NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Blasta
#22324
amaximus: igen, én is örülök, hogy egyre többen vagyunk 😊
Köszönöm a dicsérő szavakat is.
Ha nem haragszotok, betegnek ide is a megjelent albumom linkjét, hátha valakit érdekel egy 80-as 90-es stilusokbol merítő album.
Neon Droid - Ordinary Neon

"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"

reynaud
#22323
Azért ebben a topicban is találsz bőven infókat aktuális vinyl megjelenésekről,ha visszalapozgatsz néhány oldalt!
Jön majd egy új Albert One maxi "Face to Face" én belehallgathattam már ,nagyon jó zene és ott van Tobias Bernstrup új albuma mely kapható bakelit korongon,nekem tetszik!
Van még bőven infóm vinyl megjelenésekről de idő hiányában,majd csak néhány fontosabbról teszek említést!

Dobhatnál egy linket arról a pörgö vinyles FB oldalról.

ItaloDisco4Ever !

narumon
#22322
dehogy csak van egy facebookos vinyles csoport ami pörög mint az állat, így azt bújom egész nap 😊

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

reynaud
#22321
Helló Narumon,ezt nem neked szántam válaszként,bocs!

Itt a válasz : Jól eltüntél!

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22320
Tonschatz - Midlife Dreams

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22319
Bodies Without Organs - Sunshine In The Rain (Italo Mix) Remixed By Tobias Bernstrup



Nem újdonság,de talán még nem volt itt soha!

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22318
reynaud
#22317
narumon
#22316
Nem tudom mennyire passzol, de most digiztem:

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

#22315
DJMIX COLLECTOR VOLUME 1


http://www.mediafire.com/download/t9ryc68xfrlp8u8/ALEXANDER+GC+one.rar
amaximus
#22314
Remek remix, de ez a népszerűségből is látszódik, ha meg valaki ismeri az eredetit és meghallgatta a mintegy tucatnyi ezen kívüli remixet, mely között talán 1-2 éri el a hallgatható kategóriát,akkor meg főleg nagyra értékeli ezt a verybestofmegasuper Mflex verziót! <#vigyor>
amaximus
#22313
Lesz rajta 1-2 remek zene. Csak ne lássam a színpadon (még videón se)! <#nevetes1>
amaximus
#22312
ja, a "mi kis Sanyikánknak" van érzéke <#vigyor>, és jobban is értékelem,amikor zenélget egyedül vagy Clay-el, mint amikor anno még itt próbált okoskodni! <#nyes>
#22311
Egyre jobb témákkal rukkol elő ez a fiatal magyar srác! <#wow1>

Italove - Follow Me To Mexico (RetroSynther Remix)



Electro Potato - Vendetta Dal Futuro (VHS Version) / Synthwave


Wind 67
#22310
Synergic Silence feat Fred Ventura - Love Is My Answer (New Silvi s Version)

Csak a WAV peregjen

Wind 67
#22309
Dj KramniK - Magic Day

Csak a WAV peregjen

reynaud
#22308
Tobias Bernstrup - Romanticism Album Teaser 2015



Tracklist:

01 Moments Lost
02 Happy Sad
03 Until Tomorrow
04 Oceans
05 Hitman
06 Seek And Destroy
07 Romanticism
08 Dorian Grey
09 Revolution
10 Laterna Magica
11 Moments Lost Apoptygma Berzerk remix

TOBIAS BERNSTRUP | Romanticism -LP+12" Album 2015 Limited Edition of 300
Tobias Bernstrup ‎– Romanticism (discogs)

ItaloDisco4Ever !

rain70
#22307
Ez milyen szöveg:

10 haters (már 12) who have absolutlly no clue what good music is...stay indoors and listen to BACH...never go out of the house....u might trip and broke your useless neck....

és az egyik válasz:

I love this song... but I also like Bach :S
<#nevetes1><#nevetes1><#nevetes1>


itt olvasni elején, amúgy az egyik nagy kedvencem ez is

rain70
#22306
Ez pontosan így van, ahogy írod! Én 10 évig tanultam zongorázni és gitározni, de az egy dolog, hogy így megismertem a zenét, tudom mi miért van. De kb ennyi, ahhoz, hogy elkészítsek egy DTM, vagy egy In my room, rock my heart szintű zenét egy másik Rain-t kell keresnetek egy sokadik univerzumban. <#law>

Szerintem ez annyira nem is titok, havonta, két havonta dobálja ki az asztalra a zenéket, amik szinte mindenkit kiütnek, elég csak olvasni a sok hozzászólást és a nézettségeket. Bár nem tudom, hogy emellett mennyi mással kell foglalkoznia, de már akkor is elképesztő, hacsak erre szánna időt. A tesztben viszont ezt olvasni:

Igazából nincsenek hagyományos értelemben vett hétköznapjaim, minden napom egybefolyódik a teendőimmel és sokszor a hétvégékkel, ünnepekkel is, rengeteget dolgozom, sokat kell munkaügyekben külföldre utaznom, jelenleg is sokat ingázom Kanada (ami a jelenlegi lakhelyem) Németország, Ausztria és Magyarország között...

Amiből az derül ki, hogy Mflex-nek nem túl sok ideje van, de mégis megcsinálja a nagy slágereket. Amik, nem egyszerű zenék és ez itt a lényeg, ezért írtam már a múltkor, hogy a faszba csinálja? Talán ő nem is országok közt ingázik, nem lehet, hogy földönkívüli a csávesz? Már ilyet is olvastam a sc-on! <#nevetes1>

A hardver meg csak úgy érdekel, tényleg kíváncsi vagyok.

Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 16:30:18
amaximus
#22305
nem láttam még kiírva sehová sem, hogy melyik zenéihez miket használ épp, van neki egy rakat,amit kiírt, de nincs számonként listázva.
ez miért lenne lényeges? ebben az emberben a tehetség hozza elő a zenét, én pl. cseszhetném akármilyen csúcs cuccaimat is, ha nincs a zenealkotáshoz tehetségem vagy érzékem, és tényleg nincs. <#vigyor0> neki szerencsére hallhatóan van.

engem jobban izgatna az az infó,hogy melyik zenéjét mennyi idő alatt készítette el? a múltkori interjúnál erre rákérdeztem, azt mondta megadhatná, de egyrészt ezen infók később még értékesek is lehetnek, másrészt pedig nem akar másokat kellemetlen helyzetbe hozni. ezen akkor jót röhögtünk. <#vigyor> (ez a részlet nem is került bele a kirakott riportba)
rain70
#22304
Eltudom képzelni, még így is elég jól szól. Írtam Mflex-nek egy privátot Sc-ra kíváncsi vagyok válaszol-e.
Szeretném tudni, hogy ehhez a zenéhez pontosan milyen hardvereket használt. Ha kapok választ kirakom ide is.
Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 15:57:06
amaximus
#22303
mondtam, hogy nem akarom tudni, áh, már mindegy, megtudtam! <#nevetes1>
a 'cover' verziónál egyetlenegy darab, Mflex zenei stílusára vagy hangzására jellemző hangjegy nem volt, ezért nem értettem az összekeverés alapját.

én is meghallgattam még egyszer,már láttam is a hsz-ed a yt-én. <#vigyor> mely találóan írja le az élményt.
Lossless-ben egy komolyabb rendszeren fenomenális zenei élvezet.
rain70
#22302
Azért kevertem össze, mert írtam is, hogy még nem hallottam, és véletlen a jacek csávesszel kezdtem, csak éppen ebben a kis ablakban néztem fátyolosan és unottan hallgattam a zenét (KÉP). A player infók meg nem tűntek el, pedig végig a szemem előtt volt még így is, de nem figyeltem, inkább a zenét, ami persze jó lett volna, mert egyből láttam volna a srác nevét, azt a kis képet meg annyira nem is néztem, inkább csodálkoztam a hogy is nevezzem, moslék hangokon és az egyszerű vezetésen. Ezért írtam, hogy ebből elég is volt, de aztán felette kinyitottam az első spoiler-t és akkor jött a döbbenet. Egyszerűen a csávesz olyan szinten tudja "elpakolni" a hangokat, dallamokat és az effekteket meg a többi ezer dolgot, ehhez a valóban csodálatos zenéhez, hogy az mesteri, és ebből is látszik, hogy egy csodálatos zenéből, hogy lehet fabrikálni egy ócska szart!!!! Mert az egy fos, amit a Lengyel csinált!

Most ez lett a csúcs, nagyon sokszor meghallgattam már. A Youtube-ra is megírtam.




Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 15:45:35
amaximus
#22301
Ez egy fiatal srác, hagy próbálkozzon, nyilván a részéről a tisztelet jele, azt próbálja utánozni (ahogy tudja),akire felnéz, ez meg Mflex-nek lehet jó dolog, bár nyilván nem ez a legfontosabb neki, hogy ki mit és hogyan próbál a zenéiből meríteni. Van sok ilyen a neten, ezt csak a példa kedvéért hoztam.

A lényeg, picsán rúglak én téged, szívesen!<#nevetes1>

Amikor először olvastam,amit írtál az akkor még rossznak vélt (és rossz változatú DtM zenéről), hát sok kérdőjel fogalmazódott meg bennem, hogy te "normális" vagy-e , hogy ez a fantasztikus zene nem jön be, de aztán szerencsére eloszlattad a félreértést és a kételyeimet is.<#vigyor0> Lehet, hogy normális vagy. <#hehe><#worship> de hogy hogyan tudtad összekeverni akár csak megszólalás útján is az eredetivel,azt nem is akarom megtudni.

Neon Droid-nak ez valóban egy keményebb száma, de én alapvetően szeretem az ilyeneket is, az albuma pedig egész kiegyenlített, tehát nem pont ez a 2 irányvonal csak, amiben jól mozog, szerintem a maga nemében -vagy hasonlóak közt- ütős album, de valóban nem a melankólikus romantikázott synthwave kategória. <#vigyor> Ez szerintem nem baj, miért is lenne az?
A stílusai kevertek, ez biztos, hogy most épp ki minek véli vagy mihez hasonlítja (hard,dark,progessive) ,az majdnem hogy mindegy is, ha valami nem tetszik, ez a legkisebb lényeges részlet.<#vigyor0>

rain70
#22300
MEGKÖVETEM MFLEX-et! Téged is! (picsán rúgom magam most).<#falbav><#falbav>
Tényleg nem hallottam még ezt a zenéjét és alapból a Jacek verziót indítottam és teljesen megvoltam róla győződve, hogy Mflex-et hallgatom és nézem. A srácnak azonnal írják meg, hogy hagyja abba a "lejáratást", mert ez az! A kettő közt nem ég és föld, hanem univerzumi különbségek vannak. Mflex elképesztően érzi, mit hova kell tenni és hogyan kell szólnia. Csak utána léptem egyel feljebb, már az indulástól libabőrös lettem, ez a zene tényleg páratlan és elképesztő részletes alapossággal van minden a helyén. Csodálatos szintetizátor hangok! <#wow1>

Nem is értem, hogy léptem ezen át már annyiszor!
rain70
#22299
Annyira nem vágtam hanyatt magam ettől se, mint általában szoktam, amit a csávesz kidobál az asztalra. Ha hasonló gondolkodós zenét keresünk tőle, akkor a Wonderful world, na az állejtős zene, vérprofi álomvilág az egész.
Ebből viszont elég volt egyszer is.
De lehet csak ma (vagy mindig) vagyok ilyen hiszti picsa! <#puszis> <#hehe>
rain70
#22298
Szerintem a Helpless remix nagyon jó lett! Engem nem zavar itt.

Viszont te (néha) vállalhatatlan vagy!

Elárulod, mikor nevettél utoljára egy jót? Mert az írásaid alapján , több tényezőt figyelembe véve is gondok vannak nálad, talán nálam is, de én leszarok mindent, és mindenen röhögök, ha kell ha nem, még akkor is, ha elküldenek a picsába, persze nem szemtől szembe! Azt sokan nem mernék meg tenni. Te viszont vér komolyan veszel mindent! És ha most azzal jössz, hogy alapjában véve te egy rendkívül jó humorú ember vagy, aki reggeltől estig röhög, csak itt ebben az el...szott fórumban nem, akkor meg mi a francért jársz ide idegesíteni magad minden szaron? Attól, hogy kiraksz 😊)))))))) ilyeneket még nem hisszük el, hogy jó kedved lenne. <#banplz> És most bejelented 689-szer is, hogy többet nem jössz majd, mert az a köcsög Rain meg mindenki ellened van? Ugyan már, gyere igyál egyet velem baxod! <#law>

A másik. Neon Droid, ha a "nagy" (másoló) Mirko Hirsc-nek is leírtam a nem tetszésemet, akkor most is megteszem, tulajdonképpen számomra egyszerűen valami hiányzik belőle, (nem is tudom ezt másképp leírni) nincs benne olyan, amitől nem mondom rá 2 perc után, hogy ez bizony (dög) unalmas, de ne vegye magára az előadó, EZ SAJÁT VÉLEMÉNY, ettől még másnak nagyon jó lehet, de nálam megbuktak. Electro syntwave meg synthwave spacesynt, ez nekem új, a kettő üti egymást, ráadásul szerintem valahogy nincs tisztában a kedves előadó műfajok és azon belüli stílusjegyekkel. Inkább úgy fogalmazok, hogy...... most ellopom Reynaud metal-jat, akkor van a heavy metal és van a trash, vagy dead. Van a dallamos syntwave, meg a dallamtalan is <#eplus2> és van ez, amit NEON DROID készít, számomra már túl KEMÉNY. Ez inkább hard synth stílusjegyeket hordoz keményebb synthpop műfajjal. De ettől ez még másnak lehet jó, nekem nem az nem jön be. Sok sikert!
Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 13:25:28
amaximus
#22297
jaj Drága Reynaud mesterem!
Ne mááár, minek ez a nagy eszmefuttatás?! <#vigyor>
Általában tévedhetetlen vagy (pont mint én is <#nevetes1>) , de most ki kell, hogy egészítselek, bár lehet, hogy a zenei témák -ahogy írod- ráépülnek a "80-as évek disco, illetve synthpop muzsikáira", amik meg a 70-60-50-re így vagy úgy, meg Mozart-Bach-Beethoven-re is felőlem, de ez a topik rohadtul nem szólt soha egy 80-as évek zenéiről. MERT NEM!
Új italo disco, Új synthwave, ÚJ szintipop, tehát ÚJ, nem 30 éves! Vili?

Értem én (tehát nem vagyok értetlen, legfeljebb éretlen), hogy ritkaság, hidd el, én is sok kibaszott ritka ritkaságot gyűjtök, de ettől még nem terhelem az ittenieket és a szegény SG fórum motort egy totál nem fórumtémába vágó aggastyán korú érdekességgel, csak mert most rányomják majd még 27 db (vagy akárhány) kis szériás műanyagra.

A többire sem azt mondtam, hogy hasztalan, csak hogy nem hozott lázba, tőled jobb dolgokhoz szoktam, csak ennyi volt, ez a véleményem, fenntartom, de 2 év múlva majd hozzad nyugodtan megint a néhány bpm-el ide-oda tolizott Helpless-t! Majd akkor már csak be kell idéznem a mai napot. <#nevetes1>
Én megvárom az Mflex remixet (már ha lesz), ő legalább tényleg bele tud rakni valami nagyon újat a remixeibe.

A nehézfém miatt én biztos nem reklamálnék, szeretem azt is, de érthető oka van, hogy nem itt élem ki azon irányú rajongásomat.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem akarsz társalogni és miért csinálsz úgy,mintha én provokálni akarnálak, azt kérve, hogy kerüljelek? Zizi vagy? Ez egy fórum, aki nem szereti a társaságot, az blogoljon.
Na, nem akartam én semmit sem, főleg nem megbántani téged, de véleményem azért még lehet, ugye?

reynaud
#22296
(The Flirts - Helpless) Újabb 2 év múlva ha remixelik ,engem akkor is érdekelni fog !
Vizsgázott DJ vagyok és tudom díjazni kollégák jól sikerült munkáit,és úgy gondolom ez a remix nem áll távol a topic zenei témájától,azaz elfér itt!
Mint ahogy az új Trans-X CD infó sem hasztalan,hiszen ha valaki eddig nem vásárolta meg a 2012-es albumot,most itt a lehetőség hogy pótolja egy vadiúj kiadvánnyal!

Értetlen egy alak vagy, ezeket az infókat nem vállveregetésért dobálom,más célból, privát dolgom miért,megköszöném ha kikerülnétek ,nem kívánok senkivel társalogni!
Majd akkor reklamálj ha heavy metal zenéket linkelek! 😊))
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.25. 11:31:26

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22295
A topic megjelölt zenei stílusai a 80s évek disco illetve synthpop muzsikáira épülnek!(ezt még hányszor kell leírnom?)

Ez a dal vinylen mega ritkaság volt ,IventiRecords jóvoltából most kedvező áron elérhető: California ‎– Volerei
A téma aktuális,és valószínű jobb ízlésű (nem téged minősítelek) lemezgyűjtőket érdekel!

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#22294
megszületett HUSO K új zenéje is, melyet úgy ért el, hogy egy picit állított a szintijén, de tényleg csak icipicikét, végülis a bevált hangokat adja, most más cím alatt.<#vigyor><#hehe>

Huso K. - Italodrome

Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Utoljára szerkesztette: amaximus, 2015.04.25. 09:51:04
amaximus
#22293
vidik böngészgetése során nemrég belefutottam egy lengyel srácba, aki Mflex fan, és próbálgat feldolgozásokat csinálni többektől is, mármint előadni valami hasonlót,mint mondjuk 1-2 Mflex zene, aranyos kezdeményezés, persze egyelőre inkább csak megmosolyogtató...nyilván távol áll az eredetitől, az apropója ennek a hsz-emnek pedig pont az, hogy az egyik nagyon nagy kedvenc Mflex zeném lett általa porondon, ami -ha jól látom- még itt nem is volt.

a páratlan eredeti
Mflex - Drive to Magicland (synthmagic)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)


és az ifjú titán féle előadás cover by David Jacek
<#vigyor0>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
amaximus
#22292
ez egy biztos jó album, néhány zene ismers, Vanello profi zenéket szokott kiadni, de némi grafikát vagy dizájnt el tudtam volna viselni látványban a cd-jéhez, ,mert ez nagyon ...hogy is mondjam, hát...inkább nem is mondom.<#nevetes1>
Ellenpélda akár pont ez a Neon Droid produkció, na ott ez csúcsprofi, bár ahogy látom, ott van némi szakmai hátszél is. <#vigyor>
amaximus
#22291
1986

ha szivárvány színben is jelenik meg vinylen, és ha szentimentális emlékek fűznek hozzá, azért akkor is próbáljunk meg a korszakon belül maradni.<#vigyor0>
amaximus
#22290
Már tegnap este láttam én is ezt az új zenét, ma mindenképpen ide raktam volna,mert tényleg jó a zene és a videó is, tetszik! Gratulálok! Tetszik az albumod is, igényes és változatos lett! A fene se gondolta, hogy egyre több magyarba futok ezekben a stílusokban is.
Meg azt sem, hogy ezek közül sok ezen a YT csatornán is összefut vagy összefonódik. <#vigyor0>
amaximus
#22289
természetesen költői kérdés volt. 😊
azt nem értem, hogy ezekben mi a jó?! a helplesst 2 évente remixelik, ez pont egy falatnyival másabb,mint a 2013-as remix, a h&h-val pedig semmit nem csináltak szinte, csak aláraktak egy új dob-bassline alapot, ez kb. 2 perces dj munka. Mexikóban a Patrick Millernél untakozó rezidens dj-ék ezt naponta csinálják. számomra ennek sem újdonság, sem érdekesség, sem többlet ereje nincs. csak erre céloztam. <#vigyor0> trans-x pedig sokadik lóbőr, de ennyi. nincs jelentősége, tovább léptem, hoztál jobbakat! <#vigyor>
reynaud
#22288

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22287
reynaud
#22286

ItaloDisco4Ever !

Blasta
#22285
Koszonom a megosztást, ez pedig mégjobb 😉

"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"

reynaud
#22284
Természetesen helyesen :i Venti D'Azzurro Records



Tessék megvásárolni,ritkaság volt! 😊
Kapható lesz:
on black vinyl
on white vinyl
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.24. 21:20:40

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22283
Videó lemaradt.

Linda Jo Rizzo

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22282
reynaud
#22281


Albert One - Face To Face
Rofo - Summer Love / Face It

i Venti D'Azzuro Records
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.24. 19:40:00

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22280
Mit nem értesz?, segítek!

Két 80s dal igazán jól sikerült remixben,(nem tudom kik az elkövetők,de nekem aki nem dobja el a mai modern hangzást sem, bejön mind2 rmx),és egy cd ajánló volt .

Így már világosabb? 😊))

Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.24. 19:02:15

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#22279
ezt az utolsó 3 hsz-ed és a vidiket (zenéket) sem igazán értem, és sehová sem tudom rakni, de mindegy....biztos jó lesz valamire.

Michael - The Day You Said Goodbye
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
reynaud
#22278
THE FLIRTS

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22277


Trans-X

Egykori toronymagasan legjobb zenéjük.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22276
C.C. Catch ‎– Heaven And Hell



ItaloDisco4Ever !

reynaud
#22275


Wind kolléga egykori bejegyzése jutott eszembe!
#18826

ItaloDisco4Ever !