83
  • Jamaha
    #83
    Kedves cikkíró!

    Ez egy teljesen felesleges és értelmetlen cikk volt. Ha neked nem tetszik az iPad, vagy az Apple többi terméke, vagy Steve Jobs, akkor miért nem konkrétan azt írod le, ha meg hantázni akarsz, írj egy fórumba. Jah, még egy apróság: nekem, meg az átlag embernek szerintem jobban bejön, ha egy farmeres-pólós emberke beszél egy technikai dologról szóló előadáson a technikai dolgokról, mint amikor elmegyek egy mikrosof "konferenciára" és öltönyös nyakkendős emberek két értelmes szót nem tudnak elmondani, mert egyszer nem vette át magában a mondanivalóját és akadozik, meg dadog összes-vissza és a mondanivalójuk fele mentegetőzéssel kezdődik, ahelyett, hogy arról beszélnének, amiért ott vagyunk.
    Igaz én főleg szerverek alkalmazásokkal kapcsolatos M$ előadásokon voltam, de szerintem nincs a M$ magyarországnak olyan embere, aki normálisan tudna előadni és ne úgy kezdené a felvezetőit, hogy: "Igaz, hogy ezt a Linux is tudja, de vindóz is...!"

    Szóval lényeg ami a lényég, a cikkből az derül ki számomra, hogy leírtál egy egyoldalú véleményt és nem jártad körbe a témát, valamit továbbra is tudjátok ezt magatokról, hogy nulla újságírók vagytok és még mindig nem adjátok a neveteket a cikkeitekhez. Pedig régen ott volt...

  • Mike
    #82
    imádnak mindenre köpködni
    ez most a trendi
  • vlahol
    #81
    A 6-7 dologra akartak funkcionalni helyett fokuszalnit akartam irni.

    Bocsi
  • slickboy
    #80
    Nem akarom kilődözni a háttérben futó alkalmazásokat, de nem is szokott szükséges lenni, hogy ilyennel foglalkozzak. Pedig nem Apple cuccon élek. Nem mondtam, hogy az Apple találta ki az iPad/tablet kategóriát. Egyrész az iPad nem is tablet. A tabletPC-t a Microsoft találta ki 2000 körül ha jól emlékszem. Szeretnék tabletgépet, csak ne Apple filozófia alapján fejlesszék. Maximum a dizájn jöhet tőlük.
  • vlahol
    #79
    http://www.sg.hu/cikkek/72295/hulu_az_ipaden

    es tessek ha a hulu app-ot fog fejleszteni az iPad-re, akkor mar most garantalni fogom hogy nem fog be esni a sulyesztobe mint az Apple TV meg a Newton
  • vlahol
    #78
    Nekem az a baj a cikkel, hogy nem igazan valaszolja meg amit a cimben kerdez. Miert is lett az iPad? A velemenyem Attila1234-gyel egyezik.
    Nyugaton rengeteg kiado azon sir, hogy esik a lapuk peldanyszama es mindenki, ingyen online olvas. Ezert a legtobb kiado elkezdte elokesziteni az online oldala fizetosse tetelet.
    Es hogy ezt minnel tobb embernek eladhassa kell egy jo eszkoz, ezert is cikkeznek rola annyit. Es itt jon a kepbe az iPad.
    Akkora mint a Kindle dx ($465) es csak $50ral dragabb,
    de szines kijelzoju,
    maris rengeteg app lesz elerhetora,
    mogotte all az iTunes a rengeteg tartalommal.
    Es a Kindle csak egy e-reader.
    Raadasul nem akartak a sajat termekeiknek konkurenciat csinalni.
    Ezert pozicionaltak az iPhone es a MacBook koze. (A legtobb netbook gyarto azzal kuszkodik hogy a sajat laptop kategoriaja ellen jatszik a netbookjaval es raadasul a nyeresege is kisebb rajta.)
    DE NEM TABLET!!! Ezert is iPad a neve!
    Ha megfigyeltetek a bemutatast akkor Steve Jobs kiemelte hogy csak 6-7 dologra akartak funkcionalni. Kepnezegetes, e-mail, filmnezes, zenehallgatas, jatek, bongeszes, szovegszerkeztes es meg volt valami de most nem jut az eszemben.
    Es ezekben tenyleg jobb a telefonnal mert angyobb a kepernyoje jobb az uzemideje es elerheto ra az Office megfeleloje az iWork.
    De jobb a laptopnal hordozhatosagban, uzemidoben, es nagyobb fun a hasznalata (nekem, mert en imadom az iPhone-omat). NEM laptop vetejtarsnak terveztek. Es a netbook-ot sem fogod tobb mondenre hasznalni, de ezen legalabb tudsz jatszni.
    Es kiemelem megegyszer hogy ezt nyugati penztarcahoz gyartottak. Nem a magyarhoz.
    Az iPhone-t is tok jo csomaggokkal lehet megkapni pl a Angliaban. Ami ott nem szamit draganak.

    Azon vitatkozni hogy a mac-nel mi jobb vagy roszabb, az teljessen ertelmetlen. Olyan mint azon vitazni hogy a linux v. a windows jobb-e. Ugyanis az a kerdes, hogy mire akarod hasznalni es hogy ki akarja hasznalni?
    Egy mezei hetkoznapi ember megelekszik azzal, hogy ra installalja az app-ot es mukszik neki.

    Az apple-t nyugaton hasznaljak zene szerkeztesre, a mozi iparban es az ujsagirasban. Mert ott ez a meno es az elfogadott (Final Cut Pro, FinalDraft). Nem mundenhol, de a legtobb helyen. (Mert ugyanis biztos hogy valaki hasznal windowzosat is, csak a kotekedok kedveert)
  • salado
    #77
    Teljesen egyetértek Locutos irásával! ( elnezest az ékezetekért). Akármit is mondanak az iPad -rol tokeletes es hasznalhato. Nem a legjobb - kit erdekel!
    A vilagon tobb száz millió dolog van amit - semmire de semmire - nem lehet használni. Akinek kell megveszi, akinek nem az nem. Miért kell mindig mindent kritizálni.
    A cikk irója pedig készüljön fel sokkal jobban S. Jobs -ból ugyanis nem alulöltözött volt. Aki ismeri vagy cikket ír róla az tudhatja, hogy több mint tíz éve(vagy több), minden bemutatón, minden nyilvános szereplésen így van felöltözve. ( sport cipö+ farmer+ magasnyakú polo) nem mintha számítana valamit is mibe van, de róla íróknak ezt illik tudni. Emellett az apple interjúkban latható, hogy nem " elegánskodnak" a Vicepresident -ek sem öltönyben hanem poloban vannak.
    Az összes termékbemutató, amit az apple rendez az egyforma. Nem a mostani volt az elsö, ami olyan volt amilyen. Nekem nincs iPad-em csak iPhone meg iPod, de semmi bajom veluk.

    Üdv.
  • GregSB
    #76
    "Tehát akkor képes lenne rá, de a gyártó ezt letiltja."

    Pontosan. Mivel abból indulnak ki hogy te egy mezei user vagy, aki csak használni akarja a cuccot amit megvesz, nem akarja karbantartani, nem akarja kilődözni a háttérben futó alkalmazásokat. Az Apple mindig is ezzel a hozáálással készítette a mainstream cuccait (iPod, iPhone), lehet ezért lettek sikeresek, széles körben elterjedtek.

    Szóval ez az ő filozófiájuk. Az a legszebb az egészben, hogy van rajtuk kívül egy csomó gyártó, nem kötelező az ő terméküket venni. Januárban a CES-en már a HP is bemutatott egy tablet prototípust, jön az MSI és a Google táblagépe is.

    Csak ezekről nem hall annyit az ember, mert feleannyit költenek marketingre mint az Apple.

    Azon nevetek a legjobbakat, hogy itt egyesek egyenesen azzal dobálóznak, hogy az Apple találta ki ezt az egész tablet-iPad mizériát, csak ráerőltetnek az emberekre egy újfajta kütyüt amire semmi szükség nincsen, az ipar meg követi őket. Hát LOL. Valóban ők lesznek az elsők akik piacra lépnek egy ilyen termékkel, de mint már előbb említettem január elején a CES-en már láthattunk win7-es és androidos táblagépeket is, amik készülőben voltak, még mielőtt az iPadot bejelentették volna. Mindenki ebbe az irányba fejlesztett az utóbbi hónapokban-években. Ha nem lenne az Apple akkor is táblagépek özönlötték volna el a piacot ebben az évben. Az Apple csak csinált a saját filozófiája alapján egyet a sok közül, nem kötelező ezt választani!
  • lapaleves
    #75
    egész értelmes terminálkliens lenne valami freenx + 3g vagy mittomén milyen implementációval. márcsak egy wake-on-lan kütyü meg dyndns kell, de ezeket a legtöbb router már bekötött szemmel.
  • willcox
    #74
    Ez maximum a fanokra lehet igaz. Én mindig utáltam melópityu drága termékeit. Ingyen sem kéne egyik sem.
  • willcox
    #73
    Lövésed sincs róla, de mindegy.
  • Locutos
    #72
    Ahogy telik az ido es egyre "fodrozodik a szappanopera" egyre jobban orulok ennek az iPad-nak. Ma tobszor kiakartam esni a szekembol mikozbe olvastam a "kritikakat". Olyan jol tudja a nep ironizalni az egeszet hogy mar ezert (szinte)megeri - persze voltak jo "magyarazatok" is miert is lett az iPad ilyen amilyen. A lenyeg az, hogy minel magasabbra maszol a magaslora, annal nagyobbat eshetsz. Ez is egy tipikus pelda. Birom az emberekbe azt, hogy nemszamit valaki mennyi jo es hasznos dolgot tett/teremtett, egyet hibazik azonnal mindent elfelejtenek a sarga foldig tiporjak peldaul mint a focistakkal is. Nem vagyok foci rajongo tavol all tolem ezert hozom fel oket peldanak: ha berugja a golt, meg jol teljesit, az egig van Istenitve, rug egy kapufat kevesebb mint egy masodperc alatt atvaltozik a vilag legsemmirevalobb embereve elkuldik kapalni egyketto.

    Hajra iPad, hajra Steve Jobs !
  • TreDoR
    #71
    Nem igaz. Én pl. nem szoktam bepisilni, csak beszarni.
  • Sanyix
    #70
    "Társadalmi pozíciót veszel a pénzedért, holott ezt normál esetben ezt tettekkel kéne elérned."

    Ez az apple cuccok esetében nem így van (másnál persze igen, de az más téma). Apple cuccoknál csak a látszatot veszik meg. Megveszi a kis 10m2-t panelban kuporgó nagyarcú proligyerek (hitelből), akinek alig van pénze a rezsire is, és ezzel úgy érzi hogy ő most magasabb szintre lép, pedig nem...
  • Archenemy
    #69
    Én úgy hallottam, hogy akinek nincs iPod-ja, az rendszeresen bepisil, és mindig puha a fütyije.
  • ziipp
    #68
    Személyes hangvételű cikk, de hol a személy, aki írta? Ha a hozzászólók neve is kiíródik, akkor a cikkíró neve is legyen kiírva. Ez így volna rendben.

    a cikkből
    "Egyben divatcikk is, a fiatalság számára egy korszak ikonja, kötelező és jelzésértékű tartozék, mely egy bizonyos pozícióba helyezi tulajdonosát."
    Ez az egyik legnagyobb gond ezzel az egésszel. Társadalmi pozíciót veszel a pénzedért, holott ezt normál esetben ezt tettekkel kéne elérned.

    Véleményem szerint az iPaddal az Apple nem fog bebukni. Az eszüket használó embereknél persze igen, de egyébként gond nélkül folytatja majd a számomra balekoknak tűnő :) emberek pénzének leapasztását.

    Glutamin
    "Mélységesen egyetértek. Egy ilyesmi cuccról már el tudom képzelni, hogy hétvégén a kezembe vegyem a kanapéra dőlve mint egy magazint/újságot. Erre kiváló lesz ez az eszköz."
    A reklám ereje. Itt van testközelből, élőben.

    Ruley
    "Fordítva van az ok-okozat, nem attól sikeres egy termék hogy erős a márkaneve, hanem attól erős a márkaneve hogy sikeres(egyéb okokból)."
    Mindkét irányban működik a dolog. A keresletet ki lehet elégíteni, ugyanakkor keresletet teremteni is lehet. Valamelyik reklámból megtetszik a termék, és megveszed. Ha nem láttad volna a reklámot, kereslet sem ébred benned a termék iránt. Mindez független attól, hogy mennyire gondolod tudatosnak a döntést, illetve hogy később mennyire válik be az adott termék.
  • Sanyix
    #67
    te is biztos csóró vagy, és csak irigykedsz mert nem tudod megvenni ezeket a MINŐSÉGI termékekeket, ájjáájájáj :DDD
  • Ferrer
    #66
    Tesztek rá egy törést, aztán ott a multitasking.. Azért van letiltva, mert a sok idióta (célközönség) mindent kirakna a háttérbe, aztán panaszkodnának, hogy a kevés memória miatt egy idő után minden dőlne. Szerintem értheto.
  • Molnibalage
    #65
    Soha egyetlen Apple termék megvásárlására sem éreztem ingerenciát minden hype ellenére. Sőt, amiket hallok róluk inkább tartom is ehhez magam. Technosznobok és jenkik hobbijának tűnik.
  • slickboy
    #64
    Tehát akkor képes lenne rá, de a gyártó ezt letiltja. Ennek fényében különösen megéri az árát. Éljen a konzumidiotizmus.
  • hdo
    #63
    Köszönöm a választ, erre vártam! :)
  • hdo
    #62
    ÉÉÉÉÉs megérkezett a szőrszálhasogató .. megsúgom rosszul tudod. :)

    "The concurrent operation by one central processing unit of two or more processes." Ezesetben a zenelejátszó, és a második tetszőlegesen választott alkalmazás. :)

    A fogalomnak megfelel ... az elvárásoknak miszerint _bármilyen_ 2 vagy több programot tudjon futtatni - ami a multitasking definíciójának nem feltétele, process az process -, már nem.

    DOS meg no comment ... alap DOS-ban soha nem futott 2 dolog egyszerre, DOS shell-ben már igen.
  • GregSB
    #61
    Az iPod progi tud benne futni a háttérben. Maga az OS képes a multitaskra, de a 3rd party appoknak, vagyis amiket külsősök fejlesztenek az OS-re le van tiltva ez a háttérben futásnak lehetősége. Helyette használhatják a Push notificationt, mint ahogy ok IM progi használja is.
  • willcox
    #60
    A multitask azt jelenti, hogy legalább 2, vagy több tetszőleges külső program tud egyszerre futni. A DOS is volt legalább annyira multitask, mint az ipad, mert DOS alatt is lehettek rezidens programok, amik a többi program mellett futottak. A DOS pedig ugye nem a multitask-ról volt híres.
  • balozsi
    #59
    Najó de Jobsnak nincs legalább egy jobb szabású gatyája? Lóg a seggén mintha fogyott volna 20 kilót és nem lenne másik farmere. A tornacipője meg olyan mintha még koszos is lenne. Most a szokásásnál is gázabb ahogy kinéz, rossz nézni, és szégyellném magam.
  • hdo
    #58
    A cikkíró nem azt kifogásolja hogy 30 éve nem bír rendesen felöltözni ... hanem azt hogy "mármár ízléstelenül puritán volt a megjelenése" Jobs bácsinak adott iPad bemutatón, és belemagyarázta hogy azért, hogy az amúgyis szar termékre hárítsák a figyelmét a közönségnek ... mintha valóban nem tudná a cikkíró hogy így _szokott_ megjelenni eddig is! :P
  • hdo
    #57
    Akkor most döntsük el, hogy van multitask vagy nincs multitask? Mert ha akármi közben megy a zenehallgatás az már multitask - az már csak szőrszálhasogatás lenne hogy az ember arra hivatkozik hogy nem az, mert nem mehet akármilyen 2 program egyidőben -! Ez meg állítólag olyat nem tud!
  • balozsi
    #56
    "A cikkíró pedig jobb ha tudja hogy Jobs már 30 éve farmerban és pólóban tart előadásokat, nem erre az eseményre öltözött "szegényesen" hogy kiemelje az iPadot."

    30 éve nem volt képes normálisan felöltözni?
  • Mike
    #55
    az offline médiáért eddig is tejeltél
    persze hiába akarnak pénzt, a neten mindig lesz konkurencia, ami ingyen adja, persze ezeket lehet majd kalóznak meg terroristának nyilvánítani
  • Mike
    #54
    na és? jól csinálják?
    láthatólag igen
    At Apple presztizsmárka régen is az volt.
    Manapság mindenre köpködni kell?
    Turáni átok
  • GregSB
    #53
    Zenét tudsz hallgatni háttérben, már a legelső iPhoneon is tudtál.

    A cikkíró pedig jobb ha tudja hogy Jobs már 30 éve farmerban és pólóban tart előadásokat, nem erre az eseményre öltözött "szegényesen" hogy kiemelje az iPadot.
  • JimKirk
    #52
  • hdo
    #51
    ÉN elképzeltem ... egy téli hideg estén beleülök a sznob fejemmel a kényelmes kis bőrfotelomba a márványkandallóm elé egy pohár méregdrága vörösborral, bedugom az AKG fejhallgatómat az iPad-be, elindítom a zenét és közben olva... á á ... várjunk ... nincs multitask!
  • henrikk001
    #50
    És mit fogsz vele csinálni a kanapén, csak nézed? Ennél olcsóbban is vannask már digitális képkeretek. ;)))

    Nem is értem, h itt néhányan miféle gondtalan webezésről beszélnek, amikor a flasht úgy ahogy van, kihagyták belőle. :DD Ez lehet, h egy iPhone-on még nem volt zavaró, de egy ekkora gépnél már nagyon is az. A multitasking hiányáról már nem is beszélve, amikor nem képes egyszerre futni a Safai egy nyomorult Skype-val se (tényleg, előlepi kamera hol van? legalább fejlettebb kommunikációra képes lenne...).

    Persze majd az iPad 3 megoldja a problémákat. :))
  • marcee
    #49
    Jobs mindig is farmerben, pólóban szokott megjelenni, de most annyira slamposra sikerült az összeállítás, hogy nekem kifejezetten az öltözéke kötötte le a figyelmem. Nem lazának és kényelmesnek, hanem beteg csövesnek tűnt.
  • henrikk001
    #48
    Vagy mint amikor megveszi a júzer a számítógépet és rajta van az OSX. :)
  • B0nFire
    #47
    "...sokan iPodnak, és nem mp3 lejátszónak nevezik a hordozható médialejátszókat, mintha az Apple termékén kívül más nem is létezne kerek e világon."

    Ennek azért praktikussági szempontjai is vannak. Ha valamit röviden is lehet mondani, akkor a nyelv afelé hajlik. Az "áj-pod" két szótag, az "em-pí-szrí-plé-jör" meg öt. Magyarul "em-pé-há-rom-le-ját-szó" már hét! Ha meg Jóska bátya megkérdezni, hogy mi az a' izé nálam, akkor tökmindegy, hogy iPodot, vagy empéhárom-lejátszót mondok, neki úgysem mond semmit.
  • slickboy
    #46
    Én is kísérleteztem ilyennel, de úgy ítéltem az eredmény messze nem éri meg a beleölt energiát. Amelyik hardverhez a lelkes amatőrök nem hegesztenek kexteket, arra átlag hekker nem fogja feltenni az osx-et. Ez nem az a kategória, mint amikor user megveszi Windowst dobozban, hazamegy aztán feltelepíti.
  • hdo
    #45
    Hát nemtom, nekem az AMD gépemen is sziklaszilárdan megy a gányolt-hackelt OSX. A hackintosh mint kifejezés már fogalommá vált!
  • slickboy
    #44
    Mert nem is akarnak többségbe kerülni! Az imázs része a rétegkultusz, a különlegesség, az egyediség, majdhogynem sznobéria sulykolása. A világ legfejlettebb operációs rendszerét is gondosan összehegesztették a hardverrel. Vajon miért nem dobják piacra hardverfüggetlenül, hogy bárki feltehesse a nem Apple gépére? Egyrészt ezzel elveszne a különlegesség érzése, másrészt előjönnének a hibák. Kevésféle hardveren biztos atomstabil, de a való élet "hardverdzsungelében" lehet elhasalna.