310
Hackintosh - OS X a PC-n
  • Evin
    #110
    Az iAtkos 10.5.8 biztos, hogy támogatja az alaplapod chipset-jét, a többivel nekem régebben nem volt szerencsém.
    Bootloader-ből érdemes a legújabb nem béta, a driverek leírását meg végig kell olvasni a telepítőben, és az alapján választani. (nem mindegy, hogy ps2-es egér/bill van vagy USB-s stb.)
  • tomasz18
    #109
    köszi
  • MerlinW
    #108
    1. hozzászólást olvasd el, mindenre választ kapsz. Az ott lévő linkeket pedig alaposan át kell nyálazni, utánajárni. Nem nagyon van standard eljárás, minden a hardvertől függ.

    A VGA-val lehetnek problémák, illetve figyelj arra, hogy többnyire Intel támogatás van, tehát olyat keress, ami AMD-re is fel van készítve.
  • tomasz18
    #107
    Segítsetek kérlek!
    Aki ért hozzá legyen szíves segítsen hogy

    -Melyik fajta Hackintosh lenne jó kalyway,iDeneb,iatkos...
    -Mit kellene kiválasztanom,a telepítsénél h faján fusson pl:kernel,bootloader,stb..


    előre is köszönöm a segítséget!!
  • MerlinW
    #106
    W7 miben különbözik a Vista-tól?:) Új verzió. Apple oldalán olvashatók a változások.
  • tomasz18
    #105
    Sziasztok! snow leopard miben különbözik társaitól??
  • Evin
    #104
    Fura, de nem szokatlan ilyen rendszernél.
  • HiPPoNaX
    #103
    A vicces az, hogy masnak total ugyanerre a notebookra siman felment es hasznalja (igaz a wifivel neki is gondjai vannak), nekem ugyanaz a verzio ugyanazon a gepen nem hajlando sehogy sem elindulni, ugyhogy igy jartam :]
  • Evin
    #102
    Nálad, ok, de én gondban lennék, mivel tudtommal AMD-t alapból nem ismer. Szóval nekem mindenképp meg kellett várnom az AMD kompatibilis és 1DVD-s verziót, mivel DL lemezt csak ezért nem veszek.

    Hipponax
    Tesóm laptopjára felment a 10.5.8, csak a wifi-vel volt gond.
  • HiPPoNaX
    #101
    Az asztalimon tokeletesen fut, a notit inkabb hagyjuk... :D
  • MerlinW
    #100
    Én felerőszakoltam egy hópárducot Apple-s gyári lemezről. 4 teljes napomba tellett, de megy:) Igényel némi kitartást:)
  • Evin
    #99
    Nyűgösen, de megy. iAtkos 10.5.8
    A Snow Leopard-ot még nem láttam, de látom már van belőle AMD-s.
  • Máté94
    #98
    Nem.
  • MerlinW
    #97
    Asszem mindenkinek aki itt társalog róla.
  • Fabio Capello
    #96
    up!

    Valakinek sikerült felrakni? :)
  • precision
    #95
    én egy leo 10.5.7 -et raktam fel, iATKOS féle release -t, nem virtualpc -re hanem á lá nature, és kegyetlen gyors volt, meg is lepődtem
    azt hittem, hogy a buhera miatt be fog lassulni... de nem, simán hozta a win7 szintjét gyorsaságban, néhol még gyorsabb is volt
    szerintem érdemesebb egy leo -val (esetleg snow leo -val) próbálkozni mint egy régi tiger -rel... sztem gyorsabbak az újak, meg jobban támogatottak is
  • autoszimulator
    #94
    egyetértek ezzel, azt leszámítva, hogy bizony sokan vesznek almás terméket a divat miatt _IS_. Sokan pedig nem azért, hanem mert igénylik azt az összerakottságot, amit biztosít. Ettől még nem lesz sznob, evidens. Bár ez inkább talán iphone-ra igaz, jogos. Az árai meg inkább magyar szemmel súlyosak, amcsiban ez az árkategória elfogadható.

    Használtam már virtuális gépen OSX-et, csak azok nem ilyen disztrók voltak, ezért kérdeztem, akinek konkrét tapasztalata van ezekkel, pl gyorsabb-e valamelyik, mint az alap Tiger, ami nekem volt, akkor azt tenném most fel, újra.
  • precision
    #93
    én nem értek veled egyet
    nem tom mit jelent az, hogy valaki "hárdkór a gépek területén", de pl én már lassan 10 éve használok számítógépet, nem vagyok rászorulva szerintem az apple féle egy kattintás és megy dologra, mégis jobbnak találom az osx -et... hogy miért? mert jobban össze van rakva, és egyszerűbb használni
    ok, hogy meg lehet oldani 2 kattintással is egy dolgot, nade miért baj az ha szimpatikusabb az, ha 1 kattintással is meg lehet oldani ugyanazt? :) ez már feltűnősködő burzsuj apple sznobbá degradál? :) én nem azért vennék mac -et, mert hogy apple, meg merthogy státusz.. .aki emiatt veszi csak az haljon meg
    az iphone -omat is akkor vettem amikor itthon még kb azt sem tudták mi az, külföldről hozattam be... azért mert egyik ismerősömnek is volt, megtapickoltam és mondtam, hogy ez nekem kell...

    igazad van, hogy nem jól árazza a termékeit az apple, de úgy néz ki az embereknek megér ennyit a dolog, ha nyereséges tud vele lenni a cég... szerintem nem sokan vannak akik csak azért adnak ki egy rahedli pénzt egy gépért mert az egy apple gép... nyilván én sem adnék ki mondjuk 400ezret egy macbook pro -ért... de a mostani laptopom is majdnem 200 volt, és ekörüli áron, vagy egy kicsivel 200 felett már lehet látni teljesen jó állapotban lévő használt macbook pro -kat

    szerintem mennie kell mindenféle osx -es cuccnak, mivel semmi "bűvészkedés" nincs a dologban, ez egy teljesen egyenértékű osx, nincs lebutítva, csak custom driverekkel van felvértezve... persze egy google "hackintosh (vagy osx86) + iphone sdk" keresés hasznos lehet
  • autoszimulator
    #92
    Teljesen igaz amit írsz, és jórészt így is van, ám pár dolgot nem szabad elfelejteni. Akár hogy is nézzük, nagyon sok ember van, aki azért vesz almás terméket, mert az menő. Mert lássuk, jelenleg prémium márkának számít, és a többség nem azért hordja, mert annyira kellene a teljesítménye. Vagy épp az OS ilyen szintű összerakottsága. Aki hárdkór a gépek területén, annak nincs szüksége arra, hogy egy OS "kinyalja" a seggét, minden egy kattintásra legyen, hisz megoldja ezt két kattintással is. Aki pedig csak netezne, CD-t írna, filmet nézne, nem hinném, hogy emiatt vesz egy gépet vagy laptopot 300+ ezer forintért. Nem felesleges pénz ezért a konfigért, csak pont a két réteg közé céloz be.
    Volt nálam MacBook, nem is tíz percig, és tényleg jó gép. Ez tagadhatatlan, nagyon egyben van a HW és az OS. De azért, legjobban pont ebben a topicban látszik, hogy az OSX csak speciális háttérrel működik ilyen tökéletesen, míg a Windows kénytelen mindenféle konfiguráción elfutni. Evidens, hogy a támogatottság nem lehet 100%-os mindenhez, és minden ütközést kikerüljenek. Nem is mondanám a két OS-t konkurenciának, teljesen más világ a kettő, épp emiatt. A mostani gépem mindenféle engedmények nélkül kb annyi volt, mint a MacBook külföldről behozva, konfiguráció megegyezik az egyik MacBookkal, papíron legalábbis. Valós teljesítményre, talán pont a windows miatt nem, de ez még nem lenne ok az alma+OSX kombóra nálam. Aki médiával foglalkozik, legyen az zene, videó, kép, annak jó döntés egy ilyen, ezeken kívül másra nem tudom elképzelni.

    Témához: Aki esetleg virtuális gépen használja, vagy csak egyszerűen MerlinW felsorolt példái közül valamelyiket használja, ahhoz szólnék. Előbbiek, melyiket használjátok virtuálison? Másodikoknak, főleg talán MerlinW-nek, ezeken működik az iphone SDK? Írni, tesztelni, futtatni kellene, nem publikálni vagy eladni a cuccokat, szóval ha apple így nem fogad el programot, nem gond, nem ez a cél.
  • MerlinW
    #91
  • Máté94
    #90
  • mumpic
    #89
    +1 indok hogy megtanulj angolul
  • Máté94
    #88
    Igen-igen ezzel én is tisztában vagyok,de nem tehetek róla én ilyen csapjunk a közepébe típus vagyok.Nekem csak az a bajom,hogy kevés a magyar oldal hozzá vagy inkább az a baj,hogy tudom,hogy elküldenek a francba vagy rám se hederítenek.:D
  • mumpic
    #87
    Amúgy is érdemes az új dolgok kipróbálása előtt körüljárni a dolgokat. Amikor először elhatároztam hogy linuxot fogok telepíteni a számítógépemre, akkor kb 2 hetet töltöttem azzal hogy szépen kiolvassak (közel) mindent a témáról, és csak aztán kezdtem neki.
  • Máté94
    #86
    Hát ha így haladok sose lesz Mac-em PC-n az biztos!:D
  • Máté94
    #85
    A leírásom szerint először ugye hackintosht (iDeneb,iAtkos) kell felrakni és utána a retailt amivel szabadon frissíthetővé válik a rendszer.Nem?
  • MerlinW
    #84
    Másik magyar tutorial

    és sok másik
  • MerlinW
    #83
    "Snow Leot nem lehet csak úgy rárakni PC-re. Ahhoz kell előtte sima Leo.És csak utána lehet rá rakni."

    Ha osx86-ot használsz. Azonban a MAC-es (nem x86-ost, hanem a bolti verziót) Snow Leo-t is telepítheted üres vinyora. Csak közben/utána kézzel kell a kernel patch-eket (kext) telepítened.

    Itt van egy magyar leírás is. Van sok másik is a neten.
  • Máté94
    #82
    Ez most még egyszer.Mert ez nekem magas.
    Snow Leot nem lehet csak úgy rárakni PC-re.Ahhoz kell előtte sima Leo.És csak utána lehet rá rakni.
  • MerlinW
    #81
    Én is komolyan gondoltam. Lépésről lépésre le van írva, mikor mit nyomj, ennél többet mit segíthetnék? Kérdezz konkrétumot, ha elakadsz.
  • Máté94
    #80
    Ne viccelődj!:D
    Komolyan gondoltam!:)
  • MerlinW
    #79
    tessék:D

    Ha picit visszaolvastál volna, már írtam. Snow-ra csak már telepített Leo x86-ot lehet frissíteni ha hackintosh-t használsz (miután még nem nagyon létezik x86-os Snow kiadás). Másik -nehezebb- megoldás ha gyári MAC-es Snow-t telepítesz és utólag "PC-síted".
  • MerlinW
    #78
    Első hsz.
  • Máté94
    #77
    Aki jól tud angolul az segítene nekem?:)
    Ezt kellene megcsinálni.
    Írja,hogy frissíthető,de automatikusan Snow Leopardot is le lehet tölteni vagy azt is külön.?
  • Fabio Capello
    #76
    egy leírás esetleg akad valamerre?
  • MerlinW
    #75
    VMWare-en érdemes próbálkozni, de mint írtam kismillió jó előre telepített image lelhető a neten, nem kell telepíteni. VMWare player ingyenes.
  • mumpic
    #74
    Végülis sikerült beindítani az iATKOS-t, virtualbox 3.1.2 -n.
    Először mindenféle hibaüzenet nélkül fagyott ki, majd a logban való turkálás alapján kigyököltem hogy a PAE/NX bigyót be kell ikszelni.
    Ezután eljutott egy fehér háttér, rajta alma logó + hibaüzenetig, és úgy állt le. :)
    Azt már nem tudtam kihámozni hogy miért.
  • alert
    #73
    OSX működésével kapcsolatban itt egy videó. Érdemes megnézni, hogy mit tud. Amikor a függőleges tengely mentén elfordul a kép és olyan, mintha egy új asztal lenne, az nem vágás, hanem egy új "desktop" az OSX-ben, amire egy gombnyomással vált. Érdemes figyelni, mennyi minden fut egyszerre :) a videónak a kisebb akadozása az nem az OSX és az iMac miatt van, hanem a felvétel szar.


  • alert
    #72
    Olvastam itt a fúrcsa hozzászólásokat, többek közt alma logóról, villogásról, rongyrázásról. Na persze, lehet így is felfogni. Azon is el kellene viszont gondolkozni, hogy nem a legolcsóbb termék, más, meg kell tanulni, meg kell ismerni, így nem feltétlen sütném rá azt, hogy csak a feltűnősködés a lényeg. A Mac gyors, letisztult és egyszerű. Aki ilyet vesz, nem hinném, hogy a feltűnősködés vezérli, hanem a minőség, amit a pénzéért kap. Pénzes X inkább venné meg a legdrágább Asus laptopot, mint egy ismeretlen Macbook-ot.

    Akik jobban megismerik, nem igazán vágynak többé a Windows-ra és a hagyományos PC-re, laptopokra. Olyan egyszerű újításokról van itt szó, amik megkönnyítik a mindennapi munkád a géppel. A programok installálása leegyszerűsődik egyetlen kattintásra, nincsenek felesleges kérdések, a Macbook-on fényviszonyoktól függően fehéren világít a billentyűk sziluettje és ami talán az egyik legjobb dolog és a Windows soha nem fogja tudni elérni, minden elsőre de max másodszorra működik. Nem szükséges expert felhasználónak lenned, rácsatlakoztatsz egy nyomtatót és megy, csatlakoztatsz egy mobilinternet modemet és működik, nem kell hálózatokat beállítani, mert minden számítógépet 1 másodperc alatt magától megtalál, nem töltöget, nem keresgél percekig. Bármilyen mobilokról adatátvitel bluetooth-on keresztül azonnal megy, nem kellenek driver-ek, Wifi hálózatokat azonnal felismeri magától, bármilyen hálózatra a kapcsolódás 2 másodperc, nincs szarakodás, "nem sikerült kapcsolódni", hibaelhárítók, stb.... Bármilyen fényképezőgépet azonnal felismer és tölti is a képeket.

    Egy szó mint száz, sok ember számára, aki kénytelen számítógépet használni, de nem ért hozzá, vagy mindennapi felhasználó, mint legtöbbünk, de lehet akár computer expert is, az OSX és a Mac egy megváltás :) persze csak akkor jösz rá a különféle újításokra, egyszerűségre, lehetőségekre ha használod, nem pedig néhány perc alatt.
  • baca01
    #71
    Ahogy mondod. Világéletemben Windowsos voltam, de mióta ezt kipróbáltam, erösen elgondolkodtam egy Mac vásárlásán mert fényévekkel jobb. :)