310
Hackintosh - OS X a PC-n
  • Máté94
    #150
    Van ingyen 40-80GB-os merevlemezed?
  • Jim Morrison
    #149
    hu, hat akkor az nem a kozel jovoben lesz, eleg nagyot szivnek ha elszallna a gepem :O de talan majd nyar fele, mindenkeppen kiprobalnam mar itthoni hasznalatra :) mindenesetre szolj ha neked sikerult !
  • Máté94
    #148
    Hát akkor hajrá, én szeretnék majd venni egy merevlemezt, és a mostanit majd OSX-nek használni. :D
    A mostanit nem akarom particionálgatni.(már sült el rosszul is a művelet) :))
  • Jim Morrison
    #147
    nem probaltam, de ha ilyen rovid lehet majd megcsinalom : D
  • Máté94
    #146
    Valakinek sikerült ezzel a megoldással felrani Mac-et?
  • DARYL
    #145
    Valakinek sikerült HDMI hangod kihozni OS X-en HD4870-es kártyáról?

    Kerestem a Hackintosh oldalakon,de semmi.

    Az OS X külön merevlemezt kapott,mig egy másikon ott lapul az XP pro és az Ubuntu. Bár sikerült megoldanom minden egyebet a HDMI hangon kivül (kikapcsolási gondok,alaplapi hang), az OS X-nek nem sikerült letaszitania nálam a trónról az Ubuntu-t...bár ha videóvágásról van szó, a mac verhetetlen.
  • skinik
    #144
    Sziasztok!
    Segitsegre lenne szuksegem...
    feltelepitem az iatkos v7 10.5.7-et es mikor ujra indul a gep telepites utan es benne hagyom a cdt akkor megjeelenik az almacska alatta a porgo forgo allapot jelzo es nem csinal semmit!
    Visszont ha telepites utan kiveszem a cdt es ujra indul a gep akkor ezt irja ki:
    Boot:test
    boot:test
    boot:error!
    szeretnem megkerdezni mi lehet a baja mert mar 100 ujra es ujra telepitem,es mindig ez a baj!!
    Szerintem biztos elbaltazok valamit!
    Elorre is koszi a valaszotok:D
  • MerlinW
    #143
    Legelső hsz-ben vannak a kompatibilitási listák, nézd át. Mondjuk a laptopok érzékeny terület. Inkább asztali gépekre lehet felerőszakolni különösebb szenvedés nélkül.

    Első ránézésre a videókártya és alaplap miatt nem valószínű, hogy telepíthető. Nvidia vagy AMD videó (abból sem az integrált) illetve Intel chipset az elsődlegesen "támogatott". A többi elég, bár nem árt ha több memória van.
  • skinik
    #142
    sziasztok!
    Tudna nekem segteni valaki abban hogy feltudom e rakni az iatkos v7-et "elbirna?"egy
    FUJITSU SIEMENS ESPRIMO Mobile V5535 Notira?
    Valaszotok nagyon fontos lenne....

    CPU típusa Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5850, 2166 MHz (13 x 167)
    Alaplapi lapkakészlet SiS M672
    Videokártya SiS Mirage 3 Graphics (256 MB)
    Hangkártya Realtek ALC268 @ SiS High Definition Audio Controller
    DIMM1: 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM
  • szala
    #141
    Sziasztok,
    Szeretnék osx et telepíteni, kipróbáltam a 10.5.6 ot, ami fel is ment, viszont vga gondok voltak, leszedtem én is a 10.6.3 iatkos versziót ( ami nekm kicsit fura, hogy sokkal kevesebb a mérete mint a retail verziónak. Na mind1, még a 10.5.6 alatt kiirtam a .toast file t. Elméletileg fel is ment, viszont restart után egy ideig tölt, majd simán lekapcsolja a monitort és semmi sem történik. Előtte próbáltam a reatilt feltenni kakewalk 2.2 vel, de az már telepités közben leállt, ahol a nyelvet lehet kiválasztani az elején, azt egy pillanatra lehetett látni, aztán sötét kép ott is. A gépen gigabyte ep-41ud3l es alaplap, intel 9550, 4 giga ram, nvidia 275 gtx es vga, viszont a dvd iró nem sata s :( olvastam, hogy az is kéne, viszont már nem fér az alaplapra több sata eszköz :( Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

    Üdv:szala
  • pityu0718
    #140
    Így van, a chip készlethez kellett, időközben megoldódott a probléma! THX!
    A BIOS-ban nem kellett állítgatni semmit.
  • Evin
    #139
    Talán ha BIOS-ban átállítod a típusát: AHCI vagy IDE. Az ellenkezőjét, mint ami most van, ha most nem jó.
    De tudomásom szerint nem a sata-hoz kell kext, hanem az alaplap chip-készletéhez.
  • pityu0718
    #138
    Sziasztok!

    Tudja valaki hogy lehet életre kelteni a SATA vinyót OSX 10.5.8 alatt?
    Kell hozzá valami kext vagy driver?
  • polluxware
    #137
  • MerlinW
    #136
    Erről volt szó az elmúlt 10 hsz-ben..
  • polluxware
    #135
    Van e arra mód hogy valmiféle csökkentett módban indítsam el az OSX 10.6.3-at? Jelenleg az első próbálkozás után gyönyörűen feltelepült natívan az os, egyedül a VGA-t (x1950GT) 4650-nek ismerte fel így nem múkszott a felbontás állítás... Driver csere után pedig szétesik a kép.. tehát drivert akarok cserélni

    kicsit hosszadalmas az újratelepítés, ezért kérdem...
  • RYO21
    #134
    Nálam rohadtul nem akart elindulni valamiért a VMWare, de nem emlékszem hogy miért. Valamit meg kellett volna vennem hozzá.
  • MerlinW
    #133
    VMVare Player a legjobb, legkényelmesebb, legokosabb, legstabilabb, legjobban támogatott, szintén ingyenes. Nem foglalkozom mással, mert felesleges.
  • kazsmer
    #132
    Csak lefelé nyilat kellett volna nyomnom :) Köszi a semmit srácok...
  • RYO21
    #131
    És virtualboxon?
  • MerlinW
    #130
    Azon nem, de VMWare-en (Player) fut szépen.
  • kazsmer
    #129
    Nem jön ki a szöveges beírási lehetőség sehogy sem! Nyomom az F8-at de csak a dvd boot lehetőség van. Win alatt tökéletesen megy a szöveges beírás de itt nem. Lehet hogy a hackintos verzióm nem jó...
  • RYO21
    #128
    Valaki próbálta már virtualpcn?
  • kazsmer
    #127
    Leírom mit csinálok lépésről-lépésre :) Gép bekapcs. Nyomom az F8-at. Bejön a boot képernyő ahol a winyókat látom a DVD-t (MacOs) meg az usb-t. Ha a dvd-re nyomok akkor bebootol onnan ami ugye nem jó. Aztán ha az USB-re nyomok akkor meg azt mondja hogy nincs oprendszer. Lehet hogy a Hackintos-om (iATKOS_S3_version2) nem jó esetleg mert nem jön elő sehogysem az a darwin képernyő. Kivagyok
  • HiPPoNaX
    #126
    nyomj F8-at, aztan usd be a "semmibe" hogy -v, majd nyomj egy entert
  • kazsmer
    #125
    Sziasztok!
    Ezt a szöveges boot-ot (-v) sehogy sem tudom előhozni. Vagy elindul a telepítő vagy amikor F8-at nyomok akkor csak a telepítőt lehet kiválasztani vagy a winyókat látja. Hogyan lehet a -v-vel boot-olni? Köszi :)
  • Jim Morrison
    #124
    mik a legujabb hirek? Ti kiprobaltatok?
  • HiPPoNaX
    #123
    inditsd verbose modban (chameleonban ird be: -v es enter) es figyeld, miket irkal
  • Fabio Capello
    #122
    Nnnna csókolom.

    Ma rááldoztam a napom egy részét az iAtkos v7 telepítésére egy HP 6730s laptopra, a neten találtam egy leírást ami leírta pontosan melyik kextekre van szükségem.

    Sikerült is a telepítés faszányosan, restart megvolt, ekkor bejött a Chameleon loader. kiválasztottam a mac-et, elindult a rendszer, almalogo, aztán egyszer csak paff, nyekk, gép kikapcs minden izé nélkül.

    Ezt bejátszotta kétszer, utána most elindult rendesen a rendszer, bejött a regisztrációs képernyő, és ott fagyott meg a dolog.

    Valami kext probléma lehet?
  • tomasz18
    #121
    megnéztem a #13Hsz-t úgy csináltam mindent de sajna nem jutok tovább a darvinon...Nincs véletlenül tatabányai? :D
  • precision
    #120
    elolvastad a #115 -ös hozzászólást? (és ezzel együtt a #13 -ast?)
    konkrétan a cpus=1 kapcsolóra gondolok, anélkül nekem mindig újraindult, csakúgy mint neked
  • Evin
    #119
    Így szokott szerepelni mindenhol: iAtkos v7 (lehet, hogy csak 10.5.7 és nem 8)
  • MerlinW
    #118
    Nincs 1.5.8, csak update/light formában. 10.5.7-ből van teljes csomag.
  • tomasz18
    #117
    Nem találtam iAtkos 10.5.8-at csak 10.5.7 eset találtam... próbáltam iDeneb 10.5.8 at de az se volt jó ugyan úgy kilépett..
  • Evin
    #116
    MacDrive
    Ennek a programnak a használatát nagyon ajánlom mindenkinek, főleg "újoncoknak", mert ha felrakod, nemcsak rálátsz a MAC-es partíciókra Win alól, de írni is tudsz rá. MAC alól szerintem még elég kockázatos.
    Sajnos pénzes, de az OSX sem sima PC-re készült. :)
  • precision
    #115
    nézd meg a #13 -as hozzászólást itt, ott leírtam, hogy én mit csináltam, amikor hirtelen újraindult a telepítő
    lehet nálad is ez a gond
  • Evin
    #114
    A "waiting for boot device" problémára ez az AHCI/IDE átváltás az egyik megoldás, vagy nem SATA-s vinyóra rakod, hanem IDE-sre, illetve fordítva. De ez utóbbi kevésbé kivitelezhető.
    De mondom, szerintem próbáld ki az iAtkos 10.5.8-at. Az garantáltan nem fog ebbe felakadni. 10.5-ös verzióból kevés ismeri a te chipkészletedet. 10.6-ot még nem próbáltam eddig.
  • tomasz18
    #113
    És ha azon akad fent h "waiting for boot deviance? akkor micsinljak?Kicsit elírtam Miután bejön az almás háttér 1 fél pillanatra utánna újraindul a gép...

    Az ACHI-t nem tudtam hol lehet beállítani mert ami a képen van ott átállytottam ACHIra a dolgokat és akkor meg nem talált Boot deviance-t....
  • Evin
    #112
    Akkor most AHCI-vel csinálja, vagy anélkül?
    A telepítés legelején, mikor csak szöveg van, azt hiszem F8-al lehet parancssort kérni. De ki is írja. Nyomd meg, és írd be, hogy -v. Akkor látni is fogod mit csinál.
    Ha jól tippelek, ezen akad fent a telepítés: Waiting for boot device
    Ha az AHCI/IDE variálás nem jön be, biztosra veszem, hogy a chipkészletet nem ismeri a Deneb. Próbáld ki az iAtkos-t.
  • tomasz18
    #111
    Akadt egy olyan gondom,hogy beraktam az iDeneb 10.5.7 es verziós DvD-t,és bebootolt beugrott az almás háttér és semmi :S mi a probléma?!
    Ismim mondta hogy valami ACHI módot kell beállítani..
    Lefényképeztem ahol lehet állítani...
    segítsetek plz!