730
Steinberg Cubase
  • SL
    #410
    akkor engem nem érint :]
  • stef666
    #409
    Win7 alatt nem mennek a régi Steinberg VST-k, mert a törésük XP- van megírva
  • cubase5
    #408
    passz
  • somysal
    #407
    Próbáltátok már telepíteni Win7-re a Steinberg Virtual Guitarist-ot? Mert nekem sajnos nem telepíti. Felteszi a CD-ket, de mikor "regisztrálni" akarja magát az adatbázisba, ott nem történik semmi, mert már nem az XP féle "registry" van. Van valami ötletetek hogyan lehetne mégis használni Win7 alatt? Akár az 1-et, akár a 2--t. Mert egy régi projectemben még használtam, amit sokan dicsértek és szeretném most is.
  • queensryche
    #406
    Nem élő felvétel, egy full szoftveres alap. ( dob, szinti, bass)
    A vidit és a választ még megrágom és majd írok, ha jutottam valamire.
    Amúgy már megcsináltam a felvételt, de nem kívánom senkinek, hogy metronóm nélkül játsszon rá egy alapra :)
  • somysal
    #405
    Nekem mindenhez enged, bár volt már, hogy egyszer "elnémult". Ilyen probléma van ott is? Mert nekem a Control Room Overview-ben volt kivéve a "pipa" a metronómnál.
  • cubase5
    #404
    TALÁN???? Megsértődök :) Ingadozik a sebesség....(élő felvétel)? vagy állandó a sebesség és úgy nem stimmel?
    Sokféle módon lehet kompenzálni. Ha élő és ingadozik, vagy a Cubase sebességét igazítod az alaphoz, vagy az ingadozásokat javítod ki. Ha állandósítani akarod a sebességét a "Sample Editor"-ban az "AudioWarp" ablakban aktiválnod kell a "Free Warp"-ot és a narancssárga vonalakat helyezhetsz el amiket odahúzol ahová csak akarsz... ezzel tudod a sebességet változó sebességre time stretchelni. Vagy a "Time Warp" ikon aktiválása után a cubase sebességét húzhatod az ütemekhez. így kő csináániee Ha meg állandó a sebesség akkor tudni kell hány bpm az alap. (amennyire ismerlek nem erről van szó) :)
  • queensryche
    #403
    Cubase, te talán tudod.
    Miért van az, hogy import alap alá ( volt mp3, de wav is) van, hogy nem tudok metronómot illeszteni, mert vagy 'lassul', vagy 'gyorsul'.
    Tudom, van a sample rate és van, amikor megoldja, de most pl. egy rövid mp3 fájl esetében ( tudom, hogy szar az mp3, de ez csak próba)akár 22 khz, akár 44 khz a rate, nem tudok metronómot alátenni. Tipp? Vagy egyszerűen szarul exportálták ki?
  • cubase5
    #402
    Egyetlen olyan oktató anyag sem létezik a földön amiben kulisszatitkokat árulnának el. Egyrészt, mert saját kreatív ötleteiket nem akarják megosztani, másrészt nem is biztos hogy aki megnézi vagy olvassa, számára hasznos lehet. Attól művészet az egész hogy saját kreatív dolgaidat adod hozzá. A program csak egy eszköz, hogy ezeket megtudd valósítani. Ezért az oktató anyagok csak a program működését mutatják be. Az hogy egy effektet vagy hangnak a kicsavarását hogyan kell megcsinálni az csak Te tudhatod. Viszont ahhoz tudni kell az eszközök működési elméleteit. Cubaseba szoktam olyan furmányosságokat csinálni, hogy néha én is elcsodálkozom rajta. A csatornák ki és bemeneteit küldözgetem össze vissza. stb.
  • cubase5
    #401
    Sokan esküsznek az FL-re. De az köztudott és tény, hogy PC-n a Cubase és a Nuendo a plafon. Az angol Cubase 5 oktató 2 DVD-jén rajta van hogyan kell használni a sidechain-t. A magyar verzióba meg szerintem a kettes DVD-n lesz rajta. Mondjuk az első részén a kotta használata sincs rajta. Szal az első rész is elég sok anyag. És szerintem a kettes lemezre is jut bőven anyag. Várjuk várjuk :) Cubaseban szerintem sokkal komplexebb dolgok vannak. Addig amíg az FL-be 2 kattintás addig a Cubaseba 4. De ezzel párosul legalább 2x annyi paraméter állítási lehetőség is. Ilyen szempontból nagyobb tudással kell rendelkezniük a Cubase felhasználóknak. Mondjuk én Cubase terén elfogult vagyok :)
  • somysal
    #400
    Használtam persze, műzlE-Jay-t, Ableton, (FL-t) a többit csak kipróbálási szinten. A Cubase tetszett meg legjobban, de számomra nem olyan egyértelműek a dolgok, így hiába a tapasztalat, nem fogok rájönni, pedig lehet csak egy kapcsolást nem hajtottam végre. A sidechaint sem sikerült normálisan megoldanom, túlvezérli mindkettőt ha aktív (kick - lead párosítás). Nekem egyszerűbb volt a PeakController az FL-ben, és az előre beállított vágás. De majd kitapasztalom akkor.
  • Tetsuo
    #399
    Ha mar hasznaltal zeneszerkesztot, akkor valszeg az alapokkal tisztaban vagy, csak a Cubase stilusat kell megszoknod, az meg jon magatol a hasznalat soran.
    A rutint nem helyettesiti semmi. En nem vok az embered, mert a Cubasenek kis reszet hasznalom csak.. ill most nem is hasznalom.
  • somysal
    #398
    Jah, és ha van leírás, azt hol találom? : ) Remélem nem ez a címe: A CUBASE 5 és CUBASE STUDIO 5 részletes leírása.pdf, mert ebben csak termékismertető van. Nekem olyan kellene, amiben a funkciókról, előhívásaikról és beállításaikról is írnak. Ilyen is van?
  • Tetsuo
    #397
    :) Olyat en sem csinalok. A nepszeru dolgok fent vannak publikuson is..
  • somysal
    #396
    Köszi! Lehetséges, hogy emiatt nem megy, azért majd próbálkozom. Ezeket az oktatóvideókat már láttam, de sajnos a benne szereplő dolgokat már mind kitapasztaltam, mikorra megtaláltam. Mondjuk nem tudom milyen lesz az ötös oktató, azért várom. Az angol verzióban elég sok dologról írnak, de a sidechainről és társairól mondjuk nem. És engem meg épp az ilyenek érdekelnének.
    Tudom, hogy másoknak is van egy időbeosztásuk, de lehet csak én voltam ilyen akkoriban. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy több mint 40 embert oktattam ki az FL használatáról, az alapoktól a rejtett funkciókig. Ezeket mind magam tapasztaltam ki, mások gondolom egyből már tudni akartak mindent. Persze később, pár nap, vagy hét elteltével már MSN-ről is töröltek páran közülük, így már megfogadtam, hogy csak normális tagoknak segítek. Most ugyanezt kértem volna, csak én nem törölném az illetőt d : De nem gond, érthető. Majd megtanulom akkor. Mondjuk amikorra rájövök, már a 6 , vagy akár a 7 is kint lesz
  • cubase5
    #395
    nem vagyok regizve torrent oldalakon :)
  • queensryche
    #394
    Audionews-on, pluginaudio-n nézted?
  • cubase5
    #393
    Cubase 4 hez full original torrentet nem tud valaki? Eredeti DVD másolata kellene nekem.
  • cubase5
    #392
    Értem én. Az effekt kidolgozósóhoz jó úton jársz, illetve a Pitchbend funkcióval oldhatod meg. Elképzelhető, hogy a tört szoftverek miatt ez funkció korlátozottan vagy egyáltalán nem működik. Stef666 a nagy szakértője ezeknek a dolgoknak.
    Ha valakire rázúditot a sok 100 kérdéseidet msn-nen 3. nap le fog tiltani. Szerintem azzal sem vagy beljebb. Mindenkinek megvan a megszokott időtöltése. (szerintem)(nekem nem férne bele bocs)
    Van leírás :) Cubase 5 oktató Cubase SX 3 oktató
  • somysal
    #391
    Jó, de ha találnék valami magyar leírást, legalább a 4-hez, vagy az SX-hez, ami nem csak a terméket jellemzi, már akkor sem égetném magam ennyire :). Szóval, leginkább harddance és hardstyle vonalon próbáltam elindulni, ill. próbálnék. Fl-lel kezdtem, de rájöttem, hogy jó lenne más, komolyabb DAW-ot is kipróbálni. A Cubase 5 mellett döntöttem. Elkezdtem egy zenét, de mikorra rájöttem hogyan kell dallamot írni, meg loopokat készíteni (összeragasztani a dolgokat) tovább őszültem. Most pl. elkezdtem Bijou-tól a Táncot feldolgozni. Addig jutottam, hogy az acapellát teljesen átírtam, mármint találtam hasonló funkciót a szerkesztésben, mint a Melodyne-ban van. Tehát átírtam a dallamát, de egyidejűleg akartam volna egy FX-et tenni az elejére, amivel indulna és követné a "hanglejtést". Mutatok egy példát milyenre gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=JuYIPW4hA-4 0:48-tól 0:51-ig. Nem tudtam a Nexussal automatizálni úgy, hogy hasonlóképpen süllyedjen. Azaz a kottába csak egy hosszú leütés volt és azt próbáltam volna hasonlóképpen szaggatni is, meg süllyeszteni, de se a pitch-re, se más effektre nem reagált. Azért szerettem volna ilyen megoldással, mert később a dallam is ezzel a hangszerrel, hanggal lenne. Tehát milyen automatizációval lehet ezt megoldani? Vagy lehetséges, hogy a beépített VST-kkel lehet csak ilyet? Ez az egyik a sok száz kérdés közül. Azért gondoltam volna az MSN-re, mert ott "live" módban könnyen tudok pontosítani, itt meg most talán nem annyira érthető és soknak is tűnhet. De azért ha van valamelyikőtöknek egy magyar leírása, azt szívesen fogadnám!
  • cubase5
    #390
    Nugodtan felteheted ide a kérdéseidet. Hisz ezért fórum. Lehet mási is találkozik azzal a problémával amivel Te is... és így mindenki hozzájuthat az infóhoz. Nem csak a válaszok értékesek... hanem a kérdések is. Hajrá... várjuk a kérdéseket :)
  • somysal
    #389
    Ha van köztetek egy középhaladó, (akár haladó is), aki ráér és segítőkész, mint ahogy én az FL-esekhez voltam :), az a személy felvehetne MSNN, mert szeretnék pár segítséget kérni, ami talán számára már alap dolog, számomra még nehézség és nehezíti a munkát. Mert az alapokat már ismerem amúgy, csak néhány tippre, tanácsra lenne szükségem, és persze néhány trükk elsajátítására. (Címem: [email protected])
    Előre is köszönöm!
  • queensryche
    #388
    Jaja, megvan, de ez valami más. Ez egy 'sima' kék vonal. Mindegy, nem lényeges, ha úgysem számít.
  • cubase5
    #387
    Nem fog! A "Sample Editor"-ban a "Show Audio Event" ikonnal kapcsolhatod ki és be (szaggatott vonalból álló négyzetben hanghullámforma a jele)
  • queensryche
    #386
    Nem látok 'S' betűt, ettől függetlenül lehet, hogy az, én már nem tudom...
    Az előző helyén a projektnek ( amit meghagytam a biztonság kedvéért) nincs 'kék vonal', bármit 'nyomkodok' a snap funkció kapcsán. Na igen, jól fog jönni a tutorial DVD...

    Nekem csak az számít, hogy ne 'zavarjon be' később, ha esetleg mozgatom, vagy vágom a sávokat.
  • cubase5
    #385
    Annak a kék vonal közepén van egy "S" betü... azzal tudod meghatározni a "Snap" funkció 0 pontját. :) Az eddig is meg kellett hogy legyen... csak gondolom nem volt bekapcsolva. Minden hangmintán rajta van.
  • queensryche
    #384
    Köszi!

    Kipróbáltam mindkét megoldást. A 'Back Up Project' alkalmazása után az új helyről megnyitott projekt audió sávjai elején egy kék színű függőleges vonal jelent meg. Van ennek valami jelentősége? Vagy lehet, hogy én nyomtam be valamit véletlenül? : )
  • cubase5
    #383
    .... nem hülye :) Megnyitod a "Pool" ablakot és itt látni fogod az összes rögzített és importált audiókat. Az "Used" oszlopban azt látod hogy hányszor szerepel a szerkesztőfelületen az egyes hangok. ami mellett nem látsz számot értelem szerűen nincs használva, tehát törölhető. Vagy kijelölgeted ezeket és delete. vagy nyomsz az ablakban egy jobbegér gombot és az ablakban a "Remove Unused Media" pontot választva kitörli az összes olyan hangmintát ami nem lett felhasználva. :) Egy másik megoldás: A File menüből kiválasztod a "Back up Project" pontot. Ezzel elmented egy új könyvtárba a kész projectet amiben megadhatod, akár azt is hogy ha pl egy 5 perces zenéből (amit felhasználtál) kivágtál egy ütemet akkor azon szakaszokat kitörli az audió hangból. Az ablakban bepipálod a "Minimize Audio Files" pontot, illetve a "Remove Unused Files" pontot, így a legkisebb mérete lesz a könyvtárnak ... mehet archiválásra :)
  • cubase5
    #382
    Dede... én írtam el... bocsi. Ahelyett a "Save Selected Channel" a számottevő. Azért nem tudod betölteni mert az összes csatornabeállítást mentetted, ezzel a csatornák sorszámát is. Ez annyit jelent, hogy a mentésben pl a 12. sáv instrumentsáv és az új projektben a 12. sáv pl audió vagy midi akor már nem tudod betölteni. Tehát abban az esetben tudod betölteni ha a mentéskor a csatornák sorszámához a csatornák típusa is megegyezik. Ellenkező esetben csak a megegyezőket tölti be. Nem tom elég világos e... de hogy tuti legyen egy példát írok. A keverőboltban azt látod hogy 1,2,3,4,5,6 csatornák audió, 7,8,9,10 instrument, 11,12,13,14 midi, miután elmentetted és behívod egy új projetben és pl 1,2,3,4 audió (ezekre behivja) 5,6,7,8 instrument (ebben az esetben 7,8 ra hivja be csak) az összes többire hibát fog kiírni. Érdemes egy sémát készíteni a legáltalánosabba effwekteket összeszedni, alkalmazni a sávokra (esetleg beállítani) sávokat igény zserint hozzáadni (audió, instrument, midi) és a File menüből a "Save as Template" pontban elmenteni. Bekerül a templétek közé a "New Projekt" nyitásakor előugró ablakban.
  • queensryche
    #381
    Hülye kérdés jön, na de ezt is meg kell tudnom :)

    Valaki világosítson már fel, hogy miért 'gyűjti be' a Cubase az adott projekt audio és edit mappájába az összes olyan audiofájlt, amiket már rég kitöröltem a projekten belül. Van olyan audiofájl, ami hetek óta törölve lett, legalábbis én ebben a tudatban voltam. Nyilván valamilyen beállítás van erre is, mert utólag törölgetni a több száz audiofájl között elég érdekes lenne...
  • queensryche
    #380
    Cubase, a #375-ös hozzászólásban a 4-es pontnál a 'Sava All Chanel Settings' nem 'Save All Mixer Settings' akart lenni? Én csak ezt találom a channel settingsben. Érdekes, hogy betöltéskor ezt írja ki: "cannot load settings of a channel 'instrument' into a channel 'gtr4'. ( ezt a nevet adtam meg annak a csatornának melynek a beállításait elmentettem az 'all mixer settings'-szel Channel type mismatch" Ehhez képest, ahogy nézem minden effektet betöltött insertre és a csatorna eq-ja és egyéb beállításai is bejöttek. Hm...
  • CaptDani
    #379
    Nah oké, most szereztem be a kártyát. (halkan megjegyezném, hogy 6600-ért jutottam hozzá, szal kicsit több volt, mint 2 doboz cigi )

    Még a héten bepakolom és meglátom, mi lesz belőle. :)
  • queensryche
    #378
    Működik, köszi. A 'control strip' funkciót eddig valahogy nem sikerült megtalálni, nem gondoltam volna, hogy ez lesz az : )
  • cubase5
    #377
    Egyékén nem is értem hogy akar valaki dolgozni akar Cubase-vel vagy Nuendo-val vagy tökmindegy... Szal egy professzionális magas szintű programmal. És alaplapi hangkártyával kezd hozzááá... Javaslom az ilyen embereknek a dance ejay meg a music maker-t.
    Ha már zenélni akarunk vegyünk már annyi fáradságot hogy megfosztunk magunktól 2 doboz cigit... oszt a bolhapiacon veszünk egy kurva SB Live-ot 1500 ért!!!!!!!!
  • cubase5
    #376
    Szerintem kezd azzal hogy vegyél egy hangkártyát :)
  • cubase5
    #375
    Kb 4 helyről lehet megvalósítani a dolgot.
    1. Amit Te keresel ahhoz nyomnod kell egy jobb egérgombot és a "Customize View" >>> Control Strip pontot ki kell pipálnod és megjelenik a Copy/Paste ikonok.
    2. Megnyitod a keverőpultot és a baloldalt szintén megtalálod a Copy/Paste ikonokat.
    3. elmented "Preset"-ként. Értelem szerűen bármikor előhívhatod bármelyik projektben a Cubasen belül.
    4. A csatorna beállítási ablakon klikk jobb egérgombbal és "Save All Channel Settings" Ekkor egy fájlba menti el a beállításokat és akár egy könyvtárba összegyűjtheted ezeket a cuccokat.
    (5). A keverőpultot úgy konfigurálod pl hogy "Sends" effekteket látod... megragadod az egér bal gombjával az effektet (i1, i2, i3, i4, stb feliratokat) és oda rakod a keverőpulton ahová csak akarod. Ha elengedted a gobot áthelyeződik az effekt ahol elengedted. Ha másolatot akarsz belőle csinálni... mielőtt elengednéd a gombot megnyomod az Alt gombot... ekkor megjelenik egy plusz jel a kurzoron :)

    Ennyi az egész
  • cubase5
    #374
    Nos... hogy ennek a monó meg sztereó mizéria végére pontot tegyünk elmondom a lehetőségeket Cubaseban mindenféle pluginek nélkül.
    1. Megnyitod a "Pool" ablakot (Ctrl+p) >>> megnyitod az audió könyvtárat és megkeresd a konvertálni kívánandó hangmintát. >> Klik a hangmintára jobb egérgomb >>> az ablakban megkeresed a "Convert File" pontot >>> Az ablak 5 lehetőséget kínál fel
    "Sample Rate" = mintavételezési sebesség konvertáció
    "Sample Width" = bitmélység konvertáció
    "Channel" csatorna konvertálás ( lehet monó, vagy külön szedi jobb és baloldalt 2 monósávba)
    "File Format" a formátumát is tudod konvertálni.
    Az utolsó ablakban:
    "New File" = új fájlként hozza létre a hangmintát
    "Replace File" = felülírja a meglévőt (a Te esetedben ezt nem tudod alkalmazni mert a sávokat konvertálod, bit és frekvencia illetve formátum konvertáláskor tudod választani.)
    "New + Replace in Pool" = felülírja a létezőt de a merevlemezen megtartja az eredeti hangmintát is.

    2. a szerkesztőfelületen kiválasztod a hangmintát aztán "Audio" menü >>> Process >>> Stereo Flip.
    Az ablak opciói "Mode":
    "Flip Left-Right" = felcseréli a jobb és baloldalt
    "Left to Stereo" = a baloldalt bemásolja a jobboldal helyére
    "Right to Stereo" = értelem szerűen ennek az ellentéte
    "Merge" = összegzi a bal és jobboldalt (végeredményben mindkét oldal fog szólni mindkét oldalban :))) (álsztereónak hívják)
    "Subtract" = analizálja a jobb és baloldalt és a megegyező bitek fázisát megfordítja... tehát kivonja a sztereoképből a monó tartományt... ergó ... karaoke funkció.

    Aszem ettől jobban nem lehet kivesézni ezt a dolgot
  • queensryche
    #373
    Itt is megkérdem: csatornabeállításokat ( audio) hogy tudok átmásolni másik csatornára?
    Korábbi Cubase-ben volt erre egy egyszerű copy/paste funkció a channel settingsben, most ezt nem találom.
  • elnofx
    #372
    köszi, sikerült, nagyon jó ez a plugin!
  • stef666
    #371
    Az is egy egyszerü megoldás, hogy felteszed a QuickQuack UpStereo effekt plugint, benyitod a stereo sávra, UpStereo,(free), -majd a potiját lehúzod mono-ra.-Ráadásul több paramétert is tudsz állítani vele.