2126
Új licitálós oldal
  • puntogo
    #1086
    Én frissítettem egyet, azóta se kép se hang.
  • puntogo
    #1085
    És az neked miért lenne jó??? Mert én nagyon nem örülnék neki.
  • bub01
    #1084
    Nálam egyébként le is zárult kiírta a nyertest....
  • puntogo
    #1083
    Én egynél klikkeltem és azóta is pörög de nem zárult le nálam még.
  • bub01
    #1082
    Lehet most vitték el a rend őrei. Nem lennék meglepve....
  • hatosfogat
    #1081
    Nagynehezen a lezárás előtt bejött egy pillanatra, de a számláló meg volt fagyva 1mp-en. Így maradt egy darabig, majd frissítés után megint nem volt elérhető egy ideig, végül amikor igen, akkorra lezáródott.

    Megreklamálom, mert szerver oldali hiba volt. Nálad sem ment, és megkértem az irodában a kollegámat, hogy próbálja ki és ott sem ment.
  • puntogo
    #1080
    Most megint mi lesz, víszmajór?
  • puntogo
    #1079
    Mondta én nyugtával dicsérjük a napot, de most már azt mondom a hónapot.Azt hiszem a új informatikusok kellenének a yoodlinak.
  • puntogo
    #1078
    Akkor neked is megfagyott???? P
  • hatosfogat
    #1077
    Na, a yoodli elérhetetlen lett. Licitálnék a tv-re, benne van jópár kreditem, és az oldal nem működdik. :(
  • puntogo
    #1076
    Kedves pintyesz! Yoodlinak megvannak a saját szabályai, a súgóban el tudod olvasni.Senki nem kérte hogy te külön szabályokat alkoss a yoodlinak.Ha ilyen feltételek mellet szeretnél licitálni meny vissza a tutilicitre, vagy csinálj magadnak egy licit oldalt és ott te szabod a feltételeket.Üdv:: Puntogo
  • puntogo
    #1075
    Kedves pintyesz és pietrofika, tallonka és gateye! Meg ne sértődjetek, de kik vagytok ti.Egyszer csak beírtok ide és semmit nem tudunk rólatok. Akik itt írnak azok ha nem is nagyon de egy picit bemutatkoznak mert itt így szokás. Akik ide írnak azok rendszeres yoodlizók és rendszeresen hozzá szolnak a fórumhoz.Én úgy gondolom ha már ide írjátok a véleményeteket pár szóban illene bemutatkoznotok. Üdvözlettel: Puntogo
  • 10S
    #1074
    Bocs, de ezeket komolyan gondolod? :)
  • pintyesz
    #1073
    Hétköznap munkaidőben,jópár bank átutalásai szinte azonnal rámegy és megjelenik kreditként.

    Az meg,hogy ha rendszerhiba miatt törölnek egy aukciót és visszaadják a krediteket,kész röhej...
    Olyan mintha adok egy dobókockát és ha 1-5-ig gurítasz megverlek,ha 6-os gurítasz dobhatsz mégegyet XD (előbb utóbb bebukod úgy is,ha "kicsiben" játszol)
  • pietrofika
    #1072
    Lehetne mondjuk szabályozni a kreditvásárlást pl.: csak banki átutalással lehessen fizetni. Azért mert az 1-2 munkanap. Így ki lehetne szűrni azokat az embereket akik "hű bazz még van 10 kreditem, gyorsan tolok még rá vagy 100-at, nehogymá' elveszítsem!" Bosszantó tud ám lenni. Lehetne például zárt liciteket is tartani, ahová mondjuk besorsolnak 10-50 embert.
  • pietrofika
    #1071
    Gondolom mindenki jobban örülne neki ha össze-vissza indulnának az árverések. Mondjuk random szerűen akár éjszaka is. Sokkal több "ügyfelet" szerezhetnének maguknak. Az a laptop meg picit erős volt. 1 ember jól jár 50 rugó körül vele, viszont ha kiszámoljátok, akkor láthatjátok, hogy ezért a laptopért több mint 500 kilót kaszáltak. Olyan ez mint a szerencsejáték. Ha mákos vagy és kitartó, no meg van hozzá kellő tőkéd -és feltételezzük, hogy nincsenek kamu userek akik tornásszák az árat "dolgozói" kreditből - akkor nyerhetsz. Ha meg porszem vagy, akkor meg azért fizetsz elő időnként, mert mi van, ha egyszer szerencséd lesz?!
  • Nzoltan02
    #1070
    Ha elfogynak a kreditei, muszáj lesz elengedni....
    Egyébként én amondó vagyok, hogy meg is érdemli...
  • 10S
    #1069
    Ez a laptop licit igazi dollárárverés. Szerintem már van olyan, aki az eredeti árnál többet tett bele. Vajon el fogja engedni?
  • gateye
    #1068
    Én akárhogy nézem az egyenlegem, látszik hogy ugyanabban a másodbercben többször levont 2-3 kreditet :(
    Most valószínűleg nem leszek gépközelben 1-2 napig, remélem addig megoldódnak a problémák. :)
  • tallonka
    #1067
    Meg egy gondolatnyi megjegyzes ami a ketelkedo kedvueknek szol a licitalok valossagat illetoen. Ugyebar az AZSF szerint a yoodli nem licitalhat sajat termekeire (elvileg), nos kerdes, hogy ismeros (valos szemely!) adatait hasznalhatja-e "regisztraciora" es azok neveben "valaki" licitalhat-e egy termekre, termeszetesen meghalalasra kerul valamilyen formaban, eleg nagy licit eseten meg a termeket is megkaphatna az illeto "kedvezmenyesen", ugyebar ez nem mondana ellent az ASZf-nek, csak hangosan gondolkodtam .... :-))
  • 10S
    #1066
    "Tehat: >>> A felhasználók adott licitálás során egy alkalommal, legfeljebb a licit lezárulta utáni 72 órában jogosultak a normál árhoz képest az általuk megtett kreditek összegével csökkentett áron a licitált termék megvásárlására, !!!!! amennyiben !!!!! ez az adott termék vonatkozásában kijelzésre és engedélyezésre került. <<<<"

    OK, ez így van, de itt olyan licitről volt szó, amelynek a leírásában egy ideig szerepelt a megvásárolhatóság, egy idő után viszont nem.
  • tallonka
    #1065
    Yoodli ASZF:

    "III/7. A felhasználók adott licitálás során egy alkalommal, legfeljebb a licit lezárulta utáni 72 órában jogosultak a normál árhoz képest az általuk megtett kreditek összegével csökkentett áron a licitált termék megvásárlására, amennyiben ez az adott termék vonatkozásában kijelzésre és engedélyezésre került. A vásárlási folyamat során a felhasználónak lehetősége van az adott termék megvásárlására az egyenlegén található kredit terhére is, amennyiben ezt a vásárláskor külön jelzi. A licitet megnyerő felhasználó, ha a megnyert terméken kívül további példányt szeretne vásárolni ugyanazon termékből, akkor azt csak teljes áron vásárolhatja meg, vagy a fennmaradó kreditjei értékével csökkentett áron."

    Tehat: >>> A felhasználók adott licitálás során egy alkalommal, legfeljebb a licit lezárulta utáni 72 órában jogosultak a normál árhoz képest az általuk megtett kreditek összegével csökkentett áron a licitált termék megvásárlására, !!!!! amennyiben !!!!! ez az adott termék vonatkozásában kijelzésre és engedélyezésre került. <<<<


    Ami a dupla/tripla licitet illeti, "auto" uezmmodban nekemis volt, hogy duplan szerepelt a licit, DE az egyenleget nezve, valojaban csak 1-1 kreditet vont le, hiaba szerepelt duplan a listan, legalabbis en ezt tapasztaltam. Pl. 20. auto licit eseten hiaba szerepelt a felhasznlonevem 32-szor a licitek kozul, csak 20 kredit kerult felhasznalasra.
  • bub01
    #1064
    Atonika, tőled is 7-et vont csak lapozódott az oldal :(, meg tőlem is ennyit, legalább korrekt....
  • atonika
    #1063
    Lehet elkiabáltam, hogy megszünt a dupla levonás. az előbb tőlem ötöt, majd az ellenféltől hetet vont le egyszerre.
  • 10S
    #1062
    Nem is arra gondoltam, hogy be kell vonni valamiféle hatóságot :), de az tény, hogy bizonyos dolgokat szabályozni kell (és szabályoznak is), azokat pedig hatóságok ellenőrzik.
  • puntogo
    #1061
    Kedves 10S! Én úgy látom nem kell ide hatóság, minek, felesleges, Nagy Testvér igyekszik ki javítani minden hibát.Csak nézzünk vissza, mióta vannak, mennyi gondjuk volt, és ha lassan is, de mindig haladnak előre a problémák megoldásában.Biztos vagyok benne hogy ők is arra törekednek hogy minimális gond legyen az oldallal. De gondolom ez nem kevés pénzükbe is kerül bár ezt talán hatosfogat megint jobban tudná.
    Szerintem ők is érzik ha hibáznak. Remélem rendezik is a hibáikból származó problémákat, és reménykedjünk hogy most talán már sikerült rendet tenniük a rendszerben. Puntogo
  • gateye
    #1060
    Hát én is remélem, hogy megszűnt, mert tegnap este éppen láttam az új "rekordot", a négykredites levonást !!
    (plusz még a másik licitálótól is kettőt ugyanabban a másodpercben, ügy hogy az óra és az ár csak 2 kreditnyit ugrott...)


  • gateye
    #1059
    Szerintem ez régóta így van. Engem legalábbis mindig "kidobott", ha kb 1 óráig nem nyúltam semmihez, csak futottak az aukciók a háttérben. Ezért megszoktam, hogy mielőtt újra licitálni akarok, frissítem az oldalt, és ha kellett, újra bejelentkeztem. Mondjuk nekem ez - legalábbis biztonsági okból - tetszett.
  • hatosfogat
    #1058
    Lehet, hogy nem szeret, de azért próbáld ki te is, hogy bejelentkezel, elkezdesz követni egy licitet, majd 40 perc/1 óra múlva frissíted a böngésződet. Kíváncsi vagyok, hogy bejelentkezve maradsz-e...
  • puntogo
    #1057
    Igen, talán sikerül a nagy testvérnek az informatikusukra hatni, mert én is úgy látom talán elkészültek. De nyugtával dicsérjük a napot mondá az úr.
  • atonika
    #1056
    Némi javulás azért látható. úgy tapasztalom, megszünt a dupla tripla levonás.
  • 10S
    #1055
    Ebben igazad van, de ha egy ilyen oldalon ekkora mértékben, lényegét érintve megváltoznak a feltételek / játékszabályok (ráadásul menetközben!), vagy ha egy ilyen rendszer működése ennyire megbízhatatlanná válik, akkor szerintem elemi kötelesség lehetővé tenni a régi feltételek ismeretében történt befizetések visszavonását.
    Attól tartok, hogy nem csak én vélekedek így, hanem egynéhány hatóság is.
  • puntogo
    #1054
    Szia Nzoltan02!A pénz visszafizetést én nem tartanám jogosnak, mindenki csak annyit fizessen be amennyit el is játszik.




    Szia hatosfogat! Rád cuppant a yoodli mert informatikus vagy? Csak vicceltem, de számomra a jelenség nem új,már írtam hogy engem is ki dobot, csak én észre se vettem, csak amikor licitálni akartam.Te legalább tudod honnan fúj a szél.
  • 10S
    #1053
    Lehet, hogy valamiért nem szeret téged a Yoodli...
  • hatosfogat
    #1052
    Visszajött a bejelentkezési probléma. :( Vagy megint elköltöztek, vagy ennek már semmi köze a DNS változáshoz. Egyszerűen az oldal lök ki egy idő után... :(
  • Nzoltan02
    #1051
    Én a helyükben mindenhova kitenném a megveszem gombot, puntogonak teljesen igaza van, hogy az erősebb játékosok mind ezért fektettek bele annyi pénzt. Ezen kívül szerintem óriási marketingfogás lenne az is, ha vissza tudnák fizetni a megmaradt krediteket, ha valaki esetleg ki akarja venni a pénzét. Ez persze vszinű, átláthatatlan adminisztrációs meló lenne, de mégis elgondolkodtató.
  • hatosfogat
    #1050
    10$: Lehet, hogy lesz majd elég "hülye" aki igen. Ki tudja. :)

    Egyébként azt vettem észre, hogy végre talán nem dobál ki a rendszer, úgy néz ki az egyik legnagyobb gond talán megoldódott. (Ez az egyik legnagyobb, hiszen nagyon durva, ha több órás licit után, miután beleraktál egy rakat kreditet, egyszer csak kidob, nem tudsz licitálni, és lejár a szemed előtt a licit...)

    A dupla/tripla kredites hiba viszont talán rosszabb, mint valaha. Most néztem a kis LCD TV licitjét, és szegény "szelestamas" usernek úgy vonta le duplán a krediteket egymás után, mint a huzat. Nem tudom, de szerintem lehet, hogy akár a licitjei harmada is erre ment el...

    Mindenesetre holnap lesz egy kis időm, ki fogom próbálni, hogy napközben belépek, klikkelek egyet, majd otthagyom pár órára, és ha visszajöttem megint klikkelek. Ha beveszi, akkor legalább lehet licitálni, nem dob már ki. Az auto-s ismétlős hibánál meg nincs mit tenni, reklamálni kell. Vagy ahogy 10$ írja, nem licitálni. ;)
  • 10S
    #1049
    Igen, ezért írtam, hogy nem ízléses. Ez viszont nem kötelez, nincs leírva, hogy minden aukciónál ott lesz a megveszem gomb. Az más kérdés, hogy anélkül én sem fogok licitálni, nem vagyok én hülye!
    "Dollárárverés"
  • gateye
    #1048
    IDÉZET: Yoodli, tippek fül:

    "Yoodli tippek
    Hasznos tippek az eredményes licitáláshoz

    1. Válassz olyan terméket, amire valóban szükséged van, és arra licitálj. Legjobb esetben megnyered töredékáron, legrosszabb esetben pedig hozzájuthatsz normál áron. A termék felkínált megvásárlási ára minden licited összegével automatikusan csökken, így nem veszíthetsz, és nem is kockáztatod a pénzed."
    stb...


    no comment


  • 10S
    #1047
    Mivel az ÁSZF-ben nincs kikötve, így a Megveszem gomb levétele (fel sem kerül mindenhová) esetleg menetközben lehet 'ízléstelen' (főleg azok felé, akik a viszonylag 'biztonságos' licitelés miatt feltöltöttek nem kevés kreditet), de nem kötelesek biztosítani - bár tény, hogy az oldal ezzel tűnt ki a többi hasonló közül, és anélkül én sem fogom használni. Valószínű így viszont nagyobb az oldal kockázata.

    Maximálisan egyetértek, hogy nagy kár volt egy működő, viszonylag stabil oldalt így elcseszni.