2126
Új licitálós oldal
  • padret
    #1166
    Kedves Yoodli,
    Érdeklődni szeretnék, hogy az, hogyan fordulhat elő (tegnap-ma órákig figyeltem és videót is csináltam róla tehát NEM a levegőbe beszélek):
    Két termék egymás mellett fut, klikkel (néha automata is beleszól).
    És a két visszaszámoló óra, egy-két klikk után FOLYAMATOSAN párhuzamos üzemre áll....
    Picit furcsa nem? Azt azért kizárhatjuk ugye, hogy folyamatosan 10-20 licitáló ugyanakkor nyomja meg a gombot, és ráadásul, folyamatosan?
    Egyre-másra tornyosulnak a furcsa megmagyarázhatatlan események, egy biztos, mostmár lehetetlen jó áron hozzájutni valamihez, szinte meg kell venned, ha meg akarod nyerni...
    Régen ez nem volt így (én is nyertem jó pár aukciót), (tudom most az lesz a válasz, hogy többen lettünk): nem-nem hiszem, az nem 1-2 hét alatt következik be, ennyire legalábbis nem drasztikusan.
    Nem akarok senkit semmivel vádolni, azt már megtették mások.
    Én inkább javasolnám, térjenek vissza a régi útra, ahol becsületes licittel, lehetett nyerni...
    Ennyi...
    Köszönettel.

    padret
  • Yoodli
    #1165
    Kedves Felhasználók!

    Tegnap este átálltunk új időzítésre, ami olyan nem várt dolgot eredményezett a futó aukcióknál, hogy a rendszer érthetetlen okokból áttolta 8 órával későbbre a zárást. Sajnos mivel a rendszer egy non-stop működő gépezet, bármelyik módosítás néha furcsa dolgokat eredményez, amit persze megpróbálunk mind technikailag mind ügyfélszolgálati szinten kezelni. Itt a legkevésbé jó tett az lehetett volna, ha az egyébként korábban épp zárás előtt lévő, de jelenleg 8 órától visszaszámoló óra ideje visszarakjuk az eredeti, mondjuk 1 percre, mivel így az (akár csak 1 ember is), aki azt látta, hogy 8 óra múlva zár, az joggal élt volna vétójoggal, hogy így lemaradt. Így megértjük az ellenkező oldalt is, de jobbnak láttuk már nem belenyúlni a zárás időpontjába.
    Spar utalvány törölve lesz hétfőn, kreditek mennek vissza.
    Kedves "hatosfogat" már elmondtuk többször, hogy a magyar forgalmazású termékek árait nem kell összehasonlítani az illegális kereskedésekkel.
    Nekünk egy terméken annyi hasznunk van, mint amennyi bármelyik magyar elektronikai kereskedésnek (ami konvergál a 0-hoz, bármilyen hihetetlen).
    Vegyünk egy példát: egy IPAD-ot 3-4 cég árulja a google szerint, 164-170.000 Ft-ért. Nálunk pedig 219.000 Ft. Hogy miért? Mert van rajta ÁFA. Rendeljen meg bárki ilyen netes cégtől árut, és ha ilyen áron úgy megkapja, hogy egyrészt nem használtként szerepel, és a számla tartalmazza a 25%-os ÁFÁt is, annak szívesen adunk mondjuk Yoodlis ÁFA-Nobel díjat, pénzjutalommal.
    Szóval csodák nincsenek, CSAK Áfa-csalással lehet 25-30%-al olcsóbban árulni új műszaki cikkeket.
    Elnézést mindenkitől az időpont-változásért azon néhány terméknél, ahol ez valakit bezavart, de sajnos nincs lehetőségünk 1 napra se leállítani a rendszer egy átállás miatt, és ez néha nem tervezett jelenségeket produkál.

    Üdv,
    Yoodli Kft
  • atonika
    #1164
    Én személy szerint háromszor láttam "Lezárult" üzenetet a varrógépnél (lehet hogy többször is volt), aztán újraindulást.
  • bub01
    #1163
    Ez az oldal teljesen szétesett. Az előbb is nézem, a varrógép lezárul, kiírja a nyertes nevét, és gratulál. Most sok-sok perccel később már megint megy tovább. Szerintem túlzásba viszik most már a pénzbeszedést.
    A sokkal korábbiakra visszatérve egyébként feljelentettem őket, több helyen is, APEH SZF, rendőrség. Ezt most csak ezért írom le, hogy a feltöltéseknél és vásárlásoknál, mindenki figyelembe tudja venni az esetleges következményeket.
  • puntogo
    #1162
    ( HELYESBÍTÉS )
    Igen, igaz, zárás után olvastam bele a súgóba.
    Az idő pont a tényen nem változtat szerintem.


    Kedves Nagy Testvér!
    Nem kötekedni akarok de szabályzatban azt
    lehet olvasni hogy a zárásig tartó licitek másnap
    reggel 9 órától folytatódik.
    Reggel belenézek az oldalatokba,és keresem a hp-laptopot
    és a samsung tvt.Gondoltam, még alszom azért nem megy,
    de aztán rá ébredtem hogy ébren vagyok,csak a folytatást át tettétek
    délutánra.Szerintem nem jó ez így.
    Sorolhatnám hogy miért de szerintem azt majd a többiek meg teszik.
    Saját részemről azért, mert délelőtt még volt időm,de a délutánomat már nem tudtam a licithez igazítani.
    Ha viszont rendszer hiba volt, akkor jó lenne a licitálókat értesíteni
    a változásról.

    Üdvözlettel: puntogo

  • MikaH
    #1161
    Sziasztok,

    Ide találtam én is, mert a samsung tv és a laptop jól felQrta az agyamat, így keresgéltem a gugliban az oldalról szóló fórum után. bub01, igazad van, én is kitolásnak érzem, mert a reggeli folytatásra készültem...
    A laptop zárása is elég érdekes volt, 02-nél kattintottam, azt már nem fogadta el, néhány perccel korábban még a 01-et is elfogadta a rendszer.

    Végigolvastam a fórumot, többen írtátok, hogy visszakaptátok a krediteket aukció törlésnél. A teljeset visszakapta, akinél törölték? Mert én a samsung 82-es LED tv-nél nem. (Ez volt az, amikor órákra leállt a szerver, és újraindulás után nem lehetett már kreditet venni, mert csak egy üres fehér oldal jött - egyértelműen szerveroldali hiba.) Csak azt a részét kaptam vissza, amit a leállás utáni folytatástól beletoltam. Az meg külön kitolás volt, hogy az 500+ kredit mellé még lehetőségem sem volt többet venni, miután elfogyott nézhettem végig, ahogy más elviszi.

    @puntogo, már nem 8-tól, hanem 9-től. Néha kukkants bele a hírekbe is.

    A kiléptetés ellen javasolt időnként ráfrissíteni az oldalra. Akár a frissítés gombbal, akár f5-tel. Mióta kitapasztaltam és 15-20 percenként ráfrissítek, nem dob ki.
  • gateye
    #1160
    Én már kíváncsian vártam, hogy ezen a héten milyen új "hibával" áll elő a rendszer. Pedig más nagyon sokféle volt, de - úgy látszik - gazdag a repertoár...
    Akár tippelgethetnénk is, hogy mi jöhet még...
  • puntogo
    #1159
    Kedves Nagy Testvér!
    Nem kötekedni akarok de szabályzatban azt
    lehet olvasni hogy a zárásig tartó licitek másnap
    reggel 8 órától folytatódik.
    Reggel belenézek az oldalatokba,és keresem a hp-laptopot
    és a samsung tvt.Gondoltam, még alszom azért nem megy,
    de aztán rá ébredtem hogy ébren vagyok,csak a folytatást át tettétek
    délutánra.Szerintem nem jó ez így.
    Sorolhatnám hogy miért de szerintem azt majd a többiek meg teszik.
    Saját részemről azért, mert délelőtt még volt időm,de a délutánomat már nem tudtam a licithez igazítani.
    Ha viszont rendszer hiba volt, akkor jó lenne a licitálókat értesíteni
    a változásról.

    Üdvözlettel: puntogo
  • 10S
    #1158
    Élelmes Hannibál kolléga el is vitte jó kevés kredittel. Szerintem nem kevesen fogják - jogosan - megreklamálni a belepakolt kreditjeiket.
  • bub01
    #1157
    Valamit nagyon elhibáztak, de az aukciót megint nem törlik, pedig ez megint nagy kitolás a tegnap licitálókkal.
  • atonika
    #1156
    Érdekes párosítás, hogy 28704Ft licitárnál a hátralévő idő 8óra 50perc.
  • atonika
    #1155
    A már tegnap élesben futó LED TV-nél a visszaszámlálási idő úgy adhoc felugrott 8óra főlé. Most megint csak délután zárul valamikor.
  • hatosfogat
    #1154
    Közben úgy látom az árubeszerző sem dolgozik jól, mert időnként megint eléggé irreálisak lettek az árak. Itt-ott vannak egész jó áron termékek, aztán más esetben meg érthetetlenül elszálltak a reálistól.
  • bub01
    #1153
    Most nem nagyon válaszolnak, vagy ha igen akkor is annyit, hogy a hiba nem nálunk van, a felhasználó látta rosszul, hogy automata volt, vagy nyert, esetleg mégsem. Mindenesetre nagyobb összeget nem fizetnék be most az oldalra nem biztos, hogy megéri....
  • puntogo
    #1152
    Kedves Nagy Testvér!
    Miért nem válaszoltok az sparos utalványra?
    Még mindig nem értem hogy zárult le mikor
    automatán voltam.

    Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1151
    Szia 10s!
    De ilyen nem lehet,ha még is, akkor gond van.
    200 kredittel indultam automatán,
    akkor nem nyerhetnek klikkel csak ha rendszer hiba van.
    Én is írtam de választ nem kaptam, eddig.
    Mindegy azért le mentettem, de nekik látni kell
    hogy mennyit tettem be az automatára.
    Szerintem a grill sütő be zavart mert ott két nyertes van.

    Üdv:puntogo
  • 10S
    #1150
    Így már én is jártam. Automatán vagyok, belement vagy 20 kreditem a cuccba, erre megnyeri más, persze még mindig automatán vagyok. Írtam nekik, válaszoltak, megint írtam, azóta hallgatnak. :(
  • puntogo
    #1149
    Szevasz leves82!
    Bocs de nem igazán értelek?
    Miért is firtatod azt a témát amit lerágtunk ezerszer.
    Az azért kevés hogy van megveszem gomb.
    Tudod gomb mellé még sok-sok engedély is kell.
    Na azaz amivel nem mindenki rendelkezik a gomb mellé.

    Üdv:: puntogo

  • leves82
    #1148
    hi mindenki

    most néztem az szf az egyforintosaukcio.hu-t is bezáratta pedig ott is volt megveszem gomb ! most akkor mi is van ezzel?

    Amúgy a sok hiba miatt szerintem sok felhasználót veszít az oldal szerintem ki kellene javítani őkét és utánna újraindítani az oldalt
  • gateye
    #1147
    Üdv mindenkinek.

    Az elmúlt 1-2 nap megint "zűrös" volt a yódli házatáján...

    Az asztali HP számítógép és a Sony telefon licitje pl. hol eltűnt, hol feltűnt újra... Most meg mindkettőt benthagyták - szégyenszemre - a lezárt aukcióknál. Hogy lehet az pl., hogy a HP- re az utolsó licit 22-én érkezett, és csak 23-án zárult le ? (http://www.yoodli.hu/auctions/view/958), a "nyertes" klikkes licittel vitte el auto ellen, a megtett kreditje 0 Ft, stb, stb...
    A Sony telefonról, a mai Spar-utalványról és grillsütőről már nem is beszélve.... :(


    Új hw/sw ide vagy oda, úgy látom még mindig újabb és újabb hibákat produkál a rendszer (néhány régi mellett !)


    "Mindent bele, fiúk !"
  • puntogo
    #1146
    Kedves Nagy Testvér!
    Mi történt a sparos utalvánnyal??
    Egyszer csak az egyes ki merevedet,10 másodpercre
    utána meg lezárult.
    Én automatán voltam akkor hogy nyerte meg más?
    Minden beállításom stimmelt.
    Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1145
    Kedves Nagy Testvér!
    Külön külön nem emelnék ki egy terméket sem.
    Úgy számoltam átlagban egy 5-10% eltérést
    kéne igazítani, szerintem.

    Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1144
    Kedves Nagy Testvér!
    Ismét köszi hogy írtál.
    Újra át nézem hogy mik voltak, amit soknak találtam,
    és meg írom.
    De egy utal kérdezném hogy a HP-asztalira licitáltam,
    azt a kreditet vissza adjátok??

    Üdv: puntogo
  • Yoodli
    #1143
    Kedves Csapat!

    Don't worry, nem veszett el senkinek se a kreditje, csak a korábbi dupla levonások miatt a fejlesztők mostanra tudták az adatbázisból visszatenni a krediteket azoknak, akiknél ilyen előfordult, és az egyenleg feldolgozásba egy kis hiba csúszott. Remélhetőleg maholnap ez rendeződik.

    Sajnos tegnap este valamiért leállt a rendszer gyorsítótára, emiatt voltak ma délelőtt hibás aukciók, ezt mostanra javították.

    Puntogo, please írd meg melyik terméknek van az ára túl magasan, és akkor azt megnézzük, mert alapvetően a termékek normál kereskedelmi árai vannak a terméknél megadva.

    A (reméljük már nem túl gyakori) hosszúra nyúló termék-kiszállításokról: biztos hihetetlenül hangzik, de ezek minden esetben megrendelésre kerülnek, előre kifizetjük, majd amikor a nagykertől elhoznánk, sajnos nem egyszer előfordult, hogy már nem volt meg az áru. Így meg kell várnunk, míg újra beérkezik áru. Ez sajnos nagy magyar valóság...

    Yoodli
  • puntogo
    #1142
    Szalonból kihozod a kocsidat húsos pénzért
    és egy hét múlva szervizbe van mert elromlót.
    Ez bár hol elő fordul bár mivel.
  • pintyesz
    #1141
    Nem tudom,a "másik" hasonló oldal is ilyen rendszergondokkal küzd?
    Vagy ez csak Yoodli sajátosság?
    Nekem tűnik csak úgy,hogy ez sosem lesz tökéletes,vagy nem is akarják azzá tenni?
  • puntogo
    #1140
    Megy a porszívó újra.
  • puntogo
    #1139
    Az nagy gáz.
    Nekem még meg van, de most még elkölteni sem tudom.
    Pedig a hp-ra költeni akartam.
    Remélem ez is csak valami rendszerhiba,
    amit hamarosan meg oldanak.
    Kíváncsi vagyok mi történt, remélem a
    Nagy Testvér ír egy pár szót a gond okáról,
    mint múltkor tetet.
  • hatosfogat
    #1138
    Mondok jobbat: Mára eltűntek a kreditjeim!

    Benéztem az oldalra, hogy megnézzem én is azokat a problémákat amiket írt Puntogo, és a porszívót már meg sem találtam. Bejelentkeztem, hogy megnézzem mi a helyzet a nyereményeimmel, és nagy döbbenetemre, nulla kreditet írt ki nekem a rendszer! Írtam reklamáló levelet, kíváncsian várom mi történt. (Sajnos pontosan nem emlékszem, hogy hány kreditemnek kellene lennie, csak körülbelül tudom. :()
  • puntogo
    #1137
    Azt hiszem a porszívó sem lesz rendben.
    El sem kezdődött és 144ft tart, és csak ketten licitáltak.
    Érdekes nap lesz ma,én ki is hagyom ha így megy.
  • puntogo
    #1136
    Kedves tomking75!
    Ezt már itt kitárgyaltuk olvasd vissza.
    De röviden :: a yoodli webáruház
    nem licitálós oldalnak számít a megveszem most miatt.
    Nem csinálok reklámot a konkurenciáknak,
    de mind jogsértő,mert nincs rá mód hogy meg vedd a terméket.
    Kivéve egyet aki lehet hogy a yoodli riválisa lesz mert
    megveheted a terméket szintén.
    A bexa csak licitáltatót,
    de kérdez rá még jobban az APEH-nál, mert volt ott más is,
    és nem volt megveszem gombocska.
    Szóval ennyi. Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1135
    Most meg a Sony telefon is Petőfit játszik,
    lehet hogy pókerezni fogok,
    drága órák vesznek kárba
    ezért ki kártalanít??
  • tomking75
    #1134
    Sziasztok!
    Megszüntették a bexa.hu-t. Kiváncsiságból rákérdeztetem az apeh szf-nél, hogy ez szerencsejátéknak minősül-e, és egyértelműen igent mondtak. Természetesen nem említettem céget, hiszen senkinek nem szeretnék rosszat. Úgy kérdeztem, mintha én szeretnék egy ilyen aukciós oldalt üzemeltetni. Kiváncsi vagyok, mikor szúrja ki őket az apeh, azért én szurkolok, hogy ez ne történjen meg. 500.000-10.000.000 Ft-ig bírságolnak, illetve büntetőjogi felelősségrevonás is a következménye.
  • puntogo
    #1133
    Gondolom az asztali HP ezek után törlik.
  • hatosfogat
    #1132
    Javaslom, hogy járj utána annak a terméknek, mert kizárt, hogy egy futárcég ennyit üljön egy csomagon, ők nem raktározni akarnak, hanem kiszállítani és beszedni a pénzt. Valami gond lehet azzal a csomaggal...
  • Licitalo
    #1131
    Udv Mindenki!

    Egy ideje en is regisztraltam a yoodlin, de nem gondoltam volna, hogy letezik egy forum ahola felhasznalok tomorulnek, minden esetre orulok neki, hogy lehetoseg nyilik itt az eszme cserere.

    Bele olvasgattam a hozzaszolasokba es ugy latom megoszlanak a tapasztalatok a szallitasi idok teren, pedig ez engem is kifejezetten erdekelne.
    Mit lehet atlagos szallitasi idonek tekinteni?

    Lassan egy honapja "nyertem" en is egy termeket, a feltuntetett szallitasi ido -mondanom sem kell- mar regen letelt, kb 2 hete a termek "kiszallitva" allapoton is van adataim szerint, allitasuk szerint akkor adtak at kiszallitasra az Sprint-nek.
    Minden esetre picit furcsallom, hogy egy futar ceg ennyi ideig varna. Az ilyen cegek a feltuntetett arakon -melyek mellesleg piac konformak- orszagon belul 2-3 napon belul szallitanak, legalabbis ezek a tapasztalataim.

    Nos Nektek mi a tapasztalatotok?

    Koszonom 8-)
  • puntogo
    #1130
    Kedves Yoodli, Nagy Testvér!
    Kérném hogy nézzétek át a termékek BOLTI ÁRÁT,
    mert én személy szerint egyes termékeket magasnak tartok.
    Tudjátok, a vevő ár érzékeny.
    Gondolom ti is tudjátok,
    szinte hetente vagy kéthetente változnak az árak.
    Múltkori igazítás korrekt volt,
    de úgy látom megint elmenne egy igazítás.

    Üdv:: puntogo
  • pintyesz
    #1129
    Jó árban vette? :))
    150ért van ugyan ez vadi újan garival.
    Az a 37 ezer meg elég jó kis ráfizetés....
  • hatosfogat
    #1128
    Miért kellene részvétet nyilvánítani? Nagyon jó áron jutott hozzá az IPad-jéhez! Persze jobb lett volna húszezerért, de így is jó árban vette.

    A nyertesek között valószínűleg tényleg rekord a megtett összeg, de szerintem volt már nem is egy olyan, aki teljes árban vett meg ennél drágább termékeket is. Csak azt nem látjuk.
  • hatosfogat
    #1127
    Ma kaptam egy sajnálkozó levelet, amiben érdeklődésemre válaszolva értesítettek, hogy az általam kb. másfél hónapja megnyert házimozit nem tudták és már nem is fugják tudni beszerezni. Pedig állítólag a licitre bocsátott termékekből egyet - a licit tárgyát - előre beszerzik...

    Alternatívaként felajánlottak 3 másikat, de nekem egyik se kellett, mert nem Samsung és/vagy nem állóhangfalas. (Nekem Samsung kell az AnyNet miatt, a polcsugárzókat meg polc híján nem tudnám hova tenni.) Ráadásul az a kettő amelyikről infót találtam, bő 10-15 ezressel olcsóbb, mint az amit megnyertem...

    Persze én is rákerestem, és találtam is egy Samsung állóhangfalas modellt, ami árban és tudásban is stimmel. Megírtam, hogy azt elfogadnám alternatívaként. Hamar válaszoltak, hogy sajnos annak a beszerzése is lassú lenne, de felajánlottak egy nagyobb modellt egész méltányos ráfizetéssel, és két hetes szállítási határidővel. Ezt végül elfogadtam.

    Két dolog miatt írtam le mindezt. Az egyik, hogy Yoodli "nagy testvér"-nek javasolnám, hogy a jövőben csak akkor rakjanak ki licitre terméket, ha vagy beszerezték, vagy biztosak benne, hogy be fogják tudni szerezni.

    A másik ok, hogy elmondjam, hogy tapasztalatom szerint meg lehet velük egyezni, ha gond van. Igaz, bepróbálkoztak egy olcsóbb "alternatívával" (melyik kereskedő nem teszi idehaza...), de hamar találtunk korrekt áron egy korrekt alternatívát. Igaz, másfél hónap várakozás után ezt el is várja az ember, de akkor is érdemesnek találtam megemlíteni, mert idehaza akad sajnos ellenpélda is bőven.

    Most már csak meg kellene végre érkeznie a nyereményemnek. ;)