67
FPS skill valójában skill?
  • Csirke4
    #67
    Ámen.
  • Banano
    #66
    Na tegyünk pontot a végére:)

    Fps skill valójában NEM skill.Csak előny , mint ahogy minden más is.
    Én már felhagytam a multi játékokkal,de régebben aktívan nyomtam (értsd:napi 6óra is megvolt néha).

    Szóval 25 és 35 fps között is van különbség és 35 és 50 között is van..sőőt akár hiszitek akár nem 50 és 80 között is van..viszont abban már nem értek egyet h 125/250 között is lenne valami eltérés,és abban sem hogy "125fps-el oda nem tudok felugrani"..:)

    Másik dolog:internet kapcsolat/egér/bill
    Tény,hogy rossz nettel nem lehet játszani,és rossz egérrel/billel sem,de könyörgöm ha valaki előfizet a 120/10es UPC netre és beszerezz egy Fatal1grtgrtgy billt /egeret akkor szerintetek jó játékos lesz?A válasz igen egyszerű : NEM.
    Ez a dolgok csak segítik,MEGKÖNNYÍTIK az ember dolgát,és hiába van valakinek 30k-s egere,attól még ugyan olyan lesz.

    Jó , bevallom nekem is egy "saitek géming 1600dpi-s" egerem van (4éve 5k volt:)) de akkor is csak azért cseréltem mert előtte egy mezei "golyós" volt,ami már elég lassan reagált a dolgaimra,de ettől még nem lettem jobb játékos,csak könnyebb lett vele a célzás,de ha most beszereznék egy 8000dpi-s logitech-et attól még ugyan olyan lennék...

    "Megcsinálták már, hogy a világ állítólag legjobb fps játékosának gyengébb hardver feltételeket adtak (kisebb képernyő, rosszabb egér, kicsivel nagyobb ping), és láss csodát, már nem volt akkora játékos és simán le lehetett lőni."

    Erre is van ám egyszerű magyarázat...: 30fps-el és rossz nettel nem lehet játszani.
    Egy ismerős szöveg: szarból nem lehet várat építeni.
    Ez igaz erre is,gyenge hardverrel/rossz nettel SOHA nem lehetsz jó játékos,de ez fordítva is igaz , hiába van jó neted/csúcs géped ha alapból nincs meg a reflexed/tudásod hozzá.Az pedig nem abból áll hogy elolvasol néhány fórumot fegyverekről/pályákról,mert biciklizni sem könyvből tanulsz meg.
    Persze próbálják itt néhányan bizonyítani hogy ők márpedig ugyan olyan jók lettek új géppel mint a többiek...azt elhiszem,ugyan olyan ÁTLAGOSAK lettek mint akik fent vannak public szerveren,de ha szembe jön velük egy 24/7órás "pro" akkor meg csodálkoznak ha 30-0-ra kapnak ki.
  • atomkrumpli
    #65
    "Másodpercenként 24 kép megy de max 30 a vetítőbe..."

    még mindig van aki ezzel a marhasággal jön ? ennek sose lesz vége :-)
  • Csirke4
    #64
    Szerinted mire jó a 200Hertzes LCD TV?
  • kifli
    #63
    de az már ezerszer ki lett tárgyalva, hogy egy mozifilm kipkockái közt vannak elmosódott képkockák is, nem mind tűéles, játékban minden egyes képkocka tűélesen van kirajzolva, ez pedig olyan 35-40 fps-nél lesz teljesen folymatos. Pl ha kipróbálom cs:s-t 25 fps-el akkor az akad, ha kikapcsolom az fps korlátot, akkor teljesen más a játék
  • SrAta
    #62
    igaza van...
    A mozifilmet akadozva látod?
    Másodpercenként 24 kép megy de max 30 a vetítőbe...
    Tényleg azt már folyamatosnak látja az ember de százezredmásodperces különbségek ha valakinek számítanak...
    A legnagyobb gondd hogy nagyobbat ugrassz nagy FPSel mint kicsivel ez azért vicces és számomra érthetetlen
  • Cat 02 #61
    Fejes többet számít, de azért egér se legyen görgős. Volt már olyan h kaput kellett néznem, és nem tudtam rámenni, mert egér mindig pont átugrotta :D

    #4: kapnak 30 fps-t és azt se tudják majd mi van, de sztem még 80-nal sem.

    + fps skill sztem nem ua mint reflex, mert ha ismered a mapot, tudod mi hol van, lehet többet érsz vele, mintha lelősz mindenkit, bár ez játék függő lehet.
  • Csirke4
    #60
    Ja igen. :>
    Az egér számít a leginkább az FPS-ekben, ezért minden kis kockagexi nagyon büszke tud lenni, hogy apianyu megvette az mx4213525239500-as lódzsitek géming májszot ami 40milliárd DPnanométeres felbontással és 9 trilliárd G-s gyorsulással a legjobb egér a naprendszerben, csak attól, hogy valakinek szuperfantasztikus hardware cuccai vannak nem lesz pro, ezért ugye le lehet őket szedegetni a 700FT-os méd in kína műanyag fröccsöntött szar egerekkel.

    Amit Rundstedt ír az akkor igaz, ha 2 azonos skillű játékosnál van jelentősebb eltérés a vasakban és az egyik 2 colos fekete fehér monitoron játszik a másik meg valami rendes nagyobbacskán pl.
  • Csirke4
    #59
    Jaegyébként volt, hogy bentamaradtunk a suliban a szar CS-vel (csak az volt :CC ) játszani.
    Informatika teremben az összes gép teljesen ugyanaz a hardware ugye.
    És láss csodát, tökéletesen lehetett látni, hogy ki az aki sokat játszott vagy csak néha néha játszogat. (Meg persze aki full kezdő, de az eltévedt a pályán.)
    Barominagy különbségek voltak ottis. És ott tökéletesen 100%-ban egyeztek a hardverek.
    Meg ugye nem ugyanahoz a géphez ült le mindig mindenki ahol előtte játszott.
    Tehát a gépnek semmi köze a skillhez.
  • Csirke4
    #58
    Ki ne találd már nekem, hogy aki 1 hetet játszott CS-vel az ugyanolyan jól játszik mint a kis kóreaiak akik a WCG-ken szarráaláznak mindenkit.
  • Jim Morrison
    #57
    Battlefield 2142nél leginkább a közép és felső rész között voltam mielőtt lecseréltem a gépem. Utána sokkal egyszerűbbnek tűnt ölni, mindig fellül voltam. Szerintem egy darabig a hardver is számiit, utána a skillll.
  • faze
    #56
    Baromság.
  • Rundstedt17
    #55
    Az alapismereteket a fegyverről a pályáról rövid idő alatt elsajátíthatod,főleg a fegyverekre igaz mégcsak játszanod sem kell elég a utána olvasol neten és már rögtön tudni fogod melyik hasznosabb és hol....pár nap játék után már a pályák és a fegyver kezelés is gyerekjáték lesz...gép függő erősen az egész skill.
  • Rundstedt17
    #54
    Kösz megmondod hogy milyen fegyvert használjak, mondhattál volna olyat is amivel gyerekjáték.....
  • Rundstedt17
    #53
    Kiváló cikk
  • Rundstedt17
    #52
    vhogy nem lep meg,én is hasonlót tapasztaltam csak fordítva
  • Rage47
    #51
    már 10 éve is..:D
  • kifli
    #50
    a creative nem róla nevez el a gaming cuccait? fatal1ty gaming headset stb?
  • bakvarnyu
    #49
    Olvastam róla 4-5 éve,már akkor dollár százezreket keresett a srác.
  • Banano
    #48
    Tess:

    Aliens versus Predator 2

    * 1st CPL World Championship ($40,000, Ford Focus)

    [edit] Doom 3

    * 1st QuakeCon 2004 ($17,000.35)

    [edit] Painkiller

    * 2nd CPL Summer Championships 2004 ($5,750)
    * 4th CPL Turkey March 26, 2005 ($5,000)
    * 6th CPL Spain May 1, 2005 ($2,500)
    * 2nd CPL Brazil May 28, 2005 ($10,000)
    * 2nd CPL Sweden June 18, 2005 ($10,000)
    * 1st CPL Summer Championships 2005 ($15,000)[10]
    * 2nd CPL UK September 04, 2005 ($10,000)
    * 1st CPL Singapore October 16, 2005 ($15,000)
    * 2nd CPL Italy October 22, 2005 ($10,000)
    * 5th CPL Chile October 30, 2005 ($3,500)
    * 1st CPL NYC World Tour Finals 2005 ($150,000)

    [edit] QuakeWorld

    * 6th CPL 4-Year Anniversary Event 2001 ($1,000)

    [edit] Quake III Arena

    * 3rd Frag 3 1999 ($4,000)
    * 1st XSR Invitational 2000
    * 1st RazerCPL Tournament April, 2000 ($40,000)
    * 1st BattleTop Universal Challenge July 22, 2000 ($15,000)
    * 1st World Cyber Games Challenge October, 2000 ($25,000)
    * 1st CPL Australia ($10,500)
    * 3rd CPL Holland
    * 2nd QuakeCon 2001 ($10,000)
    * 2nd CPL Brazil

    [edit] Quake 4

    * 4th WSVG Kentucky June 18, 2006
    * 4th WSVG Intel Summer Challenge July 9, 2006 ($6,500)
    * 9–12th QuakeCon August 05, 2006
    * 5th WSVG London October 8, 2006
    * 3rd Digital Life October 15, 2006 ($2,500)
    * 5th World Cyber Games October 19, 2006
    * 2nd WSVG Finals New York, December 10, 2006 ($10,000)
    * 1st Championship Gaming Invitational Los Angeles, December 17, 2006
  • Banano
    #47
    Wikipedia...nem ő a legjobb, hanem az EGYIK legjobb , de mindenki verhető,nézd meg az eredményeit.
  • Csirke4
    #46
    Jahm, de menj be egyszer a suli lassú szar gépeire játszani. :D
    Persze ha ottaniakkal játszol akkor ők is ugyanúgy szarabbak lesznek.
  • Fresh Duke
    #45
    Van benne valami. Ami manapság ott folyik...

    Amúgy, én azt mondom, hogy nem a gép teszi a játékost, hanem a képességei. Persze, fontos, hogy a játékos hozzá legyen szokva a géphez, "be kell törnie", de utána már nem számít semmi más. A jó játékos minden környezetben megállja a helyét.
  • Csirke4
    #44
    A CS nem FPS hanem egy fostalicska szardarab.
  • Sanyix
    #43
    50-et... a 25 képkockás film kevés is annak aki már látott 50-est... ami viszont elég ritka. Viszont 50-nél több csak az ilyen bugos szar motorok miatt kell ahol nagyobbat ugrasz ha több van :D
  • Sadist
    #42
    http://www.gamespy.com/articles/489/489731p1.html
  • Sadist
    #41
    Nem tudom hol olvastam már, vagy valami index cikk, vagy egy blog.hu-s blogban, talán webisztán. Lényeg hogy ha nincs meg a technikai előnye, akkor ő is csak egy mezei fps függő kocka.
  • Szega87
    #40
    számít a gép és az internet is, de aki több órát/napot/évet öl bele érthetően jobb lesz
  • VRSDM
    #39
    Fatal1ty-re gondolsz?

    valami infót adhatnál erről, nem sok emberről hallottam aki elverte már :)
  • Sadist
    #38
    Garand tűzgyorsasága kurvára függött az fpsedtől. Ha kurva magas volt, akkor nyomhattad a bal gombot ész nélkül, vagy akár görgőre is állíthattad a lövést, mert tudta követni a fegyver, ha viszont alacsonyabb volt az fps-ed, akkor nagyon jó ritmusérzék kellett, mert ha túl gyorsan nyomtad az tűzgombot, akkor rendszerint csak minden másodikra lőtt.
  • DeerHunter01
    #37
    volt egy teszkós noname 1500 ft-os egerem ,azzal úgy tudtam lőni cod2-be m1 garanddal mint még mással sehogy :D
    most van egy logitech (nem gamer) egerem és ezzel már nem tudok olyan gyorsan lőni vele...
  • Facek
    #36
    Azert vitatkoznk ezzel az eger felallassal, lassan 1 eve lovok a g5 ommel es nem panaszkodok, sot :)
  • Sadist
    #35
    Megcsinálták már, hogy a világ állítólag legjobb fps játékosának (a nevét ne kérdezzétek, mert tele van kis és nagybetűkkel, számokkal meg minden szarral, tehát nyilvánvaló hogy egy ostoba senki) gyengébb hardver feltételeket adtak (kisebb képernyő, rosszabb egér, kicsivel nagyobb ping), és láss csodát, már nem volt akkora játékos és simán le lehetett lőni.
  • circa
    #34
    Azért például CS:S-ben megnézném azt a 10%-20%-os reflexet, főleg ha scoutal vagy awp-vel mész másik sniper ellen...
  • Gabe18
    #33
    Szerintem amíg nincs csalás a dolog mögött addig hosszútávon mindig az adott játékos tudása,és a játékkal kapcsolatos tapasztalata fog dönteni.
    Ilyen jobb gép,jobb egér,stb dolgokkal egy-egy szituációban lehet kapsz némi előnyt,de kirakhatod te az egeredet az ablakba ha egy adott helyzetben az ellenfél tapasztalatból már számít rá mire készülsz,ha jobban ismeri a pályát,ha jobban tudja ott melyik fegyver lesz használhatóbb...
    Persze egy alap hardwer-nek,netkapcsolatnak is meg kell lenni,hiszen,ha a gépen csak 5 fps-el megy a játék,vagy ha 56k-s modemet adsz szerencsétlen ellenfélnek egy mai játékhoz,akkor az ellehetetleníti a legjobb ellenfelet is.De gondolom nem ilyen különbségekről beszélünk.
  • kraawz
    #32
    Igen, ez nagyszerű! Már megvan az életem értelme! Erre a kérdésre kerestem a választ.

    Pontosan ennyi. 10-20%. Mi más lenne? Erre hogy nem gondoltam... Még talán a Blikkben is benne lehetsz holnap :D
  • Rundstedt17
    #31
    Jó akkor módosítom kb 10%-20% ékot számít játéktól függöen a reflex......
  • Rundstedt17
    #30
    Ezt én is tapasztaltam anno mikor kipróbáltam....
  • Rundstedt17
    #29
    Te meg valszínűleg cheater.
  • Rundstedt17
    #28
    Gratulálok az "építő" hozzászóláshoz