730
Steinberg Cubase
  • Tetsuo
    #370
    Akkor csinald azt, h lejatszod az egyik savon a sztereot es rogzited egy masikon, de ott mar monoba rakod..
  • queensryche
    #369
    A channel settings-ben beállítottad a kimenetre vonatkozó opciót? Szerintem ez lesz a ludas. Nézd meg.
  • queensryche
    #368
    Ha valóban mono az audio track, akkor szerintem kizárt hogy mindkét oldalon halld. Énekkel még nem dolgoztam, nem ismerem a 'buktatóit' de sztereo hangszersávnál működik.
  • elnofx
    #367
    Jön újból a röhelyes monos dolog, szóval hiába csináltam egy mono sávot és húztam rá egyszerűen az éneket, úgyanúgy megmaradt a jobb és a baloldali sáv, és a hang ingadozását is hallom továbbra is... Tehát köszi Cubase Mester a lenéző hozzászólást, de nekem olyan valami kéne ami konkrétan a sávon belül visszakonvertálja monora. Köszi! (:
  • CaptDani
    #366
    jajj elírtam a BB-t, sory
  • CaptDani
    #365
    Köszi a gyors választ. :)

    Azt nézem, hogy itt már van egy Stereo bemenet. Ezen kéne valamit állítani?

    [img=http://img214.imageshack.us/img214/1605/20100304k.jpg]KÉP[/img]
  • cubase5
    #364
    Hali
    Devices menü >>> VST Connections >>> Input ablakban hozzáadsz egy sztereó bemenetet (line). Aztán az audiósáv bemenetének az itt hozzáadott (line) bemeneteket adod meg.
  • CaptDani
    #363
    Sziasztok!

    Erősítő-szimulátoron szeretnék játszani és tulajdonképp VST host-ként használnám a Nuendo 4-et.
    A gond az, hogy csak a mikrofon bemenetről hajlandó hangmintát venni, de ha gitárt oda csatlakoztatom, akkor valami istentelen túlvezérelt hangot hallat.

    Tudom, hogy ez itt egy Cubase fórum, de ha valaki ismeri a Nuendo-t is, segítsen!

    Köszönöm előre is!
  • erik10
    #362
    Hát nem lehet elég korán kezdeni.
  • SL
    #361
    "Amikor én kezdtem computerrel zenélni(kb.95)"

    1 évesen? jól kented!
  • queensryche
    #360
    Várjuk a C5 DVD-t : )
  • queensryche
    #359
    jár=kár
  • queensryche
    #358
    Egyrészt osztom, másrészt annyiban azért bonyolultabb a helyzet, ha az ember összetett témában szeretne előrébb jutni. Ha ilyen monoból sztereó szinten kérdez, az tényleg egy darab válasz, de ha mondjuk a gitárfelvétel a téma, akkor nehezebb dolga van. Ha perfekt angol, akkor esetleg találhat használható erre specializált fórumot - ehhez sajnos már nem elég a 'megértem amit írnak' szintű nyelvtudás, főleg, ha kérdezni akar. Igazából egy megoldás van: hangmérnök közelébe kerülni ( nem árt, ha van a rokonságban) és ifjú(vagy öreg) padawan módjára kitanulni tőle a rád vonatkozó dolgokat. Gyakorlati dolgokat! A hangtan szép dolog, de az elmélet csak egy bizonyos részét tudod a gyakorlatban felhasználni. Én sok évvel ezelőtt elvégeztem egy tanfolyamot, jár, hogy akkor még nem foglalkoztam itthon zenekészítéssel. Onnan indultunk, hogy mi a különbség a szimmetrikus/aszimetrikus csatik közt, hogy néz ki egy stúdió belülről, miből áll egy keverőpult, milyen mikrofonozási technikák vannak satöbi...ezt csak így lehet, fórumon csak a nagyon egyértelmű kérdéseket lehet megdumálni, vagy a szgéphez köthető részét. ( miért nem működik a progi, mivel akad stb.)
  • erik10
    #357
    Jah nem pont cubase,de témához kacsolódik.Nagyon jó írások vannak ezen az oldalon mastering témakörben például.:http://www.profiaudio.hu/index.php?oldal=bongeszes&hol=cikk&kategoria=3&menu=
  • erik10
    #356
    Hi!Amikor én kezdtem computerrel zenélni(kb.95)jó lett volna ha lett volna segítségem.Illetve volt,de nem ennyire egyszerű mint ma(internet).Szerintem jó dolog ha van aki segít és ha van akitől tudsz kérdezni.Biztos van olyan dolog amit más tud jobban!!Néha egész egyszerű dolgokban is segítség kell.Szerintem ez nem gáz.üdv.
  • SL
    #355
    gondolom hangmérnökök
  • cubase5
    #354
    Kííík ezek???
  • Tetsuo
    #353
    Jákó Péter: Digitalis hangtechnika /jo kis konyv a technikarol
    Sík - Gerényi: MIDI alapozas es protokoll /nomen est omen
    Cs. Kádár Péter: Diszkonika /osregi konyv.. nekem alap
    Kömlődi Ferenc - Pánczél Gábor: Mennyek kapui /elektronikus zenei mufajokrol
    Kömlődi Ferenc: Fenykatedralis /a technorol
    Kozepiskolas fizikakonyvek a hanghullamokrol..
    Bob Katz: Mastering Audio
    Bobby Owsinski: The Mixing Engenier's Handbook
    Francis Rumsey - Tim McCormick: Sound and Recording An Introduction
    William Moylan: The Art of Recording
    Sound on Sound magazin, 2009 szeptemberi szam: Compression /a fo tema

    A fenti konyvek, szamomra meghatarozok voltak.., sajnos magyar nyelven nem sok ertekelheto van, bar a klasszikus zenei alapu konyvek megalljak helyuket.. konyvtarban tematika szerint kereshetok.


  • elnofx
    #352
    köszönöm szépen!:)
  • cubase5
    #351
    Én valahol a kettő vélemény közd gondolom a dolgot. Egyrészt semmi baj azzal ha valaki egyből a Cubase-zel kezdi. Viszont az a tény, hogy valakinek nincs annyi kreatívitása , hogy egy szetereó sávból hogyan tud monót csinálni... szal ez tényleg röhely :) de itt vagyun mi és gondolkodunk helyettük :) elnofx... a legegyszerübb ha nyitsz egy monó audió sávot, és beilleszted a sztereó hangmintát...
  • Suri hun
    #350
    Persze abba igazad van, hogy nem árt ha valamit tud az ember az alap dolgokról, de én azt hiszem ez nem annyira hangsúlyos. Lehet akármilyen jól kikevert és effektezett valami ha egyszerűen nem jó maga a zene. Ha választhatnék, hogy egy rossz keverésű pl Pink Floydot hallgassak vagy egy profi stúdióba készült Kozsó felvételt akkor inkább az Pink Floydot választom. A tudatos zenehallgatásba viszont nagyon egyetértek veled az szerintem is rengeteget számít. Azt hiszem alapjaiba mi egyet értünk én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a Cubase is csak egy program nem kell túl misztifikálni. Azt hiszem a lényeg az, hogy ha már valaki elkezd zenével foglalkozni az egy jó dolog. Lehet, hogy csak mondjuk 10 embernek tetszik de már akkor megérte. Nem beszélve arról ki tudja miből lesz a cserebogár.
  • elnofx
    #349
    a múltkor is írtam már hogy ajánlhatnál néhány könyvet, de nem tetted, és most se mondod el, hogy konkrétan hogy is kell ezt a monos dolgot megcsinálni...
    Amúgy meg több mint 10 éve zenélek, szóval kicsit tisztában vagyok a hangtannal, az hogy nem ismerem a cubase összes funkcióját egy teljesen más dolog, pl erre van a fórum hogy kerdezzünk, de lehet rosszul gondolom:)
  • Tetsuo
    #348
    Itt nem magat a programkezelest kell megtanulni, hanem zeneelmeletet, hangtant, effektezest, savok kevereset, stb.. (mint, ahogy te is irod) az ok, h a rutin majd jon.. de egy alapnak kell lennie, kulonben a delikvens is hamar bele fog unni, hiszen nem tudja mind a 70ezer kerdest feltenni, ami eszebe jut elsore.
    Aztan meghallgatja a szamot, amit eddig osszedobott es finish.
    Na mind1, nem akarom ragozni, de velemenyem szerint nem a Cubase-zel kell kezdeni, hanem nehany konyvvel es internettel, nameg tudatos zenehallgatassal, (jo esetben) majd vmi hangszerrel.
    Aztan johet a Cubase..
  • Suri hun
    #347
    Nem értek veled egyet. Én másképp látom a dolgot. Szerintem egyáltalán nem gond, hogy valaki a Cubasel kezd. Szép lassan mint minden programot ezt is megtanulja az ember. És akkor legalább egy profi programot tud kezelni. Akármilyen komoly is egy program attól még nem lesz senki kreatív. Lehet hogy valaki atom profin használja a cubaset de attól még nem tud egy jó dalt írni. Nem beszélve arról, hogy ennek is több oldala van. Én pl jobban tisztelem azt ha valaki mondjuk nem egy profi dal író de mondjuk egy jó háttér zenész (hangszeres) mint azt aki egymásra pakol loopokat. Egy hangszer kezelése sok-sok év gyakorlást követel meg ami szerintem sokkal nagyobb kihívás mint loopokat pakolgatni.
  • elnofx
    #346
    ez ok, de nem árulnád el, hogy hogy is kell?:D
  • Tetsuo
    #345
    Biztos bunkonak tunok (mar megint), de aki ilyen alapdolgokkal nincs tisztaban, annak egyenlore sok a Cubase.
    A Cubase egy professzionalis dalszerkeszto, tipikusan nem olyan embernek, aki meg csak most kezd ismerkedni a zeneirassal, hangtannal..
    Vannak erre mas, egyszerubb programok. Nameg sokat kell olvasgatni, tanulni mellette is. Nem art a hangtan alapjaiban elmelyedni..

    Most ok, nagy paraszt vagyok, de akkor sem vagom, miert kell mar mindenkinek egybol Cubase, azt meg hanghullamrol nem is hallott..

  • elnofx
    #344
    Üdv, stereo sávban felvett éneket vissza lehet valahogy alakítani mono sávvá?? (mert stereoban lett felvéve bal oldalon, aztán stereo flippel átmásoltam jobboldalra is, de most érdekesen szól, hol a bal, hol a jobb oldalon hallom jobban az éneket) Köszi!
  • stef666
    #343
    Már priviben elment tegnap előtt...
  • cubase5
    #342
    Stef... honlapodon fent van az SX3 oktató anyag... küld el neki a linket :P :)))
  • elnofx
    #341
    köszi szépen, esetleg azt meg tudnád mondani hogy waves-nél mi ennek az effektnek a neve?
  • erik10
    #340
    Effektek Között(dinamics vagy valami ilyesmi)Deesser.Válaszd az éneksávhoz effektként.Beállíthatod Hogy férfi vagy női énekes és a tompítás mértékét.Nem bonyolult.Hallgass a füledre.Vagy lehet találni kismillió Plugint erre a célra egy rakat presettel amit csak finomítani kell.(pld a waves effektek közt van egész jó,ha a cubase cucc nem megfelelő.)üdv.
  • elnofx
    #339
    Sziasztok, cubase-ben melyik az az effekt amelyikkel a vokálból a túlzott sz-betűket tudom "kikeverni"? +tudtok mondani hozzá jó beállítást?
  • stef666
    #338
    Na ja, ez aztán nagy segítség...
  • cubase5
    #337
    Persze :)

    #324 -es hozzászólásom :)
  • nemobf2
    #336
    Hello!

    tudna valaki segiteni Cubase xs 3 vagy 5 magyar oktató dvd ügyben? aki igen itt van msncim: [email protected]
  • Suri hun
    #335
    Köszi. Ja és beállítottam azt amit mondtál az asioba. Alapból azon a full duplexen volt de most átnyomtam a creativ asiora.
  • cubase5
    #334
    Audio menü >>> Process >>> Normalize. Ezzel a hangmintákat tudod normalizálni. Globálisan az audiósávot az Insers effektnek megadsz pl egy Maximizer-t vagy Compressor-t.
    A féderelésre meg EZT tudom ajánlani :)
  • Suri hun
    #333
    Hogy tudok audio sávokat normalizálni (értelemszerűen a Cubasebe)? Meg ha megvágok egy wavot, mert be szeretném loopolni és szeretném a wav elejét és végét fadelni, hogy ne pattanjon. Ezt hogy tudom megoldani?
  • SL
    #332
    Működik! Kösz szépen :]
  • Suri hun
    #331
    Szerintem jobb a videós változat. Főleg egy ilyen zenei programnál.