143
Foghúzás otthon (lol)
  • precision
    #41
    megnéznélek, mit csinálnál akkor, ha neadjisten egy szervedet kéne "kicserélni"... már látom ahogy konyhakéssel rohangálsz az utcán gyanútlan emberek után, hogy "kell a mááájad" :)

    mondanom sem kell, hogy írtó nagy baromságra készülsz... de amíg a te fogad, te fogsz vele sz*pni, addig nem izgat különösebben

    nagyon röviden... a maszek is 500x jobban ért hozzá mint te, és 100%, hogy el fogod kúrni, utána pedig még többet fogsz vele szenvedni

    hajrá. :)
  • Gabe18
    #42
    Hát inkább menj az sztk-ba vagy ha fáj akkor akár az ügyeletre is, mint magadnak nekiállj,és csak tuti tovább rontsd a helyzetet.Lehet így még a letörés ellenére is aránylag simán ki lehet húzni,de jobban letöröd vagy valami még nagyobb bajt csinálsz,akkor már műtét,stb...
  • David2
    #43
    én inkább egyek száraz kenyeret egy hónapig, de ezen tuti nem spórolnék. Ha meg sokat kell várni,( sürgősségi felárral szinte azonnal megcsinálják) akkor inkább igyál nyugtatóra, mint magad húzd ki.
  • Szabi84
    #44
    más kárán nem szabad röhögni, de ezen beszartam:DDD

    bocsi:D
  • Ragnar360
    #45
    itt az origi - annyiszor láttam h csak na :) de még mindig szakadok a röhögéstöl :)

  • Narxis
    #46
    Egy sima lyukas fog kihúzásához tényleg nem kell nagy tudomány(főleg gyerekeknél ha még tejfoguk van). Én a tejfogaim közül 3-4-et magam szedtem ki, de azok könnyen kijöttek.

    Viszont amire te készülsz, ilyen foggal, ilyen idősen...ahhoz már szerintem doki kell.
  • Pretorian
    #47
    Hát ez nagyon lol grat Kell a májad báttya. lol.
    Arra meg hogy elbaszom, csak 50% esély van. Vagy sikerül, vagy nem. 50/50.
  • Pretorian
    #48
    Nah ezt akartam beszúrni. A legprofibb szájsebész az országban.
  • Pretorian
    #49
    Tekintve, hogy napokon belül valószinűleg magától is kiesik, nem vennék mérget arra, amit mondasz. Tejfogak nekem is pik-pak kijöttek, de igazából ez sem fáj vagy vérzik jobban, mint egy tejfog. Ugyanolyan idegpályán ugyanolyan idegek találhatóak a fogbélben mindkét fajta fog esetében. A tejfog meg azért jön ki egyszerűbben, mert az alatta növő fog kifelé nyomja. Én az összes tejfogamat magam szedtem ki. No big deal.
  • F1re
    #50
    atyauristen én félek a fogásztol pedig sose csinált semmit :D csak most ! bementünk sulival mondta h van 1 kis fogkő leszedi ! 1böl feláltam és mondtam h nem kell aláirom a papirt :D:D::D aztán ki is mentem a ge.ibe haverom bement neki leszedték azt mondta nem fáj vissza mentem leszedettem én is :D:D:DD de ilyen fogfuuurásba meg ilyenekbe belese merek gondolni
    adjon isten sose legyen fogkőnél nagyobb problémám ...na meg nektek se akinek még nem volt
  • erieskrisz
    #51
    Elmész a szentkirályi utcába és kihúzzák a fogadat ne tökölj vele nem éri meg.Nekem már huztak ott fogat és jól csinálják feltéve ha pesti vagy
  • GregSB
    #52
    Azonnal húzzál el a legelső fogorvoshoz aki fogad, hacsak nem akarsz olyan kínokon átesni amiket legrosszabb álmodban sem éltél még meg.

    Nekem pár éve letört az egyik fogam egy baleset okán, és nem mentem el azonnal fogorvoshoz, csak másnap. Az másnap "megjívította" a fogamat, de már késő volt. Begyulladt az egész, és hiába szedtem a rá kapott gyulladáscsökkentőt, pár napon belüld tovább gyulladt az egész és a hajszálereken keresztül elkezdte megtölteni a genny az arcüregemet. Az orvos azt mondta várjunk 1-2 napot, hátha hat a gyulladáscsökkentő. Nem hatott, a fejem már majdnem 2x akkora volt mint normál állapotban. Eredmény: szájsebészet, ínyfelvágás, genny "leeresztés". Az érzéstelenítés úgy nézett ki hogy megpróbálták ínyekcióval beadni a gennytől teljesen szétfeszült ínyembe. Nem sikerült, szóval anélkül vágták fel. Gondolom nem kell ecsetelnem a fájdalmat, + a látvány ami utánna fogadott... gennyes vér mindenhol. Egy kissebb traumával ért fel az egész.

    Remélem sikerült kellőképpen rádijesztenem, azonnal húzzűl el az első orvoshoz, lehet már most késő...
  • tommygear
    #53
    sztk-ba nem mész de magadnak kihúzod, grat
  • Hunter of Deer
    #54
    Jobban teszed ha minél hamarabb elmész dokihoz. én kb 2 hónapja szántam rá magam hogy elugrok a fogorvoshoz mert az alul lévő bal hátsó rágó fogam letört. (amugy huztam egy darabig mert utálok fogászatra járni, meg is lett az eredménye.)nah az egész úgy kezdődött gyí a fogorvoshoz (sztk), 1 nap szabi mert túlóra miatt nemértem volna odaa. kocsog vénasszony volt a doki leállt pampogni hogy miértnem mentem eddig blablabla, aztán mondta hogy nemtudja rendesen megfogni fogóval mennyek szájsebészetre(tovabbiakban SZ.S) (azért megjegyezte hogy megpróbálhatja ha akarom xD, mondtam neki kösz nem.) aztán következő héten elmentem a beutalómmal a SZ.S -re, ott eleg sokat kellett várni, aztán elküldtek röntgenre, majd amikor az kész volt megnezte a doki a SZ.S-en és adott egy időpontot egy hétten későbbre hoyg vésni kell.. akkor visszamentem megcsinalta szerencsére fájni nem fájt mert adott érzéstelenítőt (de a hangtól már szarul voltam amikor recsegett ropogott minden, +annyira feszitette szet a szamat hogy majd leszakadt az állam.) ezutan kaptam megint időpontot hogy mennyek vissza varatszedésre. összegezve 1 hónapba telt mire végre kiszedték a fogam. 4 hét alatt mindíg kedden kellett mennem, persze délelőtt szal 4 nap szabi, de azt kell hogy mondjam hoyg jól megcsinálták a SZ.S -en pedig enis rosszabbra számítottam. Jah és a maszekról annyit hogy muterom is járt néha maszekhoz mondván "Ez jobban megcsinálja majd", jah csak visszakellett menni vagy 5ször mert igy gyokerkezeles meg ugy meg stb es egy csomo love volt ..
    nah ez kicsit hosszu lett, de remelem tanulsagos. ha valami van a foggal egyből menni kell mert utána már nagy gáz lehet. (jah és nekem a SZ.S-en 4 hetes előjegyzést akartak adni amikor ugy fájt a fogam majd be sz*rtam...)
  • nagykispeter
    #55
    Te ezt honnan szeded hogy ki fog esni?
    Nyugi nem fog,esetleg hónapok vagy évek múlva.Egy jó hét alatt lemegy rolla a gyulladás,de aztán időnként újra befog gyyulladni nem a fog ,mert az eel fog halni hanem a körülötte levő szövetek.
    Szóval úgyis megunod és el fogsz menni orvoshoz csak addig sokat szenvedsz.
    Ha van annyi pénzed akkor inkább tényleg maszekhoz,mert az legalább tesz antibiotikumot a sebbe amitől legalább egy pár napos kíntól ment meg.
  • Pretorian
    #56
    A Stoma vagy a SOTE? Nem mindegy...
  • Pretorian
    #57
    Onnan, hogy van két kezem meg egy keyboardom, van a Google, és rá lehet keresni. Biztosan ki fog esni, már most reggel is jobban mozog, mint tegnap. Igazából sokat nem spórolnék azzal, ha "állami" ellátásra mennék, mivel TB-t nem fizetek, és nem is fogok. A TB árából kifizetem a húzást a maszeknál + 2-3 rongy a konzultáció, meg mégegyszer ennyi a röntgen.
  • ba32107
    #58
    Nekem pont egy éve volt egy durva problémám, pont karácsony körül. Gondolom a sok süti :D Szóval egyszercsak észrevettem, hogy fáj a fogam....... aztán másnap már TÉNYLEG nagyon fájt, és be is dagadt az arcom. A maszek fogorvosom nem dolgozott, így elmentem egy másikhoz (asszem nem SZTK volt, hanem egy másik maszek, az enyém helyettese). Ott helyben ígyfelvágás, gyökérkezelés......... remek élmény volt nyitott foggal szilveszterezni..... én a helyedben azonnal mennék maszek fogorvoshoz, mindegy hogy ki, hol, mennyibe kerül. Megéri.
  • sector512
    #59
    Nem félsz hogy nem fizetsz TB-t? :) Mi történne ha valami olyan műtétet kéne csinálni rajtad ami esetleg több millióba kerül? Egy foghúzásnál még ok, de mondjuk egy komolyabb sebészeti beavatkozásnál már nem mindegy, esetleg lesz egy baleseted stb...
  • Pretorian
    #60
    Kb. másfél éve nem fizetem. És bár sürgősségi, iletve életmentő ellátást kaphatok ha van tb-m ha nincs, én azt vallom, inkább kerüljön (több) pénzbe, csak legyen rendesen megcsinálva.
  • sector512
    #61
    Ezzel egyetértek én is, amit lehet magánrendelőben csináltatok, bár még nem kellett semmit hálistennek, csak én mégis félnék kicsit.
  • Sir Quno Jedi
    #62
    Nekem 3x tömték ugyanazt a fogamat, kétszer a fehér gecivel, végül amalgámmal, mert az legelaább bent is mrad pár hétnél tovább. Node az is kiesett másfél év múlva. :( Most már így annyira kitágították a fogamat az újabb töméseknél, hogy nem tom mi lesz vele. Előtte meg gyökértömés van, azaz volt, mert AZ IS kiesett.
  • precision
    #63
    gyökértömés ha kisesik, AZONNAL be kell menni újat berakatni
    nekem is kiesett egyszer a gyökértömésem, nem fájt, így nem mentem el a dokihoz egyből, hanem kb egy hónap után mikor elkezdett fájni... az meg megröntgenezte, és közölte, hogy hát itt bizony a külső hatások miatt megdöglöttek a gyökerek, nem lehet megmenteni, ki kell húzni
    azt is mondta, hogy ha betömi, akkor kb 50% eséllyel elmúlna a fájdalom, de a halott gyökér az ínyben vagy 2 tucat betegséget idézhet elő, elég durvákat is
    szal inkább kihuzattam, nade nem otthon a kalapáccsal meg a pajszerral :) hanem a szentkirályi sztk -ban, ingyér, fájdalom és problémamentesen

    Pretorian, esetleg írhatnál blogot a szenvedéseidről :) tudom, ez most kegyetlennek hangzik a részemről, de a buta embereken csak nevetni tudok, sajnálni nem :D bocsáss meg :D
  • Pretorian
    #64
    Mindig jön egy unatkozó, nagyszájú tudós-doktor okostojás aki baszik visszaolvasni, úgyhogy nem veszem fel a dolgot. Megbocsájtok drága barátom! :D
  • precision
    #65
    én elolvastam minden egyes hozzászólást is, és itt rajtad kívül mindenki azt mondja, hogy baromságot csinálsz :) de hagyd csak... mi vagyunk a hülyék, te meg a pro :) valszeg :)
  • Pretorian
    #66
    Nem, csak te vagy a hülye Drága Barátom, a többieket ne vond bele. Már rég megbeszéltük, hogy mit érdemes tennem és mit nem. És attól, hogy odaraksz egy nagy parasztvigyort a bocsáss meg után, még ugyanolyan prosztó, értetlen, unalmadban személyeskedő kis mikulás maradsz, amilyen vagy. Csak éppen most rossz fát hugyoztál le. De bocsáss meg Drága Barátom :D :D ;)
  • precision
    #67
    én biztos vak vagyok vagy nem tudok olvasni
    de légyszi mutasd már meg, hogy melyik az a hsz, ahol azt írja valaki, hogy igen, jól teszed amit csinálsz, ez a logikus és ésszerű választás

    :)
  • Pretorian
    #68
    Ehhez még annyit, hogy igazad van, vannak olyan előre nem látható egészségügyi problémák, amelyeknek elég komoly anyagi vonzatuk van. full egyszerű: ha ilyen költségű kezelésre lesz szükségem, újra leszerződöm a társadalom biztositóval.
  • Sir Quno Jedi
    #69
    Izé, gyökértömésnél kiölik az idegeket elsőként, amivel kb. meg is ölték a fogat, ha addig még nem tették volna, nemde?!
  • precision
    #70
    naja, de ha elkezd "rohadni" a foggyökér akkor az már más tészta (ugye a gyökértömés két dolog miatt kell, egyik, hogy ezt megakadályozza, a másik, hogy legyen mire rárakni a fedőtömést)
  • Loál János #71
    De ha a gyökér elkezd rohadni, akkor nem hagyják az ínyedben.
    Gyökérkezelésr akkor csinálnak, ha a a gyökér váza ép, és még lehet rá építeni pótlást.
  • Sir Quno Jedi
    #72
    De ezt oldalról (elölről) tették be, nem felülről. Felül van sima luk. Ez meg elöl van jó mélyen a fog oldalában.
  • Pretorian
    #73
    Várjál, hol van az, amit csinálok? Az első hsz-ban ezt irtam: "Csak mert én lehet, hogy nekiugrok, ha 1-2 napon belül nem jeleznek vissza..."

    ...

    Szóval nem csinálok semmit. Jött sok épkézláb javaslat, ha a fog nem esik ki mondjuk holnapig, azok közül fogok választani. Volt szó sürgősségi ellátásról, maszek orvossal való konzultációról, meg még sok egyébről. Ezek egyikét sem utasitottam el. Csak az ilyen "de hülye vagy bazdmeg" - kaliberű hozzászólások kapcsán söprögettem a vállamat.
  • precision
    #74
    decrájt miszta' János

    de rég láttalak, whatsup veled mostanában? :)
  • Sir Quno Jedi
    #75
    Ojojojojojojjj! Akkor most meg fogok halni?! :(((
  • precision
    #76
    az már csak részletkérdés... gondolom van olyan foggyökér amihez könnyebb oldalról hozzáférni mint alulról (v. felülről)
  • Pretorian
    #77
    Jaja, gyökértömés, aztán pótlás vagy korona.
  • Sir Quno Jedi
    #78
    Naja, de ez annyira vaksi öreg régimódi mészárosdoki, hogy én ehhez nem megyek vissza. Amúgyis hónapok óta bírom. Majd olyan helyre megyek, ahol van rögtön szájsebészet, röntgen, CT és nukleáris rakétaindító központ.
  • precision
    #79
    én is bírtam viszonylag sokáig, amíg nem jött az első fájás, amit 1-2 nap után az "aztakurva" fájdalom követett :) sajnos akkor már késő volt (mármint a fog szempontjából)

    nem szabad sajnálni rá a pénzt, egy igazi fog (még ha gyökérkezelt is) 1000x többet ér mint egy pót valami (akár korona/híd kombó akár a méregdrága implantátum), ja és olcsóbb is :)
  • Pretorian
    #80
    Tényleg, én emlékszem még a gyerekkori fogfúrásomra. Rohadtul fájt maga a fúrás is, meg amikor levegőt fújtak bele, az is. Ez azt jelenti, hogy átfúrták a dentint, és elérték a fogbelet? Ha igen, akkor már miért nem gyökértömést csináltak? Met ez nem az...vagy a tömés anyaga nem károsithatja az idegeket, és az élő fogbelet?