730
Steinberg Cubase
  • stef666
    #570
    Véletlenül nem SX3-at futtatsz Win7-en, mert akkor csoda hogy egyáltalán felment..
  • Bedobos
    #569
    Másik hasonló kérdés :) Milyen oka lehet hogy, bounce-olás helyett semmit se csinál...
  • Bedobos
    #568
    Természetesen kijelöltem, meg már használtam régebben...
    Úgy is kérdezhetném, hogy ismert-e valami hiba, ami miatt nem megy a midi windowson???
  • stef666
    #567
    Ki kell jelölni a midi sávhoz a keyboardot, mint midi bemenet...
  • Bedobos
    #566
    Sziasztiok, következő problémában tudna valaki segíteni?
    MIDI in Activity jelzi a midis billentyűt, de nem tudom sehogy se vsti-re routeolni. Csinálok egy midi channelt, beállítom a vsti-t, és nem szól. Régebben mint ha ez igy ment volna.... (sx3) A device setup, Windows MIDI alatt látszik a hangkártya midi inje (bár ez lehet hogy az aljzat?) és aktiv.
  • cubase5
    #565
    Hoppáááá.... www.cubaseoktato.hu oldalon olvasom BERGENDY véleményét az oktató DVD-ről. Hát ez nagyon komoly :))) ... Ha esetleg valaki nem tudná ki BERGENDY klikk
  • cubase5
    #564
    Na hali emberek :) Aszem nem olvasgatom át az eddig írtakat :) (vége a nyaralásnak). Szerintem felesleges százezreket konfigra költeni. És felesleges 826 magos processzort vásárolni. Inkább egy ütős hangkártya a megoldás. Gondolom GAME fanok az illetők :))) Nekem E8400 procim van 4 Gb ram, Asus P5Q alaplap... RME hangkártya (6ms latency-vel) ati HD 2400 videó :)))) és nem tudom 100% ra terhelni. A legkomolyabb projektem is 70% terheli.

    Látom van már cicánk.. 2 is :)))

    Nekem volt egy NORD Lead2, de el kellett adnom anyagiak miatt. Soha nem fog úgy szólni egy VST mint egy VAS :) Bár meg kell hagyni, hogy a Spectrasonic cuccai elgondolkodtatóak :)))
    Néhány gondolat: Waves Mercury pack nem igazán megy win7 x64-en. A Cubase 5.5.1 x64 fel sem ismeri, az x32 verzióban pedig töredékét ismeri fel az effekteknek.

    Azt nem tudom hogy mi a különbség win7 x32 és win7 x64 között mert még win7 x32 nem volt a gépemen. Viszont azt bátran mondhatom, hogy xp és win7 x64-et nem lehet egy napon említeni. Sokkal gyorsabb a win7, sokkal több energy marad a gépben, és nem akad ki ha egyszerre nyóc dolgot csinálok :) szal messzemenően jobb a win7 mint az xp. A driverekkel még akadnak szopások, de ez is csak a régi cuccokra jelenező. Megismertem pár MAC-kos emberkét... és eszmefuttatásunk végeredményképpen az a véleményem, hogy a MAC sem megbízhatóbb mint egy win7 el ellátott PC. Pláne mióta a MAC-kek is intel alapúak. Jaaaa... Iphone egy remek cucc :) volt időm szórakozni vele a nyáron:) bár párszor lefagyott... meg néha nem lehet felvenni a ha csörög... de amúgy tök jó :)))) fain rajta az NFS meg a Prince of persia :)))
  • stef666
    #563
    Volt egy pár vasam,(Korg-M1, E-MU Proteus 2, Roland D-110,E-Mu Orbit,) de szerencsésen megszabadultam tőlük, sokkal jobb a softokkal szerkeszteni.- A hangszerelésnél mindenképp előnyösebb a soft, ...live-ban meg nem akarok fellépni
  • Tetsuo
    #562
    Szerintem itt mindenki kezdo allapotban van :)
    Stef mar sok zenet irhatott, de nem hiszem, hogy tobbmillas szintiparkja van ;)
    Azt gondoltam, te nem csak VST-vel nyomod..
  • SL
    #561
    oh egy 4200es 2magos athlon, 5gb ddr2 meg egy midibill ennyi :D:D szóval még kezdő állapotban vagyok :D
  • Tetsuo
    #560
    Milyen setupod van most? Van vmi hangszer, sampler v ilyesmi?
  • SL
    #559
    én is i5 gépet akarok majd idővel :D
  • Tetsuo
    #558
    Nem olcso persze, de egy mai gepben, ha Intel alapu, akkor az i5 atlagos szerintem. AMD-nel is atlagos -uj gep eseten- a 4magos proci.. hamarosan a 6 mag is az lesz.
    A DSP kartya miatt viszont annyira nem is lenyeges a proci teljesitmeny, kivancsi leszek ra, meg soha nem hasznaltam. :)
    Egy Blofeld szintim van es egy Machinedrum dobgepem, amiket az Echora kotok ra.
  • SL
    #557
    átlagos i5
  • Tetsuo
    #556
    Atlagos gep, i5 760-as procival, Echo PCI-os hangkari, meg UAD2 DSP.. fincsi lesz remelem. ;)
  • Tetsuo
    #555
    Ez miaszar?! Torolje ma vki!
  • SL
    #554
  • MatchDiabolo
    #553
  • SL
    #552
    amúgy milyen konfigod lesz?
  • Tetsuo
    #551
    :) Ezt vagom, #547-bol.
  • SL
    #550
    az a lényeg, hogy 32bites a Cubase attól nem fog 64biten dolgozni a VST.
  • Tetsuo
    #549
    Meg egy honap kb, aztan zenelhetek.. :) Uj szamitogep, hangkari, minden! :)
  • Tetsuo
    #548
    OK koszi. Tehat azon kivul, hogy tobb memot tudna hasznalni, nincs egyeb lenyeges kulonbseg.. koszi.
  • stef666
    #547
    Nem fognak 64 biten dolgozni ,mivel a host maga 32 bit-en fut, és annak csak egy al-programja a benne futó effect, hangszer stb.- egyébként nem sokat nyom a latba hogy 64-es vagy 32 -es a win, ez inkább csak megalomániából jó, zeneileg nincs értelme.
  • SL
    #546
    persze
  • Tetsuo
    #545
    Kerdes: Ha a W7 64 bites, a Cubase 32, a plug-inek attol meg mehetnek 64biten? :)
  • Tetsuo
    #544
    Hat en meg ilyet nem tapasztaltam.. a bitrata konvertalva es ditherezve lett?
  • stef666
    #543
    Igen , ez érdekes, nekem is volt régebben ilyen az SX3-ban...
  • esgerus
    #542
    Sziasztok!
    Következő kérdésem lenne: (Bocs, ha már volt hasonló)
    Exportáltam egy masterelt muzsikát párszor, de mindig ugyanannál a résznél ugrik egyet, mitől lehet?
    Cubaseben nem hallatszik semmi, külön-külön a sávoknál sem.
    Köszi szépen előre is!
  • Tetsuo
    #541
    Azt tudja vki, hogy 64bites Win7-en fut rendesen ez a fajta Cubase?
    Privat johet..
  • queensryche
    #540
    Hi Cubase! A VST topikban leírtam egy eq-val kapcsolatos problémámat, ha van ötleted, írd le légy szíves. Köszi.
  • Impi
    #539
    Szia :)
    Vegyük meg közösen, ha gondolod.
  • queensryche
    #538
    A pofám leszakad, de sajnálok rá ennyi pénzt, pedig tényleg qrva jó lehet.
  • cubase5
    #537
    Ha egy funkcióba belekezd, akkor azon az összes létező gombot elmondja hogy mi-micsoda. Az utószóban elmondja hogy mi lesz a második részen (több mint 45 videó). Akárhogy nézem az is lesz legalább 4 óra hossza. Érezhető, hogy egy komplett anyag akart lenni, csak baromi sok az anyag. Nincs pl 5.1 keverésről szó, studio room-ról,kottaszerkesztésről, key commands, offline processing. Csomó minden kimaradt, de ahogyan nézem inkább a specifikus dolgok maradtak le. Be kell vallanom, hogy pár fogást Én is tanultam már belőle :) (meg is lepődtem ezen) :))))))
  • Tetsuo
    #536
    Ez csak az elso resz. Szerinted mennyire "mély" ill mennyire alap?
  • cubase5
    #535
    Megkaptam az oktató DVD-t. Abszolút professzionális!!! Le a kalappal!!! És ami a legdurvább, hogy 1 ember csinálta az egészet szinte:). Mindenkéinek ajánlom, egyértelmű, és nagyon jól használható zeneszerkesztés közben. Csak jót tudok mondani róla. Aki tehet vásárolja meg :) Bár még a felét sem láttam :) borzasztó sok anyag :) Valaki megvette már rajtam kívűl? Vélemény esetleg? :)
  • stef666
    #534
    Remek lett gratulálok, csak így tovább. Nekem tetszik.
  • kreep
    #533
    sziasztok! nézzétek meg az új nótám! 100%-osan otthoni körülmények között készült!Rock/metálzene kedvelői előnyben!!

    Kreep - The Mexican
  • cubase5
    #532
    A HotLine szolgáltatásukról nem is beszélve :) bátrak hogy bemernek ilyet vállalni....
  • cubase5
    #531
    Hát... ebben én is biztos vagyok :)... De nem ez a lényeg... Támogatom a csapatot és tetszik, hogy foglalkoznak az emberrel :) elég komolynak tűnik a brigád :) HAJRÁ TOVÁBBRA IS!!!