NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Moonraccoon - Sunset City (Free DL) BandCamp
Full igényes!
ItaloDisco4Ever !
Rain, kattints ide ,több mint 4 éve írtam ezt Robin Gibb szóló albumáról.
Nem is ragoznám tovább,azok a jelzők amiket leírtál ,helyén valók Bee Gees és Robin Gibb zenéire!
ItaloDisco4Ever !
Bármikor hallgatható és padlót fogok tőlük. <#eljen>#eljen>
A remixre nem írok semmit, mert ha megtenném, utána rögtön ki kellene zárnom magam innét! <#falbav>#falbav><#kocsog>#kocsog><#hehe>#hehe>
Utoljára szerkesztette: rain70, 2017.11.15. 17:30:30
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Vannak dalok amikhez nem jó ötlet hozzányúlni,mert az eredetin csak rontani lehet,ez éppen olyan.
ItaloDisco4Ever !
nincs vele gond, csak valamiért másra számítottam újdonságként és remixként pedig többre a minimálnál. sok volt ez a 2 nem túl rózsás remix pár nap különbséggel. de kiheverem! <#vigyor>#vigyor>
imo :) science fiction is science fact
személyesen ahogy írtam is, én is maradok a Gibb előadásnál, a feldolgozás ettől még hallgathatóra sikerült,tehát nem gondolom rossznak.
a paic majd eldönti,siker lesz-e vagy bukás. <#vigyor0>#vigyor0> a jelképesen nagyobb gondom inkább az volt, hogy hujanmartinezauréliószancsosnak miért kell egy frissen megírt valóban újdonság helyett egy 34 éves számot elővenni és feldolgozni?!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ahány helyen találsz ilyen nyomot,na pont annyi agysejted van.<#vigyor>#vigyor> ettől persze még lehetsz szubjektív, lehet szubjektív hallásod is és intelligens is lehetsz a magad szubjektív módján.
persze nnek semmi köze ahhoz, hogy melyik a jobb?!<#nyes>#nyes> szintén szerencsére.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ezekre a kérdésekre nincs egyetemes jó vagy rossz válasz. Válaszlehetőségek vannak, amit egyenként mind szubjektíven döntünk el.
Amúgy az agysejtjeim számának semmi köze ahhoz, hogy dönteni tudjak két hangzás között.
De még a benne rejlő intelligenciának sincs. Naponta több millió pusztul el és születik meg folyamatosan, ezáltal a mérési eredmények is ingadoznának ha többször mérnéd. De neked felesleges ilyesmit tenni.
Válogass inkább kedvedre mp3 és lossless között ahogy szoktad, ahhoz legalább értesz..valamennyire<#wave>#wave>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
merítettek ötleteket. Pl. minden refrén végén ott az " oh-ozás",meg a szinti is azt a dallamot adja.
Nálam olyan 4-es alá.
A 80s évek egyik legjobb zenéje,konkrétan nálam biztosan top 10-es!
A feldolgozás bátor cselekedet volt,de bukás,szerintem!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ItaloDisco4Ever !
Maxika küld át a linket priviben! thx
ItaloDisco4Ever !
persze el tudom dönteni, melyik a jobb (nekem), és ez általában az 'épp mikor melyik' szokott lenni,de nálam nem a hordozó anyag a meghatározó.
No comment.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
ha erre a 2-3 újdonság köntösbe csomagolt ötlettelen,nem túl izgató feldolgozásra gondolsz, még igazad is lehet, de remélem nem a hasonló kategóriájú remixek vagy újraénekelgetések lesznek a meghatározó újdonságok, mert egyébként ugyanolyan érdeklődéssel várok minden valódi és zeneileg is megérintő megjelenést,mint az év vagy a hét többi napján.
időközben belefutottam egy érdekes és tudományos tanulmányba, ahol kiderült melyik a jobb, a pörgettyű vagy inkább valamilyen digitális.
tehát én már tudom. <#vigyor>#vigyor> érdekes volt, már csak azért is,mert eddig tapasztalataim és kevéske tudásom alapján szinte teljesen megegyezett a véleményem a témakör ok-okozat-tény-tévhit fejtegetésével és viszonyítási alapjaival,amiről nem is olyan rég kísérteties hasonlósággal firkálgattam én is.
Amúgy meg full negatív vagy mostanság szinte minden új zenével.
Mondhatsz ellenpéldát, ha tudsz..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
az egészben annyi a pozitív, hogy a maximusic records-ban benne van a nevem <#nevetes1>#nevetes1>
2017 is almost over. Only a few weeks left before we all celebrate new year's eve, but before it happens, let us introduce to you our 2017 release schedule. To see the sleeve artworks, check the film below.
AL18 Some Bizarre - Don't Be Afraid (REMIXES 2017)
Including original 1983 versions taken from original mastertapes + remixes from Flemming Dalum, Foreign Boy, Medsound, Nayio Bitz, Also Playable Mono and Bellatrix
Format: 24 Nov maxi CD | 8 Dec digital
AL23 D.White - Walking (REMIXES EP)
Including remixes from Alexander Bez and Albiero.
Format: 17 Nov digital
AL24 Estimado - Faster (REMIXES EP)
Including remixes from Alexander Bez and Albiero.
Format: 24 Nov digital
AL25 State Of Art - Dreams Factory Expanded
The album contains original Dream Factory material + all the remixes from limited fanclub cassette, from such names as Italoconnection, Livio Fogli, Vego, Modo and many more.
Format: 1 Dec CD album
AL26 Heaven42 - Dancing And Moving (EP)
Including original extended and radio edits + remixes from Steve Burbon, Amateon, Synthya and Ryan Benson.
Format: 15 Dec digital
AL27 Italove - Stockholm Is Calling (REMIXES EP)
Including previously unreleased material, such as instrumentals and radio edits. Remixes produced by Mirko Hirsch, Also Playable Mono, RetroTeque.
Format: 1 Dec maxi CD
forrás : Analog Language (fb)
ItaloDisco4Ever !
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
ItaloDisco4Ever !
az elsőt mondhatjuk egy újabb kiváló spacesynth-nek, rengeteg ötletes megoldással, míg a második megfejelve az előző minden előnyét, zeneileg már szerintem a remekmű kategóriába sorolható, ritkán hallható pazar ötvözete a spacesynth+90-es techno elemeknek,ami végig olyan megoldásokat vonultat fel,ami valljuk be elég ritkán hallható hasonló zenében (bár súrolja ezen fórum keretét,biztos sokan kajálni fogják)
<#taps>#taps>
Filipe Santos - 7th Symbol To The Way Of Paradise (With Space Medusa)
Filipe Santos - 7th Symbol To The City Of The Gods (With Z.Y.Z.T.E.M.)
21-22 éves fiatal élharcosok szájából hallok olyan mai new italo előadók dalait, hogy csak pislogok.
Tetszik nekik 😊
Hol vannak a régi tucc-tucc techno lázadók? Lassan már mindenki diszkót hallgat? 😄
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Igazi 84-es stílus<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
ez csak a 80as évek retro synthpop, italo disco érzésének korunkbeli zenei kifejeződése
Ahogy Rain mondta,az elmúlt hetek egyik legjobb zenéje,megérdemelt volna egy komoly videót!
Dreamers Avenue - Memory Lane
ItaloDisco4Ever !
Üdvözlünk az új regisztrációddal az sg zenefórumának fedélzetén!
ItaloDisco4Ever !
Bad Kingdom - The Only (DJ Funny Italo edit)
Lady Gaga - The Cure (Initial Talk NRS80s Remix)
Peach Mirko Records <#nevetes1>#nevetes1>
nem szoktam ilyen manővereket csinálni, de ezt most tüntetőleg meghekkelem <#hehe>#hehe>
maga a zene remek lett!
Mirko Hirsch - Night by Night
Laserdance - Fire Storm (SHOW 2017)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Aztán majd egyszer valamikor, valahol máshol be is számolhatnál a tapasztalataidról az új Reloop-odról.
...ööö...persze, hogy nem: Welcome Home<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ja meg még nem jártam ebben a fórumba.üdv.
ItaloDisco4Ever !
az előzményeidet meg nem ismerhettem,így én ezt egy valós érdeklődésnek gondoltam,nem pedig egy újabb heccnek.
biztos lehetsz benne, nem én fogom ezt a témát itt életben tartani, mivel a kérdést sem én tettem fel, és a válaszokat sem én adtam eddig. <#vigyor>#vigyor>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ItaloDisco4Ever !
Ezt követően kattintottam a felhasználó lapjára,az ott látottak alapján,már vágtam miért tőlem és nem olyan valakitől az érdeklődés aki a vinyl formátum szekerét tolja.
Első szándékkal az gondoltam hogy komolytalan kérdésre,komolytalan választ adok!
Merthogy ha valaki egy jó készüléket akar vásárolni,az nem az sg-n a new-italo topicban fog segítséget kérni,és véleményem szerint olyan fórumokat is ajánlatos elkerülni ahol hozzáértők ,szakmailag megalapozott választ adnak,mert ahány ember annyi vélemény,és egy hezitálásra hajlamos,konkrét elképzelés nélküli vásárlóban az ilyen vélemények további totális káoszt idézhetnek elő a jó döntés meghozatalában.
Aki ténylegesen komoly szándékkal akar egy készüléket vásárolni,az felkeress a jó szaküzletet személyesen,lehetőség szerint mondjuk egy hi-fi szalont,ahol egy általa kiválasztott masinát,tesztelhet kedvére,hogy megtalálja a számára megfelelő hangzást,ez bemondásra nem működik,mert amit JóskaPista ajánl,az nem biztos hogy egyezni fog azzal amit én vagy más keress pld. hangzásban.
Nálam anno CD lejátszók kiválasztásánál a hi-fi szalonok látogatása bevált,mielőtt megvásároltam egy-egy drágább gépet,tönkre tettem néhány tulaj,és eladó idegrendszerét,alkalmanként több féle zenei stílussal is tesztelve a kiszemelt készüléket,ha már nem kevés pénzt áldoztam rá,éltem a lehetőséggel!
Visszatérve a tag feltett kérdésének komolyságára,ezért linkeltem a Technics millás"csoda" masináit is ,amik persze egészen biztos semmivel sem szólnak különbül mint a széria korábbi darabjai,az ár töredékéért lehet kifogni akár használtan olyan lemezjátszókat amik egy jobb hangzást képesek nyújtani,ha valaki zenehallgatásra kívánja használni.
P.S. : a Denon DP-59L ahogy arra Musachy is utal,otthoni lemezhallgatásra egy tökéletes választás,elérhető áron.
s idézzek abból a jó blog bejegyzésből amit linkeltem : "Ez az életérzés már megint csak a kiváltságosoké, akik hajlandóak és kedvük is van megfizetni ennek a feelingnek a főnix madár-szerű újraéledését. Mert az analóg lemez – drága. Egy-egy komolyabb, 120 grammos nyomás az 5 – 12 ezer Forintos kategóriában mozog, ezzel mintegy duplázva-háromszorozva a CD oly sokat szidott veszedelmes árait. Már csak a kedvenc zenéink beszerzése új bakelit lemezeken is meglehetősen pénztárca-próbáló gondolat, egy rendesebb gyűjtemény ára pedig egy jobb autó ( használt ) árával tart szintet. Ha ide kezdjük számolni az első rangú lejátszáshoz szükséges front-end ( futómű, kar, hangszedő, phono elektronika ) árát, egy új, full extrás Ford Mondeo, Passat, vagy egy szerényebb, de szép BMW is szóba jön alternatívaként."
BMW (+Mercedes-Benz) kedvenc márka.......
Lapozzunk,és térjünk vissza a zenékhez ha javasolhatom!
ItaloDisco4Ever !
Persze ezt nem hibaként rovom fel senkinek, hiszen magam is SG függő vagyok már, a különbség csak az, hogy én be is ismerem, mások meg szégyenlik ezt. Így egy idő után eltűnnek az SG berkeiből, majd egy "új" reggel visszajönnek és mintha mi sem történt volna, tovább diskurálgatunk..hol new italo zenékről (pl. a szomim már megvette az új Laserdance albumot) hol a lemezeinket lejátszó technikákról...vagy több terrás winyók zenei állományairól.. 😄
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
kissé laikus volt a beugró kérdés, kb mint a milyen kocsit,hifit,mikrót, mosógépet, hasznaltat, újat, macskát, kutyát stb. vegyek? szint <#nyes>#nyes>
-hogy mire szeretnéd használni. (na ez igazi hülye kérdés ugye.. , hát lemezt hallgatni) na jó, de hogy?
a, ->feldobni 1 korongot és oda-vissza dj-t játszani (technics, numárk, Omnitron és a többi DJ kinézetű) ;
b, ->tök mind1 csak néha szeretnéd hallgatni esetleg digizni pár zenét (a Dual 505 és többi hasonló belépő kategória) ;
c, ->esetleg konkrétan relax közben félhomályban 1 pohár bor mellett minőséget hallgatni (ez a macerás kategória) .
- jól nézzen ki vagy jó hangú legyen?
- DD vagy szíj?
- autómata, félautómata, manuál_?
- mi a ráfordítható összeg? pl "a" kategóriában az említett Technics v pioneer 150-200 ért uezt a hangzást a "b" kategóriában 40-50 ért kapod meg, vagy a "c" kategóriában jobb hangot uennyiért.
Leg hamarább neked kellene eldönteni milyet , mire, mennyiért és utána abban a kategóriában keresni a tapasztalatokat a melyiket-re.
szerintem....
Csak a WAV peregjen