NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#26860
Most lett rá némi időm, hogy Gazebo legutóbbi albumát végighallgassam.
Az első gondolat ami beugrott ezzel kapcsolatban egy egykori hazai találmány: a Super Hits albumok.
Azok ugye azért készültek egykoron, mert drága lett volna kifizetni a szerzői jogokat az albumokra kerülés miatt. Olcsóbbra jött ki, ha mi magunk újrahangszereljük és újraénekeljük. Így is lett, és megszületett az első a Super Hits kiadvány. Majd követte a többi...
Aztán egy nap valamelyik lemez eljuthatott valahogy Gazebo keze és füle-ügyébe 😄 Gondolom...
Mi másért dolgozta volna fel ő is mondjuk a Self Control-t utánunk? 😄

Viccet félretéve, érdekes volt meghallgatni, hogy egy vérbeli italo előadó miként dolgoz fel egykori italo slágereket.
Ha tévednék, és mégsem innen jött az ötlet neki, akkor sűrgősen kezébe kéne nyomni a mi Super Hits féle Self Control-unkat. Az ugyanis szerintem mérföldekkel jobb lett 😊

A Like Chopin féle verziót meg nem is értem: az majdnem pontosan megegyezik az eredetivel. Akkor meg mi értelme volt "belepiszkálni"?

Egyébként hallotta más is már rajtam kívül ezt a bizonyos Gazebo albumot itt? 😊

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#26859
hűha <#nevetes1> nekem ez ugrik be a névről

jópofa! nem tudom hová soroljam, de van benne egy kellemes italo hatás is.
a fickó hangja és énekstílusa egész egyedi,tetszik.most utánanéztem, végre megtudtam, hogy egy new york-i Mike Mendoza nevű srác van a
név mögött.
amaximus
#26858
szpojlerbe rakott dolgokhoz semmilyen áldás nem kell <#vigyor>
rain70
#26857


Who Ha - Beyond Synth Patreon Jingle (Infinity mix)

rain70
#26856
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A régi szinkronok mesteriek voltak, most is ez a véleményem! <#integet2>
rain70
#26855


olvasgatok ma mindenfelé, feleség gyerekek az anyósnál huhh egy kis nyugalom <#law> face-n is megy az adok kapok, ki mire szavaz meg a többi a péróm tele van az egésszel már, de mind e közben...

<#wow3><#zavart2>


Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Népszerű témák
NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/N...
MUSIC for pleaS.U.Re
Big Boobs and Big Tits
Manchester United Fan Club
Humoros-aranyos képek/videók
FORMA1
Might & Magic: Heroes VII
Kingdom Come: Deliverance
Prepar3D - XPlane
Playstation 4

reynaud
#26854
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nagy százalékban tök jók a magyar szinkronok,a dutyidili kapcsán amit Rain említett,azt én is hallottam,mármint a poénok magyarul még inkább csattanósak a filmben.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#26853
Így van!

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#26852
Olyan Eurovision Contest hangulata van.

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#26851
Hoztam egy zenét is ,a videó alatt egy hétig találtok free DL linket,WAV minőségben.

Maxika barátom áldását kérve a dologra,mert határeset,ezért spoiler.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#26850
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
na spec. ürmügül nem tudok - de ha az anyanyelvem lenne, akkor sem írtam volna, hogy jó az ürmüg szinkron. Mert a magyar a legjobb. Az eredeti után (amúgy a magyar filmeknél tényleg a magyar a legjobb választás) <#buck>

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#26849
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Add fel,nem megy ez neked,szinte semmi köze a new-italo disco stílushoz!
Miért is volna egy amatőr szintetizátor játéka,new-italo? .... ezen már kínomban nevetek!

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#26848
<#nevetes1><#hehe>
reynaud
#26847
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nagy klasszikus,vagy tucatszor láttam,de Tom Hanks és a "Legénybúcsú" is az volt!

ItaloDisco4Ever !

amaximus
#26846
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
az első mondatod több mint vicces, ha most ürmüg lenne az anyanyelvünk, akkor azt írnád, hogy ürmügül nyilván lehet az a véleményem, hogy jó az ürmüg szinkron?

ezzel a gondolatmeneteddel nem készülhet jó szinkron az eredetit kivéve a világ egyik nyelvén sem,ami minden szempontból túlzás,sőt súrolja a szarság határát,<#kacsint> még akkor is, ha sokszor fordul elő, hogy alapvetően tévesen vagy csak hülyeségeket fordítanak.
ennek oka sokszor pont az,amit írsz, mi nem használjuk úgy, vagy nem értenénk, de nem a szószoros jelentésű fordítástól lesz jó vagy rossz egy szinkron,hisz annak pont az a lényege, hogy adott nyelven legyen megérthető és kontextusba helyezhető a téma.
igen, sok olyan film is van,aminek teljes csőd a szinkronja,és a fordítása is, de ehhez alapból kell egy béna szinkronstúdió és fordító páros is.

arról nem beszélve, elég sok film van, és most ne a klasszikusokra vagy a sztárolt filmekre gondolj, aminek az eredeti szövege és mondanivalója is a béka segge alatt van, és pont attól lett nézhető, hogy értelmes szinkront kapott. zeff példái is jók, de többszáz hasonló volt és lesz is még a filmtörténelem során,ahol a mgyar szinkronnal értelmet nyert a film.
aztán unalmas órákban meg lehet számolni, melyik sikerült rosszul és melyik nem. úgy életem első tízezer megnézett filmjének arányában kialakult sorrend alapján tárgyalnám újra ezt a kérdést.
reynaud
#26845
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A te humorodat érteni?
Nincs neked humorod,csűrőd-csavarod a szavakat ,aminek a végeredménye,szánalmas dedós gagyogás!
A sz@r az egészben, hogy elhiteted magaddal hogy amit firkálsz az szórakoztató és humoros,pedig nem!
Pihizzél kicsit,talán jót tenne neked és a fórumnak is,vagy végre valami érdemi dolgot dobjál a közösbe,ez a sok értelmetlen vaker amit nyomsz,nyomasztó inkább mint hasznos!

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#26844
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Magyarként nyilván ez lehet a véleményed. De az eredeti nyelvű szövegek pont jobban beleillenek az adott kontextusba és sokszor lefordíthatatlanok abban az értelemben, ahogy azt eredetileg értik vagy csak úgy, hogy teljesen más értelme lesz. Sokszor meg annyira hülyeségeket tudnak fordítani hivatalos szinkronban is, hogy az bődületes.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#26843
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
tökmindegy milyen nyelven röfögöm: ma sem nyertem az 5-ös lottón sz@rt sem<#falbav><#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#26842
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
valamiben legalább egyetértünk ma is<#nevetes1>
Figyelem a következő spoilerig hátralévő idő...<#eplus2>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#26841
ma tartjuk a spojlerek világnapját?!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
örök vitatéma lehet, hogy milyen a magyar szinkron, de én nem osztom, hogy régen minden jobb volt, vagy régen jó volt, most meg szar (ha már ma a szarozás világnapját is éljük) vagy épp fordítva.
jelenleg is 1600 db-os az itthoni hálózatos filmkészletem, ami heti 4-5-el nő, mind eredeti és magyar hanggal is, bőven volt eredeti és anyanyelvi szinten is hallgatni, csak ezek alapján is úgy érzem, hogy a magyar szinkronokkal az esetek igen nagy arányában rengeteg film kifejezőbb és hangulatosabb, mint az eredeti jelentések vagy szóról szóra fordítások, hisz a mi nyelvünk sokkal színesebb és hangulatilag kifejezőbb,mint bármely más nyelv a világon. mindhalálig lehetne a témán ugrálgatni, de a véleményem sosem változna meg: a magyar szinkron jó!
Musachy
#26840
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Főleg, há csák röfögni mágyár. Akkor érthető, hogy úgy jobb. <#vigyor3>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#26839
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Manapság esetleg. De akadnak azért kivételek.. pl. Ford Fairline is és az A&O Kleopátra küldetés is teljesen más szintre emeli a filmet magyarul mint eredeti nyelveken. Nem is beszélve a Frédi és Béni rajzfilmek magyar szinkronjairól..<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#26838
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ez is örök toplistás persze, de a szinkronos dolgot nem osztom. Az igaz, hogy régen jobb magyar szinkronok voltak (mondjuk a Star Wars sorozat nem), de az eredetinél sosem jobb semmilyen szinkron.

imo :) science fiction is science fact

rain70
#26837
Csak semmmi szarság! <#nevetes2>

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ez szerintem még jobb és inkább a magyar, mert akkoriban az amcsik is lenyilatkozták, hogy a magyar szinkronnal jobb és poénosabb lett a film, mint az eredeti. Igen, akkoriban profik voltak a színészek szinkronmunkáik is.



Zephyr Retiring
#26836
A lentebbi kérést figyelembe véve egy tavalyi remake italo disco inkább csak spoiler alatt..
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Az esetleges reklamációk esetén kéretik figyelembe venni, hogy ez bizony kérem new italo disco<#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#26835
Elengedtem. Sam Foxot is..(akinek szerintem ugyanúgy semmi keresnivalója itt)<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#26834
örök kedvencek! <#eljen><#nevetes1>
amaximus
#26833
nem vicceltem! hozd az 5 aktiv tag támogatót és nézegesd itt is azt a szart. KOMOLYAN! ez ma a te nagy lehetőséged!
de mára már erről ne írj sem nyíltan, sem árnyaltan, sem burkoltan többet.
sam foxot bele lehet erőltetni a nu-discoba, csúnyán, de lehetne, ha meghallgatod a zenei alapokat, és kiszedsz képzeletben pl egy 30 sec részletet, elmehet bármelyik italo zenében is. a te sd zenédből pedig semmit olyat ne tudnék kivenni,ami picit is hasonlít akár munzert úr munkásságára,akár az ide való stílusok bármelyikére,még keverve sem. de mit nem értesz ezen, hogy nem tudod elengedni a témát? részemről ennyi,mára hagylak pihenni,mert elfáradtál.
Zephyr Retiring
#26832
Jó hokizást!..ööö..vagy nem arról beszéltél?<#hehe>
Életemben nem láttam még valakit...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
így begerjedni a sz@rozástól
<#nevetes1>

Maxika! Plíz töröld már ezt a sok ide nem illő hszt.<#worship>

Az enyéimet ne, csak a sz@rabbakat!<#gunyos1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#26831
igen, eddig én is úgy éreztem, hogy elég ritkán szoktan belenyúlni a dolgokba, de most nagyon kellett, mert ha zeffre rájön ez a fajta itálódickózási roham, gyorsan átfordulhatnánk valamiféle szofisztikált glitch-hop-pop-thrash stílus felé is. ez neki normális is lenne, csak hát a 'normális' értelmezése is vitaalap sokaknál. <#nevetes1> velük meg nem vitázom. <#worship>
Zephyr Retiring
#26830
Mint ahogy Samantha Fox-nak sincs. Amúgy meg a franc se kérte a vidi visszahelyezését.
Továbbra sem érted a humort. Az enyémet még megértem, de hogy maxikáét sem?<#hehe>
Csak viccelt a helyreállító műtéttel, ez egyértelmű..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#26829
Ne sz@rakodjatok már ennyit,mert rossz szag fogja átjárni a topicot,na én ki is lépek!
Kezdődik a kézi meccs! <#integet2>

ItaloDisco4Ever !

Zephyr Retiring
#26828
Pedig jó cikk, de mint mondtam: az élet megy tovább. Ne szarozzunk hát<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#26827
Belehallgattam a törölt videóba,semmi köze nem volt a topic zenei stílusaihoz.
A törlés teljesen jogos volt,a cirkuszt ez ügyben lefújhatnátok már,egyébként sem vagy az a hsz törlő bajnok "HG"! <#vigyor2>
Éppen én szoktam kifogásolni,hogy nem élsz a hsz törlő jogoddal elégséges terjedelemmel! <#nevetes1> <#wave>

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#26826
Ennyit szarozni...

Spoiler (katt a megjelenítéshez)


...ez jutott eszembe erről...

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#26825
most akkor az a szar tényleg szar?! vagy most mi a szar szar? <#nevetes1>
ááá, szarjunk bele.ma egy ilyen szar nap van.
Musachy
#26824
Lehetne. A Marcello The Mastroianni például sokat szólt akkoriban nálam is, de azért én sem mondanám tipikusan egy italodiszkónak. (annak ellenére, hogy sokszor leszögeztem, hogy én aztán nem vagyok mestere a stílusba sorolásoknak).
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.04.07. 16:50:11

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#26823
köszi! <#nevetes1> rossz irányba fordult volna,aztán rájöttem, nem az a cél.
amaximus
#26822
mint oly sokadjára,megint történelmi tévedésben vagy, neked elnézem,mert már annyira megszoktam, és tévedéseid tömkelegével megszoktattad magad már másokkal is.
a discogs nem egy stíluselemző portál, és ha ismernéd (mint ahogy azt sem ismered), tudnád, hogy elég szűkös a stílusmeghatározási és besorolási lehetőség, ezért adódik sokszor úgy, hogy abszurd kategóriákba kénytelenek jelölni akár előadókat,akár zenéket a tagi szerkesztők vagy munkatársak. nem nagy ügy, de te szeretnél belőle nagyot csinálni. nem fog menni. itt nem.

tényleg nem érdekelnek a béna linkelt cikkeid, de már nem tudom, hogy hogyan mondjam vagy írjam le, hogy NEM ÉRDEKEL, miattam ne linkelgess semmilyen egybites értelmű cikket vagy józsi bácsi véleményét a túloldalról.
a többi részt nem értem, minek ide írtad, szerintem megint fórumot tévesztettél. <#vigyor>
a fórumba kerülő zenei stílusokról,amennyiben az kiugróan eltér az idevalótól, továbbra is döntök. elég ritkán élek ezzel a lehetőséggel,de ezzel lehet keretek között tartani, hogy te ne dobáld ide a hányattató sorsú zenei ajánlóidat. valamint mint jeleztem, ha az aktív tagok nagy hiányát érzik annak,amit eltávolítok, demokratikus alapokon visszaállításra kerül. nincs más dolgod,mint támogatókat szerezni a csodálatos sd zenédhez. nem kell emiatt most hetekig fesztiválhszek tömkelegével fárasztani mindenkit.
písz
Zephyr Retiring
#26821
Ide semmiképp sem, de oda ahol ismerik is az italo disco stílust, bármikor<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#26820
Nem én készítettem Sam Fox dalát,tehát nem engem kritizáltál,nem is vettem magamra.
A véleményedet tiszteletben tartom,nincs két azonos zenei ízlésű ember,egy kicsit a dal minősítését túl toltátok,ezért írtam a hisztit.


ItaloDisco4Ever !

reynaud
#26819
Az esélytelennel egyetértek.
Külföldi oldalakon is vannak azért párbeszédek,zrikálás és egyéb nem oda való dolgok nélkül,zéró személyeskedés,szinte csak a zenére koncentrálva.
Tudnék néhány linket dobni,de pofátlanság volna más fórumokat reklámozni,én ezt preferálom,tudjátok jól.
Valamint egy spanyolnak vagyok tagja,a nyelv miatt,elképesztő volt anno a fogadtatásom,szó szerint leesett az állama kedves barátságos üdvözléseken,de ott egy ékezet lemaradásért rád szól a modi,trágár szóért pedig azonnali kitiltás jár.
Ez meg így durva,viszont béke és rend van!

ItaloDisco4Ever !

rain70
#26818
Te most miről is gondoltad azt, hogy én hisztizem? Leírtam, hogy NEKEM az a zene egy szar, nem ide való, mert szar. Nem azért, mert te raktad ki, hanem, mert szar. Ha Amaximus rakja ki, akkor is szar.
A fenti címstílusba nem illik bele, mert annyira szar. Többet nem írom, le, hogy szar (de mégis mert nem tudnám befejezni ezt a bűzlő mondatot), mert a szar az szar és előbb utóbb a szar tovább fejlődik még nagyobb szarrá és akkora szar lesz belőle, hogy Amaximus a háttérképet egy nagy wc csészére cserélheti mellette dugulás elhárító szerszámokkal.
Viszont, ha még sem az, mert másoknak bejön, akkor csak nekem szar és maradjon, ez csak vélemény volt és írhatnám ugyanazt, ha nem teszik, átlépsz rajta.
A korrekt véleményt meg dalszerzőktől, hangmérnököktől kell kérni. Ez egy átlagos fórum átlaghü...emberekkel.
Utoljára szerkesztette: rain70, 2018.04.07. 16:26:04
Zephyr Retiring
#26817
Hát, ahhoz képest, hogy SD rajongónak tituláltad önmagad, szép öngólt rúgtál mind a vidi törlésével, mind a banda leminősítésével<#hehe>

Akkor csapjunk bele: egyrészt, a spoiler alatti rész nem neked szólt, szóval nem is értem miért reagálsz rá egyáltalán..
De ha már okítasz, jöjjön egy idézet csak neked az ős italo-szakinak, aztán linkelem is a forrását:

"...(Haluska Imre ugyan hétről hétre lelkesen mutatta be a rádióban a legújabb, Milánóban megkaparintott lemezeit, de ezek többsége egykaptafa-italo volt), ráadásul az eredetit is tovább butító-sziruposító német szűrön keresztül, lásd Fancy, Joy, Silent Circle, és persze a Modern Talking-Bad Boys Blue-C.C. Catch triumvirátus. De ezzel az eurodisco vagy discofox vonulattal tényleg hiba lenne egy kalap alá venni az italót, amely a fenti tényezők miatt nálunk sajnos joggal kapta meg a gagyi stigmát...."

Ízlésekről vitatkozni teljesen felesleges. És csak azért szidni egy zenekart, mert nem kedveljük, szintén az. Persze van akinél ez szívből jön (azokra nem is lehet haragudni), de van aki csak az eszét játssza. Ezt értsd akikre akarod, én neveket nem mondok.

Itt a teljes cikk amúgy ha érdekel.
És ha nem, hát akkor sem történik katasztrófa..
Fogadj el tőlem egy jó tanácsot: ne bírálj és dönts zenei stílusokról egymagad. Az amúgy sem lenne túl tisztességes senkivel sem szemben.
Jelezd inkább a discogs felé a stílus félreinformálást<#nevetes1>

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.04.07. 16:24:34

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

amaximus
#26816
szerintem esélytelen. sok szempont miatt is, szemlélet, lehetőségek, szokások, zenei irányultságok különbzősége, személyiségi jegyek, stb.
rengeteg külföldi oldalon nem igazán vannak vélemények, vagyis a rosszakkal kevésbé kifejezőek,mint mi, valamint sok helyen nincs is igény a beszéljük megre, elég, ha bejelentik a valamit, esetleg linkelnek hozzá és annyi. ha valaki véleményt alkot,az már többnyire a blog vagy a dobj egy lájkot kategória.
reynaud
#26815
Vagy egyesek hozzászólása után,egy jót hányni! <#nevetes1>
Ez van és nem fog itt semmi változni már,mindig belefogunk futni olyan tagokba akik ide jönnek az otthon felhalmozott stresszt levezetni !

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#26814
Igen,az angolok sosem voltak oda az effajta disco zenékért,de mégis van egy fonákja a dolognak,ami mindjárt ellentmond amivel kezdtem.
Több tucat "S-A-W" szerzemény mászta meg a hivatalos angol eladási listákat,gyakran a legtetejéig felcsúszva!

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#26813
Igazad van, bár néha jó lenne köpni egyet és továbblépni... Tudom lépjek... <#vigyor5>

imo :) science fiction is science fact

amaximus
#26812
ha tényleg SD, akkor jöhet! <#ravasz1>
csak majd a szomszéd fórumba.<#vigyor>
Musachy
#26811
Egy jó kis SD jöhet? (a korrekció után jobb lett a hsz-od is)
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.04.07. 16:13:14

imo :) science fiction is science fact