2126
Új licitálós oldal
  • 10S
    #1646
    Rossz döntést hoztak, ennyi. Azt hitték, benyeljük. Rosszul gondolták. Egyrészt én már 15 éve nyomom az Interneten, elég sokmindent láttam és tapasztaltam már, tudom mikor hova kell fordulnom. A PayPal számlám is már lassan 5-6 éves, rengeteg pénz ment át rajtuk, ennyi idő alatt mindössze egyszer kellett elindítanom egy reklamációt távol-keleti irányba, az is megoldódott egy napon belül utána.

    Az nyilvánvaló, hogy a mi elvesztésünk nem fog fájni nekik, hiszen a mi játékunk egyértelműen pozitív egyenlegű - a mi javunkra. Kérdés, hogy ez milyen üzenetet hordoz magában, a többi felhasználó felé. Afelől pedig biztosak lehetnek, hogy ez az ügy elég sok felhasználóhoz el fog jutni. Ha pedig az jön le, hogy egy ilyen licitoldal csak a lúzereket tűri el, hát...
  • bub01
    #1645
    Mindenki tudja, hogy nem rajongok a cégért, de ezt most akkor sem értem miért csinálta. Miért akarja egy cég elveszíteni a jól fizető húzó embereit?
  • 10S
    #1644
    Na, a PayPal-os reklamációt elindítottam. Érdekességképpen: a PayPal-hoz regisztrált telefonszámuk (ha valaki szintén elindít egy ilyet, akkor látni fogja) nem jelentkezik, de mivel két számsorból áll, gyanítom, nem létező számot adtak meg. Mindenesetre felveszem közvetlenül a kapcsolatot a PayPal-lal, mert ez így már több, mint gyanús.
  • 10S
    #1643
    Na, közben mit találtam: Két itteni fórumozó név szerint is meg van említve a cikk végén.
  • 10S
    #1642
    Köszönjük. Nekem is sokmindenről van (ahhoz, hogy itt valaki sikeres legyen, hosszú távú megfigyelések sokat segítettek), de adott esetben bármi segítség hasznos lehet.
  • bub01
    #1641
    Ha a bizonyításhoz szükségetek lesz statisztikákra, excel formátumban, akkor bármely aukcióról szívesen készítek nektek. Ezzel sok minden bizonyíthatóvá válik a rendszer működéséről.
  • 10S
    #1640
    Köszi, magus!
    Ami az újoncokat illeti: Ez egy ilyen időszak, a Facebook-on szórják ki az ajándék krediteket, az ingyenpénzzel meg mindenki másképp bánik, mint a sajátjával, úgyhogy most várhatóak ezek a csetepaték.
    Az első feléhez: Én is remélem, de - megvallom őszintén - erre egyelőre nem sok esélyt látok. Ahhoz, hogy egy ilyen, enyhén szólva is rizikós, kétes kimenetű lépést megtegyenek, valami nagy problémának kell lenni. A nyári holtszezont látva (és főleg emiatt sikerültek azok a vitatott jó vételek) én arra gondolok, hogy gondban vannak. :(
  • magus1
    #1639
    Hello Srácok! Drukkolok nektek, hogy sikerüljön mindenféle jogi út és egyéb nélkül ezt lerendezni és őszintén remélem, hogy csak tévedésről van szó. Egyenlőre nekem is van egy-két cucc amit még nem kaptam meg és már napok óta nincs válasz, hogy ezek mikor érkeznek. Egyébként meg látva a sok "újonc" hevességét lassan nem lesz érdemes yoodlizni.
  • 10S
    #1638
    Na, aludtam a dolgokra egyet. puntogo, hatos: elküldtem privátban a telefonszámomat. Egyeztessünk!

    Azt gondolom, hogy az ügyfélszolgálatuk 8-tól dolgozik (emberi számítás szerint), én a magam részéről 10-11 óráig várok az egyeztetésre. Mivel valóban nem unatkozó milliomos, hanem "kispénzű" közalkalmazott vagyok, nálam nem babra megy a dolog. Azért játszottam a Yoodli-n, mert itt volt esélyem megszerezni olcsón olyan dolgokat, amiket amúgy nem tudtam volna megvenni. Ezért fogok minden követ megmozgatni, hogy megkapjam, amiért megdolgoztam. Ja, és az ÁSZF módosítása miatt (bár ebben nem vagyok biztos, és jogásszal erről még nem konzultáltam) szerintem van jogalap arra, hogy a már befizetett pénzt visszakérje az ember, hiszen a két fél közötti korábban megkötött szerződés érdemben módosult.

    Úgy gondolom, esetünkben 4 szálon lehet elindulni, ha nem sikerül az egyeztetés:

    - jogi út (Ha igaz, amitől tartok - nincs lóvé -, akkor ezzel ugyan az igazunkat kimondhatják, de csőd esetén a pénzünknek, megnyert termékeknek bottal üthetjük a nyomát.) - ezt elindítottam
    - PayPal - Nem tudom, visszafordítható-e, ezért ezzel várok, kb 11 óráig. Mivel nem teljesültek a szerződési feltételek (magyarul: a pénzemért, amit rajtuk keresztül befizettem, nem kaptam meg az ellentételezést), el lehet indítani 45 napon belül a reklamációs folyamatot, amivel esély van a befizetett pénz visszaszerzésére. A PayPal erre nagyon érzékeny. Megnézem, a Payplaza-nál mit lehet tenni.
    - sajtó - megintcsak nem visszafordítható, ezzel is várok. Szerintem lesz olyan csatorna, újság, hírportál, akik "vevők" lennének az elmúlt majdnem fél év tapasztalataira (statisztikák, stratégia), ott szívesen elmesélem, hogyan lehet pár klikkből megszerezni a cuccokat
    - hatóságok - nem visszafordítható, ez lesz az utolsó, amibe belekezdek
  • 10S
    #1637
    Még egy ártatlan kérdés, aztán megyek aludni (másodszor):
    Mi az a minimum kredit, amivel - technikai probléma nélkül - el lehet hozni egy terméket?
  • 10S
    #1636
    :( Túl olcsón nyerted meg. Azt pedig - mostanában - nem szabad. Legközelebb megyünk veled egy darabig auto-val, felváltva. Bár akkor meg majd az lesz, hogy összebeszéltünk.

    Közben megvan a negyedik user, egy barátom, akinek én ajánlottam a Yoodli-t (és kaptam érte 5(!) ingyen kreditet). Most ég a pofámról a bőr, hogy mibe rángattam bele, neki az összes (!) eddig megnyert licitjét törölték. Mondjuk ő kevésbé nyugodt fajta, mint én vagyok... :)
    Ez esetben fennáll az együttműködés, hiszen én láttam el kezdeti tanácsokkal, nem tudva még, hogy ez tiltott dolog.

    Na, srácok, lehet szervezni a közös fellépést! Ha összetesszük mindenünket, nem kevés tudásunkat, derülhetnek még ki érdekes dolgok. Ekkora baklövést!
  • puntogo
    #1635
    Be léptem az oldalamra és lás csodát.
    mosógép kivizsgálás alatt.
    Akkor úgy nézem ugrott mosogép.
    de a ps3 az nem.
  • hatosfogat
    #1634
    Nincs itt szó műszaki hibáról. Ha megnézed a kontextust, azt, hogy hirtelen módosítanak az ÁSZF-en, visszavonnak egy csomó licitet, és mindezt nem össze-vissza, hanem csak két embert érintően, és azoknak is csak a jó áron nyert licitjeit, akkor az már önmagában erősen "izgi". És tedd mellé azt a levelet amit beidéztem, amit nem lehet máshogy érteni, mint burkolt célzást.

    Szerintem vagy egy yoodlis ember olvasta ezt a topicot, vagy volt egy jóakaró, aki írt nekik egy levelet, és ők léptek válaszul egy rosszat. Egyelőre bízom abban, hogy rájönnek, hogy csak benéztek valamit, és korrigálják magukat. Ennek már így is nagyon rossz a PR-ja, biztos nekik sem hiányzik, hogy ne érjen jó véget.
  • puntogo
    #1633
    Köszönjük a türelmét és együttműködését, és reméljük, számos termékünkre tesz sikeres licitet, gazdagítva eddigi nyerteseink táborát.


    Így most hogy gazdagítsuk a nyertesek táborát??
  • 10S
    #1632
    [Amúgy szerény véleményem szerint ez a nyár nem úgy sikerült, ahogyan tervezték, és valamit gyorsan ki kellett találni...]
  • 10S
    #1631
    Hát, nem egyszerű történet. Mindenesetre ez azt jelenti, hogy augusztus 14-ről FOLYAMATOS technikai hibák vannak, legalábbis azóta nekem nincsen olyan megnyert licitem, amit technikai hiba miatt ne töröltek volna (és ahogy olvasom, hatos is így járt). Ebből nekem az következik, hogy azóta az oldal nem megbízhatóan működik, magyarul minimum nem volt etikus fogadni a befizetéseket, és tovább üzemeltetni.

    Hogy ilyen szerződési feltételeket hogyan léptethetnek életbe és hogyan változtathatnak úgy egyoldalúan, hogy a usernek fel sem ajánlják a változás elfogadását, arról majd jogászt kérdezek, nekem mindenesetre felmerültek kétségeim. Persze, bármit lehet. Csak utána adott esetben felelni kell érte.
  • gateye
    #1630
    Amíg írtam, már fel is tettétek,kösz.
    Korábban volt olyan, hogy minden hétre jutott egy újfajta technikai hiba...ez most a legújabb??
    Érdekelne, hogy pontosan mi volt a "hibajelenség", ami semelyikünknek sem tűnt fel??
  • gateye
    #1629
    Üdv mindenkinek!

    Most olvasom, mi ez a levél ügy? Elsőre elég vadul hangzik. A kezdetektől előfordult, hogy valaki néhány kredittel megnyert valamit(vissza lehetne nézni gondolom), ez csak most kezd feltűnni a yoodlinak??
    Ennek apropóján én is megnéztem az ÁSZF-et, és bizony eléggé meglepődtem... Jónéhány dolog eddig biztosan nem volt benne...
    Pl mit lehet kezdeni egy ilyen mondattal : "X/2. Jelen szabályzat és változásai az aukciós portálon való közzététellel lépnek hatályba. A változásokról a regisztrált felhasználókat külön értesíteni nem kell." Ilyet se hallottam még. Ezek szerint minden nap át kellene böngésznie minden felhasználónak az ÁSZF-et, hogy megtudja, aznap milyen szabályok szerint játszik?? Elég durva... Egyáltalán akkor minek van pl a "Hírek" menüpont...
    Az összejátszást pedig - ha lenne - gondolom bizonyítani is illene, nem ezzel : "Ha az összejátszás, vagy megtévesztés gyanúja megalapozottnak bizonyul, így pl.... sorozatban előforduló és szokatlan nyerési esemény előállására az esély bizonyítható módon elenyésző". Mitől lesz megalapozott a "gyanú". Amiről a napokban beszélgettünk itt a fórumon (a "tisztelet"-jelleg) kialakul akkor is, ha csak simán mindenki figyeli a liciteket, és nincs fórum sem...
    "...Ellenőrzési módszereink kiszűrik a szokatlan mintákat követő liciteket..."... a botokat is???
    Kíváncsian várom a fejleményeket....
    (valaki tényleg feltehetné a pontos szöveget)
  • hatosfogat
    #1628
    Mi a valószínűsége annak, hogy két felhasználó összes jó áron megnyert licitje hirtelen technikai problémák miatt hibás lesz, de közben sem a vesztes, sem a drágán megnyert licitjei nem? Sőt más licitek sem... Ráadásul mindez eddig teljesen szokatlan módon hetekre visszamenőlesegen...
  • puntogo
    #1627
    Köszi hatosfogat.
  • puntogo
    #1626
    Tőlem nagyon nincs mit elvegyenek, max a mosógépet.
    Azért mert kevés licitért nyer az ember?
    Miért nem lehet szerencséje valakinek?
    A ps3 meg majd nem telibe ment,
    ha azt elveszik meg is köszönöm.
  • hatosfogat
    #1625
    Kedves Felhasználónk,

    Az alábbi termékek:

    itt egy felsorolás

    aukciója rendszerhiba és technikai problémák következtében nem megfelelően zárultak le minden résztvevőnél, ezért sajnálatos módon az aukciókat kénytelenek vagyunk törölni.

    Üzleti alapelvünknek megfelelően igyekszünk kártalanítani Önt, hogy ne érje veszteség a technikai hiba miatt, ezért az aukcióra tett kreditjeit jóváírjuk az egyenlegén.
    Az érintett termék aukcióját hamarosan újraindítjuk, hogy immár bizonyosan gond nélkül lehessen licitálni rá.

    Egyúttal szíves figyelmébe ajánljuk az Általános Szerződési Feltételek alábbi pontját:

    III/9. Összejátszás és megtévesztés szigorúan tilos a Társaság által működtetett oldalon. A megtévesztés körébe tartozik bármilyen, a licit végeredményének manipulálására tett cselekedet, melyek célja a Felhasználó előnyhöz juttatása. A rendszer titkos adataihoz történő jogosulatlan hozzáférés, és ennek alapján történő licitálás is megtévesztésnek minősül. Különösen, és korlátozás nélkül, a megtévesztés körébe tartozik mindenfajta összejátszás. Ha az összejátszás, vagy megtévesztés gyanúja megalapozottnak bizonyul, így pl.
    - a felhasználók titokban egyeztettek az adott liciten követendő magatartásról, vagy
    - két vagy több licitáló személy közös stratégiát használ más Felhasználók, vagy a Társaság megkárosítására, vagy
    - a Szolgáltatást nem a kialakított (web-) felületen keresztül éri el, hanem egyéb, visszaélésre alkalmas eszközözzel, vagy
    - sorozatban előforduló és szokatlan nyerési esemény előállására az esély bizonyítható módon elenyésző,
    akkor a Társaság jogosult arra, hogy a gyanús Felhasználó számláját és az azon lévő krediteket zárolja. Ellenőrzési módszereink kiszűrik a szokatlan mintákat követő liciteket, amelyet biztonsági munkatársaink ezt követően alaposan kivizsgálnak. Kivizsgáljuk valamennyi Felhasználónk összejátszás gyanújáról szóló jelentését is. A felhasználók akiknél az összejátszás vagy megtévesztés bizonyítást nyer, vagy ezzel alaposan gyanúsíthatók, elvesztik rendelkezési jogukat kredit-egyenlegük felett. Továbbá a Társaság jogosult arra, hogy minden így szerzett nyereményt visszavonjon, a játékos számláját megszüntesse és a rajta levő krediteket lefoglalja az okozott kár mértékének erejéig. A Társaság ilyen esetekben fenntartja a polgári jogi és büntetőjogi eljárásának indításának jogát.

    Köszönjük a türelmét és együttműködését, és reméljük, számos termékünkre tesz sikeres licitet, gazdagítva eddigi nyerteseink táborát.
  • puntogo
    #1624
    Sziasztok!
    Látom megint forr a levegő.
    Én nem kaptam levelet meg néztem.
    Nem tenné be valaki mit is írtak pontosan?
    Jól értem?
    Szerződés lett meg változtatva?
    De akkor ki kellet volna mindenkit léptetni, nem?
    És új feltételeket aki el fogadja vissza lép.
    Vagy értesíteni a változásról.
    10S tedd már fel a levelet.
  • 10S
    #1623
    A műszaki hibát meg kell indokolni. Már a Spar utalványnál is meg kellett volna, de azt hagytam.
    Az viszont, hogy egy user minden aukciója, amit MEGNYER augusztus 16 óta, műszaki hibával zárul, az durva. Nehéz lesz bizonyítani. Ha a műszaki hiba ilyen nagyságban fordul elő egy ilyen honlapon, ami pénzt kezel, akkor az a minimum, hogy addig bezárják, és nem fogadnak el több befizetést, amíg a műszaki hibát nem hárítják el. Nekem viszont folyamatosan fogadták a befizetéseket (mondjuk az egyikért két napig kellett levelezni...), a nyereményeket pedig nem szállították ki. Egyébként van, aminél már múlt héten lejárt a 15 munkanap... Magyarul szerződést szegtek.
  • hatosfogat
    #1622
    Az összejátszásra csak utalgattak, de az indok a műszaki hiba volt. Ha ez a topic csípte a szemüket, akkor van egy olyan érzésem, hogy lesz még delikvens, aki hasonló levelet kapott... Kíváncsi leszek, hogy milyen "műszaki hibával" fogják indokolni, főleg ilyen számban, és ilyen hosszú időre visszamenően...
  • 10S
    #1621
    "A felhasználók akiknél az összejátszás vagy megtévesztés bizonyítást nyer, vagy ezzel alaposan gyanúsíthatók, elvesztik rendelkezési jogukat kredit-egyenlegük felett."

    Magyarul, ha felmerül a gyanú, hogy összejátszom valakivel (mondjuk itt a fórumon megbeszélem, hogy 'Ez a Nokia de kell, magus, kérlek, ne gyere rám!'), akkor elveszik a már befizetett kreditjeimet? WOW
  • 10S
    #1620
    "A megtévesztés körébe tartozik bármilyen, a licit végeredményének manipulálására tett cselekedet, melyek célja a Felhasználó előnyhöz juttatása."

    Ezt tudja valaki értelmezni?! Ha klikkelek vagy auto-zom, akkor az egy, a licit végeredményének manipulálására tett cselekedet, ami sajnálatos módon engem, mint felhasználót, előnyhöz juttat (hiszen amíg nem klikkelnek rám, addig előnyben vagyok). :)
  • 10S
    #1619
    Igazából az összejátszást onnantól kezdve, hogy van ez a fórum, nem lehet kiiktatni. Tehát én mostantól nem fogok játszani, mert mindenre rá lehet ezt húzni, pláne, hogy van privát üzenet lehetőség is a fórumban. Magyarán: ezentúl csak azt a nyereményt kell kiszállítaniuk, amit akarnak.

    A mi esetünkben ez a pont még bizonyíthatóan nem volt benne az ÁSZF-ben, tehát nem érvényes, ráadásul én attól tartok, hogy ilyen súlyú változtatás esetén a már befizetett de le nem játszott krediteket minimum vissza kell adniuk, ha a user nem akar a megváltozott feltételekkel játszani.

    Egyelőre én sem akarok perelni (sajnos, nem tudok összefogni, mert a jogbiztosításom csak rám érvényes, én meg hülye lennék nem kihasználni), de elindítottam az ügyet, mert ez már túlment a tűréshatáromon. Persze, első az egyeztetés - ha van kivel. Mindenesetre az emailekre egyelőre nem válaszolnak, bezzeg a Facebook-on folyamatosan jelen vannak.
  • 10S
    #1618
    Azért arra is kíváncsi lennék, vajon kik estek még bele a szórásba? ramszesz, padret, Ezio, kondi? Ők is viszonylag jól nyomják...
  • Skaidy
    #1617
    Nem igazán értem, hogy ezt hogy képzelik. Azért mert vittetek sorba pár aukciót kevés licittel, akkor már összejátszotok, hihetetlen...

    A szerződést nem lehet csak úgy módosítgatni, és tulajdonképpen bizonyítékuk sincs az összejátszásra. Meg akkor miért hivatkoznak egyszerre technikai problémára is? Ez sántít.
    Két okot írtatok, az egyik a "pénzhiány", a másik hogy benéztek valamit. Szerintem biztos, hogy nem az első az oka, mivel a yoodli rengeteget nyer minden aukción, így nincs szüksége arra, hogy anyagiak miatt ne kapjátok meg a nyereményeteket.

    Na mindegy, szurkolok nektek :) Ha perelitek őket, ott nem kétség, hogy nyertek, csak ugye rengeteg idő mire tisztázódik a helyzet, és ténylegesen megkapjátok azt ami jár.
  • 10S
    #1616
    Nem, de foglalkoztam informatikával. Emlékeztem, hogy a Spar-utalványnál (ahol meggyőztetek itt, hogy tényleg lehetett valami technikai bibi, de aztán hagytam, mert az utána lévő 2 nyereményemet gond nélkül kihozták) kétszer is átolvastam az egész ÁSZF-t, és nem volt benne ilyen kitétel.
    Azóta mindent lementek a gépemre, és volt már, hogy Google-ben elmentett oldalra volt szükségem (más téren).

    Egyébként amíg fürödtem, pont azon gondolkodtam, hogy máshol mutogatnának minket, mint azon ritka játékosokat, akik pozitívban vannak egy ilyen oldalon (lehet, hogy pont ez a probléma). Itt meg hülyítik a népet a Facebook-on (ott persze folyamatosan fent van valaki a Support-ból, az emailekre pedig napokon keresztül nem válaszolnak), de ha elfogy a türelmem, akkor ott kérdezem, hogy akkor most hogy is van, ha nyerni mer az ember?!
  • hatosfogat
    #1615
    10$: Te is informatikus vagy? Ezzel a google cache-el egyformán járt az agyunk. Már túl vagyok rajta. (Úgy néz ki éppen írtam a postomat amikor te beírtál).
  • hatosfogat
    #1614
    Mondom a leghülyébb dolgot. Az az ÁSZF pont, amire a levélben hivatkoznak, a google cache (klikk ide) alapján 2010 szeptember 6.-án még nem volt benne az ÁSZF-ben... Természetesen tanúk előtt lementettem az oldalt, és megkértem még néhány másik barátomat is ugyanerre. Gondolom azért fogalmaztak ködösen, és azért hivatkoztak műszaki problémára, mert az ÁSZF-re nem hivatkozhattak... (A változásról egyébként értesíteni kellett volna minden felhasználót, amit persze nem tettek meg. Arról nem beszélve, hogy szept. 6.-a előtt nem is volt érvényes.)

    Nem szeretek jogi útra terelni az ügyeket, de nyilvánvaló, hogy ha máshogy nem megy, akkor csatlakozom 10$-hoz, mert ez bőven túlment a tolerálható "hibán". De őszintén remélem, hogy valami félreértésről van szó amit meg fogunk tudni beszélni, mert a jogi út senkinek sem az érdeke.
  • 10S
    #1613
    Na, most nem merek a Nokiára telefonálni, mert félek, hogy nem kapom meg. :P
  • 10S
    #1612
    Ráadásul amire hivatkoznak (ÁSZF III/9. pont), az a regisztrációkor még nem volt benne az ÁSZF-ben, de még szeptember 6-án sem, a Google cache szerint. Csináltam mentést, és az ügyvédem is készített egyet. Javaslom, te is tedd meg (és ha még van más érintett is).
    Itt van.

    Ami még nem frankó, hogy bármilyen ilyen változást az életbe lépés előtt nem tudom mennyi idővel (de nem 5-6 nappal) közölni kell minden szerződő féllel, azaz minden játékossal.

    Ami nekem ebből lejön, hogy szept. 6 előtt még akár össze is játszhattunk volna. :) De talán még azután is, nem tudom, a jogászok majd eldöntik. Ha eljut addig a dolog, de nekem most nagyon elborult az agyam, hogy ennyire hülyének néznek.
  • hatosfogat
    #1611
    Hát ez besz*rás. Nekem is az olcsón megnyert aukcióimat vonták vissza! Érdekes, amit teljes áron vettem meg, az nem csípte a szemüket... :(

    Ha nem megy máshogy, természetesen per lesz a vége (és akkor már együtt érdemes, nem külön külön). De előtte beszélek velük. Első blikkre csak arra tudok gondolni, hogy vagy pénzhiány van és így próbálnak megszabadulni a számukra veszteségesen zárult nyereményektől, vagy pedig csúnyán benéztek valamit. Remélem az utóbbi, mert ha az előzőről van szó, akkor az rossz dolgok előszelét jelentené...

    10$: Nem tudom mit gondoljak. Amikor írtad, hogy te is kaptál levelet, akkor egyből az jutott eszembe, hogy esetleg azt gondolták, hogy mi játszottunk valahogy össze. De aztán végignéztem a honlapjukon, hogy miket nyertél, és nagyon nem stimmel a dolog, mert csak a biciklire licitáltam én is, arra is csak egy-kettőt, és azt is még jóval a vége előtt, előző nap este. Az én megnyert licitjeimre meg konkrétan emlékszem, hogy a környéken sem voltál. (Javíts ki ha nem így van, de én nem emlékszem rád.)

    Ha nem az a gond, hogy itt a topicban "kibeszéljük" a yoodli tapasztalatokat, akkor biztos, hogy vagy az első eset (mentik a pénzt), vagy a második eset (baromira benéztek valamit) áll fennt...
  • magus1
    #1610
    Olvasom itt a nagyon durva híreket. Fasza, úgy látszik a joodli úgy van vele, hogy jó drágán vegyél meg mindent vagy teli áron, ha valaki kevés kredittel visz el vmit, az biztos csal. Persze ebben az esetben a joodli már többszörösét megkapta a bolti árnak. Ezzel csak ártanak maguknak vagy úgy vannak vele, hogy majd jönnek újak, ha néhányan csalódnak is.
  • 10S
    #1609
    Na, kicsit lehiggadtam. Érdekes, hogy csupán a nyertes licitjeimről szól a fáma, azokról, amikbe több száz kreditet beleszórtam, egy szót sem szóltak.
    Átnéztem minden, kifogásolt aukciót a SPAR-utalványtól a nyomtatóig bezárólag, azt hiszem, az a probléma, hogy többségüket kevés licitből hoztam el. Ennek ellenére nem érzem az eljárást korrektnek (gondolom, te sem, és ha járt még így valaki, ő sem).
  • 10S
    #1608
    Én is kaptam egy ugyanilyet.
    Mind olyan aukció, amit elég olcsón sikerült elvinni. Lényegében az összes, augusztus 14 után megnyert aukciómmal így jártam. Azt hiszem, nekem sem nagyon volt kivel összejátszanom.

    Javaslatom: Indítsunk pert. Nekem van jogbiztosításom, így ez nekem egy fillérembe sem fog kerülni. Ráadásul a jogbiztosítóm az elindított ügyek 98%-át megnyeri. Kicsit felment a pumpa bennem, a továbbiakról egyeztessünk szerintem, ha járt még így valaki más is.

    Úgy gondolom, innentől nekik kell bizonyítaniuk, hogy pl. jocpeter, dentiszo, Jojohhi, FeippeMassa userekkel összejátszottam.
  • hatosfogat
    #1607
    Hát emberek, elég megdöbbentő eset történt velem. Az imént kaptam egy levelet a yoodli-tól, hogy négy megnyert még meg nem kapott nyereményem licitjét "rendszerhiba és technikai problémák miatt" sajnálatosan törölték. Majd beidézték az ÁSZF III/9 pontját, amiben leírják, hogy az összejátszás/megtévesztés tilos...

    Nyilvánvalóan szó nincs technikai hibáról, én semmit nem vettem észre, pedig eddig mindig észre lehetett, ha volt ilyen. Ráadául nem 4 teljesen különböző időpontbeli licitemnél. Nem tudok másra gondolni - ahhoz túl egyértelmű az utalás -, minthogy azt feltételezik, hogy összejátszottam valakivel, vagy valakikkel. Namost, erről szó sem volt, ezeket olyan "játékosok" ellen nyertem, akiket a yoodli ismer a legjobban. Ők tudják igazán, hogy ezekkel "nem lehet összejátszani".

    Egyelőre baromi mérges vagyok, és nyilvánvaló, hogy ezt így nem hagyom annyiban. Bőven túl van azon a határon, amire legyinteni tudok...