2126
Új licitálós oldal
  • Nzoltan02
    #966
    Az állami adóhatóság által lehet hitelesíteni ilyen dolgokat, pl pénznyerő automatákat, amiket megfelelő ellenőrzések mellett lehet üzemeltetni.
    Ezek után kőkemény adókat kell fizetni. A yoodlin neked nem kell adót fizetni, azt nekik kell. Te kifizetted a termék árát + az áfát(az más kérdés h milyen kedvezményekkel)
  • leves82
    #965
    Nzoltan02: 1 nézd meg www.szf.hu oldalát ott az írják nem legális és ha az Apéh szerencsjáték felügyelete azt mondja akkor nem az hiába írja a yoodli meg Kiss Pista hogy márpedig legális akkor sem lesz az mert ez a törvény.
    2 te vagy a sötét ha azt hiszed hogy ha valamit a tévébe rekámoznak akkor az legélis csak egy példa a közelmultból ScienNet volt reklám mégis most ülnek. Hát ennyitt rólad barátom te olyan kokos vagy mi.
  • 10S
    #964
    "agyarországon a szerencsejáték felügyelet szerint nem is lehetne ilyen oldalakat üzemeltetni a www.szf.hu gyakori kérdések között azt írják hogy a licit oldalak illegélisak üzemeltetésük tiltott szerencsejáték szervezésnek minősül (ez 500eFt es 10mFT között büntethető)a bexa.hu-t már be is zárták és előtte is már egy párat és szerintem a yoodli is előbb utóbb erre a sorsra fog jutni"
    Erről csak annyi a véleményem, hogy a szabályokat kell az élethez igazítani, nem pedig szabályokkal bonyolítani a normális menetét a dolgoknak. Ha van igény az ilyen oldalakra (játékokra - ugyanez érvényes a sportfogadásra is, amelyet nálunk monopólium "véd"), akkor meg kell teremteni ezek normális (!) működését, nem pedig izomból bezáratni mindet. Persze, ehhez gondolkodni kellene, azaz munkával járna.
  • 10S
    #963
    "ha mondjuk licitálok egy termékre a yoodlin és megnyerem, akkor adót kellene fizetnem utána?"
    Persze, kifizeted utána az ÁFA-t. :) Én úgy értelmezem, hogy a Yoodli-n a minél nagyobb árengedményért megy a "harc", úgyhogy nem kapsz ingyen (nyeremény) terméket, csak esetenként jó nagy árengedményt.
  • 10S
    #962
    Mivel nem értek ehhez a területhez, nem tudom eldönteni, legális-e vagy sem. Az biztos, hogy Magyarországon tilos az online fogadóirodák üzemeltetése, reklámozása, ennek ellenére a magyar labdarúgó válogatott egyik szponzora egy ilyen iroda. :) Ennyit arról, hogy mennyit ér Magyarországon egy szabály, törvény. Mindenki tudna sorolni nem kevés példát erre. Sajnos, afelől sem lehet kétségünk, hogy ha egyvalakit / céget kipécéznek, arra bármit rá tudnak húzni, ha akarnak. Sokan valószínűsítik, hogy nem véletlenül ilyen bonyolultak itthon a jogszabályok (pl. adójogszabályok). Rá vagy kényszerítve a tévedésre, onnantól pedig majd "fönt" eldöntik, hogy kire szállnak rá, kire nem. :(
  • Nzoltan02
    #961
    Szerintem annyira utálatos dolog, amikor egy tök sötét ember megfelelő háttértudás nélkül butaságokat beszél és dobálózik a számokkal és a fogalmakkal. Szerinted ha illegális lenne, akkor reklámozhatnák magukat a tv-ben? Szerinted úgy gondolkodik a yoodli, hogy "hát illegális, nem baj reklámozzuk, hátha nem figyel fel rá senki..." ????
    Olvass utána a dolgoknak, tájékozódj hiteles forrásokból mielőtt előadást tartasz, mert így csak félrevezeted és butítod a környezetedet!
  • ANTIyoodli
    #960
    leves82: tehát elméletileg, ha mondjuk licitálok egy termékre a yoodlin és megnyerem, akkor adót kellene fizetnem utána? már ez is abszurd, de licitálós oldalon meg még érdekesebb, hogy akkor mi után? a licitre feltett összeg? vagy az az összeg amiért átvettem a terméket? vagy a termék eredeti ára?

    tipikusan ez is olyan terület, hogy nincs normálisan szabályozva, és inkább mindenkit megbüntetnek, hogy zárja be a vállalkozását. hajrá Magyarország...
  • leves82
    #959
    Félreértés ne essék nem az akarom írni hogy fel kell jelentgetni az oldalt oladlakat hanem ha esetleg nem úgy állnak a dolgokhoz ahogy az elvárható lenne meg lehet nekik említeni a szerencsejáték felügyeletet és tudni fogják merre hány méter van. Mert ha netán megtelálna az SZF. a cégüket a vizsgálat idejére tuti bezáratná a boltot ami akár több milliós bevétel kiesést is jelentene + kereshete egy jó ügyvédet (akár több 10eFT óradijért) aki megpróbálná bebizonyítani hogy ez nem szerncsejáték (ami szerintem nem sikerülne neki) ezután megbüntetnék 500eft-10mft-ig szerintem ezt nem szeretnék. Amúgy azért sem kell feljelenti őket mert akár te is szarul járhatnál mivel a szerncsejátékból származó jövedelem adóköteles és szerintem senki nem fizetett itt adót a nyeremények után.
  • leves82
    #958
    10s: olvastam a hozzászólásodat amiben ezt írtad: ·" Ezért lenne fontos, hogy az ilyen oldalakat megfelelő szabályozások és felügyelet mellett lehessen csak üzemelni," ezzel csak egy gond van hogy magyarországon a szerencsejáték felügyelet szerint nem is lehetne ilyen oldalakat üzemeltetni a www.szf.hu gyakori kérdések között azt írják hogy a licit oldalak illegélisak üzemeltetésük tiltott szerencsejáték szervezésnek minősül (ez 500eFt es 10mFT között büntethető)a bexa.hu-t már be is zárták és előtte is már egy párat és szerintem a yoodli is előbb utóbb erre a sorsra fog jutni és a többi frissen alakult hasonló oldal.
  • ANTIyoodli
    #957
    kalap008: nem tűntem el, a programon dolgoztam ami már a tesztelési fázisban van. ha lesz egy "használható" verzió, akkor itt fogok róla említést tenni, hogy akit érdekel ki tudja próbálni.
    még sok mindent meg kell határozni (bár a licit figyelés már működik és tárolja is adatbázisba szépen), többek között, hogy milyen statisztikák készüljenek, hogy használni is lehessen, stb.
  • 10S
    #956
    atonika: Ugye, te készítetted az Excel file-t? Szoktad frissíteni?
  • puntogo
    #955
    Mi a fa... történt a yoodlival. Elkurvulnak vagy csak ünnepi program megy??
  • hatosfogat
    #954
    Ma valóban túllőttek a tűréshatáron. Ha ez a tendencia érvényesül, akkor én is befejezem. Remélem a mai nap csak egy túlkapás volt.
  • stpete
    #953
    Én csak azt nem értem, hogy vannak termékek amik akár a bolti ár háromszorosért mennek el mert valóban van rá érdeklődő, akkor miért kell ilyen eszközökhöz folyamodniuk? Mondjuk ha 5000 ft lett volna a zárási ára az AURA-nak akkor mivan? Buktak rajta. és? A másikon meg busásan visszajön. Úgy látszik kockázatok árán is de mindenképpen profitot kell ,hogy termeljenek.
  • atonika
    #952
    Igen , így működik,hogy -bár első hallásra ellentmondásosnak tűnik-,minnél kisebb az érdeklődés, annál magasabbra kúszik a záró licitár.
  • 10S
    #951
    Én néztem, és hatosfogat menetét is a blueray-lejátszóért.
  • stpete
    #950
    Ki nézte a Motorola AURA licitet?
    Nevetséges és felháborító!
    Az aukció elindulásától kezdődően ugyanazok a robotok futottak végig az aukció lezárásáig. Néha mindegyik egyszerre eltűnt, (amikor két élő licitált), majd egyszerre jöttek vissza! Gondolom nagyon keveseket érdekelt ez a drága gagyi telefon így kénytelenek voltak robotokat alkalmazni, és ennek köszönhető a magas zárási ár is. Ez már tényleg bűnözés! Eddig még bíztam , hogy a yoodli nem csal annyit, de ezután azt hiszem nagyívben kerülöm őket!
  • kalap008
    #949
    kedves bub01, amennyiben félválról kezeltek (eddig nekem kedvesen irtak a supportról, de ez nem jelenti azt hogy mindenkivel igy tettek)megértem hogy haragos vagy , de mivel magyarországon nicsen jogbiztonság, még normális jogértelmezés sem (mint erre többen is utaltak) igy nehéz pro és kontra igazságot tenni, és az aluldiszponált hatóságok nem is tudnak csak beleszarnak a ventillátorba...
    szerintem mindenki jobban jár mind anyagilag, mind erkölcsileg magyarhonban ha egymás között játszák le a meccset, mint ha arra alkalmatlan külsö személyre bizzák, és a kedves hatóságok (mert erre gondoltam nem rád akinek panasza van), nem rontják el mások játékát... arról nem is beszélve hogy egy esetleges peres ügyben egy birónak fogalma sem lesz mit kezdjen pl egy olyan rövid de velős magyarázattal akár amit hatosfogat irt, de ha ráérsz biróságra járni, ahelyett hogy kárpótlásul kérnél egy tv-t , aztán itt megosztanád az eredményedet a forumon, azt hiszem ha sok hasonló ügy lenne a cégnek sok tv kellen szétosztania, igy még jobban igyekne hogy rendbevágja azt a krva programot, ha meg nem sikerül rendberakniuk, akkor szerintem adják fel...:)
    Nekem egy komoly ingatlanportfoliom van a belvárosban, és ha egy üzletnek, ami nyilván társasházban van meg akarod változtatni a tevékenységi körét akkor kell a lkakók hozzájárulása... és hát érdekes tulajok kandikálnak ki ilyenkor a strómanok mögül ugyhogy néha kár erölködni, itt sem tudhatod kibe botlasz bele, nem feledd viktor apánk sem nyult az igazi nagykutyákhoz csak a férgese hullik...
  • bub01
    #948
    Ok, látom sokakban sikerült ellenérzést kiváltanom.
    Nézzük sorban: nem nem tudom hol van antiyoodli
    Nem akarom tönkretenni mások játékát, nekem is tetszik nagyon.
    Nem akarok elérni vele semmit nincs ilyen célom
    Nagyon-nagyon utálom, ha teljesen hülyének néznek, napokig csak hitegetnek, megvádolnak tiltott eszköz használatával, mikor csak a szabadidőmbe kattintgattam. Az ellenzők szerint hagyni kellene hogy a felhasználókat, akik pénzt és időt fektetnek egy ilyen dologba teljesen hülyének nézzék, lekezeljék stb?
    Bizonyítási dolgok: Azért nekik is lesz mit bizonyítani, ebben a dologban, mikor kik licitáltak, felhasználók, gépek ..., tényleges befizetések és licitek..... sorolhatnám. Nem fontos nyerni megéri egy kicsit a megszorongatni a kényes részüket, akkor legközelebb nem beszélnek így mással. Mindenesetre részemről lezárt itt a történek, jobb a vidámabb dolgokkal foglalkozni, ezzel többet nem tartok fel senkit....

  • atonika
    #947
    Nem rémlik, hogy Bub01 írta-e klikk, vagy auton "nyert". Utóbbi esetben a kliens közömbös lenne. Az meg persze bosszantó, hogyha a beállított autó ellenére a licit nélküle megy tovább.
  • kalap008
    #946
    bub01 nem tudod hova tünt antiyoodli?:)
  • kalap008
    #945
    sziasztok régen voltam, látom megint felbojdultak a kedélyek, bub01 nem igazán értem, szerintem nem kell elcseszni mások játékát, bár ez a feljelentések országa, miért ne... bár ez estben a motivációt mélyebbnek érzem, mint egy törölt licit miatt, főleg, hogy anyagi kár senkit nem ért, nerm értem mi lesz a feljelentés tárgya, licittörlés...?
  • hatosfogat
    #944
    Ahogy gondolod. Néhány szempontot had mondjak, amit érdemes esetleg még végiggondolni:

    A szerver terheletlenségre nem cáfolat, hogy a többi licit rendben folyt. Ha ezen a területen dolgoztok, akkor gondolom nem mondok újat a clustered kiszolgálói megoldásokkal (web server és DB server tekintetében is). A cáfolathoz azt kell bizonyítanod, hogy a clusternek az a (web vagy db) szervere amelyikre az adott request befutott, az volt terheletlen az adott pillanatban.

    A másik cáfolat, hogy az adott időben a szolgáltató nem jelzett terheltséget szintén nem jelent semmit. Csomagkapcsolt protokoll és redundás hálózati felépítés esetén (ilyen az internet) azt kellene tudni bizonyítani, hogy a kliensről érkező packetek elérték a szervert, mégpedig késedelem nélkül. Plusz, ezzel együtt azt is, hogy a kliens oldalon (a te számítógépednél) nem léphetett fel semmi probléma. Például nem volt átmeneti hiba a hálózatban a te oldaladon (az nem elég, hogy nem vettél észre semmit, ide forgalom irányítói logok kellenek). Aztán azt is, hogy a számítógéped abban a pillanatban nem volt túlterhelt (nem fogta más process a CPU-t), a böngésződ korrekten működött, stb., stb., stb.

    Nem akarlak lebeszélni, de továbbra is az a véleményem, hogy reménytelen eset. És felesleges is, mert nem nyernél vele semmit. Szerintem más felhasználók sem.
  • 10S
    #943
    Ja, grat a Krups-hoz. ;)
  • 10S
    #942
    Heee! Már megint vannak, akiknél látszik a licitálok! gomb, még az aukció elindítása előtt... A csókosok?
    Itt
  • bub01
    #941
    Az itt elhangzottak alapján újra egyeztetve is beadjuk lesz ami lesz.
  • puntogo
    #940
    Az tény, néha vagy nem reagálnak,ami nem igazán jó,ha pedig válaszolnak, nekem kicsit lekezelőnek tűnik egyes esetekben. Ezért írtam itt a yoodlis emberünknek hogy többször írjon ide,legalább itt pár mondatban reagálhatna a felmerült kérdésekre ahogy már tette.Yoodlisók kérnénk választ a dupla kreditekre??? Miért nem javítják már ki??? Pár dupla kredit miatt is kerülhet hátrányba a licitáló.
  • stpete
    #939
    hatosfogatnak "sajnos" igaza van
  • hatosfogat
    #938
    Ezt megértem. Néhány hete nekem is volt egy problémám (más jellegű), amire ugyanilyen félvállról válaszoltak, és akkor én is eléggé begurultam. Még az is megfordult a fejemben, hogy (ennél nagyobb) nyilvánosság elég viszem. De lehiggadtam, aztán pedig kiderült, hogy bár a kommunikáció enyhén szólva sem az erősségük, de azért lehet rájuk észérvekkel hatni.

    A problémával kapcsolatban Puntogonak korábban már leírtam, hogy ez sajnos technikailag tényleg előfordulhat. Ezért az, hogy hazudoznak nagyon merész következtetés lenne. Simán történhetett úgy is ahogy mondják.

    (Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit értettek "tiltott eszközökön". :) Azon kívül, hogy fel akarnád törni a rendszerüket, én nem nagyon tudok elképzelni más tiltott eszközt...)
  • bub01
    #937
    Hatosfogat: szintén szakmabeliként mondom, hogy a jogászaink a legjobbak internetes, informatikai, és távközlés terén, elvégre több mint 10 éve ezzel foglalkoznak kizárólag. Ebben dolgozom 12 éve én is. A bizonyítás meg közben megtörént, mert elismerték a hibát írásban, csak az okonál írtak le olyat, ami nem lehet valós. Mindenesetre több konkrétumot tényleg nem írnék mert ha olvassák.......
  • hatosfogat
    #936
    Bub01: Nem érdemes belekezdeni, szakmabeliként mondom, hogy nem fogsz jutni semmire. Azok a jogászi vélemények amiket kaptál láthatóan informatikai szempontból laikusak, egy perc lesöpörni őket. Még annyit sem fogsz tudni bizonyítani, hogy a licit lezárult, csak azt, hogy a te gépeden ez látszott.

    Egyébként sem igazán értem mi a célod. A pénzt visszakaptad, ezen felül mit tudnál elérni? Én még olyant nem láttam, hogy egy hiba esetén valaki a nyereményt kapná meg a kártalanítás helyett. Nem csak online licitnél, sehol sem (kaszinó, sorsolásos játékok, stb.). Ha ilyen mégis előfordul, akkor az biztosan a szervező "jóindulatából" történik, nem a bíróságon. ;)
  • bub01
    #935
    Remélem most nem olvassák, az nem cél, ezt el is felejtettem, mind1.
    Nem kártérítést akarok, hanem azt, hogy a jövőben felejtsék el azt a gyakorlatot, hogy teljesen hülyének és analfabétának nézik a felhasználóikat. Húzzák az időt nem válaszolnak, utána meg hazudoznak. Ezt viszont nem hinném, hogy náluk más módon is el lehetne érni. Kicsit felhúztak azzal, hogy napokig semmi, utána 2 hazugság, és részükről az ügy letudva. Marad amit írtam, mert még elnézést sem kértek értelmes módon, sőt azt is leírták, hogy jó eséllyel tiltott eszközöket használtam, ezért történt. Mindenesetre köszi mindenkinek, a javaslatokat, véleményeket, többiről majd beszámolok egyszer, ha még lesz itt valaki akkor is, elvégre ez nem egy 1 napos történet :)Most meg nem akarom tovább foglalni a fórumozók figyelmét, és idejét, gondolom sokakat nem érdekel. :)
  • puntogo
    #934
    Kedves bub01! Yoodli oldalról írj nekik mert én azt tapasztaltam arra hamarabb reagálnak, de szerintem itt is olvassák.Én nem láttam a licitet, de én már nem egyszer jártam így,elvettek, sőt olyan helyzet is volt amibe semmi érdekeltségem sem volt, csak simán néztem és lezárul,azaz még is ment tovább.Hatosfogat el tudja pontosan magyarázni hogy mitől fordulhat elő ilyen,de amit nekem is írt én azt tudom mondani neked.Tudom szar érzés mert én már át éltem egy jó párszor. De ha most pereskedsz attól még nem lesz tévéd,és szerintem az önérzeted nem lesz se jobb, se rosszabb, és mint tudjuk magyar földön vagyunk és én pl: autóbalesetben frontálisan nekem jöttek,bizonyíthatóan, totál jogosan 5 évig egyezkedtem pereskedtem mire per vége előtt megegyeztük peren kívül.Én azt ajánlom per helyet kérj valami fájdalom díjat amiért lemaradtál a licitről önhibádon kívül.Persze ne egy porscheét kérj. Ahogy 10S is javasolta, írj még és biztos fognak reagálni.Remélem Hatosfogat majd le írja neked mert ő keni vágja, lezárt történetek lehetséges verzióit. Üdv: p
  • 10S
    #933
    Dolgoztam jogbiztosítónál, az első ügyvédi megkeresésre általában reagálni szoktak a szolgáltatók. :)
    Jobban jár mindkét fél, időben is, presztízsszempontból is, a magyar "igazságszolgáltatás" anomáliáriról még nem is beszéltem. Persze, ha nem válaszolnak...
  • bub01
    #932
    Nem is válaszolnak, így egy kicsit nehéz megegyezni velük, marad a játék, belefér.
  • 10S
    #931
    Szerintem próbálj meg velük peren kívül megegyezni, valami azt súgja, hogy sikerülni fog. :)
  • 10S
    #930
    Majd módosítják, volt már rá példa. Ilyen szempontból rugalmasak. Bár az licit lezárulta után volt, ami ismét vethet fel kérdéseket...
    Mondjuk ez a mobil maga egy vicc, ingyen se kéne. :) A leírásából ez a kedvenc mondatom: "Sajnos a 47,6 x 96,9 x 18,6 mm méretű és 141 gramm súlyú Aura csak külsejében vonultat fel luxusjellemzőket."
  • bub01
    #929
    Stpete, arra tudjuk alapozni, hogy szerver túlterheltségre, illetve internetes kommunikációs hibákra hivatkozva törölték a nyerteseket. Viszont mivel ebben az időben több licit is futott, rendesen, illetve itt is lehetett licitálni szerver telítettség szóba sem jöhet. Internetes hibáknak meg komminákációs problémáknak meg sikerült utánanéznem, és hivatalos jegyzéket kérni a szolgáltatlójától, így az meg nem volt sehol.
    Az ÁSZF-ük arra nem való, hogy saját program hibájuk miatt (mivel szerintünk az volt), töröljék mindkét nyertest. Hogy mibe kerül, az semennyire sem érdekel, itt jön elő a makacsság meg az önérzet, hogy teljesen hülyének néztek. Internetes jogászokkal meg el vagyok látva, nem azért dolgozom szolgáltatónál, hogy ez nekem sokba kerüljön :).
  • 10S
    #928
    Azért a licitálással eltöltött idő is lehet veszteség, valamint ha az ember egy adott tárgy megnyeréséért tölti fel az egyenlegét (ami ugye nem visszatéríthető), bár az ÁSZF szerint a törölt licitet újra kell indítani változatlan feltételek mellett.

    Persze, mindenkinek az lenne a legjobb, ha ilyen problémák nem történnének meg.
  • stpete
    #927
    Ez az AURA mobil is vicc, mármint az ára. Máshol majdnem fele ennyiért meg lehet vásárolni 24 hónap garanciával azonnal. hmm