381
  • djhambi
    #221
    A 3-at is felírtam volna, de csak 3 sor engedett meg aláírásban, és nem akartam megtörni a Pope verset. :)
  • djhambi
    #220
    Nagyszülői-szülői, de anyai ágról is öröklődő villaosmérnöki és tanári véna. Az előbbit kiélhetem a suliban, az utóbbit pedig a sulin kívül. És van sok más rejtett képesség a tarsolyomban. (Komlyzene, költészet, DJ-zés hobbi...)
  • philcsy
    #219
    Látom már:
    Iskola (elvégzett / jelenlegi): BME-VIK-VI
  • philcsy
    #218
    Miért van MAXWELL 4. egyenlete az aláírásodban?
    Szakmai ártalom? Csak nem fizikuspalánta vagy, esetleg érett fizikus?
    Esetleg nagyszülői ágon öröklődött a villamosmérnöki hajlam?
  • philcsy
    #217
    "És a legnagyobb átverés az, hogy az emberek hisznek egy bármilyen politikus bármilyen mondatának!"
    Így van. Még amikor kérdez is hazudik.
  • djhambi
    #216
    Az EU parlamentbe jutott politikusok közül az volt a jellemző, hogy 1 FIDESZ-es, 1 MSZP-s, 1 Jobbikos mérnök került be, az MDF-es közgazdász, a FIDESZ-re a politológusok, szociológusok, művészek, bölcsészk, jogászok jellemzők, az MSZP-re inkább a közgazdászok nagyvonalban, ileltve a Jobbikban is jogászok, meg humán tudományosok voltak. Tehát 22 emberből 3 mérnök (megosztva a 3 nagy pártban), és semmi egyéb természettudományos beállítottságú ember.

    Ha azt mondanám, hogy nagyapám büszke arra, amit ezidág elértem, ellenőrizhetetlen információ lenne, és személyes. De a vér nem válik vízzé.

    Az összes politikai jellegű hozzászólásra csak annyit tudok reagálni, hogy itt a fórumon égvilágon senki sincs, aki korrektül átlátja, és lófaszt sem értenek az emberek (engem beleértve) de mindenki okádja a faszságát, de minden sokkal bonyolultab és burkoltabb annál, hogy egy civil átláthassa! Csak annyit mondok, hogyha a politika átlátható lenne, senki se szavazott volna meg egy "hazug" miniszterelnököt. És a legnagyobb átverés az, hogy az emberek hisznek egy bármilyen politikus bármilyen mondatának! Ha nincs miből választani, akkor nincs kit választani! A 20%-os részvételi arány előbb-utóbb kikényszeríti a minőséget... És csodálkoznak, hogy a tehetséges emberek szarnak bele és húznak a faszba! Bocsánat a káromkodásért!
  • Balumann
    #215
    Csak nehogy jöjjön egy moderátor és kibannoljon mindenkit :P
  • philcsy
    #214
    "Mióta szabad itt így politizálni?"
    #194 óta.
    Haldoklott a fórum kellett valamit csinálni:).
  • philcsy
    #213
    Miket beszélek. Még nem is parlamenti párt.
  • Balumann
    #212
    Így van, ahelyett hogy megtermelnénk szinte mindent magunknak, hitelre importáljuk külföldről, miközben mindent megtettek azért, hogy a hazai termelőket tönkretegyék, eladják. Nekünk kéne exportálnunk, és ha egyáltalán van miből, vehetnénk fel hiteleket további fejlesztésekre, vagy akár 4-es metró építésére. Ez már nem is lopás, hanem egyszerűen nemzetellenes politika amit csináltak. Főleg az SZDSZ és MSZP, de ugyanúgy hibás mindenki aki ez ellen nem lépett fel, sőt, azért segített is benne.

    A Jobbik külpolitikájuktól nemhiszem, hogy kellene tartani, mostmár több helyen szerveződnek a hasonló radikális pártok, talán már nincs messze egy tényleges radikális változás. Unió meg kezdettől fogva azt a célt szolgálta, hogy az államok adósságait ők irányíthassák, meg ilyenek, reméljük az is változáson fog keresztül menni :P

    Mióta szabad itt így politizálni? :P
  • philcsy
    #211
    Persze egytől egyig. Egy percig sem akartam védeni sem az SZDSZ-t sem az MSZP-t.
    Azt is elismerem hogy a jelenlegi felhozatal mellett a jobbik a messze a legalkalmasabb parlamenti párt. A külpolitikájától egy kicsit tartok, de remélem továbbra is eléggé diplomatikusak tudnak lenni.
  • Tetsuo
    #210
    Na ja, komoly teljesitmeny.
    Hitelbol fizetni a hitelt, haladas.. ahelyett, h esszeruen atszerveztuk volna iparunkat, kiepitettuk volna szolgaltatasainkat, a leheto legkevesebb multival es kulfoldivel.
    Vagy ahelyett, hogy befejeztuk volna Bos-Nagymarost, atomerumovet es szivattyus viztarozot epitettunk volna es elektromosan es geotermikusan futenenk, nem fuggenenk annyira a ruszkiktol, eladnank az aramunkat.
    És a fenti beruhazasokra kibocsajtott allampapirok fedeznék a hitelkamatot..
    Vagy ahelyett, h valos diplomaciai sikereket ertunk volna el es befejeztuk volna a rendszervaltast.
    Ja, nagy teljesitmeny virtualis penzekkel bohockodni, majd azt is ellopni.
  • Tetsuo
    #209
    Gratulalok nagyapadhoz, buszke lehetsz ra. O is buszke az unokajara?

    Amugy a Jobbik politikusa, Balczo Zoltan is villamosmernok volt, nem pedig bolcsesz v kozgazdasz..
  • Tetsuo
    #208
    Azt vagod, hogy az MSZPsekrol meg az SZDSZesekrol annyit be lehetne ide idezni, hogy lefagyna az egesz net még Ámerikaban is..
  • philcsy
    #207
    Ámen.
  • Balumann
    #206
    Nem ő az egyetlen, aki kikerült a Jobbikból :D
    A jobbik meg reméljük, hogy ehhez tartják magukat. ^^
  • philcsy
    #205
    "bárkit" helyett "akit törvény nem tilt el tőle"

    ...és így lett a tyúktolvajból miniszterelnök. (Ja nem, őt nem válsztották.)
  • philcsy
    #204
    A legjobb, ahhoz hogy politikus legyél nem kell semmilyen végzettség.
    (Ha tévedek cáfoljatok meg de én úgy tudom hogy a választhatóság joga bárkit megillet.)
  • philcsy
    #203
    1. Ez igaz. Nem az a baj hogyha egy vezető sikkaszt (szépen szólva prémiumot utal ki magának), hanem ha a dolgát nem végzi rendesen.
    2. Az is igaz hogy csak EGY személy volt és még róla sem bizonyosodott be. Az is igaz hogy a jobbik azonnal felfüggesztette, és nem védte egy szóval sem (ellentétben ugye más esetekkel).(Így már teljesen másként hangzik ugye?)

    Egyébbként a jobbik legnagyobb előnye az lehet hogy fiatal és lelkes pártként remélhetőleg még nem nőtte be a korrupció.
    (a hangsúly a "remélhetőleg még"-en van)
  • djhambi
    #202
    Egy kedvezőlen hitelt lecserélni egy kedvezőbb hitelre jó móka, nem? Csak aztán a hitelt nem elherdálni kell adócsökkentésre, meg fizetésemelésre, hanem befektetni K+F-be. Magyarországnak nem kéne megengeni magának azt az életszínvonalat, amit jelenleg is fentart, annak ellenére, hogy sokan úgy érzik, így is sk az adó és kevés a izetés, és milyen rossz nekik. Őket el lehetne küldeni továbbképzésre két hétre Indiába... Rögtön megjönne az életkedve a párizsihoz és a zsíroskenyérhez. Remélem, nem volt offtéma.
  • djhambi
    #201
    Megfigyelitek, nincsen tudós vagy orvos politikus, és alig akad 1-2 mérnök politikus. Aki normális egyetemet végez, nem foglalkozik ilyenekkel.
    Csak politológuok, szociológusok, jogászok, közgazdászok, művészek. Tiszta vicc.

    Viccet félretéve, tudjuk, hogy mindenkire szükég van, és ők is letettek valamit az asztalra, de a mai valóság a bizonyíték, hogy lehetne ezen képzések színvonalát erősíteni.
  • Balumann
    #200
    Ja még egy. A "Háború a nemzet ellen" -t meg mindenki nézze meg, mielőtt politikai kérdésben vitatkozna... Ha valaki nem tudja megszerezni az írjon rám, segítek ezügyben.
  • Balumann
    #199
    Erre 2 dologgal reagálnék.
    1. Az elmúlt 40 évben a gazdaságunkat csődbejuttatták, átjátszották, majd eladósították. Hiteleket veszünk fel, amiket bármikor aztmondhatják, hogy visszakérik, és vihetnek bármit (még a koronát is), többmilliárdos adóságunk van. Annyi kellett volna, hogy megvédik a piacot, és engedik, hogy magyar kézben maradjanak a dolgok, ők meg rá is segítettek, hogy elmenjenek. Személyek már próbáltak fellépni ellen, de a Jobbik az egyetlen párt EDDIG, akik kimondják ezt, és már letettek valamit ezzel kapcsolatban az asztalra, a többiek meg félnek, hogy a végén tényleg felelni fognak a nemzetellenes politika miatt, és próbálják minél jobban bemocskolni. A legtöbb hazugság.
    2. Pártot megítélni az alapján, hogy vannak, akik csalnak (többihez képest KICSIT), elég ostobaság. Igen, ez a politika. Itt sokkal nagyobb problémák vannak...

    Elnézést az offért.
  • philcsy
    #198
    Pofám az van. Meg ez egy fórum. Itt minden következmény nélkül lehetek őszinte.
    Azt ne mond hogy ha te saját magadnak írnád a fizetési csekket a hónap végén akkor nem fogna erősen a tollad.
    Azt meg el kell fogadni hogy a jobbikosok között is vannak "szürkébb üzletekben jártas" emberek. A politikus az ilyen állatfaj.
  • philcsy
    #197
    Amit leírtál az alapján csak azt mondhatom: tisztelet.
    Kivételek mindig vannak. De szerintem szerencsés is volt, nem is kicsit.
  • Epikurosz
    #196
    filcsi,
    neked van pofár ilyeneket beszúrni, amikor elismered, hogy nyugodt szívvel sikkasztanál, ha lenne rá alkalmad?
    nagyon húzd meg magad!
  • djhambi
    #195
    Én a '70-es, '80-as évekről beszélek, mikor édesapám kezdő, túlórázó informatikusból ("közlgény") a Videoton nagybecsű "tisztje" lett. Mikor nagyapámat előléptették, és kék útlevéllel járt külföldre annak ellenére, hogy bírálta a rendszert, és nyíltan vállalta, és azért jutott neki ez a megtiszteltetés, hogy nyugatra utazhaott többször gyárlátogatásokra, mert keményen dolgozott villamosménökként, kiépítette a tokodi villamoshálózatot, saját találmányokat szabamaztatott, és nem adla lejjebb a munka színvonalát, pl. nem engedte a gyárban a nőknek a káromkodást. Az akkori rendszer ellensége volt, de mégis számtalanszor kitüntették, mert letett valamit az asztalra. A gyárigazgató neki akarta adni az üveggyárat bagóért '89-ben, de nem volt pofája priavtizálni. Ő becsületes, őszinte ember. Követendő példakép.
  • philcsy
    #194
    off:
    Ha valaki a jobbiktól várná a megváltást:
    "http://index.hu/bulvar/hirek/2010/01/14/elozetesben_a_jobbik_keszthelyi_vezetoje/"
    Persze ez csak vád, és ne általánosítsunk kéremszépen.
  • philcsy
    #193
    "Azert volt ido mikor erenynek szamitott, persze a rockopera is arrol szol, hogy annak mar vege."
    Nem volt az másként akkorsem. Csak az idő meg a művészet megszépíti a dolgokat.
    Olyan is volt persze amikor a nézeteltéréseket egy az egyben (wowosoknak pvp) rendezték le, ez gondolom mindenkinek a fejében megfordult már néhány hír olvasása közben. De ezt meg önbíráskodásnak hívjuk.
  • Tetsuo
    #192
    "Szemtől szembe!
    Így kivánja tisztességünk
    A becsület mindennél többet ér!.."
    :)
    Azert volt ido mikor erenynek szamitott, persze a rockopera is arrol szol, hogy annak mar vege.
  • philcsy
    #191
    De az is a pofátlanoknak kedvezett. Sőt a hülyeség még előny is volt mert nem voltál olyan veszélyes.
    "előző rendszerben jobban előre lehetett jutni"
    1. 1,2 VH utáni szinte semmiből könnyű előre mozdulni
    2. annak a könnyű előrejutásnak meg volt az ára
  • djhambi
    #190
    Nekem azt mondták az őseim, hogy az előző rendszerben jobban előre lehetett jutni, ha valaki keményen dolgozott, mint ma. Persze jó kapcsolatokkal akkor is magas pozíciókra lehetett szert tenni, mint ma, csak akkor a munkának volt eszmei értéke.
  • philcsy
    #189
    Miért kel ez a "mai kapitalizmus"-os dolog.
    Mikor volt ez máskénppen?
    A csalás, vagy nevezzük jogosulatlan előnyszerzésnek, előnyt jelentett mindig. A törtetés, ami az egészséges ambició velejárója, szintén előny.
    "A "demokraciaban" tobb joga van a bunozonek,.."
    Az ember mindig a jogaikért küzdött. Ha az ember jogokat kap nem csak élni fog vele hanem visszaélni is, mert nem lehet minden körülményt szabályozni.
    "lelkiismeretes ember nehezen jut elore"
    Soha nem jutott előre, minél lelkiismeretesebb az ember, annál nagyobb vesztes.
    Fel lehet háborodni ezeken a dolgokon de minek?

    Valsz. én is sikkasztanék pár millát ha lenne rá alkalmam, és nem járna túl nagy kockázattal.
  • Tetsuo
    #188
    A mai kapitalizmus, az "egeszseges" verseny, ami nem csak cegekre, hanem egyenekre is ertendo, kedvez a csalo szelhamosoknak, a torteto, erkolcsot nem ismero senkihaziknak, mig a becsulet, igazsagossag, altruizmus, mar csak nosztalgikus abrand..
    A "demokraciaban" tobb joga van a bunozonek, drogosnak, kisebbsegnek, egyeb deviansnak, mint egy atlagpolgarnak..
    Ma mar egy lelkiismeretes ember nehezen jut elore, ez van. Eljen a fejlodes. :S
  • Epikurosz
    #187
    Na, látod, ezért vagyunk ott, ahol a part szakad.
    Mit lehetne tenni a jó ügy érdekében?
  • djhambi
    #186
    Nekem az a tapasztalatom, hogy az okos, de gonosz emberek sikeresebbek z életben, mint az okos, de jó emberek. És nagyon jó gondolat a tudás és erkölcs összekapcsolása, de ha csak tudásról van szó, nem mindegy, hogy milyen jellegű információkat birtokolsz. Sokat érsz az erdőben meztelenül egy teljes memorizált telefonkönyvvel...
  • Epikurosz
    #185
    Nagyon jól érted, azzal a kiegészítéssel, hogy az információ (tudás) birtoklása, és a tárolására, valamint feldolgozására való képesség önmagában nem elegendő. NEM GYŐZÖM ELÉGGÉ HANGSÚLYOZNI, hogy megfelelő értékrend, erkölcs nélkül semmit sem ér az egész.
    Mert minek vagy okos, ha gonosz vagy? Ez már benne van a népmesékben is. A gonoszság meghatározás megint necces, mindenesetre nem úgy megy, hogy valakire csak rámondjuk, hogy az, mint ahogy teszi a buta ember, aki nem tud megérteni valamit.
    Ilyen szempontból, az "egyszerű emberek" ítélete nem mérvadó.
  • Epikurosz
    #184
    Vedd úgy, hogy nem neked írtam. Persze, tudom, hogy nem tudod úgy venni, mert az orrod ebbe is bele fogod ütni.
  • philcsy
    #183
    Akkor ha jól értem:
    A nagyobb tudás a több információ birtoklásának és feldolgozásának képessége.
    Kicsit informatikus megfogalmazásnak hangzik. (ez nem sértés akart lenni)
  • Pares
    #182
    Már én sem értem. Eddig azt hittem, hogy az a véleményük, hogyha környezetvédő vagyok, akkor takarodjak ki az erdőbe meztelenül, vagy fogjam be. Mostmeg azt írja djhambi, hogy én írtam olyat, és az én véleményem volt az, hogy térjünk vissza minden technikát eldobva az erdőbe meztelenül. Miközben ilyet meg sem említettem, mégcsak nem is utaltam rá, és nem ez a véleményem, véletlenül sem. A te általad megkeresett hozzászólásban Vadbaromnak volt ez a véleménye. Úgyhogy nemtudom, hogyan tudták összekeverni a kettőt. De már nem is érdekel...