378
  • GregSB
    #258
    Speedshop hozza a tőlük megszokott árszínvonalat. br 180k lesz náluk a teló :S
  • KILLER2
    #257
    Jaja, az alábbi "tesztben" meg dicsérték. Ezért mondom én, hogy le kell szarni, hogy ki mit mond róla, ki kell próbálni és az alapján megítélni.
  • precision
    #256
    naja, azok a nyamvadt hardveres érintőgombok... eddig akárhány ilyen "hands on" review -t néztem a telefonról mindenki csak szenvedett velük
  • precision
    #255
    nyilván nem azért kérdeztem, mert az iphoneomat 5 ujjal szoktam taperolni, hanem mert én is úgy tudom, hogy az iphone multitouch és nem dual, és érdekelt, hogy a két technológia között van e érintés érzékenységben (és minőségben) valamint pontosságban bármilyen eltérés... ugye ez egy érintős mobilnál kritikus dolog

  • desigo
    #254
    jaja
    eléggé elfogult
    az mindenesetre biztató,hogy a gps vétele jó...
  • KILLER2
    #253
    Tudom javasolni, hogy menj be a speedshop-ba, ha Pesten vagy közelében laksz, mert ott van egy kiállított Nexus One. Amúgy én már beszéltem egy sráccal (mobilarena-n van asszem 2), akiknek van Nexusa és elég pozitívan nyilatkozott róla. De én ezzel a telefonnal ott tartok, hogy annyi elcsszett összehasonlítás (pl ez a vonalazgatós rajzprogram is), hogy most melyik képernyő pontosabb, hogy elkalibrálódik a az érintő (ez az egyik kedvencem, ha felmerül, akkor nagyon gáz meg minden, ahol szidni kell, ott mindig kint van, amúgy neten van kb frankó egy videó róla meg kb 2 fórum, ahol valaki beleütközött, most akkor csak nem lehet akkora hiba), meg hogy szar az AMOLED (ez meg az abszolút kedvenc, valaki agyonszidja, hogy milyen szar, stb, a másik csoport meg majd elélvez, hogy milyen szépek a színei), meg ott van, hogy látszódik-e napon, hogy érzéketlen szarok az érintőgombok (az alább linkelt tesztben ha jól emlékszem, kifejezetten dicsérték), stb.
    Nem hiszek már a teszteknek (bár a mobilarena-s tesztek valóban elég jók szoktak lenni, nem jellemző rájuk, hogy elfogultak), egyszer megnyomizok egyet valahol és akkor úgyis kiderül, hogy nekem bejön-e vagy nem.
  • KILLER2
    #252
    A dual touch csak 2 ujjat érzékel, a multi meg ennél többet is. Én amúgy úgy tudom, hogy az iphone-ban nem dual van, legalábbis nekem az ipod touchomon volt egy (amúgy teljesen értelmetlen) program, ami pl 3 ujjat is érzékelt, ennél többet nem , de szerintem ez is csak szoftveres limit volt. Meg jut eszembe, pl ott van a taptap is iphone-ra, amiben 2 játékos esetén simán lekezel egyszerre 4et min, meg 1játékosban is simán kezeli a 3 érintést.
    Amúgy valóban nincs sok értelme 2nél több ujjal vezérelni ezeket. Hiába hangzik jobban, hogy pl 10 érintést is követ a képernyő, azt ez milyen kemény, de ez tipikusan olyan dolog, amin lehet lovagolni iphone vs bármi más vitákban, mivel csak nagyon kevés helyzetben van, hogy tényleg jól jönne vagy lenne értelme 2nél több érintésnek. Ekkora képernyőn, főleg, hogy még a készüléket is tartani kell, nem is lehet szerintem rendesen figyelni egyszerre 3 vagy több pontra.

    Amúgy a multi engedélyezés azért történt, mert az apple bizony elég nyiltan beszólt a google-nek és az adobe-nak. Tetszik is a google hozzáállása. Nem kell itt semmi agyonmarketingelt visszaszólás, egyszerűen 2 napra rá kiad egy frissítést, ami gyakorlatilag az iphone talán egyetlen nem ízlésbeli, valódi előnyén megszünteti az androiddal szemben.
  • precision
    #251
    megvárom inkább a mobilarenas tesztet Bogtól vagy Bocha -tól, mert ez eléggé elfogult :)
    de azért az látszik, hogy jó telefon a Nexus One, talán a legjobb Androidos mobil jelenleg
  • precision
    #250
    az első két bekezdés után majdnem bezártam az oldalt... de csak majdnem...
    folytatom tovább... :)
  • desigo
    #249
    mobilport Nexus One! - részletes teszt
  • precision
    #248
    engem sem, de ha ez a precizitás és az érzékenység rovására megy akkor már érdekes lehet a dolog
  • 5c0rp330n
    #247
    en sem tudom, de eszembe nem jutna 3-4"-on 3 vagy tobb ujjal nyulkalni, szoval nem is nagyon erdekel..
  • precision
    #246
    mi a különbség a dual és a multitouch között? az amire a neve is utal? hogy a dualtouch két érintést érzékel a multitouch meg bármennyit? vmi olyasmit is magyarázott az ismerősöm hogy iphone -ban vmi 48 "érzékelő" van míg a nexusban csak 12... hát nemtom mire gondolhatott :D
  • franc0
    #245
    Az iPhone-ban is csak dual touch van.
    Szóval nem emiatt, de személyes tapasztalatom alapján valóban jobb az almafon panelja. Valahogy reszponzívabb az egész rendszer.
  • precision
    #244
    ettől nem nagyon lettem okosabb
  • Dns5000
    #243
    Azt nem tudom, de az iphoneban a legpontosabb a touch sensor,
    van egy video ahol lassan csíkokat huznak egy rajzprogramban a telón és minden telón tök görbe lesz, iphonon szinte egyenes.
  • joebacsi
    #242
    Tessék, különbség:

  • precision
    #241
    egyik haverom azt mesélte, hogy a nexusban rosszabb kijelző van mint pl az iphone -ban
    most nem a kép minőségére gondolok, hanem a multitouch -ra... hogy elvileg a nexusban csak "dual touch" panel van, míg az iphone -ban igazi multitouch érintőpanel

    ez vajon igaz? vagy merre lehetne ennek utánaolvasni? vagy mi a különbség a kettő között?
  • 5c0rp330n
    #240
    aznemgyenge.
    steve bacsi nem orulhet :)
  • desigo
    #239
    nah ezért ment a nagy szenvedés xD
  • GregSB
    #238
    Bréking: A Google ma (feb. 2.) engedélyezte a multi-touchot az összes 2.0+-os Androidos telefonra, a világon mindenhol.

    Lejárt a szerződés az Apple-el?
  • KILLER2
    #237
    Nem a tudásra, hanem az értékére arok utalni, hogy brutálisan megy le az ára mindennek, ami használt. Amúgy amit írtam, mind2 készülék ipod.
  • circa
    #236
    "telefon"
  • precision
    #235
    jóhát... az "csak" egy mp3 lejátszó (persze nagyon sarkosítva), ez meg egy telefon
  • Dns5000
    #234
    ki az a hülye aki 43K-t ad egy 5800ért? :P
  • KILLER2
    #233
    Én erre annyit tudok mondani, hogy az 1.gen-es 32GBs iTouchomat nem bírom 40ért eladni, amikor ennyiért kb egy 8GBs 2.gen-es touchot kapni.
  • precision
    #232
    ja és azt kihagytam hogy 2 éve vettem az iphone 2G -met :)
  • precision
    #231
    hát az 5800 amúgy is egy szar... meg hát tényleg technika fejlődése :)
    ehhez még annyit, hogy anno az iPhone 2G -met 65ért vettem, és mostanában is látok 50-60 körüli apróhirdetéseket belőle a neten :)

    amúgy az információk helyes
  • VipJoco
    #230
    Mindenhol azt olvasom, hogy az év második felébent lehet majd kapni hazánkban leghamarabb Voda vagy T-mobil-nál. Igaz lehet ez? Csak mert ha igen akkor új telefon után kell nézni, mert ennyit én nem várok, 100ezer felett meg nem veszem meg mert ezzel is úgy járnék mint az 5800-mal 100ért megvettem 43ért adtam el kb 2hete. (Tudom ez a technikai fejlődés, de akkor is ....)
  • joebacsi
    #229
    Nincs tökéletes információáramlás.
    Attól, hogy itt nagyrészt mindenki utp kábellel a seggében született, és a kisujjában van a zinternet, még nincs mindenkinél így :)

    Másrészt lehet +10 rongyért rövidebb határidővel szállítanak, kellemesebb női hang közli veled, hogy megérkezett, plusz lehet még millió egy dolog, ami valakinek lehet akkora érték, hogy megérje az árkülönbséget :)

    Üzletpolitikájuk meg teljesen érthető. Ha vezettél volna már hasonlót, akkor rájönnél, hogy keményen mindig a legolcsóbbnak lenni hosszabb távon nem túl kifizetődő.
  • precision
    #228
    mindig is voltak drágább és olcsóbb üzletek
    nyilván senki fejéhez nem tartanak fegyvert, hogy egyik v. másik üzletben vásároljon... szóval ne sírjatok :)
  • circa
    #227
    óóó, van ahol 180-200ezerért árulják, pedig gondolom megéri nekik is, de szerintem 2-3 hónapon belül úgy is esni fog az ára mert jön egy csomó más androidos kütyü hasonló konfiggal, de majd meglátjuk.
  • GregSB
    #226
    Ja ez a trend tökéletesen megfigyelhető teltházas nyári fesztiváloknál, koncerteknél is a jegyüzérek árpolitikáján :)

    Az első jegyüzérbe kb 5-600m-re botlasz bele a bejárattól, aki rohadt drágán akarja neked eladni a jegyet és alkudni is alig tudsz belőle (és persze azt mondja hogy ez a legalacsonyabb ár, már alig van jegy, vedd emg különben lemaradsz). Aztán ahogy mész a bejárat felé, egyre nagyobb lesz az alkudási küszöb és az alapár is, a bejáratnál már az első üzér által ajánlott ár feléért, ha nem olcsóbban meg tudod venni a jegyet (konkrét élményem tavaly nyárról).

    Az a vicc hogy nagyon sokan megveszik már az elsőtől a jegyet, mert elhiszik a riogatásait.

    itt ugyanez a helyzet, sokan nem képesek effektíven keresni a neten és belebotlanak az első boltba, aki 160-170-ért adja, és ügyes dumával, "marketinggel" simán el tudja adni az ilyeneknek a telefont.
  • VipJoco
    #225
    1. Nekem probálod a matekot megmagyarázni? (nagyot tévedsz), de hadjuk is ezt.

    2. Nem teljesen az árrol van itt szó hanem az üzletpolitikáról, nem 1 telefonon kell kigazdálkodni az üzlet fentartását, de gondolom ezt te is tudod. Nah most aki google telefont akar venni, valszeg használ google-t is nah akkor pedig az első beírás alapján megvan az az oldal amin 153k 1év garival és méghozzá fizetett hírdetés is. Nah most tételezük fel ha 145-be tette volna ki a meg nem nevezett oldal a telefont lehet 18k-val kevesebbet akaszt le 1 vevőről, de többen vásárolnak nálla. (persze nem kell 2hét se és 130körül mozog az ára avagy az alatt)

    Téma lezárva nem akarom szétoffolni a forumot már úgyis megtette más.
  • Dns5000
    #224
    Úgy lágtom a matek nem az errősséged.
    Jelenleg ugye 529$ a nexus a USDHUF=194 gugli szerint
    Az 102626*1,25(AFA)=128282HUF
    Na most nem tudom hogy kell e vámot fizetni ezután, tegyük fel hogy nem.
    Namost mondjuk van egy GSM boltod annak van egy rezsi költsége+bérleti díj+bérek(ha nem egyedeül csinálod )+ hirdetési költség. Fél-1 milla havonta.
    Ezt valakinek meg kell fizetni és az a vásáról aki telót vesz.
    153/128=1.195 19,5% haszon.
    Nem tudom neked hogy jött ki a 100k allatti ár.
    Ha usaból megrendeled akkor ugye megúszod az ÁFÁt, de lesz postakölség és kétséges garancia.
    Mindenki annyiért adja amenyért megveszik, ha 163k ért nem megy el majd lejjebb engedik az árát. De nem mineneki fogja megtalálni a 153kért árult nexus mert nem talája meg az a hirdetés és megveszi 163kért mert annyit megér neki. Lehet hogy nem lesznek sokan lehet, hogy egy sem lesz.
  • VipJoco
    #223
    Ha van olyan GSM bolt ahol per pill megkapható a telefon 153-ért 1év garival akkor minek jön a következő gsmbolt 163000-es árral? Nem értem az üzletpolitikát, főleg hogy 100alatt kellene mozogni az árának.

    Avagy várnak 1-2gazdag emberre akinek megéri így is?
  • precision
    #222
    naja... de pontosan ezért is számít etalonnak az iphone mint első olyan telefon amire nem nagyon kellenek gombok vagy görgők, mivel az os és a megfelelő érzékenység mellett feleslegesek :)
    szóval amíg a HTC is adott ki olyan touchscreenes mobilokat amihez mellékelt stylust, és iphone killernek titulálta, nincs miről beszélgetnünk :)
    persze ez már változott, a mostani HTC -k nagyon jók, főleg hogy végre felhagynak a windows mobile -al és áttérnek androidra
  • joebacsi
    #221
    P910emet nagyon szerettem én is.
    Mikor HTC telefonom lett, eltartott egy darabig, míg megszoktam a görgő hiányát, az nagyon ki volt találva.
  • joebacsi
    #220
    Talán mégis csak van valami igazság a #186-ban? :)
  • precision
    #219
    persze tudom, a Sony Ericsson meg már 2-3 évvel az iphone előtt készített érintős mobilokat (pl P910, olyanom volt is :))

    mégis az iphone volt az első olyan telefon amit kizárólag ujjal való használatra terveztek... akarva-akaratlanul, félig-meddig jogosan minden ilyen érintős mobilt az iphone vetélytársának tekintenek :)