2126
Új licitálós oldal
  • gateye
    #1606
    Szia hatosfogat !

    Bizony, bizony, köszi és teljesen jól látod a dolgokat... :-)

    Üdv
    gateye(Haro)
  • Nzoltan02
    #1605
    Hali!
    Régebben már irkáltam a fórumba, azt gondoltam, talán emlékeztek.
    Bemutatkoznom nem kell, ez a loginnevem is, bár van egy másik is. Kb fél éve kezdtem licitálni, csak keveset játszottam és egy ideje nem yoodliztam, de tervezem, h nemsokára benézek. Egyébként, nem hízelgésnek szánom, de nagyon szimpatikus a hozzáállásotok(puntogo, moonwhite, stb) habár egyszer elég csúnyán összeakadtam puntogoval, de végülis ez egyfajta verseny...előfordul...
  • hatosfogat
    #1604
    Ebben az értelemben véve neked van igazad.;) Ilyen esetek velem is előfordultak, legfeljebb én nem tiszteletnek éreztem, inkább csak nem tartottam volna hmm.. fairnek? affene tudja. De tény, hogy van ilyen.

    Egyébként ajánlom figyelembe pl. a Haro nevű játékos játékát. Vagy a borso76-ét, Saga-ét, és még tudnék párat mondani. Nekem nagyon tetszik ahogy játszanak, türelmesek, megfontoltak, és csak annyira agresszívak amennyire muszáj. Egyszer-kétszer össze is akadtunk, de többször előfordult már, hogy rájuk például nem kezdtem licitálni, pedig láttam esélyt. És - bár ezt tudni nem tudom, mert nem ismerjük egymást, soha nem beszéltünk, de - szerintem volt már, amikor ők sem tették ezt velem szemben. (Vagy nem volt, és én is csak szimplán hülye vagyok. ;))
  • gateye
    #1603
    Sziasztok!
    Nem voltam pár napig, látom forrt a fórum(alig győzök visszaolvasni)... és a yoodli...
    Bár ilyen se nagyon volt még, hogy vasárnap este semmilyen futó licit sincs...

    Engem is meglep, hogy mennyi új játékosnév jön elő. Talán a facebook okozza..., vagy vége a nyárnak és a jóidőnek és mindenki a gép elé vonul vissza..., vagy egyre többen olvassák ezt a fórumot és kedvet kapnak :)
    Nem tudom, de úgy látszik, egyenlőre nem kell bezárni a yódlit érdeklődéshiány miatt :)
    A sok "próbálkozó" között eddig is voltak (és gondolom ezután is lesznek) "kamikaze" típusok, de ezek előbb-utóbb kikoptak/kikopnak. (remélem Skaidy megfogadod a tanácsot). Azt gondolom, aki itt játszik, annak nem célja a teljes áron történő vásárlás (még ha néha így sikerül is), és tényleg, aki túl nyomulós, az egy idő után megtalálja ellenfeleit... erre bőven volt példa az elmúlt hónapokban.
    Akik mindezeket "túlélték", és még mindig kitartóan (de nem állandóan és mindenre) yoodliznak, azok - szerintem is - megtanultak "ésszel" játszani, és azt, hogy néha bizony ki lehet/kell szállni még akkor is, ha benne van 100-200 kreditnyi.
    És ezen licitálók - úgy érzem - legalábbis valamifajta tiszteletet kivívtak egymás előtt. A fórum hangneme is sokat tisztult a kezdetek óta (a legelején emiatt pl én sem írtam).
  • puntogo
    #1602
    Egyébként nem a licit játékost kell tisztelni,
    maga az embert, szerintem.
    p.
  • puntogo
    #1601
    Szia Hatosfogat,
    Nagyon kedves, rám nézve,de én ezt nem így érzem.
    Főleg mostanság, hogy nem igazán tudom követni,
    olyan rendszerességgel a liciteket mint régebben.
    Azt hiszem, minket a hónapok meg tanítottak sok mindenre.
    Igen, tisztelni a másikat.
    Miért? Nem lehet tisztelni valakinek a tudását?
    A hozzáértését? A taktikáját? Szerintem meg lehet.
    De maradjunk annyiban, hogy talán mi ketten,
    és talán még 4-5 nevet tudnék sorolni,
    akik sok mindent meg éltünk, és át éltünk, itt
    a yoodlin.És ezekből sokat tanultunk,ezért mikor
    játszunk, eszünket is használjuk.
    Én ezt így gondolom, de az is lehet hogy tévedek.
    Mint már írtam, meg más is írta hogy ifjú titánok jönnek.
    Igen jönnek, és nem néznek semmit, nem olvassák esetleg
    a fórumot, vagy ha olvassa is, úgy gondolja, ki az a moonwhite,
    vagy ramszesz, majd én le csavarom őket.
    És ilyenkor jönnek a teli áras vásárlások.
    De mi régiek, ilyet is túl éltünk már nem keveset,
    és még mindig itt vagyunk.

    Üdv: puntogo
  • puntogo
    #1600
    Szia Mágus,
    Nem többet mint amennyit rollunk régiekről lehet tudni.
    Egy picit mindenki be mutatkozott.
    De ez nem kötelező.
    Üdv: puntogo
  • 10S
    #1599
    Hát márpedig nevezzük akárminek, de szerintem létező dolog. Vannak olyanok, akiknek ismeretlenül is simán enged az ember, persze ez nem függ az illető eredményességétől. Most nem szeretnék neveket emlegetni, de számtalanszor előfordult, hogy csak azért nem klikkeltem vagy mentem be auto-val, mert aki éppen bent volt, az már "megdolgozott" a cuccért.
    Aztán az is lehet, hogy én vagyok szimplán hülye. :)
  • hatosfogat
    #1598
    Ez hízelgő, főleg ha a yoodli valóban legjobb játékosa mondja. ;)

    A tekintéllyel/tisztelettel nevezzük akárhogy, nem értek egyet. A tiszteletet amúgy sem tartom jó szónak ide. Az ember tiszteljen egy olimpiai bajnokot vagy egy életmentő tűzoltót, de ne egy licit játékost. A tekintély talán megfelelőbb szó, de nem nem hiszem, hogy szó lenne ilyesmiről. Ha létezne, akkor mi régebbi játékosok nem licitálnánk időnként teljes áron. Márpedig licitálunk, Puntogo is, én is, és minden más régebbi játékos is. Legfeljebb ritkábban, mint azok akik nemrég kezdték, mert már kevesebb az a termék amit "feltétlenül" nyerni szeretnénk. De időnként előfordul, és ilyenkor a teljes ár is benne van a pakliban, senki nem kivétel.

    Más. Ma este kicsit akadozósnak éreztem a szervert, remélem éjjel újraindítják, és nem jön megint egy hibás licit sorozat...
  • magus1
    #1597
    Hali! Mit szeretnétek tudni magus-ról?
  • 10S
    #1596
    Már írtam többször: Itt szerintem sokaknak számít, hogy ki ellen játszanak. Nekem is számít. Van, aki elől bármikor félreállok, ha nincs még benne sok pénzem, vagy nem kell annyira a cucc. Nem azért, mert félnék tőle, elsősorban azért, mert nem szimpatikus senkinek az, ha valaki mindenre nyomul, rámozdul. Ugyanígy én is tapasztaltam már, hogy volt, aki nekem engedett. Moonwhite régi motoros, van egy bizonyos tekintélye, és szerintem sokan tisztában vannak a tudásával is. Márpedig a Yoodlihoz az is kell (stratégia, taktika, ráérzés). Az én elcseszett licitjeim is azok voltak, amire nem tudtam figyelni, nem tudtam követni. Ezért azok a cuccok, amik igazán kellettek volna (pl mosógép), teli árban jöttek, míg volt, ami nagyon olcsón.
  • puntogo
    #1595
    Hello Nzoltán02,
    Nem félnek tőle az emberek, csak tisztelik, mivel biztos nem
    haragszik meg ha nevén nevezem (moonwhite=hatosfogat)minimum
    hat hónapja játszik itt, és legjobb játékosnak
    tekinthető az oldalon.
    De rólad bocs de nem tudunk semmit,
    ugyan úgy mint mágus játékos társunkról.
  • magus1
    #1594
    Hello Nzoltan02! Tekerj lentebb egy kicsit és be tudod azonosítani. egyébként nem ma kezdte a joodlit és ebből eredően jó a taktikája.
  • 10S
    #1593
    Nem kell sokat visszaolvasnod, hogy megtudd. :)
  • Nzoltan02
    #1592
    Hello Mindenki!
    Tudja valaki, ki ez a moonwhite? Nem értem, hogy csinálja...ennyire félnek tőle az emberek?
  • hatosfogat
    #1591
    Na, miközben írtam, aközben válaszoltál is. Remek! Vedd semmisnek az előző postomat, és üdv közöttünk. :)
  • hatosfogat
    #1590
    Értem én, és nem is az itt a lényeg, hogy végigvitted. Ez előfordul, ráadásul abszolut a te dolgod.

    A probléma inkább az volt, hogy idejöttél, és belépőként kvázi közölted, hogy helósztok, itt vagyok, amúgy meg ha licitálok, akkor meneküljetek, mert én t*kös csávó vagyok, mindenkit letúrok. Legalábbis ez volt az üzenete. Utána meg közölted puntogoval, hogy lényegében ő rontotta el a bulidat. Rossz belépő volt.

    Ez a topic azért van, hogy egymást segítsük, kibeszéljük a problémákat, jelezzük egymásnak és a "nagy testvérnek" is, ha gondunk vagy javaslatunk van. Nem jó belépő ide a "keménykedés", erre utalt Puntogo és Padret jó szándékkal. A többi - a taktikád és minden más - a te dolgod. ;)
  • puntogo
    #1589
    Kedves Skaidy!
    Te nagyon félre értesz valamit.
    Én nem vagyok, és nem is leszek felháborodva,
    csak mint írtam ez egy ilyen játék.
    Itt nagyon sok olyan játékost láttam már mint te.
    És akik tartósan itt vannak azok tudják, nyerni csak
    úgy lehet ha tudsz veszteni is.
    Itt jó páran vagyunk akik tudjuk, hiába van bent 200 kreditem
    az nem jelenti azt hogy nem jön be mellém valaki.
    Egyébként ha nem én megyek be melléd a ps3-nál bemegy más,
    és akkor mással mész valameddig, vagy végig, és én utána szállok be.
    Amit fontos tudnod, és ezért írtam,nem mindig vezet
    nyeréshez a kamikaze stílus.
    Egyébként meg nekem ha telibe vettem volna meg, akkor sem zavart
    volna, mert szükség volt rá, és mivel mostanság nem rendszeresen
    licitálok idő hiány miatt, így ha bemegyek valamiért akkor mindegy
    mennyiért hozom el.
    Nem is értem miért sérelmezed hogy bátorkodtam melléd be szállni,
    ez a játék erről szól.
    Üdv: ramszesz=puntogo
  • Skaidy
    #1588
    Igazad van, ez tényleg rosszul vette ki magát. Nem akartam senkit ijesztgetni vagy megfélemlíteni ezzel, hogy most hú de kemény vagyok:D

    Megfogadom a tanácsot, köszi.
  • padret
    #1587
    Szia Katzor,

    Bocs, hogy csak most reagálok a lenti hozzászólásodra, de valahogy nem tudtam szó nélkül hagyni:
    Szóval, ha te " beszállsz" autoval, akkor te bolti árig mész...
    Hát, ha ezt most ilyesztgetésnek szántad, akkor bocs, de sem én, sem más nem nagyon ilyedt meg,(egyébként ezt én is megteszem, és még vagy 30-an rajtad kivül, itt a fórumon) vannak-voltak itt már ilyen hozzáállású userek, és inkább nem folytatom, csak annyit még, hogy csak igy tovább, és majd beszéljünk már egy pár hét múlva, hogy mit nyertél meg, meg hogy mennyit tettél bele. Jó szorakozást, de fognak itt még meglepetések érni /ezt tapasztalatból mondom, és inkább tanácsnak szántam/

    Üdv.padret
  • 10S
    #1586
    Bocs, hogy beleszólok, de a Ps3 nem olyan cucc, amire olyan nagyon "szüksége" lehet valakinek. Bár természetesen nem vagyunk egyformák. :)
  • Skaidy
    #1585
    Jogos amit mondasz, viszont szükségem volt a Ps3ra, és én mikor elkezdtem a licitet nem ismertem ramszesz nevét, nem tudtam, hogy ő végig fog jönni.

    "Ha ismerlek ha nem én már 5db ps3 engedtem el vagy át."
    Ez az én hibám is, hogy nem írtam előbb a fórumba, és legközelebb meg tudjuk beszélni, hogy ez most a tiéd, és a következőre pedig én megyek rá. Én is azért licitálok, hogy valami nyereséget is kihozzak belőle, mert nincs nagy teteje mindent bolti áron (vagy afelett) venni.
  • 10S
    #1584
    Ezek a kulcsmondatok. Ezért zseniális találmány ez az oldal. Van egy nagy nyertes: az üzemeltetők. Vannak kisebb nyertesek, kb tucatnyian. És vannak, akik az előző kettőt szponzorálják. Ki rövid ideig, ki tovább.
  • hatosfogat
    #1583
    Miért is teljesen egyértelmű, hogy nem szállhattál ki 100-150 kreditnél? Azzal jobban jártál, hogy 90 ezerért vettél meg egy 75 alatt is megkapható PS3-at? Ugyanúgy elbuktad azt a tizenöt ezret így is.

    Egyébként szerinted hányan voltak még, akik már beletettek addigra 100-150 kreditet előtted, amikor beszálltál? A te érveléseddel az ő részükről is teljesen egyértelmű, hogy maradniuk kell, és ők kérdezhetnék, hogy te miért nem szálltál ki, amikor még semmilyen kötöttséggel nem voltál benne?
  • Skaidy
    #1582
    Ja egyébként teljesen új vagyok, privátban már leírtam hogy miért neked írtam. A teljesen új azt jelenti hogy 2-3 hete szemlélem a yoodlit, és ezt a fórumot. Ez van.
  • Skaidy
    #1581
    Nem értem min vagy felháborodva, de te tudod :)
    Teljesen egyértelmű, hogy én nem szállhattam ki az adott szituációban (100-150 kredit), míg mikor te belekezdtél, ha ismertél volna, lehet hogy nem döntesz úgy, te ott még semmilyen kötöttséggel nem vagy benne.
    Bocs ha tiszteletlen voltam, de szerintem akkor nem igazán értetted meg a mondanivalóm, ha ezen felháborodsz.
  • 10S
    #1580
    Aki nem megvehető termékre pár kreditnél többet tesz fel, az vagy hülye (bocsánat), vagy rengeteg kidobni való pénze van. Az is lehet, hogy észre sem veszi, hogy nem megvehető (tegnap este néztem én is, hogy mi megy, és nekem se tűnt fel). :(
  • 10S
    #1579
    Az a baj, hogy tényleg van az a pénzmennyiség, ami után az ember nehezen száll már ki, pláne, ha kell neki a cucc. Én is úgy vagyok, hogy nem engedhetek meg magamnak túl sok vesztes licitet, ezt úgy lehet kiküszöbölni, ha az ember CSAK arra megy be, amire szüksége van (tudom, hogy vannak, akik eladásra is próbálkoznak, hosszú távon ez NEM MŰKÖDIK, én egy Yoodlin nyert terméket adtam / adok el, mert nem olyan, mint amilyenre számítottam, nyerni nem fogok rajta valószínűleg). EZt nem tudják sokan betartani, és versenynek érzik a dolgot. Ami nem kell, azzal is lehet próbálkozni, 1-2 kreditet szinte minden megér (lásd moonwhite telefonja).
    Viszont ami kell, ott - főleg, ha az ember nem lehet egész nap a gép előtt - csak az auto marad (persze, azt is lehet ésszel csinálni), mert buktam már amiatt licitet, hogy nem vette be a rendszer a klikket - ilyen az Internet. (A mosógép nagy része úgy zajlott, hogy nem láttam a gépet.)
  • magus1
    #1578
    Hi Mindenki! Végre beazonosítottam mindenkit. Így remélem tudunk majd nem egymás rovására vásárolni. Megfigyelve a lezárt aukciókat tényleg fel lehet építeni stratégiákat, mondjuk nem egy olyan termékre, mint ami most is megy és nem lehet megvenni teli áron, tehát szívás a sok "kezd" yoodlisnak, mert közülük egyvalaki nyeri meg vagy valaki aki ügyes és résen van.
  • puntogo
    #1577
    Tudtam, kezdődik a provokáció.
    Sajnálom, akkor szponzorok leszünk a yoodlinak,
    Ha ismerlek ha nem én már 5db ps3 engedtem el vagy át.
    Te meg engem nem ismersz, azaz szerinted igen, de nem jól.
    Te fogsz mágus nyomdokaiba lépni?? Vagy te is egy sógor vagy??
    De semmi gond,nem te leszel az első aki belém köt. Az életben sem futottam el senki elöl soha, itt a yoodlin sem hátráltam meg soha
    az hogy az eszemet használom, az nem meghátrálás lesz.
    Vannak játékosok akik tisztelik egymást, de nekik van miért.
    Tudod ez egy ilyen játék, volt hogy nekem 300 vagy 600 kreditem bent volt,és még is rám jöttek.Ha valaki egy ilyen játékba be száll, fel kell készülnie mindenre, én mindig a rosszra számítók, és így nem ér meglepetés, híd el veled szemben sem fog.
    Tudod végig néztem az első licitedet, azaz nyereményedet,gratulálok,
    ha te új lennél, nem vinnél el még egy szobai mérleget sem,
    főleg nem úgy hogy másodszor játszol.
    Meg egyébkén is miért is privátba írtál pont nekem,
    miért nem hatosfogatnak írtál?? Vagy bár kinek aki itt van rég
    óta. Vagy most mi van? megint zavarom egyesek köreit.
    Ha én teljesen le köszönnék akkor is lesznek vesztesek és nem én leszek, mert külső szemlélő leszek.
    Összegezve, akkor hajrá, játszunk egy jót,mond meg mire menjek be
    és én be megyek.De valami jó tételt nézzél ki, légy szíves ami használhatót.

    Üdv: ramszesz

  • Skaidy
    #1576
    Értem mire gondolsz.
    Nyilván tudni kell kiszállni, de ha olyan mértékben benne vagyok már a licitben, akkor sajna nem engedhetem meg magamnak, hogy feladjam.
    Ha olyan emberrel akadok össze, aki hasonlóképpen gondolkodik, akkor egyikünknek sem éri meg, ez így van.
    Csak hogy döntöd el, hogy most éppen kié legyen az aukció.
    Lásd én már 100-150 kredittel voltam benne, mikor elkezdtél licitálni, nem szállhattam ki, de te megtehetted volna, csak nem ismertél.
    Remélem így már érted mire gondolok.
  • puntogo
    #1575
    Kedves Katzor!
    Csak információ ként hozzá tenném, az álláspontodat
    még gondold át, mert tapasztalatból mondhatom,
    sok teli áras vásárlásod lesz akkor ha így gondolod,
    hogy automatán végig mész mindig.
    De végül is te tudod.
    Én hatosfogatot ki egészíteném még annyival, hogy kell
    itt a yoodlin 6-7 hónapos múlt is, és nem kevés szerencse+ ész
    is fontos, mert ész nélkül játszani könnyű.
  • 10S
    #1574
    Még annyi, aztán húzok aludni: Nézzetek utána, hány esetben nyert valaki, aki erőből játszott. Ha összeakad 2-3 nehezen engedő játékos (mint én tegnap), itt szinte törvényszerű, hogy mindketten rosszul járnak. Mivel mindig lesz olyan, aki ezt figyelmen kívül hagyja, hosszú távon fog tudni működni az oldal.
    Már sokszor leírtam: pont olyan, mint a póker. Minden megy a maga rendjén, az ügyes nyer, az ügyetlen veszít, amíg nem jön egy abszolút pancser, aki mindent megkavar. Persze, hogy ő veszít, de magával ránt, akit tud, persze mindezt akaratlanul.

    Na, igyatok meg ti is valamit. Ma megünnepeltük a mosógépet. ;)
  • 10S
    #1573
    Kiegészíteném: Jó adag együttműködési készség, adott esetben lemondás, önzetlenség. Örülni mások sikerének. Mit gondoltok, hányszor van olyan, hogy más is "ott van", mégis enged egy másikat nyerni. Ma ő, holnap én. Ma ő nyer pár kreditből, holnap majd én fogok.
    Aztán ha jön az izmozás, akkor szinte törvényszerű, hogy egyik sem nyer: jön a nevető harmadik-negyedik.

    Na jól van, ma ittam pár sört. :) De valahogy így van ez.
  • hatosfogat
    #1572
    Ezek szerint nem olvastál vissza a topicban még. :) Mindkét kérdésedre válaszolok akkor: Aki ide ír, az vagy azon a néven is játszik, vagy ha nem, akkor korábban megírta már a nevét. Hogy ne kelljen visszakeresned (gondolom nem bánják ha újra leírom), például 10$ játékos neve TenBeer, puntogo-é Ramszesz, az enyém pedig moonwhite.

    Az előző kérdésedre válaszolva: nagy szerencsével. Egy kreditért nyerni máshogy nem lehet, ezzel gondolom nem mondok nagy titkot. ;) Nem én vagyok az első, és az utolsó sem innen a topicból akinek ez összejön, de elég ritka. Szerencsés időben kell ott lenni és licitálni.

    Általánosítva pedig - gondolom ezzel sem mondok újat - kell a tapasztalat. A sok végigkövetett, elvesztett, megnyert licit. Plusz ott a lezárt licit történet, ami mindenki számára elérhető. Ezekből próbál az ember "kupálódni".
  • Skaidy
    #1571
    Ezt én se értem, ott licitálnak sorba az emberek, moonwhite beautozza, mindenki halálfélelembe és leállnak, most ez hogy lehet, hogy egyből átengedték neki?

    Ja amugy üdv mindenkinek, én még új vagyok :) Nicknév: Katzor
    Azt azért megjegyzem, hogyha láttok autozni, akkor én bolti árig megyek, mert egyrészt szükségem van arra a dologra, másrészt meg ha elkezdek valamit akkor be is fejezem, különben kárbavész a pénz..

    Az egyik ps3 aukciónál pont puntogoba futottam, hát egyikünk se járt jól sajna.
  • magus1
    #1570
    Ja, a tutilicittel meg nem foglalkozom, mert tuti hogy robotokkal kell vívni és csak teljes áron lehet venni. Ti egyébként ezen a néven vagytok a yoodlin amit itt is használtok?
  • magus1
    #1569
    Nekem a szike név az üvegtigrisből rémlik, de miért tőlem kérdezitek. Inkább azt mondjátok meg, hogy tud moonwhite 1 kredittel elvinni dolgokat????
  • padret
    #1568
    Szia Puntogo,
    Jól emlékszel, ottani játékos név, szintén begyűjtő hozzáállásal.
    A többit Szatimiki elárulja, reméljük! :)
    üdv.padret
  • puntogo
    #1567
    Szia szatimiki!
    Miért, ki az a SZIKE?
    Ha jól emlékszem tutiliciten láttam a nevét
    mágus sógorával,ballagbpvel, talán vívott?

    Üdv: puntogo