2126
Új licitálós oldal
  • bub01
    #886
    CSak egy történet, a szkeptikusok táborához:Tegnap 10.35-kor megnyertem az LCD TV-t igen kevés licittel. Ki is írta, hogy az aukció lezárt gratulál hozzá, gondoltam, ezen tényleg lehet nyerni és örültem is nagyon. Rá két percre mentem volna a kifizetési oldalra, de nem jelent meg a termék a megnyertek között. Visszamegyek a licit oldalra, ahol fut tovább ugyanazon nevekkel mint eddig csak nélkülem. E-mail az oldalnak ahol több napos vizsgálatot ígérnek, de semmi válasz, hogy most mi is van. Szerintük ezt nagyon-nagyon bonyolult megnézni, és az adatok elemzése több napot vesz igénybe. Ha nem tévedek, nem nekem kellett volna megnyernem a terméket, és újraindították a licitet, hiába zárult le már egyszer. Mindenestre nagyon kíváncsi vagyok, mit fognak rá mondani.....
  • 10S
    #885
    Tisztában vagyok vele. :) Mentem volna vele, aztán megláttuk volna, kinek ért meg többet. Mondjuk ennél az árnál még valószínűleg nem szálltam volna be.
  • hatosfogat
    #884
    Haha, bár ilyen egyszerű lenne. :) Ha ott vagy és licitálsz, akkor nem a nyertes helyett, hanem ellene licitáltál volna. Azaz a licit nem zárult volna le itt, és akkor pedig ki tudja, hogy hol zárult volna...
  • 10S
    #883
    Ennyiért megérte volna nekem is. Ez a hátránya, ha valaki dolgozik (és nincs a közelében gép).
  • 10S
    #882
    Én is így érzem. Így viszont fogyasztóvédelmi oldalról lehet belekötni az oldalba, inkorrekt működés miatt. Vagy minden licit valódi, és akkor leadózzák, vagy vannak állicitek, és az nem fair a userekkel szemben. Sokkal korrektebb lenne bizonyos árról indítani a licitet, ahelyett, hogy botokkal húzzák fel.
  • hatosfogat
    #881
    Kizárt, különben vastagon le kellene adózni.
  • gateye
    #880
    Nos szerintem sem fér bele, az elején (a sok téves lezárásnál) felvetettem nekik, hogy nem kellene-e leállítani az oldalt, amíg rendesen le nem tesztelik. Azt írták, hogy folyamatosan javítják a hibákat :)
    De úgy nézem, néha "tesznek is bele" :(
    Ebben a konkrét esetben mondjuk örülhetnek a licitálók, hogy a végén a nyertes ingyen megkaphatja a terméket :))
  • 10S
    #879
    Nem fér bele. Ahol emberek pénze a tét, ott ilyen nem fér bele, vagy ha hiba van, akkor meg kell téríteni az okozott kárt. (Egyébként kíváncsi lennék egy fogyasztóvédő állásfoglalására az ügyben. Ezek a licitálók vajon növelik-e a mérlegben a bevétel oldalt "licitjeikkel"?)
  • gateye
    #878
    A jódlisoknak : az LCD-TV dömping változatosabbá tételére igazán lehetne pl. néha plazma-Tv is, ami szerintem jobb. (pl egy 100 cm-es fullHD érdekelne)... :)
  • gateye
    #877
    Tényleg "izgalmas", hogy mindig előjön valami újfajta rendszerhiba, "talán ennyi még belefér"?... ;)
    Mindenesetre az mostanában engem jobban zavar, hogy egyszerre dupla kreditet von le néha az automata ugyanabban a másodpercben (és tényleg le is vonódik, jól látszik az egyenleg menüpontban). Amúgy a botokkal kapcsolatban osztom hatosfogat véleményét, csak az nem látja, aki nem akarja... de egy idő után valakit hagynak nyerni (legtöbbször)... és erre jön Androméda... nemsokára neki is lesz kb. 5 porszívója (is)... :)
  • 10S
    #876
    :) Csináltam azért screenshot-ot, biztos ami biztos.
  • hatosfogat
    #875
    Mondjuk ez azért már a blama kategória...
  • hatosfogat
    #874
    Rendetlenkedett egyet az a fránya algoritmus...
  • 10S
    #873
    Ha jól veszem észre, 7 napig lehet mindenre licitálni. Ezek akkor hogy tettek május 1-jén erre? Nyitott szemmel sok mindenre rá lehet jönni a licitoldal működéséből.
  • 10S
    #872
    Miért nem reklamálnak, akik licitáltak, és nem emelkedett a licitár? :)
  • 10S
    #871
    Ez de izgi. :)
  • 10S
    #870
    Megnéztem Árukeresőn, valóban 55E a legolcsóbb, 75E a legdrágább ár. Akkor szerintem ezt megint módosítják majd. :)
  • 10S
    #869
    Hasonlóan látom. Sokszor sokmindent jól eltalál, még az is lehet, hogy összességében nyerő a dolog - egyelőre.
  • 10S
    #868
    Köszi, ez fontos információ. Sajnos, mobilárakban nem vagyok topon, csak azt tudom, hogy haldoklik az enyém, a lányomnak őszre ígértem egyet, tehát valamit kell addig vennem. Ráadásul nyáron lesz egy utam, ahova kellene valami wifi-t tudó cuccot vinnem, netbook vagy wifi-képes mobilt jó lenne addig újítani. :) Ha nem lesz, viszem a céges laptopomat, de azt kényelmetlen lenne (repülő).
    Szóval, lehet, hogy nem ez lesz az a mobil, amibe beszállok. Azért figyelek.
  • hatosfogat
    #867
    10$: Te tudod, de szerintem annak a mai Nokia-nak borzalmas ára van. Mármint borzalmasan magas. Máshol 2 év garival meg lehet venni 55000 körül. Nem tudom megéri-e az a kockázat, hogy esetleg 85-be lesz...
  • hatosfogat
    #866
    Ha itt lenne a fórumon, akkor most gratulálnék én is Andromeda-nak, ezt ügyesen csinálta.

    Összességében viszont, szerintem messze nem ilyen jó a kép. Nem látjuk ugyanis azt, amit elbukik, és azt a mérhetetlen mennyiségű időt amit eltölt a yoodlival. Az az érzésem, hogy nála kezd szenvedéllyé válni a dolog, és abból én még nem láttam senki jól kijönni. Se anyagilag se lelkileg... Kívánom neki, hogy tényleg csak játékról legyen szó.
  • puntogo
    #865
    hatosfogat :Na, öcsédnek itt a házi feladat,Andromédától kell tanulni, de nekem is, meg azt hiszem mindenkinek. Le iskolázza a Big Brother. Azt hiszem csak gratulálni tudok neki,elismerésem.De azért azt észre vehetné hogy nem az ötkarikás játékokon vesz részt. Bár én is az elején bele estem ebbe a hibába, ezért tudom megérteni Üdv mindenkinek. P gateye:Üdv a klubban. Van 6 lehetséges nevem a játékos nevedre de még szűkítem, de addig el ne áruld.Isten hozott, meg a yoodli.Puntogo
  • 10S
    #864
    Azt a mobilt én is kinéztem pedig :), de az nekem igen drága. Megpróbálom a mai Nokia-t esetleg, még agyalok egy kicsit rajta.
  • 10S
    #863
    Andromeda most igen olcsón vásárolt tv-t. Ügyes!
  • hatosfogat
    #862
    Üdv a "klubban" gateye. Jó, hogy szép sorban betoppannak a valódi licitálók, így a téma elindulhatott a kezdeti rossz hangulatból egy jobb irányba, ahol kibeszélhetjük a tapasztalatokat. Még az is lehet, hogy Big Brother oda fog figyelni, hogy milyen javaslataink vannak. Voltak már erre jelek. :)

    A túl sokat licitálókkal kapcsolatban nem értek egyet. Sokan licitálnak, ha nem az egyik, akkor a másik tenne fel 10-20 ezret a termékre. Kis pénzzel sajnos csak nagyon nagy szerencsével lehet nyolcvan-százezres termékeket megnyerni. Több pénzzel pedig ugyanannyi az esélye mindenkinek, nem számít, hogy előtte ki hányszor nyert már. Például a szas nevű játékost én még sosem láttam, de ma - Andromeda ide vagy oda - jött, látott, és győzött. Gratuláció neki!
  • kalap008
    #861
    mondjátok meg andromédának, hogy hagyja majd békén az x10 xerpia mobilt, mert úgyis megnyerem:)
  • gateye
    #860
    Üdvözlet minden yódlis sorstársnak. Egy ideje már én is olvasom a fórumot, de csak most szántam rá magam, hogy megszólaljak, mert - úgy gondolom - most kezd a fórum(ozók) hangvétele olyan lenni, hogy érdemes legyen beszélgetni. Bizony én is licitálgatok már egy ideje, nyertem is egy-két dolgot (meg buktam is). A felhasználónevemet majd később, hátha kitaláljátok (ill. vannak itt, akiknek jó megérzései vannak). Szóval én is a harmincas éveim végén járok, bérből és fizetésből élek családommal, nem tudok (és nem is akarok) sok százezreket kreditre költeni. Jó dolog, ha sikerül megvenni valamit olcsóbban, de néha sajna lehet bukni is kisebb-nagyobb pénzeket, így aztán az öszesített mérleg már nem olyan rózsás, mint az egy termék megnyerésekor tűnik. De ezt nyilván ti is nagyon jól tudjátok. Örülök, hogy összejöhet itt egy jó csapat, esetleg talán tudunk spórolni egymásnak vagy magunknak néhány kreditnyit... Annak is örülök, hogy több licitáló is visszavett magából a kezdetekhez képest, és "normálisan" licitál (pl puntogo), azonban mindig vannak új jeletkezők, akik a "babérra" törnek. lásd pl. most Andromeda, akinek minden kellene (a kis mohó), ezzel elvéve a "kispénzűbb" licitálók kedvét az egésztől. Egyenlőre ennyit.
  • puntogo
    #859
    Bocs, mindig ugrik az egerem.
  • puntogo
    #858
    hatosfogat: Köszönöm szépen, ti sem voltatok bénák az LG-nél szép volt.
  • puntogo
    #857
    Köszönöm neked is.
  • atonika
    #856
    Na ez is ritka! A Sharp TV-re 16ezernél még semmi érdeklődés.
  • hatosfogat
    #855
    Köszi!

    Puntogo, az a laptop tényleg nagyon kapós volt. De remek érzékkel szálltál be, és a tolongásból jó áron sikerült elhoznod. Gratulálok!
  • 10S
    #854
    Grat neked is, Hatos (vagy az öcsinek), nehéz szülés volt, de meglett. Be akartam én is szállni, de jó, hogy megelőztél, nem lett volna erre ennyi kreditem. :)
  • puntogo
    #853
    Köszönöm szépen. Olyan nagy volt a forgalom hogy már szinte úgy voltam vele hogy hagyom a fenébe, és lemondok róla. De aztán még sem, így megvan a keresztlányom ajándéka.
  • 10S
    #852
    Gratulálok!
  • 10S
    #851
    go ramszesz :) Jókor kaptad el szerintem.
  • puntogo
    #850
    De már azt hiszem kettőt is.
  • kalap008
    #849
    orka nem nyert már egy aranyat?
  • 10S
    #848
    Jó reggelt. Vannak még rendszerhibák szerintem.
  • puntogo
    #847
    Kérdezném a tisztelt yoodlisókat. Ez most hogy van hogy mondjuk 8.50.44 másodperc és ugyan az a név akár automatán is kétszer szerepel azonos másodpercnél?? Így szerintem két kreditet is vesz le ami nem igazán jó.Üdv: ramszesz