1481
StarWarsTheForceUnleashedLogo.png
  • Knabb
    #340
    ... hát igen... a sok hülye azt hiszi hogy lézerkard...
  • szabii98
    #339
    Már megint Lézer vs. Fénykard vita?
    Lehet ennél hülyébb a világ?
  • gyusa
    #337
    Ez egyre jobb és jobb :D
  • tommygear
    #335
    fejezzétek már be
  • MaRee
    #333
    Ez meg szimplán értelmetlen .D
  • DarkSector
    #332
    LASER

  • MaRee
    #331
    Ez igen gyenge flém volt már igy a végére
  • DarkSector
    #330
    lézer és kész.
  • MaRee
    #329
    Most komolyan, itt egyes emberek tényleg ennyire hülyék?

    #322-ben volt leírva, hogy az egész rohadt univerzum kanonizálva van, be lett már minimum háromszor linkelve a Wookiepedia, amin majdnem 80.000 cikk van, és ezt kell hivatalosnak tekinteni, Lucas által elismertnek.Nem ő talált ki az univerzumon belül minden dolgot, de ami ide le van írva, az a mérvadó.Ha az van oda irva hogy abból a hülye fénykardból plazma jön és nem lézer, akkor az, kész.

    A hogyanokon meg a miérteken felesleges vitatkozni, ez kb olyan mintha azon menne a vita, hogy egy fantasy világban az élőholtak miért tudnak beszélni vagy hangot kiadni mikor ugye nem lélegeznek, meg a sárkány miért tud repülni.
  • Geri98
    #328
    ő csak kitalálta ezt az egészet mert jól hangzik és jó is néz ki, ennyi.

    nem gondolkodott ilyeneken hogy plazma vagy lézer...
  • Geri98
    #327
    pontosan.

    egyébként is lucas bácsi nem hiszem hogy egy kémiai zseni lenne :D
  • Magiszter
    #326
    Nem, ezért értelmetlen a Lézer vs Plazma kard vita. Egyik sem pattan le a másikról. A Fénykard elnevezésben viszont van annyi misztikusság, hogy ott még el lehet képzelni hogy valami speckós fény jön ki ezért tud zümmögni meg lepattogni a másik speckós fény-nyalábról. :)
  • Geri98
    #325
    jaj istenem ez csak egy sci fi

    vagy is ez nem sci fi. ez Star Wars :D

    nem kell ilyen hülyeségeken vitatkozni. mindenki gondolja a maga igazát mert úgyis ahány fórumozó annyiféle vélemény
  • Julius Caesar
    #324
    Miért, és ha két lézernyaláb találkozik, annak is pattannia kéne?
  • Magiszter
    #323
    A plazmakardra visszatérve... ha két plazmanyaláb találkozik akkor miért pattannak le egymásról? Nem egybe kellene olvadniuk?
  • Julius Caesar
    #322
    De, kanonizálva van. Az annyit tesz, hogy Lucas elismerte a star wars univerzum hivatalos részének (megkockáztatom ez "G" típusú kanon ráadásul, tehát abszolút és nem írja felül semmi).

    Most hadd ne magyrázzam el a retcon fogalmát, illetve a Star wars kanon rendszerét, egyrészt ott a google, másrészt nem akarok ennyit gépelni, harmadrészt offtopic.
  • MaRee
    #321
    Ezeket nem a fanok találták ki, hanem a hivatalosan elismert Star Wars képregényekből,játékokból,sorozatból,könyvekből vannak.
  • elite
    #320
    De ezeket is csak utólag magyarázzák a fanok. Amikor csinálták a filmet, pusztán a látványra utaztak, nem tervezték meg tudományosan. :)
  • Knabb
    #319
    MInnyá kiis csapom :D
  • tommygear
    #318
    ennyi örömöd legyen
  • Knabb
    #317
    Na azért egész jó kis flémet generáltam :D
  • Julius Caesar
    #316
    ui: sőt, az egész SW univerzumban maximum a turbólézer ütegeknek van közük hozzá, hiszen még a kézi sugárvetők (amit nemtom miért sugárvetőnek fordítottak, amikor angolul BLASTER) is ionizált gázokat lőnek ki (legtöbbször tibannát).

    Ha lézer lenne nem látnád repülni a sugarakat, max egy hosszú nyalábot. Illetve a fényszablya pengéje se úgy "kúszna" elő a markolatból, hanem kipattanna, fénysebesség alatt bekapcsolna meg ki.
  • Julius Caesar
    #315
    És mióta rax (egy játék mellékszálának minibossja) az abszolút fényszablya kérdésben?

    Mellesleg a lézert nem tudnád "megállítani" a levegőben és fix hosszra szabályozni, vagy visszafordítani. A fényszablyának távolról sincs köze a lézerhez.
  • Geri98
    #314
    bár a jedi academy-ben a rax (az a kövér csávó akit le kell győznöd) a küldetés elején azt mondja hogy :"drop your LASERSWORD jedi !..." :D
  • DarkSector
    #313
    mi is igy tartjuk számon, ezt senki nem vitatta.
  • Julius Caesar
    #312
    Ők találták fel közvetetten (protosaber) és a sithek tökéletesítették. De a tradicionális sith fegyver a sith kard volt, ami különböző alkímiai módszerekkel kezeltek, így tartósak voltak, átvágtak sok mindent, sőt mérgezett pengéjűek is akadtak. Gondja az volt, hogy hát nagy volt, nem tudtad kikapcsolni.

    A jedik is használtak jedi kovácsolást (jedi forgery) a fényszablyák előtt, katanákat itattak át az erővel.

    Bővebben wookiepedia.
  • Knabb
    #311
    Oké :D elfogadom :)
  • Julius Caesar
    #310
    Lightsaber, hivatalosan FÉNYSZABLYA. Aki nem így tartja, az nem igazi fan. Nem lasersword. És szuperforró plazma jön ki belőle, ráaádsul amíg nem vág át semmit, energiát sem veszít, veszteség mentesen zárja a kört.

    Vita lezárva.
  • MaRee
    #309
    Nem csak jedik használtak fénykardot.
  • Knabb
    #308
    A sithek igazából csak egy faj, a sötétjedik megszállták a bolygójukat(hirtelen nem tudom mi a neve). Tehát jedifegyver :D legalább is én így tudom.
  • Magiszter
    #307
    A Sith-ek is "lightsaber"-t hazsnálnak, szóval nem csak Dzsedifegyver.

    (csak kukacoskodok :D )
  • Geri98
    #306
    egyébként az én véleményem az hogy fénykard
  • Geri98
    #305
    vagy nyissatok egy topikot ezzel a címmel: MI A HVATALOS NEVE ÉS MIBŐL VAN AZ SW-BEN HASZNÁLT JEDIFEGYVER ???
  • Geri98
    #304
    mi a francér vitatkoztok ilyen hülyeségeken ?

    a fénykard vagy lézerkard vagy ha már plazma is volt akkor plazmakard csak egy ötlet volt egy jó sci-fi filmhez ami lucas bácsi agyából pattant ki és átgondolta hogy mi legyen a neve

    ez olyan mint az armageddon nyilván nem lehet egy föld atmoszférájában lévő aszteroidára leszállni a surlódás miatt, az sw-ben meg csináltak egy fegyvert ami a fény energiáját használja fel ez által egy kardot képezve.

    egyébként már csak azért sem éri meg a vita mert ez egy NEM LÉTEZŐ TÁRGY !!! ez olyan mintha arról vitáznánk hogy ha a kutya tudna repülni akkor mivel repülne: szárnnyal vagy kolosszális fingással ami 5 másodpercenként jön ki a kutya valagából
  • MaRee
    #303
    Lehet itt akáérmennyit prögni meg beszélni a baromságokat, HIVATALOSAN a SW világában FÉNYKARDNAK hívják(lightsaber), sehol nem találkozol a lasersaber kifejezéssel.A hivatalos álláspont szerint is PLAZMA jön ki a kard markolatából, nem fény meg lézer meg anyámtyúkja. Aki ezt nem fogja fel az hülye, nyugodtan meg lehet itt nézegetni mindent, ez a hivatalos, ellenőrzött és LucasArts által elismert wikije a Star Warsnak.
  • gyusa
    #302
    (De mindegy ez csak az én véleményem !!!)
  • gyusa
    #301
    Na én megmondom az nem fénykard és nem is plazma hanem LÉZERKARD márcsak azért is mert jobban hangzik meg tényleg hihetőbb hogy lézer és nem fény . Hát most gondoljatok bele akkor minek a kardba a kristály ??? Mert ha megvilágítod fénnyel akkor csak szép színe lesz nem ??? És ha megnézitek a mai lézerteknológiát akkor meg pláne hogy annak van nagyobb valóságalapja.
  • DarkSector
    #300
    :)
    jah tegnap este hülye voltam.
  • DarthStarkiller
    #299
    EZ LOL XD
  • DarkSector
    #298
    áh ez kutyafüle, manapság már azt is fel tudom csörgetni telefonon, és beszélni vele, aki mellettem áll egy helységben, ezek meg még galaxis távolságoknál tartanak.
    low banda. low-tech.