2126
Új licitálós oldal
  • hatosfogat
    #766
    Hát ebben biztos voltam Puntogo. :) Én is szeretek játszani, de mi öcsémmel együtt eddig jó, ha 10-12 termékre licitáltunk összesen. (Érdemben). Ennél többet - márpedig te sokkal többet licitálsz - már csak úgy lehet, ha nagyon szereted csinálni. Nálam az ultizás ilyen, azt bármennyit, bármilyen tétben hajlandó vagyok játszani. :) Amíg nem válik szenvedéllyé, addig nincs is ezzel semmi baj.
  • 10S
    #765
    Nézd meg a postafiókodat. :)
  • hatosfogat
    #764
    10$, neked mi a játékos neved?

    Szerintem nem csak a megfelelő tőkén múlik, hanem azon is, hogy milyen termékek vannak. Nekem eddig az volt a bajom az értékesebb termékekkel, hogy igazán nincs rájuk szükségem. Laptopból dunát lehetne rekeszteni (info cégem van mint mondtam), a TV-k kicsik, nekem igazán csak monitornak kellenének, más meg alig van. Egy mosógép kelleni fog, de abból meg fordított a helyzet, nem kell a 250 ezres, jó a 120-150 ezres is, akkor meg minek kockáztassam, hogy esetleg 260-ért kell elvinnem egy olyant aminek a tudása nekem sok. Marad a playstation, meg a kicsit érdekesebb termékek. Plusz az amit az öcsém csinál: időnként kihalász valamit olcsón, ami aztán vagy kell neki vagy nem.

    Szóval jó lenne, ha kicsit változatosabb lenne a kínálat. Robogótól a gyerek pancsoolóig milliónyi lehetséges termék lenne, csak egy kis fantázia kell.
  • puntogo
    #763
    10S : Neked is köszönöm, nem emlékszem , mondtad hogy mi a játék neved, vagy memória zavarom van már az örömtől.Hiszitek vagy sem én az érzés miatt is játszom. Olyan ez nekem mint Massának egy futam győzelem. Talán nekem8 érez kb így, ahogy ki vettem a mondataiból.
  • 10S
    #762
    Egyébként ezzel én is így vagyok: ha látom, hogy valaki innen nagyon rámegy valamire, csak akkor szállok be, ha ő már kiszáll.
  • 10S
    #761
    ??? Aki szkeptikus valamivel szemben, azt nem használhatja? Van már nyertes licitem, sőt: licitekkel együtt majd' tizedáron vettem meg a cuccot. Ettől még kételkedhetek egy-két dologban, nem?
    Abban majdhogynem biztos vagyok, hogy belső licitek nélkül kezdeti időszakban csak hatalmas veszteségekkel lehet felfuttatni egy ilyen oldalt.
    Egyébként - mint már írtam is - sok pénzt nem tudok feltenni, pedig most már megismerve a rendszert azt látom, hogy kell lennie megfelelő tőkédnek a sikeres játékhoz.

    Puntogo: én is gratulálok, ez szép volt. Megpróbálok hasonlóképpen rámenni a fényképezőre. Vagy nem. :)

    Mind az excel-tábla, mind a program érdekelne, esetleges klub is. :)
  • puntogo
    #760
    hatosfogat:Köszönöm, de szerintem ez így fer.
  • puntogo
    #759
    Mindenkinek köszönöm, de ne hogy valaki azt higgye hogy most elszállók magamtól, mert ez véletlen volt. Mint írtam a fiamnak szerettem volna, hála istennek meg van.Bankba kellett mennem így be állítottam autóra,hogy míg vissza érek le ne zárják.Ezt szerencse is volt meg gondolom jókor léptem be. De nagyon örültem amikor megláttam.
  • kalap008
    #758
    puntogo, a club szerintem jó ötlet, én benne lennék

    antiyoodli: kösz a korrekt választ, ha kész lesz engem érdekelne a statisztika
  • Proudie
    #757
    Puntogo, kivégezted őket!
  • stpete
    #756
    Puntogo: Gratulálok brilliáns volt!
  • stpete
    #755
    Rena9:osztom hatosfogat véleményét!
  • hatosfogat
    #754
    Puntogo: Írtam már, hogy egy játékossal játszunk, és ez a moonwhite. Van ugyan saját regisztrált nevem, de azzal még sosem licitáltam, és valószínűleg nem is fogok. (A név egyébként Newton.)

    Rena9: Miért kellene másnak bizonyítania az igazát? Te sem tudod a sajátodat, mert mindenki csak véleményt fogalmaz meg. Miért ne lehetne valakinek az a véleménye, hogy vannak botlicitek? Főleg akkor, ha logikusnak is tűnik. Mert nem azokról van szó amit írsz, hogy valakik kis összeggel próbálkozgatnak. Ha minden licitbe 10-40 ezret beletol valaki, az nem kis összeg...
  • puntogo
    #753
    Úgy látom sokan licitálnak talán azért nem írnak.
  • puntogo
    #752
    ANTIyoodli. Oké, de ezt nem csak neked szolt.
  • Rena9
    #751
    Én nem akarok bizonyítani semmit, mert nem én állítottam dolgokat, hanem pl. Atonika, hogy robotok licitálnak. Bizonyítsa be az az igazát, aki ilyet állít. A rengeteg felhasználó közül szerintetek nincs egy pár 100, aki olyan kasu, hogy a veszteségek ellenére is ugyan úgy licitál?? Dehogy nincs! Az, hogy az elejétől licitálnak és egy pár ezer ft-nál kiszállnak, az valószínű, hogy azért van, mert nem éri meg nekik többet bele tenni, mert igazából nincs égető szükségük rá, ha addig bejön jól jár, ha nem, akkor meg megpróbálja a következőnél. Valószínűleg az a stratégiájuk, hogy mindegy mit "nyerek" meg, csak olcsó legyen és gyorsan tovább tudjak adni rajta, pénz legyen belőle. Sokat nem tesznek fel, hogy ne bukjanak nagyot, de ha bejön egyszer, az bőven megtéríti a sok kicsit... Ez lehet a magyarázat.
    A másik oldalon nyertem már kreditet, az még meg is van, nem nagyon van időm ülni előtte.. A sógornőm már több száz kreditet nyert, most teszi fel valamire...
    10s: ha valaki tele van kétségekkel, akkor miért teszi fel a pénzét???
    Lehet szkeptikus, írja le, de tovább lehet lépni, nem kell mindig ugyan azon fennakadni, főleg ha nincs is bizonyítéka arra, hogy yoodli robotok játszanak.
  • ANTIyoodli
    #750
    puntogo: nekem még regisztrációm sincs a yoodli-n, de ahogy lesz megosztom veletek a nevemet az első nyertes licit után.
    szerintem így korrekt, ha már te felfedted magad, és rendszeresen hozzászólsz saját néven.
  • puntogo
    #749
    Mit szólnátok egy yoodli clubhoz külön saját részünkre.Én nem értek hozzá hogy lehetne létre hozni, de biztos vannak ötleteitek. Tudom itt a fórum azért van, de talán még személyesen is összelehetne ülni néha, megvitatni dolgokat.
  • atonika
    #748
    Hatosfogat! Természetesen én is úgy gondolkodtam, hogy saccra 22:40-re bolti áron vagy, és ha addig nem zárul és kilépsz, akkor aktivizálódtam volna.
  • puntogo
    #747
    Heló mindenkinek. Én már utaltam előző hozzá szólásomban, hogy lehetne több játékosságot belevinni a licitbe. Amit hatosfogat le írt pont arra gondoltam,idézem : (úgy vagyok vele, hogy akit itt megismertem, az ellen nem szállok be rivális autó-licittel, de ez nem jelenti azt, hogy ha esetleg leáll, akkor ne szállnék be.)Ez én is így és gondolom, és bizonyítva így is cselekszem.És nem azért hogy a jó pofát játsszam el. Én is rá mentem volna a házimozira,de láttam bajban volt így is az u.öcs, de mást is láttam, de majd lesz másik, mint ahogy minden. De egy picinyke gondom azért van. Az én játékos nevem szerintem mindenki ismeri, meg nekem8, atonika, moonwhite névhez tartozó u.öcsi. De minden kötekedés és bántás nélkül PL:hatosfogat meg még egy pár fórumozó játékos nevét nem tudjuk, és kíváncsi lennék hogy aki vizet prédikál, nem e bort kóstolgat. Ne értse félre senki, csak a tisztesség ezt kívánná. Én igaz nem kevés terméket nyertem már,vesztettem, elvettek,de most azt látom át alakult az egész játék menet is.Úgy nézem hiába a jó tanács kalap008 és hatosfogatól a számítógépre, nem lesz időm figyelni a laptopot, meg ahogy látom lesz rajta csúcsforgalom. Szép napot mindenkinek. puntogo
  • ANTIyoodli
    #746
    kalap008: az hogy a program tudja más oldalnak a licitjeit figyelni, gyakorlati akadálya nincs (bár azért az oldal felépítését látnom kell). kérlek válaszd ki melyik oldal legyen, és akkor azt is beleteszem.

    elmondhatom még kb 100x is, de akkor még egyszer utoljára. nem vagyok egyik oldal alkalmazottja sem. webes dolgokkal foglalkozom mint programozó. a yoodlival azért foglalkozom, mert nyerni akartam(akarok) vele, de jelenleg nincs olyan termék liciten amit én teljes áron megvennék. Ahhoz hogy olcsón el tudjak hozni bármit információkra van szükségem, mert az addig ok, hogy puntogo itt megszólalt, és gyakorlatilag tudjuk hogy a licitálásainak egy részét tuti végigviszi mert kell neki, viszont rajta kívül sok egyéb felhasználó van akikről semmi információm nincs. liciteket égetni feleslegesen lehet, csak sok értelme nincs.

    hatosfogat: ha kész lesz majd úgyis dobok egy linket, akit érdekel az letölti. aki használni fogja az meg látja a statisztikákat akit meg nem érdekel az enélkül licitál.
  • hatosfogat
    #745
    Atonika: A gyakorlatban általában öcsém licitál, neki több az ideje és a hajlandósága ott ülni. A házimozi szett nálunk lesz a hálóban. Direkt Samsungot akartam, mert a TV is samsung és így működik majd az AnyNet a kettő között. (Egyszerűbb távirányítani.) Nem lett olcsóbb mint boltban, de a licitben ez mindig benne van. Egyszer hopp másszor kopp. :)

    Egyébként kösz, én is úgy vagyok vele, hogy akit itt megismertem, az ellen nem szállok be rivális autolicittel, de ez nem jelenti azt, hogy ha esetleg leáll, akkor ne szállnék be. Szállj be te is, ha érdekel a termék! Semmivel nincs több "előjoga" a termékhez egyikünknek sem a másiknál.
  • kalap008
    #744
    hatosfogat:MINDENFÉLE KÖTÖZKÖDÉS NÉLKÜL azt hiszem veled a forum egy meghatározó személye jutott ugyanarra a következtetésre, mint puntogo és jómagam, ti. antiyoodli túl sokat tud a licitportálokról ahhoz képest, hogy feltételezzük semleges "világjobbitó" hozzászóló, inkább közvetlen és bárminemü kapcsolatban áll valamely licitportállal, és amelyikkel kapcsolatban áll AZ NYILVÁNVALÓAN csal is hiszen mindenki elsősorban magából indul ki.
    azt hiszem itt az idő kedves ANTIYoodli, hogy legalább ezt a tényt elismerd, vagy akkor készits elemzéseket esetleg egyéb licitportálokról is az összehasonlitás kedvéért, akkor talán elhiszem, hogy mükedvelő alpinista vagy, aki ráérő idejében programokat, statisztikákat készit és ezzel nincs más célja, mint hogy megossza néhány fórumozóval...
  • hatosfogat
    #743
    Érdekes egy pali vagy Antiyoodli. :) Saját magad írod, hogy nem licitálsz, de egy csomó licit oldalat ismersz, és még programot is képes vagy fejleszteni egy olyan oldalhoz amelyiket amúgy nem használsz. :)

    Szerintem csináld csak, engem érdekel. Persze arról előre fogalmam sincs, hogy mennyire lenne ez a gyakorlatban hasznos, de mindenképpen érdekes!
  • atonika
    #742
    Hatosfogat!
    A házimoziért Te küzdöttél, vagy az unokaöcséd? Én is terveztem, de mikor láttam a kezdeti klikk majd autodat, lemondtam róla. De legalább reméltem hogy őszintén gratulálhatok a végén. Sajna viszont ez közel bolti ár lett. (Sőt más boltinak még fölötte is)
  • ANTIyoodli
    #741
    azt azért hozzá kell tenni, hogy sokkal kevesebb a rendszerhiba mint az elején. nyilvánvalóan többen licitálnak mint pár hónappal ezelőtt, még sincs rejtélyes rendszer lassulások.

    akiben vannak fenntartások (vagy csak szeretnének egy megbízható statisztikát a licitálókról, és erre hajlandó időt áldozni), keressen fel engem e-mailben
    (anti.yoodli[kukac]gmail[pont]com

    ha megfelelő számú érdeklődő van erre, akkor befejezem a programot, és valós időben lesz információ a licitálókról, termékekről, trendekről stb.

    Rena9: a másik helyen végül is sikerült nyerned?

    10S: igen, sokkal hitelesebb ha olyan ember mondja hogy lehet nyerni, akinek a neve mellett van jó pár nyertes licit.
  • hatosfogat
    #740
    Rena9: Ha adsz egy elfogadható magyarázatot arra, hogy miért van minden egyes licitnél 4-5 ember, aki a kezdetektől licitál, mindig nagyjából ugyanannyit licitál el, soha nem nyer, akkor elfogadom a kritikádat. :)

    Megjegyzem, ezek az emberek "rotálódnak". Nem tudom hány ilyen van, de mindegyik nick rendszeresen fel-fel tűnik. Ne mondd nekem, hogy van olyan élő ember, aki már a sokadik licitjén bukik el 10-30 vagy még több ezer forintot, és ennek ellenére mindent pontosan ugyanúgy csinál továbbra is, nem próbál változtatni semmit a taktikáján...

    Mindezt úgy mondom, hogy az a véleményem, hogy ennek ellenére lehet nyerni a yoodli-n. Atonika véleményével értek egyet, ez a jelenség a yoodli jövőjével kapcsolatban aggasztó. Nem őket féltem - ők nyilván meglesznek valahogy akkor is -, hanem a játékomat. :)

    Atonika: Köszi az excelt!
  • atonika
    #739
    És ahogy olvashattad, olyanok is próbáltak megoldást javasolni a robotlicitek helyett, akik már nem kevés nyertes licitet tudnak maguk mögött. Éppen ezért, én egy jövőbe mutató féltést is kiolvasok ezekből a hozzászólásokból, hogy nehogy a Yoodli is más oldalak nyomdokába lépjen, akik hasonlóan kezdték, csak a végére úgy elk*rvultak,hogy már nem is adnk ki semmit.
  • 10S
    #738
    Szerintem attól, hogy valaki játszik (és igyekszik úgy játszani, hogy ne bukjon rajta), még lehet véleménye, és lehet szkeptikus is.
    Én személy szerint örülök, hogy néhány "nickname" itt - mondhatni - arcot kapott, és bizony az ember néha a tévedését is be kell, hogy lássa, ettől még ki lehet mondani, hogy a rendszer nem lehet tökéletes. Ráadásul - úgy látom - itt többen is járatosak az informatika világában, és bizony nekik egy-egy "rendszerhiba" többet elárul, mint az átlag usernek.
  • atonika
    #737
    Csak annyit kívántam érzékeltetni és néhányan talán ki is olvasták a sorok közül, hogy bár már bőven 20ezer fölött járt a licitár, még mindig nem érte el az "elengedési" szintet. Valószínüleg, helyedben én is hasonló véleménnyel lennék, de aki már bőven 100k fölött bukott robotlicitek miatt, azt egy kicsit érzékenyebben érinti a létük.
  • Rena9
    #736
    És ebben mi érdekes van? Nem nyerhet mindenki a több ezer felhasználó közül. Nem értem, hogy miért kell mindig gyanakodni, és azt lesni, hogy ki belső ember, ki robot, ki nem... Undorító, én már nagyon unom az ilyen hozzászólásokat!!! Akinek ilyen kétségeik vannak, az ne töltsön fel pénzt, ne Yoodlizzon, és ne is írjon ide -szerintem-!!!!!!!!!!!
  • atonika
    #735
    A gőzös mosógépnél még mindig van olyan klikk,KoSzilard "aki" már 0-tól klikkel, sőt, párhuzamosan a kerékpárnál is, és még nem nyert semmit.
  • atonika
    #734
    A már látható közelgő akciókban nincs HP, de van 3 ACER is.
  • puntogo
    #733
    kalap008:Neked is köszi, és a jó tanácsot is a géppel kapcsolatban, megfogadom. Na így van értelme a minden fórumnak. Jó utat, remélem a füst nem tart máshol.
  • puntogo
    #732
    ANTIyoodli: Köszi, de ne szegd meg.
  • atonika
    #731
    Csak a végeredmény
  • kalap008
    #730
    anti: a=ha
  • kalap008
    #729
    puntogo: az acer valóban csak egy design termék, max átlagos irodai használatra, a hp az jobb, nem tudom lesz e belőle még egy nem néztem most a közelgő aukciókat, azzal jobban járna a gyerek
    anti a feladod a labdát, leütöm...:)... amig nem lesz túlkapás részemről befejeztem
    jövő héten elrepülök, legyetek jók, remélem a vulkán nyugton marad
    üdv
  • ANTIyoodli
    #728
    puntogo: ok.

    atonika: és ez az excel mire képes? fel tudtad már használni mondjuk licitálásnál, csak a végeredmény van benne, vagy mondjuk a teljes licitálás is?
  • puntogo
    #727
    Köszi