NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Köszönöm a dicsérő szavakat is.
Ha nem haragszotok, betegnek ide is a megjelent albumom linkjét, hátha valakit érdekel egy 80-as 90-es stilusokbol merítő album.
Neon Droid - Ordinary Neon
"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"
Jön majd egy új Albert One maxi "Face to Face" én belehallgathattam már ,nagyon jó zene és ott van Tobias Bernstrup új albuma mely kapható bakelit korongon,nekem tetszik!
Van még bőven infóm vinyl megjelenésekről de idő hiányában,majd csak néhány fontosabbról teszek említést!
Dobhatnál egy linket arról a pörgö vinyles FB oldalról.
ItaloDisco4Ever !
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu
Itt a válasz : Jól eltüntél!
ItaloDisco4Ever !
Nem újdonság,de talán még nem volt itt soha!
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu
http://www.mediafire.com/download/t9ryc68xfrlp8u8/ALEXANDER+GC+one.rar
Italove - Follow Me To Mexico (RetroSynther Remix)
Electro Potato - Vendetta Dal Futuro (VHS Version) / Synthwave
Csak a WAV peregjen
Tracklist:
01 Moments Lost
02 Happy Sad
03 Until Tomorrow
04 Oceans
05 Hitman
06 Seek And Destroy
07 Romanticism
08 Dorian Grey
09 Revolution
10 Laterna Magica
11 Moments Lost Apoptygma Berzerk remix
TOBIAS BERNSTRUP | Romanticism -LP+12" Album 2015 Limited Edition of 300
Tobias Bernstrup – Romanticism (discogs)
ItaloDisco4Ever !
10 haters (már 12) who have absolutlly no clue what good music is...stay indoors and listen to BACH...never go out of the house....u might trip and broke your useless neck....
és az egyik válasz:
I love this song... but I also like Bach :S
<#nevetes1>#nevetes1><#nevetes1>#nevetes1><#nevetes1>#nevetes1>
itt olvasni elején, amúgy az egyik nagy kedvencem ez is
Szerintem ez annyira nem is titok, havonta, két havonta dobálja ki az asztalra a zenéket, amik szinte mindenkit kiütnek, elég csak olvasni a sok hozzászólást és a nézettségeket. Bár nem tudom, hogy emellett mennyi mással kell foglalkoznia, de már akkor is elképesztő, hacsak erre szánna időt. A tesztben viszont ezt olvasni:
Igazából nincsenek hagyományos értelemben vett hétköznapjaim, minden napom egybefolyódik a teendőimmel és sokszor a hétvégékkel, ünnepekkel is, rengeteget dolgozom, sokat kell munkaügyekben külföldre utaznom, jelenleg is sokat ingázom Kanada (ami a jelenlegi lakhelyem) Németország, Ausztria és Magyarország között...
Amiből az derül ki, hogy Mflex-nek nem túl sok ideje van, de mégis megcsinálja a nagy slágereket. Amik, nem egyszerű zenék és ez itt a lényeg, ezért írtam már a múltkor, hogy a faszba csinálja? Talán ő nem is országok közt ingázik, nem lehet, hogy földönkívüli a csávesz? Már ilyet is olvastam a sc-on! <#nevetes1>#nevetes1>
A hardver meg csak úgy érdekel, tényleg kíváncsi vagyok.
Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 16:30:18
ez miért lenne lényeges? ebben az emberben a tehetség hozza elő a zenét, én pl. cseszhetném akármilyen csúcs cuccaimat is, ha nincs a zenealkotáshoz tehetségem vagy érzékem, és tényleg nincs. <#vigyor0>#vigyor0> neki szerencsére hallhatóan van.
engem jobban izgatna az az infó,hogy melyik zenéjét mennyi idő alatt készítette el? a múltkori interjúnál erre rákérdeztem, azt mondta megadhatná, de egyrészt ezen infók később még értékesek is lehetnek, másrészt pedig nem akar másokat kellemetlen helyzetbe hozni. ezen akkor jót röhögtünk. <#vigyor>#vigyor> (ez a részlet nem is került bele a kirakott riportba)
Szeretném tudni, hogy ehhez a zenéhez pontosan milyen hardvereket használt. Ha kapok választ kirakom ide is.
Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 15:57:06
a 'cover' verziónál egyetlenegy darab, Mflex zenei stílusára vagy hangzására jellemző hangjegy nem volt, ezért nem értettem az összekeverés alapját.
én is meghallgattam még egyszer,már láttam is a hsz-ed a yt-én. <#vigyor>#vigyor> mely találóan írja le az élményt.
Lossless-ben egy komolyabb rendszeren fenomenális zenei élvezet.
Most ez lett a csúcs, nagyon sokszor meghallgattam már. A Youtube-ra is megírtam.
Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 15:45:35
A lényeg, picsán rúglak én téged, szívesen!<#nevetes1>#nevetes1>
Amikor először olvastam,amit írtál az akkor még rossznak vélt (és rossz változatú DtM zenéről), hát sok kérdőjel fogalmazódott meg bennem, hogy te "normális" vagy-e , hogy ez a fantasztikus zene nem jön be, de aztán szerencsére eloszlattad a félreértést és a kételyeimet is.<#vigyor0>#vigyor0> Lehet, hogy normális vagy. <#hehe>#hehe><#worship>#worship> de hogy hogyan tudtad összekeverni akár csak megszólalás útján is az eredetivel,azt nem is akarom megtudni.
Neon Droid-nak ez valóban egy keményebb száma, de én alapvetően szeretem az ilyeneket is, az albuma pedig egész kiegyenlített, tehát nem pont ez a 2 irányvonal csak, amiben jól mozog, szerintem a maga nemében -vagy hasonlóak közt- ütős album, de valóban nem a melankólikus romantikázott synthwave kategória. <#vigyor>#vigyor> Ez szerintem nem baj, miért is lenne az?
A stílusai kevertek, ez biztos, hogy most épp ki minek véli vagy mihez hasonlítja (hard,dark,progessive) ,az majdnem hogy mindegy is, ha valami nem tetszik, ez a legkisebb lényeges részlet.<#vigyor0>#vigyor0>
Tényleg nem hallottam még ezt a zenéjét és alapból a Jacek verziót indítottam és teljesen megvoltam róla győződve, hogy Mflex-et hallgatom és nézem. A srácnak azonnal írják meg, hogy hagyja abba a "lejáratást", mert ez az! A kettő közt nem ég és föld, hanem univerzumi különbségek vannak. Mflex elképesztően érzi, mit hova kell tenni és hogyan kell szólnia. Csak utána léptem egyel feljebb, már az indulástól libabőrös lettem, ez a zene tényleg páratlan és elképesztő részletes alapossággal van minden a helyén. Csodálatos szintetizátor hangok! <#wow1>#wow1>
Nem is értem, hogy léptem ezen át már annyiszor!
Ebből viszont elég volt egyszer is.
De lehet csak ma (vagy mindig) vagyok ilyen hiszti picsa! <#puszis>#puszis> <#hehe>#hehe>
Viszont te (néha) vállalhatatlan vagy!
Elárulod, mikor nevettél utoljára egy jót? Mert az írásaid alapján , több tényezőt figyelembe véve is gondok vannak nálad, talán nálam is, de én leszarok mindent, és mindenen röhögök, ha kell ha nem, még akkor is, ha elküldenek a picsába, persze nem szemtől szembe! Azt sokan nem mernék meg tenni. Te viszont vér komolyan veszel mindent! És ha most azzal jössz, hogy alapjában véve te egy rendkívül jó humorú ember vagy, aki reggeltől estig röhög, csak itt ebben az el...szott fórumban nem, akkor meg mi a francért jársz ide idegesíteni magad minden szaron? Attól, hogy kiraksz 😊)))))))) ilyeneket még nem hisszük el, hogy jó kedved lenne. <#banplz>#banplz> És most bejelented 689-szer is, hogy többet nem jössz majd, mert az a köcsög Rain meg mindenki ellened van? Ugyan már, gyere igyál egyet velem baxod! <#law>#law>
A másik. Neon Droid, ha a "nagy" (másoló) Mirko Hirsc-nek is leírtam a nem tetszésemet, akkor most is megteszem, tulajdonképpen számomra egyszerűen valami hiányzik belőle, (nem is tudom ezt másképp leírni) nincs benne olyan, amitől nem mondom rá 2 perc után, hogy ez bizony (dög) unalmas, de ne vegye magára az előadó, EZ SAJÁT VÉLEMÉNY, ettől még másnak nagyon jó lehet, de nálam megbuktak. Electro syntwave meg synthwave spacesynt, ez nekem új, a kettő üti egymást, ráadásul szerintem valahogy nincs tisztában a kedves előadó műfajok és azon belüli stílusjegyekkel. Inkább úgy fogalmazok, hogy...... most ellopom Reynaud metal-jat, akkor van a heavy metal és van a trash, vagy dead. Van a dallamos syntwave, meg a dallamtalan is <#eplus2>#eplus2> és van ez, amit NEON DROID készít, számomra már túl KEMÉNY. Ez inkább hard synth stílusjegyeket hordoz keményebb synthpop műfajjal. De ettől ez még másnak lehet jó, nekem nem az nem jön be. Sok sikert!
Utoljára szerkesztette: rain70, 2015.04.25. 13:25:28
Ne mááár, minek ez a nagy eszmefuttatás?! <#vigyor>#vigyor>
Általában tévedhetetlen vagy (pont mint én is <#nevetes1>#nevetes1>) , de most ki kell, hogy egészítselek, bár lehet, hogy a zenei témák -ahogy írod- ráépülnek a "80-as évek disco, illetve synthpop muzsikáira", amik meg a 70-60-50-re így vagy úgy, meg Mozart-Bach-Beethoven-re is felőlem, de ez a topik rohadtul nem szólt soha egy 80-as évek zenéiről. MERT NEM!
Új italo disco, Új synthwave, ÚJ szintipop, tehát ÚJ, nem 30 éves! Vili?
Értem én (tehát nem vagyok értetlen, legfeljebb éretlen), hogy ritkaság, hidd el, én is sok kibaszott ritka ritkaságot gyűjtök, de ettől még nem terhelem az ittenieket és a szegény SG fórum motort egy totál nem fórumtémába vágó aggastyán korú érdekességgel, csak mert most rányomják majd még 27 db (vagy akárhány) kis szériás műanyagra.
A többire sem azt mondtam, hogy hasztalan, csak hogy nem hozott lázba, tőled jobb dolgokhoz szoktam, csak ennyi volt, ez a véleményem, fenntartom, de 2 év múlva majd hozzad nyugodtan megint a néhány bpm-el ide-oda tolizott Helpless-t! Majd akkor már csak be kell idéznem a mai napot. <#nevetes1>#nevetes1>
Én megvárom az Mflex remixet (már ha lesz), ő legalább tényleg bele tud rakni valami nagyon újat a remixeibe.
A nehézfém miatt én biztos nem reklamálnék, szeretem azt is, de érthető oka van, hogy nem itt élem ki azon irányú rajongásomat.
Azt viszont nem értem, hogy miért nem akarsz társalogni és miért csinálsz úgy,mintha én provokálni akarnálak, azt kérve, hogy kerüljelek? Zizi vagy? Ez egy fórum, aki nem szereti a társaságot, az blogoljon.
Na, nem akartam én semmit sem, főleg nem megbántani téged, de véleményem azért még lehet, ugye?
Vizsgázott DJ vagyok és tudom díjazni kollégák jól sikerült munkáit,és úgy gondolom ez a remix nem áll távol a topic zenei témájától,azaz elfér itt!
Mint ahogy az új Trans-X CD infó sem hasztalan,hiszen ha valaki eddig nem vásárolta meg a 2012-es albumot,most itt a lehetőség hogy pótolja egy vadiúj kiadvánnyal!
Értetlen egy alak vagy, ezeket az infókat nem vállveregetésért dobálom,más célból, privát dolgom miért,megköszöném ha kikerülnétek ,nem kívánok senkivel társalogni!
Majd akkor reklamálj ha heavy metal zenéket linkelek! 😊))
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.25. 11:31:26
ItaloDisco4Ever !
Ez a dal vinylen mega ritkaság volt ,IventiRecords jóvoltából most kedvező áron elérhető: California – Volerei
A téma aktuális,és valószínű jobb ízlésű (nem téged minősítelek) lemezgyűjtőket érdekel!
ItaloDisco4Ever !
Huso K. - Italodrome
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Utoljára szerkesztette: amaximus, 2015.04.25. 09:51:04
a páratlan eredeti
Mflex - Drive to Magicland (synthmagic)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
és az ifjú titán féle előadás cover by David Jacek
<#vigyor0>#vigyor0>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ellenpélda akár pont ez a Neon Droid produkció, na ott ez csúcsprofi, bár ahogy látom, ott van némi szakmai hátszél is. <#vigyor>#vigyor>
ha szivárvány színben is jelenik meg vinylen, és ha szentimentális emlékek fűznek hozzá, azért akkor is próbáljunk meg a korszakon belül maradni.<#vigyor0>#vigyor0>
Meg azt sem, hogy ezek közül sok ezen a YT csatornán is összefut vagy összefonódik. <#vigyor0>#vigyor0>
azt nem értem, hogy ezekben mi a jó?! a helplesst 2 évente remixelik, ez pont egy falatnyival másabb,mint a 2013-as remix, a h&h-val pedig semmit nem csináltak szinte, csak aláraktak egy új dob-bassline alapot, ez kb. 2 perces dj munka. Mexikóban a Patrick Millernél untakozó rezidens dj-ék ezt naponta csinálják. számomra ennek sem újdonság, sem érdekesség, sem többlet ereje nincs. csak erre céloztam. <#vigyor0>#vigyor0> trans-x pedig sokadik lóbőr, de ennyi. nincs jelentősége, tovább léptem, hoztál jobbakat! <#vigyor>#vigyor>
Gloobal Music EP Vol.1
Talking Eyes - In The Sun
New Italo Disco Vol.1 By Gloobal Music (limited edition)
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.25. 08:04:22
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"
Tessék megvásárolni,ritkaság volt! 😊
Kapható lesz:
on black vinyl
on white vinyl
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.24. 21:20:40
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
Albert One - Face To Face
Rofo - Summer Love / Face It
i Venti D'Azzuro Records
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.24. 19:40:00
ItaloDisco4Ever !
Két 80s dal igazán jól sikerült remixben,(nem tudom kik az elkövetők,de nekem aki nem dobja el a mai modern hangzást sem, bejön mind2 rmx),és egy cd ajánló volt .
Így már világosabb? 😊))
Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.24. 19:02:15
ItaloDisco4Ever !
Michael - The Day You Said Goodbye
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ItaloDisco4Ever !