2126
Új licitálós oldal
  • 10S
    #1766
    Ugye, én a PayPal eljárás miatt más cipőben járok, az én acc-omat felfüggesztették, kreditjeimet zárolták, ezért az én ügyem egyértelműen nincs még lezárva, legutolsó levelük szerint a kivizsgálás végéig kérik türelmemet.
    Közben azért gyártom az elméleteket, hogy mi történhetett még, ami kivágta a biztosítékot náluk, de ezekről majd később. Plusz per pillanat nem akarok tippeket adni nálunk kevésbé jószándékúaknak.
  • hatosfogat
    #1765
    Hát az én türelmemet nem kérte senki, még kommunikálni sem tudok velük. Annyit kaptam tőlük, hogy az akciókat visszavonták, és passz. Nekem ebből nem úgy tűnik, mintha még vizsgálódnának...

    De mindegy most már. Megvárom, hogy te mire jutsz, tudsz-e velük beszélni.
  • 10S
    #1764
    Igazad van. Egészen egyszerűen lusták normálisan utánanézni, kivizsgálni a dolgokat, és tényleg erőből cselekszenek. Szerintem nem a mi termékeinkkel volt a gond, egészen egyszerűen ezek voltak szembetűnően "jó vételek".

    Igen, úgy érzik, hogy megtehetik. Én pedig azt hiszem, hogy akármennyire is rosszul alakult nekik a nyár (mert szerintem erről lehet szó), ezzel csak ássák a saját sírjukat. Egy ilyen cégnek baromira nem jó PR az ilyen ügykezelés, hogyan bízzon így abban egy új user abban, hogy az ő terméke ki lesz szállítva?

    Azonban nekem vannak olyan (remélem, megbízható) infóim, mely szerint jelen esetben nem a "fejétől" bűzlik a hal.

    Simán el tudom képzelni, hogy valaki a sor végén gyors eredményt akart (szigorúan teória):
    Volt valami probléma (igazából szerintem ez az egész nyár egy nagy probléma volt nekik, nem véletlenül volt kevés termék, nem véletlenül lehetett olcsón elhozni sokmindent - most biztosan nem játszanék, mert nem tudnék annyiért elhozni akármit is, mint akkor), fentről leszóltak, hogy gáz van, fiúk, mire a fiúk a legegyszerűbb megoldást választották: dobjunk ki mindenkit, aki pluszban van. Lehet, hogy arra gondolt, hogy 'ezeknek a srácoknak ez belefér, nyertek már sokat', lehet, hogy meg volt arról győződve, hogy ennyiért nyerni csak csalással lehet, nem tudom. Mindenesetre harckocsival bement a porcelánboltba.

    Mindenesetre hivatalosan még csak vizsgálat van, aminek a végeredményéről még nem értesítettek, a türelmemet kérik (gondolom, a tiédet is). Nem mondom, hogy feszült vagyok, és ideges, már írtam, hogy nekem nagy pénzről van szó. Mivel Magyarországról van szó, az embernek sok biztató nem jut eszébe. Aztán meglátjuk. Nem hiszem, hogy nálam jobban szeretné valaki, ha a végén nekem kéne bocsánatot kérnem a hirtelenségemért és a türelmetlenségemért. (Mondjuk nekik akkor minimum a kommunikációjukért...)
  • hatosfogat
    #1763
    Gondolod, hogy nem néztem meg alaposan a saját licitjeimet, ugyanerre gondolva? De akárhogy nézem, egyszerűen kizártnak tartom, ráadásul az enyémeken nem is volt auto-zás, azokat egyszerűen úgy nyertem, hogy kiszálltak előlem a .. "tudjukkik", és senki nem licitált rám.

    Megjegyzem, ha valóban lenne ilyen user, akkor szerinted nem közölték volna már, hogy "elnézést, de csukát fogtunk, őt szidjátok"? Mert szerintem igen...

    Nem, itt szerintem vagy egyszerű pénz spórolásról van szó, vagy pedig csak egyszerűen odaült valaki, lehúzott egy listát, és rábökött, hogy "nézd, ezek nyerőben vannak, tuti, hogy csaltak". Aztán ahelyett, hogy valóban utána néztek volna és kiderítették volna, hogy árnyékra vetődtek, erőből visszavontak egy jó csomó licitet. Persze bizonyíték nélkül, tök jogtalanul, mert úgy gondolták, hogy simán megtehetik. És ezért cs*sznek válaszolni a leveleimre is, nem csak a visszavonásokkal kapcsolatban, de például arra sem kapok választ egy hete, hogy a több, mint egy hónapja nyert, régen késésben levő nyereményemet mikor kapom meg. Még csak válaszra sem méltatnak! Megint csak azért, mert úgy gondolják, hogy megtehetik. Hát meglátjuk... Jövő hét elejéig várok, hogy tudsz-e velük beszélni, aztán ha nem, akkor lépek.
  • 10S
    #1762
    hatos: Én meg hajlok arra, hogy valami, valakinél tényleg lehetett, aminek viszont mi estünk áldozatul. Emlékszel a mosógépes licitemre? Amikor végig auto-n mentem (közben tartottam az órákat sorban, még figyelni sem tudtam a licitre, egy-egy szünetben wap-on néztem, hogy lezárult-e végre...), és volt egy user (nevet, neveket most nem szeretnék), aki gyanúsan mindig olyankor klikkelt, amikor nem jött be senki auto-val. Persze, az is lehet, hogy valaki 8-10 órán keresztül folyamatosan a gépnél ült, és mindig 3-4 mp-nél klikkel, közben nincs semmi, ami megzavarhatná, csak ez nem életszerű.
    Az én elméletem szerint tehát lehetett valami, remélem, tényleg ennek járnak utána, és nem időhúzásként nem kommunikálnak semmit, és ezt (vagy véletlenül - én a jószándékot feltételezem először mindenkiről :P-, vagy szándékosan) a két történetet összemossák.

    Az én lelkiismeretem tiszta, ha bármi segédeszközt, tiltott dolgot használtam volna, akkor bolond lettem volna bemenni auto-val bármire is. Nálam a helyzet az, hogy amikor ráértem, akkor figyeltem, klikkeltem, amikor meg nem, akkor autoztam, mert az olyankor biztosabb.

    Na, mindegy.
  • hatosfogat
    #1761
    Szerintem nem, mert ez az összefogósdi ok csak mellébeszélés, nem attól lehet nyerni a yoodlin, hanem attól, hogy kiismered hogy működik, és türelmes vagy. Az emberek 90%-a legalább az egyik kategóriát nem képes teljesíteni, ezért veszít. Akkor is veszítene, ha "összebeszélne". Ezt a yoodlinál is tudják jól szerintem.

    Egyébként beszéltünk 10$-al, és elmondta, hogy állítólag tényleg azt hiszik, hogy valami visszaélés történt. Márminthogy valódi manipuláció... Komolyan kezdem azt hinni, hogy nincs náluk senki, aki követné a liciteket, különben nem lennének ennyire fogalmatlanok. Gondolom a "bizonyíték" körülbelül azon a szinten lehet, hogy "hűb*zmeg, nézd ezek mennyit nyertek, biztos, hogy csalók".
  • Proudie
    #1760
    Ügyes :)
  • simati84
    #1759
    Arra nem gondol a Yoodli, hogy a FB-n való reklámnak köszönhetően több ember fog összefogni egymással, hogy ma én nyerek, és holnap te? Ezt arra alapozom, hogy aki rányom hogy tetszik, az már vélhetően Yoodli játékos :)
  • bub01
    #1758
    Töröltek mindkettőnket, nem volt 100%-ban pozitív a beírásunk ezért törölték, és egyben ki is tiltottak, mostmár nem tudunk hozzászólni az oldalukhoz :).
  • Proudie
    #1757
    De kivettek a Fb-ról, mint bub-ot, nem? Pedig, ha jól tudom, teljesen normális hangnemben ment a levelezés.
    Ott most a jópofi megy.
    Van marketing-lehetőség az informatikában :)
  • 10S
    #1756
    kalap: Nagyon remélem. Elég sok időmbe (és pénzembe) került, mire eljutottam oda, hogy ezeket az aukciókat viszonylag olcsón meg tudtam nyerni. Ez az érem egyik oldala. A másik pedig, hogy azért pakoltam bele vesztes aukciókba is szépen. Ráadásul pont azt nem sikerült nyerni, amit szerettem volna (tv, monitor, laptop).
    Egyelőre még nem tárgyal velem senki, csak ígéret van rá. Viszont - némi információ birtokában - meg tudom érteni a másik felet is, és jelen helyzetben okosabbnak látom valóban adni időt nekik, hogy jobban utánanézzenek mindennek, bízom benne, hogy valóban korrektül fog folyni minden vizsgálat és ügykezelés.

    Mindenesetre KÖSZÖNÖK minden együttérzést, jókívánságot, amit itt, privátban, telefonon és egyéb helyeken kapok. Bár eddig nem jutott el ilyen hozzám, biztos van, aki kárörvendve, vagy akár gyanakodva figyeli a történteket. Nekik (is) üzenem: én az egészet a Facebook-on névvel, arccal vállaltam, és vállalni is fogom, akármi legyen a végkifejlet. Az egész történetről blogot és cikket írok, remélem, happy end-del végződik.
  • kalap008
    #1755
    10s, akkor szerintem revizionálják is az aukcióidat

    hajrá, ha vki tárgyal veled akkor már talán vége a makacskodásnak
  • 10S
    #1754
    Hát...
    Azt hiszem, hétfőig úriember leszek, és adok egy esélyt a rendezésnek, vannak erre utaló jelek. Addig itt is igyekszem visszafogni magamat, nevezhetjük ezt egyoldalú fegyverszünetnek is.
    Mindenesetre nagyon elkeserítő, hogy ezt meg tudják tenni. Közben közvetve sikerült megtudnom a "vádat" is, ami nonszensz, legalábbis az én esetemben. Remélem, lesz lehetőségem tisztázni magamat, ezért minden követ meg fogok mozgatni.
    Azt gondolom, ez is azt bizonyítja, hogy nem csak a lelkiismeretem tiszta, de valóban nincsen rejtegetnivalóm. Egyszerűen túl jól játszottam...
  • atonika
    #1753
    Nekem, mint írtam is, abszolút jogosan törlődött. De át tudom érezni azoknak a hangulatát akiktől ténylegesen megnyert termékek tüntek el, aminek napokig örültek, aztán mint derült égből gumibot...
  • 10S
    #1752
    Sok minden eltűnt ma estére a Yoodli oldaláról.
  • padret
    #1751
    én arra gondoltam, hogy az rendben, hogy megnyeri, de meg is kapja majd? :(

  • kalap008
    #1750
    t kimaradt
  • kalap008
    #1749
    igy jó nyerni aonika:)
  • kalap008
    #1748
    huuu, bocsi ezt jól megkaptam...

    kedves hatosfogat a mondanivalódba nem tudok belekötni, egy helyen azonban mégis:


    ...kitöröltem, mert egy gondolatkisérlet volt, ötletet nem akarok adni, kárt meg nem akarok okozni...

    inkább mindenkinek azt mondom bocs,
    aztmegnemtom mit vizsgál a cég az aukciókkal kapcsolatban

    azt megkérdezném PUNTOGÓTÓL, hogy ha játszott a swoopon ott vannak e tudjukik, vagy túl sok a user és nem kell nekik?
  • atonika
    #1747
    Nekem is még tegnapig ott volt aug. 4-ről egy KTM kerékpár a megnyert aukcióim között, kivizsgálás alatt megjegyzéssel,az előbb néztem rá mára eltünt. Mondjuk sok kivizsgálást nem igényelt, mert egyetlen klikket sem nyomtam rá.
  • szatimiki
    #1746
    Nem megnyert aukció volt :)
    Lg porzsák nélküli porszívó
  • atonika
    #1745
    Ő azokkal egyeztette a stratégiát, amit nem tilt az ASZF III/9.
  • magus1
    #1744
    A fotónyomtatónál bejött neki.
  • padret
    #1743
    nem mintha azzal sokra menne.... sajnos.
  • 10S
    #1742
    Eljátssza a kreditjeit. Érthető.
  • magus1
    #1741
    Gyerekek! Ezio22 mit csinál, mindenre licitál és szinte már az elejétől.
  • hatosfogat
    #1740
    Hányadik érintett is vagy? Hetedik?

    Szerintem oda jutottunk, hogy ha a yoodli nem fog nagyon hamar nyilvános és részletes beszámolót adni a történtekről, akkor igen gyorsan el fog lehetetlenülni. Több, mint egy hónapra visszamenőleg tömegesen törölnek megnyert liciteket, és még egy bú vagy bá sincs?

    Az biztos, hogy addig amíg nem derül ki, hogy mi folyik itt, addig aki kreditet vesz játszani, és nem a befizetettjeit lövi el, az jó nagy marha.
  • 10S
    #1739
    puntogo: Érdekes most, ennyi tapasztalat után végigolvasni az első pár oldalt... :P
  • puntogo
    #1738
    Kedves Nagy Testvér!
    Még annyit írnék,ha már nem ebédelek,
    a fórum elején van egy be írás,több is,
    2-3-4 oldalon, emlékezetből nem tudom, valahol, ahol éppen a arra keresnek játékosokat
    hogy szervezetten vetés forgásban játszanak.
    Ha van időtök, el kéne olvasni.

    Üdv: puntogo
  • 10S
    #1737
    Jó neked. :)
  • puntogo
    #1736
    Sziasztok,
    szevasz kedves Kalap!

    Most erre kurvára nincs időm, de muszáj hozzá szólnom.
    Kalap, te tudod a le jobban, bár más régiek is vannak akik
    tisztában vannak vele és emlékeznek rá.
    Én voltam aki mindig védte a yoodlit ( vissza kell olvasni )
    ezért a fórum fekete báránya volta, nem kicsi.
    Voltam tulaj, befektető, meg robot,be épített játékos.
    Szartam rá nyomtam és játszottam mert volt egy varázsa,
    és tetszett, hogy át került magyar földre ez a dolog is.
    Nem titok, én kint is játszottam, és a mái napig is játszom,
    mivel a kinti lakcímem van, 11 év kin élés után.
    Gondolván,itt forintba kell fizetni, és ezzel a magyar vállalkozást
    támogatok,és a nyereményeim után, kb ki lehet sakkozni,
    hogy a yoodlinak, talán február eleje óta milyen összeget
    fizettem be,ne vegye senki dicsekvésnek, de a hét jegyű szám
    nem egyessel kezdődik.
    Számomra ez egy jó játék, jó vásárlási lehetőség,
    amit akár munka mellet is meg tehetek,
    és még otthon is tudom folytatni akár.
    Ha ez yoodli nem a hálón lenne, és el kéne járnom valahova ezért,
    akkor biztos hogy nem férne bele az életembe.
    Ezt azért írtam le, mert ha azt feltételezné valaki is rólam
    hogy össze jászok bár kivel is, az egy ugyan olyan balgaság,
    bocs fas...., mint amikkel itt engem meg vádoltak többször.
    Kérdezheti bár ki miért?
    Azért mert akkor sokkal kevesebb pénzt kellet volna feltöltenem,
    és nem kellet volna teli árban soha vásárolnom soha.

    Kalap, tőled szarul eset, ennek még a gondolata is.
    Úgy érzem ezt még le kell írjam,mert rám célzott hatos fogat,
    én voltam aki, nem a nevét írta át, csak mögé írtam, végig viszem,
    go pinkepanna, de ezt már le írtam miét történt, na ez én voltam, de vállalom is.
    Sőt én voltam az is aki hatosfogattal végig vittünk egy laptopot
    és mind ketten teli árba vettük meg,
    azaz én véletlenül túl is licitáltam.
    Persze ezek után és 8 hónapi tapasztalat után,
    én is ki figyeltem össze beszélés nélkül, hogy mikor már
    valaki többször visz végig valamit, és nem sürgős számomra
    a termék, le tudtam mondani róla, mégpedig úgy hogy láttam
    hogy nagyon rá cuppant a termékre, hagytam a fenébe.
    Mindig azt mondom jön másik ez nem az utosó.
    Például így voltam a ps3-mal.
    Már vagy 5-6db elengedtem mert mindig nagy volt érte a harc,
    és az is előfordult hogy olyan is volt a licitálók között,
    megint csak pl: nekem8 akit sose láttam, nem beszéltem vele,
    benne volt a licitbe,és nem mentem be mellé, mert nem láttam
    értelmét, sőt sose tett nekem keresztbe.
    Akár ezt is egy kicsit, hívhatnám valamilyen tiszteletnek,
    de semmi kép nem összebeszélésnek.
    És ezt a Nagy Testvér is tudja mert ezen témákat itt
    beszéltük meg előtte.
    De ezt már előttem szólok le írták.
    Összegezve, én vállalkozás párti vagyok, mert nekem is van,
    és úgy gondolom a vállalkozások nagy mértékben hozzá
    járulnak a magyar gazdaság fellendüléséhez. Hú ez már politika bocsi.
    Még egyszer, hangsúlyozom, ezért is (rendelek játszom)a yoodlin.
    Adót áfát ide fizetik be nem ciprusra utalják.
    Na már túl hosszú lett, tehát a yoodli is tudja hogy akár a
    régiek, akár ujjak között is, ki alakulhat, ismeretlenül is,
    egy fokú játék tisztelet.
    Talán még irányomban is van, mert többség tudja,
    föleg hogy most kevesebb időm van játszani,ha be lépek
    csak akkor szoktam ki lépni ha meg nyerem, vagy ha telibe meg
    veszem, azaz megvetetik velem, és erre is jó példa a ps3,
    nem volt olcsó de most már kellet,nem tudtam tovább tolerálni hogy
    másnak is kell,vagy a fekete Ariston mosogató gép,
    amit kedves mágus és sógora meg vetetett velem.
    Akkor ha most ezeket el olvasód kedves kalap akkor szerinted
    kivel szervezkedem én,akit valamilyen szempontból
    talán még egyesek a yoodli védőjének tartanak.
    És ezért sokszor kaptam is itt a fórumon.
    De konkrétan még bizonyítani is tudnám hogy sok ifjú titán
    meg keresett, hogy beszéljük meg, hogy segítsük egymást.
    Egyel sem paktáltam le,pedig voltak páran.

    Én most saját nevemben írtam, és saját véleménye,
    ép elmém tudatában,orvos által meg vizsgálva.

    Ja még a többieknek annyit írnék, vöröshagymát ne hívjátok,
    mert nem ér rá tanúskodni, Makon hagymaszedés ideje most van,
    nekem szállít, örül ha a hagymából be folyt lóvét,
    van ideje eljátszani, így is több helyen játszik annyi
    a hagyma, ezáltal a pénz is.

    F.Massát se hívjátok mert örül ha az idő mérők között tud egy
    kicsit játszani, meg most a vb címmel van el foglalva,
    meg egyébként is idén már kétszer volt Magyarországon.

    Na most ennyire volt idöm.
    Üdv mindenkinek még a yoodlinak is,:puntogo
    Bocs ha valamit rosszul írtam de siettem.

  • padret
    #1735
    Melyik aukciódat törölték le? Csak érdekelne..mert nekem is volt akkor nyertes aukcióm, és én megkaptam (azokat még) maradéktalanul.

  • simati84
    #1734
    nekem is van 2 függőben lévő kiszálltásom, de tegnap írtam nekik, és a következő választ kaptram:

    "Kedves Attila,

    a következő hét elején szállítják ki önnek a termékeket. Türelmét köszönjük.

    Üdvözlettel:
    Yoodli Support"

    És ezek aug 31.-i nyeremény, melyet egy licittel nyertem meg.
  • 10S
    #1733
    Rossz előérzetem van, mintha mindenki menekítené ki a pénzét.
  • 10S
    #1732
    Mi??? A saját szabályaik szerint ezt már régen ki kellett volna szállítaniuk. Itt valami nagyon bűzlik.
  • szatimiki
    #1731
    Türelmet kivánok nektek!
    Nekem most jelezték egy aug.4-i (!) aukció törlését ugyanazon indokokkal, mint nektek. Szóval kicsit el vannak maradva a kivizsgálásokkal.
  • 10S
    #1730
    Elolvastam. Az a helyzet, hogy nem vagyok jogász, bár most napi kapcsolatban vagyok jogászokkal. Erről ebben a helyzetben most inkább nem írnék, utána esetleg.

    A második feléről: A teliáras vásárlás majdnem ez, hiszen akár egy klikkelés után, a "megveszem" gombra kattintva meg tudod vásárolni a cuccot. Csak arra figyelj, hogy valaki klikkeljen utánad, nehogy egy klikkből elhozd, és töröljék az aukciót! ;)

    Azért ezen vagyok a leginkább kiakadva: Azoknál a liciteknél, amelyikbe kevés kreditet toltam, visszaadták - bár szerencsére még nem fértem hozzá -, míg amelyikbe beleraktam többet, arról nem szól a fáma. Ez egyrészt dühítő, másrészt a mi részünkről ennek még lehet haszna.
  • 10S
    #1729
    Na, te éjjeli bagoly. :)
    Minden szavaddal egyetértek. Ha jól emlékszem, pont Te voltál annak idején, még valamikor tavasszal, aki azt írtad ide, hogy futó vagy jövőbeli aukcióról ne essék itt szó. Azt gondolom, ez az esetek túlnyomó többségében megvalósult, és ehhez - megjegyzem, teljesen korrektül - majdnem mindenki tartotta is magát. Pedig akkor még az ÁSZF sem tiltotta az összejátszást, de a játékosok (bizonyos játékosok) önkorlátozása már akkor is működött. Ismerve ezt a fórumot, és valamennyire már az ide írogatók egy részét, nem hiszem, hogy itt, közöttünk kell az "ellenségeket" keresni. Másrészt lehet közöttünk, de itt úgy érzem - most alakul ki egyfajta szolidaritás, együttműködés.
    Amíg licitáltam, csupán két emberrel beszéltem a Yoodliról - itt jegyzem meg, hogy bizonyos mértékig az "együttműködés" idegenek esetében értelmezhetetlen, hiszen a saját esélyeidet rontja. Amióta ez az ügy kipattant, több, eddig csak innen (vagy még innen sem) ismert játékossal beszéltem és egyeztettem telefonon, természetesen nem licitálási stratégiáról és együttműködésről.

    Az oldal filozófiája olyan, hogy az összejátszás egy bizonyos fok után értelmezhetetlen. Persze, a hatos által említett dolgok (amire nem is buktak így ki): névcsere, agresszivitást sugalló nevek nem fair-ek (emlékeztek, kb tavasszal írtam is erről néhány postot) befolyásolhatják egy-egy aukció menetét (persze, akkor nem töröltek...), de itt most másról volt szó: Egészen egyszerűen pangott a piac. Bizonyos termékekre lehetett úgy licitálni, hogy közelben nem volt vetélytárs. Nagyon jó példa erre a Rowenta akkus porszívóm. Én voltam a legjobban megdöbbenve, hogy nem kell küzdenem érte (bár a végjáték a Yoodli honlapján már nem látható, de nekem megvan, szívesen belinkelem). Amikor a "tudjukkik" abbahagyták a klikkelést, egyedül maradtam, elvittem.

    Mellesleg: Nekem egy rokonom sem játszik, egyetlen barátom (akit a Yoodli ajánlási rendszerét használva ajánlottam) van, aki nyomta, de tökéletesen egyetértek hatossal: Ha nekem is játszana mondjuk a sógorom, mint magus (?)-nak, értelemszerűen nem vele autoznám végig a liciteket.

    Hatos: Te még nyugodt és higgadt ember vagy hozzám képest. :) Bár valószínűleg ez amiatt van, hogy - ebből félreértés ne legyen - nekem arányaiban érzékenyebb a veszteség. Én is teljesen megdöbbenek azon, hogy olyan játékosokkal teszik ezt, akiknek a jelek szerint is a kisujjukban van az egész rendszer. Bevallom őszintén, én elindítottam egy-két vonalat, ahol érdeklődést is mutatnak a téma iránt, de tegnap találtam Yoodli részről olyat, akivel érdemben lehet kommunikálni, és nem három naponta dob meg egy sablon emaillel. Bár egyik téren nehéz lesz, mert elég magas szintről ígértek segítséget, de adok én is egy esélyt a dolgok normális rendezésének. Mert az nyilvánvaló, hogy itt még pereskedés esetén is kétséges az anyagi megtérülés (talán csak a PayPal buyer protection rendszerében lehet megbízni, akik TELJESEN korrektül szokták az ilyeneket intézni, évtizedes tapasztalatom van velük - itt már gyanúsnak találják, hogy a Yoodli, mint üzleti felhasználó fake telefonszámmal regisztrált...), hiszen bármikor csődöt jelenthetnek, és akkor a pénzünk visszaszerzése erősen kérdéses. Azzal, hogy az oldalt esetleg bezárják, vagy tönkremegy, nem vagyunk beljebb...

    "Csak azért nem teszem meg, mert tavasszal már egyszer voltam forrófejű, és a végén kiderült, hogy feleslegesen. Meg akarom adni az esélyt a korrekcióra, így tartom fairnek. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennék komolyan kiakadva." - most én is így gondolom, köszönhetően a korrektül kommunikáló Yoodli-man-nek. A forrófejűséget ilyen kommunikáció mellett pedig szerintem mindenki megérti.
  • hatosfogat
    #1728
    Szia Kalap.

    Mit értesz azon, hogy összejátszottunk? Hogyan gondolnád az összejátszást? Mondj rá egy példát légyszives. Akár példálózz az én nevemmel, ha úgy könnyebb. Mit kellene csinálnia a moonwhite nevű usernek, és egy xy nevű másiknak, hogy összejátszanak? A dolog megkönnyítése érdekében tegyük fel, hogy ismerjük egymást, ezért még kommunikálni is tudunk. Szóval?

    Egyébként egyféle értelemben határozottan tudom neked mondani, hogy "összejátszottam" itt néhány emberrel. Mégpedig úgy, hogy nem licitáltam ellenük. Ha visszaolvasol - vagy emlékezel, mert te is itt voltál -, március-áprilisban volt itt minden, veszekedés, vádaskodás, gyanúsítgatás, a yoodli felé, és más usernevek felé is. Én is beleestem többek között ebbe a hibába. Végül mégis meg tudtuk beszélni a dolgokat, és ennek örömére nyíltan beszéltünk arról, hogy most, hogy így megismertük egymást, egymás ellen nem fogunk licitálni. Önként, nem összebeszélve, és főleg nyíltan! Megjegyzem, a Nagy Testvér akkor is, azután is még jó ideig járt errefelé, és soha nem említette, hogy ez bármi problémát jelentett volna. És természetesen a Yoodlin, az ÁSZF-ben sem volt a leghalványabb említés sem arról, hogy ezzel probléma lett volna.

    A gyakorlatot azóta is többnyire tartottam, az ellen a néhány ember ellen, akiket akkor megismertem, nem licitáltam. Illetve többnyire nem. Időnként így is előfordult, mert nem mindig úgy játszik az ember, hogy végig ott van, néha elindít egy autót, és elmegy fórumozni, stb. Ilyenkor volt, hogy ellenük is licitáltam. De tény, és ezt itt nyíltan leírtam annak idején is, hogy pár embernek megígértem, hogy ha lehet, nem teszem.

    Sőt, mondok jobbat. Van olyan játékos a yoodlin, akit azóta megismertem, időnként beszélünk is. (A nevét nem mondom, nehogy ő is pórul járjon.) Vele például még azt is megbeszéltem, hogy például "holnap lesz ez a TV licit, azt hiszem megpróbálom". És tudod mit? Ebben akkor sem láttam és most sem látok semmi problémát. Hogy várhatná el a yoodli, hogy egy általam ismert emberrel ne kommunikáljak, ne is beszéljek a yoodliról? Vannak a yoodlin olyan licitálók is, akik egy családba tartoznak. Ők se beszéljenek egymással? Sőt, netán még licitáljanak is egymásra vagy mi? Nyilván nem. Namost, ha ők nem, akkor én a barátommal miért ne beszélhetném meg?

    Ez az egész sztori egy abszurdum. Az összejátszásnak egy értelmezhető módja van a yoodlin, ha valamilyen módon megpróbálnánk befolyásolni a licitet. Mittudomén, megfenyegetném az ellenfelet, vagy valahogy rá próbálnám venni, hogy hagyja abba, vagy feltörném a yoodli oldalt, vagy - hogy sci-fit is mondjak - el tudnám érni, hogy nála ne működjön a licit gomb. Ilyesmi. Nyilvánvaló, hogy ilyent nem csináltam, és biztos vagyok benne, hogy azokon a liciteken amiket megnyertem, más sem. Azt észrevettem volna, és én lettem volna az első, aki szól. De nem csak ilyent, hanem semmilyent. Megjegyzem, még megbeszélés sem volt, mert ezeken a liciteken csak én játszottam, senki más akit vagy akinek a usernevét ismerem. Csak a "tudjukki" licitálók, és tök ismeretlen emberek licitáltak. A telefont pl. 1 kredittel vittem el, miután mázlimra a "tudjukkik" úgy döntöttek, hogy nem licitálnak tovább. Hogy a rákba tudtam volna egy ilyen licitet manipulálni? Meghirdetem a TV-ben, hogy emberek, maradjatok távol a telefontól, vagy mi?

    Egyébként ez dühít az egészben a legjobban. Néhány hónapja én voltam itt a legjobban kiakadva azon, hogy át lehet írni a usernevet. Ezzel keményen vissza is éltek a licitálók, láthattunk olyan liciteket, ahol a userek neve licitálásról licitálásra változott. Olyan neveket pl., hogy "úgyis végigviszem", meg "1000kreditet tettem rá", meg "akarsz játszani?", stb. Mi a manipuláció ha ez nem? És milyen érdekes, az a yoodli, aki most olyan érzékeny, hogy tömegével vonja vissza a liciteket állítólag manipulációt találva, az a yoodli akkor tojt a problémára. Írtam nekik direktben levelet, hőbörögtem itt is, és tudod mi volt a reakciójuk? Az, hogy "szerintünk ennyi játékosság még belefér a játékba". Baszki. Szerintük az belefért, de most viszont valami szörnyű visszaélés történt, olyan szörnyű, hogy el sem mondhatják... Egyébként azok után, hogy végül csak belátták, hogy a név átírás manipuláció, és letiltották a dolgot, szerinted hány licitet vontak vissza miatta? Megmondom neked: egyet sem. Pedig azok direkt és bizonyíthatóan manipulált licitek voltak.

    Na, ezért vagyok marha dühös. Az egy dolog, hogy visszavonják a nyereményeimet, az dühít igazán, hogy ködösen megvádolnak manipulációval - egy hülye számára is nyilvánvaló, hogy erről van szó -, majd amikor rákérdezek, tojnak a fejemre, nem válaszolnak. Megmondom őszintén, ez az az ok ami miatt kevés tart vissza attól, hogy azt mondjam sz*rok az egészre, összecsomagolok minden anyagot, írok hozzá egy részletes "értelmező szótárat", és egy listát azokról a kérdésekről, amiket ez alapján fel kell tenni, majd odaadom a cégem ügyvédjének, hogy járjon vele egy kört, médiától hivatalokon át a bíróságig. Csak azért nem teszem meg, mert tavasszal már egyszer voltam forrófejű, és a végén kiderült, hogy feleslegesen. Meg akarom adni az esélyt a korrekcióra, így tartom fairnek. De ez nem jelenti azt, hogy ne lennék komolyan kiakadva.

    Áhh, inkább megyek, megnézek egy Al Buddy részt, mert már megint felidegeltem magam rajta. Mára ennyi elég volt nekem a yoodliból. ;)
  • kalap008
    #1727
    10s , majd lécci olvassál el 1714 -en, mert kiváncsi vagyok a véleményedre

    köszi