39992
NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • mfn
    #27219

    Steven Silverheart - Wherever, Whenever
  • Musachy
    #27218
    "italo gyökerek" furcsa áthallása van ennek a kifejezésnek
  • amaximus
    #27217
    ebből is látszódik, hogy igazi italo gyökerekkel is rendelkezik ez a szám.
  • amaximus
    #27216
    nekem vonalas füzetlap ugrott be először, de azért mégsem egy sima bikicsunáj!
  • Musachy
    #27215
    Ezzel kapcsolatban a "legfülbetűnőbb" motívumot nem is említettétek. Ez a dallamvilág visszaköszön akár Mike Mareen munkássága kapcsán is.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.06.30. 14:35:01
  • ItaloMucsacso70
    #27214
    Nálam minden idők legjobb Italo Disco dala.
    A No1.
  • reynaud #27213
    Éppen tegnap hallgattam Miko Mission maxit,még mindig ,ennyi év után is falhoz vág, a legjobbak egyike a 80s évekből.
    Marcel ügyes fickó,de messze van ez az eredeti szintjétől,egy érdekes hallgatható cover verzió.
  • ItaloMucsacso70
    #27212
    Régen hallottam ilyen szart.
    Igazad van a vocal nem szar hanem egyenesen borzasztó.

    Legendákhoz vagy így nyúljanak vagy sehogy.
    Bár ez sem tudja megközelíteni az eredeti dalt.

    Miko Mission & MarcelDeVan - How old are you [ New Synth Remix 2014 ]


    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.06.30. 14:01:24
  • reynaud #27211
    Jöjjön egy újabb remekbe szabott cover!
    A vokál nem is rossz,viszont a dallamok....mulatni van kedvem sej-haj!



    Secret Land - A Voice In The Dark
  • reynaud #27210
    .......................ha eszedbe jut szólj.
    Egyébiránt "Speed Undercover" daluk nálam top favorit,és tartok tőle nem lesznek képesek felülírni,bár Chinese Machine az a dal amivel megközelítették az első daluk szintjét.
  • reynaud #27209
    Lazán play gomra kattintva,azt gondoltam az olasz artist nevet látva,egy új italo-disco sztár jelölt,első próbálkozása.
    Az első gondolatom a rémes angol kiejtéssel kapcsolatban : ... e olasz előadónak,felírták egy kockás papírra a kiejtés szerint hogy kell kiénekelni az angol szavakat ,valahogy így a címnél maradva : MÁJHÁRTIZONFÁJER ... a következő gondolat,lopkovics,pld. The Flirts.
    Egy újabb kattintás a youtube-ra és világossá vált minden......mivel alapvetően egy jóindulatú embernek tartom magam,a további kritikától eltekintek,de ha már valaki alkotásra adja a fejét a stílusban,végre valami eredetit is összedobhatna.
  • amaximus
    #27208
    italo instrumental és egy keményvonalas synthwave

    Alex Rasov-High

    Sung - Afterlife Club


  • amaximus
    #27207
    dobj majd ide infót, ha elérhető, ne kerülje el a figyelmem. köszi
  • ItaloMucsacso70
    #27206
    Én is írtam neki, ha nem jön össze a vinyl akkor a digitális részre vevő vagyok!
  • amaximus
    #27205
    a vinyllel én legfeljebb frizbizni tudnék, ezért várom majd a digitálisan megvehetőt.
    legelső érzésem az volt, amíg itt a fórumon belül belehallgattam, hogy ez tuti magyar,mert annyira magyaros az angolja, aztán rákattintva már mosolyogtam a villanykrumplin.
    ügyesen összerakott dal,még annak ellenére is, hogy le sem tagadhatná és átüt belőle a new order, blue monday című száma, de
  • ItaloMucsacso70
    #27204
    Kerestem , nem találtam itt még ezt az előrendelhető 7" vinyl-t!

    Gianni Durante - My Heart Is On Fire

  • rain70 #27203
    Azt mindjárt gondoltam, ezért is írtam!

    Egyet válassz ki.
  • rain70 #27202
    Az! Mulatós, de a jobbik fajtából, pár jó hang van benne csak azért!

    Ha Lady Fantasy, akkor Max Him, aki csak az Isten tudja, hogy valójában ki a franc énekelte, de akik a videókban vannak, meg láttunk azok csak tátikák. De kit érdekel, Den Harrow is számomra az igazi, nem pedig TJ hooker, izé Tom Hooker. Ha akkor belement ebbe a játékba, most ne rinyáljon, mint egy hülye p.csa...

    Utoljára szerkesztette: rain70, 2018.06.30. 09:30:16
  • rain70 #27201
    AHa nagyon gáz, valóban. AZ eredetit nem is fogja senki überelni, ott két olyan énekes adja elő, főleg a faszi, akiknek a hangjuk nem piskőta!
  • rain70 #27200
    Hát ez is nagyon messze van attól a valóban nagy zenéjüktől. Nagyon úgy néz ki, hogy ez egy egy durranásos csapat lesz. Volt ilyen sok a történelemeben. Szerintem ez még csak nem is italo, inkább valami synthpopitalo keverék, csak éppen most nem lett híg gané, hanem valamivel szilárdabb alapokon nyugszik. De feljethető egyből, ez is nagyon verejtékszagú és van benne egy dallam kezdő akkordjai is, amit simán le, elcsórtak egy régi nagy italo zenéből, de nem jut az eszembe egyszerűen! 1:30 körül indul és itt van a nyelvem hegyén, de ha megfeszülök sem jut eszembe most................................................
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2018.06.30. 09:24:00
  • reynaud #27199
    Speed Undercover szintű,a korábbiakkal ellentétben,amikre hamar ráuntam,ez tényleg jó!
  • reynaud #27198
    Jól keltem,kipihenten,kicsit körülnéztem mi újság new-italo vonalon és bosszankodtam egy sort,nem igazán találtam az új felhozatalban nekem való zenét,ez az oka a kemény kritikának!
  • wmallas
    #27197
    Hozzák a kötelezőt,,,nekem is tetszik,kellemes, hallgatható new italo
  • wmallas
    #27196
    Látom, elég bal lábbal keltél ma...:)
  • reynaud #27195
    Az eredeti sokkal jobb,P.W. már-már szokatlanul tágra ,hosszúra rakta a sample-t,40mp helyett 1.26 min. ,remek,mármint a nagyvonalúság,mert a zene egy unalmas kukába való szemét!



  • reynaud #27194
    Jessie Frye ft. Timecop1983 - Faded Memory

  • reynaud #27193
    Oly érzés kerített hatalmába miután megnéztem,mintha valamelyik mulatós "sztár" műsorának egyik fellépőjét látnám !

    Francesco Napoli - Lady Fantasy 2018

    szörnyű!

  • reynaud #27192
    Ne legyek ennyire negatív,itt van egy jó new-italo.

    Carino Cat - Chinese Machine

  • reynaud #27191
    Az első zenéje "In The Night" tetszett,az azóta kiadott 2,fájóan rossz,a vokál szóra sem érdemes!
  • reynaud #27190
    Sok hűhó semmiért !!!
    Minden egyes "BCR" vagy azzal kapcsolatos kiadvány bevisz a new-italo jelenségnek egy kemény balhorgot ami egy idő után K.O. lehet a stílusnak,ehhez + hozzásegítenek az elcsépelt ruszki "modern talking" utánzatok!
    Zömében értelmetlen kiadványok ,hiszen lásd. pld.( bár nem is "new-italo") de akinek erre szüksége volt ,egy sokkal érdemesebb kiadványon már hozzájuthatott ... ( I.D.L. 005 )
    Persze majd elkelnek mint a többi.....

    Joy Peters



    Joy Peters


    Utoljára szerkesztette: reynaud, 2018.06.29. 12:09:48
  • gyula1971
    #27189
  • Zephyr Retiring
    #27188
    Természetesen örülünk...
  • rain70 #27187
    Na visszatértem, remélem örültök! Nyári szabt letudtuk.
    A csávesz nem tud énekelni, most tényleg le kell írnom, hogy végig az AUTOTUNE csinál jóformán helyette mindent?
    Számomra az ilyen inkább csak billentyűzzön, az éneke még így is szar.
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2018.06.26. 07:33:33
  • lazzoo
    #27186
    Egyszerűen másold be a címsorba !
  • Musachy
    #27185
    Ne kerestesd vele. Szerintem másold be a címsorba és kész...
  • gyula1971
    #27184
    A linket a google nem találja.
  • Zephyr Retiring
    #27183
    Mert ez színtiszta biznisz...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én sem dalolom el fűnek-fának, hogy kik a kapcsolataim italo fronton. Veled ellentétben, aki nem rejti véka alá a kapcsolatait...
    Létezik erre egy latin eredetű szép magyar kifejezés: diszkréció.

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.06.25. 12:17:43
  • ItaloMucsacso70
    #27182
    És milyen érdekes Mirko is Metal zenével kezdte.
    Bár kézzel lábbal tiltakozik hogy nincs köze ezekhez a dalokhoz de a süket is hallja hogy azért mégis lehet kettőjük között valami kapocs.
  • Zephyr Retiring
    #27181
    Feldobtam a telómra, míg meg nem kedvelem, megteszi..thx.
  • amaximus
    #27180
    mostanában egyre többször bukkan fel a Steven Silverheart név vagy előadó, de mivel kevés a nyilvános infó, csak , hogy Mirko gyanús, így írok róla néhány gondolatot,amenyire én sejtem és nekem összeállt a kép.

    Steven Silverheart egy észak norvég festői kis településen Narvikban élő vagy csak ott született srác, Ove Melaa, aki már gyerekkora óta zenél, és a kezdeti metálos stílusából átnyergelt az erőteljes, metálos vonulatú részeket is tartalmazó synthwave-be, amit néhány éve Cluster Buster néven sikeresen publikál, ez idő alatt jó néhány kedvenc dallal járt az én kedvemben is.
    3 éve Mirko power and ice című dalát remixelte,majd pár hónapra rá lett egy MEVO (ami fordítva Ove M de az M Mirkora is utalhat persze) - Heart To Heart című dal is, szerintem ezekből is kialakult egy barátság köztük, és később Ove jelezte, hogy megpróbálná ezt a Mirko féle stílust is játszani, Mirko pedig jófejségből hozzásegítette a hangbankjával, ebből van a kísérteties hangzás hasonlóság, a többi pedig már a jelen.

    Mirko és Steven is meglepően szoros kapcsolatot ápol a Peach Club Records-al, én azt sem zárom ki, hogy Mirko egyik barátja, üzletársa csinálja a PCR-t, de később minden ki fog derülni.