NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

lervi
#4972
a Laza rádióban mûsorvezetõ!

amúgy nem scak angolul hanem olaszul is nyomja a szövegeket!!

lervi
#4971
ezt lejjebb megtalálod Peti!!
2010. szept. 24. 19:19 | #4897

okiland
#4970
Ez Jó!! <#vigyor2><#vigyor2>

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

AeroCool
#4969
ugy látom Sandro Deejay-rõl beszéltek aki a Laza rádióban müsorvezetõ:-))

New Italo Vinyl

AeroCool
#4968
Köszönöm szépen Okiland a Munkádat!

New Italo Vinyl

#4967
Helló!
Nem akarok senkit se védeni,de én Budapest rádióból ismertem meg személyesen is.Az elsõ zenéje az angyalból van ami saját szerzeménye.Igaz sok feldolgozása van,de ki ne próbálkozna a hangjával fõleg ha kedveli ezt az irányzatot.Ja, ha jól tudom a dalszöveget is õ írja.A második dala is saját szerzemény (Égi tánc).Ha van idõm és nem dolgozom halgatom a mûsorát.
okiland
#4966

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

#4965
Ne is csodálkozz, inkább keresd Pataki Sándor mûsorát 😊, ott majd ismerõs hanga lelsz. Annak idején Budapest rádió, Majd Gazdasági rádió, most meg valami internetes rádión nyomja a Euro-italo motyókat.
Nekem csak két problémám van ezzel a zenélgetésével. 1: minden zenéje valahonnan copy, és a szöveg is, csak angolból magyarra fordítva, és igazítva. Sok zenéje, mert van pár, két zenébõl van össze kovácsolva, innen egy kis zene, onnan egy kis szöveg, effect, stb...

De lehet ez másoknak bejön...

Just A Mote In The Wind... (I Am Only A Grain Of Dust In The Wind...)

AeroCool
#4964
semmi baj örülünk ha aktiv vagy ez csak jó dolog a fórumnak:-)

New Italo Vinyl

okiland
#4963
Ebben az esetben: Bocsi!! <#nemtudom>

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

AeroCool
#4962
igen volt,de köszi szépen!inkább kétszer mint egyszer sem :-))

New Italo Vinyl

okiland
#4961
Juan Martinez Presents Mark Ashley - It's All Over(2010)

Juan Martinez Presents Mark Ashley - It's All Over(Juan Martinez Dance Mix) 4:18

http://www10.zippyshare.com/v/62572606/file.html

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

okiland
#4960
Ez volt már?

Juan Martinez present F.R.David-words(2010)

http://www10.zippyshare.com/v/37444879/file.html

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

AeroCool
#4959
akinek megvan ne szerénykedjen tegye fel bátran! köszönjük elõre is!

New Italo Vinyl

AeroCool
#4958
Igaz még csak bemutató 128-as bitráta

New Italo Vinyl

AeroCool
#4957
Siberian Heat and Elen Cora - Flute Cries 2010Cora

New Italo Vinyl

kaposi1
#4956


Diamond Rain - Follow The Rainbow EP 2010

Tracklist:

1. Diamond Rain - Leave It For Tonight (4:45)
2. Diamond Rain - Need For Love (3:25)
3. Diamond Rain - Follow The Rainbow (5:13)
4. Diamond Rain - Above The Stars (Maxi Version) (7:13)
5. Diamond Rain - Wait Till The Night (3:59)
6. Diamond Rain - Dojd (4:48)
7. Diamond Rain - Tonight (4:28)
8. Diamond Rain - At Sea Side (5:55)

Download<#wave>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

kaposi1
#4955
Szia Rics!

Nagyon köszönöm a Diamond Rain maxit!
Mostanában ez a hölgy zenéje nagyon elnyerte a tetszésemet.
Kísértetiesen hasonlít Elen Cora stílusára,talán nem véletlenül.<#wink>
Ha ezen számokon kívül ami a lejátszóban látsz van még valami a tarsolyodba kérlek ne fogd vissza magad.<#worship>

Azon meg külön el kell gondolkoznom hogy amit Leontyn pont egy hónapja vár már, arról én miért nem tudok!<#wilting>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

kaposi1
#4954
Sziasztok!<#wave>

Látom szépen kulturáltan megy az infó csere Italo dolgokban.<#eljen>
Sok hasznos dolgot megtudtam belõle én.<#worship>

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

Dióka
#4953
csak még nem hallottam....<#nevetes1><#finom>

#4952
Köszi!Ismerõs jelszó.
AeroCool
#4951
jól informált vagy barátom:-))

New Italo Vinyl

Dióka
#4950
ja, 86-ban adták ki, 45-ös kislemezen is megjelent.

AeroCool
#4949
egy Supra hits válogatáson van meg kazettán:-))

New Italo Vinyl

AeroCool
#4948
én már igen 80-as évekbeli kiadás az is

New Italo Vinyl

Dióka
#4947
errõl jut eszembe, Lady Fantasy Pataki Attilától felkerülhetne, mert még sosem hallottam.<#kacsint>

Dióka
#4946
na jó, fogjuk rá, de csak erõsen....<#nevetes1>

AeroCool
#4945
Ricky Mash-t se hagyjuk ki Zoltán Erikát:-))

New Italo Vinyl

Dióka
#4944
akkor vitatkozz 10%-ban.<#kacsint>

Dióka
#4943
Master Voice-t direkt nem említettem, hisz õk 90-ben lettek igazán ismertek, s azt is leginkább azért, mert csináltak egy How old are you (rap) feldolgozást,ami az olasz diszkólistát egy hétig vezette, volt ég talán 1 vagy 2 olyan számuk,ami ehetõ, de összességében nem csináltak komoly és saját italodiszkó zenét.

Ha már magyarok,akkor magyarosított feldogozásokkal nálam nyerõ lett DISCO DREAMS & DIVINE POET formáció 94-es kiadatlan albuma, bár már ez is elég kései megjelenés volt mondjuk úgy 10 évvel....




AeroCool
#4942
szép levezetés volt pár dologban vitatkoznék de 90%-ban igaz

New Italo Vinyl

AeroCool
#4941
Emlitsük meg a magyarokat is a gyöngyszemek közt:-)) Master Voice pl:-)

New Italo Vinyl

Dióka
#4940
ja és még egy valami, az italodiszkót,mint a legtöbb alap stílusú zenei irányzatot egy dologról lehet majdnem biztosan felismerni vagy megkülönböztetni másoktól évjárattól függetlenül, és ez pedig az, hogy ÉRZED, hogy a zene,amit hallgatsz (a lüktetése, ritmusa, dallamvezetése, érzelme) nem lehet más,csakis italodiszkó!<#nyes>

Ez persze igaz a legtöbb alap zenei stílusra is,aminek van annyi jellegzetes jegye,mint egy italodiszkónak.<#kacsint>


Dióka
#4939
az italo stílus pedig önmagában nem pontosan meghatározható, ugyanis jelentõs különbségek vannak az italo elõtag után következõ szó és a hozzá tartozó évtized összefüggéseiben

-italo (mint a szó jelentése is tükrözi majdnem mindem olasz(os) zene is ide tartozik)
-italo disco (a mi értelmezésünkben a 80-as évek európai diszkózenéi) ez a klasszikus vonulat
-italo house (a 90-es évek elsõ felében rügyedzõ house stílus,mely a techno és dancefloor alapjaiból is építkezik)
-italo dance (nu-italo) (a 9x-es évek elején induló, de leginkább a millenium óta hóditó dancefloor-os eurodance-es maszlagok keveréke)
-italian disco (a legtöbb olasz stílusú zenei irányzatot bele lehet gyûrni, akár Al Bano és Romina Power-t is)

természetesen mindegyik kifejezés korábbi zenei gyökerekbõl táplálkozik, illetve lehet 1-1 számot, elõadót találni,akinél már felfedezhetõek voltak a majdani új stílusok alapjai.

és valóban, a legtöbb italo disco elõadó olasz, német, spanyol, kanadai, svéd, és holland volt, de akadt néhány gyöngyszem görög, svájci, osztrák, szerb, usa, mexikói és lengyel elõadóktól is.

érdekesség, hogy pl. Olaszországban nagyon kevesen ismerik az italodiszkót, s az elõadók országain kívül Japánban, az oroszonál és úgy általában a KGST volt országaiban volt a legnépszerûbb ez a stílus.

lervi
#4938
<#eljen><#taps>
köszönöm a te kommentálásodat is Dióka!

Dióka
#4937
Hát ezt tényleg elég szabadon értelmezted, hogy a "jegyzik" neked mit jelent, azon lehetne elmélkedni, de az "italo disco" (magyarosan: italodiszkó), mint önálló és más hasonló elektronikus zenéktõl jól megkülönböztethetõ, pontosabban behatárolható zenei stílusjegy és gyûjtõfogalom a 80-as évek elején (82-83) keletkezett, s nem 76-ban, tehát az ITALODISZKÓ a 80-as évektõl számít italo disco-nak!
Az, hogy a zenei irányzatok összeolvadását korábbra lehet datálni, az minden új mûfajnál értelmszerû, hisz lett valamikbõl...

a space beütést egy klasszikus italodiszkóban nem is erõltetném, hisz a mûfaj fénykorában (82-88-ig) ezek a zenék kifejezetten megkülönböztethetõek voltak, mind a 70-es évek végi space-es ûrodessziáktól, mind a 83-tõl megjelenõ spacesynth stílustól, legfõképp a jellemzõ alap basszus és dobritmusuk miatt is.

lervi
#4936
most már legalább én is tisztában vagyok vele!!!

lervi
#4935
köszönöm ez nagyon kimerítõ válasz volt Codi barátom!!
<#worship><#nevetes1><#nevetes1><#alien2>

#4934
bocsánat, jelszó: musica

#4933
Szia!
Köszi.A jelszót nem tudod véletlenül.
Codigoro
#4932
Az Italo Discot 1976 - tól "jegyzik". Szintetizátorok, dobgépek, elektronikus szûrõk, emberi hang átalakítók (vocoderek) halmazára épülõ néha space beütésû dallamos muzsika. Fõleg az Olaszok, Németek,Hollandok és Spanyolok nyomultak ezen a területen...
(Wikipedia után szabadon) <#papakacsint>

Ember küzdj, és bízva bízzál... Hallgass zenét, hogy el ne hízzál!

lervi
#4931
szép vasárnapot mindenkinek!
Lenne 1 nagyon fontos kérdésem?? Eltudná valaki magyarázni nekem értelmesen mi is az az italo stílus????? <#help><#nyes><#eplus2>
a szomszéd fórumban kellene rá válaszolnom de nem akarok hülyeségeket írni!!<#hehe><#nevetes1>

lervi
#4930
Peti meghallgattam köszi!
szerintem a Fire ütõsebb muzsika!!!

#4929
gyorgy74
#4928
Köszönöm szépen Péter az elérhetetlen elérhetõvé vált ez a lényeg a te szavaiddal élve ZSÍR!!!

Vinyl lemez örök... Mindörökké pörög :-))))

okiland
#4927
New Maxi:

Blue System - Vampire mix 2010

Страна: Germany
year: 2010
size: 29.7Mb

01 Blue System - Vampire (starky eurodisco radio mix)
02 Blue System - Vampire (eurodisco mix)
03 Blue System - Vampire (starky eurodisco maxi mix)
04 Blue System - Vampire (starky eurodisco instrumental mix)

letitbit

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

okiland
#4926

Egy kutya olcsóbb, mint egy feleség. Kevesebbet eszik és már bundája is van.

#4925
Sziasztok!
Igen hatalmas italo disco zene ezt biztosíthatom én is, mivel hallgattam a rádiót akkor!Mondtam is Aero barátomnak hogy ez brutálisan jó!
#4924
Szia Rics78!
Ezeket a maxikat keresem:
Miki M & Kenny May feat. Joshua - Welcome Into My Life
Miki M & Kenny May feat. Miani -Voglia d'Estate
Carmixer & Save ft. Francy M - Favola (részben megvan)
Soul Black - You're Mine (részben megvan)
Köszönöm a segítségedet!
AeroCool
#4923
Sikerült rögzitenem a zenét a rádióból ,sorry a minõségért.Az vegye le aki kiváncsi az új zenéjére-MIRKO HIRSCH NEWbemutatásnak van.

New Italo Vinyl