730
Steinberg Cubase
  • Impi
    #530
    - Mennyibe kerül a Cubase 5 Oktató DVD?
    - Az oktatóanyag ára bruttó 13.900 Ft.

    - Árban van különbség az asztali és a multimédiás DVD között?
    - Mindkét verzió ugyanannyiba fog kerülni. A DVD Videó verzióra még várni kell.

    - Külföldre is rendelhetem a DVD-ket?
    - Igen, de ez esetben csak előreutalással lehet vásárolni. A rendelésből ez kiderül és felvesszük veled a kapcsolatot a további egyszerű teendőkért.
  • Tetsuo
    #529
    Szerintem sem. Aki ilyen megszallott.. :)

    En is gratulalok a forditocsapatnak ill az alkotoknak!
  • stef666
    #528
    Szerintem neked semmi újat nem fog tudni mutatni, - az árát nem is láttam sehol...
  • cubase5
    #527
    HEHE.... benne vagyok az első 10 megrendelőbe és kapom a 30 perces ajándék telefonos segítséget ... :) már vissza jeleztek. Tök jó fejek :) Ez úton is GRATULA a csapatnak :)
  • cubase5
    #526
    Hihetetlen, de igaz!!! :) Rendelhető a Cubase 5 oktató DVD :) Remélem pár nap alatt megkapom :)
  • somysal
    #525
    Nem vagyok hangmérnök, de régen sok zenét masztereltem, FL-lel... Állítások szerint nem rosszul. Viszont már nem akarok FL-ezni, mert a Cubase-ben találtam meg azt, amit kerestem. Még ha nehezebb is. Azért írtam a sample-kre, hogy kitűnő minőségek, de ha pl már együtt szól 0-n egy kick és egy recés lead, akkor néha a lead recseg. Tisztában vagyok a legtöbb fogalommal és hogy a samplenek van egy adott hangereje, de ez akkor is halk és hiába teszek bármit, ha már 1 dB-t is ráhúzok, elkezd torzítani. Tudom, hogy érdemes "szűz fülre" bízni a masztert, de a "maszter" dolgot most nem úgy értettem. Fogalmazhatnám úgy, hogy ez egy ideiglenes hangkép, ami még átrendezésre kerül (szebb clap, más lead, meg ilyesmi). De a lényeg akkor, hogy érdemes beruháznom egy "komolyabb" hangkártyára. Köszi a segítséget és a tanácsot!
  • Tetsuo
    #524
    A Cubase mar csak ilyen, kell neki a hangkarid osszes molekulaja! :D
    A Mediabayben v a Poolban is bele tudsz hallgatni a fajlokba.
  • Balumann
    #523
    Ez az én első próbálkozásom, bár erősen gondolkodtam hogy feltöltsem. Ebben még igazából csak felimprovizáltam valamit, hogy tudjam tesztelgetni.
    Mostmár viszont sikerült beállítani a felvételkor a metronómot (és értem hogy lehet azt menet közben is megváltoztatni), a midi kvantálást is megértettem, stb. Ez még egyébként csak a HALionOne VSTi-vel van.
  • Tetsuo
    #522
    De minek "maszterelted"? Hangmernok vagy v mi?
    Maszterelted, de meg nem a vegleges zene? Nem ertem.

    A legjobb, ha te irod a zenedet, amit fejlesztesz szep lassan.. de a masztert studiora bizod.

    Egy hangkari nem emeli a fajlok hangerejet, bar minoseg szempontjabol nagy elorelepes lenne egy normalis hangkari azt integralthoz kepest.

    Nehany kulcsszo, aminek utana kell, hogy nezz: (hangero)dinamika, decibel, normalizalas, kompresszor (komprimalas), Loudness War.
    Eloszor feluletesen, majd melyen bele kell asnod magad a temaba.. egyszercsak nem lesz ilyen problemad.
    Olyan nincs, hogy kapcsold be a titkos kapcsolot vagy allitsd at a threshold erteket -17re..
  • Balumann
    #521
    Annyira nem tűnik halknak, én amúgy ilyen esetekben az Adobe Auditiont szoktam elindítani, és akkor normalizálni -1 dB -re.
  • Balumann
    #520
    Nah én is ismét nekikezdtem, elkezdtem kipróbálgatni a hangszereket, össze is dobtam már 1-2 felvételt (elég bénák még, de próbálkozok). 5.1 -es Cubase -t töltöttem és tettem fel, nekem eddig nagyon tetszik. Korábban XP-n próbálkoztam, most 64 bites win7 -en, szerencsére gond nélkül felismerte a midimet is, habár az alap asio kimenettel ilyen 1-2 másodperc késésem volt, aztán rákerestem, föltelepítettem egy másikat (valami asio v2), és mostmár tökéletes. VSTi -knek HALionOne -t, Edirol orchestral -t és Absynth -et próbálom most, esetleg tudtok ajánlani még?

    Egyébként a Cubasenek miért kell lefoglalnia a hangkártyát teljesen, ha megy a cubase nem tudok semmi mással hangot lejátszani, pl. gyorsan megnézni a lejátszómmal, hogy miket tudok így beletenni :@
  • somysal
    #519
    Szerintetek ... van egy zeném, amit Cubase 5-ben hegesztettem össze, a legjobb tudásom szerint (persze még nem a végleges hangszerelés és hangszínek). Minden épp a határon mozog, hangerő szerint, nem villan fel egy helyen sem a "Clip". Viszont nagyon halk az egész zene. Ha már emelnék a hangerőn, torzítana, elég rendesen. Mutatok belőle egy részt, amit már masztereltem, de még nem a végleges kép a zenéről. http://www.4shared.com/audio/DeQa7TcA/Gyeremr_-_Output_-_Stereo_Out.html

    Ezen szerintetek segítene egy E-Mu 1212M? Mármint eltudnék vele érni jelentős hangerő növekedést? Mert másra már nem tudok gondolni. Sokan ezekből a sample-kből dolgoznak és jóval hangosabb az övék. Mondjuk integrált a hangkártyám... Szóval?
  • cubase5
    #518
    Hát... Nuendo-s dizájnt kezdi felvenni... ami nekem nem igazán jön be :(... illetve az ablakok dinamikusabban nyílnak meg. Gombok dizájnja is változott, más betűtípusok... ennyit egyenlőre látványból. funkciókban majd tesztelem pár nap alatt...
  • cubase5
    #517
    Igen, én is kaptam hírlevelet....
  • cubase5
    #516
    Most töltöm lefelé.... :)
  • Tetsuo
    #515
    Cubase 5.5 tapasztalatok? A 6-os meg gondolom jovore jon.
  • stef666
    #514
    Még 2 hét,..nekem azt írták.
  • cubase5
    #513
    Nocsak.. Elkészült a CUBASE 5 Oktató cuccos???? .. :))) joutube-n azt írta aki feltöltötte a demó videókat. Bár még hírlevelet nem kaptam.
  • SL
    #512
    már közben tárgytalan mert megoldottam WaveLab-al.
  • SL
    #511
    Sziasztok!

    A Cubase-ben hol kell beállítani a sztereó keverőt felvételre? Mert egy oldalról felakarok venni egy hang anyagot.
  • sanya01
    #510
    Köszi! Volt már vagy 15-20 szinti a kezem alatt (illetve az asztalomon) de egyáltalán nem érzem kommerszenek a snow-t. Anno még rack xl is ketyegett nálam de ügyes kis szerkezet ez...:))
    Szóval a problem:
    snow oldalról: a kontroll pluginban nem tudom a gyárilag kisztott automatizációt felülírni. Ha a C5 qick kontrollban betanítok egy potit a PCR-M50-esnek akkor együtt használja a kettő tovább.
    Ha a snow-t 4 midi sávon használom akkor hogyan tudom a C5-ben valóban 4felé küldeni és sávonként effektezni? bal oldalt az audio insertben az első sávra kijelölök egy reverbet akkor mindegyikre ráteszi.
    Hirtelen ennyi, aztán jön még kérdés...:)))
    előre is köszi!
  • Tetsuo
    #509
    A Virus TI nem egy kulonlegesseg, sok trance-es studioban megtalalhato, bar szerintem a regebbi Virusok hangja jobb volt.
    Ezeknek olyan tipikus kommersz hangjuk van, bar ez szubj velemeny, de abban biztos vagyok, hogy ki lehet hozni extrem dolgokat is a tweakkel, ha ugyes/kreativ az ember. ;)

  • cubase5
    #508
    Rengeteg konfiguráció létezik, szerintem kicsi az esélye hogy itt közölünk pont ilyet használna. Azért írd le a problémád, hátha egy általános probléma és tudunk használható tanácsod adni :)
  • sanya01
    #507
    Sziasztok!
    Cubase5 és TI Snow párost hasnálok.
    Vannak kisebb-nagyobb problémáim és szeretném megoldani mert lassan lecsupaszítja az idegvégződéseimet...
    Valaki dolgozik ezzel a párossal?
    üdv,
    sanya
  • cubase5
    #506
    Én egy CASIO őskövülettel vezéreltem annó a Cubase-t SB AWE64 hangkari Game/Midi soros porton. Vettem méreg drága sorosport >>> MIDI (DIN) kábelt. Nekem egyből ment és látta a Cubase! Cubase VST32-t használtam akkoriba és még Cubase SX1-el is használtam SB Live-n keresztül.
  • cubase5
    #505
    Elméleti síkon ugyan az és a gyakorlati megvalósítás is azonos :)
  • SL
    #504
    hát de az nem olyan :D
  • stef666
    #503
    Csináld meg az adott tuto alapján, misem egyszerübb..
  • SL
    #502
    nem jól fogalmaztam meg tehát ilyesmit szeretnék megoldani csak külön tracken.
  • stef666
    #501
    Milyen az a cutoff drummap, drummapról már hallottam a cubaseban, de erről a fajtáról még nem...
  • SL
    #500
    senki? :D
  • queensryche
    #499
    Kjubézesek! :)

    Előállt a szokásos 'oldjuk meg a helyzetet valahogy' probléma.
    Van egy felvett gitárjelem, insert-en pedig egy olyan effekt, amit egyébként pedállal szabályoznék, ha vassal oldanám meg a feladatot.
    A pluginnak természetesen van auto és manual módja, de ez utóbbit felvétel közben nem tudom kezelni, csak utólag, arról ugye nem is beszélve, hogy a felvett jelre úgysem kerülne rá, hiszen az alapból nem tartalmazza, csak a nyers jelet. Az auto mód túl szögletes, így arra gondoltam, fel kéne valahogy venni az effektezett jelet úgy, hogy közben én manuálisan ( egérrel, vagy billentyűzettel) vezérlem az effektet a 'pedal' módnak köszönhetően. Na most ezt meg lehet csinálni?
    Tehát megadni a cubase-nek, hogy az egyik sávra felvett jelet valahogy úgy beküldeni, hogy fel lehessen venni egy másik audió sávra. Én még ilyet nem csináltam, fingom nincs, hogy elehet e és ha igen, hogyan?
  • SL
    #498
    Helló mindenki!

    lenne egy kérdésem: hogyan tudok létrehozni egy cutoff drum map-ot?
  • somysal
    #497
    Már megint nem megy... De már sehogy, semmilyen emulátorral nem tudom életre kelteni. Még mindig azt írja ki, hogy kevés a hely az exportáláskor. Újratelepítettem, feltettem az 5.12-t is, de semmi. Mi lehet a gond?...
  • somysal
    #496
    Már sikerült ( :
  • somysal
    #495
    Skacok! Mi lehet a problem? Most telepítettem újra a Cubase 5-öt, a rendszerrel együtt és most menteni próbáltam volna, wav-ba, de sikertelenül, mert: Not enough space on dic avalible for export! üzenetet kaptam (van hely a winyón). 5.2-es frissítés van fent most, lehet az váltotta ki? Mert újratelepítés előtt jó volt. (bár a sima 5-el nem próbálkoztam mentéssel, egyből feltettem az 5.2-t) Vagy mi is kell még hozzá, hogy "működjön" a sötét warzió?
  • stef666
    #494
    XP alatt még ment, de WIN7-el nem tudom hogy üzemképes-e ez a fajta midi-rendszer, végül is sok mindent kipróbáltak már és nem jött össze,lehet hogy a midi kábel bekötésével van a gond(ugye az 5 -ös DIN-t át kell alakítani a portbemenet csatlakozójára, azon meg van 15 láb...), okosabbat sajnos én se tudok mondani...
  • Tetsuo
    #493
    azert annak is kene mukodnie.. nem?
  • stef666
    #492
    Gondolom alaplapi hangkarival próbálkozik meg a régi soros midi bemenettel,...előbb kell venni egy normális hangkarit, egyébként felesleges vele küszködni.
  • Tetsuo
    #491
    Ha a szamitogeppel akarod vezerelni, akkor a hangkari (vagy a MIDI inteface) MIDI-OUT-ba kell dugni a MIDI-kabelt, a szintinel pedig a MIDI-IN-be.
    Egy masik kabelt pedig pont forditva ahhoz, hogy felvehesd a (billentyu)jatekodat MIDI-uzenetek sorozatakent.
    Tehat a legjobb, ha mindketto kabelt hasznalod.
    A MIDI az DIN-csatlakozos.

    A hangot pedig ugy tudod rogziteni, ha a Korg hang OUT-jat osszekotod a hangkari hang IN-jevel, ezek altalaban JACK-aljzatok.
    A hangkariban is es a zeneszerkeszto programban is be kell allitani hogy kulso hangforrasod van, ill MIDI. Ez hangkaritol es programtol fugg, mit, hogyan.

    Pontosabban is leirhatnad az esetet.. ;)