381
  • Tetsuo
    #261
    Bokros Lajos a magyaroknak olyan, mint Adolf Hitler a zsidoknak.. de ezt egy gazdag szulok liberalis gyereke soha nem ertheti meg.
  • Tetsuo
    #260
    Elolvastam meg 1x az eddigieket es megfigyeltem vmit.

    Te mindig a 'masik' oldalan allsz, nem a magyaroken!
    De most tenyleg, ha vki kulso szemlelo aki partatlanul olvassa a vitat, azt latja, (ha visszanezed, te is) hogy te zsigerbol a masik oldalt veded es magyarellenes dolgokra hivatkozol..
    Hogy jon a magyar ahhoz, stb.. de még SOHA nem mondtal elmarasztalot egy masik nepre es a magyarok javara.. szerintem ez nem csak erre a forumra jellemzo.
    Igazam van?

  • Sharks
    #259
    Elolvastam a másik topicban is a hozzászólásaidat. Abszolút hasonlóan látjuk a dolgokat, bár ahogy észrevettem, ott is ugyanezekkel az emberekkel diskurálsz, de felesleges, mert úgy sem fogják érteni miről beszélsz. Ők csupán lexikális tudással rendelkeznek, de intelligenciával kevésbé, ráadásul túl sok híradót nézhettek, mert betéve tudják azokat a dolgokat, amiket úgy sulykolnak az emberekbe. Ez az egész vita arról szól, hogy vegyük a múltat, próbáljuk összekapcsolni a jelennel és megjósolni a jövőt. Az igazság azonban az, hogy bármilyen erőszakosan is hangoztatja egy-egy ember a véleményét, az még nem fog többet érni senkiénél. A múltról pedig azt tudjuk, amit az iskolában tanítottak nekünk, a jelenről azt, amit a tv-ből hallunk és a mindennapi életben érzékelünk, a jövőről pedig semmit és ez így is marad... Részemről itt be is fejeztem a témát, mert felesleges minden topicot teleszórni ezzel a politikai szennyel.
  • djhambi
    #258
    Bokros Lajos többször bizonyította szakértemét. Először Magyarországon, a gazdasági fellendülés, ami az Orbán-kormány ideje alatt tudott kibontakozni, az ő csomgjának volt köszönető, /* off csak aztán (tanultuk közgázból) Orbán több pénzt szórt el, mint Bokros összegyűjtött. Azóta is mindenki azt érzi, hogy "milyen jól éltünk az Orbán-kormáyn alatt", de annak semmi köze sem volt a fideszhez, csak az, hogy szétosztották Magyaro. összegyűjtött tartalékait. on */

    Azután Szlovákiába hívták Bokrost, ahol ugyanazokat a reforokat végrehajtotta, mire az elmaradott ország felívelt, EU-tag lett, bevezette az eurót, és megelőzte a felívelésében Magyarországot egy rövid ideig.

    OFF

    De egyre többet hallani külföldről, (az objektív külföldről), hogy mennyire működnek reformok, és tisztelik a Bajnai-kormányt és sikereket kívánnak, meg Obama a választás évben találkozik vele (cserébe viszont katonákat kért, tehát ő sem hülye, nem osztja ingyen az amcsi respeketet). Egy angol szaklap Magyarországot jelölte világelsőnek a megszorítások terén. (Értsd: leghatékonyabb.) Dokumentumot nem tudok felutatni, de akkor ne higyjétek el, mielőtt Epikurosz jön a 300 millió euróval.

    De orvosi fórumokon egyre több feleszmélő embert hallani, hogy milyen jó volt a vizitdíj, mert így az orvosok 50 ezer hála pénz alatt nem foglalkoznak emberekkel, meg az embereknél maradt az a pénz, aminek az egészségügybe kellett volna kerülni, és az önző emberek és a manipuláló fidesz okozta a pénzügyi űrt az egészségügyben. Utálok ilyen témákba belefolyni, de végül erre vezetnek.
  • djhambi
    #257
    "Az első világháborúban nem voltunk háború indítók."

    Az OMM baromira terjeszkedni akart, hogy megerősítse csökkenő tekintélyét. Ferenc ferdinánd csak az ürügy volt.

    "Az európai hatalmakat a török uralom alól felszabadult Balkán újrafelosztása is szembeállította. 1908-ban a Monarchia annektálta Bosznia-Hercegovinát, ami a nagyszerb álmokat dédelgető Szerbia számára elfogadhatatlan volt. A két ország éles ellentétbe került, de ennél jóval fajsúlyosabb probléma volt Oroszország és a Monarchia viszonya. 1897-től fogva a két nagyhatalom kölcsönös egyetértésben óvta a balkáni status quót, amelyről szóló megegyezésüket most a Monarchia az ellentételezés nélküli annexióval felrúgta."

    Baromira mi kezdtük.

    És csak a saját rokonaim példáját tudom felhozni. Nem akarnak szélsőségeseket Magyarországra, mert nem akarják, hogy tovább fokozódjon indokolatlanul a szlovák-magyar ellentét, mert ők isszák meg a levét. Rajtuk csattan az ostor. Ironikus, nem? Hogy a baromira hungaristák nehezítik meg a kinti magyarok sorsát (a szlovák szélsőségeseken kívül).
  • Balumann
    #256
    Horn-kormány pénzügyminisztere. Megnézem majd a videót, de megmondom őszintén, szerintem az egyik legnagyobb "hazaáruló".
  • Sharks
    #255
    Ha elolvastad volna, amit írtam vagy lenne annyi agyad, hogy felfogd, akkor tudnád, hogy nem szavazok az mszp-re. Még mindig jobb bevallani, hogy nem értenek valamihez, mint azt hinni, hogy értek hozzá (közbe meg nem). Amúgy engem meg az időd nem érdekel rohadtul... nem kötelező elolvasni, amit írok, nem az ilyen bunkóknak szól, akik úgysem fogják fel.
  • Sharks
    #254
    Húúú, de jó, hogy ezeket írtad. Sajnos az első írásodból nekem nem ez jött le és egy kicsit lehet, hogy félreértettem, amit valóban akartál mondani. Ezeket, amiket ebben a hsz-ben írtál teljesen elfogadom, bár én nem vagyok annak híve, hogy válasszuk a kisebbik rosszat... valami vagy jó vagy nem.

    "Az unió az nem multinacionális cégekből áll... kicsit paranoiás vagy szerintem. Minél inkább beolvadunk az Unióba, annál jobb és minél kevésbé irányítunk mi, annál jobb"
    Itt egy kicsit én is személyesre vettem így visszaolvasva, ezért utólagos elnézésedet kérem! Lehet, hogy túl nagy volt a lendület. Az Unió-val nincs semmi baj, ahogy azt Te is megállapítottad. A magyar törvényekkel és azok betartatásával van a gond. Az állam feladata ugyanis pont az lenne, hogy úgy szabályozza a külföldi cégek magyar tevékenységét, hogy az nekünk kedvezzen. Persze ez nem csak ezen a területen probléma, hanem általánosan a legnagyobb gond. Ebben az országban mindenkinek kedveznek, csak a magyaroknak nem. A legegyszerűbb gazdasági fejlődést lehetne azzal elérni, hogy fellendítik a turizmust és minden lehetne akár drágább is a mostaninál, ha a fizetések is reálisan igazodnának az árakhoz. Csak hát megint visszaugorhatunk oda, hogy a külföldi cégeknek és a magyaroknak is sajnos meg van engedve - vagy inkább rá vannak kényszerítve, mert ez nekik sem jó -, hogy ilyen fizetések mellett dolgoztathassák az embereket (a körülményekre ne is térjünk ki). Máshol (ennél turisztikailag kevésbé vonzó) helyeken gyönyörűen működik, hogy magas árak mellett bizony rengetegen látogatnak el az országba és ebből nagyon jó bevétel van. De persze egyszerűbb velünk megfizettetni az államadósságot, mint tenni valamit a fejlődés irányába. Ok, ezt persze bonyolultabb megvalósítani, mint ahogy itt leírtam, de az a gond, hogy a szándék sincs meg, hogy ilyen vagy hasonló kezdeményezéseket véghezvigyenek.

    Hogy két féle pártból lehet választani? Szó sincs róla. Csak az emberek úgy gondolják, hogy valamelyik kettő közül kell választani. Bevallom Neked, én még nem igazán voltam szavazni, mert nem volt kire. Idén láttam egy interjút, amit sajnos most nem találok, de ha meglesz, mindenképp belinkelem, azonban találtam egy másikat, amit ugyancsak érdemes megnézni, mert itt is nagyon jó dolgokat mond. A lényeg, hogy most először fogok szavazni és rá, nem az MDF-re, hanem rá. Én benne látom az egyetlen esélyt perpillanat, hogy pozitív irányban változtasson az ország jelenlegi helyzetén. Iszonyatosan jó gazdasági szakember, baromi intelligens, tehát öröm hallgatni, mikor beszél, mert őszinte is és következetes. És nem mellesleg becsületesnek tűnik.
  • Epikurosz
    #253
    Én egyébként olyanoknak hiszek, akik a való életben élnek, és nem a fórumbetyároknak.
    Íme egy írás innen:
    "Ma Magyarországon a vidék másodlagos, sőt inkább harmadlagos szerepben van. Az ország jelenlegi és ideiglenes vezetői MSZP, ( SZDSZ ) ezt a szerepet szánták neki. A beruházások, fejlesztések, munkahelyteremtések ígérete, csak a választásokig tartott, utána sorra elmaradnak. A nemzetközi nagytőke és pénzvilág kiszolgálóinak eszük ágában sincs a vidéket fejleszteni, az olyan nagyon agyonhangoztatott, pozitívan megkülönböztetve, előnyös, fejlődőképes helyzetbe hozni, sőt a nemzetközi nagytőke és a mega - giga óriás áruházláncok, a háttérben meghúzódó összefonódó pénzvilág és az ő seggnyalóik érdeke, hogy magyarországot leminősített és kommersz vásárló országgá butítsák."
  • Balumann
    #252
    Azt meg sajnálom, hogy valakiben még csak gyanút sem kelt, hogy míg a holokauszt-revizionisták könyvnyi érveket hoznak fel, dokumentumokra, bizonyítékokra, tényekre hivatkozva, és bizonyítékot várnak a többire, a zsidó védelmi liga meg a média egyszerűen lenácizza, és többesetben börtönbe zárja őket. Mégha nem lenne igazuk, akkor is nevetséges lenne (bár akkor kiállnának vitázni, és már nem lenne szó se róla)
  • Balumann
    #251
    Erdélyben lehet. Szerinted mindenhol ez a helyzet? Pl. Szlovákia bizonyos területein, ahol mindennapos a Szlovák - magyar összetűzés, mert éppenséggel ők olyan történelmet tanulnak, miszerint ők itt éltek, a magyarok meg felkergették őket és állatként kezelték őket (lehet nem ennyire durván fogalmaznak)? Én meg Ukrajnában jártam, 3 napig voltam egy családnál (kórussal csináltuk, egyszer mi fogadtuk őket 3 napra, aztán csere), hadne mondjam, hogy kicsit nincsenek megelégedve az ottani helyzetekkel...
  • Balumann
    #250
    "Le van szarva, mennyire igazságtalan, ha mi vagyunk a vesztes fél"
    Az első világháborúban nem voltunk háború indítók. Mégis mi kaptuk a legnagyobb bűntetést, ország 2/3 -át elvették, az emberek egyik napról a másikra más nemzethez tartoztak, az összes bányánkat elvették, vasútak nagy részét, és még rengeteg dolgot.

    Féltem, hogy előfog kerülni a 6 millió ember halála is, ami ha igaz is lenne, akkor sem mi lennénk a fő FELELŐSEI, szerencsére a tények is ellene beszélnek, nemhogy a logikus érvek és dokumentumok. Ha tényleg lett volna kiírtási szándék, akkor sem tudtak róla akik engedték, hogy elvigyék az embereket, így ebben sem lennénk felelősök. Mindenesetre igen, egy jó indok volt, hogy miért kell elfoglalni a szövetségeseknek Közép-Európát (nameg miért kell nekik Izraelt létrehozni, és hogy a zsidó származású csalók máig meg tudjanak élni és szemellenzőként használni, hogy miért utálják őket...).

    "Nem is akarnak ma már visszajönni azok a magyarok, akik kintragadtak, különben hazjöttek volna."

    Ez meg olyan hülyeség, hogy nem is tudom mit lehetne írni, látszik, hogy abszolut nem érted az egésznek a lényegét.
  • djhambi
    #249
    Barátom elment erdélybe, és ismerőseit kérdezte, akik azt mondták, hogy nem akarnak huzavonát, meg ide-oda csatolgatást, csak békében akrnak élni.

    Felvidéki magyar rokonaim azt mondták, hogy lehet, hogy most ők Szlovákiában a hülye magyarok, de máskülönben ők lennének Magyarországon a hülye tótok. Ők az EU-ban látják a jövőt, hogy ne számítson, hogy ki honnan jött, legfeljebb őrzi a területen a kultúrájukat.

    /* Orbán meg azért mondta, hogy területi követeléseik vannak, hogy elszívják a Jobbikos szavazókat. */

    Nem kéne döntenünk a kinti rokonaink helyett...
  • djhambi
    #248
    Le van szarva, mennyire igazságtalan, ha mi vagyunk a vesztes fél! 6 millió ember haláláról tehetünk, és azon a 200 ezer négyzetkilométeren panaszkodsz? Egyébkén is. Akkor igazságtalan volt, hogy mikora románok bejöttek Budapestre, kifosztották. És az is, mikor az oroszok ejöttek, és kifosztották. Basszus, a veszteseknek sosem lehet szavuk. Azért vesztesek. A győztesek döntenek. Nekik van joguk dönteni. Nekünk nem volt. Ez ilyen egyszerű. A vörös térkép jó ötlet volt, csak nem jött be. Az élet nem egyenlően oszt. Értelmetlen bicskanyitogatás. Nem is akarnak ma már visszajönni azok a magyarok, akik kintragadtak, különben hazjöttek volna.
  • Balumann
    #247
    JAh meg is lehet venni, de ha kell valakinek és nincs fennt torrent oldalkon, akkor írjon, és küldök torrentet rá.
  • Epikurosz
    #246
    4 DVD
  • Epikurosz
    #245
  • Epikurosz
    #244
    Te figyu, nagyon szépen kérlek, ne rabold az időmet.

    Ha saját bevallásod szerint sem értesz a politikához, akkor ne írj a politikáról. Az, hogy te mit érzel, az engem nem érdekel.
    ha öngyilkos akarsz lenni, jogod van hozzá (szavazz a maszopra), de ez engem nem érdekel.
  • Balumann
    #243
    Ja és miért akarják a trianoni szerződést felülvizsgálni, azért, mert teljesen igazságtalan. Ezt is megtudjátok az alább javasolt filmből ;)
  • Balumann
    #242
    "Az tény, hogy nagyon jól kitalálták, mivel lehet megfogni az embereket. Sajnos egyesek még mindig nem heverték ki, hogy elcsatolták tőlünk azt a bizonyos területet..."

    A Fidesszel az a baj, hogy aztmondják "baj van", de helyes politikáról, normális üzleti tervekről nálunk sem beszélhetünk. Nálunk nincs jobb meg baloldal, nemzetellenes politikusok ülnek ott, mi meg megszavazzuk, hogy melyiknek engedjük meg, hogy eladja az országot ^^

    "Ezt gyönyörűen leírtad. Ha Te arra vágysz, hogy tolvajok képviseljenek téged, akkor sok sikert hozzá. Engem ne képviseljenek ezek"

    Jelenleg 2 féle pártból lehet választani, az egyik oldal a nemzetellenes (Fidesz, MSZP, SZDSZ, stb.), a másik akik az országban élő, dolgozni "vágyó" embereket képviseli. Jelenleg a Jobbik az egyetlen, aki nem megdícséri és elsimítja a csalásokat, hanem kirakják azokat a pártból. (hogy háttérben történt-e esetleg az ellenkezője, nem tudjuk, bár van olyan érzésem, hogy azt már kiderítették volna, és remélem, hogy nem).

    "Az unió az nem multinacionális cégekből áll... kicsit paranoiás vagy szerintem. Minél inkább beolvadunk az Unióba, annál jobb és minél kevésbé irányítunk mi, annál jobb"

    GYakorlatilag az UNIO az ami szabaddá teszi azt, hogy a különböző iparágakat, cégeket külföldi vásárolja meg. Namost ezt nemcsakhogy megtehetik, hanem meg is teszik, ráadásul úgy, hogy magyarok hiába pályáznak rá, nem tudják megszerezni. És a fő gond nem is ez, hanem eladósítják, és egyszerűen bezárják ezeket. 2 oldalon keresztül lehetne sorolni, hogy korábban jól működő (még exportálni is képes) cégeket, gyárakat így tettek tönkre. Ezeket jelenleg HITELBŐL hozzuk be, amit a büdös életbe nem fog tudni az ország visszafizetni.
    Ehhez még pénzt is veszünk fel, fejlesztésekre, amik éppenséggel fene tudja hova kerülnek el, mert oda nem, ahova felveszik, az államadósság meg százmilliárdokban mérhető már. A bankok 90% -a is külföldi kézben van (még a Kereskedelmi bank is), és általában nem is támogatják a magyar fejlesztéseket. A fő cél röviden, magyar embereket előnyben részesíteni a pályázatok idején, illetve csak olyannal irassák alá ha külföldi, aki tényleg nem eladósítani akarja.

    Nemtudom mennyire sikerült érthetően leírni - gondolom semennyire, aki megnézi a Háború a nemzet ellen -t (nem győzöm ajánlani), az meg fogja érteni, miért ilyen az ország amilyen. Nem politikai film (nincs szó a jövőbeli választásokról, Jobbik sem szerepel benne egyáltalán - bár szerintem egyértelmű, hogy azért adták ki, mert már látják a reményt). Mindneki nézze meg, akit érdekel valójában. Szakmabeliek mondják el tapasztalataikat, történeteket, konkrét példákkal.
  • djhambi
    #241
    "Pont erről írtam több oldalas hszeket a lítium-levegő akkumulátoros topicban."

    #337
    #344
  • djhambi
    #240
    "Érdekes, hogy pont azok idézik elő ezt, akik olyan "igazi magyar"-nak vallják magukat. Csöppet ironikus, nemde?"

    Pont erről írtam több oldalas hszeket a lítium-levegő akkumulátoros topicban. :) A többiben is hasonló véleményen vagyunk.
  • Sharks
    #239
    Ahogyan látjuk, itt is megvan a megosztottság és nem is ez a probléma, hanem az, hogy van aki el tudja fogadni a másik véleményét - ha nem is egyezik az övével -, van aki pedig nem. A politikában a nem elfogadni tudó nekem a f_deszt jelenti, ezért nem értem, h milyen alapon beszélnek ők demokráciáról. De ne essék félreértés, ezzel nem állítok semmi olyat, hogy a másik pártok különbek lennének, csak máshogy rosszak. Mindenesetre én nem szeretem, ha indoklás nélkül (vagy akár azzal együtt) lehülyéznek, mert valamiről elmondom a véleményemet és ez nem feltétlenül egyezik a másokéval, akik azt hiszik, hogy többet érnek nálam (vagy úgy általában a többi embernél), holott nem is ismerjük egymást. Ezzel egyébként csak saját magát minősíti az, aki így tesz. Könnyű másokat ledegradálni, főleg, ha kevésbé ért valamihez, mint mi. Annál nehezebb megmutatni neki azt, amit esetleg mi tudunk és segíteni, hogy jobban rálásson a dolgokra egy adott témában. Sajnos a mi népünkre általában az első a jellemző, tipikus magyar mentalitás, ahogyan azt már világszerte ismerik mindenhol. Érdekes, hogy pont azok idézik elő ezt, akik olyan "igazi magyar"-nak vallják magukat. Csöppet ironikus, nemde? Lehet, hogy nem értek annyira a politika szerkezetéhez, mint Ti, de mégis jobban ki tudom fejteni az álláspontomat és ha kell, el tudom fogadni másokét is (akire vonatkozik, az tudja, más ne vegye magára).

    djhambi: Te abszolút felfogtad a mondanivalóját annak, amit írtam. A 236-os hsz-ben írtakat pontosan úgy gondolom én is. Ezért is kár belebonyolódni a politikába, mert tényleg kevesek vagyunk ahhoz, hogy átlássuk, megértsük és a helyes következtetéseket vonjuk le a mechanizmus egy részletéből, amit mi látunk. Az igazság azonban az, hogy nem kell átlátnunk mindent. Ahogy a fizikában is, nem feltétlen tudjuk a gravitáció működésének aprólékos képletét, mégis érzed. A politikában szerintem ugyanez a helyzet. Én bevallom, nem értek hozzá magas szinten, de érzem, hogy valami nem jó. Sokszor látom, hogy kiemelnek egy-egy embert, hogy ezt vagy azt mondta és milyen jó, meg hiszek neki stb. A pártok és a politika rendkívül szövevényes, nem lehet tudni, hogy mikor ki áll a dolgok mögött és ki hozza meg az adott döntést (azok ritkán állnak a kamera elé, akik mozgatják a gépezetet szerintem). Persze nem minden politikus rossz, ők is ugyanúgy emberek, de ez egy összetettebb dolog, úgy gondolom. Nekem volt szerencsém rálátni arra, hogy külföldön (uniós országban) hogyan működik a politikai gépezet és csak annyit mondok, hogy próbáljon meg itthon egy híres politikus egyedül, gyalog sétálgatni az utcán... Ott megtehetik. Vajon miért van ez? Normális az, ami nálunk van? Miért ragaszkodunk annyira a szuverenitásunkhoz (itt most azokat a bizonyos "igazi magyarokat" kérdem)? Az a lényeg, hogy ne legyenek Magyarországon külföldi érdekeltségű cégek, vagy az hogy milyen az életminőség? Én csak annyit látok/láttam, hogy külföldön jobb az élet. Valószínűleg valamit mi csinálunk rosszul, ha itt nem működik ugyanolyan jól az élet, mint a szomszédunknál akár. Csak egy határ választ el minket és mégis mennyi különbség...
  • djhambi
    #238
    Ha 14 éves is, éretten látja a helyzetet.
  • djhambi
    #237
    "Ja és mellesleg már rég volt ennyire megosztva az ország, mint most. Ezt is a f_desznek köszönhetjük."

    És csodálkoznak a magyarok, hogy manapság mindenért tüntetnek, sztrájkolnak, tüntetnek a tüntetésllen, tüntetnek a sztrájkolás ellen, akkora a bizalmatlanság az állam felé, hogy senki sem meri beoltatni magát, és mindez annak a következméyne, hogy bárki bármit csinál, biztos negatívan reagálja le a fidesz. Ész nélkül uszít, gyűlöletet szít, gyakorlatilag megágyazott a szélsőségeknek, így a jobbiknak. A másik oldal pedig támadó felületet biztosított az elhamarkodottságukkal.
  • djhambi
    #236
    Nem, azt hiszem nem éted azt, hogy nem érted, hog mi folyik belül. Mert senki sem érti, hogy mi folyik belül. Ez olyan, hogy azt hiszed, hogy érted a fizikát, elkezdesz fizikát tanulni, és miközben megtanulod, rájössz, hogy a világ sokkal bonyolultabb annál, hogy egy ember átlássa, és ezért mondják azt, hogy a világon csak pár ember érti a fizikát. Ugyanolyan, hogy az ember azt hiszi, hogy tudja, valójan mi töténik a gazdasági folyamatokkal makro szinten, elkezd közgazdaságtant tanulni, és ráeszmél arra, hogy sokkal többről van szó, bonyolult hatásmechanizmusról, szabályozásmechanikáról, félig igaz törvényekről, bonyolult függvényekről, amik hajtják a világot. Persze, téged meg akarnak arról győzni hogy amit hiszel az olyan egyszerű, és egyszerűen még le is írják neked. De ez az első átverés.
  • Sharks
    #235
    Nem érdekel a politika, de véleményem lehet róla, mert ugyanúgy érint, mint bárki mást sajnos. Azért köszi az észérvekkel való reagálásodat.

    Tetsuo, ha mindenáron személyeskedni akarsz, akkor rajta. Te sem hoztál fel semmit, amivel esetleg felnyithatnád a szemem, ha már ennyire hülyének tartasz... de a pár szavas válaszodból legalább kiderül, mekkora bunkó vagy.
  • Tetsuo
    #234
    Te hany eves vagy? 14?
  • Tetsuo
    #233
    A Jobbik gazdasagi programja a legutosebb, majd figyeld, ma jelentik be. ;)
    Megvalosithato lenne, ha O kerulne hatalomra es a kozelben nem lenne egy darab neolibsi exkomcsi sem.. es az egyetlen jarhato ut is az, ugyanis a legfelvilagosultabb szakertok es a TÉNYLEG hazank erdekeit szem elott tarto tanulmanyok alapjan keszult.

  • Epikurosz
    #232
    Ahhoz képest, hogy téged nem érdekel a politika, jó hosszúra sikerült, persze, rengeteg baromsággal.
  • Epikurosz
    #231
    A parlamenti pártokkal is nagy bajok vannak, pl. VIP-hitelek a Postabanktól. Még Ibolyka is kapott, sőt, tudtommal, Viktorka is.

    djhambi: "Az összes politikai jellegű hozzászólásra csak annyit tudok reagálni, hogy itt a fórumon égvilágon senki sincs, aki korrektül átlátja"

    Csak a saját nevedben beszélj!
    Én elég jól átlátok a szitákon.

    Le is írom ide a megfejtést, de (c) kopirájt, mert TUDOM, HOGY CSÓRJÁK A GONDOLATAIM:

    Jobboldali egységkormányra lenne szükség, amelyben a Jobbik megkapná a belügyér+igazságügyér tárcát, meg a titkoszolgálati nemtárcát. A többi mehetne a levesbe.

  • Tetsuo
    #230
    En nem hiszem, h megvalto profetak ulnenek a Jobbikban..
    Csupán tetszik a programja es EDDIG még Vona Gaborban nem csalodtam, nem fogtam hazugsagon, mint a politikusok 99%at.
    Lehet, h tevedek, lehet, h O is olyan mint a tobbi, de elofordulhat, h nem, vagyis akkor mar jobb mint a tobbi.
    Senki nem gondolja Vonarol, h isten lenne, csak azt, hogy vegre vki kimondja ami eddig tabu volt, vegre vki neven meri nevezni a dolgokat.
    A partprogramuk pedig olyan, mintha a sajat velemenyemet hallanam vissza..

    Ha 20% lenne a reszvetel, sem valtozna semmi, nemtom mire gondolsz, de vmi radikalizmust velek felfedezni a gondolkodasodban. ;) Na latod, szerinted is valtozas kell, szerintem is, csak ezt a valtozast, te tipikusan egy neoliberalis utopiakent gondolod, ami nevetseges, mint az SZDSZ maga.

  • Sharks
    #229
    Én nem egészen értem, hogy hogyan is jön a politika az emberi génállományhoz, de ha már így elkezdtétek, akkor had nyilvánítsak én is véleményt. Mivel nem érdekel a politika, nem is tudok ilyen példákat felhozni, mint Ti (persze ez majd jó indok lesz arra, hogy miért nem értek egyet).

    A jobbosoknál azt vettem észre, hogy olyan szinten ajnározzák a narancsfejűeket, hogy nevetséges az egész. Az tény, hogy nagyon jól kitalálták, mivel lehet megfogni az embereket. Sajnos egyesek még mindig nem heverték ki, hogy elcsatolták tőlünk azt a bizonyos területet... de tényleg ideje lenne már továbblépni. A jelenlegi lakosságnak sem tudja biztosítani az állam a megfelelő életkörülményeket, minek kéne még több hajléktalan??? A programok összeállítása nagyon dicséretes, csak a teljesítéssel szoktak gondok lenni.

    "Nem megváltóként kezeljük a Jobbikot, hanem egy olyan pártként, akik végre - mégha lopni fognak is, a Magyarországon ÉLŐ EMBEREKET (!!!) képviselik"
    Ezt gyönyörűen leírtad. Ha Te arra vágysz, hogy tolvajok képviseljenek téged, akkor sok sikert hozzá. Engem ne képviseljenek ezek. Az a poén az egészben, hogy már eljutottak idáig a politikusok, hogy az ember képes elnézni, hogy lopnak, ez már alap dolog. Ezen felül, ha csinálnak valamit, ami színpatikus, akkor leszáll ez a narancssárga, vörös stb. köd és el vannak tőlük ájulva. Hát dobja be a szavazóládába a cetlit, akinek erre van szüksége, meg is érdemli. Ja és mellesleg már rég volt ennyire megosztva az ország, mint most. Ezt is a f_desznek köszönhetjük. Ők azok, akik vizet prédikálnak és bort isznak. Ebből kifolyólag olyan szinten undorodom tőlük, hogy azt most had ne öntsem szavakba. Persze nem, mintha a másik párt nem lenne ilyen, de ők legalább nem ilyen nyíltan csinálják. Azért az utálat nem sokkal kisebb az ő irányukba sem.

    "az uniót, a multinacionális cégeket"
    Az unió az nem multinacionális cégekből áll... kicsit paranoiás vagy szerintem. Minél inkább beolvadunk az Unióba, annál jobb és minél kevésbé irányítunk mi, annál jobb. Az Unió vezetői sokkal jobban tudnak irányítani és becsületesebbek. Az összeesküvés-elméleteidet tartsd meg légyszi, vagy bizonyítsd be őket.



  • Balumann
    #228
    Ennyi hülyeséget régen olvastam már ne is haragudj. Nem megváltóként kezeljük a Jobbikot, hanem egy olyan pártként, akik végre - mégha lopni fognak is, a Magyarországon ÉLŐ EMBEREKET (!!!) képviselik, és nem az uniót, a multinacionális cégeket. Hova kéne az embereknek felnőni, végezze mindenki becsületesen a saját munkáját, a politikusok kezdettől fogva csak összezavarták az embereket (jobboldal, baloldal, szélsőségesek, nácik, minden baromság), közben az országot meg szépen átjátszák külföldieknek. Elolvastad amiket linkeltem, megnézted a Háború a nemzet ellent, foglalkoztál már egyáltalán a Jobbik tevékenységeivel, hogy hogyan készülnek a programjuk összeállításával, elolvastad, hogy ők mit mondanak erről? (Vona Gábor a parlamenti munkáról)

    Azért bízunk bennük, mert végre kimondják azt, hogy mi történt, azért mert már felszólaltak ellene a Parlamentben, azért mert az Európai parlamentben végre beszél valaki az emberek jogairól, a jogtalanul elcsatolt területekről, mert körbenéztek az országban (Vona Gábornak rokonai még ma is gazdálkodnak), mert pl. ott volt az emberekkel a tüntetéseken, Gárda megemlékezéseken, stb.

    "Ha a politikusoknak nem az érné meg, hogy hazudnak, hanem az, hogy az országért tesznek, mert az emberek tudják, és akkor szavaznak rájuk, ha az országért tesznek, és nem akkor, ha pofáznak, és a másikat jobban bemártják, vagyis ha a magyarok felnőnének a politikához, akkor a politikusok is felnőnének Magyarországhoz. "

    Ilyenekre szavazni talán először lesz példa Magyarországon. Ha több pénzük lenne, és legalább a médiában hagynák megszólalni őket, valószínűleg a többinek esélye sem lenne. Így se lesz ha már bejutottak.
  • djhambi
    #227
    "És a legnagyobb átverés az, hogy az emberek hisznek egy bármilyen politikus bármilyen mondatának!"
    Így van. Még amikor kérdez is hazudik. "

    Csak azért hiszitek, hogy nemes kiválasztott, meg szuperhős, meg próféta a Jobbik, mert még nem került hatalomra és nem lopta ki a szemünket. A magyarok magyarokból vannak, nincs mit tenni. És minden magyar párt magarból áll. Talán a magyaroknak fel kéne nőnie a politikához, hogy a politikusok is felnőhessenek a Magyarországoz!

    Ha 20%-os lenne a szavazati részvétel, ha sosem keresnék a megváltót a máik pártban, ha gondolkodnának, és nem lehetne őket kijátszani, mevezetni, becsapni, marionett-bábu módjára rángatni, akkor a politikusaink is megváltoznának. Ha a politikusoknak nem az érné meg, hogy hazudnak, hanem az, hogy az országért tesznek, mert az emberek tudják, és akkor szavaznak rájuk, ha az országért tesznek, és nem akkor, ha pofáznak, és a másikat jobban bemártják, vagyis ha a magyarok felnőnének a politikához, akkor a politikusok is felnőnének Magyarországhoz.

    De ehelyett a csalódott emberek hamis megváltókat kergetnek, hogy higyjenek bennük, és ne kelljen gondolkodni, és ne kelljen felnőni.
  • Balumann
    #226
    Ha a Jobbik bekerül, még több esélye lesz, hogy le tudja leplezni az ottani csalásokat, és ha így nyíltan fognak mindent csinálni, ahogy eddig, hamar ki fogják szedni onnan akik nem odavalók. Parlamentben lévők többsége mondjuk úgyis csak beszélget vagy alszik, aztán bólogat. (aki nem, azt már kirugták :D). Ráadásul az emberek bizalmát is meg fogják nyerni, ha végre bejutnak, és fognak tudni csinálni valamit. Én bízok bennük, a legjobb szakértők melléjük állnak/álltak, konferenciák keretében állítják össze a programjukat, és világszerete követni fogják őket (ahogy Olaszországban.
  • Tetsuo
    #225
    En megertem a szlovakokat, ok is a nemzeti identitasukat vedig, teljesen igazuk van. Csak ha a magyarok is tokosek lennenek, akkor elkussolnanak es egeszseges kompromisszumra torekednenek.
    Minden nep vedi a sajat nemzeti ertekeit erdekeit, ez az egeszseges.
    Nezd meg Europat, akikre hivatkozol, mind nacionalista allam, kiveve minket.
    A magyarok mar 45-46-tol nem allnak ki az igazukert.. ne aggodj amiatt, h most majd ki fognak. Ilyen nem lesz, a sok-sok ev agymosas megtette a hatasat.

    Egy magyar elobb all ki az unio, a szlovakok v barkiert, mint a magyar erdekekert.. ha tukorbenezel is lathatod, es ez az atlag, ma Magyarorszagon, ugyhogy nem kell aggodnod, a FIDESZ es az MSZP maradnak a nagy partok, oromodre.
    A Jobbik kb bejut a parlamentbe, de a tobbiek elnyomjak mint a szart, eselye nem lesz, barmit is veghezvinni a programbol..
    Orulhetsz. Ugyanaz lesz a felallas a parlamentben mint eddig, csak a 2 bohocpart helyetcserel. Ugyanugy folytatodik hazánk fosztogatasa es kulfoldi kezre juttatatasa.. Orulhetsz, h nem lesz valtozas.
  • djhambi
    #224
    Valószínűleg azért látjuk másként a dolgokat, mert különbözünk, pl. én nnek a sornak sokkal nagyonn jelentőséget titulálok:

    "Igen, radikalis. Na es?"

    Én úgy gondolom, hogy Európa azért kívánja a szlovákokat a francba, mert radikális, és időzített bomna, ketyeg, bármikor felrobbanhat, mint pl. a magyar nyelvtörvény. Pedig nem is a legnagyobb párt, elég, hogy kormáynon van. De nem kell messzire ánunk az önmagát ismétlődő történelemben, hogy a radikálisok eltorzulását bizonygassuk. Magyar Kommunista Párt, NSDAP, a ktő az köti össze, hogy mindkettő uygaanz, csak a másik oladlról. Érekes felfedezés, nem? Hogy nem az oldal számít, hanem az, hogy mennyire elvakultak az emberek, és mennyire szentesíti az eszköz a céljukat! Mert végsősroron erről szól. Az ember azt hiszi, hogy neki van igaza, mert kigondol valamit, ésperse nem bizonyítható, tehát kb. vakon megy be az alagútba, de mivel radikális, mindent elkövet az azonnali kijuásra. És ez a történelem tanulsága szerint rombolja a társadalmat, az embert magát. Viszont alkalmas módszer a túlnépesedés ellen.
  • Tetsuo
    #223
    Meg mindig azt mondom, hogy az MSZP, SZDSZ, FIDESZ, MDF mar bizonyitott.. az alkalmatlansagat es gerinctelenseget (ki jobban, ki kevesbe).
    Egyedul a Jobbiknak van oszinte perspektivaja es vallalhato programja.
    Igen, radikalis. Na es? A jelenlegi helyeztben kb kotelen vergodik az orszag, az egyetlen jarhato ut, ha nem turunk tovabb es koveteljuk a politikai bunozes es hazaarulas veget!
    Muszaj mar tenni vmit, ez igy nem mehet tovabb.
    Amugy, szerintem nagyon visszafogott es diplomatikus a Jobbik part, 1%a sem igaz annak a hazug lejaratokampanynak, amit ellene folytat a kamposorru media, ahonnan pl te is tajekozodsz..
  • Balumann
    #222
    "senki se szavazott volna meg egy "hazug" miniszterelnököt."
    Tényleg, és akkor melyik nem hazugot kellett volna választani?

    Az emberek nagyrészét nem érdekli a politika, megválasztja azt aki szimpatikusabb meg szebbeket mond, aztán majd kezeli az ország ügyeit. Próbáltak már fellépni, ők lettek az eszetlen tüntetők, meg a szélsőséges nácik. Az idősebbek nagyrésze azért tudta, mi történik, pl. anyukám dolgozott a Csepel-művekben, majd Fémfeldolgozó RT -ben, mindkettővel ugyanaz történt, eladták aztán csődbe juttatták. Ugyan ez történt mindenhol, ez a cikk jól bemutatja Szegeden, a Háború a nemzet ellen meg konkrét példákkal végigmegy a legfontosabb dolgokon (bankok, mezőgazdaság, stb.). Aki utánaolvasott az már azért elég szépen rálát a dolgokra, és ezek még pártoktól függetlenek is (vagyis összes korábbi párt ellenesek).
    Ha még nem láttad, akkor ajánlom neked is, és érdekel a véleményed is (nem bánta meg senki tudtommal, aki megnézte).