2126
Új licitálós oldal
  • kalap008
    #1726
    na most megnéztem a facebookot (nem vagyok rajta igy nemtudoklikolni)

    a googliba beirtam hogy aukciós oldalak kiadott párat

    magyarnyelvü a facebookon:
    -bidking 7 like
    -bidstorm 3 like
    -10forint 14 like

    na azért ez vicces ezek maximum a családtagok,

    a nagy nemzetközi oldal swoopo summa 12138 like

    kedvenc témánk a yoodli 2173 és kb 1 hónapja van fenn

    na erre én azt mondom lehet hogy mi elvagyunk itt a fórumon, de mégiscsak a yoodli még a swoopohoz képest is meglepően jól ismert pedig az az usában, angliában, németországban, ausztriában, spanyolban is nyomul...

    nem lehet hogy mi itt magyar módra túlreagálunk itt a fórumon, mer magyarbamindenszar - ebből indulunk ki

    a fasztuggya

    jóéjt gyerekek
  • qlimas
    #1725
    készül, jó munkához idő kell :)
    ha most elcseszünk vmit, kivágsz minket, mint macskát szrni (már bocs)
  • kalap008
    #1724
    egyébként ki az a sambauer (aki a fórumot nyitotta)
    mérnemiride?

    kulimász, hol az ajánlat?:)
  • kalap008
    #1723
    :))
  • kalap008
    #1722
    persze először üzleti tervet kérek, sok csillogó szemü fiatalembert láttam már nagy reményekkel indulni...
    demján sanyi bácsi is csak egy van ebben az országban, és gondolom a yoodlisok is olvassák a hozzászólásomat, oda is beszállnék szivesebben mert ez már azért elindult, vagy mindkettőbe...:)
    piros is fekete is - ez a tuti nyerő, várom a megkereséseket
  • simati84
    #1721
    sok sikert az oldalhoz, remélem onan is sikerül majd elhozni pár jó cuccot jó áron
  • kalap008
    #1720
    be kellene hogy vegyél az üzletbe kisfiam kulimász, hamár az ötletemet viszed, nekem pénzem is van
  • qlimas
    #1719
    Mindenkitől elnézést kérek, hogy itt nyomulok, de ínséges időket élünk, és mint tudjuk (távoli rokonainkat idézve): az üzlet háború

    Na ennyit mára!
  • qlimas
    #1718
    Mi elégedett usereket szeretnénk kiszolgálni, nem átvágott loosereket.
  • qlimas
    #1717
    kalap: "kva" jól gondolkodsz pontosan ezt fogjuk tenni:
    "...a krediteket bármire le lehessen vásárolni, bármikor, tehát egy szimpla internetes áruházként is futtatnám az oldalt ez nagyobb bizalmat ébresztene a kisebb risk miatt, meg ebben a válságos időszakban, lehet hogy több lenne a user..."
  • qlimas
    #1716
    Kedves 10S!

    Köszönöm!
  • qlimas
    #1715
    kalap: az üzleti érzékem (ha van ilyenem - bár ezt te biztos mindjárt megmondod nekem) azt súgja, hogy nem kellene veled ezen a fórumon üzengetésbe bonyolódnom, mert ez nem használ a még el sem indult "kétszemélyes bandá"nknak, de szerintem jó arc vagy. Majd biztos szívom a fogam, amikor a jó drága alufelnis, téligumiszettet elviszed 3-4 kattintással :)
  • kalap008
    #1714
    az ászf átszerkesztéséről az a véleményem, hogyha az eredetiben nem volt benne az egyoldalu szerződésmódositás lehetősége, akkor az új szerződést nem kell fogadnia a felhasználóknak, ha benne volt akkor igen, ellenben van még egy ötletem:

    a yoodli helyében én lehetővé tenném hogy a krediteket bármire le lehessen vásárolni, bármikor, tehát egy szimpla internetes áruházként is futtatnám az oldalt ez nagyobb bizalmat ébresztene a kisebb risk miatt, meg ebben a válságos időszakban, lehet hogy több lenne a user
    egyébként ha kulimásznak n incs lóvéja az elején vagy csalni vagy bukni fog, vagy a vevők nem nyernek, hacsak nem 100000 példányban legyártott el nem adott kinai háloszobabútort fog árulni ócson-szart jelmondattal

    bocs kulimász, de szerintem nem túl korrekt hogy itt nyomulsz
  • 10S
    #1713
    Bízom benne, hogy rendezik. A korrekt tájékoztatás pedig sajnos soha nem volt az erősségük. Az előbb lövök, aztán kérdezek stílus nekem nem nagyon jön be...
  • kalap008
    #1712
    szia 10 s,

    tegnap előtt kaptam a mailt, pedig két hónapja nem jáccotam, augusztus elejétől pedig el voltam utazva
    egyébként már nekem is törölték aukciómat még abból az időből amikor eccere több nyertes volt sokszor, a supportjuk meg szar, a reakcióidejük meg kva lassú
    berágtam rájuk azért baszkuráltam a fórumot is, de a kreditjeimet mindig jóváirták
    lehet hogy tényleg felfedeztek vmi összejátszást, kivizsgálják aztán rendezik
  • 10S
    #1711
    Kedves qlimas!
    A magam részéről sok sikert! Sajnos, az ilyenekre elkölthető pénzem most Yoodliéknál parkol, de adott esetben szívesen kipróbálom majd az oldalt.
    Én hiszem azt, hogy ezt a fajta kereskedést még egy ilyen szűk piacon is lehet korrektül, normálisan csinálni, főleg, ha van tőke a kezdeti, vélhetően nehezebb időszak átvészelésére.

    Sajnos, Magyarországon nem kedveznek a körülmények az efféle tevékenységnek, rengeteg a szkeptikus ember, a Yoodli sokáig üdítő kivétel volt, bár valószínűleg mindannyian ismerjük az ő árnyékos oldalukat is, de eddig azért némi ésszel lehetett nyerni náluk, és az ember - ha nem is mindig pontosan - meg is kapta, amit nyert. Ezen kívül pénz is kevés van az embereknél, és "a hivatalok packázása", az igazságszolgáltatás körülményessége és kiszámíthatatlansága miatt az emberek gyanakvóak.
    Egyébként először a Yoodlira sem mertem 25ös kreditcsomagoknál többre befizetni. Aztán amikor kellett volna "az a" tévé, akkor a kedvező tapasztalatok miatt vettem egy nagyobb csomagot. Na, azt nem kellett volna. Tévé elment, csomag nagy része megmaradt, el kellett játszani (ha vissza lehetett volna kérni, most nem lenne miről vitatkoznom velük), és én hülye, nyertem a dolgon. Na, ez volt a második nagy hiba...

    Szóval, ha tanultok a Yoodli hibáiból, akkor még jó dolog is kisülhet belőle. Sok sikert és kitartást hozzá!
  • kalap008
    #1710
    kösz kulimász, majd megnézem, nem csináltam neked negativ reklámot, csak hosszabban leirtam hogy:
    NINCS ÚJ A NAP ALATT
    egyébként meg lóvéd nincs nyilván ezér nem tévézel, de azt hiszem ez itt a yoodliról szóló fórum úgy hogy lépjé és hirdeséé, mindenképp megnézünk
  • qlimas
    #1709
    Kedves kalap008!

    Köszönöm, hogy te máris foglalkozol velünk!
    A negatív reklám is reklám, és statisztikák szerint gyorsabban is terjed.

    A "régen volt arany is" dologról ennyit:
    "Tiltott termékek és szolgáltatások
...
    ...értékpapír vagy bármely más olyan pénzügyi eszköz, amellyel befektetést vagy pénzkihelyezést lehet eszközölni, kivéve olyan egyértelműen beazonosítható értékpapír mely már követelést nem testesít meg, és amely kifejezetten gyűjtési céllal kerül meghirdetésre;
    üdülési csekk, hitelkártya, bankkártya, vagy bármely más készpénz-helyettesítő fizetési eszköz (pl. csekk), kivéve olyan egyértelműen beazonosítható termék, eszköz, amely fizetési funkcióval nem rendelkezik, és kifejezetten gyűjtési céllal kerül meghirdetésre;..."

    Más: A tv reklám költsége miatt be is kellett vetniük a bothadsereget, habár erre nincs bizonyíték.

    Innovatív terméknek jó lesz egy teljes hálószobabútor, ugyanis ezzel fogunk nyitni. Szívesen várunk ötleteket, még tőled is. Szállj majd be és próbáld ki, hogy bírunk-e veszteni!

    Üdv!
  • 10S
    #1708
    Egyébként pedig javaslom a Yoodli-nak, hogy változtassa meg az ÁSZF-ét (érdekes módon még a 15 másodperces ugrás szerepel benne, pedig már jó ideje 10 az), mert az ominózus pont az lényegében bármire alkalmazható (bár a jelek szerint a technikai hiba is), innentől kezdve tényleg nem biztos, hogy meglesz a bizalom a játékosok részéről, főleg az ismert események tükrében. Ez a pont kb. biztosítja az oldalnak, hogy ami nyereményt nem akarnak, azt ne szállítsák ki. Bizonyítási kényszerük csak akkor van, ha valaki perre megy velük.
  • 10S
    #1707
    Szia

    Te mikor kaptad meg? Mert én a mai napig nem. Mindegy is.
    Összejátszás: Ha azt összejátszásnak vesszük, hogy itt megosztunk tapasztalatokat, megfigyeléseket, stratégiákat, akkor lényegében itt mindenkii összejátszik, aki hozzászól. Ez mostanáig nem volt tiltva, az új ÁSZF-fel ezt már bármire rá lehet húzni, így természetesen erre is.
    Lényegében azt is lehet összejátszásnak nevezni, hogy - saját érdekében - volt, aki elől az ember kitért. Igen, az én esetemben is volt sok olyan játékos, aki ellen - mivel megfigyeltem, hogy milyen stílusban, hogyan licitál - vagy nem mentem be, vagy adott esetben kiszálltam. De erről már írtunk itt is néhányan. Volt, aki elől nem tértem ki, és jól megszívtam, teliáras vásárlás lett belőle (érdekes módon, azt nem törölték).
    Én ez utóbbit inkább stratégiának nevezném. Van, aki így játszott, van, aki mindenkinek nekiugrott. Nekem sokáig az én stratégiám volt a nyerő, mert pozitív volt az egyenlegem. Most viszont kiderült, hogy ez sem nyerő, mert - a dolgok jelenlegi állása szerint - se pénzem, se termékem.
    Viszont vannak arra utaló jelek, hogy "meghallgattatik" a másik fél is, amiben nagyon bízom, mert így tényleg kiderülhet, hogy ez az egész rémálom csupán egy félreértés. Úgyhogy - hallgatva többetek javaslatára is - minden folyamatban lévő lépést pár napra felfüggesztek.
  • kalap008
    #1706
    licitvasar szerinetm koppintás a yoodliról, bidking szivás csak botok vannak, a bidstrom meg euróval meg szlovákiából meg sok mikrobival minimum 30nap maximum kittuggyahány nap szállitási határidővel, a többi meg kipusztult még a fruli is, a yoodli még birja, bár szerintem magyarország kicsi piac egy ilyen játékhoz, egyedül talán a swoopo megy, mert ott krva sok a felhasználó, de onnan nem szállitanak magyarországra, úgy hogy én befejeztem inkább akcióra várok az üzletekben...
    ha kormányunk igy igyekezik és a svájci frank tovább erősődik, akkor akinek hitele van (nekem legalább nincs) az szegény szivni fog, akkor lehet jó cuccokat venni a boltokban,
    december 23. nyújtják be a költségvetést, nehogy másnap a wall streeten szétszedjék a forintot, majd januárban megcsinálják
    egyébként ilyen kétszemélyes banda, mint ez a kulimász elkezd megint egy ilyen oldalt (bár lehet hogy jó lesz, de ingyen ebéd nincs, ugyanolyan szar lesz mint a többi)elfogy a pénzük aztán szivja ott is mindenki a fogát a yoodli legalább tv reklámmal kezdte, a faceboot meg el tudom fogadni, ott minden cég fennt van manapság
    mondjuk a termékpaletta szerintem határizottan szar, semmi innovativ termék nincs, óra sincs, régen volt arany is...

    szép estét!
  • kalap008
    #1705
    qlimas kisebb költségü médiafelület azt jelenti hogy annyi pénzetek sem lesz mint a yoodlinál is gagyib licitálós oldalaknak?

    mer úg nehéz lesz egy alapvetően profit alapú rendszerben mükdő vállalkozást fenntartani, de ha próbálkozol vele, ami csak a fogasztóknak jó, én biztos beszállok, csak birj veszteni

    üdv
  • kalap008
    #1704
    az ászf módositásáról szóló levelet én is megkaptam, szerintem ez szinte tálcán kinálja, hogy mit hogyan nem szabad csinálni...:)

    de azt nem hiszem hogy ti nem játszottatok össze (régi motorosok puntogo, hatosf, 10s, stb.), persze én is beszállnék egy ilyen buliba, mert igy tuti nyerő a licit
  • qlimas
    #1703
    Sziasztok!
    Úgy gondolom, elérkezett az idő ennek a hozzászólásnak a megírására.
    Hónapok óta készülünk egy új dologra.
    Megnéztük több, kredit alapú licitoldal működését, illetve a közben, a felhasználók által létrehozott fórumokat is igyekeztünk megtalálni.
    A jó hír az, hogy sikerült az általunk vizsgált oldalak hibáiból tanulni - ezekért külön köszönet nekik :) - és kialakítottunk egy olyan rendszert, amely az előzetes tesztelések alapján talán képes arra, hogy hosszú ideig jelen lévő, aktív felhasználói tábort tudjon kiszolgálni.
    Mindent megteszünk azért, hogy elkerüljük az itt, napok óta olvasható problémák kialakulását és megtartsuk a "jól húzó" felhasználókat, kiemelkedő sikereiket még külön is jutalmazva.
    Október elején indul a reklámunk néhány kisebb költségű médiafelületen és egy ingyenes, előregisztrációs felületet is biztosítunk az érdeklődőknek, mert rendszerünk egyik újdonsága, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén nagyon jól fognak járni azok a felhasználók, akik már a kezdetekkor megtisztelnek bennünket bizalmukkal.
    Köszönöm nektek, akik végigolvastátok ezt a hozzászólást.
    Ez volt az első, reklámnak mondható megnyilvánulásunk.
    Nézzétek el nekem, hogy mindezt cégnév és link nélkül teszem, de jó okom van rá, hogy várjak a hivatalos indulásig (qlimas)
    Zárásként még annyit, hogy minden, ezen a fórumon jelenlévő felhasználót szívesen látunk majd, hamarosan induló licitoldalunkon.

    Szép napot!
    qlimas
  • Nzoltan02
    #1702
    Ennyire durca? :D
    Na mindegy akkor.
    Remélem tényleg nem lesz gáz, én még szerettem volna elhozni néhány cuccot, de ha ez az állás...
  • bub01
    #1701
    Ezt most ha nem haragszol inkább nem tenném.
    Innen még én sem tudom törölni. :)
  • Nzoltan02
    #1700
    Szia Bub!

    Mi volt az az üzi amit töröltek? Kiváncsi lennék. Megosztanád velem? :P

    Köszi
  • 10S
    #1699
    Még annyit, hogy a Facebookon lévő Yoodli-s ember hozzáállása korrekt. Némileg bízom abban, hogy talán mégis lehet normálisan intézni a dolgokat.
  • Nzoltan02
    #1698
    Hali!
    Hú elég sokat kellett visszaolvasnom tegnap óta...
    Szomorú a sztoritok fiúk, de remélem megoldódik minden probléma nélkül.
    Egyébként nem is olyan régen volt hasonló probléma, ti biztosan emlékeztek, kb tavasszal. Akkor sem szállítottak időben, nem is válaszoltak senkinek, a felhasználók paráztak, aztán egyszer csak mindenkinek kiszállították a dolgokat.
    Egyébként a PR soha nem volt a Yoodli erőssége.
    Szóval ha adhatok egy tanácsot: legyetek türelemmel!
    ( Lehet, mégse térek vissza...???:S:S )
  • 10S
    #1697
    hatos: A FB-on rákeresel a Yoodli-ra. Mondjuk "kedvelni" kell őket, hogy hozzájuk szólhass, viszont ott van valaki, aki érdemben kommunikál. Közben beszéltem pár okos emberrel, úgyhogy kereslek majd.

    Én mondjuk hiába kaptam vissza a krediteket, mert még belépni sem tudok a számlámra, de per pillanat ez a legkisebb gondom. Sokkal jobban zavar, hogy harmadik napja nem tudok normálisan odafigyelni a munkámra, pedig bőven lenne mit csinálnom.

    A kreditekkel kapcsolatban, több jogász álláspontja szerint ha ÁSZF változás volt (amiről azért itt-ott illene í már regisztrált embereket értesíteni), akkor van jogalap arra, hogy elállj a szerződéstől, magyarul visszakérd a befizetett krediteket, ha a megváltozott feltételekkel nem akarsz játszani.

    Ja, az én értesítőim között van két óra eltérés (az első és az utolsó között) és kb háromféle megfogalmazása az általad leírtaknak.

    Mindegy, bízom benne, hogy hamarosan tudok velük érdemben kommunikálni, és megoldást tudunk találni a dolgokra.
  • hatosfogat
    #1696
    Pár órája megkaptam a kredit visszatérítési értesítőt, az indok változott/finomodott, ezúttal a visszavonást "túlterheltség, manipulálás és számítógépek közötti kommunikációs problémák" indokolták szerintük. Mindegyiknél ugyanaz az indok, azaz mindegyik termék licitje külön-külön ennyi problémába ütközött. ;)

    Érdemi választ viszont még nem kaptam a múltkori levelemre, így ismételten írok egyet este, amiben kérem a részletes indoklást. Melyik terméknél konkrétan mi volt a gond, ha műszaki ok akkor az mi volt, ha visszaélés, akkor azt szerintük én követtem-e el, vagy más.

    Amúgy visszakaptam a kreditjeimet is, és mivel "kreditet vissza nem adunk" van, ezért ezeket el kell játszanom... Na, ez érdekes lesz, mi lesz, ha netán nyerek? :D Megkapom-e, vagy az is "hibásan zárul" majd? :D

    Facebook: Hol van ez a facebook oldal? Nem akarok oda írni, előbb derüljön ki, hogy lehet-e a dolgot rendezni, de annyi szó esett már róla, hogy már érdekel. No, meg én is olyan vagyok, mint a yoodli support, hogy alapból szófukar, de ha úgy hozza a helyzet, akkor megered a nyelve. Ki tudja, előfordulhat még, hogy úgy érzem nem vagyok elég közlékeny, és akkor nagyon jól szokott esni egy kis csit-csat erről-arról. ;)
  • bub01
    #1695
    Kicsit túlzásba is vittem, ez igaz.
    Még azt is megértem hogy törölték, bár elég lett volna az utolsót is, nem kellett volna az egészet :)
    Abnormális vagyok, de ezt úgyis tudjátok.
  • Proudie
    #1694
    Ja :)
    Amúgy az FB-n én is olvastam a hozzászólást (Gondolom S. Zoltánról van szó) és valóban eltűnt (a hozzászólás és a képek, amiket feltöltött) :)
    Tök jó, hogy a nem presztízsnövelő hozzászólásokat is el lehet távolítani. :)
    Így kerek a világ.
    Van most fent még egy harcos (esetleg Te vagy?) Kíváncsi leszek, meddig lesz olvasható.
  • 10S
    #1693
    Ebben igazad van. Mondjuk ennek van korrekt, európai módja. Ahogy a kaszinókban sem szívesen látott vendégek a nyertesek, el tudom képzelni, hogy itt is érdekekbe ütközött a jelenlétünk. Ez a megoldás azonban szerintem messze van a korrekttől. Tiltsanak le, adják vissza a kreditjeimet, töröljék az accomat, ha valami nem tetszik, változtassanak a licitmotoron pl. De nehogy már én adjak nekik ötleteket. :)
  • 10S
    #1692
    Most már nem lehet elolvasni. :(
  • 10S
    #1691
    Na, a Facebook-on legalább van fent tőlük valaki, akitől érdemi válaszokat lehet kapni. Érdemes elolvasni.
  • Proudie
    #1690
    Nekem sem volt bajom addig a pontig, amíg lehúzásnak nem éreztem a dolgot, és szívesen játszottam is. Még talán nyerőben is voltam. Csak hát így elmegy az ember kedve és azóta nem is erőltetem a játékot, inkább a melóra összpontosítok, ugyanis volt úgy, hogy du. 2-től estig csak a játékot figyeltem, munka meg ohne.
    Én úgy gondolom, hogy meg fog oldódni sok minden, de emberünk szét fog szakadni, ha ennyi lovat akar egy popsival megülni.

    Simati, ezek anno már nekem is feltűntek :) Ezek nagyon gazdag robotok :) Szerintem Vitnye és Voroshagyma a legjattosabbak mind közül. "Ők" csak bukni járnak az oldalra. Legalábbis a régi emlékeim szerint.

    Amúgy meg szép lassan lecserélődik a tábor és megy minden tovább, mint eddig. Azután megint... Az oldalnak jó a vérfrissítés, hiszen a legrutinosabb játékosok kiesésével jön a sok új lelkes... És így tovább.
  • 10S
    #1689
    simati: Ezek az adott aukción ellenem licitálók nevei, azaz azok, akiknél nem megfelelően, nem egyformán futott le a dolog, természetesen technikai hiba miatt.
  • simati84
    #1688
    :) hát lehet hogy csak robot hangot fogsz hallani egy hangszórón kersztül, mert sajna még a lábát nem építették meg neki ;) bár ki tudja. Ha odáig eljutna a dolog, az nekem is nagyon tetszene, bár a felsorolásod eléggé hiányot, mondhatnánk akár a következő neveket is: Vitnye, dorotiM, istvankaa, nyilas20, HegyesMN, Voroshagyma és így tovább....
  • 10S
    #1687
    Na, kezdenek megint zsákutcába menni, de nálam most kezd elszakadni a cérna. Az egyik nyereményemet a szokásos szöveggel törölték, a Yoodli-n már nem is látszik a történet, milyen jó, hogy elővigyázatos (és paranoiás?) vagyok, és mindenről csináltam mentést, persze okosan mindent három tanú jelenlétében.
    Este ha lesz időm, megírom a történetemet itt-ott.

    Azért kíváncsi vagyok, hogy az alábbiak közül melyik usernél nem úgy futott le az aukció, ahogyan annak kellett volna:
    jocpeter
    dentiszo
    Jojohhi
    FeippeMassa

    Az lesz majd érdekes, ha fenti usereket beidézik egy tárgyalásra... ;)