68
azaz egyszemélyes szintetizátoros szobazenekarok gyülekezőhelye...
  • Rpeee
    #68
    http://www.youtube.com/watch?v=-GYF8U2Ynng

    ---------------------------------------------------------------
    csekkold a csatornám
    http://www.youtube.com/user/softsynthportal?hl=en
  • kkwx
    #67
    Hellósztok

    Sopronból vagy a környékéről keresünk szintist a nem rég alakult zenekarunkba (Delírium)! (Továbbá egy énekesnőt és gitárost is keresünk.)

    Jelentkezni a [email protected] címen lehet.

    Itt megtekinthető egy dal (többek között ezt is játsszuk majd ha összeáll a banda :) ):

    http://www.rtlklub.hu/dalverseny/6769_kevinkain_-_se_nyugat_se_kelet

    Ha tetszett szavazz (Csak egy gyors regisztráció, amihez még e-mail visszaigazolás se szükséges) és terjeszd ismerőseid között, és töltsd le a lemezemet a weblapomról: http://kevinkain.hu/

    Előre is kösz minden szavazatot :).
  • Etelkozi Vata
    #66
    Elszúrtam a linkelést.

    Rio

    Amúgy több Duran nóta tőlem itt...

    Zenéim
  • Etelkozi Vata
    #65
    Bár a topik halott, én azért folytattam, rendületlenül. :)

    Egy közös munkám egy angol sráccal /zene az enyém, ő énekel.../

    Rio
  • Etelkozi Vata
    #64
    Szia!

    Pontos software nevet nem tudok neked mondani, de a midi szerkesztő programok között nézz körül.
    Noha a casio is lekottázza neked (ha jól emlékszem, mert nekem is volt egy 3800-asom), azért jobb megoldás egy midi program kottája.
    Nekem régen volt egy nagyon jó midi programom, asszem a SB hangkari lemezén volt, ha minden igaz, és nagyon jól lehetett kottát olvasni belőle, valamint szerkeszteni a zenéket.

    Keress hasonló progikat és próbáld "megszerezni" őket...
  • Veno
    #63
    Sziasztok!
    Adott egy Casio CTK-3000-es szinti ami tud midi-t küldeni usb-n keresztül a számítógépnek illetve tud fogadni is onnan. Milyen zeneszerkesztő progit kellene feltelepítenem a gépre, hogy ezt a kétirányú kommunikációt ki is tudjam használni? Tehát egy gépen lévő midi hangot le tudjak játszatni a szintivel és megtanulni onnan.
  • Loál János #62
    Természetesen, ha valaki egy kicsit is utánanéz, hogy mit hogy lehet, a dúrokon, mollokon kívül megtanul pár összetettebb akkordot is, akkor egy új dimenzióba léphet, de mivel nagyjából minden ember hallott már zenét, a jó hallású akár önállóan is össze tud rakni sokmindent, főleg, ha még gyakorolja is.
    Régebbi, még Fast Trackeres időkben (Jézus, lassan 15 éve...) generált dallamaimat én is játszogatom, jó móka.
  • Loál János #61
    Bár a drága relatív, de egyetértek.
    Nem rögzítettem eddig semmit, meg ilyen teljes felépítéseket, mint Te, még nem is csináltam, csak a gyári alapokra szoktam rájátszani pár dalt. Ha már lesz önbizalmam, akkor biztos felpakolok ezt-azt valahova. :O)

    A Personal Jesus feldolgozásod tetszik, esetleg a dallamot próbálnám meg más szintihanggal is. Mosolyogtam, miközben hallgattam.
  • tmisi
    #60
    Ja de azért nem árt tudni egynéhány dolgot, amíg nem volt szintim, én sem tudtam mi az az akkord, bár dallamot tudtam fabrikálni, azokra meg könnyű volt egy sima bass menetet illeszteni /sok mai hypolt zenében is csak ez van, hehe/. Mindezt persze Fruity Loops-ban. Mellesleg azért röhelyes, hogy egyes "zenésznek" titulált DJ-k még egy egyszerű nótát sem tudnának lebillentyűzni. Tudom a gépzene azért van, hogy gépek játsszák, de ha én űzök egy szakmát, szeretném minden csínját-bínját kitanulni és folyamatosan fejlődni, nemcsak egérkattogtatás, meg tücc tücc egésznap. :)
    Ha megkérdezik egy számítógépen gyártott zenémről, hogy milyen hangnem, már meg tudom mondani, sőt amit rendes akkordkísérettel ruháztam fel még a kísérőautomatikás szintin is lejátszható (persze nem ugyanazzal a hangzással, de rá lehet ismerni).
  • Etelkozi Vata
    #59
    Értelek, csak az elvet mondom.
    Egy szobaszintisnek, aki nem milliomos, mi a fenének egy 2,5 milliós hangszer, ha csak saját szórakoztatására csinálja a zenélést, meg esetleg önjelölten topikot nyit fórumban, hogy másokat traktáljon vele?
    Ahhoz azért tényleg drága mulatság, nem?

    Neked nincsenek "pályamunkáid", amiket ezidáig alkottál?

    Megj: nekem is volt Yamahám, a DGX sorozatból, de nem voltam vele elégedett (gitárhangzások miatt éppen...)
  • Loál János #58
    A tudásod fejleszthető, lécci ne húzd le magad.
    PA 500 rulez! Nekem egy PSR-S550-es Yamaha van, egyelőre bőségesen elég, ha tudom folytatni a zenélést, és anyagilag is úgy alakul, talánmajdegyszervalamikor egy kategóriával feljebb megyek.
  • Etelkozi Vata
    #57
    Teszek fel egy új számot, magamtól...
    Ez is egy feldolgozás, egy másik ismert zenekartól. Sajátot majd később.

    /Ennek az az érdekessége, hogy a sok egyéb hiba mellett a végén már elfáradtam a cinek nyomkodásában, ami nagyon rossz lett, de úgy hagytam.../

    Personal Jesus

    Jöhetnek a negatív és pozitív kritikák, valamint egyéb pályaművek...
  • Loál János #56
    Jó hallással, ami adottság, nem kell túl sok zeneelmélet, hogy összerakjon egy épkézláb zeneszámot, sima dúrokkal, mollokkal, tehát nem agyonbonyolítva.
    Ha nem lennének/lettek volna ilyen emberek, akkor ki sem alakulhatott volna a zene.
  • Etelkozi Vata
    #55
    A Korg Oasys-t természetesen ismerem (Korg párti vagyok), és sok demó videót láttam róla. Az a hangszer az álmom, de lottóötös hiányában az is marad.
    Meg valójában nem is nekem való, az én tudásomhoz nem illik egy ilyen hangszer.
    A PA 500-at kigazdálkodtam, és marad az örök hangszer, valószínűleg.
  • Loál János #54
    "Én inkább az ilyen szintik által kevésbé támogatott (gitárhangzások, illetve gitárjáték reprodukálásása nehézkes, hangzásban sehol sincs az igazihoz) pop/rock zene játszását erőltetem"

    Azért a magasabb árkategóriás szintik már igen jól, és persze a technológiák fejlődésével modellről-modellre egyre jobban adják vissza a különböző hangszerek valós hangzását.
    Youtube-on keress Yamaha Tyros, Korg Oasys, stb. bemutató videókat, és ne csodálkozz, ha beszarsz. Nyílván ezek árban már meghaladják az 1milliót, de alapvetően kisérőautomatikás szintik, nem stúdiócuccok.
  • Etelkozi Vata
    #53
    Ha már ennyit topikoltam itt, folytatom. Bocsánat!

    Annó úgy kezdődött nálam az egész, hogy megkaptam az unokatesóim által levetett, kissé viharvert, félrehangolódott zongorát. Elkezdtem rajta klimpírozni, meg a rádióban hallott számokat utána játszani.

    Aztán az alábbi módon követtem el "zenéket" (csak, hogy így is lehet).
    - A lábdob egy vastag könyv volt. A snare az egy vékonyabb. A cin egy fém hamutartó. A dobverők két kötőtű. Az ezekkel kiadott hangokat felvettem magnóra.
    - A magnóra felvett kazettát lejátszva a basszus részt a zongora mély hangjain rájátszottam és felvettem egy másik magnóra.
    - Az így elkészült borzadályhoz még a szóló sávot feljátszottam, amit szintén magnóra vettem, így lett kész a mű.
    Ami borzalmas volt, de én büszke voltam rá, hogy megcsináltam.

    Na innen kezdődött a zene iránti vonzalmam. Most már egy szintivel könnyebb borzalmakat csinálni.
  • Etelkozi Vata
    #52
    Szia!

    Belehallgattam a műveidbe.
    Nos, műfajilag nagyon távol áll tőlem az ilyesfajta zene.
    A Heartbeat in a lifeless tomb kifejezetten idegesített is (bár már a címe is sokat sejtető)...

    De mint munkák, tetszettek, bár túl hosszúak talán??? Vagy ez műfaji sajátosság?

    Szóval nem rosszak, köszi, hogy megosztottad...
    (Csak az a fránya műfaj.... )
  • Etelkozi Vata
    #51
    Kösz a véleményt, a negatív kritika is kritika, amit el kell fogadni.
    Mi nem tetszett benne?
    Maga a szám (egy klasszikus Duran nóta egyébként), a hangszerelés, a megszólalás (kisérőautomatikás szinti, amiből persze sokkal jobbat is ki lehet hozni), hamis hangok, egyéb???
    Szívesen veszem a véleményt.

    De ha csak úgy egyszerűen nem tetszett, és kész, azt is el tudom fogadni, könnyen...

    Zseni meg tényleg nem vagyok, egy autodidakta balfasz vagyok, aki túlságosan is szeret zenélgetni, ahhoz, hogy noha nem megy neki, ne csinálja...
  • Etelkozi Vata
    #50
    Ez a fajta zenélés például távol áll tőlem (meg nem is vagyok benne járatos), mármint, hogy be van töltve valami zene és csak tekergetem a gombokat meg húzgálom a slidereket.
    Szólni jól szól, de a srác a billentyűkhöz hozzá sem ér...
    Ez inkább ilyen dj-skedés...
    Persze egyébként egy ilyen szintihez ez áll közelebb, főleg mondjuk az én kisérőautomatikás gépemhez, ahol megy a stílus, nyomkodod az akkordokat (bár egy kész smf file-nál még azt sem kell), meg játszod hozzá a szóló részt.

    Én inkább az ilyen szintik által kevésbé támogatott (gitárhangzások, illetve gitárjáték reprodukálásása nehézkes, hangzásban sehol sincs az igazihoz) pop/rock zene játszását erőltetem, mert műfajilag az tetszik.

    De hát ugye egy ilyen gép sok mindenre alkalmas, mindenki arra használja, amire szereti és akarja...
  • Etelkozi Vata
    #49
    Ez a poén kifejezetten tetszett, pedig a topikcímet figurázta ki...
    Egy betű különbségből mennyit ki lehet hozni...
    De jót nevettem, kösz...
    Amúgy a hasonló humort én is szeretem, sőt...



  • cenobite
    #48
    Én softsynth+midi+reason kombóval szoktam zenélgetni. Néhány dalom...
  • Fbn Lx
    #47
    már huszadszorra nézek rá ennek a rohadt topiknak a címére, és még mindig szintézist olvasok :///

    gondoltam megosztom ezt az elemi információt
  • SL
    #46
    Kösz szépen!
  • Tetsuo
    #45
    A Behringer markat felejts el es inkabb innen valogass, igenyeid szerint.
  • Terensz
    #44
    Tásóka!!!44 Te is cigán vagyol, mint én?

    Én is szoktam úgy véletlenszerűen belekötni emberekbe.
  • SL
    #43
    Szép estét!

    Erről mi a véleményetek: Behringer UMX61?
  • Tetsuo
    #42
    lehet hogy zseni bar a linkelt cucc eleg gyenge.
  • tigeroo
    #41
    mire vered magad?
  • Terensz
    #40
    Tegnap nézem én is, fotoszintetizálni akar valami újrekk, vagy mi? De akkor mér nem a tudományosba? Ja, nem szintézis, szintizés... Lol.
  • SL
    #39
  • RockFm
    #38
    Sziasztok!
    Nincs meg véletlenül valakinek a Sirályok Sírnak akkordjai?
    kellemes ünnepeket mindenkinek!
  • Etelkozi Vata
    #37
    Megnéztem őket.
    A gyógyegér tetszett.
    De a többiben is nagyon sok munka lehet, a videók is oda vannak szerkesztve rendesen.

    Számomra ez a trackelős zene egyébként annyira nem megnyerő, de lehet jót csinálni azzal is. Az ötlet a lényeg.
  • nan76
    #36
    Helló..én is szeretek "zenét" írní:).De sajnos én se tudok.Mondjuk én pc-n klimpírozgattam meg annó ps-en,de mindig is érdekelt az alkotás öröme...ha érdekel miket kreáltam akkor:
    http://www.youtube.com/user/nanzoli
    üdv
    /remélem nem reklám,és nem kapok banánt/
  • Atti12
    #35
    szintúgy szintézis..
  • theone91
    #34
    Amatőr szintezőknek tudnám ajánlani. Lézeres, hálózatról üzemeltethető olcsó szintező:
  • akyyy
    #33
  • Rage47
    #32
    szintézist olvastam:D

    amúgy hajrá, bár ütemérzék, meg hallás nélkül nehéz lehet
  • Chris 2000
    #31
    Én csak bíztatni tudlak...

    Bár sajnos nem hallottam a zenédet, mert valami miatt - gondolom a letöltő-oldal szarakodik szándékosan - recseg, ropog meg nyúzódik-húzódik a felvétel...

    Én már ugyan nem nagyon foglalkozom a zeneszerkesztéssel, - szintin meg főleg - de azért szívesen meghallgatnám mit kreáltál.
  • Etelkozi Vata
    #30
    NOs, így autókkal együtt elviselhető volt (volt mit nézni... :) )

    Szerintem ne add fel, kár lenne hagyni porosodni a Rolandot.
    Próbálkozz például kedvenc előadóid számainak eljátszásával, vagy csak egy fél, 1 perces részlettel. Lehet, hogy megjön a kedved és akár még saját kompozicióba is belefogsz.
  • Alexease
    #29
    Nekem egy 1000-eves Roland-om van, de bena vagyok;) Regen erdekelt a dolog, sokat probalkoztam dobbal, fuvosokkal, gitarral (az akusztikus meg megvan) es persze a billentyusok;) Mindig szerettem volna egy "falnaktamasztos zongorat":) Aztan jott a szamitogep, eloszor a Commodore, aztan Enterprise, Amiga, PC, a MIDI-zes, de az sem jott ossze;) De tizeneve mar semmi:/

    Amugy jo nyomod, a lenyeg ugyis az, hogy foglalkozz vele. En eleve kotelezove tennem az altalanos iskolakban az 1 hangszer ismeretet, tanulasat;) Igaz, nem tudom, manapsag mit, hogyan, mennyit oktatnak "enekoran" (ha van meg egyaltalan?!), de valamilyen szinten a hangszerkezeles es -ismeret is hozatartozhatna az alapmuveltseghez:) Nem kell, hogy zeneszt faragjanak mindenkibol, de legalabb a tanorak harmadaban gyakorolhatnanak, egyutt zenelhetnenek, lenne valami fogalmuk az egeszrol.

    Es ha mar zene es szinti.
    Jomultkor csinaltam video ala "zajnak" (mert zenenek nevezni eros lenne:P), az egyetlen "erdekessege", hogy a dobon kivul, 1 szintihang van benne osszesen, realtime feljatszva (olyan is:P). Ennyi elonye (is) van a szamtech+keyboard-nak, hogy olyan hangot lehet kikeverni, hogy egyszeruen, benan potyogtetve, olyan mintha valami bonyolult dolog lenne:D

    Csak magas ingerkuszobueknek:)
    http://www.youtube.com/watch?v=JZzr8OsN0hk