20
  • krajcsovszkig
    #20
    CRT-ket előre szigetelték már a vége fele, de hátra kevésbé...
  • kvp
    #19
    "Nekünk egyetemi környezetvédelmis órán azt mondta a fizikusnéni, hogy az ilyen sugárzás csak melegít, de az csak nagyon extrém esetben káros."

    Ezert jo, hogy pont a mikrosutok frekvenciajan megy minden wifi-s meg blutooth-os cucc, mert a mikrosuto nem karos az anyagkora. Csak puhara fozi oket. Embernel meg foleg a modulacioja zavaro, tehat a vivofrekvenciara rakodo kisfrekvencias jelek, amik az atvitt adatoktol fuggenek. Jo pelda a mobiltelefonok reselesi frekvenciaja, ami meg a hangszorokba is behallatszik, mivel alacsony frekvenciaju. Ezek a fajta jarulekos zajok zavarjak az agymukodest.

    "Viszont a crt monitor hátrafelé röntgengép, az viszont már durva"

    Elore fele is, de hatul tobbnyire van vedo femburkolat. Elore meg jo esetben nagyon kis sugarzasmennyiseg megy csak ki. (de azert merheto)

    "illetve a negyfesz-távvezeték se túl egészséges"

    Nem igazan, gyakorlatilag 'kitekeri a dns spiralt'. (a magneses tere noveli a rak kialakulasat)

    A cikkben emlitett technologia meg egy masolasvedett wifi, ami arrol szol, hogy ne szabvanyos ethernet fejlecekkel, tcp-n vagy udp-n menjenek a filmek, mert egy wifi-s upnp-s rendszer egyreszt szabvanyos, masreszt barki fejleszthet hozza termeket, harmadreszt nem kotelezo bele masolasvedelmet tenni, ami ugyebar a fent emlitett cegek szamara nem elfogadhato. Mindazonaltal az is aggaszto, ha csak a szomszed hasznal ilyen technologiat. Igy csak no az osszesitett elektromagneses sugarterheles.
  • readswift
    #18
    latency?
  • krajcsovszkig
    #17
    Nekünk egyetemi környezetvédelmis órán azt mondta a fizikusnéni, hogy az ilyen sugárzás csak melegít, de az csak nagyon extrém esetben káros. Viszont a crt monitor hátrafelé röntgengép, az viszont már durva :D (illetve a negyfesz-távvezeték se túl egészséges)
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Jaja, épeszű ember nem szaporítja az adókészülékeket a házában. Így is van elég kikerülhetetlen forrás, pl. a mobilunk (persze azt is illő távolságban jó tartani magunktól).
  • ziipp
    #15
    Ezt úgy értem, hogy az általuk használt hullámhossz hosszútávú hatásairól nem sokat lehet tudni.
  • ziipp
    #14
    Nekem van egy olyan parám, hogy nem túl egészséges az a sugárzás, amit ezek a drótnélküli eszközök kibocsájtanak, ezért óvakodok ezektől.
  • Janeer
    #13
    Az én napalimban egy WD TV Live van ugyanezeket tugya mindenfajta új szabvány nélkül
  • emerte
    #12
    sajna mindkettő
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Most az a bajod, hogy egy "r", vagy az hogy mér írom egybe?! :D
  • emerte
    #10
    egy ilyen jeladó közelében biztos nem aludnék :)
  • emerte
    #9
    off:
    az még hagyján, de a "másfélterrás"
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Most udvarolsz, vagy irígykedsz?!??! :D
  • Sir Quno Jedi
    #7
    A DVD minősége a rögzítésre vonatkozik. Mindemellett a bejövő analog adás, ha nagyon jó minőségű, simán üti az átlagos tecsós, lowbandwith DVD-ket. DE amúgy meg fog digitális adást is antennán (ezé hybrid), bár én azokat nem szeretem, az én ízlésemnek túl alacsony sávszélen jönnek (magyarok genyák etéren)...
  • waterman
    #6
    off:
    komolyan nem szoktam helyesírás trollkodni, de ez a "tömcsis" meg "csiga" ez nagyon gáz, égő, langyi etc. sorry.
    respect.
  • roliika
    #5
    Gondolom nem analógba jön neki...
  • Gerygrey
    #4
    Nekem a karimon DVD minőségben (sőt inkább jóval afelett) kb. 3 csiga egy óra anyag

    Hogy csikarsz te ki analóg adásból DVD minőséget, pláne jobbat?
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Érdemesebb magadnak összerakni. Én is beszerváltam egy hardware-es mpeg tömcsis, hybrid tuneres karit anno, arra már lehet normális felvevőt építeni. Bár most az externet nagyon nyomul nálunk az iptv-vel az meg eleve vesz fel 50 órát ha kell, 5-öt is egyidőben, kérdés, ki lehet-e passzírozni belőle (nyilván nem). Ha meg nem, akkor nem ér szart sem.

    Nekem a karimon DVD minőségben (sőt inkább jóval afelett) kb. 3 csiga egy óra anyag, amit szénné lehet utána már tömöríteni, de nem is muszáj. 2db másfélterrás ócsó HDD-t berámolsz neki és minőségi korlátok nélkül lerakhatsz 1000 órányi perfekt felvételt bármikor... Ja és ez is programozható előre ahogy jólesik.
  • willcox
    #2
    Sok ma kapható készülék már ismeri a DLNA-t. A DLNA megy vezetékes és vezeték nélküli hálózaton is. Az miért nem jó? Miért kell megint egy új technológia?
  • jocco
    #1
    Igéretes, de ahogy látom még n-es wifi is ritka mint a fehér holló a szórkoztató elektronikában, mert nem nagyon használja ki egyik gyártó sem a vezetéknélküli lehetöségeket. Elég szánalom h a kapható HDD-s DVD felvevök még gyak ugyanzt tudják mint a 3-4 évvel ezelötti társaik s csak max nagyobb benne vinyó meg raktak rá hdmi-t de tobbra is van pofájuk 100e foritot elkérni gyak egy 5 éves teknolóigáért. Kéredem én hol vannak a dulál hibrid tuneres, hálózati meghajtóként is funkcionáló, Lan-wifi képes recorderek? A technika rég adott lenne de szégyenszemre ott tarunk h egy 60-e forintos samsung HDD-s felvevö szarabb minöségben vesz fel mint egy 4 éves LG s ráadásul még a ismétlödö idözitett felvétel fogalmát se ismeri 2009-ben LOL.