310
Hackintosh - OS X a PC-n
  • alert
    #70
    Aki írtózik az OSX-től és veri a nyálát, hogy egy használhatatlan szar, annak javaslom, hogy próbálja ki, de ne 10 percig majd megállapítja, hogy semmit nem tud kezdeni vele és semmilyen program nem fut rajta. Rá kell szánni néhány napot és rájön az ember, hogy minden egyes programnak megvan az alternatívája, ami (nem meglepően) 90%-ban egyszerűbb, jobb és gyorsabb a Windows-os változatnál. Rengeteg játékot is kiadnak OSX-re is (csak néhányat említve: Quake 4, Unreal Tournament, Wow, Medal of Honor, The Sims 3, stb, vannak listák...). Persze a műfaj nem elsősorban a játékipart célozza meg. Ha viszont szeretnél egy igazi számítógépet, ami tökéletes internetezésre, vannak rá játékok, ideális irodai felhasználásra, leginkább pedig grafikus tevékenységekre, akkor ez kell. Aki ki szeretné próbálni, annak ott a Hackintosh, de ez csak az egész egy részét mutatja be, mert az igazi "élményhez" kell egy iMac vagy Macbook, ugyanis ott tudod élvezni a speckó egér előnyeit, a különleges touchpad lehetőségeit, stb. Olyan dolgokat valósítottak meg, amit nem is értek, hogy egy PC gyártó vagy a Microsoft miért nem tett még meg? Egy laptopon pl többé nem vágysz egérre, mert a touchpad-ot úgy lehet kezelni, mint semmi mást. Két ujjal scrolloz, ha az ujjadat forgatod rajta, akkor elfordul a képernyő vagy a kép, ha 2 újjadat közelíted vagy távolítod, akkor az bármilyen programban, képnézegetőben a zoom, stb, a lehetőségek korlátlanok. Egy Hackelt OSX-el ezt már nehezebb megcsinálni. Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag nincs vírus rá, nem lassúl évek után sem, a programok indítása egy-két másodperc, bármennyi program futhat egyszerre, nem fagy le. Én a múltkor 2 USBs vinyó között másoltam, interneteztem, DVD-t írtam és ezek mellett a Photosop megnyitása néhány másodperc volt, majd mikor mentettem egy 980 megabájtos bmp-t (rekord idő alatt persze), a gép még csak meg sem nyekkent, közben teljes sebességgel robogott a böngésző, DVD-írás, vinyó másolás és gyanítom még mindig bírt volna mást is. Ennyi terheléstől még egy brutál PC is megdöglene. Aki hajlandó rááldozni néhány napot a megismerésre, majd egy-két hetet a próbálgatásra és nem függ teljes mértékben a számítógépes játékoktól (vagy konzolt használ), az biztos, hogy előbb-utóbb vesz egy Mac-et.

    Ma 300k körül veszel itthon egy iMac-et és 400k körül egy Macbook-ot. Az USA-ban mindegyik 100 ezerrel olcsóbb. Ha jár kint ismerős (vagy te), adó és vám nélkül hazahozhat egyet vagy ha rendelsz, akkor ügyesen csinálva nem vámolják le. Ez nagyjából annyi, mintha itthon építesz egy mai PC-t játékra mindennel együtt. Mert ugye ha beleszámolod a monitort, egeret, billentyűt, stb, akkor 300k körül jösz ki. Egy iMac van ma már 280k-ért (20"-os), és mindent hozzáadnak nem beszélve arról, hogy nincs számítógép ház sem, mert a monitorban van a gép, annak ellenére, hogy max 1 centivel vastagabb, mint egy átlagos LCD.

    Óvatosan a Hackintosh-al, mert venni fogsz egy Mac-et... ;)
  • MerlinW
    #69
    Tökmindegy a sorrend, attól függ milyen bootmanagert szeretnél használni. OSX bootmanager rögtön beilleszti a Windowst, Windows bootmanagert helyre lehet állítani a CD/DVD-jéről bele lehet illeszteni az OSX-et, stb.
  • MerlinW
    #68
    Lehet, de lassú. A Tiger ami még elfogadható sebességű. Vannak szintén torrenten előre telepített OSX image-ek.
  • MerlinW
    #67
    Piratebay-en van iDeneb is és iAtkos is jók.
  • mumpic
    #66
    Én ezt töltöttem le, de nem tudom kicsomagolni, mert "error: invalid compressed data to inflate" :(
  • TommyC
    #65
    virtual machine-en próbálta valaki futtatni?
  • Lacee
    #64
    lehet hogy hülyeség, de én úgy tudom, hogy a dualboot csak úgy működik jól, ha az OSX van előbb telepítve, és utána a Windows. Persze azt nem tudom, hogy a hackintosh-nál is így van-e...
  • MerlinW
    #63
    Kényes kérdés, stock HP BIOS-al működhet. Próba cseresznye és Google. Vanilla kernel felejtős, Voodoo kernel talán.
  • MerlinW
    #62
    Amit írtál részben igaz azonban, még a hekkelt OSX is stabilabbb és kényelmesebb, mint a Windows. Persze a játékoslelkűek - bár sok játéknak van OSX verziója - használjanak Win-t. OSX multimédiára, munkára tökéletes.
  • Fabio Capello
    #61
    Van egy HP 6730s laptopom, ezen működhet WinXP mellett?
  • TommyC
    #60
    amiket írtak az mondjuk mind igaz
  • Máté94
    #59
    Kérdés:Létre lehet hozni egy particiót külön a merevlemezen ha már van 2.Mac számára egy harmadikat?
  • Máté94
    #58
  • precision
    #57
    a dualboot -ra nincs ötletem... de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a chameleon (a bootloader amit felrak a hackintosh) az látni fogja a windowst is és indítható lesz

    persze jobb utánaolvasni neten pl hackintosh dualboot címszavakkal
  • precision
    #56
    neked meg mi bajod van ember? :)
    a microsoft véletlen nem egy hatalmas multinacionális cég? :) nem csorgatja rá a nyálát, hanem érdekli az új, és ki szeretné próbálni

    persze ha te csak azért vennél macet, mert fehér, meg alma, meg megnézik a kávézóban az már a te bajod :)

    ja és jogos amúgy... ha nem tetszik a dolog, szevasz, ha nem szeretnél pc -re osx -et, szevasz, ha nincs érdemi hozzászólásod a témához, szevasz
  • Máté94
    #55
    Akkor valaki hajlandó lenne magyarázni.Nem találok renden tutorialt amin úgy kellene csinálni,hogy van már egy op.rendszer a gépen.Nagyon megszeretném csinálni!:D
  • precision
    #54
    egy mac semmivel sem használhatatlanabb OS mint a win
    persze ehhez az kell, hogy támogassa a "pc -s" hw -eket

    nem lassabb, a legnagyobb programok ugyanúgy megvannak rá (sőt...), működik minden hw -em, ugyanazt meg tudom csinálni mint a windowssal

    sokkal igényesebb az osx, átgondoltabb, jobban "egyben van"

    igazad van, jobb lenne egy mac -en használni, de ha nincs az embernek rá félmillió forintja, és olyan szerencsés helyzetben van, hogy a haxolt is rámegy a gépére, akkor miért ne

    szóval nem tudom mit értesz az alatt hogy használhatatlan szar :)
  • Máté94
    #53
    Én még speciel nem használtam Mac-et ezért szimplán csak ki szeretném próbálni.
  • Hugh Hefner
    #52
    lol, egy hatalmas multinacionális cég termékére csorgatod a nyáladat, de nem ismered el, hogy a feltűnősködés a lényeg? látensyuppiewannabe
  • Máté94
    #51
    Nem a feltűnősködés a lényég.De te csak egy troll vagy aki csak a vitát szítja.Nem fogok veled a hülyeségeden vitázni.Te nem fogsz telepíteni Ma-et a PC-re mi viszont igen tehát........
  • Hugh Hefner
    #50
    döntsd el, vagy veszel egy macbookot netezésre tricsilliárdért, és szép fehér lesz, és a kávézóban tuti megnézik, azon rajta lesz, vagy veszel egy laptopot windowsal, de akkor ne rakj rá os x-et, mert akkor már nem lehetsz igazi yuppie, hogyha nem fehér és nincs rajta alma. akkor már tökmindegy, milyen oprendszer van rajta...
  • Máté94
    #49
    Kit érdekel.Ha lesz egyszer laptpom majd netezésre jó lesz ez az op.
  • Hugh Hefner
    #48
    ki az aki önként és dalolva pc-n tökön szúrja magát egy os x-el? egy-két felhasnzálási területtől eltekintve olyan mintha háborúba fegyver helyett egy porcelánnal mennél. szépnek szép, és ha pont porcelán kell a győzelemhez jó, de amúgy akkora egy használhatatlan szar, hogy az nem igaz.
  • Máté94
    #47
    Tessék olvasgatni!:D
  • 5c0rp330n
    #46
    mondok tobbet is :)

    Dell Studio XPS 16 (1640)

    Core 2 Duo P8600 (3MB cache/2.4GHz/1066Mhz FSB)
    16.0 inch RGBLED LCD (1920x1080) W/2.0 MP [gondolom ez mind1]
    4GB Dual Channel DDR3 SDRAM at 1067MHz (2 Dimms) [meg ez is]
    500GB 7200 RPM SATA Hard Drive [markara Seagate asszem, de ennek se kene szamitania]
    8X DVD+/- RW(DVD/CD read/write) Slot Load Drive [Optiarc markaju asszem]
    ATI Mobility RADEON™ HD 4670 – 1GB
    Intel 5300 Ultimate-N Half Mini Card (3x3) with MyWiFi
    High Definition Audio 2.0 [asszem Realtek]
    Dell Wireless 370 Bluetooth Module (2.1+EDR) [az sem tragedia ha erre nem lenne driver]
    Integrated Gigabit (10/100/1000) Network Card

    gondolom a leglenyegesebb hogy az alaplap/cpu/gpu/hangkartya/wifi tamogatva legyen..
  • Máté94
    #45
    Eszerint működik az alaplappal.
  • RYO21
    #44
    intel E2200-as procit, Asus P5KPL-C, és 3850-es melyik szereti?
    mert én még egyet se találtam.
  • Máté94
    #43
    Fel lehet rakni laptopra.Csak tudni kellene a márkát meg a típust:)
  • 5c0rp330n
    #42
    laptopra felrakni (alaplap miatt) eselytelen?
    x64 valtozat nincs, igy 4 giga rammal/afelett szopas van?
  • Máté94
    #41
    Nem tudom miért de vonz,hogy összehozzam a nehezebb megoldással.Akkor próbálkozzunk a nehezebbel mert a végén kapunk egy olyan Mac-et amit lehet updatelni automatikusan, semmi belenyúlással azonnal.
    Esetleg ha Merlin bácsi már varácsolt letöltött eredeti Snow Leopardot PC-re akkor esetleg lehetséges lenne az elmagyarázása?
  • milk4
    #40
    Medion Akoya(aka MSI Wind) netbook-ra feltettem,de olyan s**r az az op.,hogy töröltem is egy hét múlva.Azóta Win7 van a netbookon is.
  • MerlinW
    #39
    iDeneb 10.5.7 is szereti a P5Q-t, és a 4850-et is.
  • MerlinW
    #38
    Az a disztribuciós megoldás, igen: 10.5.x-et telepítesz, majd rá a Snow Leopard-ot.
    Másik megoldás, amiről most szó volt, hogy gyári Mac-es Snow Leopard-ot telepítesz üres particióra. Ehhez kell némi hozzáértés (illetve tapasztalat), azonban ez a legnehezebb, de legtutibb megoldás. #21-ben linkelted a megoldását.
  • Máté94
    #37
    iPC való elvieg P5Q-ra.De iPC támogatásában nincs benne 4850.Most mi legyen?
  • Máté94
    #36
    Nem lehet olyan nehéz ha végülis majdnem egy kompromisszumok nélküli oprendszert kap az ember.Ha valaki éppen van szabadideje akkor esetleg segíthetne.Nagyon szépen köszönöm!:D

    Kérdés:Először telepíteni kell valamelyik verzió mint például iDeneb,iAtkos ahhoz,hogy utána telepíteni lehessen a Snow Leopradot?
  • Máté94
    #35
    Ha már van valaki aki ilyen járatos akkor érdekelne,hogyan és miként kellene telepíteni,illetve,hogy miket kell összegyűjteni az operációs rendszer teljes működéséhez:)
    Még valami magyar nyelvet lehet rájuk rakni?
  • MerlinW
    #34
    Ha az egyik működik jól, akkor jó. Ha nem működik, akkor próba egy másikkal. Mondjuk a lényeg, hogy a proci+alaplap meglegyen, a többit utólag is tudod buherálni, már OSX alól. VGA safe módban vesa 1024x768, tehát képed mindig lesz.
  • TommyC
    #33
    köszi! (:
    iATKOS már lejött, de lehet leszedem ezt is.

    egyébként anno is az iATKOS-t raktam fel asztalira, és abszolút semmit sem kellett állítgassak.
    Letöltöttem, kiírtam és feltelepült; azt hiszem, hogy a TV-tunert nem ismerte fel egyedül, de az szinte semmiben sem megy...

    Most egy MSI wind U123-n fogom megpróbálni
  • MerlinW
    #32
    iDeneb oldalán
  • RYO21
    #31
    Ezt hol találtad?