NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az első gondolat ami beugrott ezzel kapcsolatban egy egykori hazai találmány: a Super Hits albumok.
Azok ugye azért készültek egykoron, mert drága lett volna kifizetni a szerzői jogokat az albumokra kerülés miatt. Olcsóbbra jött ki, ha mi magunk újrahangszereljük és újraénekeljük. Így is lett, és megszületett az első a Super Hits kiadvány. Majd követte a többi...
Aztán egy nap valamelyik lemez eljuthatott valahogy Gazebo keze és füle-ügyébe 😄 Gondolom...
Mi másért dolgozta volna fel ő is mondjuk a Self Control-t utánunk? 😄
Viccet félretéve, érdekes volt meghallgatni, hogy egy vérbeli italo előadó miként dolgoz fel egykori italo slágereket.
Ha tévednék, és mégsem innen jött az ötlet neki, akkor sűrgősen kezébe kéne nyomni a mi Super Hits féle Self Control-unkat. Az ugyanis szerintem mérföldekkel jobb lett 😊
A Like Chopin féle verziót meg nem is értem: az majdnem pontosan megegyezik az eredetivel. Akkor meg mi értelme volt "belepiszkálni"?
Egyébként hallotta más is már rajtam kívül ezt a bizonyos Gazebo albumot itt? 😊
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
jópofa! nem tudom hová soroljam, de van benne egy kellemes italo hatás is.
a fickó hangja és énekstílusa egész egyedi,tetszik.most utánanéztem, végre megtudtam, hogy egy new york-i Mike Mendoza nevű srác van a
név mögött.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
olvasgatok ma mindenfelé, feleség gyerekek az anyósnál huhh egy kis nyugalom <#law>#law> face-n is megy az adok kapok, ki mire szavaz meg a többi a péróm tele van az egésszel már, de mind e közben...
<#wow3>#wow3><#zavart2>#zavart2>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/N...
MUSIC for pleaS.U.Re
Big Boobs and Big Tits
Manchester United Fan Club
Humoros-aranyos képek/videók
FORMA1
Might & Magic: Heroes VII
Kingdom Come: Deliverance
Prepar3D - XPlane
Playstation 4
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ItaloDisco4Ever !
Maxika barátom áldását kérve a dologra,mert határeset,ezért spoiler.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
imo :) science fiction is science fact
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Miért is volna egy amatőr szintetizátor játéka,new-italo? .... ezen már kínomban nevetek!
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ezzel a gondolatmeneteddel nem készülhet jó szinkron az eredetit kivéve a világ egyik nyelvén sem,ami minden szempontból túlzás,sőt súrolja a szarság határát,<#kacsint>#kacsint> még akkor is, ha sokszor fordul elő, hogy alapvetően tévesen vagy csak hülyeségeket fordítanak.
ennek oka sokszor pont az,amit írsz, mi nem használjuk úgy, vagy nem értenénk, de nem a szószoros jelentésű fordítástól lesz jó vagy rossz egy szinkron,hisz annak pont az a lényege, hogy adott nyelven legyen megérthető és kontextusba helyezhető a téma.
igen, sok olyan film is van,aminek teljes csőd a szinkronja,és a fordítása is, de ehhez alapból kell egy béna szinkronstúdió és fordító páros is.
arról nem beszélve, elég sok film van, és most ne a klasszikusokra vagy a sztárolt filmekre gondolj, aminek az eredeti szövege és mondanivalója is a béka segge alatt van, és pont attól lett nézhető, hogy értelmes szinkront kapott. zeff példái is jók, de többszáz hasonló volt és lesz is még a filmtörténelem során,ahol a mgyar szinkronnal értelmet nyert a film.
aztán unalmas órákban meg lehet számolni, melyik sikerült rosszul és melyik nem. úgy életem első tízezer megnézett filmjének arányában kialakult sorrend alapján tárgyalnám újra ezt a kérdést.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nincs neked humorod,csűrőd-csavarod a szavakat ,aminek a végeredménye,szánalmas dedós gagyogás!
A sz@r az egészben, hogy elhiteted magaddal hogy amit firkálsz az szórakoztató és humoros,pedig nem!
Pihizzél kicsit,talán jót tenne neked és a fórumnak is,vagy végre valami érdemi dolgot dobjál a közösbe,ez a sok értelmetlen vaker amit nyomsz,nyomasztó inkább mint hasznos!
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
imo :) science fiction is science fact
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Figyelem a következő spoilerig hátralévő idő...<#eplus2>#eplus2>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
jelenleg is 1600 db-os az itthoni hálózatos filmkészletem, ami heti 4-5-el nő, mind eredeti és magyar hanggal is, bőven volt eredeti és anyanyelvi szinten is hallgatni, csak ezek alapján is úgy érzem, hogy a magyar szinkronokkal az esetek igen nagy arányában rengeteg film kifejezőbb és hangulatosabb, mint az eredeti jelentések vagy szóról szóra fordítások, hisz a mi nyelvünk sokkal színesebb és hangulatilag kifejezőbb,mint bármely más nyelv a világon. mindhalálig lehetne a témán ugrálgatni, de a véleményem sosem változna meg: a magyar szinkron jó!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
imo :) science fiction is science fact
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
imo :) science fiction is science fact
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az esetleges reklamációk esetén kéretik figyelembe venni, hogy ez bizony kérem new italo disco<#worship>#worship>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
de mára már erről ne írj sem nyíltan, sem árnyaltan, sem burkoltan többet.
sam foxot bele lehet erőltetni a nu-discoba, csúnyán, de lehetne, ha meghallgatod a zenei alapokat, és kiszedsz képzeletben pl egy 30 sec részletet, elmehet bármelyik italo zenében is. a te sd zenédből pedig semmit olyat ne tudnék kivenni,ami picit is hasonlít akár munzert úr munkásságára,akár az ide való stílusok bármelyikére,még keverve sem. de mit nem értesz ezen, hogy nem tudod elengedni a témát? részemről ennyi,mára hagylak pihenni,mert elfáradtál.
Életemben nem láttam még valakit...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Maxika! Plíz töröld már ezt a sok ide nem illő hszt.<#worship>#worship>
Az enyéimet ne, csak a sz@rabbakat!<#gunyos1>#gunyos1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Továbbra sem érted a humort. Az enyémet még megértem, de hogy maxikáét sem?<#hehe>#hehe>
Csak viccelt a helyreállító műtéttel, ez egyértelmű..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Kezdődik a kézi meccs! <#integet2>#integet2>
ItaloDisco4Ever !
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
A törlés teljesen jogos volt,a cirkuszt ez ügyben lefújhatnátok már,egyébként sem vagy az a hsz törlő bajnok "HG"! <#vigyor2>#vigyor2>
Éppen én szoktam kifogásolni,hogy nem élsz a hsz törlő jogoddal elégséges terjedelemmel! <#nevetes1>#nevetes1> <#wave>#wave>
ItaloDisco4Ever !
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
...ez jutott eszembe erről...
imo :) science fiction is science fact
ááá, szarjunk bele.ma egy ilyen szar nap van.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.04.07. 16:50:11
imo :) science fiction is science fact
a discogs nem egy stíluselemző portál, és ha ismernéd (mint ahogy azt sem ismered), tudnád, hogy elég szűkös a stílusmeghatározási és besorolási lehetőség, ezért adódik sokszor úgy, hogy abszurd kategóriákba kénytelenek jelölni akár előadókat,akár zenéket a tagi szerkesztők vagy munkatársak. nem nagy ügy, de te szeretnél belőle nagyot csinálni. nem fog menni. itt nem.
tényleg nem érdekelnek a béna linkelt cikkeid, de már nem tudom, hogy hogyan mondjam vagy írjam le, hogy NEM ÉRDEKEL, miattam ne linkelgess semmilyen egybites értelmű cikket vagy józsi bácsi véleményét a túloldalról.
a többi részt nem értem, minek ide írtad, szerintem megint fórumot tévesztettél. <#vigyor>#vigyor>
a fórumba kerülő zenei stílusokról,amennyiben az kiugróan eltér az idevalótól, továbbra is döntök. elég ritkán élek ezzel a lehetőséggel,de ezzel lehet keretek között tartani, hogy te ne dobáld ide a hányattató sorsú zenei ajánlóidat. valamint mint jeleztem, ha az aktív tagok nagy hiányát érzik annak,amit eltávolítok, demokratikus alapokon visszaállításra kerül. nincs más dolgod,mint támogatókat szerezni a csodálatos sd zenédhez. nem kell emiatt most hetekig fesztiválhszek tömkelegével fárasztani mindenkit.
písz
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
A véleményedet tiszteletben tartom,nincs két azonos zenei ízlésű ember,egy kicsit a dal minősítését túl toltátok,ezért írtam a hisztit.
ItaloDisco4Ever !
Külföldi oldalakon is vannak azért párbeszédek,zrikálás és egyéb nem oda való dolgok nélkül,zéró személyeskedés,szinte csak a zenére koncentrálva.
Tudnék néhány linket dobni,de pofátlanság volna más fórumokat reklámozni,én ezt preferálom,tudjátok jól.
Valamint egy spanyolnak vagyok tagja,a nyelv miatt,elképesztő volt anno a fogadtatásom,szó szerint leesett az állama kedves barátságos üdvözléseken,de ott egy ékezet lemaradásért rád szól a modi,trágár szóért pedig azonnali kitiltás jár.
Ez meg így durva,viszont béke és rend van!
ItaloDisco4Ever !
A fenti címstílusba nem illik bele, mert annyira szar. Többet nem írom, le, hogy szar (de mégis mert nem tudnám befejezni ezt a bűzlő mondatot), mert a szar az szar és előbb utóbb a szar tovább fejlődik még nagyobb szarrá és akkora szar lesz belőle, hogy Amaximus a háttérképet egy nagy wc csészére cserélheti mellette dugulás elhárító szerszámokkal.
Viszont, ha még sem az, mert másoknak bejön, akkor csak nekem szar és maradjon, ez csak vélemény volt és írhatnám ugyanazt, ha nem teszik, átlépsz rajta.
A korrekt véleményt meg dalszerzőktől, hangmérnököktől kell kérni. Ez egy átlagos fórum átlaghü...emberekkel.
Utoljára szerkesztette: rain70, 2018.04.07. 16:26:04
Akkor csapjunk bele: egyrészt, a spoiler alatti rész nem neked szólt, szóval nem is értem miért reagálsz rá egyáltalán..
De ha már okítasz, jöjjön egy idézet csak neked az ős italo-szakinak, aztán linkelem is a forrását:
"...(Haluska Imre ugyan hétről hétre lelkesen mutatta be a rádióban a legújabb, Milánóban megkaparintott lemezeit, de ezek többsége egykaptafa-italo volt), ráadásul az eredetit is tovább butító-sziruposító német szűrön keresztül, lásd Fancy, Joy, Silent Circle, és persze a Modern Talking-Bad Boys Blue-C.C. Catch triumvirátus. De ezzel az eurodisco vagy discofox vonulattal tényleg hiba lenne egy kalap alá venni az italót, amely a fenti tényezők miatt nálunk sajnos joggal kapta meg a gagyi stigmát...."
Ízlésekről vitatkozni teljesen felesleges. És csak azért szidni egy zenekart, mert nem kedveljük, szintén az. Persze van akinél ez szívből jön (azokra nem is lehet haragudni), de van aki csak az eszét játssza. Ezt értsd akikre akarod, én neveket nem mondok.
Itt a teljes cikk amúgy ha érdekel.
És ha nem, hát akkor sem történik katasztrófa..
Fogadj el tőlem egy jó tanácsot: ne bírálj és dönts zenei stílusokról egymagad. Az amúgy sem lenne túl tisztességes senkivel sem szemben.
Jelezd inkább a discogs felé a stílus félreinformálást<#nevetes1>#nevetes1>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.04.07. 16:24:34
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
rengeteg külföldi oldalon nem igazán vannak vélemények, vagyis a rosszakkal kevésbé kifejezőek,mint mi, valamint sok helyen nincs is igény a beszéljük megre, elég, ha bejelentik a valamit, esetleg linkelnek hozzá és annyi. ha valaki véleményt alkot,az már többnyire a blog vagy a dobj egy lájkot kategória.
Ez van és nem fog itt semmi változni már,mindig belefogunk futni olyan tagokba akik ide jönnek az otthon felhalmozott stresszt levezetni !
ItaloDisco4Ever !
Több tucat "S-A-W" szerzemény mászta meg a hivatalos angol eladási listákat,gyakran a legtetejéig felcsúszva!
ItaloDisco4Ever !
imo :) science fiction is science fact
csak majd a szomszéd fórumba.<#vigyor>#vigyor>