730
Steinberg Cubase
  • Krszti1160
    #490
    Azt hiszem, hogy meg van amire gondolsz. Holnap meg próbáljuk. Addig is köszönöm a segítséged :)
  • SL
    #489
    ja igen, vezérlőpultban a hangbeállításoknál van egy beállítás nem jut eszembe...
  • Krszti1160
    #488
    Hát most nem tudom el magyarázni, van ami megy be be a számítógépbe a hang kártyánál, az alsó 8 lyukas a felső 7 (incses vagy milyen) és azt be illesztettük.A szintibe pedig az OUT-ba lett beillesztve. És akkor sem szólt . A számítógép nem jelzett semmit sem...
  • SL
    #487
    esetleg próbálkozzatok a bemeneti beállításoknál mást nem tudok mert én midi billt használok nekem csak egy usbből áll.
  • Krszti1160
    #486
    Nincs a szintetizátoron USB Valami más program vagy leírást nem tudsz mondani? :S
  • SL
    #485
    usb csatlakozás nincs rajta véletlenül?
  • Krszti1160
    #484
    Sziasztok. A Bátyámnak van egy Korg Pa 50-es szintije...
    Vettünk egy MIDI kábelt, be lett szerelve (minden a helyén van) és a számítógépen nem akar meg szólalni. Próbáltuk Cubase-val Flstudióval s nem akar szólni amit játszik rajta.... Szerintetek mi lehet a gond, és van-e erre megoldás? Üdv Krisz.
  • aimbug
    #483
    vazze hogy nem vettem észre
  • erik10
    #482
    igaz
  • Tetsuo
    #481
    A sample editor mindig is nehezkes volt nekem.. pl
    1. ha az audio event-en kivuli resz nem kell nekem (takarekossag miatt kivagnam) ill ha az event elott es utan 2-2 masodperces fajlt szeretnek csak.. akkor hogy azt hogy tudom leggyorsabban megcsinalni?

    2. amikor masolok eventeket, megkerdezi, hogy uj verziot akarok-e (igen).. de en a mintabol is akarok uj verziot, vagyis mindig ugyanazt a mintat hasznalja ill az ugyanazt a mintat hasznalo eventek eseten a sample editor mindig az elozo event beallitasaival jon be, de en kulon akarok minden eventhez sajat nezetet a sample editorban. Ez lehetseges?

    Koszonom.
  • stef666
    #480
    Ha nem hangszereled megfelelően a sávokat akkor úgy sem lesz még csak hasonló sem az eredetihez. A hangszerkészleted meg szerintem nem áll olyan szinten, hogy bármelyik profi előadót még csak a megközelítés szintjén is utánozi tudnál, ..Az mp3-as minőségről meg jobb ha nem is beszélünk, mivel az nem stódiószínvonalú kategória, maximum zenebohócok használják...
  • Tetsuo
    #479
    Mar van ilyen, foleg popularis zenekkel mukodik. ;) Torrent..
  • Tetsuo
    #478
    :DD
  • TibiBp
    #477
    Köszike de így nem jutottam előbbre nincs valami leírás véletlen tallonba ???
  • erik10
    #476
    Tök egyszerű:pár év alatt megtanulod jól kezelni a progit,újabb pár év alatt megtanulsz hangszerelni meg vst hangszereket kezelni,újabb pár év alatt kitanulod a meszterelés trükkjeit,aztán kimented mp3ba és ha nagyon ügyes vagy még jobban is fog szólni mint az eredeti.Ennyi az egész.
    Ha ez túl bonyolult akkor marad a szabvány midi hangszerelés....ami nem szól túl "normálisan"(De lehet hogy eljön majd az az idő amikor csak bekell mondani a számcímet meg előadót,azt kidobja a megcsinált készterméket mp3ba.Sose lehet tudni.)
  • TibiBp
    #475
    Haliho mindenkinek!
    Hatalmas kérésem lenne nem boldogulok a cubase sx 3-al amit szeretnék kérni tőletek az 1 kis info hogy hogyan kell egy midiben kicserélni a hangszereket úgy hogy az úgy szóljon mint ha rendes mp3 lenne pl: hogy a dob normáliosan szóljon stb stb stb. aztán elmenteni az egészet mp3 ban
    az a lényeg hogy vannak bizonyos zenék alapjai midiben namost úgy szeretném megcsinálni őket hogy normálisan szóljanak mp3 ban úgy hallottam valakitől hogy meg lehet csinálni hogy az eredeti alaphoz megszóllalásig hasonlóan fog szólni.Aki tudja hogyan kell legyen szives kicsit szájbarágósan leirni nekem sajnos kezdő vagyok és eddig nem sikerült megoldanom a dolgot.Előre is köszike Tibi (cubase sx 3 mam van magyarítva)
  • somysal
    #474
    Lehet bekapcsoltad a Virtual Keybord-ot. Akkor billentyű leütésnek akarná venni. Más okát egyenlőre én még nem tudom, hogy lenne. (hozzáteszem, kezdő vagyok Cubase terén, nemrég álltam át) : )
  • aimbug
    #473
    amúgy srácok bocs már a hülye kérdésért régebben már olvastam valahol de nem találom. miért nem reagál cubase 5 a gyorsgombokra (pl f3 mixer...) eddig nem volt ilyen problémám és a napokban jött elő
  • stef666
    #472
    Köszi. Így már értem, és ha mindenképp ezt a ST-t akarja használni, akkor tényleg jó megoldás.
  • cubase5
    #471
    Senki nem állította, hogy nagy mutatvány. :) Külön akarja keverni a hangszíneket... ennyi. Így lehet megoldani. Ha VST instrument sávból alkalmazod az opciót, akkor annyi hangszer lesz megnyitva amennyi sáv van.
  • stef666
    #470
    Most ezt nem egészen értem...az ADM hányszor lesz megnyitva ebben az esetben?- Mert ha minden MIDI sávhoz újra megnyitom a hangszert akkor az nem nagy mutatvány...
  • aimbug
    #469
    thx ez nagyon jól jött. Azért beprobálom battery3-at is :)
  • Tetsuo
    #468
    Ezt nem is tudtam.
  • cubase5
    #467
    Ha kivan jelölve a szerkesztett midipart vagy midipartok, a "MIDI" menüből választ a "Dissolve Part" opciót. Ezzel minden egyes hangot külön partokba szed, külön sávokba egymás alatt. Érdemes VST instrument sávot használni mert ebben az esetben automatikusan hozzárendeli a vst hangszert is és a használt hangszínt is. Így külön kezelheted a hangerőket vagy akár effektezheted, vagy kompresszálhatod sávonként. Midi sáv esetén az opció használatakor midisávokat rendel hozzá a vst hangszerrel együtt, viszont ebben az esetben továbbra is globálisan effektezheted a hangszíneket.
  • stef666
    #466
    Az ADM nem Multi-Out-os , tehát nem fog menni a külön sávokra bontás. Használj Battery3-at, azzal könnyedén megoldható a multitimbral...
  • aimbug
    #465
    Sziasztok!
    audiorealism drum machine névre hallgato vsti-t szeretném használni de van 1 olyan problémám hogy mikor elkészítem benne az ütemet azt nem tudom külön sávokra szétbontani (kick,snare...) szóval azt szeretném hogy ami ütemet a vstiben összeraktam, azt cubaseben is megszólaljon de viszont ott már nem egyszerre hanem külön külön lehessen a hangokat kezelni.(mint pls groove agentben) sry ha kicsit érthetetlenül írtam de remélem azért valaki megérti és segít 1 kicsit :)
  • stef666
    #464
    Nekem volt egy pár...(E-MU Proteus2, KORG M1, Roland D-110), de eladtam mindet, mert nem láttam semmi értelmét babrálni velük, semmi különlegeset nem találtam a hangjukban, a kezelésük pedig elég macerás.
    Az igazán jó vasak nem a hobby-szintü studiókba valók, vagyis nem az azt az árkegóriát képviselik amit érdemes lenne kiadni egy otthoni produkció megalkotásához.- Ezen felül jártam jó néhány itteni stódióban ahol szintén nem tartanak már vasakat, hanem inkább a softok háttérkiszolgálóira helyezik a hangsúlyt, spéci hangkarikkal, mikrofon pre-ampokkal, mixerekkel, méreg drága stúdiómonitorokkal megtűzdelve.
  • Tetsuo
    #463
    Vki probalkozik vasakkal (nem VST-kkel) zenelni, rajtam kivul?
  • Tetsuo
    #462
    Na ok, ezzel egyet ertek.
    Csak kicst visszas, hogy nagyban megy itt a warez es bla-bla..
    Mint irtam en megvettem volna, de mar itt a konyv, ami nagyon jo. ;)
    De biztos vagyok abbban is, hogy aki megveszi a DVDt az jol jar es nagyon hamar megtanulja hasznalni a Cubase-t.
  • queensryche
    #461
    Egyetértek veletek, tényleg dicséret illeti a készítőket és respekt, mert egyértelmű, hogy ebből nem fognak meggazdagodni. Mindemellett nekem akkor is sok ez az ár, ez pedig nyilván egyéni anyagi helyzet kérdése. Nagyon off téma, de én mondjuk azt sem tudom ép ésszel felfogni, hogy hogyan kerülhet egy bérlet több mint 9000 forintba ilyen minimálbérek mellett. Szóval nekem elsősorban az aránytalansággal van bajom, de úgysem tehetek ellene semmit. Megmondom őszintén én 10 ezer alá vártam az árat.
  • cubase5
    #460
    ez :)
  • somysal
    #459
    És melyik a Te oldalad? Szívesen meglátogatnám : )
  • stef666
    #458
    Hogy ki kinek akar jót azt azért nem lehet tudni, szerintem inkább a pénz motivál napjainkban mindenkit, nem a jószándék. Viszont azzal hogy "magyarok csinálják". azzal egyetértek hogy ne húzzuk le egymást.- más kérdés hogy nem igen főállásban csinálják az oktatót..., de ez most mellékes.- A külföldiek meg nem érdekelnek, eléggé kirabolták már hazánkat, jobb ha befogják...egyáltalán nem kell lelkiismeretfurdalásnak lennie senkinek miattuk.
  • cubase5
    #457
    A szoftver dolog kicsit másabb.... az nemzetközi mondjuk jelen esetben a Cubase 5 re gondolok. Tehát a C5 magyar eladási piaca kb 0,01%-kot tesz ki. Az oktató anyag meg olyan emberek készítik akik nekünk akarnak jót, meg gondolom pénzt is akarnak vele keresni :)))Ha annyit eladnának az oktatóanyagból mit amennyi Cubase 5-t nemzetközi piacon akkor én is szarnék rá és ingyen szedném le. Ha megnézed a szavazást amit kiraktak kb 100 embert érdekelt. Ha azok az emberke meg is veszik akik szavaztak akkor is csak 1,3 millió bevételük lesz. 1 éves munkára és nem tom hányan csinálják. és persze van kiadás is. Tehát akár hogyan nézem a dolgot kurvára nem a pénzért csinálják mert szerintem nagy rábaszás az egész nekik. Én megveszem az tuti!!!
  • cubase5
    #456
    Miért is kéne elítélnem magam? Nekem gyári dobozos Cubase 5-m van :P meg van sx3 meg cubase 4 is :) az hogy megosztom a törtverziót meg letölthető az oldalról amit csináltam, csak azoknak az emberkéknek segítek akik egyébként is letöltenék. akkor minek szenvedjenek torrentről meg rapidról stb? :)
  • Tetsuo
    #455
    Ez a nezopont ervenyes lehet a szoftverre is. ;) De akkor magadat is el kell, hogy iteld. :D
    Az aron nem lehet vitatkozni, ennyi, ennyi, kesz. En is megvettem volna es biztos nagyon hasznos, hogy valos peldan keresztul mutatjak be a dolgokat, igy megoldva sok-sok valos problemat, amit talan egy elmeleti konyv nem old meg.
    De en mar nem birtam varni..
    A konyvnek is van sajat pozitiv tulajdonsaga, pl barhol olvashatod..
  • cubase5
    #454
    Hát igen... már nagyon elhúzódik a cubase 5 oktató dvd, de nyilván megvan az oka. Könyvet én is használtam annó máshoz, de csomószor volt olyan, hogy a könyvben szereplő kép nem az volt amit én láttam és csomószor nem tudtam megfejteni könyvből sem. Videóban megszerkesztett oktató dvd ilyen szempontból magason veri a könyvek értékét... szerintem. Az hogy mennyi az ára aszem 13e forint lesz vagy ilyesmi. Ez is nézőpont kérdése hogy drága e. Ha valóban több mint 5 óra anyag lesz rajta, mit ahogyan ígérték, akkor nem sok a 13e forint érte. Egy mozi jegy ára is 2500 forint és kapsz érte 2 órás filmet amit 1x megnézhetsz nagy kivetítőn. Ebbe az esetben 5 órát kapsz amit bármikor megnézhetsz, és ráadásul a megszerzett tudással nagyobb élményt nyújt mint egy mozi film vagy 2 mozi film. Ha 30e forintba kerülne az oktató anyag akkor is megvásárolnám. Szerintem az sem sok érte. A másik dolog meg már csak azért is megveszem hogy azokat az embereket támogassam amiért belemertek vágni egy ilyen oktató anyag elkészítésébe. És azokat az embereket maximálisan elítélem akik ingyen letöltik majd. Szal ennyi a véleményem az oktató anyaggal kapcsolatosan.
  • queensryche
    #453
    Szerintem is borsosra sikeredett, pedig engem érdekelne - gondolom nem vagyok vele egyedül. Zenét nem ír helyettem, de az tuti, hogy megfelezi ( ha épp nem megtizedeli) azt az időt, amit 'nyomkod a hülyegyerek'.
  • Tetsuo
    #452
    Megvettem a Cubase 5 konyvet..
    Simon Millward - Fast Guide to Cubase 5

    Eleg jonak tunik.. ezt forditjak le magyarra eppen, vhol lehet mar rendelni..

    Az oktato-DVD szerintem tul draga es kerdes, mikor jelenik meg.. csak huzzak, huzzak, foleg a 2. resz.. majd ha lesz Cubase 6 ;)
  • SL
    #451
    neeeee :D