2126
Új licitálós oldal
  • 10S
    #1686
    Hát, a kommunikációjuk az valóban botrányos. Ami nagyon szomorú, mert egyébként ezen kívül túl sok gond nincs az oldallal.
  • Proudie
    #1685
    Én teljesen másban utazom. Messze van a Licittől :)
    Van saját weboldalam is a magánszemélyek vásárlásai miatt, de inkább cégeknek adjuk el a termékeinket nagy tételben. Én mindig maximálisan tájékoztattam a vevőimet minden kis szir-sz@rról, így még nem volt balhé, sem elszámolási vita, semmi zavaros ügy, de ha mégis akkor pénzt nem sajnálva, a vevő tudta nélkül megoldottam, és ezért várom el minden beszállítómtól ugyanezt a hozzáállást, így a yoodli-tól is, bár itt magánszemélyként voltam jelen.
    Sok munka megfelelni, tudom, de basszus, akkor kell felvenni embert, mert egyedül nehéz minden felé odafigyelni, és tessék, itt az eredménye!
  • 10S
    #1684
    Nem. Vizsgálják. A számlámat a PayPal reklamáció (ami második szakaszba lépett) miatt zárolták, így elfogadható. Bár jobban örültem volna, ha erről előre tájékoztatnak. Hogy miért nem lehetett ezzel kezdeni, miért kellett mindjárt az aukciók törléséről írni?!
  • bub01
    #1683
    Részletek titkosak?
  • 10S
    #1682
    Nekem pedig ma végre írtak emailt. Ennyivel is beljebb vagyunk.
  • magus1
    #1681
    Na, ma megjött a tv-m, meg a varrógép, persze se sms, se semmi. A lényeg ezek már itt vannak.
  • 10S
    #1680
    Szerintem arra gondolt Proudie, hogy a Facebook fórumra is felírhatnánk a történetünket, ha ennyire magasról tesznek ránk, hogy nem is válaszolnak, nem tájékoztatnak.
    Idáig egyelőre nem szeretnék elmenni, hátha hatosnak van igaza, és megoldódik a dolog magától. Én sajnos szkeptikus vagyok.
  • 10S
    #1679
    Tudod, alapvetően én is nyugodt ember vagyok, de itt most (ha csak a befizetett összeget nézzük) kéthavi jövedelmemről van szó. Plusz megbízott bennem egy barátom, akit ajánlottam. Mondjuk jelen esetben ez pozitívum, mert elég széles ismeretsége van.
  • puntogo
    #1678
    Lehet másik fórumra menni, de mivel nincs mit takargatni
    szerintem nekünk nem kell.

    Egyébként az jutott eszembe, ha én ajánlom a yoodlit
    valakinek még kapok kreditet is érte, igen és akkor azt
    én ismerem.Akkor már össze is játszunk, vagy töröltessem én magam?
  • puntogo
    #1677
    Szia, mond mit lehet tőled venni?

    Nem én megtanultam nyugodtan értékelni a dolgokat.
    Aki ideges többet hibázik,és koromnál fogva is
    türelmesebb ember vagyok.
    De ha felhúznak tudok más is lenni.
    Igyekszem több oldalról nézni a dolgokat.
  • puntogo
    #1676
    Nem tudom, meddig bírod cérnával.
    Én nem tudom meddig tart egy ilyen vizsgálat.
    De azt mindenki tudja hogy be olvas ide is a Nagy Testvér
    és remélem látja hogy méhkas van kialakulóban.
  • Proudie
    #1675
    Amúgy, ott is folytatódhat a fórum :)
  • Proudie
    #1674
    Most a Fészbúkkal vannak (van)elfoglalva Jánosunk.
    Sajnos egy ember nem tud mindenhol ott lenni, ami érthető lenne.
    De most komoly a baj.
    Puntogo! én is ilyen vevőket kívánok magamnak, mint Te :)
  • 10S
    #1673
    Vazze, neked van humorérzéked. :P

    Rendben, várjunk, kérdés, hogy meddig. Legalább annyit kommunikálnának, hogy megkapták az emailt, a vizsgálat végéig (ami kb x nap) kérik türelmünket. Ezt én nem mondanám korrekt tájékoztatásnak, ami most van.
  • puntogo
    #1672
    Türelem rozsát terem, ahogy írtad hatosfogat mindig valahogy
    korrigáltat ha hibáztak.
    Csak van valami álláspontjuk, meg kell várni szerintem.


    Bub01, ha te szíved úgy gondolja hogy lépned kell,
    hát tedd meg.
    De ne várj a fórumon levőktől meg erősítést.


    Most látom míg írtam lezárult a laptop, vajon ezt is zárolják?
  • 10S
    #1671
    Hát, kíváncsi leszek rá. Egyelőre akkor én sem megyek tovább.
  • hatosfogat
    #1670
    Nem csak neked Puntogo, a választ én is feltétlenül megvárom.
  • 10S
    #1669
    Azt akkor mivel magyarázod, hogy zárolta a fiókomat, magyarul nem férek hozzá, nem látom a megnyert licitjeimet, nem tudom követni a befizetéseimet, és nem tudom használni a feltett összeget (ami 25-30.000 Ft között van, tehát nem bagatell összeg)? Ha az (új, általam nem elfogadott) ÁSZF alapján tette, akkor nagyon hibásan tette, hiszen minden befizetésem még ennek megjelenése előtt történt, magyarul még ráutaló magatartás sem magyarázható bele.

    Konkrétan nem tudom használni a befizetett pénzemet.
  • puntogo
    #1668
    Tv szépe el repült.
  • puntogo
    #1667
    Sziasztok!
    Szerintem itt valamit tévesen értelmezett a
    Nagy Testvér.
    Én úgy gondolom a kivizsgálások végéig nem fog írni,
    de máskor is napok múlva be írt ide.
    Én is várom hogy írjon valamit mert a mosógépemet
    zárolta, és igen furcsállom.
    De úgy látom csak nekem van hall vérem,türelemszintjén.

    Mágus, én ezt nem gondolnám hogy nem kapod meg a megnyert
    termékeket, max a vizsgálat végéig nem szállítanak, szerintem.
  • 10S
    #1666
    Szerintem nem mindenkiét. Ahogy eddig kiderült, azokat a liciteket törlik, ahol olcsón sikerült termékeket elhozni. Jellemzően azoknál, akik hosszú távon nyereségesek a Yoodlin.

    Nekem ezen kívül még az accomat is zárolták, mindenféle előzetes értesítés vagy tájékoztatás nélkül.
  • bub01
    #1665
    Ezek szerint aki a fórumon megszólalt, annak törlik a licitjeit?
  • magus1
    #1664
    Na akkor fújhatom a megnyert és ki nem szállított termékeimet
  • 10S
    #1663
    Vazze, már most ÁSZF-et sértesz? :)
  • magus1
    #1662
    Akkor holnap megnézem a fagor borhűtőt hátha összejön.
  • 10S
    #1661
    Nem csodálom. Sajnos, ami már bent van, az - a jelek szerint - bizonytalan.
  • 10S
    #1660
    hatos: A jogbiztosítómnál már tegnap elindítottam a dolgot, biztos, ami biztos. Első körben úgyis egyeztetni fognak, csak más a leányzó fekvése, ha egy kispénzű ügyfél keresi őket emailben, illetve ha egy, biztos anyagi háttérrel, nemzetközi tapasztalattal és szakjogászok hadával megáldott biztosító. Nem tartom valószínűnek, hogy per szakaszba elmegy a dolog, bár most (eléggé feldúltan persze) azt mondom, hogy megérdemelnék.

    Az, hogy minden értesítés és figyelmeztetés nélkül törlik / zárolják az acc-omat, ez minden képzeletet felülmúl. Nagy szerencse, hogy még tegnap három tanú jelenlétében lementettem minden fontos oldalt.

    bub01: Eddig - bár sokszor későn - mindig korrektül rendezték a dolgokat, ez az eset számomra kiverte a biztosítékot. Az, hogy még válaszra sem méltatnak, ez kritikán aluli magatartás. Mindenesetre a PayPal-on keresztül muszáj lesz válaszolniuk, mert ott már a PayPal színe előtt zajlik a játék. Én tudom bizonyítani a befizetéseimet, a megnyert termékeket, ők viszont nem tudják bizonyítani a kiszállítást.
    Az, hogy az ott hamis adatokat adtak meg, megint csak őket minősíti.

    Ha van még olyan hülye, aki ilyenekre bízza a pénzét, azt már csak sajnálni tudom. Egészen egyszerűen egy szolgáltató, aki mások pénzét kezeli, még Magyarországon sem engedheti ezt meg magának.

    Mindenesetre én is megtettem a következő lépést.
  • magus1
    #1659
    Hali! Ezio22 úgy látom megpróbálja elszórni a kreditjeit, lehet úgy gondolja el fognak veszni. Vazz az én e-mailjeimre sem válaszolnak és 3 terméket még nem kaptam meg.
  • bub01
    #1658
    Most még egy kérdésem van. Eddig is nagyon haragudtam erre az oldalra, de tiszteletben tartottam, hogy ti használjátok, és szeretitek.
    Most az a kérdésem, hogy ezt még fenntartjátok, vagy mehet amit csak elkezdtem akartam? Ha a régiek közül bárki azt mondja, hogy használni akarja a továbbiakban is akkor én maradok a saját esetemnél, és nem csinálok semmit sem, amit eddig nem tettem.
  • hatosfogat
    #1657
    Most néztem, én (még?) be tudok. Azért próbáld meg még egyszer, hátha csak félregépeltél.

    Egyébként ha úgy érzed eleget vártál, akkor szólj a jogbiztosítódnak, hogy aktivizálja magát. Én megadom azt az 1-2 napot a válaszra, aztán meglátjuk. Vagy jól zárul és akkor happyend, vagy csatlakozom. Gondolom majd a többiek is, mert egy keresetet közösen érdemes beadni, ahogy más hatóságokat, szervezeteket is így hatékony megkeresni.

    De mondom, én még bízom benne, hogy meg tudjuk ezt oldani. Korábban is voltak hibák, PR bakik, de aztán mindig volt ott valaki, aki mielőtt komolyabb lett volna a gond, normális mederbe terelte a dolgokat. Most is ebben bízom. Csak van ott valaki, aki látja, hogy árnyékra vetődtek, és korrigálni kell.
  • 10S
    #1656
    Persze, pontosan erre építenek, mint már írtam is.
    Az átlagember - főleg Magyarországon - nem fog pár tízezres miatt tortúrákba belekezdeni. Helyettem viszont megteszi a jogbiztosítóm, nekem csak azt kell eldöntenem, hogy akarom-e. Most egyértelmű a válaszom...
  • Proudie
    #1655
    A gondom azzal volt, hogy nem válaszoltak, illetve hülyének néztek, és ferdített tényeket közöltek itt a fórumon. Beszéltem az ügyvédemmel utána, aki csak egy kérdést tett fel: akarok ezzel foglalkozni? Rendőrség - kivizsgálás - hozzá nem értés - átirányítás - bíróság - stb.
    A válaszomat kitalálhattad. 30.000 Ft sok így, de a munkám miatt nem igazán van időm ezzel foglalkozni. Persze, lehet, hogy egyszer eldurran az agyam, és akkor hajrá, de addig nyugalom van. Ha szemét lennék, akkor csak annyit írnék, hogy "költsék gyógyszerre!" Ha akkor nem húznak le és teszik egyértelművé számomra (nincs telefonszám, nincs egyéb elérhetőség, nincs válasz, nincs semmi, amibe lehet kapaszkodni), hogy erről szól az oldal, akkor a mai napig játszanék és nem 10-20.000 Ft-ot hagytam volna ott. Szerintem.
    Sajnos nem szeretem a rejtőzködő cégeket, jártam már pórul. Lsd. most is.
  • 10S
    #1654
    Na, újabb fejlemény: Nem tudok belépni a profilomba... Erről vajon mikor és hogyan értesítenek?
    Mi van a bentlévő krediteimmel???

    Én azt mondom, hatos, itt nem szabad várni, 0 kommunikáció, még válaszra sem méltatnak. Azt hiszem, számomra irány a rendőrség.
  • 10S
    #1653
    A mai liciteket elnézve, a Nokia számukra nagyon szépen zajlott, de kíváncsi vagyok, vajon Mikicicus42 user is kap egy levelet, hogy törlik a megnyert aukcióját? :) Ne válaszoljatok, költői kérdés volt...
  • 10S
    #1652
    Ezt nagyon egyszerűen tudod bizonyítani: kell, hogy legyen a befizetésről valami igazolásod. A múltkor nekem sem írtak jóvá egy nagyobb összegű befizetést - az igazsághoz tartozik, hogy azt nagyon korrektül rendezték. Azt hiszem, meg kell említeni azt is, ha valami pozitív, és eddig nagyon sok pozitív dolog történt.
    Ha viszont tudod bizonyítani a dolgot, akkor nem szabad annyiban hagyni.

    hatos: Azt gondolom, arra építenek, hogy egyenként 1-200.000 Ft-ért az ember nem hőbörög, nem erősködik, hanem tehetetlenségében jól leissza magát, esetleg kap egy kisebb infarktust, de benyeli a dolgot, mert ez Magyarország, és itt igazából a "kisember" nem nagyon tud mit tenni. Nekünk egyenként ez ekkora tétel, most már öt emberről tudok, összesen nekik ez millió körül van, HA nincs senki más. Lehet, hogy úgy meg vannak szorulva (nekem a Facebook-os nyomulás is ezt jelzi), hogy ilyen eszközökhöz kell nyúlniuk.
    Amiben tévednek: nem biztos, hogy mindenki hagyja veszni akár ezt a - sokak számára bagatell - összeget, másrészt előbb-utóbb megtaláljuk egymást, és együtt erősebbek, okosabbak vagyunk.
    Látod, máris előjött bub és Proudie is, lassan alakíthatunk egyesületet is. :)

    Abban igazad van, hogy esetleg hagyni kell időt nekik, de könyörgöm, mennyit?! Azt is elfogadom, hogy esetleg az, aki a supportnak szóló emaileket olvassa, az nincs döntési helyzetben, de egy "kivizsgáljuk" tartalmú emailt ő is meg tud írni. Mondjuk, jelen helyzetben ezzel nem vagyunk kisegítve.

    Ja, és a végén: A PayPal-on regisztrált - nyilvánvalóan nem valódi - telefonszámuk: 70/6540654. Ez sem a bizalmat erősíti...
  • Proudie
    #1651
    Sziasztok,
    Talán tudjátok, hogy már jó ideje nem játszom.
    Ennek oka rém egyszerű: jómúltkor 304 kreditet nem kaptam vissza egy általam hibásnak vélt aukcióból, amelynek két nyertese volt: Egyik oldalon Drzsuzsa a másik oldalon xavi volt a nyertes. Azóta módosítottak rajta és most már csak Drzsuzsa szerepel nyertesként. Persze csináltam printscreent róla.
    A magyarázat az volt, hogy kétszer írt jóvá a rendszer nekem egy befizetést és így csak visszaállították a kreditjeimet.
    No, a lényeg, hogy én kétszer fizettem be 20.000 Ft-ot egy órán belül, tehát valóban helyesen kétszer írt jóvá nekem kreditet a rendszer. Mérges is lettem volna, ha ez nem így van.
    3x írtam levelet, itt is írtam a fórumon, ahol lekezelő válaszként annyit kaptam, amit fent írtam, hozzátéve, hogy "hiszen ezt úgyis tudod, hiszen kiküldtük levélben". Megjegyzem, előtte írták, hogy a levelezésük éppen rossz... Mivel nem láttam esélyt arra, hogy ezt tisztázzam velük (kértem, küldjék el újra azt a levelet) és semmilyen választ nem kaptam, sem a levelet még egyszer, ellőttem a maradék kreditemet és kiszálltam a játékból.
    Sajnos ez a helyzet még durvább, ahogy látom, de biztosan kell a hely az újaknak, mivel Ti már túl rutinosnak számítotok itt, így nem éri meg "megtartani" Titeket :(
    Üdv,
    Proudie
  • hatosfogat
    #1650
    Nincs számuk, telefonon elérhetetlenek. Az egyetlen mód a levél írás a honlapjukon.

    10$: Én hagyok egy kis gondolkodási időt, hadd derüljön ki, hogy félreértés volt-e, vagy tényleg képesek voltak meglépni azt ami a levelekből egyébként kiolvasható volt. Az eddig tapasztalataim alapján hajlamosak időnként hülye hibákat elkövetni (pl. a szó nélkül visszavont dupla jóváírások, a nem reagálások stb.), de ezeket eddig próbálták korrigálni. Adok esélyt, hogy ha valami rossz feltételezésből kiindulva csinálták (pl. visszaélést feltételeztek), akkor rájönnek, hogy tévedtek és valamilyen módon korrigálják magukat. Akár úgy, hogy egyszerűen közlik, hogy félreértés történt. Ha pedig az volt a cél, hogy a "nyerő embereket" kitessékeljék, akkor rájöjjenek, hogy a legrosszabb formát választották ehhez.
  • Skaidy
    #1649
    Írtam nekik emailt ezzel kapcsolatban olyan 4-5 napja, de semmi válasz..
  • Skaidy
    #1648
    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha két terméket kéne kiszállítaniuk nekem, akkor a szállítási költséget mindkét esetben külön-külön kell fizetni, vagy esetleg van rá mód, hogy egybe hozzák és a szállítás olcsóbb legyen?
  • magus1
    #1647
    Sziasztok! Tud vki segíteni nekem yoodli-s telefonszámban ahol meg tudják mondani a termékek kiküldésének idejét? Köszi