310
Hackintosh - OS X a PC-n
  • kilcsir
    #230
    A processzorod 32bit-es, így elvileg a Lion nem menne.
    Ha Retail Snow Leopardot tennél fel, akkor patchelni kellene a telepítőt, hogy felmenjen MBR-re, alapból csak GUID-ra megy fel, az meg a Windows nem szereti.
    Egy kis videós segítség. Én egyenlőre valamilyen disztribúciót tennék fel.
    link
  • HiPPoNaX
    #229
    Chameleon elvileg megoldja a problemat, nalam siman felismerte a w7 loaderet
  • Panzeradler #228
    1 HDD-n,2 jelenleg az egyiken van a W7 és a másikra szánnám az Snow Leopardot
  • Máté94
    #227
    Semmi probléma, örülök, hogy megy.
  • Hecker007
    #226
    Köszi ez múkodik! Bocsi hogy csak most néztem meg eddig nem nagyon volt rá időm.
  • kilcsir
    #225
    Egy particiod van vagy több?
  • Máté94
    #224
    Végül is igen. Tényleg jó lehet.
  • Panzeradler #223
    Aspire 5310, de Intel T2450es procival, osx86.hu-n már kérdeztem h menne-e azt írták h igen. Próbát megér:)
  • Máté94
    #222
    Mégis miféle laptop ez?
    http://tonymacx86.blogspot.com/2011/10/unibeast-install-mac-os-x-lion-using.html
  • Panzeradler #221
    Lion is menne rajta, tudsz linkelni, step by step tutorialt kérlek?:) max futok pár kört mire sikerül:D
  • Máté94
    #220
    Én ilyenekben nem gondolkodnék, amíg nem tudom, hogy fel megy-e 100%-san.
    Egyébként lehet, csak újra kel formázni az egész HDD-t.
  • Panzeradler #219
    Sziasztok!
    Dualbootot hogyan lehet megoldani, meglévő W7nél? 1hdd lenne, mivel laptopra menne, külön partíción, van valamilyen megoldás? Hazard féle SL-t tennék fel.
  • Máté94
    #218
    Hungarian Pro
  • Hecker007
    #217
    pont azért raktam L2-őt mert ahhoz nem nagyon kell állítgatni ill turkálni semmiben :D Unibeast-et meg elvileg L2-nél is megtudom csinálni, A bill drivert felraktam, a legzavaróbb az hogy az "í" és a "0" billek fel vannak cserélve, @ már megtaláltam, de pl a spéci mac-es billt nem találom, nem tudom mi a neve :S olyan mint winnél a win bill :D
  • Máté94
    #216
    Miért pont L2? Vissza az egész. :D Unibeast-el csináld.
    Az a hangkártya nem kompatibilis Mac-el. Használd az alaplapit.
    Videokártyához.
    Logitech oldaláról szedj le drivert, és abban szerintem lehet konfigurálni. Mac-en vagy, nem Windows-on. Itt teljesen mások a billentyűk. :P
  • Hecker007
    #215
    Nah felment szépen az iAtkos L2 féle osx, de 2 dolog nagyon nem működik, nincs hang :S és a felbontást nem tudom átállítani 1024x768-ról mert nincs más lehetőség :S
    Asus Xonar D1 hangkártyám van a gépem többi része az aláírásomban, hogy tudom megoldani hogy legyen hang és a felbontást is át tudjam állítani HD-ra?

    még egy gyors kérdés, a G15-ös logi billem se működik rendesen, össze vissza vannak rajta a billek hol tudom beállítani hogy működjön rendesen?
  • Máté94
    #214
    Nincs több ötletem. BIOS-ban minden be van állítva?
  • szido
    #213
    Próbáltam, de ugyanott akad el. 10 percig pörgeti a dvd-t, és olvas valamit róla, aztán leáll, és nem jutok tovább.
    "-v npci=0x2000 GraphicsEnabler=No busratio=18 -x" boot flageket használok, de már nem tudom mivel egészítsem ki.
  • Máté94
    #212
    npci=0×2000-el kell indítani
  • szido
    #211
    Üdv! Próbáltam többféle Liont feltelepíteni, de mindig elakadtam a PCI configuration begin hibánál. Tudna valaki segíteni, hogyan juthatnék tovább? A dvd-t pörgeti és olvassa közben, de kb 10 percig nem jut tovább.
    A hardver: Samsung R540
    i3 - 370M
    3 gb ram
    radeon 545v
  • Máté94
    #210
    Bőven elég. Igazából olyan 4.5GB lesz maga a pendrive-on, csak 4GB után már csak 8GB-os pendrive van. :)
  • Hecker007
    #209
    :) az nem gond pendrive-om van 8gb elég neki, ha nem akkor szerzek kölcsönbe egy 16-ost :D
  • Máté94
    #208
    Hiába a hivatalos Lion pendrive, akkor is meg kell csinálnod az Unibeast-eset. Csak szólok. :)
  • Hecker007
    #207
    mobilnetem van amivel nem szívesen töltögetek, ezért gondoltam a lemezesre, de már pendrive-osat találtam 19500Ft-ért
  • Máté94
    #206
    Minek lemezes? Lion-t netről is lehet szedni, 8GB-os pendrive-ot már kevésbé, Mac-es gépet is meglehet oldani. :)
  • Hecker007
    #205
    Ühüm értem, én is eredetit akarok majd venni, mivel nincs valami fasza netem ezért lemezeset, de mielőtt bármit veszek szeretném kipróbálni, végül is akkor ez egy próba erejére megfelel, 1-1,5 hónap használat után úgy is kiderül hogy kell-e nekem :D
    Eredeti lemezt Apple boltokban érdemes nézni vagy neten rendelhető országon belülről valahonnan?
  • Máté94
    #204
    Én az eredetinek vagyok a híve, mert L2-őt nem igazán lehet frissíteni mert buherálva van.
  • Hecker007
    #203
    ITT van egy olyan az Asus-ok között aminél azt írja a lapomra hogy működik vele teljesen,

    System configuration:
    Intel Core I5
    Chipset Intel P67
    Asus Radeon 5770 1024MB
    Audio No Works
    Network Works with offical driver from realtek.com or MultiBeast

    Az utolsó oszlopban ír valami patcheket amiket használ, gondolom ezt már a feltelepített OS-re kell felrakni. Több helyen is az iAtkos L2 változatot írják hogy azt a legkönnyebb felrakni és hogy működik, ezek alapján arra gondoltam hogy kipróbálás képen leszedem abból a 10.7.2 és felrakom, a kérdés az lenne hogy mi a véleményed erről a megoldásról?

    Elnézést a hülye kérdésekért :S
  • Máté94
    #202
    Gondolom igen, erre nem tértek ki benne. :)
  • Hecker007
    #201
    jah így már értem, és akkor ezzel a bios-szal amit majd kiadnak hamarosan menni fog a win7 is?
  • Máté94
    #200
    Nem éppen. Tehát ahhoz, hogy ne Kernel Panic-on a gép, van két megoldás.:
    1.) Használsz NullCPUPowerManagement.kext-et, de ezzel elveszíted a SpeedStep-et.
    2.) SpeedStepper nevű programot használsz, ami megpatcheli a IntelCPUPowermanagement-et, de ezzel minden frissítésnél el kellene végezned ezt.
    3.) Felteszed a neked való BIOS-t az oldalról, és nincs egyik se az előbbi gondokból. Persze ez csak az energiatakarékosságra megy ki.
  • Hecker007
    #199
    öö ha jól értelmezem ezt a speedstep-et nem támogatja az asus bios és ezért kell várni egy hackelt bios-ra?
    Bocsi az angolom nem valami túl jó, ráadásul ez lesz az első mac telepítésem :S :D
  • Máté94
    #198
    Már csak azért, hogy miről beszélek. :)
  • Hecker007
    #197
    Köszi a gyors választ, akkor még várok vele, én is a nagyobb gépre szerettem volna felrakni mert azt csak én használom, így más nem kotorászna bele a dolgokba :D
  • Máté94
    #196
    ASUS-hoz BIOS-t kellene "hack"-elni a SpeedStep miatt. Hamarosan lesznek hozzá DSDT-k is, én még várnék vele. Gigabyte-al sokkal egyszerűbb dolgod lenne. :) Elég lesz Mac AppStore-os Lion is .app végződéssel így megcsinálva.
    Maximum az elsőre lehet felrakni, mert a HD2000 nem támogatott.
  • Hecker007
    #195
    Üdv!

    Ha veszek egy eredeti Mac OS telepítő lemezt azt az alábbi gépek egyikére fel lehet rakni, úgy hogy működjön rendesen?
    Kipróbálásra először valami virágboltit szerzek be, de nem akarok fölöslegesen több GB-ot letölteni.

    Lap: P8P67 vagy P8H61-M
    Proci: i5-2500K v. i3-2100
    Vga: GTX560Ti v. IGP

    Ha jól tudom ennyi a lényeg a gépből.
  • tmp
    #194
    mit értesz pc szoftver alatt?
  • Ákos XD
    #193
    Futnak a Hacintosh-on a PC szoftvrek?
  • Jim Morrison
    #192

    svga.maxWidth = "1600"
    svga.maxHeight = "1200"
    ez lenne az?
    alapból ez van, de csak 1024*768 ban van asszem :(
  • MerlinW
    #191
    a .vmx fájlban tudod módosítani