2126
Új licitálós oldal
  • 10S
    #926
    Igazából az ASZF III/8. pontja ("Amennyiben a licitálás során olyan technikai probléma lép fel, amely megakadályozza a licitálási folyamat normál lebonyolítását és lezárását, vagy valamely felhasználó jogosulatlan előnyhöz jutna, úgy a licitálást törölni kell, a felhasználók megtett kreditjeit az adott licit vonatkozásában teljes egészében jóvá kell írni, és a licitet egy másik időpontban újra kell indítani változatlan feltételek mellett.") nehézzé teszi az ilyen eseteket, mert bármire rá lehet húzni a "technikai problémát", mint ahogy az már történt néhányszor. Sajnos, ez esetben ezzel együtt kell élni. Mindenesetre ha valakinek céges jogásza van, vagy (mint pl. nekem) jogbiztosítási szerződése, akkor egy ilyen eljárás nem kerül semmibe, és egy próbát megérhet, pláne, ha az ember időt töltött a dologgal. Ráadásul ha egy ilyenre kerül a sor, a technikai problémát is valahogyan bizonyítani kell.
  • stpete
    #925
    Azt mondtad orvosolták a problémát, mindenki visszakapta a kreditjét, tehát veszteség nem ért sem téged, sem mást. Akkor mire alapozod a jogvitát? Szerintem nézzél új jogász után, mielőtt többe kerülne a hús mint a leves.
  • bub01
    #924
    A lezárt majd újraindított aukcióval kapcsolatban sikerült végre egyeztetnem a jogászainkkal. Mivel mindkét állításuk hazugság lehetett (ezt bizonyítani is lehet), hogy miért zárult le és maradt úgy percekig, ezért tehetek feljelentést, és igaz sok idő alatt, de jó esélyem van a nyerésre is.
    Nem az anyagiak miatt, hanem ahogy kezelték ezt meg is teszem. Úgyhogy ma megírják nekem a feljelentést kedden meg vihetem is. Azt azért remélem a szerverért nem szaladnak be bizonyíték gyanánt. :)
  • gateye
    #923
    . A kétkredites levonásnál az már csak hab a tortán, hogy a licitidő csak egyszer 15 mp-et ugrik... így pörgősebb az aukció?
    Korábban valahol azt olvastam tőlük, hogy hat informatikusuk dolgozik a hibaelhárításokon :)
    Erre lehet hogy hasznát lehetne venni Antiyódli figyelőprogramjának (hátha ilyet is tud...), hogy megtudjuk, ki hány kreditet licitált, és kinek vont le több dupla-kreditet :)
  • puntogo
    #922
    Heló mindenkinek. Látom vannak történések míg nem voltam. Két kredites verziót már én is szóvá tettem, majd csak ezt is meg oldják. 10S gratulálok a kenyérsütőhöz. hatosfogat: Öcséd játszotta le a laptopot? Mert ilyenkor nem tudom kinek legyen a gratuláció, de így szol mindkettőtöknek. Én azért értékelném ha nem csak olvasna minket a Big Brother, hanem válaszolna az itt feltett kérdésekre. p.
  • 10S
    #921
    stpete: Ez bosszantó. Bár, ha valakinek nincs lehetősége gépközelben lenni, ezt be kell vállalnia. Azért gondolom, összességében nem állsz rosszul, jól csinálod!
  • stpete
    #920
    köszi hatosfogat :)!
    bub01 a válasz egyszerű. Beállítottam automatára, ha nálam a megtett licitek elérik a 70k akkor ne licitáljon többet, mert ha mégtöbbet engedtem volna és véletlenül megnyerem mondjuk 80-90k betétnél, akkor még drágábba is került volna mintha egy az egyben megveszem. Nyilván én is bíztam benne, hogy előbb lejön,de nem sikerült (mint általában):(
  • 10S
    #919
    160 GB :)
  • 10S
    #918
    Heee, ez aztán gyors volt, javították! Gratulálok, Yoodlis ember, ez szép volt. A Nagy Testvér - ha nem is válaszol - figyel... :)
  • Proudie
    #917
    Én egyértelműen a 250 GB-s konfigurációt választanám
    Biztos lehet választani :)
  • 10S
    #916
    Ez is:

    "# erial ATA merevlemez akár 250 GB
    # Solid state drive akár 16 GB
    # Konfigurációnként változó"

    Most ez akkor milyen konfiguráció? Mire licitálunk? Nem lehetne PONTOS leírást készíteni a licit tárgyáról?
  • bub01
    #915
    Ez jó :))))))
  • hatosfogat
    #914
    Erre milyen választ vársz? Hogy így akarta? :)

    Egyébként kérdezd meg stpete-t, ő licitált. Ide a bökőt, hogy nem azt a választ fogod kapni, hogy a licitek végigvitele a hobbija. :)
  • hatosfogat
    #913
    Nálam is csinált már ilyent. Jelentősége elsősorban kis téteknél van, mert ott számíthat, ha néhány kredittel több fogy adott távon. Ötven fölötti kreditszámnál már nem sokat számít, mert a hiba általában kölcsönösen jelenkezik, hosszú távon kiegyenlítve a téteket.

    Azért én is megírtam nekik, hátha segít.
  • bub01
    #912
    Még azt mondja meg nekem valaki, ennek mi értelme van?
    Megvette 8000-el olcsóbban mint a bolti ár + 2000 a szállítás + ennél olcsóbban is meg lehet venni. Mindegy csak az enyém legyen?

    Bolti ár: 99 990 Ft
    Aukciós ár: 27 784 Ft
    Megtett licitek *: 64 200 Ft
    Megtakarítás: 8 006 Ft
  • 10S
    #911
    "Ma, 14:56:05 3eero auto
    Ma, 14:56:05 Ivicagrozni auto
    Ma, 14:56:05 nekem8 auto
    Ma, 14:55:05 3eero auto
    Ma, 14:55:05 Ivicagrozni auto
    Ma, 14:55:05 nekem8 auto
    Ma, 14:55:05 3eero auto"

    Ez még véletlenül sem igazságos. Ugyanabban a pillanatban egyik user 3, a másik kettő 2-2 zsetont vesztett. Talán annyiból "jó" a dolog, hogy az volt felül, aki 3-at adott egy licit helyett.
  • kalap008
    #910
    köszönöm hatosfogat, hogy bub01 felé teljessé tetted az üzenetem:)
    a jó informatikus beszerzésével egyetértek
  • stpete
    #909
    Szóltam nekik, mert nekem is többször duplán vonta le a krediteket.
    Azt a választ kaptam, hogy köszönik az észrevételt továbbítják az informatikusok felé....
  • hatosfogat
    #908
    Egy ideje csinálja ezt már. A yoodlinak kéne licitálnia már egy jó informatikust. :)
  • hatosfogat
    #907
    bub01: Ne húzd fel magad, szerintem kalap008 arra gondolt, hogy a témát itt már végigbeszéltük, értelmeset már úgysem tudnánk már hozzátenni. Neked viszont újdonság, ezért egyszerűbb visszaolvasni, mint várni a reakciókat, amik esetlen nem is érkeznek.

    Ez a PS3 nagyon népszerű... Sőt, a legutóbbi is az volt. Úgy látszik jön a nyár, ki kell használni a szünidőt. :)
  • bub01
    #906
    Igen ezt tegnap kicsit durvábban (még többet vont le) de szintén csinálta bizsonyos liciteknél.
  • 10S
    #905
    Ez most tényleg kétszer von bizonyos liciteket? A PS-nél nézem, hogy vannak azonos személytől duplikált licitek. :(
  • bub01
    #904
    kalap008 az lehet hogy te már túlvagy ezen, a topicot meg végigolvastam, de más olvasni mint tapasztalni. Elnézést hogy egy konkrét dolog kapcsán újra felhoztam.
  • kalap008
    #903
    bub01 ha végigolvasod a topicot , akkor láthatod hogy ezen a témán már túlvagyunk
  • atonika
    #902
    hatosfogat: Ez egy nagyon jól elcsípett időzítés volt. Gratula.
  • csimuci
    #901
    Sziasztok! Már elég régóta olvasgatom a fórumot, és én is próbálkoztam már licitálni, de nem jött be (még). három családos emberke vagyok, és a fiamnak szeretnék egy monitort, szüli napra.
  • bub01
    #900
    Kicsit azért gyanús, hogy ez nem csak rendszerhiba. Vagy esetleg nem akkor nyer valaki amikor előre tervezték?
  • 10S
    #899
    Nekem nem.
  • kalap008
    #898
    sziasztok, láttam a gázos aukciót, azért ez gáz, hogy nem bírják megcsinálni ezt a szoftvert... a crediteket viszont visszaadják, valószínű tényleg rendszerhiba,
    viszont még egy furcsaság: nekem dupla annyi credit írtak jóvá, mint amit kifizettem, lapultam egy pár napig, jeleztem nekik nehogy később ebből gond legyen, megköszönték és megírták hogy már ilyen is volt nem egy, javították, de úgy látszik nem sikerült... nemtom honnan kukázták az informatikusukat:)
    volt még ilyen vkinek?
  • Proudie
    #897
    Lehet, hogy már volt erről szó, de miért van az, hogy egy közelgő aukciónál (pl. Samsung full HD LED 100 cm) már van korábbi licit?
    Volt már ilyen aukció? Nem írja, hogy lett volna.
  • bub01
    #896
    Most főleg a tényleg vétlen Androméda az akit sajnálok.
    A magyarázatuk egyébként meg nem nagyon lehet valós, mert semmiféle terheltség nem volt, akkor nem tudtunk volna sokan 5 másodpercenként kattintani. Na mind1 ez van, a korrektségtől messze áll ez a cég!
    "Az aukciót töröltük, és minden résztvevőnek visszatérítettük a felhasznált kreditjeit, mivel problémák voltak az aukció lefolyásakor, amik túlterhelésből és internetes kommunikációs problémákból adódtak."

  • Foldy
    #895
    Sziasztok! Csatlakoznék én is a Yoodli táborához:)

    Pár hete már figyelem az aukciókat, a fórumot, és a rendszert is igaz, még licitem nem volt, de a közeljövőben (remélem eredményesen) lesz.
    Valóban aggasztó ez a rendszerhiba de szerintem hamarosan orvosolni fogják, mert ez így túl sokáig nem mehet, mert hamar az oldal rossz hírét viheti.
  • hatosfogat
    #894
    Hát ez nagy pech neked is és Andromeda-nak is. Együttérzésem mindkettőtöknek.

    Talán csak annyit tudok mondani vigasztalásul, mint korábban Puntogo-nak: Ha nem lett volna rendszerhiba, akkor a licit sem így alakult volna. A hibából megnyert licit még nem megnyert licit, így nem is egy megnyert licit veszett el, akármi is volt kiírva időlegesen. A yoodlinak rá kellene gyúrni arra a rendszerre, mert sajnos ahogy látom még mindig elég gyakori ez a hiba.
  • bub01
    #893
    Erre nem számoltam, elvileg törölték az aukciót, mindenkinek visszaadták a kreditet, a TV-t meg senki nem nyerte meg.
    Most is elnézést kérek Andromeda felhasználótól, mert ő is nyert, így meg mégsem.
  • gateye
    #892
    Én is azt gondolom, hogy ma a yódli bemutatta, hogy olcsósítás irányába is tudja módosítani azt az algoritmust...
    A szokásosnál tényleg olcsóbban keltek el a mai cuccok, eddig ismeretlen nevek szálltak be, sehol egy ismert név, még Andromédát sem nagyon láttam :)
    De lehet, hogy csak úgy járt mint én : mire leültem volna licitálgatni a kinézett termékre, már lezárult :(
    Kíváncsian várom a folytatást...

    bubu01: már én is láttam ilyet korábban, a folyamatban lévő licit a szemem előtt lezárult, kiírta a nyertest, majd néhány mp múlva folytatódott, mintha mi sem történt volna... hát nekem is fennakadtak a szemeim :O
    Minden bizonnyal (legalább) 2 külön szubrutin fut : egy a licitidőre(és lezárásra) egy másik a beérkezett licitek feldolgozására. Úgy tippelem, ezek nincsenek mindig teljesen szinkronban egymással, ebből adódik jónéhány furcsaság (régebben még több), főleg ha az utolsó pillanatban érkeznek be a klikkes licitek és keverednek az automatával... a screenshot jó ötlet volt, remélem el tudsz érni valamit :)
  • 10S
    #891
    Ma igen olcsón mentek el a dolgok...
  • bub01
    #890
    Az meglepne ha ennyivel le lehetne tudni a dolgot, de meglátjuk, be fogok számolni róla.
  • 10S
    #889
    Majd jön Yoodli-s ember, oszt jól megmagyarázza, hogy rendszerhiba volt. A kreditjeidet talán vissza is adják, bár gondolom, ez nem vigasztal (engem se vigasztalna).
  • bub01
    #888
    Screenshot megvan :)
    Kicsit paranoid vagyok ezért azonnal csináltam egyet.Várva még 1 napot a válaszukra, holnap írom is a panaszt a fogyasztóvédelem felé.
  • 10S
    #887
    :( Az a szomorú, hogy ez ellen semmit nem lehet tenni. (?)
    Ezért lenne fontos, hogy az ilyen oldalakat megfelelő szabályozások és felügyelet mellett lehessen csak üzemelni, a szoftvert bevizsgáltatni, hogy nincsenek benne "kiskapuk", ezáltal megteremteni a bizalmat, ami elengedhetetlen egy ilyen vállalkozás üzemeltetéshez.
    Valami nem működhetett szerveroldalon, és túl korán megnyerted a terméket, és - véleményem szerint, feltételezve, hogy minden úgy volt, ahogy írtad - nem akartak nagyot bukni. Szomorú. Ráadásul bizonyítani sem nagyon tudod - ilyenkor jól jönne egy screenshot, azzal már lehetne menni fogyasztóvédelemhez pl.