1481
StarWarsTheForceUnleashedLogo.png
  • lilathrone
    #741
    Mostmár hivatalosan:
    Operating system: Windows XP SP3, Windows Vista® SP2, or Windows 7



    Processor:

    Required: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz or AMD Athlon X2 5200+

    Recommended: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz or AMD Athlon X2 6000+

    Memory: 2 GB RAM

    Hard disk space: 10GB + 1GB Swapfile
    Video:
    Required: 256 MB Video Memory with Shader 3.0 support
    ATI Radeon HD 2600 / NVIDIA GeForce 8600 GT
    Recommended: ATI Radeon HD 4800 / NVIDIA GeForce GTX 260
    Sound: 100% DirectX 9.0c compatible Audio Device
    DirectX®: DirectX 9.0c (March 2009)
  • lilathrone
    #740
    Azóta rájöttem, hogy tényleg előrelehet rendelni, ami elég érdekes, mert az unleashed2010.com-on előrendelésre ajánlott boltokban csak konzolokra lehet.
  • tommygear
    #739
  • DarkSector
    #738
    bocsesz.
  • DarkSector
    #737
    nem azt mondtátok hogy nem lehet előrendelni? katt
  • tommygear
    #736
    na
  • DarkSector
    #735
    amúgy rosszul emlékeztem a 3.4-es értékre az egész pontossan csak 3.2. :P

  • Klemice
    #734
    Úgy érzem fel kell majd húznom a 4 magos processzoromat 5.6 magosra :\
  • tommygear
    #733
    dehogy kell ennek 3 mag :D nincs benne annyi npc
  • DarkSector
    #732
    tudom, én értem is, hülyén hangzik de szerintem értette mindenki, 3 magos proci és 3.4ghz.
  • Julius Caesar
    #731
    Egy három magos proci nem 3x3,1 ghz-es. Az 3,1 ghz-es. Nem 3x3,1, mert nem 9,3ghz-es lesz attól, hogy 3 magos. Mondd azt, hogy 3,1 ghz-en megy a három mag vagy mittudomán, de nem lesz 3x3,1.

    Ez ilyen, bocs, vérpistike hozzáértés. Most nem téged csesztetlek, csak ez így hibás leírás. Sajnos még szakembereknél is megvan ez a beidegződés, mert mindenki így mondja.
  • balee4
    #730
    Tényleg jól fut, kicsit sem lassul be, még akkor sem amikor sok teretárgyat lökünk el egyszerre, és sztem a boxból kiindulva 3 magnál nem használ többet, még PS3 esetében sem, szal a gépigény vmi ilyesmi lesz.
  • Seth
    #729
    Hardware leragadt a gamecube szintjén. Az irányító volt az elsődleges újdonság benne
  • lilathrone
    #728
    Azt hiszem a fejlesztő sem ugyanaz volt, mint az xbox/ps3 verzióé, mai szemmel nézve elég csúnya, de PS2-ből azért sokkal többet nem lehet kihozni. :D Amúgy érdekes, wii-ből sem? Az pedig nem olyan régi konzol..
  • DarkSector
    #727
    jó persze a hardware-t tekintve korrekt. csak kicsit nevettem mert először x-en játszottam vele, és az emlékek végett előtört a vidámság belőlem. :)
  • Seth
    #726
    Ennyit tudtak kihozni a hardware-ből. Nagyon is jól sikerült darab
  • DarkSector
    #725
    jah ez valóban jó kérdés hogy ki portolja. :)

    a ps2-őn kölcsönbe énis gurítottam a swfu-t bűnronda, ráadásul nemhogy csúnyább, hanem eleve nem is azok a pályák vannak benne. XD

    már kapásból a darth vader-es rész a prologue is röhejessen más. :)
    ezt figy. XD
  • lilathrone
    #724
    Hát azért egy Wii-n, vagy egy PS2-n röhejesen csúnya (szerintem) a játék, tehát PC-n is legalább minimális grafikai beállításokat engedélyezhettek volna ^^ Mondjuk nekem az első résszel nem volt problémám, mert 1.1es patch után már bőven játszható volt. Bízom az Aspyrban, bár azt sem tudom, hogy megint ők csinálják e a portot :D
  • DarkSector
    #723
    jah értem már mire gondolsz.
    hát azért nem vlt, mert a fejlesztők lukácsék nem voltak hajlandók kompromisszumokra, legalábbis ezt nyilatkozták, hanem csakis minden gépen a maximumot, azért mert különben a játékélmény nem lett volna ugyanaz.

    szóval nem volt visszafelé kompatibillis, kissebb hardware-ekkel.
    ez sokaknak elhiszem hogy zavaró, de abban igazuk van ha a star wars atmoszféra tök gagyin low grafikávalviszed és kevesebb fizikával az valóban rontott volna a játékélményen.

    igaz így meg sokaknak akadozik, és az is ezt váltja ki. :)
    ugye ez volt az oka először hogy nem adták ki, mert konzolokra hivatkoztak hogy fix hardware mindenkinek ugyanúgy fut majd.
    bár ezekután érdekes volt a psp meg ps2-es változat miért nem volt probléma, dehát ez a biznic.
  • lilathrone
    #722
    Mondjuk a TFUnál az optimalizálatlanság abban mutatkozott meg, hogy nem volt grafikai beállítás, menüben nem lehetett egeret használni, 25 gigát foglalt, meg pl. egy patch 5-10 fpst tudott javítani. Úgy, hogy lehet, hogy valamit butítottak rajta, de én abból semmit nem vettem észre. Ha jól sejtem, akkor a TFU 2 a TFU 1 motorjára épül, csak kipolírozták, tehát szerintem olyan radikálisan nem lehet nagyobb a gépigény. Legalábbis remélem.
  • DarkSector
    #721
    persze ha optimalizálás lenne, akkor egy 3 (3x3.4ghz) magos gépen és egy x1600-as karin 512mb (ezt használja a vga is) rammal játszhatnál a játékkal.
    kb ennyi van egy box-ban. Ha jól emlékszem ezek a specifikációi a 360-nak pl.

    szóval ebből is látszik a pc másképpen működik.
    Én mindig kicsit rezzent arcal fogadom azokat a szólásokat hogy optimalizálatlan. Oké az egy játék, de mihhez képest????
    mi a mérce? honnan tudjuk hogy a pc-s első rész az nem igényel-e valóban annyi erőt a gépeknél?
    lehet a peccs után jobb lesz de nem is butit rajta? vajon?

    nah ezeket szerintem nehéz megállapítani. én mindenbe beletörődök, ha megy a gépemen megy ha nem akkor így jártam.
    bár most a moh hogy szaggat a gépemen, nah az egy nagy vicc például.
    vannak ilyen játékok természetessen ahol azonnal kb 10perc után már rávágható 100%-ossan mert semmi nem indkolja. :)
  • lilathrone
    #720
    Ha megnézzük, akkor most végül is már a játék fejlesztése eleje(?) óta dolgozhatnak, finomíthatnak a PC-s verzión, míg a TFU1nél jóval a megjelenés után az Aspyr összedobott egy hihetetlenül fos portot. Ezért gondolom, hogy még akkor is, ha sokkal szebb a látvány, lehet jobban optimalizálni. Főleg, ha mondjuk ebbe raknak grafika beállításokat :D Mondjuk a fizikai motor is eszi a gépet rendesen TFUnál. Lehet kéne vennem egy boxot :D Ha nem bas*nám el folyton a fizetésem -.-
  • tommygear
    #719
    ne is legyen
  • DarkSector
    #718
    ha valaki vitát kezd akkor igaza van tegyen rendet, de eddig hálisten szó sincs erről. :)
  • morvaigaben
    #717
    Hehe, HG bekeményít :P
  • DarkSector
    #716
    jah nem vita ez. :)
    legalábbis nem olvastam olyan hsz-t eddig.
  • DarkSector
    #715
    engemis.

    de az fps-el te ne törödj, az fps csak konzolok esetében beszéd téma.
    pc-n ugye hardware erősségtől függ az fps. emiat ne aggódj ez csak konzolosoknak fontos téma. :)

    énis csak azért példáztam vele akkoriban mert furcsáltam hogy nagyságrendekkel szebb játék (már a látvány is hihetetlen) mint az első rész és ezt hogyan lehet 60fps-sel.
    és ugye kiderült hogy trükkel.
    bár akinek van konzol az tisztában van vele, hogy ez a látvány még 30fps-en is nagy szám, mert a konzolok esetében sok-sok "gaygibb" cucc is képes belassulni. És ezt értem az alatt hogy talán 5-6 játékot tudnék kapásból mondani, ahol ennyi mozgás meg fizika van egyszerre a képernyőn.
    aki a demot lenyomta tudja miről beszélek.

    szóval pc-n az első résszel kb azonos gépigényre számíts. kb.
    attól biztos több lesz szerintem mint a FU 1.1peccsel. de ez csak az én meglátásom.
  • tommygear
    #714
    fejezzétek be sztem az xbox vs pc-t most
  • lilathrone
    #713
    Akkor úgy néz ki félreinformáltak =)
    Azért remélem nem lesz olyan orbitális a gépigény, kb lehetne olyan, mint a TFU1 1.1-es patchel ^^
  • DarkSector
    #712
    közben írták hogy nem 60fps-el megy, az ekkora látvány mellett már valóban csoda lett volna.
    kiderült hogy mégse került bele.
    a lényeg hogy valami trükkel sikerült a játékosokkal elhitetni hogy lágyabb folyamatosabb mozgást elérni.

    mint említettem. mindegy nekem csak ha játék alatt megvan az illúzió akkor technikai bla-bla nekem nem fontos.
    többi játékra is ráférne itt-ott hasonló trükk.

    gépigényt énis várom. :)
  • Seth
    #711
    30 fps-en megy
  • lilathrone
    #710
    Azért kíváncsi vagyok a gépigényre, mert elvekben, ha xboxon sikerült stabil 60 fps-t kicsikarni, akkor egy nagyon jó porttal akár az első rész gépigénye alá is mehetnének.
  • MrAndree
    #709
    Hát még ez se egyértelmű, mert játékra is marha keresett a PC csak nem úgy ahogy azt a kiadók szeretnék...
  • MrAndree
    #708
    Mivel nem volt demo így mindenki szépen leszedi a warezt és ha megy jól a gépén akkor megveszi. Ennyi. :)
  • Seth
    #707
    "PC a keresettebb gép"

    csak nem játékra
  • MrAndree
    #706
    PC a keresettebb gép. Összeladásban mindenképp. Persze a céges gépnél passziánszozó titkárnőket is beleszámolva.
  • Knabb
    #705
    bazmeg akkor újítanom kell...
  • Julius Caesar
    #704
    "Szerintem nyugodjon meg mindenki, max egy nagy meglepi lesz a gépigény amit először a tok hátulján olvashatunk. :)"

    Ettől félek én is, hogy meglepi lesz :)
  • Prince23
    #703
    Ez csak részben igaz. Ma a konzol a divat, akár tetszik, akár nem, ez a keresettebb gép. Elég ha csak az UK Chartsra felnézel.
    Úgyhogy nem lepődnék meg, ha a TFU 2 pár hétig konzol exkluzív lenne.
  • DarkSector
    #702
    nemtuom ez csak tipp :P
    én nem értem ezt az egészet még ha el is tólják gépigény ettől még lehetne.