2126
Új licitálós oldal
  • hatosfogat
    #1006
    Ma kaptam választ a levelemre, azt mondják, az egyik nyereményemre várnom kell, mert a beszállítónál sincs, a másikat viszont még a héten megkapom. Bizakodjunk. ;)

    Történt viszont ma egy furcsa eset. Beléptem a yoodlira, és nem engedett bejelentkezni. Kevertem kavartam mert nem értettem a dolgot, és kiderült, hogy azzal a böngészővel amivel a yoodlit használom, nem enged belépni. Ez egy "házi" lekönnyített explorer, ezt használjuk itt a cégnél IE helyett/mellett. Direkt azért használtam ezt, mert a normál IE-vel a yoodli számlálói rendesen lefogták a gépet, plusz a klikkelés is biztosabb vele, nincs késlekedés, stb. Nos, úgy néz ki valamit "fejlesztettek" a szoftveren, mert mostantól nem megy, használhatom licitre a "nagy" IE-t, vagy a Firefoxot... Végülis nem nagy ügy, de kicsit bosszantó. Remélem hogy nem csak ezt "fejlesztették", hanem megoldották a dupla kreditlevonás hibát is...
  • 10S
    #1005
    Szia. Ez megnyugtató.
  • Nzoltan02
    #1004
    Hello!
    Én tegnap délelőtt kaptam meg két terméket. Elcsúszott a 15 napos határidő, de említettem korábban, hogy az én hibám is közrejátszott benne.
  • 10S
    #1003
    Nem, bár esetemben még belül vagyunk a 15 munkanapon. Mindenesetre lementettem az ÁSZF-et, és a profilom adatait, ha valami gubanc lenne később.
  • hatosfogat
    #1002
    Megint bekavart valami, a lezárt aucióknál giveittome-t írja győztesnek. Ugyanaz a hiba ami már többször is előfordult.

    Van itt aki a napokban kapta meg a nyereményét? Írtam a supportnak a késésben levő nyereményem miatt és még csak válaszra sem méltattak... A lenti félhivatalos magyarázatot elfogadnám, ha egy valakinek egy termékéről lenne szó. De akárkit kérdeztem az általam ismert licitálók közül, egy ideje senki nem kap semmit...
  • 10S
    #1001
    Na, a varrógépet ügyesen, 0 kreditért vitték el, egész olcsón. :)
  • Nzoltan02
    #1000
    Kedves Puntogo!
    Persze-persze, én tudom, mire gondolsz, szerintem is fszság, csak mondtam, hogy eleve rosszul van kitalálva az automata-licit.
    Reméljük, hamarosan megoldódik a probléma.
  • puntogo
    #999
    Szia Nzoltan02! Én értem amit te mondasz, de egy régebbi licitemnél vissza néztem és ahol a licitáló neve automatán egymás után kétszer írja ki ugyan azt a nevet, két kreditet is von le. Remélem érthetően írtam le.Kis tételnél nem nagy gond, de akár ezen is múlhat a nyereményed.
  • Nzoltan02
    #998
    Hello Ramszesz!
    Szerintem amugy az is para, hogy 00:02-nél ha mondjuk egyszerre ketten tolják automatában, akkor egyszerre 2 embertöl vonnak le kreditet. Miért nem lehet úgy, hogy mindig csak a másikra licitál rá :02-nél automatikusan a következő "körben"?
    Érted, mire gondolok?
    Nameg, ha emellett még duplán is von le, akkor az úgy már tényleg nem fair.
  • puntogo
    #997
    Kedves (nagy testvér) yoodli! Én az előttem szolokkal egyet értek,annyit tennék hozzá hogy a kommunikáció nagyon rossz azaz nehézkes veletek.Itt már többször is elhangzott hogy nem válaszoltok, fittyet hányva a mindennapos játékosok észrevételeire reklamációkra.Azt hiszem itt a fórumon többen is be bizonyítottuk a + hozzá-állásunkat felétek.Én még mindig azt kérdezném, miért vontok dupla kreditet licit közben?? de ezt már itt kérdeztem és nem kaptam választ. ramszesz
  • hatosfogat
    #996
    NZoltan02: Persze, de én arra gondoltam, hogy ha igaz lenne a belinkelt statisztika, akkor az azt jelentené, hogy valódi látogató nincs is.
  • Nzoltan02
    #995
    Kedves Yoodli!
    Köszi a kimerítő magyarázatot, ez így korrekt, csak már kezdtem parázni.
    Egyébként én is hibás voltam, mert kiderült, hogy korábban már kerestek telefonon, csak nem értek el.

    Kedves hatodfogat!
    A fantom usereknek szimplán annyi értelme lenne, hogy céges pénzből mondjuk 200 ezerért vesznek krediteket, a pénz MÁR visszakerült a cégbe, és a 200e-t pedig szépen beletolja egy aukcióba amivel tovább tartja "életben" az aukciót, ami a userek által kidobált kreditek miatt jó. Pl most a dolce gusto kávéfőzőn 100e fölött kerestek, de 33000-be kerül.
    De pontosan emiatt nincs szükségük fantomokra, így is szakitanak eleget. Szerintem sincs kamu a cégben, csak azért mondtam, mert én biztos így csinálnám, ha ilyen cégem lenne. :D
  • hatosfogat
    #994
    Yoodli, kösz a grafikont, de felesleges bizonytani bármit is. Nyilvánvaló, hogy azok a belinkelt analitikák hibásak. Azért az már az összeesküvés elméletek közül is díjnyertes lenne, amelyik azt feltételezi, hogy fantom userekkel működik az egész site. :) (Akkor kitől szedné be a pénzt, mi értelme lenne? :))

    A szállítással kapcsolatban remélem tényleg csak ennyi a gond. Az lenne a javaslatom, hogy ilyenkor a yoodli automatikusan értesítse a nyerteseket a késedelemről. Ez megnyugtatólag hatna, és tényleg csak szándék kérdése. A napi 4-5 nyertes nem egy akkora szám, amit napi pár perc idő rászánásával ne lehetne akár egyenként értesíteni, ha késik az árú.
  • Yoodli
    #993
    Még mielőtt valaki kitalálná, hogy igazából ezek a teljesen használhatatlan "távolról okosatmondó" alkalmazásokból kitalálná, hogy nincsenek is userek az oldalon, bemásolnám a elmúlt 4 hét adatát a Google analitika alapján ...

    Bár a képfeltöltés csak 20kb-ot engedélyez, így nem jól jó a kép, de azt elárulom, hogy a fenti vonalzó az 5000-et jelzi..

    Kedves Nzoltan2, sajnos 1-2 esetben előfordul, hogy mi ugyan az árut megrendeljük időben a nagykereskedőtől, de ő ennek ellenére nem tud szállítani. Valamint amikor elindul egy aukció, akkor már előtte megrendeljük az aukciós árut, de a Megvásárolom opcióval sokszor további 2-3-dbra érkezik rendelés, viszont az országban esetleg csak az az 1 tétel van, amit aukcióra bocsátottunk. Ilyenkor a további darabok miatt újabb konténert kell bevárni, ami nem feltétlen néhány nap :( Türelmet kérünk ilyen esetekben, nem rajunk múlik...
  • hatosfogat
    #992
    Én múlt héten kaptam egy nyereményt, de nekem is van olyan amivel már hetek óta késnek...
  • Nzoltan02
    #991
    Hali!
    Csak nekem nem szállít a yoodli egy hónapja?
    Akárhány e-mail-t írok, bsznak szállítani, csak igérgetnek.
    Remélem nincs semmi para a céggel.......
  • jozsipista
    #990
    Hát nem tudom megnéztem nagyobb oldalakat ott hihető számok voltak
  • kalap008
    #989
    http://pagerank.whysoft.hu/yoodli.hu
    szerintem ez sem pontos de a tied bizti nem, ez csak kiragadott napokat tartalmaz én mást nem találtam
  • jozsipista
    #988
    ezt muszáj belinkelnem
    http://bizinformation.org/hu/www.yoodli.hu
  • leves82
    #987
    Bocs csak érdekesnek találtam hogy már volt tőbb hasonló oldal a SZF bezáratta mert illegális szerintük közbe pedig megy vagy 8-10 a yoodli-hoz hasonló oldal és nyílnak az újabbak. Van egy új oldal ahol Euroban kell licitálni.
    Ti licitálnátok euróban? Én biztos nem.
  • kalap008
    #986
    egyetértek hatosfogattal

    kedves Leves, ehhez nekünk mi közünk is van?
  • hatosfogat
    #985
    Kedves leves82. Az APEH állásfoglalásairól annyit, hogy kereskedelmi-informatikai témában kértünk állásfoglalást, és ahány régió, annyiféle, egymásnak ellentmondó állásfoglalást kaptunk... (A röhej az egészben, hogy az APEH állásfoglalások tulajdonképpen kötelezőek az APEH-re nézve, ezért az adott témában lényegében bármit csinálhattunk volna, mert bármire lett volna lobogtatható papírunk.)

    Ebben a témában - precedens nélküli helyzetről lévén szó - valószínűleg meg kell várnunk egy próbapert, ami majd helyreteszi ezt a dolgot. Addig azon múlik egyes oldalak működése, hogy az APEH éppen kire száll rá, és az akire rászáll, mennyire biztos a saját törvényességében. Akinek inába száll a bátorsága az leáll, aki nem, az fogja valószínűleg végigvinni a próbapert. Szerintem nem lesz könnyű dolga az APEH-nek erre ráhúzni a véletlen faktort. (Az érvelésük kb. olyan szintű, ami alapján egy sima, limitált darabszámú bolti árengedményes akció is a véletlenen múlik, hiszen függ attól, hogy ki mikor szabad, foglaltak-e a telefonvonalak, milyen sűrű a közlekedés, stb. :))

    De azt továbbra sem értem, hogy mindehhez nekünk mi közünk van. Ez nem egy jogászfórum, a törvényességi kérdéseket intézzék el a felek egymás között.
  • leves82
    #984
    Kedves puntogo a bexa oldalán a hireknél ez szerepel:Tisztelt Felhasználóink!

    Az APEH Szerencsejáték Felügyeleti Főosztálya cégünkkel szemben eljárást indított az oldalunkon elérhető két aukció típussal
    - hagyományos aukció (0 Ft-ról indul, a licitlépcső 8 Ft)
    - licitáljon lefelé aukció (bolti árról indul, a licitlépcső -50 Ft)
    kapcsolatban.
    Céljuk annak eldöntése, hogy a meghirdetett aukciók a szerencsejátékok kategóriájába esnek-e, mely esetben engedély nélküli szerencsejátéknak minősülhetnek.

    Cégünk álláspontja szerint - hasonlóan más aukciós webportálokhoz - egyik aukció típus sem minősül szerencsejátéknak:
    "Idézet az 1991. évi XXXIV. törvény a szerencsejáték szervezéséről 1. § (1) Szerencsejáték minden olyan játék, amelyben a játékos pénz fizetése, vagy vagyoni érték nyújtása fejében, meghatározott feltételek fennállása vagy bekövetkezése esetén pénznyereményre, vagy más vagyoni értékű nyereményre válik jogosulttá. A nyerés vagy a vesztés kizárólag, vagy túlnyomó részt a véletlentől függ.

    Mivel a Bexa.hu aukciós webportálon az aukciók megnyerésének semmilyen módon sincs köze a véletlenhez, az csak és kizárólag a vevők cselekedetein és döntésein múlik, ezért nem minősül szerencsejátéknak."

    Bár hivatalos választ, végzést vagy állásfoglalást még nem kaptunk a fent említett aukciótípusainkkal kapcsolatban az APEH Szerencsejáték Felügyelettől, a honlapjukon az alábbi információk találhatók (a releváns részeket idézve):
    "A hagyományos licitjáték esetében a licittárgy megvásárlásának jogát a licitálásra nyitva álló időtartamon belül utoljára legnagyobb tétet tevő licitáló, a fordított licitjáték esetében a legkisebb egyetlen licitet tevő játékos nyeri meg."
    illetve
    "A licitjáték végeredményére számos tényező hat (hányan és mikor licitálnak, milyen számot tettek meg licitjükben, mennyire tőkeerősek a licitálók), azonban ezen tényezők mindegyike visszavezethető a véletlenre, így a nyerés vagy a vesztés mindkét típusú játék esetében túlnyomórészt a véletlenen múlik."
    ( forrás: www.szf.hu )

    Így a fentebb általunk is idézett 1991. évi XXXIV. törvény a szerencsejáték szervezéséről 1. § (1) pontja alapján a hivatalos válasz, végzés vagy állásfoglalás megérkeztéig a meghirdetett, még le nem zárult hagyományos aukcióinkat visszavonjuk.

    ez nem áfa visszaigénylés
  • puntogo
    #983
    Kedves Leves! Csak még a szerencsejátékhoz ezt hozzá tenném, hogy ne járj téves úton." Egy aukció nyertesének személye nem a véletlenen, hanem a vevők elszántságán múlik, ezért nem minősül szerencsejátéknak! Az 1991. évi szerencsejátékról szóló XXXIV. törvény 1§. 1. bekezdése így határozza meg a szerencsejátékot: Szerencsejáték minden olyan játék, amelyben a játékos pénz fizetése, vagy vagyoni érték nyújtása fejében, meghatározott feltételek fennállása vagy bekövetkezése esetén pénznyereményre, vagy más vagyoni értékű nyereményre válik jogosulttá. A nyerés vagy a vesztés kizárólag, vagy túlnyomórészt a véletlentől függ". És én részemről, ezzel le is zártam a jógi fórumot.Üdv: puntogo
  • kalap008
    #982
    Kedves Leves új tagunk, stilusa alapján az általa emlegetet vmelyik két hatósághoz tartozik (írom ezt mint ügyeletes összesküvés elmélet gyártó), antiyoodlival egyetértek (sajnos tapasztalatból is ) amagyar hatóságoknak egyszerűbb a büntetés kiszabása , mint a gondolkodás jogszabályértelmezés, a felelősség felvállalása, valamint általában fogalmuk sincs...
    az hogy szerencsejáték e vagy sem azt majd a bíróság eldönti, egyébként ahogy puntogó írta már nem 1x, itt sem a véletlen nyerés, sem a tétrakás tényállása nem valósul meg, pl a betelefonálós játékoknál igen, de az meg legális??? angliában pl nem, de ez mo, sajnos, de mától rend van letelt a két hét, amit Viktor apánk ígért, úgyhogy örüljünk
  • hatosfogat
    #981
    Puntogo: Egyetértek azzal amit írtál.
  • puntogo
    #980
    Csak egy picit vissza térnék a jogi részekre. Párat telefonáltam, és a bexa nevű oldal azért nem üzemel, mert ÁFÁT igényelne vissza, és Apeh azt vizsgálja, ezt leves úrnak írnám, mert megint rémtörténetek kezdődnek. Már régebben írtam a yoodli nem esik bele a szerencsejáték fogalmába, mivel megnyitod az oldalt és a kereset terméket kiválasztottad, rá nyomsz a (megveszem most) gombra és kész. Vásároltál egy terméket a web áruházukban. Yoodlinál szerintem, (de már ezt is le írtam) a licitálási lehetőség jelenti az AKCIÓT, amivel nap mint nap találkozunk boltokban.Mert ha licitálsz 10%-tól akár 90%-ig akciósan viheted el a terméket.Szerencse játékoknál bukód a pénzed, így van? Itt nem, mert a (kreditekért)megvásárolod a terméket vagy 100% áron vagy akciósan.Így vagy úgy de a pénzedért (kreditekért)megkapod a kiválasztott terméket.Hogy te melyik utat választod az a te döntésed.De talán HATOSFOGAT vagy 10S fejezte ki aggályát, mert hogy az utalványok akkor nem lesznek? Na igen az utalványra én sem tudom mi a helyzet mert ott nem tudod megvenni, nincs piros gombocska. Mondhatnám azt is, hogy ez egy be nem zárt kiskapu.De én úgy gondolom ezeket a problémákat majd a jogászaiknak kell megoldani és nem nekünk.Inkább örüljünk hogy van ez a lehetőség, mert ahogy elnézem, kevés az a vásárló köztünk aki (megveszem most) gombot akarja használni.Mindenki annak reményében kezd licitálni, hogy a bolti ár alatt megtudja vásárolni a kiszemelt árut.Persze vannak olyan esetek, hogy többen is leütik, a terméket, mint ahogy én is tetem már többször is, meg mások is tették. Szóval vitázhatnánk itt év végéig a jogi részekről de nem látom értelmét mert tudomásom szerint nem esik bele a szerencse játék kategóriába és itt már valaki mintha írta volna, nem tudhatod hány feje van a sárkánynak és mekkora tüzet tud okádni. Vásárolni kell,vagy teljes áron vagy licitálva,mindenkinek saját belátása szerint, Azt már tudjuk, hogy akadozva is de az áruk megérkeznek,számlát is küldenek, és még nyerni is lehet. Szerintem a lehetőséget addig kell kihasználni amíg adót. Sony PS3-hoz semmi közöm mert nem is arra licitáltam, megint össze csúsztak az oldalak. Én múltkor ugyan így jártam az asztali Acer gépnél, én voltam automatán és még is más nyerte meg. Persze másnap törölték, gondolom a sonyval is ezt teszik.Tegnap reggeli bosch h.robotot is eltüntették valamiért. Szerintem a yoodli hibákra figyeljünk és ne a jogi kérdésekre.Üdv::puntogo= ramszesz
  • ANTIyoodli
    #979
    hatosfogat: ennél a licitnél amit belinkeltél ez van a típusnál:
    "Philips Senseo kávéfőző (HD7830/50)"

    szóval tuti valami rendszerhiba, és nem a valós van kiírva.
  • hatosfogat
    #978
    A másik alternatívát nem mondom...
  • hatosfogat
    #977
    A mai playstation licit meglepően hamar lezárult. Van egy olyan sejtésem, hogy hibásan, mert a nyertesnek 0 licitált összeget ír ki. Volt már ilyen korábban, azt is visszavonták...
  • Nzoltan02
    #976
    "A törvényességi kérdés megvitatásához pedig először azt kellene letisztázni, hogy a yoodli féle licit oldal egyáltalán szerencsejátéknak minősül-e, azaz a szerencsejáték törvény hatálya alá esik-e."

    Teljes mértékben osztom a véleményedet, ezt próbáltam kifejezni levesnek is.
  • hatosfogat
    #975
    Az adóhatóság semmire nem megy önmagában azzal, hogy megnézi hát forintért ment el a termék. Az a 125.000Ft elvi befizetés ugyanis nem 125.000Ft, hanem 1250 kredit. Nagyon nem mindegy. Senki nem kötelezi pl. a yoodli-t, hogy 100Ft-ért adja a kreditet mindenkinek... (Nem folytatom.)

    A törvényességi kérdés megvitatásához pedig először azt kellene letisztázni, hogy a yoodli féle licit oldal egyáltalán szerencsejátéknak minősül-e, azaz a szerencsejáték törvény hatálya alá esik-e. Ha ugyanis a törvény tételesen nem tér ki pontosan erre a tevékenységre, akkor az általános elvekből meglehetősen bajosan lehet levezetni, hogy szerencsejáték...

    Egyébként is, tényleg ennyire fontos ez a téma? Mintha egy jogi fórumon lennék. :) Ott van az adóhivatal, ott vannak a hatóságok, arra tartjuk őket, hogy ezeket a kérdéseket eldöntsék. Nem nekünk kell ebben állást foglalni. Úgy végképp nem, hogy közben játsszunk is... ;)
  • Nzoltan02
    #974
    Nem tudtam, hogy leves is ügyvéd, de ezentúl majd tőle kérek tanácsot, szerintem is fölösleges vitatkozni, hidd el, hogy nincs 100%-ig igazad, habár néhány dologban egyetértek.
    Azt is elhiheted nekem, hogy ezek több ügyvédi irodával, kamarával és a fogyasztóvédelemmel is "napi" kapcsolatban vannak, egész egyszerűen megszámlálhatatlan sok a kiskapu a jogrendszerben, számos olyan oldal is működik, ami illegális ugyan és eljárás folyik ellene.
    Elképzelhető, hogy nem sért semmilyen jogszabályt a yoodli, ezt sem te, sem én nem tudhatjuk, csak okoskodhatunk bután.
    A ScienNet-Yoodli párhuzamról meg csak annyit, hogy más az amikor adócsalást követsz el, sikkasztasz, offshoreként menekíted külföldre a pénzed, mint ha eleve teljesen illegális a céged.
    offoltam...
  • leves82
    #973
    egy a lényeg tök jó az oldal csak illegéli magyarországon. én is szoktam használni néha, nyertem is már szóval nem fikázni akarom csak a tényeket mondom.
    mindíg csak annyi kreditet vegyel amennyi éppen kell ne vásárolj be nagyon előre így ha esetleg mégis nekem volt igazam nem ragad bent a pénzed.
  • ANTIyoodli
    #972
    jogszabályok értelmezésén lehet vitatkozni csak tök felesleges. pl MO-on a online poker is illegális (pedig a folyamatosan mennek reklámok stb), az indoklás egyből az volt a SZF részéről, hogy hát az internethez MO-on csatlakozol. röhejes.

    természetesen még millió példa van arra, hogy régen elavult törvényeket nem hajlandóak aktualizálni, inkább büntetnek. de ahogy 10S írta, a gondolkozás munkával jár, nekik meg egyszerűbb egy határozatot írni a jogsértésről. szánalmas.
  • 10S
    #971
    Hát, ha az APEH-nál figyelik az oldalt, és esetleg naplóznak, és utána megnézik, hogy adott userek licitálásai milyen befizetés alapján történtek, volt-e számla a befizetésekről, azokat leadózták-e, még lehet meleg a pite (mondjuk elmegy egy termék 10.000 Ft-on, abból - elvileg - 125.000 Ft befizetés keletkezik a cégnek, abból levonva a nyertes befizetését, és azokét, akik teljes áron megveszik a cuccot, nyereség keletkezik).
    Nekem egyelőre - bár kevés pénzzel "játszom" - nem ráfizetéses a dolog, de volt már 1-2 licit, ami után, ha benne vagyok, eldurrant volna az agyam. Mondjuk készítettem már olyan screenshot-ot, amikor valamibe beletoltam egy - nekem nagyobb - összeget, és utána olyan userek klikkeltek rám, akik elég sokat licitálnak, de még nem nyertek semmit.
  • leves82
    #970
    Hollandiába füvet is lehet szívni Magyarországon miért nem?
    Magyar Köztársaság területén kizárólag a Magyar Állam tulajdonában lévő, szerencsejáték-szervező tevékenység rendszeres folytatására létrehozott gazdálkodó szervezet, vagyis az állami játékszervező jogosult, az adott játék szervezésére vonatkozó engedély birtokában.
    A kizárólag szó neked mit jelent? szerinted milyen papírja lehet?
  • Nzoltan02
    #969
    Én is végigolvastam már párszor azt az oldalt. Szerintem ez a dolog akkor sem ennyire egyszerű, nem lehet tudni, hogy a yoodli cégnek milyen papírjai vannak, hogyan adózik stb. Talán rossz példa, de Németországban elég régóta működik tök ugyanez a minta(tőlük vették át)
  • leves82
    #968
    Oké lehet hogy az adózás részét rosszul tudtam de hogy magyarországon ez nem legális az tuti. Ha a yoodli szerint az is lehet hogy ők sem tudják hogy mi a pálya vagy nagyon bátrak.
  • leves82
    #967
    Hátezt pont nem lehet :

    4. Ki szervezhet szerencsejátéknak minősülő licitjátékot?

    A szerencsejáték szervező tevékenység folytatásához az állami adóhatóság engedélye szükséges. Ilyen típusú szerencsejáték szervezésére a Magyar Köztársaság területén kizárólag a Magyar Állam tulajdonában lévő, szerencsejáték-szervező tevékenység rendszeres folytatására létrehozott gazdálkodó szervezet, vagyis az állami játékszervező jogosult, az adott játék szervezésére vonatkozó engedély birtokában.