2126
Új licitálós oldal
  • funkenman
    #806
    " Egy dolgot ne felejtsél el, jelen esetben erre a termékre 19 ezer forint értékben tettek meg emberek (minden megtett licit 8 Ft-ot emel az aukciós áron) "


    akkor pontosan ez mit is jelent számomra?:) Bocsi még kezdő vagyok!
  • stpete
    #805
    Igen jól látod, ez esetben 1520Ft+ szállítási költség.
    Egy dolgot ne felejtsél el, jelen esetben erre a termékre 19 ezer forint értékben tettek meg emberek (minden megtett licit 8 Ft-ot emel az aukciós áron)
  • funkenman
    #804
    Amikor ez van kiírva hogy:

    1 520 Ft
    Megtakarítás : 33 479 Ft
    Lezárul: Ma, 15:10:21
    00:00:07
    Nyerésre áll:
    bizyisada

    Akkor a fent lévő összeget kell kifizetni + a szállítást ügye?
  • stpete
    #803
    Hát ez jó kérdés, erről vitatkozunk itt néhányan.
    Nem átverés az biztos. Én is nyertem pár dolgot, de nem állíthatom teljes bizonyossággal, hogy nincs néha benne egy kis ördög aki próbál ellened játszani amikor te vagy a nyerő....
  • funkenman
    #802
    Köszi! Elkezdtem olvasgatni itt a Fóromut elölről, de akkor ez az egész nem átverés?
  • stpete
    #801
    Szia funkenman!
    Ha jót akarsz magadnak rögtön el is felejted :)
    Minden le van írva a Yoodli honlapján az aszf-ben.
    Gyakorlatilag nem kell, hozzá más csak sok pénz vagy sok szerencse..
    Krediteket vásárolsz előre, azokkal lehet licitálni, minden egyes licit 1 kredit mínusz, vagyis 100 HUF. Amikor a visszaszámlálás eléri a 0-át és a te felhasználóneved szerepel a jelenleg nyerő alatt, akkor lehet gratulálni neked, mert valószínűleg tied a temék (ha csak nem valami fránya rendszerhiba miatt elveszik). Azután futár viszi ki a cuccost úgy 1-2 héten belül. röviden ennyi! Üdv a csapatban!
  • funkenman
    #800
    Sziasztok! Én most látam csak ezt az oldalt, ez a Yoodli-t, valaki el tudná nekem mondani, hogy ez hogyan működik? Odáig eljutottam h kreditet kell h licitálhassak, de a többi dolgot valaki el tudná nekem mondani? Meghívnám egy sörre :)
  • stpete
    #799
    hatosfogat: én is gratulálok egész jól nyomja a kölyök.
    Én sem panaszkodhatom, kevés dologra szoktam licitálni és általában el is viszem így vagy úgy, de azért érdekes, hogy én olyan jól meg tudom választani a "rekord" lezárt aukciós árakat, hogy azt már tanítani lehetne :). Valahogy nekem nem sikerül ára alatt elhozni termékeket, ez alóla csak a HP volt kivétel. A fényképezőt is majdnem teliáron licitáltam el. Na sebaj, talán majd máskor.

    puntogo: nekem azért az a rotschild gyanús volt, szerintem sokkal több zsetont tolt bele mint amennyit a végén kihozott a gép. Tegnap 14:00 től szinte végig auton volt azelőtt is láttam már auton és klikk -en is.
  • Rena9
    #798
    bocs, válasz hatosfogatnak...
  • Rena9
    #797
  • atonika
    #796
    Meg is lepődtem hogy kiszálltál, ugyanis nem úgy ismerlek.
  • puntogo
    #795
    Tegnap jó nagy bakit csináltam, tanuljatok belőle. Este be szálltam 750 kredittel, ez pont elég lett volna ha telibe kell megvennem, és a maximumot 41000-ről nem állítottam át és mire felkeltem lezárult, na ezt megszívtam egy kis buktával.
  • 10S
    #794
    reméltem is. :)
  • hatosfogat
    #793
    Semmi gond, poénnak fogtam fel. :)
  • 10S
    #792
    Bocsánat, mint írtam is, újszülöttet köszöntöttünk, és kicsit el is szálltunk. :)
    Aztán én is megkerestem, és úgy gondoltam, te is meg fogod találni. Szóval, még egyszer bocs'.
  • hatosfogat
    #791
    Puntogo: Kösz, az unokaöcsém volt, már egy ideje mindig ő licitál. Beláttam, hogy neki jobban megy. ;) Persze nem mindig, a Samsung hifinél például nem ment igazán. :)

    De ez benne volt, mert elég problémás jó időben beszállni, ha mindenképpen kell a termék. Sokkal könnyebb, ha rálegyinthesz arra ha valaki netán leütné. De nekem kellett a hifi is meg az Xbox is, mert egyikből sem lesz a közeljövőben másik. Főleg az xbox kellett, mert jön az ajándékozás dátuma, és már nincs idő megvárni a következőt. Így megvan hála istennek a két ajándék. Majd még egy PS3-at próbálok licitálni valamikor, de az ráér. Az csak arra kell majd, hogy nálam is tudjanak mivel játszani ha itt vannak, mert a mostani PS2 már nagyon recseg-ropog.

    Egyébként a licit érdekes volt, zömében khm... Rena ne figyelj ide... szóval azok ellen a "klikklicitesek" ellen licitáltam, ami elég meglepő volt ilyen relative magas árnál... Úgy látszik bővült az algoritmus repertoárja. :)
  • puntogo
    #790
    hatosfogat:
    Nem tudom ki licitált ma a xboxra de ügyes volt, néztem és azt hittem túl korán száltatok be. De jól sült el, gratulálok.
  • hatosfogat
    #789
    Jaj de vicces. :) A postafiókomat nem találtam, de már megvan. ;)
  • 10S
    #788
    Úgy, hogy rájuk kattintasz. :)
  • hatosfogat
    #787
    Hogy lehet a privát üzeneteket újranézni?
  • 10S
    #786
    Köszi, szoktam nézni, bár ebay-en, vaterán én inkább eladok, mint veszek. Most gyorsan nyertem nagyot élőben, úgyhogy inkább kivárok. :) Lesz még licit telefonra, elraktam a zsetonokat.
  • hatosfogat
    #785
    10S: Részvétem. Ezek a 35 ezer alatti licitek furcsák, néha egész sokáig elhúzzák, néha pikk-pakk lezárulnak. Azért nincs minden veszve, nézz körül a vateran, hardverapro-n, arrafelé gyakran van jó áron mindenféle telefon. ... Na, néztem is egyet például: Ez itt másfél év garanciával, újszerű állapotban 17-ért elvihető.

    Egyébként szerintem is jó ötlet, ha több az olcsóbb termék, mert szélesebb réteg jut licitálási lehetőséghez. Csak ne az értékesebb termékek rovására, hanem azok mellé. :)

  • 10S
    #784
    1. ELmentem haveromhoz gyermekszületést ünnepelni, lemaradtam a telefon licitjéről. :( Pedig a lányomnak nagyon kellett volna. Na, majd legközelebb...
    781. Yoodli-s ember: Az olcsóbb termékekre is érdemes licitálni, bár ez attól függ, ki a célközönség. A magamfajta kiskeresetű emberek sokkal inkább bemennek egy 50.000 alatti termék licitjére, mert azt inkább meg tudják venni telibe, mint egy nagyobb cuccot, amire akár nincs is szükségük. Szóval, szerintem sok kicsi sokra megy, vagy ki a kicsit... - bár ez csak az én véleményem.
    Fűnyíró is jó ötlet, de én a szám. tech. kiegészítőket sem írnám le (videokártya, hálózati tároló stb).
  • hatosfogat
    #783
    Ezek jó ötletek!

    Yoodli.hu: Én most csak annyit tennék hozzá, hogy jó lenne, ha a termékek melletti információkat inkább az információ értékük alapján állítanátok össze. Hogy egy példát mondjak, a legtöbb telefon mellé részletesen be van másolva egy csomó tenchikai adat, amit bárki bárhol meg tud nézni, viszont a termékhez járó garanciális feltételek nem. Mert van amire 2 év, van amire 1 év a garancia például. A most futó óráról pedig nincs más, mint egy x számjegyű számsor. Kerestem a gyártó oldalán a számsor alapján, de sehol semmi. Pedig nagyon nem mindegy, hogy milyen anyagból készült, automata vagy kvarc, milyen üvegje van, stb. És pl., hogy működik a garancia ennél? A Samsungnál nem érdekes, ott tudjuk, hogy van szervízhálózat, de egy ilyen, nálunk viszonylag ismeretlen óramárkánál fontos lenne. Aztán jó lenne, ha biztos lenne a licitált termék színe. Gondolom már raktáron van a termék, így nincs akadálya, hogy legalább a nyertes a kiírt színben kapja meg a terméket.

    De mondok még ilyent. Például a játékkonzoloknál fontos információ, hogy milyen verziójú szoftverrel van ellátva. Nyertem már PSP-t, de elég "sötétben tapogatózós" módon, mert árban 20%-ot jelent ha ilyen vagy ha olyan verziójú a szoftvere. Készülök még konzolra licitálni, és ugyanez a problémám. (Persze ez utóbbi lehet, hogy csak az én problémám, mert nekem "ki van adva", hogy milyen verzióval vegyem. :) :))
  • puntogo
    #782
    Yoodli.hu : Én személy szerint örülök hogy írtok ide is.Itt a nyár,szerintem a yoodlizók között vannak kertes ház vagy nyaraló tulajdonosok. Ötleteim a következők : benzines fűnyíró,kerti bútor szett, hintaágy, benzines kasza, akkor fürdőszobai zuhanykabin gőzős kb:250-350-ezer közötti, tankolási shell, vagy MOL utalványok 50-60-ezres értékben. Tévét nem is mondom mert azért állandó csúcsforgalom van..Hp asztali gépre is volt érdeklődés ahogy láttam. Házimozi sem száradt még rátok.Villany és gáz tűzhely, és jön a meleg klíma 80-150 négyzetméterig. Most hirtelen ennyi, ami eszembe jutott. Üdv: puntogo= ramszesz
  • YoodliHu
    #781
    #771: számtech "alkatrészeket" vagy 30000Ft-nál olcsóbb termékeket nem szívesen rakunk ki, mivel azok olyan olcsók, hogy nem érdemes rájuk licitálni (egy 30000Ft-s terméknél igen kicsi az összeg amit meglehet takarítani), egyszerűen bemegy az ember Tesco-ba és megveszi.
    Egyébként nyugodtan írhattok termékeket, hogy miket szeretnétek látni az oldalon, ha betudjuk szerezni, akkor beszerezzük őket. Volt már pár ilyen kívánságlistás termék az oldalunkon (laptopok, TV-k, stb.), de volt olyan is amit nem tudtunk kirakni (DJ cuccok, ruházati termékek).
    #741: elküldenéd majd a [email protected] címre is a statisztikát? Érdekel minket is, mindenből lehet tanulni valamit az embernek... :-)
    #749: ha lesz klub, akkor tudunk nagy felbontású logot küldeni, hogy pólót, bögrét, stb. tudjatok csinálni a klubtagoknak.
  • Rena9
    #780
    hatosfogat: éppen te kértél tőlem magyarázatot a mindig kis téttel játszókra. De mindegy, lehet, hogy nem is úgy van. A bizonyításos hozzászólásomat is valaki írására írtam válaszként -nincs időm kikeresni kiére-. :) hagyjuk...
    Snapszerezni nagyon szeretek én is, mami tanított meg, mára már nincs a családban olyan, aki meg tudna verni. :D
  • hatosfogat
    #779
    10S: Visszatérve a yoodlihoz. Abban szerintem is igazad van, hogy jó esélyek csak nagyobb összeggel való játéknál vannak. Persze attól függ, hogy mi a cél a játékkal. Ha az adott termék amúgy is kell, akkor egyszerűbb a dolog, mert az ember úgyis rászánja a pénzt. Ezért "csak" annyi a feladat, hogy lehetőleg jó időben szállj be. Ha bejön jó, ha nem jön akkor legfeljebb némileg drágábban vetted meg. Ha olyasmire is akarsz licitálni ami amúgy nem kellene, akkor kockázatosabb, de szerintem ott is az az eredményes, ha hagysz magadnak egy alap összeget amit felteszel, hogy kiderüljön érdemes-e menni érte. Ha nem akkor nem, ha igen, akkor viszont rá kell tenni a nagyobb pénzt, különben ugorhat jópár tízezres. Ennél már az is jobb, ha megveszed.

    Persze ez a dolog egyszerű része, a nehéz a jó időpontot megtalálni, és azt, hogy érdemes-e tovább licitálni, vagy inkább hagyni. Ebben sok a lutri.
  • 10S
    #778
    Na, én is koleszos voltam gimiben. :P
  • atonika
    #777
    És ha hozzáteszem hogy Vajda Pali (volt fópolg, h.)évfolyamtársam volt a BME-n, akkor elárultam, hogy ez a koleszos sztori sajnos nem tegnap volt.
  • atonika
    #776
    Felébresztitek bennem is a nosztalgiát,hogy a középiskolás koleszban hány pakli kártyát kobozott el tőlünk a nevelőtanár, mert mi is mindig ultiztunk. A végén már őrt kellett állítani a folyosóra, és visszalopni a nevelőtanáriból, mert már nem volt mivel játszani.
  • 10S
    #775
    A snapszertól már csak egy (nagyobb) lépés az ulti. :)
  • puntogo
    #774
    hatosfogat:Már írtam ez nálam nem szenvedély, sok más és drágább dolog is lehetett volna szenvedélyem, és még sem lett.Szerintem Kb úgy érzek mint te, újdonság erejével hat, de már közel sem licitálok annyit mint az elején. Meg mint írtam itt a nyár és más dolgom is lesz. De a kártyázásban én is szívesen részt vennék, bár csak snapszerozni tanítót a nagyapám. Sajnos az ulti kimaradt.
  • ANTIyoodli
    #773
    nekem nagypapám azt mondta, hogy egy élet kevés az ulti megtanulásához. sokat játszottunk mi is, bár ahány kocsma annyi szabály :)

    10S: hát póker meg az ulti annyi közös van, hogy kártyával játszák. nem véletlen, hogy nem az ulti lett világhírű. bonyolultak az alapsazbályok, megkapod a lapot és egykezdőnek azt sem tudom honnan kezdeném el magyarázni. időtöltésnek jó, de kell hozzá másik 2 ember is :(
  • 10S
    #772
    Hát, mi is sokat nyomtuk fősulin, most már inkább póker - sajnos, ott nagyobb a szerencsefaktor.
    Én igazából egyfajta fogadás-tőzsdén játszom, ott normálisan lehet kereskedni, hasznot hajtani.
  • 10S
    #771
    Az egyik konkurens oldalnál láttam olyat, hogy "termékajánló". Én örülnék, ha gyakrabban lennének olcsóbb termékek, van pl. egy ilyenre már régóta vágyok, beszállnék egy licitbe. (Yoodli-s ember, figyelsz? :) )
    Ráadásul az alacsonyabb értékű termékekhez még huncutság se kéne a licitálásnál.
  • hatosfogat
    #770
    Sajnos nem elég népszerű. Én is csak a megszokott társasággal ülök már le egy ideje, de korábban nagyon sokfelé játszottam. Pl. egyetemista koromban játszottam az Eötvös Klubban is, nem is kicsiben, akkoriban 50-100Ft alappal, ami akkor nagyon komoly pénz volt.

    Az élő fogadások valamiért soha nem vonzottak. Se a kaszinó játékok, se a lottó, totó és társai. Ezt a yoodli-t is meg fogom szerintem unni, ha elmúlik az újdonság varázsa.
  • atonika
    #769
    Dettó bennem is megfogalmazódtak már hasonló gondolatok. A számítástechnikai körben is biztos lenne kereslet olyanra mint pl. külső vinyó,valami jobb videókari stb. Bíztosan sokan vannak úgy mint én, hogy inkább a saját gépösszerakást preferálják.
  • 10S
    #768
    Ulti: Az jó. :) Ma már nem nagyon ismerik az emberek, de én nagyon szerettem mindig is játszani. (Még nagyapám - Isten nyugosztalja - tanított meg gyerekkoromban.) Ha egyszer összejön egy személyes találkozó, szívesen játszanék. :)
  • 10S
    #767
    Én már kb 10 éve élő fogadásokból egészítem ki közalk. fizetésemet. :) Na, az tolja az adrenalint rendesen. Azt is figyeltem sokáig, utánaolvastam, elemeztem, most már - azt mondhatom - normális pénzt hoz. Ráadásul minimális kockázatot engedhetek csak meg magamnak, így az az izgalom, hogy mikor sikerül 10-50 € kockáztatásával többszázat csinálni (természetesen minél többet). :)