba. De konkrétan emlékszem, hogy egy "rácz" vagy hasonló nickű licitáló legalább 100 ezret rálicitált, és rajta kívül még volt legalább 3 ember, aki 50 ezer körül licitált. A pontos összegeket nem tudom, de az alapján kalkulálva, hogy 2 autolicites 1 óra alatt egymással versengve kb. 10 ezret licitál el fejenként, a fenti összegek körülbelül stimmelnek. Namost, elég valószínűtlen, hogy aki 50 ezer körül rálicitál egy termékre, hagyná veszni a pénzét. A 100 ezerről nem is beszélve.

    Szóval tippem szerint ezen a liciten kb. 1 nyert, és még legalább 2-4 megvette. Ha leveszed ennek a 2-4 embernek a licitjeit - amik a legnagyobbak - akkor már "csak" 150-200 ezer marad a 480-ból, plusz a licitár. Ez is nagyon jó ár, de ez rögtön nem 380 körüli, hanem inkább 50-150 ezer körüli hasznot jelent. Egy 150 ezres tévén egy offline nem netes árakkal dolgozó boltnak is van 30-50 ezer körüli haszna, és nála nincs az a kockázat, hogy leütik 5 ezerért és elbukik 100 ezret.

    Mégegyszer mondom, nem azt állítom, hogy nem lehet ez jó üzlet - dehogynem -, csak azt, hogy nem lehet ilyen egyszerűen kiszámolni a nyereségességét, ahogy te kalkulálsz.
  • 10S
    #575
    Így van, ez nekem is feltűnt. Ezek a nickek csak beletolnak párezernyi licitet. Kétlem, hogy megvennék a terméket, mert máshol még a licitjeikkel csökkentett árnál is olcsóbban megkapják. Jelen körülmények között nem igazán szabad "beszállni", mert esélyed sincsen nyerni, (max nagyritkán engednek külsősnek elvinni valamit), legfeljebb játszol egy jót, és ha nem akarod, hogy vesszen a pénzed, veszel valamit jó magas áron, és fizeted a normál futárköltség kétszeresét. :( Kár, mert az elképzelés nem rossz. Úgy látszik, kicsi hozzá a magyar piac.
  • ANTIyoodli
    #574
    persze van olyan aki megveszi a terméket. ez rendben is van, de tuti hogy nem mindenki.

    azért azt is vedd figyelembe, hogy nekik a bevétel majdnem teljes egészében megmarad, hiszen nem kell sem üzletet fenntartani, sem raktárkészletet. Arról nem is beszélve, hogy napi 3-4 licitnek a számla nyomtatását a könyvelő is napi 4 órás munkába el tudja látni.

    és az elmúlt napokban nem voltak olyan termékek amiken igen vaskos a haszon.

    mint pl ez:
    http://www.yoodli.hu/auctions/view/504

    SONY 100 cm-es Full HD LCD TV (KDL-40EX402AEP)
    Megtett licitek *: 7 900 Ft

    nyilván nem vette meg a terméket. ha valaki meg beletolt sokat akkor nem hagyta volna nyerni. ezen az 1 terméken 374.458Ft a haszon "ELVILEG". napi haszonnak kb az összes kisebb bolt örülne!
  • hatosfogat
    #573
    Már korábban is volt szó róla, hogy nem számolsz azzal, hogy vannak akik megveszik licit után a terméket. Az ő licitjeik egy másik termékbe számítanak bele, így nem tudod, hogy mennyi licit ment ténylegesen a licitált termékre. Természetesen mivel elég drágán teszik ki - a sokszor nem is kurrens modell - terméket, ezért azon is van haszon rendesen. De messze nem annyi amennyit írsz. Sőt, a napi 3-4 licit által generált tippem szerint max. 10-15 termék eladása egy bolthoz viszonyítva pici forgalom.

    Szerintem jó, ha az általad írtnak a fele a hasznuk. Az meg nem sok... Ebben akkor lenne nagyobb biznisz, ha sikerülne többszörösére feltuttatniuk a forgalmat.
  • ANTIyoodli
    #572
    bocs, de a táblázatot széttördelte :(

  • ANTIyoodli
    #571
    hihetetlen, hogy milyen bénák. yoodlis emberkétől idézve:
    "sajnos nem telik beépített emberekre, annyira jól azért nem megy a bolt"

    az elmúlt 3 napot visszanéztem (2 termék még most is megy 1 tv+1 monitor) és a lezárt aukciók eredménye:
    (oszlopok a következőek: termék, beszerzési ár, megtett licit összeg, megtett licit értéke, nyereség, aukció zárási dátum)

    Nokia E55 mobiltelefon 83 999 6728 90828 6 829 2010. április 30. 21:08
    Navon N470 navigáció IGO amigo CEU 38999 6016 81216 42 217 2010. április 30. 19:58
    Krups Dolce Gusto Kávéfőző (KP210025) 37990 3808 51408 13 418 2010. április 30. 18:35
    Philips 66cm-es LCD TV (26PFL3404) 96990 8056 108756 11 766 2010. április 29. 21:02
    Moulinex kenyérsütőgép 32990 5040 68040 35 050 2010. április 29. 20:25
    Nokia 5800 mobiltelefon 84999 6968 94068 9 069 2010. április 29. 19:36
    SONY MP3 lejátszó (NW-ZB142P) 13990 1400 18900 4 910 2010. április 29. 17:16
    PS3 Dante's Inferno játékszoftver 14990 560 7560 -7 430 2010. április 29. 15:26
    Grundig MP3/MP4 lejátszó 19990 3000 40500 20 510 2010. április 28. 21:29
    40.000 Ft-os SPAR vásárlási utalvány 40000 5744 77544 37 544 2010. április 28. 20:19
    Babyliss hajkiegyenesítő ST29E 11990 48 648 -11 342 2010. április 28. 18:36
    Fossil férfi karóra (CH2559) 36400 5464 73764 37 364 2010. április 28. 18:34
    SONY videokamera (DCR-SX34ES.CEN) 64990 21104 284904 219 914 2010. április 28. 14:53

    ami inkább a lényeges, hogy 3 nap alatt 419.819 profit. számoljunk 30 nappal / hó, akkor ezt be kell szorozni tízzel. tehát a havi bevétel 4.198.190 Ft. könyvelések kívül nem tudom mire költenek még, de a szállítást a vevő rendezi. És akkor még nem számoltunk azzal, hogy 10-15% drágábban teszi ki a terméket mint amennyiért máshol meg lehet venni.
    szóval simán 5 milla felett van a bevétel. ha nincs belső ember akkor nincs fake licit tehát ez a tényleges bevétel. persze ha a liciteknek a 90%-a bot, akkor elhiszem, hogy alig jön bevétel...

    van egy olyan tippem, hogy kb ezt a felhasználót (ugye korrekt módon nevet nem ír) most láttuk utoljára. Az elején szintén volt egy "yoodli"-s ember, őneki is sikerült 1x írnia....
  • hatosfogat
    #570
    (A "Ja" arra vonatkozott, hogy más néven nyomul, nem az okokra. Én a magam részéről nem akarok többet foglalkozni vele.)
  • hatosfogat
    #569
    Ja. :)

    Egyébkén feltűnt valami, amit szeretnék Yoodli-tól (remélem nem gond ha így hívom, nem írt nevet) megkérdezni. Néhány aukciónál - ha már úgy is ott ültem - ikszeltem, hogy ki mennyit licitál, és érdekes módon az jött ki, hogy mindegyik aukciónál van 5-6 ember, aki a kezdetektől licitál, és mindig elmegy egy bizonyos árig, de soha tovább. Még érdekesebb, hogy ezek az emberek szinte ugyanakkora összegeket licitálnak el, és rákeresve a nevekre, egyik se nyert még semmit, pedig mindegyik névvel már többször találkoztam a liciteken.

    Namost, ha rosszindulatú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egyértelműen saját emberek klikkelgetnek, különben hogy fordulhatna elő, hogy sosem 3 vagy éppen 8 ilyen ember licitál, nagyjából (1-2 ezer eltéréssel) ugyanannyit licitál mindegyikük, sosem licitálnak ennél többet, és egyikük sem nyer soha. Mind csak klikkel természetesen.

    Nem akarok rosszindulatú lenni, ezért nem is ítélkezem, de kíváncsivá tett a dolog. Yoodlinak erről mi a véleménye? Mitől lehet ez? Merthogy furcsa, az egyszer biztos.
  • 10S
    #568
    ramszesz néven folytatja, gondolom, ebben az itteni beírások is közrejátszhattak.
  • 10S
    #567
    Na, Puntogo új néven nyomul...