730
Steinberg Cubase
  • stef666
    #450
    Fasza kis progi az az FL, kár hogy nincs MAC-re, pedig bizony mondom, akkor megtanulnám...
  • SL
    #449
    azt hittem már hogy speedcore-t szerkesztel :D
  • somysal
    #448
    Az addig okés. De egy dallam felgyorsításánál szinte kivitelezhetetlen az amit szeretnék. FL-ben sikerült felhúzni 900-ra, jó emelkedéssel, majd egy gyors süllyedéssel akarom 10-re levinni és ott egy "robbanást". Nagyon jó hangzáskép, csak sajna ezt Cubase-ben még nem tudtam.
  • cubase5
    #447
    Hali.
    Miért nem elég a 300 BPM? 4/4-et átállítod 2/4-re vagy NEM negyedenként helyezed el az ütemeket hanem nyolcadonként. az már 600 BPM
  • somysal
    #446
    Lehet valahol magasabbra állítani a maximális sebességet, mint 300 bpm? Ha igen, hol?
  • stef666
    #445
    Meg kellene tudnod hogy mennyi Ram-ot fogad max. az alaplapod,,ha 64-bites rendszert teszel fel akkor annak 4 GB minimum dukál, viszont a 64-bites rendszernek vannak hátrányai is,(progihiány , crack problémák stb.- sebességre viszont mindenképp jobb mint a 32 Bites rendszer
  • elnofx
    #444
    Fel fogom rakni ezt a progit, amúgy szerinted a gépemre érdemes felraknom egy 64bit-es win7-et, vagy az még jobban belassítaná...
  • stef666
    #443
    Végül is érdemes előtte feltenni egy rendszermérő kis progit (Rainmeter), amin állandóan nyomon követheted a gép terhelését.Hamarabb kiderülhet hohy melyik részen kell fejleszteni.-A leírtakat okozhatja egyéb programösszeférhetetlenség, vagy más ,esetleg crack-hibákból adódó tényzők is szerepet játszhatnak. Anno én is zenéltem AMD Athlon 2.0 GHz,és 2 GB Ram-al bíró géppel, mondjuk akkoriban még a Nuendo 3 volt a spicc, azzal nem nagyon volt gondom azon sem.
  • elnofx
    #442
    sejtettem, hogy ez lesz a válasz akkor el kell kezdeni gyűjtögetni
  • stef666
    #441
    Igen. Cure2Quad 3,0GHz,+8 GB Ram...stb.......Win7 64bit.se árt..,mert ez a gép maximum az irodai alkalmazásokhoz való
  • elnofx
    #440
    Üdv, lenne egy kis problémám a Cubase 5-el kapcsolatosan...
    Íme:
    A serious problem has occurred: Please try to save your project under another ame and then restart Cubase5.exe. If this Problem Persists please contact Steinberg Technical Support with a description of what you do to create this problem, and the file C:\Program Files\Steinberg\Cubase 5\Cubase5.LOG

    Ezt általában akkor csinálja amikor már több Vst effektet használok és egyszerűen összeomlik az egész:S (core duo 2Ghz, 2Giga ram van a gepben)
    Valaki tud valami okosat ajánlani a hiba orvoslására? Köszi!
  • SL
    #439
    az Access Virus TI "kezelője"
  • somysal
    #438
    Brennan Heart miatt váltottam én is Cubase-re és pont e videót néztem. Milyen VST lehet még az a "piros karikás" amit használ? Sehol nem találok ilyen "kinézetűt".
  • SL
    #437
    igazad van
  • Ambient
    #436
  • Tetsuo
    #435
    Na, igy csinaljak a nagyok! Elhangzik benne egy buvos mondat, ami a lenyeg, persze ok is Cubase-t hasznalnak. ;D ;)
  • Tetsuo
    #434
    parts vagy events group? melyiket is?
  • Tetsuo
    #433
    Cubase hogy tud megnyitni .syx (MIDI SysEx uzenetek) fajlokat?
    Mert nekem sehogy sem sikerult..
  • cubase5
    #432
    Lehet hülyén hangzik, de mit ahogyan említetted is, mindenki kicsit másképp használja, ezért úgy jó ahogy használod és persze a felhasználási cél is meghatározza. :)
  • kav5
    #431
    Sziasztok!

    Cubase 5-öt használok. Side chain kompresszióval kapcsolatos kérdésem lenne.

    A beépített Compressort használom a célra, úgy hogy létrehozok egy FX sávot és arra helyezem a compressort. Majd erre az FX sávra küldöm pl a basszust és a lábdobot.

    Neten sok tutorial videot megnéztem ezzel kapcsolatban, de úgy láttam mindenki egy picit másképp csinálja.
    A kérdésem az, hogy ez a módszer jó e így?
    Mellékelek egy példát, hátha úgy jobban érthető:
  • queensryche
    #430
    Ezek szerint igen. Amúgy nem lehet tökéletesen pontosan belőni, még 70.147-es bpm-nél is összejön egy kis csúszás kb. 1 perc után. ( Csak 3 tizedesig lehet beírni az értékét. )Úgyhogy a fill loop helyett ebben az esetben egyszerűbb a repeat funkció, ugyanis ilyenkor bár marad egy hajszálnyi(nál is kisebb) szünet a minták között, ezt már nem lehet meghallani és végig pontos marad a metronóm.
  • somysal
    #429
    Akkor csak a sebességgel volt gond : )
  • queensryche
    #428
    Maradt a jó öreg 'sufni tunning': jól felnagyítottam és a tempót 70 helyett belőttem 70.148-ra. most úgy tűnik jó és a wav (!!) mintába sem kellett belerondítani ( kvantálni). Ennyit arról, hogy 70bpm-es.
    ( hivatalos DVD)
  • queensryche
    #427
    Húha, na...szóval: Ebben az esetben a Cubase osztásainak a mintához szabása lenne a megoldás. Bár arról fogalmam sincs, hogy mondjuk a dob és más vsti hogyan illeszkedne ehhez a módosított osztáshoz... a dobnál pl. vannak előre megírt loop-ok. Mondjuk Addictive Drums-nál lehet aktiválni, hogy a Cubase saját tempóját 'vegye fel' a loop beillesztéskor, remélem, ez Superiornál is lesz majd, még nem csekkoltam. Nade: Ezt a nyavalyás time warp ikont csak akkor tudom használni, ha aktíválom a tempo track-et.
    Szépen behúzom a minta végéhez az osztást, így nem 120, hanem 120,571 lesz a tempo, nagyszerű. De nekem 70bpm-es metronóm kell, nem 120,571-es! A tempót nem engedi váltani, csak he nem aktív a tempo track, akkor viszont a time warp-ot nem tudom használni... WTF??
  • Tetsuo
    #426
    A lenyeg, hogy nulla-atmenetnel vagd, utana tobb lehetoseg is van, hogy loopold, utemre. A barok elejet az utemvonalhoz igazitod, igy mrad egy kis szunet kozottuk v time warpolod, v a hangmintaba beillesztesz plusz hangot v szunetet.. ahogy illik a zenehez vagyis ahogy elkepzelted.
  • queensryche
    #425
    Amúgy ez megmagyarázza a 'pattanást' is, hiszen repeat vagy duplicate esetén a cubase osztásait veszi alapul, míg fill loopnál rögtön a minta végéhez illeszt.
  • queensryche
    #424
    Belenagyítottam és igen, a minta hossz a pöttyel rövidebb, mint a cubase osztás 70 bpm esetén. VISZONT! Ha nem loopolom, hanem csak repeat-elem, akkor halál pontos végig. Meg is mondom, miért: ha kellően belenagyítok, látszik, hogy nem pontosan a minta végéhez illeszti, hanem a cubase 70 bpm-es osztásaihoz - ami ugye egy hajszálnyival hosszabb, mint a minta hossza. Na ezért van az, hogy mondjuk a fill loop esetén 8. minta után már összejön annyi csúszás - hiszen itt nem a belső osztáshoz illeszt, hanem a minta végéhez - amit hallani a metronómon is. A time warpot még nyomkodom, mert nem tiszta....
  • somysal
    #423
    Sajnos nem csak ez van, de ez elég bosszantó. A többi annyira nem, mert arra én nem tudok rájönni : ). Egyébként, szerintem, a sebességet nem jól ismerte meg. Ha összeragasztod, akkor is látnod kell, hogy elmozdul-e. Szerintem nem kéne. Rövid szakaszon pár bmp nem mutatkozik meg, ezért gondolok a sebességre. Viszont ha másképp nem megy, hosszabbítsd meg a samplét, majd féderezd meg az elejét és a végét, úgy talán nem fog pattanni. De ez csak az én elképzelésem. A Time warp-ot még nem nagyon próbálgattam.
  • queensryche
    #422
    Cubase, question: A time warp dolgot még nem néztem meg, mert már megcsináltam a felvételt, de van most egy másik probléma, amire talán ez lehet a válasz.

    Adott egy full okés 70 bpm-es wav minta. Mittomén legyen 10 mp. Loopolni szeretném. Eddig okés. Ha simán egymás után másolom, akkor sajna nem 'folyik egybe', van egy pötty 'szakadás' a mintavégeknél. Sebaj, itt van a fill loop funkció, ami 'összesimítja' a mintákat, nade: a metronóm ebben az esetben egy idő után ( mondjuk 30-40 mp után) egy picit elkezd késni. ( Gondolom az 'összesimítás' egy picit közelebb húzza egymáshoz a mintákat) Ezt is a time warppal lehet megoldani?
  • queensryche
    #421
    Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb gondod vele :)
  • somysal
    #420
    Nektek is, vagy csak nekem csinálja? Ha hosszan nyomva tartom a bal egérgombbot (ritkább esetben a jobbat), akkor pár mp múlva megáll minden egy pillanatra, majd figyelmen kívül hagyja a kattintásomat és megy tovább minden... Ez kissé bosszantó, ha épp az EQ-t állítom live-ban. ... ?
  • queensryche
    #419
    Írd és mondd, 3 órát 'nyomkodtam', ha már nem tudtam aludni és mindkét probléma megoldva. A device port-ok aktiválása a VST connections menüben azért elég érdekes megoldás, tekintve, hogy csak itt lehet eredményesen módosítani, a device setup-ban nem, emellett egy 'default' new project indításnál mindig ezzel kell kezdeni ( próbáltam elmenteni, de nem jött össze), de már nem érdekel :)

    A Superior Drummer pedig...ááá. Ismeritek, amikor már 100 lehetőségből 100-at megnézel, aztán a végén kiderül, hogy van egy 101 is. :)


    Szóval végül is lehet így is C5-öt 'megfejteni', csak mocskosul sok idő és fejvakarás lesz. Ezt hívják tapasztalatgyűjtésnek?
  • queensryche
    #418
    Többszörösen x-akta kérdés jön:

    Cubase - new project - empty : az analóg inputok aktívak, tudok gitárt felvenni.

    Cubase - new projekt - default: az analóg inputok inaktívak és eddig nem jöttem rá miért.


    Eddig empty-t használtam, csakhogy pl. Larzz kollégától kaptam egy jó kis projekt fájlt, amiben olyan dobbeállítások vannak, amire nálam még mindig nem jöttem rá és ha ezzel a projektfájllal szeretnék elkezdeni dolgozni, természetesen az analóg inputok itt sem élnek...

    Bármilyen ötlet?

    Ha már szóba került, jöjjön egy másik talány: Miért nem látom a superior összes élő sávját a cubase keverőn, miért csak egy sztereó sávot?? Így természetesen audio mixdown-t sem tudok csinálni, mert nem bontja sávokra. ( Larzz projektfájlja valamiért jó - erre még nem jöttem rá)
  • queensryche
    #417
    Én ezt eddig grouppal oldottam meg.
  • queensryche
    #416
    Jó ez a link channel ötlet!
  • queensryche
    #415
    12 ropi lesz a C5 oktató DVD?? Ne már...
  • stef666
    #414
    Köszi! - remek megoldás, müködik.
  • somysal
    #413
    Köszi, akkor nem is próbálkozom. De később biztos lesz majd egy kiegészítés a Win7-hez, hogy működjenek a "registry-s dolgok".
  • cubase5
    #412
    Hali

    A keverőpultban kiválasztod a Ctrl gomb nyomva tartása mellett a csatornákat aztán jobb egérgomb és "Link Channel"
  • stef666
    #411
    Az érdekelne, hogyan lehet egyszerre több csatornán szinkronban mozgatni a fédereket a Cubaseban.