2126
Új licitálós oldal
  • hatosfogat
    #1206
    Minimális valószínűséggel előfordulhat, hogy két auto is ugyanakkor száll ki, de ez szinte biztosan nem az az eset volt. Az alapján, ahogyan a végén a licitek érkeztek, egyértelműen az automata licitmotor "aludt be". Szerintem nekem8 és bosco13 is reklamálni fog. Azokról már nem is beszélve, akik még végigülték a licitet...
  • puntogo
    #1205
    Sziasztok!Kedves Nagy Testvér! Yoodli!
    Én úgy látom, ki húztok egy méreg fogat és kettő nő ki helyette.
    Nem igazán értem de mintha a HP termékeknél licitjénél
    átok ülne. Mindegyik borult mostanában.
    Tudom ha valaki olcsón akar venni valamit szánjon
    rá időt.Meg is teszi a licitáló,de hogy azért pocsékolja
    az ember a drága idejét hogy kárba vesszen, az azért luxus.
    Mostani HP-nál 2 licitáló automatán ment,NEM ÉRTEM,
    akkor hogy nyerte meg mágus játékos az automata ellen.
    És azért azt mindenki tudja hogy nekem8 legalább ezer kreditet be tesz.Nem hiszem hogy 5 perc után ki kapcsolna,és akkor még ott a másik
    licitáló aki 3-4 pecel a lezárás előtt lépet be, szintén automatán.
    Remélem a két licitáló közül valamelyik olvassa az sg és meg szólal.
    Össze foglalva: ilyen bizonytalan rendszer mellet nem lehet
    licitálni, a bizonytalan kimenetel miatt.
    Akár hogy is nézem Hatosfogatnak jó pár dologban igaza van.
    Én még mindig azt mondom teszt üzem módot kéne csinálni egy pár napra.

    Üdv: puntogo
  • Proudie
    #1204
    Hááát, erre nem kapunk választ. Szerintem. Bár az automata nem mindig dob törvényszerűen 3 mp-nél, ezért van az, hogy amikor valakik automatáznak mindenki kiszáll, majd amikor elfogy vagy megunja az egyik esetleg 1mp-nél dob az automata, jönnek a klikkek.
    Én még mindig nem kaptam vissza a krediteket a Touchsmartból, így ebben a licitben is csak "nyamvadt" 257 kreditet tudtam ellövöldözni :( Pedig nagyon számítottam rá, hogy megérkezik és akkor hajrá játsszunk még asztali HP-ra! Na ez tényleg veszteség a Yoodlinak!!! Nem jó ez így és egyre inkább azt érzem, hogy ha visszakapom a kreditjeimet a TS-ből, ellövöldözöm és csumi Yoodli.
    Mindent meg lehet magyarázni, de úgy gondolom, hogy türelmes ember létemre egyre inkább fogy a türelmem és a szenvedélyem.
    Ne értsetek félre, nem nagyképűségből írom, de nem a lóvé miatt játszo(tta)m itt, ahogy sokan mások sem, hanem mert tetszett a dolog és jópofának tartottam az ilyenfajta értékesítési módot. Most pedig úgy érzem, hogy egy tesztoldalt próbálgatok, és amikor tényleg egy napot és 30 rugót rááldozok valamire (amit még mindig nem kaptam vissza) és utána hibás lesz a licit (mint soxor), úgy érzem - és talán jogosan -, hogy velem szórakoznak, velem teszteltetnek. Strandon vagy étteremben szívesebben töltöttem volna az időmet, mint a monitor előtt figyelve, begörcsölt mutatóujjal a bal egéren, adrenalint pumpálva minden licitem előtt.

    Puntogo, Te vagy közülünk a legtürelmesebb és legmegértőbb ebben a témában. Kíváncsi vagyok, meddig bírod...
  • szatimiki
    #1203
    Mire innem visszamentem a Yoodlira már vége is lett, gondolom sok Yoodli elemző meglepetésére. Egyrészt Nekem8 nem szokott 10 licit után kiszállni, másrészt figyeljük az időket:

    Ma, 10:14:58 magus klikk
    Ma, 10:14:38 bosco13 auto
    Ma, 10:14:38 peu407 klikk (10:14:25-kor kellett volna az automatának dobni, de ha nem hogy lehet még 23 mp után klikkelni??)
    Ma, 10:14:15 nekem8 auto
    Ma, 10:14:05 bosco13 auto
    Ma, 10:13:45 nekem8 auto
    Ma, 10:13:45 bosco13 auto (felkelt az automata)
    Ma, 10:13:40 peu407 klikk (14mp, az automatának már dobni kellett volna!!)
    Ma, 10:13:26 nekem8 auto (16mp telt el!!!!)
    Ma, 10:13:10 bosco13 auto
  • miti88
    #1202
    en is szeretetm volna yoodlizni, de nem nagyon ment
  • tallonka
    #1201
    Mint "régebben" 1-2szer yoodlizó az imént bennem is felmerült álláspontom hosszas kifejtése, mely szerint a korrekt eljárásmód egyik alappillére, hogy egy saját magára adó válllakozás SOHA sem mutogat NÉV szerint bármely más válllakozásra hiba esetén, hangsúlyozóm, NÉV szerint...
    Innentől nem is szeretném szaporítani a szavakat feleslegesen, rövidre zárom a dolgot, bármennyire is fáj kis lelkecskémnek, de ez sajnos Magyarország, azt hiszem ez mindent elmond (sajnos) ....

    sziasztok
  • szatimiki
    #1200
    A HP Pavilion asztali számítógép sorsa úgy látom ezennel eldőlt...........Neki8
  • szatimiki
    #1199
    Sziasztok!
    Hát Én sem vagyok a legelégedettebb licitáló.
    Igaza van Hatosfogatnak, hogy a Yoodli semmit sem veszít ha törli az aukciót, itt csak a licitálók veszítenek rengeteg időt s hát az idő pénz........
    Abban az esetben veszítene a Yoodli csak ,ha odaadná a nyertesnek a terméket s mivel az Ő hibájukból állt le a rendszer a többi licitálónak visszautalná a krediteket (persze most magam felé hajlik a kezem, mint a HP DV7-es vesztes-nyertese)
    Lassan már tényleg csak egy SZERENCSEJÁTÉK lesz, az lesz a szerencsés nyertes akinél úgy hibázik a rendszer, hogy Ő volt elől :)
    Tisztelt Yoodli!
    Ki lehetne-e küszöbölni azt, hogy több automata licitáló esetén aki az automata licit alőtt elől állt annak ne dobjon licitet hiszen akkor neki nem kellene licitálni, mivel Ő áll elől. Ennek a hibánek köszönhető az is, hogy láttam már másnál, hogy 4-5 automata licitálónál többször is elöfordult az, hogy mindenkit egyszerre licitáltatott a rendszer s ezen belül volt akitől ugyanazon másodpercben kétszer is vont kreditet (Hp Touchsmart Szuzska esetében Én legalább 15 alkalommal láttam, így Ő annyi kretit hátrányt szenved ahányszor duplán vont tőle a rendszer)
    Még egy kérdés: Ha két licitáló ugyanannyi kredittel száll be automata licitbe ugyanazon pillanatban mi dönti el KI A NYERTES ha egyszerre fogy el a kreditjük (s más nem száll be), mert jelen esetben a SZERENCSE szerintem ,s ugye ez nem szerencsejáték!!!
  • Proudie
    #1198
    Én nagyon remélem, hogy visszakapjuk a krediteket, mivel én személy szerint Drzsuzsánál lőttem egy licitet, mielőtt megállt a rendszer, tehát xavi licitje előtt vagy után meg kellett volna jelenjen az enyém is. Ráadásul nem kevés kreditről van szó! Szóval várom nagyon!
  • puntogo
    #1197
    Kedves Nagy Testvér! Yoodli!
    Én azzal kezdeném és egyben köszi hogy vettétek a fáradságot
    és válaszoltatok néhány felmerült kérdésre.
    Úgy olvasom nem mindenki meg elégedésére sikerül választ adni
    de én ezzel már nem foglalkoznék.
    Amit viszont kérnék, talán a többiek nevében is írhatom, több tájékoztatást ha történés van, és több kommunikációt.
    Ezt én személy szerint nagyon fontosnak tartom.

    Én is gondoltam a forint gyengülésére, ezért is írtam viccesen a svájci alapú hitelt,de ez is egy olyan dolog,hogy írsz ide két mondatot hogy ezért és ezért változtatunk az árakon,és kész.
    Benzin árát is bejelentik, hogy le, vagy fel.
    Jó ezt viccnek szántam.

    Amire szeretnék választ kapni,mi történt a HP Touchsmartal mert ott
    két nyertes is van, törlitek, és ismét vissza rakjátok egy másik idö
    pontra??
    Én elhiszem hogy nektek is rossz, ez a sok hiba, de gondoljatok bele,
    hogy nekünk is milyen gáz, mert én már szinte nem nagyon merek
    licitálni mert sokszor kétes a licit vége.
    És hiába vigyorog ott az ember számláján, a nem kevés kredit,
    nem sokra megyek vele, ha tartok attól, hogy a kiszemelt termék,
    amire el kezdenék licitálni,valami hiba miatt törlitek.
    Reménykedjünk tényleg hogy most már még kevesebb lesz a hibák,
    vagy teljesen meg is szűnnek.
    Tudjátok a remény hal meg utoljára.

    Ilyen feltöltési akciót talán többször is csinálhatnátok,
    mert akinek ép most nem kellet, mert van kreditje bőven,
    az most erről le csúszott,és ez bizony pár ezer forintot jelent.

    Üdvözlettel: puntogo
  • padret
    #1196
    bocs még egy adalék:
    a ktm bicikli licitje, MOST kb 25 másodpercet állt 1 másodpercen, jojomama helyében én már kitéptem volna a hajam. :)
    Úgy néz ki, néhány méregfog még tényleg megmaradt....
  • padret
    #1195
    Kedves Yoodli,

    Köszönöm én is a választ, igaz a cron-okban végzett munka nem tudom hogyan tudja befolyásolni a licitálók által manuálisan püfölt licit órát, ráadásul nem előbb utóbb érik egymást utol, hanem folyamatosan és azonnal...
    Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ez így nekem még mindíg sántít, de lépjünk túl ezen.
    A következő kérdés, még mindíg az-hogy mikor fogtok a végére érni a kétes kimenetelű pl. grillsütő aukciónak, vagy tudnék még sorolni párat.
    Harmadszor, tényleg díjazom a barátságos hangvételű levelet, a kredit visszavonásokkal kapcsolatban, de ezt én még mindíg nem tudom elfogadni, több okból kifolyólag.
    Ti nem egy bank vagytok, hanem egy szipla gazdasági társulás, és ha elvesztek valamit az ember számlájáról, akkor legalább az lenne a minimum, hogy megmondjátok melyik tranzakcióm volt hibás, és legalább feltűntetnétek a kredit historiában is (már csak a fairplay miatt, hogy szerencsétlen licitálók, akik milliókat adnak át nektek jóhiszeműleg, meg tudják nézni, "áhá itt kaptam kétszer, itt meg viiszavonta a Yoodli").
    Így a válaszotokat nem tudom elfogadni, nem vagyok meggyőzve, és egyelőre nem is vásárlok tőletek több licitet.

    Ettől függetlenül sok sikert kívánok mindenkinek a licitáláshoz, és bízom abban, hogy talán egyszer tényleg megszűnik minden probléma.
    Üdv.Padret
  • hatosfogat
    #1194
    Kedves Yoodli. Először is kösz, hogy jelentkezel. Ha ennyi nem is pótolja a kommunikációs hiányosságokat, de legalább van valaki aki megszólal.

    A hibásan lezárult és visszavont liciteknél nincs igazad, azokon semmit nem buktok. Először is, nincs akadája annak, hogy a licitet megismételjétek, másodszor pedig a licitre költött pénzek már ott vannak a bankszámlátokon, hiszen visszatérítés nincs. A legtöbb amit bukhattok az az, hogy legközelebb esetleg nem megy el annyiért. De a kreditek akkor is ott vannak már, el fogják másra költeni az emberek. Úgyhogy én a hibás licitek jóváírását nem gesztusként fogom fel, hanem egy minimumként, amit a szolgáltatással adni kell. Ha kifesteted a szobádat egy vállalkozóval, aki csak a felét festi ki, akkor te is elvárod, hogy csinálja meg rendesen mielőtt a markát tartja.

    A jóváírt kreditek körüli hercehurcánál nem lett volna semmi gond, ha megfelelő tájékoztatást kapunk. Nem csak annyit - ezt is külön reklamációra csak -, hogy "bocs, X kreditet visszavettünk, mert véletlenül duplán számoltunk", hanem hozzátéve azt is, hogy pontosan mikor történt a hiba. Nem várhatjátok el az ügyfelektől, hogy bólogassanak a visszavonásra, amikor az éppen a rendszer hibája miatt történt. Mi van, ha a rendszer éppen a dupla jóváírást jegyezte rosszul, pedig nem is volt dupla? Ezért lenne fontos, hogy az időpontot is közöljétek, hogy az érintett is meg tudjon róla bizonyosodni.

    Összefoglalva, ami történt megtörtént. Koncentráljunk a jövőre, hogy ezek a problémák már ne merüljenek fel többször.
  • Yoodli
    #1193
    Sziasztok!

    Sajnos az 1-én történt átállás több olyan technikai problémát is előhozott, amit nem lehetett előre kitesztelni, mivel nem tudjuk egyidejűleg 1000 felhasználó teljesen véletlenszerű eseményét szoftveresen modellezni. Tegnap éjszaka sikerült kihúzni egy olyan méregfogat, ami reményeink szerint megoldja azt a mostanában előjött problémát, hogy az oldal 1-2 percre nem érhető el mindenkinek.
    Az átállást és a hw bővítést annak érdekében és annak reményében végeztünk el, hogy az oldal gyorsabban, hibamentesebben elérhető legyen. Ezt be kell látnunk, hogy több problémát is előhozott az elmúlt hetekben, de bízunk benne, hogy egy folyamat végére értünk, és a következő időszakban mi is fellélegezhetünk egy kicsit e terén, Ti pedig tudjátok jól használni.

    A hibásan zárult, törölt aukciók esetén tudjuk azt, hogy a ráfordított idő fájdalmas, és nagyon sajnáljuk ezt, de higgyétek el (és puntogo, köszönöm ezen hozzászólásod, mert jól látod) hogy ez nekünk pénzben is nagyon kemény veszteséget okoz! Sokszor van, hogy egy számunkra jól sikerült aukciót kell törölnünk e miatt, és inkább lemondunk a terméken keresett nyereségről, mert a korrekt eljárás fontosabb számunkra.

    Őszintén sajnáljuk a dupla jóváírások ügykezelését, mert valóban előtte tájékoztatni kellett volna az érintetteket, hogy egy rendszerhiba miatt történt a jóváírás, és mi lesz az ügy menete. Ezért ezúton is elnézést kérünk mindenkitől.
    Mindemellett nem értünk egyet azzal, hogy nem volt jogunk ezen krediteket visszavonni. Ha bármely banknál történik egy elszámolási hiba, akkor azt ugyanúgy korrigálják, de azt hiszem a közüzemi szolgáltatókkal is volt már dolga mindenkinek az egyenleg kapcsán...
    Személy szerint nekem az IEB-CIB szoftvere fél éven keresztül hibásan számolta a befektetési devizaszámlát, majd felhívtak hogy javították az egyenleget, és eltűnt ezáltal egy szemmel jól látható összeg.
    A példára válaszolva, „Ha a boltba be mész cipőt venni, és fel van árazva 5000ft-ra és a pénztáros közli veled el van árazva a cipő mert 10000ft-ba kerül,akkor is 5000ft köteles oda adni mert az volt feltüntetve a terméken.” ha mi kiírtuk volna tévedésből az oldalra, hogy 1000 Ft-ért 20 kreditet adunk, akkor nem lenne jogunk visszavonni a krediteket, de nem ez történt.
    Egy hibát javítottunk, és csak jogosulatlanul adott kreditet vontunk vissza. Ez a többséggel szemben (akik nem kaptak duplán) is így korrekt.

    A technikai, IT-s embereknek: a duplazárások okára az eddigi 6, igen komoly tudással rendelkező fejlesztő nem talált választ, amit tudtak megtettek. Mára szinte biztosra vehető hogy nem a licit szoftverben van a hiba, hanem a tőlünk független keretrendszer a hibás. A következő hetekben átállunk egy frissebb verziójú keretrendszerre (ez nagyon sok netes alkalmazás alapja), ami reméljük megoldja a hibát, és nem okoz majd gondot.

    Padret, a kérdésedre válaszolva, úgy fordul elő az, hogy két licit másodperce egymás mellett fut, hogy a teljes rendszer másodperc alapú logikára van felépítve, IT-sok nyelvére fordítva, másodpercenkét fut le egy Cron, ami millió feladatot végez, így előbb utóbb a futó folyamatok összeérnek.

    10s, küldd el légy szíves ki az a cég, aki a piaci árnál 25-30%-al olcsóbban árul legálisan és ÁFA-san, mert akkor ezentúl mi is tőle vásárolunk, nem bajlódunk itt a magyar nagykereskedőkkel és téged meg megjutalmazunk 

    Puntogo, úgy lett a HP Touchsmart ára 8%-al magasabb, hogy a Ft árfolyama változott 8%-ot, és a beszállító is ennyit emelt (2 hónapja 265 volt, most 285 az Euro). Az oldalon fent lévő árat a feltöltéskor kapjuk meg (ami a zárás előtt akár 3-4 héttel is lehet), és amikor új terméket viszünk fel, akkor ismét megkapjuk az ajánlott fogy.árat. Amikor elszállt a Ft, akkor nem is emeltünk egyik áron se, ami már feltöltött termék volt. Most történt meg a korrekció ezen termék esetén, nem látom ebben a kivetnivalót.

    Az ügyfélszolgálaton történtek személyi változások, remélem ez segíteni fog a hatékonyabb kommunikációban.

    Üdvözlettel
    Yoodli Kft
  • Proudie
    #1192
    Nekem a fő problémám a rááldozott idő. Tulajdonképpen reggeltől estig figyeltem az aukciót, még a vacsit is úgy toltam, hogy az egyik ujjam a bal egéren volt. Valahogy éreztem, hogy ez lesz :( A másik, hogy ezért utalgattam még a lóvét, amit már nem kaphatok vissza (ilyen esetben sem?). Ha most visszakapom a krediteket, akkor igen sok lesz belőlük, tehát kényszerítve vagyok a jatékra! Így azért már nem olyan jó érzés játszani. (Licitáld el a pénzed nálunk, mást nem tehetsz! Vásárolj kényszerből!)
  • bub01
    #1191
    Nálam nem törölték az aukciót utólag sem, hanem én láttam rosszul, hogy nyertem és kész. Aki e-mailt nem kap az nem nyert, mindegy mit ír az oldal :).
  • puntogo
    #1190
    Kedves Nagy Testvér!
    Olyan sok kérdés merül fel itta fórumban
    arról nem is beszélve ami megint a hp-nál
    történt, hogy szívesen vennénk ha meg szólalnál,
    és tájékoztatnátok minket, hogy mikortól tudunk
    biztonságosan licitálni.

    Üdv : puntogo
  • gateye
    #1189
    Sajnos ez megint (még mindig) a régi nóta (úgy látszik még mindig nem sikerült teljesen kiküszöbölniük ezt a hibát). Olvass vissza 1-2 hónapnyit, akkor sorozatban fordultak elő ezek a hibák. Minden bizonnyal törlik az aukciót, kreditek vissza, aztán kezdődhet minden elölről...
    Ha jól emlékszem, bub01 is ezen rágott be...
  • Proudie
    #1188
    Megcsináltam a print screeneket. xavi nyert vagy Drzsuzsa? Naggyon gázos a helyzet.
  • Proudie
    #1187
    Na, a HP-nál megint gáz lesz :( Csak reggel óta figyelem és játszom, de most úgy érzem, kissé belefáradtam az oldalba. Túl sok a zseton, amit erre áldoztam. Szerintetek két "auto" ellen két klikkel lehet nyerni?
  • hatosfogat
    #1186
    Puntogo: A "LEZÁRT" problémával kapcsolatban már korábban én is írtam hosszabban. Itt most csak annyit tennék hozzá, hogy ezúttal nem a korábban leírt, nem frissülős/rosszul frissülős eset történt, itt a szerver valóban lezárta a licitet többször is, majd újraindította pár perccel később.
  • hatosfogat
    #1185
    Kedves Bub. Én ahogy már korábban is írtam, megértelek. Ha pórul jártál, és úgy érzed ebben a yoodli a ludas, igenis tedd meg azt amit a szíved szerint meg kell tenni. A demokratikus piaci rendszernek ez az alapvető szabálya.

    Puntogo: Az írásod többségével egyetértek, ami nem is csoda, hiszen azt hiszem már elég világosan leírtam én is, hogy mit gondolok. A legnagyobb probléma a kommunikáció teljes hiánya. Egyszerűen nem tudom tolerálni, hogy visszavesznek - most már másodszor - 100 kreditemet, és még csak magyarázatot sem kapok rá, hogy miért. Illetve csak akkor kapok, ha megreklamáltam, de akkor is csak egy pongyola "korábban duplán számoltunk, most visszevettük"-öt. Ilyen bőbeszédű kommunikáció után higyje ezt el az ember...

    A vásárlós, autó eladós példáddal nem tudok egyet érteni, mert szerintem az informatikai problémák a yoodli belügyei. Nekünk vevőknek teljesen mindegy, hogy a cég saját alkalmazottai vagy egy alvállalkozó hibázik, mi jogilag is és kommunikációt tekintve is a yoodlival állunk kapcsolatban.

    A hibásan lezárult licitekkel kapcsoaltban megint teljesen egyetértek. Informatikusként meg tudom érteni, ha gondok vannak, de azt már nem, ha utólag nincsenek a gondok önként, mindenféle reklamáció nélkül, megfelelően kommunikáltan "elsimítva". Zárójelben jegyzem meg, hogy személyes véleményem szerint ezeknek a gondoknak az okozója nem kis részben a szoftvernek azon része, ami hm... "okossá" teszi a licitmotort. Mindenki értse ahogy akarja. A lényeg, hogy ha már így van, akkor pláne pedánsan oda kellene figyelni, hogy a problémás esetek megfelelően legyenek kezelve.

    Végül a teljesség kedvéért és azért, hogy korrekten mind a pozitívumok mind a negatívumok megemlítésre kerüljenek: A mai nap kaptam egy udvarias levelet, amiben arról tájékoztattak, hogy a laptop licitjét visszavonták, és a krediteket jóváírták. Mindezt ezúttal anélkül, hogy előtte reklamáltam volna. Így kellene mindig csinálni!
  • puntogo
    #1184
    Kedves bub01!
    Az elmondottak alapján nekem úgy tűnik hogy
    igazad van.De az ártatlanság vélelme alapján,
    várj egy kicsit mert a Nagy Testvér is be be olvas ide.
    Hátha meg ismerjük az ő álláspontját is,
    mert a tiedet már ismerjük.
    Talán itt kapsz válasz a kérdéseidre.
    Nálam mindig a 72 óra eltelte alatt szoktak válaszolni.
    Érzelmeket nem úgy gondoltam, de természetesen a nőkre jogos.

    Üdv neked: puntogo
  • bub01
    #1183
    Ja és még egy dolog, atána nem tartok fel senkit sem akit nem érdekel:
    "azt a választ kaptam, hogy ez lehet az ő rendszerük miatt is,
    meg lehet a net hibájából is" Kattintásom után a saját rendszerük órája is azt mutatja (újraindulás után), hogy utánam több mint 2 perc telt el a következő klikkelésig, hogyan is lehet az ha az óra 18 másodpercről indult? Nem a net, nem az én gépem, hanem az Ő órájuk írta ezt ki.
  • bub01
    #1182
    Kedves Puntogó!
    A stílussal nem lehet gond, én is kereskedelmi vezetőként dolgozom, tudom hogyan kell kommunikációt folytatni. Nem voltam bunkó, velük, nem követelőztem, megoldást kerestem, de nem akarnak találni. Nem is a "bánt" a helyes kifelyezés, mert érzelmek alapján nem döntök szinte soha (nőket kivéve), hanem jogilag rúgnak fel mindent, amit egy cég még megtehet vagy sem. Szerintem tényleg úgy gondolják, hogy náluk a rendszer, a felhasználó meg úgy sem tehet semmit, na ennek fogom az ellenkezőjét bebizonyítani nekik.
  • puntogo
    #1181
    Kedves bub01!
    Én hiszek neked,miért is ne hinnék.
    A LEZÁRT felirat már nálam is előfordult,ebben igazságod van.
    De én a saját informatikusunktól kérdeztem meg ezt a jelenséget,
    röviden hogy érthető legyen,
    azt a választ kaptam, hogy ez lehet az ő rendszerük miatt is,
    meg lehet a net hibájából is.
    Szóval nagyon nehéz ki deríteni hol van a kutya el ásva.
    Én nem akarlak semmiről le, vagy rá, beszélni,de a saját
    tapasztalatom alapján, ész érvekkel mindig lehetett a yoodlisókkal
    beszélni.Persze nem mindegy hogy milyen a párbeszéd.
    Én is olyan vagyok, ha velem valaki hepciáskodik,akkor nem biztos
    hogy válaszra is méltatom.
    Bár nem tudom hogy milyen volt a hang nem közted és a yoodlisók között.
    Egy szóval, meg tudlak érteni mert engem is bántana ha azt érezném hogy igazságtalanság ért.

    Üdv:: puntogo
  • bub01
    #1180
    Kedves Puntogo!
    Hidd el nekem, nem akartam azzal tölteni az időmet hogy mások játékát tönkretegyem, de nem hagytak más választást, és igen játszottam máshol is, bár keveset. Nem az a bajom, ahogy az oldal működik, nagyon sokat néztem, és tetszett is a működése. Mindaddig semmi bajom ezzel, amíg a kommunikáció megfelelő, és ha hibáznak azt elismerik, valamit tesznek is ellene, és nem csak a saját érdekeiket nézik. Annyira semmibe veszik a felhasználókat, akikről semmit se tudnak, mintha mindenki teljesen hülye lenne, ők meg a királyok, a királynak meg mindig igaza van.
    Én személy szerint felajánlottam nekik a békés rendezést, de külön kérték, hogy ezt hagyjuk, a rendszer tökéletes, a hiba bennem van. Nem tudom ha te eddig 2-szer nyertél volna összesen, és az oldal percekig írja hogy lezárt, örülsz, és minden, utána egy "nagytestvér" által üzemeltetett automata 2-4 perc után újra kattint és a licit megy tovább mit tennél. Mindenről készítettem képernyő mentést, el is küldtem, de ennek ellenére nem adnak semmi magyarázatot, csak annyit, hogy nem én nyertem hanem más és kész. Már az ÁSZF-nek sem akarnak eleget tenni és ilyen esetben újra indítani az aukciót, hanem a beszedett pénzt zsebrerakni és kész. Én elhiszem, hogy ez sok embernek okoz Örömet, nekem is az volt, akkor is ha csak játszottam, mert játszani márpedig jó, de hány és hány embernek veszik el a pénzét, aki nem csak játszani akar hanem, tisztességesen nyerni. Ez így már nem más mint ahogy a jogász fogalmazott:"a megtévesztéssel, a puszta pénzbefizetés (illetve az erre való ösztönzés) tűnik ki a cég üzletpolitikájából,"
  • puntogo
    #1179
    Kedves bub01!
    Légy oly kedves olvasd el a "1162" be írásomat.
    Igen írtam is hogy nyertem nem titok,február eleje óta sikerült már nyernem pár porszívót.
    Viccet félre téve, próbáltál már te másik licitálós oldalon játszani?
    Ha igen akkor nem értem a felháborodásod, ha meg még máshol nem játszottál, javaslom próbáld ki és utána nagyon szívesen elbeszélgetek
    veled akár még egy sör mellet is.
    Én nem írom le neked hogy én eddig mennyit buktam mert nagy képűnek tűnnék, de azt le írom neked, hogy az első buktám egy pink színű psp-nél történt.
    Két és fél óra leforgása alatt 30000ft bukta.
    Természetesen nekem is habzott a szám,de lenyugodva átgondoltam a dolgot, és utána sokáig csak néztem hogy is működik ez a dolog.
    De amit igazán nem értek miért is jó neked ha tönkre teszel egy olyan dolgot,ami sok más embernek viszont jó.
    Múltkor én sem tudtam egy termékre licitálni idő hiánya miatt.
    De várok pár hetet és jön megint egy.
    A lényeg, ha kinézek valamit,most már csak úgy kezdek neki a licitnek hogy tudom hogy ha kell 72 órát is a gép előtt tudok tölteni.
    Sokan az idő hiánya miatt csak péntek estétől vasárnap estig licitálnak hétvégén.
    Remélem nem bántásnak vagy okításnak veszed amit írtam,simán csak
    próbálom össze-foglalni a tényeket.

    Üdv:puntogo
  • bub01
    #1178
    Puntogo: igen látom te sokat használod a rendszert, és "sokat" nyertél is, ezért megértem azt is amit te írtál. Én viszont aki már vesztett el licitet 3-at is úgy, hogy kiírta megnyertem, vagy ugye a múltkori 8 órás csúsztatás, ahol nem tudtam maradni, pedig kevés dolognál próbálkozom, azt ennél egy kicsit bosszantóbb, hogy lenyelt mondjuk 70e forintomat. Nem a pénzzel lenne a gond, hanem, hogy ez mind rendszerhiba volt, és nincs időm előtte ülni folyamatosan, várni mikor lehet licitálni, mikor engedik el, hogy kizárólag a felhasználók használják. A hétvégét rászántam arra is, hogy egy erre írt programmal megnézzem, egy-egy felhasználó mennyit költ, egy egy terméknél. Ezek a statisztikák alapján meglepne ha a "nagytestvér" nem irányítaná a licitek lefolyását. Én mindenesetre, most mindent meg fogok tenni, hogy ezt az oldalt minél hamarabb bezárják. Ezért megmozgatok minden ismeretségemet, mert nem fogom hagyni, hogy annyit válaszoljanak, menjek a francba, rosszul láttam, nem is én nyertem, vagy ne is válaszoljanak. Szóval itt a másik oldal, nem érdekel más, mint hogy bezárják!!!!!
  • puntogo
    #1177
    Folytatom mert ki dobot az ablak. 1/2

    Szóval ennyit nem romlót a forint,és gondolom nem svájci frank alapú hitelből vettétek hogy húsz ezret emelkedjen egy hónap alatt.
    Kicsit hosszú lett, bocsi, de így is sokat ki hagytam majd legközelebb.
    Van itt jó is meg rossz is, reménykedjünk hogy hamarosan meg oldódnak
    a gondok és minden a helyére kerül.

    Üdv, és jó hetet mindenkinek: puntogo
  • puntogo
    #1176
    Kedves yoodlizók!
    Közlöm előre, nem a yoodli jogi képviselője vagyok és nem
    nagyon fog érdekelni ki mit gondol.
    Csupán tapasztalataimat osztom meg veletek.
    Nem sorolnám hol licitáltam eddig,azaz még hol játszom a yoodlin
    mellet, mert ez nem a reklám helye.
    Mondókám végén azt is le írom hogy én miben marasztalom
    el a Nagy Testvér.

    Mióta megy a yoodli az igaz hogy vannak ilyen ,meg olyan hibák is.
    Én azt érzékelem személy szerint hogy a yoodli is küzd a hibák
    ellen.

    Hatosfogatnak teljesen igaza van. ::::

    ( Arról nem is beszélve, hogy ha az ember nem lehet biztos abban, hogy az aukciók biztonságban lefutnak - és ha netán nem, akkor később megismétlik -, akkor nem vásárol úgy kreditet sem, hiszen kredit visszavásárlás nincs. Ha hiba történik, és nincs garancia, hogy ugyanaz a licit újra kiírásra kerül, akkor nézegetheti a delikvens sok feltöltött kreditjét, kénytelen elkölteni olyasmire ami nem is kellene.)

    Most jön a DE, szerintem a Nagy Testvér SEM HÜLYE, hogy le megy neki egy licit, PL: egy 170000ft-os termékre be folyik nekik 3-4százezer ft
    a licitekből, majd rendszer hiba miatt törölnie kell az egészet,és még a krediteket is vissza kell adnia,mert ugye ha gond van ez kell történjen. Ez szerintetek miért is lenne nekik jó??
    Ez olyan mint ha ma eladod a kocsidat, pénz a zsebbe.
    Erre másnap vissza hozzák olyan hibával a kocsidat amiről te sem tudtál
    és nem is tehetsz róla,és vissza kell adnod a pénzt ha korrekt akarsz lenni.Tudom azt mondjátok, ők tehetnek mindenről, igen ha közülük való az informatikus, de ha ők is fizetnek ezért egy cégnek akit meg bíztak,akkor az a cég tehet az egészről.Mi ezt nem tudhatjuk.
    Kb. szerintem ők is ezt érzik egy rendszerhibás licitnél,
    fizetünk valamiért, ami még mindig nem tökéletes.

    Persze bele lehet kötni abba amit most le írtam,tudom ez nem tökéletes példa,de nem is az volt vele a szándékom, mindenki úgy érti ahogy akarja.
    A lényeg, nekik sem jó ha vissza kell adni azt kreditet ami a zsebükbe volt már.
    Én részemről,valószínű hogy új informatikusok után néznék ennyi rendszer hiba után, vagy keményen köd béreznék.
    Bár azzal a hibák nem szűnnek meg.
    Mid ezek ellenére,nekem is, meg sokunknak van van már nyereménye itt.
    Van olyan hely ahol esélyed sincs a nyerésre, vagy ha igen, akkor nagyon sokba kerül a termék, mire a tied lesz.
    Ezeket az oldalakat az ember max egyszer ki próbálja és soha többet
    nem megy vissza.Tiszta le húzás, és nincs megveszem gomb.
    Remélem a kisördög olvassa a sorokat és talán meg szólal, mert ő is tudna mesélni érdekes dolgokat más oldalakról.
    Összefoglalva:: Vannak hibák ez tény,de nem hinném hogy a yoodlisok a felelősek 100%-ban a felmerülő hibák miatt, mert a pénz nekik is pénz,
    és ha sok a gond le kopnak a játékosok,és gondolom ezzel ők is tisztába vannak.

    Ami miatt elmarasztalnám inkább a Nagy Testvért,
    ahogy már írták előttem szolok.
    Kommunikáció hiánya, ugye mi volnánk a fogyasztók,
    akiket minden változásról vagy történésről tájékoztatni illene.
    Kredit elvételek ezen módjával sem értek egyet,ha a gép nem a játékos hibájából kétszer adta hozzá az összeget és nem szóltok azonnal,akkor ez a ti saratok.
    Ha a boltba be mész cipőt venni, és fel van árazva 5000ft-ra és a pénztáros közli veled el van árazva a cipő mert 10000ft-ba kerül,akkor is 5000ft köteles oda adni mert az volt feltüntetve a terméken.
    Ezzel csak azt akarom érzékeltetni,ha duplán számolt a gépetek,ez a ti saratok, vagy megint az informatikusotok sara lehet.
    Vevőre nem lehet más hibáját át hárítani.

    És még utoljára kérdezném, a múltkori HP Touchmart 245000FT BOLTI ÁRA VOLT. Most 265000ft lett. Miért emelkedett ennyit az ára??
    Ennyit nem romlott a jó magyar
  • gateye
    #1175
    Kedves Yoodli,
    "Örülünk" hogy újabb hibákkal sikerült minket felhasználókat meglepnetek, pl ez a napi többszöri néhány perces szerverleállás eddig nem volt...

    Biztos a gép is nehezen bírja ezt a kánikulát

    Szóval - mint az egyre több felhasználói panaszáradat is jelzi - jó lenne valami elfogadhatóbb magyarázatokat kapni a kérdéseinkre. Még jobb lenne, ha rendesebben letesztelnék a szoftvert, és nem mindig az újabb és újabb bétaváltozat futna...

    Mondjuk engem a legkevésbé sem zavarna, ha pl. 00.05-08.55 óráig nem lenne elérhető a szerver(persze előzetes értesítés után !!!) és rendes teszteléseket végeznének...

    Valamint örülnénk valami hozzáértőbb magyarázatoknak is mint a #1117-ben. Ez a nagymamámnak biztos elegendő lenne, de mivel itt van jónéhány (számítógépes) szakmabeli, van sejtésünk arról, mit jelentenek azok a fogalmak, hogy "gigahertz,sávszélesség,megszakítás,teraflops,multiprocesszor,szubrutin,stb...", és tudjuk, hogy egytized másodperc milyen rengeteg idő egy kb. 3GHz-es hatprocesszoros szervergépnek...
  • hatosfogat
    #1174
    Én holnap biztos, hogy fogok reklamálni. Ahogy írtam, megint elvettek kb. 100 kreditet szó nélkül. Most már nem érdekel, hogy a rendszer mikor mit számolt duplán. Nem én csináltam, nem az én hibám, csinálják meg jól. Ha nem jó, akkor meg nyeljék le a hibából származó kárukat, elegem van abból, hogy szó nélkül csak úgy eltűntetik a kreditjeimet. Legalább biztos lehetnék benne, hogy tényleg duplán számolt, és nem egyszerűen pénzhiányuk van, és így nyelik le az ember pénzét.

    Erre jött a mai laptop licit, ami egy vicc volt. Körülbelül ötször állt meg percekre úgy, hogy közben kétszer nyertest hirdetett, majd fogta magát és mégis folytatta. A végén is ugyanígy zárult le. Hat vagy mennyi másodpercnél kifagyott, elérhetetlenné vált, majd mire percek múlva újra elérthető lett, már lezárult. Nem arról van szó, hogy 1-2mp-el a vége előtt nem veszi a klikkelést, mert ez elődorfulhat, hanem arról, hogy kifagy az egész, percekig, majd esélyt sem adva lezárul. Vissza fogom kérni a kreditjeimet, mert a hiba egyértelműen nem a gépemben és nem is a kapcsolatban volt, hanem a yoodli szervereiben.
  • MikaH
    #1173
    Itt semmi nem úgy működik, ahogy kell(ene).
    Eddig több mint 500 kreditet buktam a rendszer hiányosságai miatt.

    1. Ha törölnek egy licitet, nem a rendszerhiba beállásától kellene, hanem a licit előtti állapotot kellene visszaállítani (legalábbis jogilag, meg az ÁSZF szerint), az addig megtett liciteket is vissza kellene téríteni. Ez nekem 336 kreditbe fáj. Nem kevés. Ha önhibámból bukom, akkor rendben van, ügyetlen voltam, na de rendszerhibából... Mit gondoljak? Ezt "simán" csak lehúzásnak lehet értékelni.

    2. A múltkor reggel nem folytatódó aukciók kb. 150 kreditbe fájnak.

    3. Ott vannak a "pillanatnyi", pár másodperces kifagyások, amiről padret is beszél. Ilyenen is buktam már.

    Szóval eleinte még én is elhittem, hogy esetleg normálisan működik, de már be kell látnom, hogy nem.

    Kedves Yoodli, és mi, akik a reggeli folytatásra számítottunk, joggal élünk-e vétóval, mert már másképp osztottuk be a napunkat, és így nem tudtunk este koncentrálva ott ülni a gép előtt?
    Ebben hatosfogattal kell teljes mértékben egyetértenem.
  • padret
    #1172
    Sziasztok,
    Bocs,hogy csak így beírogatok, bemutatkozásképpen: kb 4 hónapja yoodlizok, néhányotok reg nevét is ismerem (kicsit bánom hogy nem hamarabb találtam meg ezt az oldalt, lehet kicsit kevesebb kreditet buktam volna.. :)
    Ez velem is megtörtént, mármint hogy eltűnt egy adag (kb 50 kreditem).
    Én is kértem felvilágosítást, a válasz annyi volt, hogy ez így van jól mert duplán kaptam meg "egyszer" (???)
    Kértem, hogy mondják meg mikor kaptam duplán, na erre már nem kaptam választ.
    Egyébként a múltkor a grillsütőnél kb 20 kreditem volt még automatán, 10. után fagyott le az oldal olyan 20 másodpercre, majd amikor újraindult, már más nyerte meg...
    Kértem hogy nézzenek utána, mert ez így lehetetlen, válasz annyi volt, vizsgáljuk...
    Elkeztem elveszteni a bizalmamat az oldalba, pedig eddig 100%-ig elhittem, hogy itt minden úgy működik, ahogy kell.
    szóval ha kaphatnánk esetleg választ, a sok miértre, lehet hogy újból vennék kreditet!

    Üdv.padret
  • puntogo
    #1171
    Ez neked már nem az első eset
    ez nem szép dolog a yoodlitól.
  • hatosfogat
    #1170
    Ma ismét eltűnt kb. 100 kreditem. :( Természetesen semmi értesítés, csak egyszerűen eltűnt...

    Ha nem kapok erről valami hiteles és alapos tájékoztatást hétfőn, akkor ezt már nem hagyom annyiban, mert botrányos! Baromi mérges vagyok!
  • hatosfogat
    #1169
    Kedves Yoodli, az árakat már többször megbeszéltük. Természetesen tudom, hogy vannak ügyeskedők, nem is az ő áraikat várnánk el, korábban sem ezt tettük. Te magad írtad itt, hogy ha az árakkal gondunk van, akkor csak szóljunk. Nos, ezt tettem. ;) Nem konkrétan, mert lejárt licitnél már semmi értelme, hanem csak úgy általában, hogy aki meghatározza az árakat, az nézzen körül ismét, hogy a jövőben minél több termék versenyképes áron kerüljön kalapács alá.

    A kommunikáció pedig sajnos továbbra is egyes alá. A múltkor elvettek tőlem kb. 100 kreditet arra hivatkozva, hogy valamikor korábban duplán írt jóvá a rendszer ennyit, és ezt korrigálták. Nos lehet, sajnos nem ellenőriztem minden kreditvásárlást utána azonnal, mert feltételeztem, hogy rendben működik. De nem is ez a gond. A gond az, hogy mindezt se szó se beszéd módon, zéró kommunikációval tettétek. Legalább küldhettetek volna egy emailt, hogy elnézést, rendszerhibát korrigáltunk, és visszavettünk ennyi meg ennyi kreditet, amit - dátum, óra, perc - ekkor és ekkor a rendszerünk duplán írt jóvá. Nem így történt, egy kukkot se szóltatok, és amikor rákérdeztem, akkor is csak annyit írtatok, hogy 100 kreditet visszavettetek duplázás miatt. De hogy mikor történt a duplázás, arról semmi infó, kutassan én fel. Vagy higyjem el és kész, hiszen olyan kiváló, hiba nélküli a rendszer...

    A 8 órával eltolódott licitet inkább nem kommentálom, mások már megtették. De annyit hozzátennék - már nem először -, hogy ilyenkor nem azon kellene morfondírozni, hogy belenyúljatok-e vagy sem, hanem egyszerűen le kellene állítani a licitet, visszaadni a krediteket, és pár napon belül megismételni az egészet. Ez lenne a legtisztább megoldás. Ez a zéró kommunikáció és az, hogy mindent kénytelen megreklamálni az ember, különben semmi nem történik, elveszi az ember kedvét az egésztől.

    Arról nem is beszélve, hogy ha az ember nem lehet biztos abban, hogy az aukciók biztonságban lefutnak - és ha netán nem, akkor később megismétlik -, akkor nem vásárol úgy kreditet sem, hiszen kredit visszavásárlás nincs. Ha hiba történik, és nincs garancia, hogy ugyanaz a licit újra kiírásra kerül, akkor nézegetheti a delikvens sok feltöltött kreditjét, kénytelen elkölteni olyasmire ami nem is kellene.
  • 10S
    #1168
    Csak azért kérdem, mert nekem már sikerült, teljesen tisztán, bel- és külföldről egyaránt.
  • 10S
    #1167
    "Rendeljen meg bárki ilyen netes cégtől árut, és ha ilyen áron úgy megkapja, hogy egyrészt nem használtként szerepel, és a számla tartalmazza a 25%-os ÁFÁt is, annak szívesen adunk mondjuk Yoodlis ÁFA-Nobel díjat, pénzjutalommal."

    Kicsit pontosítsunk: Mennyi az a pénzdíj? Mert pénzdíj 200 Ft és egymillió is.