NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#23422
Iskolas koromban megannyi "elettel" teli kazettam volt. En akkor siman bealdoztam volna ezt az "eletet" a tisztabb hangzas oltaran. <#vigyor3>
Musachy
#23421
Alapjában véve én is utálom a zajt, de ahogy mondani szokták az élet zajos. A "vegytiszta" digitális hangzásból hiányzik valami. Talán az élet.

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#23420
digitális fülem??? neeem, teljesen analóg a fülem!<#nyes>
valóban -20db alatt van, de ezt a búgást egy majdnem süket is jól halja még, főleg minél hangosabban hallgatva, erősíteni pedig ugye lehet még simán 20-40db-el a hangerőn, így a -20 is plusz 10-be eshet át.
zaj szempontjából -40 -60db alatt nem nevezhető jelentősnek.
szerencsére csak azért nem zavaró,mert valóban a legelején és legvégén hallható önállóan, de attól még, hogy elnyomomja a többi hang, szerencsére, azért még végigkíséri a teljes zenét. anélkül biztos még szebb, még tisztább és még nagyobb élvezet lehetne a teljes élmény.

nem szőrszálhasogatás akart lenni, de én megvárom, míg valaki észbe kap az sp recods-nál és kidobja megvásárolhatóban (nem csak a haveroknak) a vegytiszta digitális kópiát,met ez nagyon jól szóló felvétel eredetiben.

Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.02.27. 12:37:57
amaximus
#23419
Szuper, köszi!
Ha kérhetném picit fordíts már figyelmet arra, hogy a linket kattintható hivatkozásként írod be, ami nagyon egyszerű, csak használd a szövegablak alsó részén az URL beszúrása részt vagy pl. a zippynél a feltöltés után a link alatt lévő 'forum links' résznél lévő sort egy az egyben ide másolva automatikusan elkészül a kattintható hivatkozás. nem nagy falat, viszont később sokkal kényelmesebb mindenkinek.



Musachy
#23418
-20 dB alatt van a zaj, nem zavaró, csak az elején abban az egy másodpercben esetleg. Nagyon digitális füled van...

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#23417
a zene szerintem első osztályú, a felvétel, digitalizálás már-már tényleg jó (lenne) a legtöbb szempontból, már csak az a brutális alapzaj nem kéne alá.
#23416
Spacesynth:



#23415
The Cross Lines - In The Heaven In The Night.wav
http://www2.zippyshare.com/v/hQHFRXc4/file.html
Musachy
#23414
Na ez egy egész jó kis zene és a felvétel dinamikája is jó.

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#23413
Pardon, egy betűt tévedtem:


Utoljára szerkesztette: Musachy, 2016.02.26. 19:11:02

imo :) science fiction is science fact

#23412
The Cross Lines - Drive My Car.wav
http://www75.zippyshare.com/v/HQ5ffFwk/file.html
amaximus
#23411
anno 11 évvel ezelőtt ez is egy nagy kedvencem volt tőle, bár ez már 8bit kategória,amit szintén szeretek és sok éve gyűjtök, de nem épp a fórum irányvonala, így ide nem dobáltam hasonlókat, pedig nagyon sok már-már frenetikus zene született. ez is annyira igényes lett, hogy icipicit elmerengek a múltban. bocsánat. <#vigyor> aztán gyorsan vissza is térek a fórum témához.
FLAC
Fabian Del Priore - DBA Magazine 6 Intro





amaximus
#23410
köszönöm.
lásd 1-el feljebb.
Mexikó is Egyesült Államok Szövetsége,egészen pontosan Mexikói Egyesült Államok, mégis csak mindehol Mexikó.
a Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland vagy UK) is 99,9%-ban magyarul csak Nagy-Britannia vagy Egyesült Királyság néven is elvan.
de sorolhatnám.<#vigyor>

amaximus
#23409
igen,már nincs,szerencsére, de ha szó szerint ma is NSZK Németország, attól még NSZK és NDK kontextus miatt ezt én picit sutának érzem, bár ha a sajtó is mától minden német vonzódású cikket NSZK-nak fog titulálni, én fejet hajtok.<#vigyor0>
A srác min. 97 óta zenél,és még 2025-ig biztos fog, igen, fogunk hallani róla.<#vigyor>
Musachy
#23408
A hivatalos megnevezés ma is Bundesrepublic Deutschland.

imo :) science fiction is science fact

#23407
De 3. birodalom mar nincsen. <#wink>
En is lefigyeltem, tenyleg tobb mufajban ott van. Elvileg meg hallani fogunk rola.
amaximus
#23406
<#nevetes1> eneszkás?! ennyi erővel akár 3. birodalmisat is írhattál volna.
kétségkívül zenei tehetség, több,mint 120 project és őszintén mondom, fingom sincs, miért nem lett anno felkapva a srác, pedig aztán csinált mindenféle stílusban jó zenéket (techno,house,ambient,space,8bit stb.) tucatnyi kiadvánnyal.


#23405
Szamomra eddig ismeretlen NSZK srac:

#23404
#23403
#23402
#23401
#23400
#23399
#23398

Utoljára szerkesztette: allacska, 2016.02.22. 20:20:32
#23397
Szia. Köszönöm a feltöltésedet.
amaximus
#23396
ezt nem valószínű, hogy érti a címzett,hisz azt hiszem mexikói. <#nyes> legalábbis mintha ide még sosem írt volna magyarul.

szerintem semmi gond a vokállal, egyszerűen a spanyol nyelvben, vagy latinos dialektusokban szeretik így (hullámosan) vezetni a vokált a nyelv stílusából adódóan, legalábbis sok hasonló mexikói italoban hallani ugyanezt a jellemző fel-le dalolászást. a kedvedért azért lerontották 3.04-től a csaj hangját autodowntune-val. <#nyes>

Zeneileg ezt most kivételesen egész jól összehozta az Ultron, Dreamline stb. (semmi extra) projektek zeneszerzője.


#23395
Na tessek! Itt ez a fahangu asszony, aki nem talal el ket egymast koveto hangot a helyen, megsem igazgatjak a hangjat az autotunnal. Persze lehet, hogy tokeletesen enekel es direkt lerontottak a hangjat a studioban. <#buck> Megmondom oszinten, igy azert vegig tudtam hallgatni. Ha ennek is el kezdtek volna huzigalni a hangjat, biztos azonnal leallitottam volna. A zene viszont elegge rendben van.
amaximus
#23394
Grande! <#eljen>
#23393
NEW PRODUCCION MEXICO - ITALIA 😊
#23392
Kegyetlen nagy zene lessz!!!EGY SZEMERNYI KÉTSÉGEM SINCS AFELŐL HOGY EZ A SRÁC CSINÁLJA A LEGÜTŐSEBB LEGKORSZERŰBB ITALO DISCOT!!!!CSAK ÍGY TOVÁBB I LOVIT! <#integet2><#eljen><#integet2>
#23391
A Magic System D.J messze leggyengébb zenéje a Frozen Hearts.
Sajnos Kimmo favorizálta ezt a zenét a maxira. <#falbav>
Holott jelenleg nyolc olyan eddig még nem publikus dala van ami
élből jobb mint az említett dal!<#sir>

amaximus
#23390
oké, már értem <#vigyor> de ez max. ,amax 😊 az EDM-ben vagy diszkó zenében népszerű, és ha valaki ért hozzá, lehet ezt szépen és megfelelő mértékben is használni, sajnos pont ne úgym,ahogy pl. a korábban említett Mirko albumnál, de a mai cédéknél és digitális kiadásoknál is bőven erősödik az a réteg,ami minden szempontból tökéletes. Szerencsére egyre többször azt tapasztalom, hogy már (ismét) figyelnek erre és kezdenek leszokni az üvöltöző, hangos, ellenben dinamikátlan zenékről, egy bizonyos minőségi szint felett.
Musachy
#23389
A dinamikája. A dinamikája olyan mai kiadású cédés.

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#23388
úgy értsem, hogy a cd kiadása is ilyen hangháborús? vagy nem értem, írj már kerek mondatokban. azt hittem nincs cédéje,vagyis nem tudok róla.
Musachy
#23387
Volt már ennél sokkal jobb is a prezentációjában. Ez a MS DJ. nem igazán o.k. cédés (mármint mai cd-s)

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#23386
ha "üsöhhpssszz" dalolásznak benne,az jobb? <#vigyor>
csak 2 életszerű példa, egy fél világsláger Tarzan Boy vagy The Lion Sleep Tonight is tele van ilyenekkel, ettől még jó zenék.
általában a dalszöveghiányos zenét szoktak ilyen halandzsákkal feldobni.

a dinamikahiány gondolom a digitalizálás 'körülményeiből' fakad, túl van tolva ez is, az eredeti vm-el (ismerve az eddigi zenéket) valószínű nincs ilyen gond. azért én arra is kíváncsi lennék, hogy mfn milyen pörgetővel és hangszedővel dolgozik?
Musachy
#23385
Jó zene lenne, csak az az "ÓÉÓ ÓÉÓ" nem kéne bele...

De ezeknek a Magic System DJ felvételeknek a dinamikája elég szar.

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#23384
a kérdés jó és írtam is, hogy ez nyilván megkövetel bizonyos szintű audiorendszert és fület is.
milyenen hallani? pl. az enyéimen. <#nevetes1> füleseken, hangfalakon is.....
természetesen kicsit magasabb minőségben kell gondolkodni,mint a laptop hangszóró vagy a dr beats füles stb. vagy egyéb 3-4 ezer forintos Hi-Fi kategória.
de hogy még jobb legyen az összehasonlítás ebben a pillanatban elővettem pár kedvenc (értsd hullagagyi) 3500-10000 Ft-os Tracer, JVC és egy bluettooth fülest is és azokon is meghallgattam. Az eredmény igazolja, hogy nem árt zenét minőségben hallgatni, hisz ezekkel a technikákkal a zene felét nem is hallottam benne. <#nevetes1>
A lényeg, ezekkel a szarokkal is simán lehet hallani, hogy pl. a Power of Desire, de legfőképp a Take Me szarrá van torzulva, annyira túlvezérelt.
A közép hangok hiányát ezen fülesekkel nehéz észrevenni,mert pl. ezek és nagyon sok füles amúgyis szarul adja vissza, vagy vissza se adja, hisz a legtöbb kommerszet és sok drágát is a (túltolt) mélyekre és cicergő magasakra, egyszóval a loudness-es hangzásra optimalizálják.

de ha berakom egy editorba pl. a take me-t,azon is látni, hogy ez bizony borzalom, legalábbis szarrá van vágva minden kicknél a hullám teteje (ez a torzítás, gerjedés stb.), szívritmus zavarom is lesz tőle

kép1 take me


kép2 egy másik zene,amivel nincs gond és "jól szól"


kép3 ha már pont aktuális,akkor az mflex demoban lévő hanganyag



szakértőknek: mindegyik zene hullámképe ugyanakkora, arányos nagyítással készült
amaximus
#23383
húbassz, ez elég ütős kis minta, tuti várós anyag! nekem az előző száma is nagyon tetszett, de ezt már megbeszéltük, te vártál valamit,nem azt kaptad, nekem meg pont az jött be, hogy hasonlóan "piszkos zene" de még videó sem volt még tőle. 😊 a zene meg egyébként is elég profin lett összerakva. mindegy, ez most megint egy velejéig mflexes italo zene lesz, a hangjai eddig is sokszor "az ilyen nincs is" kategória volt, de nyilván ezért is szeretik, és ahogy hallom, most nem az andalító (100-105) ütemes lesz,hanem pörgősebb. nemsokára kiderül, hogy ki derül. <#nyes>
amaximus
#23382
hát például én gondolkodtam rajta, ha tudnám magamnak alkalmazni az autotune-t,akkor lehetnék végre én is sztár és egy csomó béréneklést vállanék jó pénzért! <#nevetes1>
a baj az, hogy a mai "nagy sztároktól" is hallottam már sok olyan stúdió felvételt, amire 1-1 élő előadásuk közben még csak árnyékukban sem hasonlítottak, tehát az autotune él,virul és virágzik. a jelek szerint pedig főleg a pop-dance műfajokban igazán kevés énekes tehetséget kivéve nagy szükség is van.
rain70
#23381
És milyen rendszeren hallani ezeket a durva hibákat, ha nem titok? Félre ne értsd nem megkérdőjelezni akarom, de ha ez így van, akkor az nagyon gáz.
rain70
#23380
Komolyan csak most láttam ezt a videót és nem ezért íródott az előbbi szöveg. A LOL ebben az esetben csak annak vicces, aki nem tudja, hogy ez a valóságban is igaz. Ok, nem kell emiatt 600 gombot tekergetni, elég 4, vagy öt, egy komolyabb rendszer automatice kijavít mindent, de az eredmény szinte ugyanez lesz, a kérdés csak az kiből akarnak sztárt csinálni, aki nem tud énekelni. <#vigyor1>
Utoljára szerkesztette: rain70, 2016.02.21. 08:22:53
rain70
#23379
Ha valakinek a hangja a dugás közben lévő macskára hasonlít, akármennyire akarja az kénytelen ezt használni, ha mégis énekelni akar.
Szerintem ezzel semmi gond nincs, az autotune-t meg stúdiókörülmények között el is lehet tüntetni, sőt vannak olyan megoldások, amivel egy kornyikálos buzi hangját is Beyonce-ra lehet keverni. Az autotune amatőröknek való filléres megoldás!
rain70
#23378
Épp akartam írni, hogy amiket már ismerünk, olyan lagymatag és buzis italo zenéken kívül semmi nincs még 2016-ban, erre tessék kijött egy ilyen részlet!

A múltkor nagyon nem jött be Mflex zenéje, szar volt az én ízlésemnek, bár rengeteg mindenkinek igen, tehát nem volt mérvadó az én nem tetszésem, csak nem tetszett és kész, viszont volt rengeteg brutális robbantása, de most világégésre készül a csávesz!

Nem tudom a teljes zene milyen lesz, de ez a demó bármit aláz, amit idáig italo disco-nak nevezett mostanában bármelyik előadó!
Ilyen hangok nincsenek is, de úgy látszik mégis van, csak kell hozzá egy Mflex, aki távolról sem ismeri azt a szót, hogy LOPNI! NEM BÍROM KIVÁRNI!







Utoljára szerkesztette: rain70, 2016.02.21. 08:02:44
amaximus
#23377
megértelek, de engem konkrétan nem zavar. legfőképp azért,mert szerencsére nem csak ilyen zenéket hallgatok, és a stílusba nekem beleférnek ezek a vokális megoldások is, igazából már 15-20 éve vagy még régebben is használtak hasonlókat (nem egy egyszerű vokoderre gondolok), nyilván operett vagy rock éneknél elég furcsa lenne, de bármilyen diszkó, trance, elektronikus zenénél én nem érzem problémásnak. észrevesszük, vagy már nem is...megférek vele, belefér.<#vigyor>
#23376
SZEVA! MÉG IDŐBEN SZÓLTÁL MÉG ITT A LEMEZ NÁLAM!
ITT A LINK A MAGIC SYSTEM D.J. - IN YOUR EYES.WAVHOZ :
http://www31.zippyshare.com/v/Mu3dgNEe/file.html
UI : ÉRDEMES LESZ JÖVŐ HÉTEN IS BENÉZNED A FÓRUMRA MERT BAKELIT ALBUM BEMUTATÓ LESZ!
EGY SAMPLÉT SIKERŰLT MEGFEJTENI HOGY KI ADJA ELŐ! JÖVŐ HÉTEN MEGYEK A LEMEZÉRT!!!!!!
#23375
Jogos...
Manapsag egyre tobb zeneszamban hasznaljak a zeneszek altal kozkedvelt <#gun> autotune megoldast, egyesek az enekes hangjanak tamogatasanak celjabol, masok talan divatbol. Az igy, nehol termeszetellenesen robotosra valtozo hang eleinte talan jopofa volt, de az ido elorehaladtaval kezdett tele lenni a hocipom a "nyavogo robotokkal". Felreertes elkerulese vegett, pl. a vocoder egyaltalan nem zavar, mert van olyan stilus, amelyben kifejezetten kivanatos es indokolt a jelenlete (spacesynth), raadasul nem omlik tonnaszamra az ember fulebe zenei stilustol fuggetlenul, mint az altalam nehezmenyezett autotune.
Szoval, ez csak engem zavar? <#nemtudom> Ti birjatok, szeretitek vagy mar eszre sem veszitek?

Egyebkent pont az altalad posztolt "Stylove - Night Girl"-jenel gurult el a gyogyszerem. <#csodalk>
Nalam ez a hangszereles es zenei stilus nem kompatibilis az autotune hangzassal.

(Nem minden esetben zavar, hogy 16) <#papakacsint> -ertsd ahogy akarod!
amaximus
#23374
de nálam ez az,amin mindig akkorát röhögök,
kiterjesztett értelemben megdönthetetlen létjogosultságot ad az auto tune funkciónak,

a lelkes menedzser és a hangmérnök igazi összhangja a csodálatos hangú énekessel! <#nevetes1>

amaximus
#23373
egy icipicit bővebben kifejthetnéd! mikor,hol, miben - kiben?

így a kérdésnek kb. annyi értelme van, mintha azt kérdezném bele a vak világba, hogy
-csak engem zavar, hogy fehér színű?
-csak engem zavar, hogy 16?"
stb. <#nyes>