2126
Új licitálós oldal
  • hatosfogat
    #1446
    Igazad van Pungoto, a politika itt rossz helyen van, nem is keverem többet ide (azzal sem politizálni akartam amit írtam).

    Szerintem megélhetési játékos nincs, csak olyan aki megpróbálta és nem jött össze. Egyszerűen össze kell adni a megnyert termékeket és kijön, hogy az még fizu kiegészítésnek is kevés, nemhogy megélhetésnek. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ahogy írod, a játék miatt nyer olyant is amire nincs szüksége. Megnyeri, kipróbálja, aztán vagy megszabadul tőle vagy odaadja a családban/ismerősi körben valakinek. Végülis ez is fogadás. Lóversenyzésből se meggazdagodni akar az emberek többsége de sikerélmény ha nyer pár ezrest.

    Termék javaslatok: Talán a bluray lejátszók, felvevők, házimozi kittek mellé bekerülhetne egy-egy kompakt hifi torony, a biciklik közé egy olcsóbb városi robogó, a számítástechnikába pedig egy-egy lézernyomtató az olcsóbb monótól a drágább multifunkciós színesig. Aztán hangszer is lehetne - egy jó gitár, egy szintetizátor például. Kiegészítők/ékszerek között pedig egy szebb falióra, stb.
  • puntogo
    #1445
    Kedves NAGY TESTVÉR!
    Mai napon licitre kerülő Panasonic 106cm-es FULL HD LCD TV (TX-L42U2E)
    szerintem megint túl árazott egy picit.
    170-175ezer között már kapható.

    Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1444
    Sziasztok!
    Nem voltam egy pár napig,nem rég néztem be a yoodlira,és csak néztem
    hogy egy picike tv,nagy tvt meg hazudtoló áron kelt el.
    Nem semmi.

    Szia Hatosfogat!
    Van igazságod, de most majd nem át mentél politikusba,
    és ez itt a joodli, maradj inkább annak a jó játékosnak
    aki vagy, a kapitalizmus meg a szocializmus nem a mi asztalunk szerintem.



    Kedves gateye!
    Szerintem meg mágus élvezi a versengés, tetszik neki hogy tud
    mások eszén túljárni. Nem kapzsinak vagy mohónak nevezném,
    ahogy írtátok.
    Inkább begyűjtőnek hívnám.
    Begyűjti amit be tud,és ez már lehet hogy szenvedély, vagy esetleg
    üzlet.Körül kell nézni a hogy az itt meg nyert termékeket
    hol árulják.( vatera stb ) Én régebben is írtam vannak megélhetési játékosok köztünk,és ezt mai napig állítom.
    De ez nem baj,legalább is részemről,
    ha az egészséges versengésig megy.
    Bár az is egy kérdés, hogy kinél mi az egészséges.

    Más::
    10s kívül, nem erőltettétek meg magatokat,
    hogy mire licitálnátok szívesen,
    vagy nektek tök mindegy??
    Ha már van ilyen lehetőségük NAGY TESTVÉRNÉL,miért nem élünk vele??
    Írjatok ötleteket.

    Üdv mindenkinek: puntogo
  • 10S
    #1443
    Hát, nem árt licitálás előtt az adott terméknek jobban utánanézni, és azután meghozni a döntést, hogy ér-e annyi kockázatot, hogy teljes áron megvedd. Én csak úgy megyek rá komolyabban valamire, ha vállalom ezt a kockázatot. Enélkül pár klikket minden megér, próba-szerencse alapon, de egy auto-párbaj mindig magával hordozza ezt.
  • padret
    #1442
    Pontosan így gondoltam, a hálószobába pont jó lett volna, illetve lett is, így max jó drágán megvettem... :(
    Azt nem értem, miért pont EZ kellett mindenkinek???? :)
  • hatosfogat
    #1441
    Ja, nagyon függ a végleges licit ár attól, hogy éppen hányan mennek a termékre. (Ezzel nem sok újat mondtam. :)) Lehet, hogy a kis TV-nél páran úgy gondolták, hogy nem drága, éppen jó lesz ez a konyhába/gyereknek a koleszba, és mivel kicsi, nem lesz rá érdeklődés. Aztán lett...

    (Off: A kapzsiság szerintem rendszerfüggetlen, az emberrel együtt született, és mindig mindenhol jelen is volt/van. A piacgazdaság eddig az egyetlen rendszer, amelyik ezt - az amúgy negatív - tulajdonságot legalább részben a produktív irányba tudta/tudja fordítani. Semelyik másik rendszer nem volt képes erre, mert a javakhoz jutást jobban korlátozta, vagy más elvekre helyezte. Pl. "legyél jó pártember és lesz kocsi kiutalás".;) )
  • 10S
    #1440
    Azért ez nem minden esetben van így, a Gorenje termékek árai pl. a gyártó által meghatározott ajánlott fogy. árak, az már külön érdekes, hogy a jobb hűtő olcsóbb, mint a mostani gyengébb, mert előbbi a gyártónál akcióban van/volt.
  • szatimiki
    #1439
    Lehet kiszállt egy kicsit tartalékolni........
  • gateye
    #1438
    Azt a kupoláját..., miközben írtam, lezárult a fényképező... :(
    Vagy hibásan zárult? mi történt mágussal, hogy 2 autolicit után feladta?
  • gateye
    #1437
    Hát ez az, a motorja a rákfenéje is egyben, a fékje pedig egyedül a demokrácia ;-), ezért tart itt a világ, és amerre megy, az sem túl bíztató...
    Na de azt hiszem ez innentől már egy másik topik témája lenne...

    A temékek mindig is kissé túlárazottak voltak (kb 10-20%), ezt már megtárgyaltuk párszor. Én is csodálkoztam, hogy egy kis 22"-os tv majdnem annyiért kelt el, mint a 50"-os plazma...
  • 10S
    #1436
    Mostanában eléggé túlárazottak a cuccok, a mai tévé 75-80.000 Ft-ért megvehető, ehhez képest ami ment érte, az (bár csak szakaszosan figyeltem) poén volt. A "nyertes" is többet adott érte a bolti árnál. A másik tévé jobb vétel volt számára, bár ilyen ritkán adódik.
  • hatosfogat
    #1435
    Hát szerintem a kapzsiság a piacgazdaságnak éppen, hogy a motorja, de ez messze vezetne. 10$ játsszon annyit, amennyi jólesik neki. Szabad világban élünk, senkinek nincs tiltva. ;)
  • 10S
    #1434
    Dehogy sértődök meg. Csak arra megyek, ami kell, és csak azért, mert a múltkori tévére (ami akár teli áron is kellett volna egy cimborámnak) beletettünk egy nagyobb kreditcsomagot, és azt el kell költeni, lehetőleg értelmes cuccokra. Néha bepróbálkozom max 5-10 kredittel, ha viszont valami kell, arra annyit teszek, hogy akár telibe is elhozzuk. Persze, ha kialakul valami adok-kapok, akkor amíg az el nem csitul, addig csak figyelek, mert hülye azért én sem vagyok. :)
    Aztán, ha elfogy, akkor megint csak kicsiben játszom, havonta max 50-100 kredittel, ahogy eddig is. Ha kreditet vissza lehetne váltani, akkor inkább azt választanám, mert tényleg sokat betettünk.
  • gateye
    #1433
    Üdv. Szerintem ez a kapzsiság, a "piacgazdaság" rákfenéje... (jelszó: 'még-még-még-semmi sem elég...'
    10S: ne sértődj meg, de mintha mostanában te is szinte minden licitnél "feltűnnél" ;-)
  • 10S
    #1432
    Szerintem (és számításaim szerint) többet tett bele, mintha a megveszem! gombbal elvitte volna.
    A másik felében igazad van, mohóság, de azért valami kis irigység is dolgozhat itt-ott.
  • 10S
    #1431
    Hát, erre gondoltam én is. Azt hiszem, rámegyek, aztán meglátjuk.
  • hatosfogat
    #1430
    Többet nem fizethetett érte a teljes árnál, ha nem ő nyerte. Hacsak nem licitált még a teljes árnál is többet, de ezt kétlem.

    Az irígységre építéssel mire gondoltál? :) (Szerintem inkább a mohóságra épít. ;))
  • padret
    #1429
    nyerd meg mégegyszer! ez így lenne fair..
  • 10S
    #1428
    Na, visszajött az utalvány(om). Kíváncsi vagyok...
  • 10S
    #1427
    Érdekes dolgok ezek. A Yoodlit lehet, hogy sokan befektetési lehetőségnek nézik, szerintem ezek nagy többsége előbb-utóbb csalódott lesz. A tegnapi fényképező például nem hiszem, hogy bármelyik versenyzőnek komolyan kellett volna, mégis mindkettő majdnem telibe vette, de ha a lehetséges beszerzési árát nézzük, jóval a fölött (van egy olyan gyanúm (számításom), hogy magus még a kiírt árnál is többet fizet érte).
  • simati84
    #1426
    Én is egyszer kakaskodtam vele egy telefonért, végül ő vitte el bolti áron, én meg a felárazottat
  • padret
    #1425
    Kicsit rájárt a rúd..biztosan rosszul pozicionálta a varázsgömbjét.. :)
  • szatimiki
    #1424
    Ma nem volt jó napja Mágus kollegának.........
  • 10S
    #1423
    Most nézem, boltban 39900. Ennyit magus már bele is tett, de több, mint a felét Kántor is.
  • 10S
    #1422
    A fiúk pedig ügyesen megvetetik egymással a fényképezőt. Hiába, ha egy oldal az emberi irigységre épít, akkor hosszú távon sikeres lesz. Bocs a moralizálásért. :)
  • 10S
    #1421
    A fene érti ezt. Tévét viszik fillérekért, ezért a robotgépért pedig ölik egymást az emberek. :) Még az is benézett rá, aki a múlt héten már nyert egyet.
  • 10S
    #1420
    Szerintem beszerzési lehetőség az van, kérdés a megtérülés.
  • puntogo
    #1419
    Mágusra vissza térve, neki mindegy, csak nyerjen,
    Androméda és Orka fajta,de majd nála is el múlik, mint ahogy a hónapok
    múlnak.
  • puntogo
    #1418
    Na ezek jók, és nekem még most hogy
    írtad a rep jegyet,
    eszembe jutott hogy egy 2 személyes tunézia,
    vagy egyiptom út sem kerül többe mint az
    LG plazma tévé, egy hétre.
    Szerintem ezekre is lenne szépen licit.
    Egy bizonyos kart....utazási irodánál egy jó tv áráért
    egyhetes utak vannak hurghadára.
    Ha tv-re százezreket belicitálnak, egy ilyen utazásra is
    gondolom lenne kereslet.
    De nem tudhatjuk hogy Nagy Testvérnek milyen lehetöségei
    vannak.

    Üdv: puntogo
  • 10S
    #1417
    magus kartárs az 1001. licitet nyerte meg. :) Csak azért, ha lenne valami jubileumi bónusz, nehogy ő kapja már. :)

    Termékek:
    - utazási utalványok, síutak (?)
    - nyomtatók
    - komolyabb HiFi cuccok
    - robogó
    - repülőjegy

    MOst ennyi jutott eszembe.
  • puntogo
    #1416
    Ja és gratuláljunk nagy verseny szellemű
    mágusunknak az 1000 licit nyeréséhez.
    Gondolom örül, sikerült amit akart.
    Remélem a sokadik laptop közé még be fér ez is.
    Gratula neki.
    Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1415
    Sziasztok!
    Mivel ünnepli meg?
    Remélem hogy ennek alkalmából a Nagy Testvér
    most már tesz fel valami újat is a termékek közé.
    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de számomra kezd monotonná
    válni a termék lista.
    Egyszer már kérdezte a Nagy Testvér mire LICITÁLNÁNK
    szívesen, akkor adtuk ötleteket, és lás csodát,
    tettek is fel új termékeket.
    Írunk neki ötleteket, de természetesen, olyanokat
    ahol a magyar garancia meg oldható,márka szervizre gondolok.
    Én amit hiányolok, mostanság nincsenek komolyabb monitorok,
    utalványokat lehetne bővíteni, pl: obi, baumax,telefonból
    iPhone 4 stb.
    De szerintem írjátok le ami eszetekbe jut,
    és hátha eleget tesznek a kérésünknek.
    Mást nem kapunk egy választ, hogy lehet vagy sem.

    Üdv mindenkinek:: puntogo
  • 10S
    #1414
    Megvolt az 1000. lezárt aukció. Mivel ünneplik meg? :)
  • 10S
    #1413
    Megmondom őszintén, én a termékleírásokat ritkán nézem meg, a típus alapján megkeresem a terméket mondjuk a gyártó oldalán és abból indulok ki.
  • simati84
    #1412
    Nekem a laptopnál ez tetszik a legjobban:
    Memória bővítőhelyek 1 felhasználó számára szabad memóriafoglalat
    Ha 2 felhasználó van akkor nem bővíthető?
    Nem azt akarta, hogy 2 foglalat, és abból 1 foglalt és 1 szabad?
  • 10S
    #1411
    5 perccel azután záródott le, hogy elmentem otthonról, mondván, hogy ez ma nem is biztos, hogy végigmegy. Később be akartam szállni, így jártam. :P Pedig ezt már akkor kinéztük, amikor a másik hasonló módon elment, bár az jobban bosszantott, mert abba toltunk egy keveset.
  • atonika
    #1410
    Várható volt, hogy az előző, ugyanilyen típusra folyó nagy harc elrettenti az embereket, de hogy arra betoltak összesen közel másfél millát, erre meg 20ezret sem, az valóban meglepetés volt.
  • 10S
    #1409
    Ez a netbook meg erősen túl van árazva.
  • 10S
    #1408
    Na, erre a tévére biztosan sokan vártak, meglepően hamar elment. Szerintem nem csak én ülök félig-meddig csalódottan a gép előtt.
  • 10S
    #1407
    Egyetértünk. Van, amire nem szabad rámenni, mert a teli ár mindig benne van a pakliban (legalábbis nálam, egy értékhatár fölött), és ha a termék nem ér annyit, akkor felesleges kockáztatni.