83
  • Attila1234
    #43
    A francba, iPadet akartam írni. Grrr.
  • Attila1234
    #42
    Attól függ az iPod és az üzleti modell sorsa, hogy hogyan fog alakulni a nagy hírportálok hirdetési bevétele. Ha ez az összeg csökkenni fog és nem lesz elég arra, hogy fenntartsák az adott portálokat, akkor a tartalom előállítók előtt két választási lehetőség lesz. Az egyik az, hogy becsukják a boltot és inkább babot árulnak, a másik pedig az, hogy bevezetik az előfizetéses modellt. Ez utóbbira már vannak példák, de valószínűleg lesz több is. Tételezzük fel, hogy egy portál azt mondja, hogy "Jól van gyerekek. Ha olvasni akartok fizessetek nekünk havi 3 dollárt."
    Ebből a 3-ból mondjuk egy elmegy az Apple-nak, a portálnak meg lesz kb. (ha tényleg jó és érdemes olvasni) 100 ezer előfizetője. Az havonta 200 ezer dollár bevétel a portálnak, amiből már simán fenn lehet tartani a céget, főleg azt is figyelembe véve, hogy kiesik a hagyományosan nagy költségű infrastruktúra (nyomda, terjesztés). Nem kell semmi, csak egy szerver, sőt még iroda se kell, hisz az újságírók otthonról vagy mit tudom én honnan dolgoznak. Teljesen életszerű a kép, de tovább megyek. Ha az embereket képesek rávenni arra, hogy tejeljenek a tartalmakért, akkor az az újságírói réteg is, aki eddig ingyenes portáloknál dolgozott, átmegy szépen a fizetős helyekhez dolgozni, ha ott biztosabbnak fogja látni a jövőjét. Miért is ne? Végső soron, mindenki szeret pénzt (lehetőleg minél többet) keresni.
    Az előfizetéses modell kiszámítható és már bizonyított, a hirdetésekre alapuló pedig egyre bizonytalanabb.
    A jövő még bizonytalan, és én is csak elméleteket gyártok, de az Apple szempontjából egy dolog biztos: Ők felkészültek. Nem fogják megérezni az iPad esetleges bukását (annyira nem nagy találmány a cucc, hogy fájjon nekik), de ha bejön a terv, akkor bizony kaszálni fognak.
  • Ruley
    #41
    Azt nem egészen értem hogy az Apple mikor lett ez a nagy mindent elpusztító csodacég?

    A számítógépes és az oprendszer piacokon évtizedek alatt nem tudtak töbségbe kerülni, az Apple TV csak úgy ott van de nem nagyon csinál semmit, stb.

    Sikerült egy, azaz EGY olyan termékcsaládot összehozniuk ami tényleg dominál a maga területén, és kb. ennyi. Nem mondom hogy csak szerencséjük volt, vagy ilyesmi, mert tényleg értenek ahhoz amit csinálnak, még ott is ahol nem söprik el a konkurenciát, dee azért az eddigi eredményeik alapján nem garantálja semmi hogy ez most valami bomba siker lesz.

    A márkanév sem sokat fog számítani, a vevők nem-fanatikus millióinak van egy olyan szokásuk hogy nem is figyelnek rá.

    "A szuper marketinggépezetnek köszönhetően sokan iPodnak, és nem mp3 lejátszónak nevezik a hordozható médialejátszókat, mintha az Apple termékén kívül más nem is létezne kerek e világon."

    Aha. Mint ahogy a konzolon játszást sokáig következetesen nintendózásnak hívták, aztán egy évtizedig playstationözésnek, aztán megint Nintendózásnak.
    A szuper marketing miatt? Vagy inkább azért mert magasról tesznek rá hogy milyen márka a divatos, csak azt emlegetik amelyikből éppen a legtöbbet látják maguk körül, és halványan dereng nekik a neve?

    Fordítva van az ok-okozat, nem attól sikeres egy termék hogy erős a márkaneve, hanem attól erős a márkaneve hogy sikeres(egyéb okokból).
  • slickboy
    #40
    Azért várjuk ki a végét, még pofára eshet ez a termék is. Az AppleTV se lett nagy divat. Az is erősen "híg" cucc volt.
  • gosub
    #39
    Azért az árképzésen is látszik mennyire átejti a vevőit az Apple, míg az iPhone 150 rugesz ez az iPad újonnan 500 dodó. Hát nem a HW alapján lett meghatározva az biztos.
  • nkmedve
    #38
    Arra jó, csak akkor az ára is legyen ott (500+ euro ujságra?), és ne úgy reklámozzák mint a megváltót ami mindenre jó és mindennél jobb.
  • Glutamin
    #37
    Mélységesen egyetértek. Egy ilyesmi cuccról már el tudom képzelni, hogy hétvégén a kezembe vegyem a kanapéra dőlve mint egy magazint/újságot. Erre kiváló lesz ez az eszköz. Nem egy asztali géppel, laptoppal kell versenyeznie. Nyilvánvaló, hogy komolyabb munkára az érintőképernyő nem alkalmas, de talán nem is ez volt a cél.
  • hdo
    #36
    Azért egyvalamit tisztázzunk. A népszerűség nem áll egyenes arányosságban a minőséggel. Ha valami a legnagyobb példányszámban kel el - tömegcikk - az még nem azt jelenti hogy az a legjobb minőségű is. Ha a _népnek_ (general public) és nem csak egy célcsoportnak gyártasz valamit, akkor igenis velejárója a minél egyszerűbb kezelhetőség, mindenféle specializáltság hiánya.
  • gosub
    #35
    Ja. Csak ippeg 4-5ször annyiba került annó mint a többi, meg hogyan is lehetett rá tölteni? 80 rugó 2002-ben nem éppen egyhavi átlag magyar bér volt. Egy szaros mp3 jáccóért amire annyiba kerül egy album mintha megvennéd a műsoros CD-t. Divatszar a javából!
  • DjDano
    #34
    Lószart igaz! Nézd meg az Iphone specifikációit és nézd meg mondjuk a HTC HD2-t vagy a Samsung Omnia 2-t, az Iphone 200 rugó felett kezdődik, míg a HTC HD2 150 ezertől kapható sokkal jobb specifikációkkal! Omniát meg már 100 ezerért kapsz!
    Túlhypeolt drága szar az összes Apple termék!
  • hdo
    #33
    És nem azt mondtam én is?
  • gosub
    #32
    Egyetértek. Elképesztő az a pénzimádat ami ebből a faxiból árad. Megmenekült a halál torkából és most ezerrel le akar húzni egy halom buta embert. Milyen beteges lehet, jobban mint bilgéc! Vajon mennyivel rosszabb lenne a felhasználóknak, ha akkora piaca, monopóliuma lenne mint annó billnek! Már rég csak online működő programok, szövegszerkesztő, táblázatkezelő, képszerkesztő... lenne amikben minden egyes mentés, kattintás, megnyitás, művelet... 5 centbe kerülne. Csoda hogy egyenlőre egy iPodra letöltött számot többször is meg lehet hallgatni! Erről az emberről Hofi jut eszembe amint Jézus a keresztfán azt mondja az őt őrző légionáriusnak aki a legyeket igyekszik róla elhessegetni: 'Hagyd fiam, csak éhesebbek jönnek!'
  • passatgt
    #31
    2001-ben azért nem volt valami sok lejátszó, pár sony meg ma már nem ismert márkák, de ipodhoz képest lényegesen gagyibbak és drágábbak
  • Mike
    #30
    nekem spec tetszik
    régi vágyam egy elérhető áru lapcomputer
    aminek csak egy kijelzője van, se billentyű, se semmi
    mivel az Apple meglépte, hamarosan az MSI és a többiek is kihozzák a hasonló cuccukat
  • gosub
    #29
    Rengeteg mp3 lejátszó volt már akkor.
  • mujahedin
    #28
    hát nem tudom hogy egy play/pause gombnál egy ff és egy rew gombnál, + egy menü föl le enter combo gombnál hogy lehet egyszerűbben kezelni egy zene lejátszót...
    volt annyi mp3 lejátszó mint a szar. Tárhellyel sem volt gond flash-ben. Az ipodban a vinyó volt az ami miatt nagy tárhely volt, a többi mind flashes tárolót használt akkor még. Persze rohadt jól hangzott az a tárhely, de a nagy fogyasztás, bazinagy méret, és sérülékeny vinyó már rohadul nem. Én akkor sem és most sem vennék vinyós lejátszót, bőven elég hogy a gépben melegszik és rezonál egy de ott legalább tényleg számít a nagy tárhely...
  • endale
    #27
    Lehet, hogy a puritánság a termékre akarta irányítani a figyelmet, de a környezet, Steve Jobs beteges sápadt kinézete, az edzőcipő és a farmer, azzal együtt, hogy mindenki tudja, gazdag emberről és mindenki ismeri az Apple árpolitikáját egyetlen szót juttat az eszembe: fösvény
  • mujahedin
    #26
    apple mióta előjött "világmegváltó" ötleteivel, azóta a következő filozófiára állt át: buta embereknek, buta készüléket, jó pénzért, úgy hogy még többnek is érezzék magukat tőle.
    Tiszta haszon, dől a pénz, és az ember azt hiszi jól jár.
    Amióta áttértek intel procikra már a számítógépeik sem érnek semmit, hiszen 99%-osan ugyan az mint a többi pc (az 1% különbség az kb az efi).
  • hdo
    #25
    Valóban ... mikor az ipod kijött, ugyan volt más mp3 lejátszó, de az ipod volt a legjobban kezelhető, legegyszerűbb mp3 lejátszó, lényegesen nagyobb tárhellyel a konkurencia termékeinél, de a valódi sikert az itunes hozta meg az ipodnak!
  • passatgt
    #24
    ipod hol nem jó kezelhetőségben?
    fülhallgatóval meg felesleges lossless zenét játszani, az csak akkor érdemes használni, ha beleállítod egy hifibe, és azon szól...

    Amikor az első ipod kijött, tudtommal nem volt semmilyen msi médialejátszó, normális ellenfele nem volt ipodnak...

  • hdo
    #23
    "Szerintem okos cucc és a netbook-ok ellenfele lett, mert azokon neten kívül nem sok minden megy ez ugyan olyan csak még kisebb és alma. Azért elfogadnék egyet."

    Erre még aludj párat.
  • Szikorarobi
    #22
    Nem kevés céget vágtak már igy haza. Nagyképű, másokat hülyének néző banda lett ez is...
  • kvp
    #21
    "Hat szerintem az iPod epp, hogy nem jo pelda. Addig okay, hogy divattermek, de ezzel szemben, meg mind a mai napig az egyik legjobb zene es videolejatszo a piacon."

    Sem hangminosegben, sem kezelhetosegben nem jo. Egy teljesen atlagos kozepes termek, meg az atlag sony lejatszok is jobb minoseget kepviselnek. Viszont divat, ami nagy elony, mig a sony-t inkabb rugdosni szokas. (pedig csak iszonyatosan bena a videojatek reszleguk)

    "A maga idejeben, mikor megjelent pedig nem volt vetelytarsa, igy teljesen megerdemelt a mai statusza. Reszben ugyanez igaz az iPhone-ra is."

    Az ipod nagyon le volt maradva. Amikor kijott az elso ipod, mar lehetett kapni az msi medialejatszoit is. Kb. 5 evvel kesobb arrol masoltak az ipod shuffle-t, csak elhagytak a kijelzot, a radiot es a felveteli lehetoseget. Kapott egy nem szabvanyos usb portot es beforrasztottak az aksit. Mindezt 10-szeres aron, 5 evvel korabbi technologiaert. Peresze nepszerubb lett mint a tobbi termek.

    Az apple most az ipad-al is ezt csinalja. Fogtak egy mai atlagos telefon hardvert, letiltottak egy csomo funkciot, a maradekot kihagytak a szoftverbol, majd az egeszet eladjak mint forradlami ujdonsag, amit a nagy kepernyo is bizonyit. Ha az en 14 ezer forintos 2 eves SE telefonom tud tobb programot futtatni, videotelefonalni, fotozni/filemet/hangot felvenni, kezelni az osszes webes szabvanyt es akar tobbfajta bongeszot is futtathat rajta az ember, akkor az apple csak azert limitalja a keszuleke tudasat, hogy rakenyszeritse az emberekre az itnues-ra es az appstore-ra, hogy mindent tole vegyenek meg.

    "és még valami: A fizetős internetes tartalmak, weboldalak. Egyáltalán nem volt véletlen, hogy pont a New York times online és persze fizetős appjával is promózták a ketyerét. Ez egy üzenet volt az iparágnak: Az Apple felkészült arra, hogy hamarosan korlátozódni fog az internetes ingyencirkusz és a minőségi tartalmakért bizony fizetni kell, de nyugalom kedves portálok, újságok, weboldalak. Itt van az iPad, mi majd megoldjuk, hogy az emberek fizessenek a cuccaitokért."

    Na ez az amire a google, de meg a microsoft es a cnn is azt mondja, hogy nem fogadjak el. Es ez veletlenul pont megegyezik az emberek elvarasaival. Ha amerikaban divatta valik, hogy a weboldalakert is ketszer fizessen az ember (forgalmi dij+weboldal elofizetes), akkor az az o bajuk, de a vilag nagyobbik reszen ez nem elfogadhato, sot a konkurens cnn pl. pont az ellenkezojere jatszik, a webet hasznaljak az olvasok bevonasaba a hirek osszeszedesehez, ami a mai internetes vilagban azt jelenti, hogy igy ok kapjak meg eloszor a hireket. A google is ebbol el, ingyenes tartalmat tesz kereshetove, amibol neki reklambevetele van. Ha fizetos lesz a web es mindenki az itunes-rol vasarolja a weboldalakat, akkor a google-nek annyi lenne, de a microsoft-nak is, a tobbi kis cegrol es nonprofit oldalrol nem beszelve. Az intel a kihagyasat a mobil uzletbol pedig nem igazan fogja sokaig nezni. Szerintem az apple felkeszult arra, hogy minden fizetos lesz es mindenki nekik fog fizetni, a vilag meg felkeszul arra, hogy nem fognak fizetni semmiert sem amit ingyen is be lehet szerezni. Persze egy idoben az aranyora, kesobb a bologatos mukutya volt a divat, most az ipod/iphone az, de attol meg nem lesz jo termek vagy akar csak hasznalhato.
  • bigjoe
    #20
    Hát én tuti nem veszek ilyet...
    Még ajándékba sem kellene mert semmire sem jó..
    Ebook olvasóhoz túl rövid az üzemideje.
    Internetezésre nem jó.
    Munkára nem jó..
    Etc...


  • Hegi90
    #19
    $$$$$
  • Attila1234
    #18
    Az iPod önmagában, mint termék nem túl érdekes. Ezt az Apple is tudja nagyon jól, mert akármit is hiszünk, Steve Jobs és az emberei egyáltalán nem hülyék. Ami érdekessé teszi a terméket és egy kicsit ijesztővé is, a mögötte álló üzleti modell. Az Apple már rég nem csak abból él, hogy hardvert árul, hanem jelentős haszonra tesz szert a tartalmak forgalmazásából is. Kezdte a zenével, aztán jöttek a filmek, az iPhone-nal a szoftverek, az iPaddel pedig a könyvek és még valami: A fizetős internetes tartalmak, weboldalak. Egyáltalán nem volt véletlen, hogy pont a New York times online és persze fizetős appjával is promózták a ketyerét. Ez egy üzenet volt az iparágnak: Az Apple felkészült arra, hogy hamarosan korlátozódni fog az internetes ingyencirkusz és a minőségi tartalmakért bizony fizetni kell, de nyugalom kedves portálok, újságok, weboldalak. Itt van az iPad, mi majd megoldjuk, hogy az emberek fizessenek a cuccaitokért.
  • hodobaj
    #17
    Szerintem okos cucc és a netbook-ok ellenfele lett, mert azokon neten kívül nem sok minden megy ez ugyan olyan csak még kisebb és alma. Azért elfogadnék egyet.
  • Ferrer
    #16
    Mondom, hogy nekem is van ipodom, én azt nem értem, minek ilyen nagy dögöt csinálni belőle, és mitől olyan fenomenális...
  • tenkenorman
    #15
    igen tissztességtelen satöbbi. és mi most mit csinálunk itt? valaki fejezze be a mondatot, mit csinálunk itt????
  • endrev
    #14
    Ferrer, előbb próbáld ki. Nem mindegy, hogy milyen az érintőképernyő minősége. :) Én kipróbáltam Samsung és egyéb multitouch telefonokat, amelyeken Windows Mobile és Android futott, és nagyon gyorsan nyomtam vissza a mágnesfalra őket, mert idegesítően félreértették a gesztusaimat, vagy nem érzékelték, vagy nem érzékelték teljesen. Ilyen még az Ipod Touch-csal sem volt (pedig abban sem olyan jó az érintőképernyő érintésérzékenysége, mint az Iphone-ban), hát még az Iphone-nal.

    Nyugodj bele, VAN különbség a plázás tapimonitor és egy Apple cucc között. :)

    És ami azt illeti, nekem maximálisan megfelelne az iPad a céljaimra. Persze lényeges, hogy én NEM TabletMac-nek nézem, mivel ez nem TabletMac. Ez iPad. A TabletMac nem az Ipod és a Macbook között helyezkedne el (lásd az ábrát a prezentációban), hanem a Macbook-on túl. Majd ott is lesz valami. TabletMac lesz a neve.

    Nem iPad.
  • Kerub
    #13
    Ugyan ez ment annó az iPhone bejelentésénél! Szar kamera, nincs MMS, nincs flash, nincs semmise... Aztám milyen jól elvan ma már az iPhone is ^^
  • Rincewind
    #12
    Hat szerintem az iPod epp, hogy nem jo pelda. Addig okay, hogy divattermek, de ezzel szemben, meg mind a mai napig az egyik legjobb zene es videolejatszo a piacon. A maga idejeben, mikor megjelent pedig nem volt vetelytarsa, igy teljesen megerdemelt a mai statusza. Reszben ugyanez igaz az iPhone-ra is.
  • Ferrer
    #11
    "You can browse the web with it! It's phenomenal!"
    Meg hogy egy álom vele gépelni! OMG! Nekem annyira nem álom, amikor vmi ügyfélszolgálaton rátapizok, mire akarok számot kérni. Vagy pl. voltam múltkor olyan helyen, ahonnan érintőképernyő segítségével lehetett fényképes e-képeslapot küldeni otthonra. Az sokkal nagyobb volt, mint az iPad, de nem volt egy álom az se. Pityu, ne etessé' minket!!!
  • Petys
    #10
    Hát ezért:
    The iPad is a Comedy Gold Mine
  • slickboy
    #9
    Nevetséges volt ez a bemutató, mindent 6-szor elismételt. Megcsodálhattuk, hogy felszínes weblapolvasgatásra, fényképnézegetésre, határidőnaplónk vezetésére, emailezésre, na meg hála a gyorsulásérzékelőknek gagyi videójátékok futtatására is alkalmas. Az AppStore-ból letöltött vackokat meg simán kinagyítja. Óriási innováció. Ez egy gondosan, ízlésesen kivitelezett gagyi, parasztvakítás. Hatalmas piaci siker lesz.
  • readswift
    #8
    -kár hogy nem érted mit mondok, de mind1.
  • Chris05
    #7
    Minden fut ezen is, ami az iPhone-on vagy az iPod Touch-on (App Storeból letöltheted). Sőt, még a felbontást is feljebb lehet húzni rajta (Úgy értem, hogy a kép negyedét foglalja el az app és azt Full Screenben is élvezheted elvileg tökéletesen lagmentesen).
  • readswift
    #6
    Az a vicc hogy az új ájpodon elvileg unreal3 engine is fog futni ezen meg szar se. Szóval lehetne kurvaolcsó, mert tuti jobban keresnek hw-n mint a pc gyártók (cput is kiszervezték!!), csak épp nem lesz.
  • Ferrer
    #5
    Sajnos nincs jobb mp4 lejátszó az iPod touchnál az áráért. És nekem volt rá pénzem. Nem a legújabbra, a másodikra. Szedj te is bodzát a nyáron, akkor neked is lesz rá pénzed!
  • Julius Caesar
    #4
    iPod minden fiatal körében kötelező darab. Ja, ha a magyarnak lenne pénze ilyesmire.

    Am sztem apple termékek presztízs termékek, azért a pénzért jobbat kapni. Ettől függetlenül elfogadnék bármilyen Ipodot, táccsot meg bármit.