3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • KaBuTo666
    #2003
    Wááá jöhetne már az a felirat. :DD Éjfélig még van idő. :P
  • csubakkamuki
    #2002
    én úgy vagyok vele, hogy akinek nem tetszik az ne nézze...! nekem is vannak vele kisebb problémáim, de én nézem, és annyira azért nem is hangoztatom!Én am. ha nem tetszik akkor nem nézem azt a sorozatot... és ennyi!
  • JackMeadow
    #2001
    annyira kiszámítható ez a sorozat hogy már előre unatkozom rajta...
  • csubakkamuki
    #2000
    köszi.. mondjuk így még nem kerestem rá.. :D
  • tigeroo
    #1999
    tessék
  • csubakkamuki
    #1998
    meglehet, én az eredeti történetet nem ismerem.. csak hát a rész végén nem tudtam, hogy most meghal majd, vagy elfogják.., de akkor Ashur magával viszi majd sztem.. bár nem tom.. am. tudsz nekem linkelni vmit ahol el tudom olvasni az eredeti történetet?! vagy nem tudnád megmondani, hol tudok utána nézni?
  • Hoz_Hun
    #1997
    Hát hogy halna meg még Crixus? Történelmi figura. Tudjuk, hogy csak jóval késöbb miután különválik Spartacus seregétől, veszik oda az összes emberével. De ez jóval Glabius legyőzése után van.
  • csubakkamuki
    #1996
    áhh ez nem lehet.. majd sztem a következő részben kiderül..
  • kaposi1
    #1995
    Gratulálok, ha ez igaz.
  • szucsy89
    #1994
    na elmész a picsába...
  • csubakkamuki
    #1993
    ne mond, hogy meghal Crixus.. hát ez így nem lesz jól..! Mondjuk már Crixus sem olyan mint a Blood and sand-ben :S Liam meg így jobban megnézve.. hmmm.. nagyon nem Andy :S Még lett volna mit dolgozni az emberünkön..
  • Cucmey
    #1992
    bazz ez már a harmadik rész??? én hülye meg elolvastam a spoilert. :DDD
  • Victor1103
    #1991
    Hát erről a részről csak annyit, hogy idén jópár sorozat jópár részét láttam már de igáig ez vitte a prímet

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár a Naevia kicserélése Crixusra kicsit olcsó húzásnak tünt.
  • csubakkamuki
    #1990
    hát iphone-os az nem érdekel mivel csak egy rozzant odanyúlós lg-m van.. esetleg ha androidos a game...
  • vixo
    #1989
  • csubakkamuki
    #1988
    remélem ebbe a részbe már megjelenik Ganicus, am. nem készítettek még hozzá játékot? vagy nincs vmi hasonló? én eddig még csak a facebook-os játékkal játszottam.. annál meg azért nekem már egy fokkal jobb kéne! :D
  • Jim Morrison
    #1987
  • PetruZ
    #1986
  • Sir Quno Jedi
    #1985
    Azok már fosztogattak MOST is. Nem kell ide a történelem. Szedett-vedett csürhe.
  • Sir Quno Jedi
    #1984
    A gyermekre magamtól is rájöttem már jó régen. :D
  • öregharcsa
    #1983
    Egyetértek...
  • Dynamic
    #1982
    Pedig a történelmet is bele kell szőni, mert amire válaszoltál, a #1967-ben említett fosztogatás, valós történelmi tényeken alapul.

    Más:
    Az eddigi részek alapján le merném fogadni, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ilithyia gyereke Spartacustól van, és Tiberius(a rabszolga, aki Spartacus életére tört) és Ashur testvérek.


  • jugen
    #1981
    Gyerekek!
    Menjetek már vissza az iskolapadba történelmet tanulni, mert itt néhányotoknak fogalma sincs a Római Birodalom történetéről.
    Higgyétek el még érdekesebb a sorozat, ha tisztában vagytok az akkori viszonyokkal!

    Tisztelet a kivételnek.
  • Cucmey
    #1980
    3. rész előzetes

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VsEDqf37qaI
  • Micsu
    #1979
    ja, első rész közepes volt, ez azért jobb volt valamivel, reméljük beindul
  • Micsu
    #1978
    ennyi, ezt a filmet kár keverni a történelemmel
  • Sir Quno Jedi
    #1977
    Én nem a történelemről beszélek, hanem erről a filmről.
  • Tyler1
    #1976
    Ez nem így van. Spartacus nem akarta megdönteni Rómát, ő egy birodalomtól független területre akart először menekülni a seregével, aztán haza térni Trákiába. A sereg meg nem kényszerből harcolt, mivel mindenhogyan halál várt rájuk, de inkább szabad emberként akartak meghalni, mintsem rabszolgaként, láncra verve élni.
    Az meg hogy nem gondolta át...de átgondolta. Minden lépést megtervezett, de a végére a sereg már nem hitt a felszabadulásban, ugyanúgy ahogy anno Nagy Sándornál, hátat fordítottak neki az emberei, tették ezt a szabadság felé vezető út utolsó méterein. A sereg visszafordult Róma ellen, így Spartacusnak sem maradt választása, a biztos halált választotta.
  • Punker
    #1975
    népszerű volt amíg nem őket basztatta...
  • Prof William
    #1974
    Fosztogató gladik: Ugyebár sosem azt a rabszolgát rakták be gladiátornak aki nem boldogult virágkötőként ez tény. :) Még azon felül is kirostálódtak és tényleg csak a legkegyetlenebb, legelszántabbak maradtak, akik a régi rabszolgás filmekkel ellentétben nem emóztak hogy "jajj istenem miért is kell harcolnunk brühühü" hanem szerették a harcot és a vérontást. Máskülönben már elég hamar kiestek volna.

    Alig 5 perce szabadultak szóval nem csoda, hogy rablóbanda. Sztem az első évad arról szól hogy Sparacus megszervezi őket és célt ad nekik.

    Dominus-Rabszolga viszony.
    A Roma sorozatban is jól látszott hogy nem minden rabszolga földtúró senki akit sanyargatnak. A házi rabszolgák (tanácsadok, házitanítók pl Posca a Rómában) néha már majdnem bratyiznak az urukkal és attól a kis apróságtól eltekintve jól el vannak. Doctore is amikor Batiátus alatt szolgált már csak 1 hajszál választotta el a szabad emberségtől. Kikérték a véleményét stb és meg is halt volna az uráért örömmel. Ha nem jön a Spartacusos incidens lehet hogy szabad emberként fejezi be az életét mint Batiatus barátja.

    Ők pl ugyanúgy élnék meg a "felszabadítást" ahogy mondtátok. A Spartasuék ebből a szempontból csakis a legsanyargatottabb rétegre támaszkodhatnak.
  • Sir Quno Jedi
    #1973
    Ugye voltak a hadifoglyokból/bűnözőkből lett rabszolgák, akik vagy mentek a bányákba stb. meghalni, vagy gladiátornak és az ugyanaz. Nekik mind1, mert mindenképpen meghaltak volna, őket érdemes felszabadítani, kapva kapnak az alkalmon. Node a sokadik generációs, elkényelmesedett házirabszolgáknak ez a lázadozósdi kissé extrémnek tűnhetett. Ők már rabszolgaságban nőttek fel, nem is mertek álmodni a szabadságról, nem is igazán volt róla elképzelésük, hogy mit jelent az. Nekik ez a lázadás egy tiszavirágéletű ámokfutás az ismeretlenbe és végül a kínhalálba. Nem véletlen eskette meg a barátjának a haldokló felesége Spartacust, hogy SOHA nem megy a gyermekének még a közelébe sem. Ő aztán pontosan tudta mi jár a lázadóknak a rómaiaknál...

    A rómaiak pont ugyanúgy nem tudtak már elvonatkoztatni attól, hogy ők ezen emberek "istenei", hiszen ők is ebbe születtek bele, ezt szokták meg, meg sem fordulhatott a fejükben, hogy ez a rendszer nem vet túl pozitív fényt rájuk. Nem nevezhetjük őket gonoszaknak, ők is csupán a neveltetésük és a saját civilizációjuk/társadalmuk fogjai. Ez persze nem menti őket, dehát az élet nem habostorta.
  • Sir Quno Jedi
    #1972
    Nem ez a lényeg. Halálba küldi a nyomorultakat a szabadság illúziójával. Ő már rég leszarja él-e, hal-e. Ezt láthattuk, mikor lelépett és egyedül ment neki Glaber-nek... DE az öngyilkos ámokfutásába már óhatatlanul belevont másokat is. Innentől már az ő kezében van a sorsuk, ha akarja, ha nem. Felelősséggel tartozik értük.
  • desigo
    #1971
    Spartacus hatalmas népszerűségre tett szert gladiátor korában az arénában.
    Miért ne élvezhetnék a civil lakosság segítségét?
    Akár szállással,élelmiszerrel,fegyverekkel.
    Szimpatikus lenne ha az elnyomott civilek a segítségükre lennének.
  • Hoz_Hun
    #1970
    És egyet is értek.
  • Cucmey
    #1969
    Ez egy jó komment volt! :)
  • Sir Quno Jedi
    #1968
    Ez általában így szokott lenni. Végülis ezek hétpróbás gyilkosok, csak a legelszántabb és legagresszívabbak maradtak közülük eleve életben. Számukra nem sok cél maradt, csak az élvezetek hajszolása. Semmivel sem jobbak, mint a mestereik. Van köztük egy-két idelista, mint Spartacus és Onemaius, vagy Spartacus új nője, de kb. itt ki is fújt a dolog. Minden lázadás/forradalom ilyen, van néhány valóban elszánt, igazhitű/látnok vezető, aki után megindul a csürhe. DE a csürhének csak a konc kell, a zsákmány, a hatalom, amit szívesen magukhoz ragadnának és folytatnák ott, ahol az elnyomóik bevégezték.

    Spartacusnak rég el kellett volna húznia a bús picsába, valami jó kis barbár birodalomba, amilyenből ő is származik és békésen gyilkolászni a helyieket hátralévő rövidke életében. Ehelyett ő fejébe vette, hogy bosszút áll a gennygóc rómaiakon (ez még jogos egy életunt szuperszoldzsától), de ráadásnak még a tahócövek rabszolgáikat is felszabadítja (akik ebből marhára nem kértek). NA ez egy icirnyópicirnyót túl nagy falat egy embernek egy életre... :DDD

    Végülis ezzel konkrétan KINYÍRATJA a rabszolgákat, akik békésen éldegéltek eleddig a jó meleg rabságban, de így hogy "felszabadítja" őket erőszakkal, már kénytelenek harcolni az életükért és szökevények lesznek, akikre róma mindenhol vadászik. Legjobb esetben is szörnyű kínhalál vár rájuk eztán. Ezek a szomorú tények. Ez nyilván nem Sparti hibája, csak nem gondolta át eléggé. Rómát legyőzni ÍGY nem lehet, ez világos. A többiek nem vérnősző harcosok, mint ők, csak szerencsétlen átlag emberek. Kb. zéró esélyük van a felszerelt hivatásos hadsereg ellen, max. a létszámukban bízhatnak (ami egy ideig kompenzál csak).
  • Hoz_Hun
    #1967
    Valószínűleg csak én vagyok így vele, de nekem most Spartacusék brancsa rohadtul nem szimpatikus. Spartacus oké, még Crixus is, de a többiek… unszimpatikus rablóbanda. Martalócok. Azon kaptam magam, hogy Glaberéknak szurkolok. Doctore nagyon szimpatikus, őt sajnálom.
  • Sir Quno Jedi
    #1966
    Nem volt ez rossz. Épp az a jó, hogy nem csak gyakásról szól, hanem kevernek-kavarnak ahogy kell.
  • PetruZ
    #1965
    Jó pár új karakter mutattak be és régi tért vissza, meg Oenomanus múltja volt előtérben, összekötve a szálakat az első évaddal, ez ilyen "build up" rész volt. :)
  • Csacsi
    #1964
    Elég vegyes volt ez a rész. Inkább tölteléknek mondanám. Bár a vége ütött.