NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
s ha már szóba került a pillantás e dalról,korongról, egészen véletlenül akad é egy kijátszásod? 😊
Dan Newman – It Isn't Up To You
Aki discogs linket tol,azt elküldőm a francba!!!
Nem akarok mindent megvenni,annyi lemezem van már hogy lassan kitúrnak a szobámból,és potyognak rám a szekrény polcokról.
Dan Newman – It Isn't Up To You
Aki discogs linket tol,azt elküldőm a francba!!!
Nem akarok mindent megvenni,annyi lemezem van már hogy lassan kitúrnak a szobámból,és potyognak rám a szekrény polcokról.
ItaloDisco4Ever !
Ezen dolgokról meglehetősen egy hullámhosszon gondolkodunk,és örülők amikor ezekről írsz,mert mindig gazdagodok néhány újabb infóval.
Azért érdekes, felmerül bennem,Haluska Imre azon bizonyos műsora kapcsán szinte legenda lett,ami azt igazolja,hogy volt és lett volna még több igény a rádiókból az italo stílusú zenékből.
S akkor ehhez hozzátenném,a pillantásban már nem is a klasszikus italo zenék mentek,hanem azok a pörgősebb zenék,amikre akkortájt már elsősorban a japán piac volt vevő.
Megkérlek ha legközelebb adásban leszel valahol,dobj egy linket,meghallgatnálak.
Számomra extra ,nagy élmény a Walla Sanyiék alkalmanként jelentkező "bakelit partyja" is,több órán át 80s euro-italo disco zenéket hallgatni,megfűszerezve "new gen" italo muzsikákkal,az én világom!
Kedvelem a szerény embereket,de mivel én pontosan tudom ki is vagy,milyen műsorokban volt szereped,amatőrnél azért többnek gondollak.
Azért érdekes, felmerül bennem,Haluska Imre azon bizonyos műsora kapcsán szinte legenda lett,ami azt igazolja,hogy volt és lett volna még több igény a rádiókból az italo stílusú zenékből.
S akkor ehhez hozzátenném,a pillantásban már nem is a klasszikus italo zenék mentek,hanem azok a pörgősebb zenék,amikre akkortájt már elsősorban a japán piac volt vevő.
Megkérlek ha legközelebb adásban leszel valahol,dobj egy linket,meghallgatnálak.
Számomra extra ,nagy élmény a Walla Sanyiék alkalmanként jelentkező "bakelit partyja" is,több órán át 80s euro-italo disco zenéket hallgatni,megfűszerezve "new gen" italo muzsikákkal,az én világom!
Kedvelem a szerény embereket,de mivel én pontosan tudom ki is vagy,milyen műsorokban volt szereped,amatőrnél azért többnek gondollak.
ItaloDisco4Ever !
Aktuálisan egy Budapesti Dj barátom küldte le nekem néhány maxiját,még aznap este felhívtam,meséljen mit lehet erről az előadóról tudni,merthogy enyhén szólva,elnyerte a tetszésem a zenéje.
ItaloDisco4Ever !
A dal egyenlőre nem megvásárolható,de biztosan elérhető lesz hamarosan!
JMJ nálam szintén kedvenc.
JMJ nálam szintén kedvenc.
ItaloDisco4Ever !
Nos,hogy a rádiós dolgokhoz amatőrként de mégis autentikusan hozzászoljak,valóban sok szart lejátszanak,de (ahogy azt már néhány hete kifejtettem) ott sokkal több szempontot kell figyelembe venni azzal kapcsolatban mit engedsz adásba mit nem.Az rég rossz,ha a szerkesztő izlése diktál,,de sajnos az is ha mindent a hallgatoi igényre tolunk át,mert sajnos- mi is tudjuk mulatós nemzet vagyunk- hamarabb fog megkedvelni az egyszerű nép fia egy ilyen spanyol dalt,mint egy Retroteque vagy Italoconnection mixet,hogy csak két autentikus példát emlitsek.
Sajnos én is ismerem azokat a kilencvenes évekbeli olasz válogatás cd-ket, a Dolce Vita meg hasonlo sorozatokat amelyeken 1-2 használható,de aztán sajnos furán lekevert dal mellett tele volt tömve 10-15 ismeretlen egylemezes valakik által előadott coververziokkal.
Valószínűleg az olaszoknál és a spanyoloknál erre van igény,de ne bántsunk más nemzeteket,ez az ő dolguk.(érdekes a svédeknél ez miért nem akkora divat)..de mutathatok egy friss japánba készült dalt is,amelynél kiakadna a bit/sec mutató.Szóval én ezt már régen elfogadtam nem mérgelődök miatta,még csak megjegyzést sem teszek rájuk,régen rádios korszakomban a javát ki sem játszottam(Haluska lemezek 10-20%a mindig valami milyesmi volt, a Discomagic ennek nagy mestere),manapság meg alaposan megválogatom melyek azok,amelyeket rögzitésre érdemesnek találok(adásképesek) és melyek azok amelyekért felesleges fáradnom.
És hangosan is megjegyezhetjük,ennek semmi köze a New Generation jelenséghez,ahogy sok napjainkban divatos,holland vagy angol lemeznek,mixelésnek sem.(mégis felkerülnek a dance listákra)
Amit pedig a műfaj hazai népszerűsítéséről irtál,abban igazad van,de sajnos széllel szemben mi sem tudtunk pisilni.Egyetlen fecske nem tudja megváltoztatni a zenei izlésvilágot.A Komjáthy Gyuri egyetlenként felvállalta ezt a műfajt(B.Tóth csak kényszerből,,inkább csak a széléből és nem a mainstremből válogatva),és mivel anno a danubius első 3 évében is ő határozta meg a rádió zenei világát ezért természetes hogy ott is ilyeneket hallgattál.És igen én is mikor gyerekként faluhelyen összeültem esténként a kis kazettás magnókkal az árokparton ezeket a zenéket másolgatták tőlem,és nem az Earth Wind and Fire-t.A videodiscokba(tudja még valaki mi volt az?) is ha néha eljutottam Silver Pozzoli meg a Scotch volt a műsor...d e ez már a j mult, a kilencvenes években amikor a Haluska Imi által nagyobb mennyiségben szerkesztettünk be ilyen zenéket kaptunk is hideget meleget hidd el,hogy mi ez a sok (jelzőt ide mindenki gondoljon amit akar) amit mi adni akarunk a rádióban.Így aztán csak modjával adtunk és akkor is csak jobbára a rádioverziokat(ezért van kevés maxiverziom ezekből,szinte csak magamnak játszottam ki ezeket a változatokat ha volt rá időm).Tudod nem tul jó,ha zenei közegben dolgozol,és rásütnek egy negativ jelzőt ,amennyiben ilyen zenéket adsz adásba.Persze nekünk meg nekem akkor is és most is vastag a bőröm,de csak egy határig.
És hogy mi van ma a rádiokban? bemész egy nyolcvanas évek műsorba és bármit adhatsz csak lassan nem nyolcvanas éveket,meg ezt se mert lassu,meg ezt sem mert tul hosszu, meg ezt sem mert nem ismerik a hallgatók.....stb., bemész egy new generation műsorba és bármit adhasz csak ne new generation legyen mert akkor egy idő után elkapcsol a hallgató, nincs hallgatottság,nincs komment, ne legyenmlassu ne legyen hosszu ne legyen ilyen ne legyen olyan,Tegnap adásban megprobáltam néhány olyan friss zenét is elsütni a régebbiek mellett amiket itt ajánlottatok,és sikerült lossless megvennem,letöltenem....mondanom sem kell csak egyet sikerült, a többit belehallgatás után kikukázták,hogy ezt inkább ne mert elmegy a hallgató.
Hát szoval nehéz az élet,hidd el,és nehéz a médiapiac egyáltalán nem ugy működik,mint ahogy azt a zenegyüjtők elképzelik.
Persze ettől még véleményünk lehet akár negativ is,de ugy éreztem,ehhez a rádiós hozzászóláshoz érdemes egy kis hátteret adnom.
(és ezért nem kérek nagy kommentet ahhoz hogy melyik zene az amit kérek,és melyik zene az amit kikukázok,de ezt erről már multkor értekeztünk.Nekem mások a szempontjaim)
Sajnos én is ismerem azokat a kilencvenes évekbeli olasz válogatás cd-ket, a Dolce Vita meg hasonlo sorozatokat amelyeken 1-2 használható,de aztán sajnos furán lekevert dal mellett tele volt tömve 10-15 ismeretlen egylemezes valakik által előadott coververziokkal.
Valószínűleg az olaszoknál és a spanyoloknál erre van igény,de ne bántsunk más nemzeteket,ez az ő dolguk.(érdekes a svédeknél ez miért nem akkora divat)..de mutathatok egy friss japánba készült dalt is,amelynél kiakadna a bit/sec mutató.Szóval én ezt már régen elfogadtam nem mérgelődök miatta,még csak megjegyzést sem teszek rájuk,régen rádios korszakomban a javát ki sem játszottam(Haluska lemezek 10-20%a mindig valami milyesmi volt, a Discomagic ennek nagy mestere),manapság meg alaposan megválogatom melyek azok,amelyeket rögzitésre érdemesnek találok(adásképesek) és melyek azok amelyekért felesleges fáradnom.
És hangosan is megjegyezhetjük,ennek semmi köze a New Generation jelenséghez,ahogy sok napjainkban divatos,holland vagy angol lemeznek,mixelésnek sem.(mégis felkerülnek a dance listákra)
Amit pedig a műfaj hazai népszerűsítéséről irtál,abban igazad van,de sajnos széllel szemben mi sem tudtunk pisilni.Egyetlen fecske nem tudja megváltoztatni a zenei izlésvilágot.A Komjáthy Gyuri egyetlenként felvállalta ezt a műfajt(B.Tóth csak kényszerből,,inkább csak a széléből és nem a mainstremből válogatva),és mivel anno a danubius első 3 évében is ő határozta meg a rádió zenei világát ezért természetes hogy ott is ilyeneket hallgattál.És igen én is mikor gyerekként faluhelyen összeültem esténként a kis kazettás magnókkal az árokparton ezeket a zenéket másolgatták tőlem,és nem az Earth Wind and Fire-t.A videodiscokba(tudja még valaki mi volt az?) is ha néha eljutottam Silver Pozzoli meg a Scotch volt a műsor...d e ez már a j mult, a kilencvenes években amikor a Haluska Imi által nagyobb mennyiségben szerkesztettünk be ilyen zenéket kaptunk is hideget meleget hidd el,hogy mi ez a sok (jelzőt ide mindenki gondoljon amit akar) amit mi adni akarunk a rádióban.Így aztán csak modjával adtunk és akkor is csak jobbára a rádioverziokat(ezért van kevés maxiverziom ezekből,szinte csak magamnak játszottam ki ezeket a változatokat ha volt rá időm).Tudod nem tul jó,ha zenei közegben dolgozol,és rásütnek egy negativ jelzőt ,amennyiben ilyen zenéket adsz adásba.Persze nekünk meg nekem akkor is és most is vastag a bőröm,de csak egy határig.
És hogy mi van ma a rádiokban? bemész egy nyolcvanas évek műsorba és bármit adhatsz csak lassan nem nyolcvanas éveket,meg ezt se mert lassu,meg ezt sem mert tul hosszu, meg ezt sem mert nem ismerik a hallgatók.....stb., bemész egy new generation műsorba és bármit adhasz csak ne new generation legyen mert akkor egy idő után elkapcsol a hallgató, nincs hallgatottság,nincs komment, ne legyenmlassu ne legyen hosszu ne legyen ilyen ne legyen olyan,Tegnap adásban megprobáltam néhány olyan friss zenét is elsütni a régebbiek mellett amiket itt ajánlottatok,és sikerült lossless megvennem,letöltenem....mondanom sem kell csak egyet sikerült, a többit belehallgatás után kikukázták,hogy ezt inkább ne mert elmegy a hallgató.
Hát szoval nehéz az élet,hidd el,és nehéz a médiapiac egyáltalán nem ugy működik,mint ahogy azt a zenegyüjtők elképzelik.
Persze ettől még véleményünk lehet akár negativ is,de ugy éreztem,ehhez a rádiós hozzászóláshoz érdemes egy kis hátteret adnom.
(és ezért nem kérek nagy kommentet ahhoz hogy melyik zene az amit kérek,és melyik zene az amit kikukázok,de ezt erről már multkor értekeztünk.Nekem mások a szempontjaim)
#27702
3. nincs,én is csak mp3 letöltésben vagy videoban találkoztam vele(25%)
Kb egyelőre itt keresd az igazságot.
Bár egy hölgyről el tudom képzelni hogy megkapta már de ő itt nem fórumozik és szerintem nem ismered.
Szerintem legkorábban a bandcamp.com-ról tudod majd megvenni.
Kb egyelőre itt keresd az igazságot.
Bár egy hölgyről el tudom képzelni hogy megkapta már de ő itt nem fórumozik és szerintem nem ismered.
Szerintem legkorábban a bandcamp.com-ról tudod majd megvenni.
ja talán nálam kizárólag még él egy negyedik variáció.
4.Van,ezen meg ezen a linken lehet megvásárolni a cd-t,digitális file-t(bakelit nálam nem játszik,mert azt nem tudok venni,abban azokra számitok,akiknek van rippelési lehetőségük)...és akkor odamegyek,és ha nem aranyárban van akkor egyszerűen megveszem(na ez inkább a 0% felé tendál)
4.Van,ezen meg ezen a linken lehet megvásárolni a cd-t,digitális file-t(bakelit nálam nem játszik,mert azt nem tudok venni,abban azokra számitok,akiknek van rippelési lehetőségük)...és akkor odamegyek,és ha nem aranyárban van akkor egyszerűen megveszem(na ez inkább a 0% felé tendál)
Én tegnap bementem egy rádióadásba vendégnek és ezzel ismét egy darázsfészekbe nyúltam,sőt talán bele is estem,szoval ez már meg sem kottyan.Egyébként meg három variáció lehet normálisan egy ilyen szokásos kérdésre:
1. van, de neked nem adom(ez kb a 70%)
2. van,és privátban elküldöm(5%)
3. nincs,én is csak mp3 letöltésben vagy videoban találkoztam vele(25%)
Minden más variáció csak a felesleges heccelése a többieknek,nem?
1. van, de neked nem adom(ez kb a 70%)
2. van,és privátban elküldöm(5%)
3. nincs,én is csak mp3 letöltésben vagy videoban találkoztam vele(25%)
Minden más variáció csak a felesleges heccelése a többieknek,nem?
#27699
Egyébbként egy mondatát én sem tudom értelmezni Mike-nak.<#fejvakaras>#fejvakaras>
..."This track only available on the Reflection album for the time being,""
Azon az albumon biztos hogy nem.
Sőt a 2017-es recollection EP -t is megnéztem . Azon sem.<#nemtudom>#nemtudom>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.09.08. 10:19:17
..."This track only available on the Reflection album for the time being,""
Azon az albumon biztos hogy nem.
Sőt a 2017-es recollection EP -t is megnéztem . Azon sem.<#nemtudom>#nemtudom>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.09.08. 10:19:17
#27698
Vigyázz mert az utolsó kettő mondatoddal darázsfészekbe nyúlsz! <#ejnye1>#ejnye1>
"This track not yet available for buyable!"<#wink>#wink>
"This track not yet available for buyable!"<#wink>#wink>
Egyetértek az eredetit én is nagyon szerettem,bár már azt sem engedték játszani adásban mikor vittem anno,túl nyálasnak tartották.DE ez egyetértek,nem egy nagy durranás,csak egy erősebb dobelemet tettek alá,és a vokál is gyengébb.
Vangelis és Jarre is gyerekkorom óta kedvenc,és ebből nem tudok kinőni,így ez is tetszik.Vagy csak a hangulatom olyan,hogy ez most jobban bejön,mint a pattogó rigmusok.Valahol tudsz letöltési lehetőséget?Mert én csak a régebbi műveit találtam eddig meg.
szép munka,magas színvonalon a stílusában,de legközelebb én valami pörgős italo-disco zenét szeretnék kedves Mike.
Mflex Sounds -Secrets Of The Stars
Mflex Sounds -Secrets Of The Stars
ItaloDisco4Ever !
ezt is sikerült lesüllyeszteni ,mulatós közeli színvonalra,az (original) az előadó tán mai napig legjobb zenéje.
Mark Ashley - Mareen (Reload 2018)
Mark Ashley - Mareen (Reload 2018)
ItaloDisco4Ever !
s hogy véleményem szerint,mi a helyes, még nem beteges gyűjtői magatartás... ?
Mondjuk a legmegbízhatóbb ,a jó minőségű zenehallgatáshoz leginkább alkalmas formátumon,bakeliten bezsákolni,szigorúan szelektálva az igazán jobb kiadványokat.
Nekik ajánlom ezt a rövidesen elérhető kiadványt,mely elsősorban (B1) Digimax NRG Mix-ben tűnik izgalmasnak.

Mondjuk a legmegbízhatóbb ,a jó minőségű zenehallgatáshoz leginkább alkalmas formátumon,bakeliten bezsákolni,szigorúan szelektálva az igazán jobb kiadványokat.
Nekik ajánlom ezt a rövidesen elérhető kiadványt,mely elsősorban (B1) Digimax NRG Mix-ben tűnik izgalmasnak.

ItaloDisco4Ever !
#27692
<#eljen>#eljen>
ItaloDisco4Ever !
Beletrafáltál a lényegi dolgokba,a rádiókban sok ilyen kommersz szemetet játszottak,játszanak!
Azt is tudjuk nem kis számban faragnak korongra,olyan zenéket amik inkább a kukába valók!
Ám addig amíg akadnak olyanok akik csak azért hogy meglegyen mindent szart megvesznek,a "Maxi Music" eme ízlésromboló,iszonyatos feldolgozásaira is lesz kereslet.
Halkan jegyzem meg,ezeknek sok köze a NEW GEN ITALO jelenséghez nincs.
s ha már rádiózás,igazából hazánkban,az italo-disco stílus népszerűségét nem tudták meglovagolni a rádiókban kellőképpen.
Anno a danubius, a kezdetekben,kizárólag a balatonpartján volt fogható,hamar népszerűvé vált itt a környéken,ennek feltételezésem szerint az egyik oka az volt,sok euro-italo disco zenét adtak.
Azt is tudjuk nem kis számban faragnak korongra,olyan zenéket amik inkább a kukába valók!
Ám addig amíg akadnak olyanok akik csak azért hogy meglegyen mindent szart megvesznek,a "Maxi Music" eme ízlésromboló,iszonyatos feldolgozásaira is lesz kereslet.
Halkan jegyzem meg,ezeknek sok köze a NEW GEN ITALO jelenséghez nincs.
s ha már rádiózás,igazából hazánkban,az italo-disco stílus népszerűségét nem tudták meglovagolni a rádiókban kellőképpen.
Anno a danubius, a kezdetekben,kizárólag a balatonpartján volt fogható,hamar népszerűvé vált itt a környéken,ennek feltételezésem szerint az egyik oka az volt,sok euro-italo disco zenét adtak.
ItaloDisco4Ever !
#27689
Háááát...ettől is volt egy kis hidegrázásom...<#shakehead>#shakehead>
Nincs ezzel a Robinnal szemben semmi baj. A kilencvenes évektől napjainkig az olasz és spanyol kommersz válogatások ilyen és ehhez hasonlo feldolgozásokkal vannak tele.Hollandiában lakva sok rádioadón mentek hasonló dalok,persze nem egész nap,de be-be tüzve a műsorba.Vannak benne használhatók(mint ez) és kevésbé(mint az a Jerry). Csak a lényeg hogy ne maxiban hallgassa az ember,hanem rádió verzioban😊)
#27687
Mint ahogy ehhez sem. <#shakehead>#shakehead>
#27686
Kurvára nem kellene ezekhez a legendás nótákhoz nyúlnia!<#fejvakaras>#fejvakaras><#wilting>#wilting>
#27685
Érdemes volt ma fel kelnem....😊 QRVA NAGY!!!!<#eljen>#eljen><#taps>#taps><#finom>#finom>
Laserdance - Trans Space Express (új stúdió album (2018.10.19) megjelenési dátummal.
Tracklist:
01. TRANS SPACE EXPRESS
02. COLONIZE ALL PLANETS
03. POINT OF NO RETURN
04. COSMIC SHOWDOWN
05. IT'S OVER
06. LASERDRONE
07. NEW WORLD RISING
08. ANDROMEDA OVERTURE
09. CYBERLOVE
10. GALAXY CHOIR
Itt beletudtok hallgatni : LINK
ItaloDisco4Ever !
ItaloDisco4Ever !
Ki nem állom a maszek remixeket,de ez megcsípet aztán magával rántott.
Eltudnám képzelni lossless minőségben!
Eltudnám képzelni lossless minőségben!
ItaloDisco4Ever !
Nagyon jó ! <#eljen>#eljen> <#taps>#taps>
Örülők hogy távollétemben is akad olyan tag,aki nem hagyja elsüllyedni ezt a topicot,sok munkám van benne az elmúlt évekből.
S egy aktív italo-disco fórumra szűkség van.
Kicsit besegítek!
Örülők hogy távollétemben is akad olyan tag,aki nem hagyja elsüllyedni ezt a topicot,sok munkám van benne az elmúlt évekből.
S egy aktív italo-disco fórumra szűkség van.
Kicsit besegítek!
ItaloDisco4Ever !
#27680
csak nem unatkoztál Sanya?!<#nevetes1>#nevetes1><#eljen>#eljen>
#27679
És még egy zene ajánló,,,,ezt ilyesztésnek szánom,,,,,😊
Jerry Daley - Livin On My Own (80´s Mix)
Jerry Daley - Livin On My Own (80´s Mix)
#27678
JSC - The Lunar Flashlight 2018
<#taps>#taps><#taps>#taps>
<#taps>#taps><#taps>#taps>
#27677
Cyber Space - Interstellar Machine Megamix (ZYX CD Album 2018)
#27676
Kristian Conde - The Spark (Extended Mix)
#27675
DEE D. DISCO - China at Night (2018) New Italo Disco
nekem mindkettő nagyon tetszik,az egyik korai Double hangzás 85-86-ból a másik inkább már olyan Camouflage 88-89-ből,de mindkettő remek.Végre nem New Italo sablontucat hangzás.)).Mentem.
Stromfire - Swampflower Queen (Single Mix)
link
link
#27671
A nagyközönségnek a megjelenés 09.07.
Én protekciós vagyok.<#wink>#wink>
Én protekciós vagyok.<#wink>#wink>
#27670
Hú de jó,ez valahonnan letölthető?<#circling>#circling><#circling>#circling>
#27669
Végre egy olyan ZYX ami engem is érdekelt.
Nem csak hogy remek dalok kerültek fel rá hanem a verziók is olyanok ami még soha sehol....<#taps>#taps><#szeret>#szeret>
Pl: a várva várt David Verona <#finom>#finom>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.09.01. 11:55:21
Nem csak hogy remek dalok kerültek fel rá hanem a verziók is olyanok ami még soha sehol....<#taps>#taps><#szeret>#szeret>
Pl: a várva várt David Verona <#finom>#finom>
Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.09.01. 11:55:21
#27667
Nem csak hallgatható hanem vásárolható is. <#wink>#wink>
Nagyon nagy zene szerintem.<#taps>#taps>
Nagyon nagy zene szerintem.<#taps>#taps>
#27666
Andy Fox - Chymera (feat. Bunny X)
#27665
High Energy. I Want You Back.-Alex Daal ft.Dieter Meier.
#27664
#27662
Alex Blue - Day By Day 2018
Megvan ez valakinek Lossless?
The Lovers Of Valdaro
The Lovers Of Valdaro
Van aki korán kelt..ilyen borzalmas hétfő reggelen jolesik még ez is😊
Neon Summer
Neon Summer